Olympische Dag ook dit jaar weer manifestatie van goede sport Voetballers behalen verdiende overwinning op Oostenrijk-B Ae <ha<3 naai»Uw smaak Voorhoede-probleem Nederlands elftal nu opgelost Fransen winnen verdiend van de Belgen Courses te Alkmaar Beslissingen in de HVB Dammen Zondag speelt EHS eerste promotiewedstrij d BW won tournooi om „Zilveren Sluis" Haarlems elftal tegen profs van Norwich F.G. Departementen speelden om Kabinet-Beel-beker Automobilisme Lesurque overleden. Roeien Nederlandse combinatie vierde in België Athletiek Nederlandse athleten naar Brussel Biljarten Om de Nobelsbeker Cadre-tournooi Haarlem Sport in 't kort VRIJDAG 23 MEI 1952 Een verdiende overwinning van het Nederlands Bondselftal tegen het B-elftal van Oostenrijk na een verheugend goede wedstrijd; een gedeci deerde zege van Slijkhuis op de vijftienhonderd meter in een vrij goede tijd; twee hoopgevende overwinningen van de steeds beter lopende athlete Puck Brouwer op de 100 en twee honderd meter; een teleurstellende nederlaag van de Nederlandse hardlopers op de achthonderd meter; een gracieuze uitvoering van ruim vijfhonderd turnsters van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond en een sierlijk springconcours, ziedaar het belangrijkste van d^ prestaties, die de dertiende Olympische Dag, die Donderdag in het Amsterdamse Stadioen werd gehouden, opleverde. Een Olypische Dag dus met een gevarieerd programma, dat bovenal de bijna zestig duizend toeschouwers waaronder Koningin Juliana, Prins Bern- hard en de prinsessen Beatrix en Irene een voorproefje wilde geven van wat de Nederlandse sportlieden straks op de Spelen in Helsinki zul len gaan presteren. Uit dat oogpunt bezien, vielen de tijden bij de athle- tieknummers soms wat tegen, maar verder was het geheel w^er een mani festatie van goede sport in een temperatuur waarvan de duizenden op de tribunes alleen maar gedroomd hadden. Een geslaagde Dag dus, waarop zowel de deelnemers, als de toeschouwers met vreugde terugzien. Geslaagd vooral ook. omdat de hoofd schotel van zulk een bijzonder goede kwa liteit bleek te zijn. Want de drie-twee over winning van de Nederlandse voetballers op de Oostenrijkers, was niet alleen verheu gend, omdat het een waardig besluit was van de reeks van internationale wedstrij den van dit jaar, maar vooral ook, omdat in de Nederlandse Bondsplocg diverse lichtpunten waren voor de leden van de Technische Commissie. Lichtpunten, die de samenstelling van het Nederlands Elftal, dat eventueel naar Helsinki wordt gezon den, aanzienlijk vergemakkelijken. Van Roessel, dat was eigenlijk de man naar wie ieders belangstelling uitging. En de Willem H'er slaagde voor zijn examen. Want ondanks het feit, dat hij niet een van het drietal doelpunten scoorde, was Kij toch de grote man in de voorhoede. Hij was de speler, die een doorlopend gevaar was voor de Oostenrijkse verdediging en die ook een belangrijk aandeel had in het tweede doelpunt. Overduidelijk bleek nu wel, dat Van Roessel de aangewezen mid denvoor was voor het Nederlandse elftal. Mommers: goede schakel Doch ook zijn clubgenoot Mommers was een openbaring. Niet zo opvallend* uitér- aard, maar toch wel een zeer verdienste lijke schakel tussen middenlinie en voor hoede en vooral ook een harde werker, die van het begin tot het einde het tempo kon volhouden en naast Van Roessel tot heel goede prestaties kon komen. Een waardige beloning voor hem was het, dat hij de maker werd van het derde Nederlandse doelpunt, dat later ?ou blijken het beslis sende doelpunt te zijn. Dit tweetal was het eigenlijk dat de over het geheel genomen goede wedstrijd „maakte". Want na de wedstrijd van het Nederlands Elftal tegen Zweden geloofde eigenlijk geen enkele voetballiefhebber meer in voorhoedespelers, die doelpunten kunnen maken. Iedereen dacht weer aan de noodkreet van verleden jaar: „Die nul moet weg". Maar nog voor het voetbalseizoen officieel ten einde is, is ook de nul weer weg. En niemand dacht meer aan de twee nederlagen tegen Sunderland en het gelijke spel tegen Zweden. De noodkreet kan nu weer verstommen! Dit was trouwens al zo toen de wedstrijd nog geen acht minuten oud was. Want in die acht minuten had het Bondselftal de Oostenrijkers totaal overdonderd met een tweetal doelpunten, waar niemand iets op aan te merken kon hebben. Na een paar aanvallen van de Oostenrijkse voorhoede, waarbij al direct tot uiting kwam, dat de tegenstanders van de Nederlanders ware voetbalartisten wilden zijn, kwam Clavan uit de linkerhoek met een scherpe voorzet, die Van Roessel in de handen van doelman Zeman kopte. Dribbels van Bennaars Doch de bal was nauwelijks uitgetrapt of Nederland kwam weer terug. Bennaars kreeg de bal in het middenveld te pakken met een vrij veld voor zich. Niemand viel hem aan. Ook niet toen hij tot enkele me ters voor het strafschopgebied was gedrib beld. Toen op dat moment linksback Kowanz, linkshalf Golobic en spil Fuchs hem aanvielen, was het te Iaat. De kleine DOSKO-speler trok zich van niemand iets aan, omspeelde zijn aanvallers en schoot vlak voor Zeman de bal in het net (10). De nul achter Nederland op het scoring- bord was dus al na drie minuten verdwe nen. Dat gaf de Nederlanders moed. En weer was het Bennaars, die vier minuten na zijn succes met de bal naar het Oosten rijkse doel snelde. Nu vielen de Oosten rijkers hem eerder aan. Maar de listige Bennaars wist ook wel dat het hem geen tweede maal zou gelukken met doodge woon doorlopen en pingelen. Daarom gaf hij een korte pass aan de vrij-gelopen Van Roessel, die op zijn beurt direct een al even korte pass langs de spil Fuchs en rechtsback Merkl gaf. En de doorgelopen Bennaars gaf Zeman opnieuw geen kans met een hard en goed gericht schot (20). De Oostenrijkers keken er beduusd van en het duurde nog wel even voor zij van de schrik bekomen waren. En juist in die periode had het met gemak vier nul voor het Bondselftal kunnen worden. Want toen Van der Kuil handig pingelend de Oosten rijkse verdediging verschalkte en een af gemeten voorzet gaf, had Van Roessel niets anders te doen dan de bal van een halve meter in het lege doel te trappen. Maar de Tilburger schrok zo van het missen van doelman Zeman dat hij over de bal heen- trapte. Clavan mist kans En een paar minuten later ging al weer een prachtige kans verloren toen Clavan Plotseling helemaal alleen voor Zeman kwam te staan. Maar ook de ADO'er miste, ondanks het feit dat hij, alvorens te schie ten, rustig keek in welke hoek hij zijn diagonale schuiver moest plaatsen. Het werd echter een schuiver tegen Zeman op. Na deze missers kwamen de Oostenrij kers pas tot hun gewone spel. Een spel ove rigens waar de toeschouwers zich de eerste helft de ogen naar uitkeken. Want wat de Zweden geacht werden te kunnen en niét lieten zien het uiterst korte en snel uitgevoer4e combinatiespel dat konden de Oostenrijkers wél. Niet perfect overi gens. Want de combinaties sneden af en toe wel door de Nederlandse verdediging, maar resulteerden niet in werkelijke sco ringskansen. Daarvoor voerde het binnen- trio Walzhofer, Wagner en Riegler, het combineren tè ver door en drukte daardoor ook het na de eerste doelpunten steeds meer afzakkende tempo. Eén aanval van dit trio, daar wisten de uitstekende Nederlandse stopper Hendriks, noch de backs Alberts en Odenthal raad mee. En dia aanval ook, vijf minuten voor de rust, kon middenvoor Wagner tot in de puntjes afwerken. Doelman Landman had daarbij ook al geen enkele kans het harde schot te keren (21). Mocht Oostenrijk vlak voor de rust ster ker zijn geweest, na de hervatting was het het Bondselftal weer dat de toon aangaf. Opnieuw miste Clavan een kans, die hij eigenlijk niet had mogen missen. Schuin voor Zeman staande schoot hij hard tegen de paal. Maar ook Mommers, Van Roessel en Bennaars slaagden er niet meer in het de spectaculaire doelman Zeman bijzonder lastig te maken. Hun schoten misten rich ting en kwamen veelal terecht in het mu ziekcorps achter en naast het doel. Ge vaarlijk bleef het trio echter wel. Geannuleerd doelpunt En weer slaagden de Oostenrijkers er in zich aan de Nederlandse druk te ontworstelen. Aanval op aanval kwam tot vlak voor Landman, vooral ook om dat de wel accurate maar te veel aanvallend spelende Van der Hurk (ingevallen voor de geblesseerde Bies- brouck) zijn gevaarlijke vleugel Riegler-Bokon steeds ongedekt liet. Riegler was het ook die plotseling uit een half dozijn spelers voor het doel de bal onhoudbaar inschoot. Maar de Belgische scheidsrechter Bauwens had een overtreding gezien, die niemand van de bijna zestig duizend mensen op de tribune ook had gezien. Het doel punt werd geannuleerd! Toen Landman, Hendriks en Albers een paar maal redding hadden gebracht, kwam Nederland weer in de aanval. En het doel punt, dat iedereen verwachtte voor de Oostenrijkers, kwam aan de andere kant. Precies zoals Bennaars voor de rust had gedaan, deed toen Mommers. Hij liep han dig manoeuvrerend door de verdediging heen en passeerde Zeman voor die het ge- vaar van de aanval kon inzien (31). Toch werd de Oostenrijkers het verdiende doelpunt niet onthouden. Jammer alleen dat het uit een penalty gescoord moest worden. Mommers, helemaal teruggeko men, had namelijk rechtshalf Müller in de rug geduwd in het strafschopgebied en Wagner schoot via de lat de strafschop in (3—2). Landman, die uitstekend werk verricht had, zorgde er verder een paar minuten voor het einde nog voor dat het toch nog niet gelijk werd. Toen rechtsbuiten Bokon namelijk plotseling met de bal op hem af kwam stormen, wierp hij zich zonder be denken voor de voeten van de Oostenrijker, die gelukkig voor hem niet door trapte. Experiment mogelijk Zoo kwam het einde van de verheugend goede wedstrijd tegen het Oostenrijkse B- elftal. Een wedstrijd, die de Nederlandse voetbalharten weer sneller deed kloppen en die ook aan vele pessimisten weer moed gaf voor de toekomst. En terecht. Want de Nederlandse defensie was hecht en al bleef de middenlinie wat zwakjes met Wiertz en Van der Hurk, de voorhoede was actief en wat belangrijker was maakte doel punten. Het zou ons na de wedstrijd van Donderdag helemaal niet verwonderen als de Elftalcommissie overging tot het opstel len van een voorhoede van het Nederlands Elftal, die gelijk is aan die van het Bonds elftal, met alleen Lenstra als linksbuiten in de plaats van Clavan, die toch werkelijk heeft getoond niet mee te kunnen. Een experiment zou dat worden, dat een goede kans van slagen heeft. ATHLETIEK Natuurlijk ging alle aandacht bij de ath- letieknummers op het programma van de Olympische dag uit naar de athleten, die candidaat zijn voor de uitzending naar de Spelen in Helsinki. Bijzonder goede tijden werden er niet gemaakt, wel bevestigde Puck Brouwer (Celebes) haar goede vorm op de 200 meter dames. Dat nummer won zij in 25,1 sec. voor Gré de Jong (Sagitta) en Loes van der Meyden (Olympia '48). En ook de 100 meter was een overwinning voor de Celebes-athlete. Met 12.1 sec. ging zij als eerste door de finish. Hilda Veth (Hollandia) werd hier tweede (12,5 sec.) en Willy Lust derde (12,5 sec.). Haast natuurlijk was de 80 meter horden voor Fanny Blankers-Koen. Zonder tegen stand ging zij meters voor de andere loop sters over de eindstreep. Haar tijd, 11,4 sec., was echter aanzienlijk onder haar eigen record. Bij de heren ging alle belangstelling uit naar het duel, dat Slijkhuis op de 1500 meter zou leveren met zijn rivaal Hans Harting, de Belgen Hei-man en Janssens en de Engelsman Parker. Verleden jaar slaagde Harting er in Slijkhuis te overwinnen en natuurlijk gold de vraag of hij dit stoute stukje zou kunnen herhalen. Maar dat gebeurde niet. Slijkhuis won de race voor de Nederlander en de buitenlan ders. Tot duizend meter was hij hoofdzake lijk aan de kop geweest met de beide Bel gen en Harting, maar toen Parker ook nog bij dit viertal kwam zette de Trekvogels- athleet de eindsprint in en er was niemand, die hem daarin kon volgen. Slijkhuis werd onbedreigd eerste in drie minuten 50,6 sec. Na hem kwamen Herman (3 minuten 51 sec.), Hans Harting (3 minuten 51,1 sec.) en Parker (3 minuten 53,2 sec.). Op de 200 meter heren was het Saat (Vlug en Lenig), die een duidelijke over winning behaalde (21,9 sec.) en bij de 400 meter sloeg de Engelsman Higgins zijn ri valen (49,9 sec). Bij de 800 meter stelde de Nederlander De Kroon wel erg teleur. Dat hij in dit sterk bezette nummer niet de overwinning zou behalen lag voor de hand, maar een derde plaats was toch wel wat minnetjes. Dit nummer werd gewonnen door de Engelsman Evans in 1 minuut 53,5 sec. Tweede werd de Belg Lowagie in 1 minuut 54,6 sec. De Kroon noteerde 1 mi nuut 54,8 sec. Mede dank zij een bijzonder slechte wis sel tussen De Kroon en Verwey bij het begin van de laatste 400 meter moesten de Trekvogels in de 4 x 400 meter estafette heren de leiding en ook de zege afstaan aan Vlug en Lenig, dat in 3 minuten 23,3 sec. won. RUITERSPORT Tot besluit van de Olympische Dag werd ook dit keer weer een springconcours ge houden, bestaande uit een relaiswedstrijd, waaraan vijf ruiters, ieder met twee paar den, deelnamen. De heer A. Timmer uit Den Haag werd hier winnaar met „Zwarte Piet" en „Draufganger" in 158,8 seconden met vier fouten. Evenals het besluit van het gevarieérde programma, was ook de ouverture bijzon der goed geweest. Ruim vijfhonderd da mes-gymnasten van het K.N.G.V. hadden het publiek verlustigd op een gracieuze demonstratie van gymnastiek, zoals men dat nooit genoeg kan zien. Deze demonstra tie, bestaande uit knotsoefeningen, werd met een donderend applaus beloond. De gedétaileerde uitslagen waren: Athletiek: 80 meter horden dames: 1. Fanny Blankers-Koen (Sagitta), 11,4 sec.; 2. Willy Lust (Zaanland) 11,9; 3. Imke Vaal (Swift) 12,1; 4. Gerda van der Kade-Koud- ijs (Celebes); 5. mej. H. Petter (TION); 6. Loes van der Meyden (Olympia '48). 100 meter hardlopen dames: 1. Puck Brouwer (Celebes) 12,1 sec.; 2. Hilda Veth (Hollandia) 12,5; 3. Willy Lust (Zaanland) 12,5; 4. Xenia Stadt-De Jong (Sagitta); 5. Gerda van der Kade-Koudijs (Celebes); 6. Nel Buch (Sagitta). 200 meter dams: 1. Puck Brouwer (Cele bes) 25,1 sec.; 2. Gré de Jongh (Sagitta) 25,9; 3. Loes van der Meyden (Olympia 1948) 26,0; 4. Mej. S. van der Stam (Sagit ta) 26,9; 5. mej. D. Rijshouwer (GAC); 6. mej. T. Bindsbergen (HBS). 200 meter heren: 1. Saat (VenL) 21,9 sec.; 2. Lammers (AV 1945) 22,1; 3. Ellis (Enge land) 22,2; 4. Holst (Pegasus) 22,6; 5. Sleeuwenhoek (VenL); 6. Leenders (DWS). 400 meter hardlopen heren: 1. Higgins, (Engeland) 49,9 sec.; 2. Smildigers (VenL) 50; 3. Verwey (Trekvogels) 50,1; 4. Hof meester (VenL); 5. De Jong (VenL); 6. Buys (Tempo). 800 meter hardlopen heren: 1. Evans (Engeland) 1.53,5; 2. Lowagie (La Gantoise, België), 1.54.6; 3. De Kroon (Trekvogels) 1.54,8; 4. Stada (DOS) 1.55,4; 5. Van Kreu ningen (Trekvogels) 1.55,9; 6. Rem (Lycur- gus) 1.56,2. 4 x 100 meter estafette heren: 1. Vlug en Lenig (Den Haag) 3.23,3; 2. Trekvogels (Den Haag) 3.26,0; 3. Nederlandse Jeugd- ploeg 3.26,3; 4. AV '23 (Amsterdam) 3.27,4; 5. DOS (Rotterdam); 6. AAC, Amsterdam. 1500 meter hardlopen heren: 1. Slijkhuis (Trekvogels) 3 min. 50,6 sec.; 2. Herman (S.V. Oudenaarde, België) 3.51,0; 3. Hans Harting (AAC), 3.51,1; 4. Parker (Enge land) 3.53,2; 5. Janssens (La Gantoise, Gent) 3.55,2; 6. Hochstenbach (Avon). De uitslag van het springconcours was: 1. A. Timmer (Den Haag) met „Zwarte Piet" en „Draufganger", totaal vier fouten; tijd: 158.8 sec. 2. J. Rijks Jzn. (Rotterdam), met „Mas ter" en „Jimmy O'Dea", acht fouten, 161,8 sec. 3. A. C. L. F. Janssens (Baarle Nassau) met „C'est sa soeur" en „Ernica", 15 fouten, 163,2 sec. 4. Ritmeester W. F. C. Bischoff van Heemskerck (Wassenaar) met „Napoleon" en „Benco", 20 fouten, 178,6 sec. Gisteren is de beslissing gevallen inzake de promotie naar de eerste klasse van de Haarlemse Voetbal Bond. H.B.C. 3 won nl. met 53 van Wijk aan Zee 2 en eindigde als nummer één. Hoewel Hoofddorpse Boys van V.S.V. 6 met 31 won moeten de Hoofddorpers het nog eens overdoen want Wijk aan Zee 2 bezet in de eindstand de tweede plaats. H.B.C. behaalde 5 punten, Wijk aan Zee 4, Hoofddorpse Boys 3 en V.S.V. nul punten. Stormvogels 6 werd kampioen in de vierde klasse, dank zij een 43 overwin ning op H.P.C. 7 in de tweede verlenging. Bloemendaal 6 speelde voorts gelijk tegen H.F.C. 11 (00) en werd daardoor defini tief kampioen in de vierde klasse afde ling K. Damkampioenschap van Nederland Voor Zaterdag is in hotel „De Kroon" te Amsterdam het volgend programma vast gesteld van het Nederlands kampioenschaps- tournooi: Metz—Bizot; HuismanDukel; HofmanLaros; BandstraDe Jong; v. Dijk Roozenburg en BergsmaKeiler. Als het de DCIJ'er Laros meeloopt, kan hij in deze ronde de leiding veroveren. ZOMERCOMPETITIE WATERPOLO. Voor de zomercompetitie van de KNZB werd de hoofdklasse waterpolowedstrijd Meeuwen 1HZ en PC 1 (Den Haag) ge speeld, die in een 63 overwinning voor de Hagenaars eindigde. Hoeveel sneller Fanny Blankers-Koen is dan haar tegenstandsters op de 80 meter horden demonstreert deze foto wel heel duidelijk. Hier heeft zij zowel op de loopsters Unks als die rechts van haar al een voorsprong bij de eerste horde. Een voorsprong, die tot enkele meters zal uitgroeien. Fanny Blankers werd winnaar in 11,4 sec. t Een moment uit de voetbalwedstrijd van het Nederlands Bondselftal tegen Oostenrijk B. Bennaars, met witte broek geheel links, is door de Oostenrijkse achterhoede heen gelopen en geeft met een hard, hoog schot doelman Zeman geen kans. Tweede van rechts is Clavan. Zondag om twee uur speelt de voetbal vereniging E.H.S. op het E.D.O.-terrein de eerste promotiewedstrijd tegen Wilhelmina- Vooruit. Voor de derde maal gaat de Haar lemse vierde klasser thans een poging wa gen de derde klasse te bereiken, maar het zal ook nu weer niet meevallen, omdat Wilhelmina Vooruit over een sterk elftal beschikt. Daarin zijn o.a. opgesteld v. d. Hoeven, oud-internationaal en de ex-mid denvoor van Zeeburgia, Bil jouw. Het elftal van E.H.S. ziet er als volgt uit: Doel: v. Zijtveld; achter: v. d. Eykhof en Stoete; midden: H. v. d. Ham, de Boer en Schuitemaker; voor: Dautzenberg, Bark, Zijlstra, v. Esveld en G. v. d. Ham. Ter gelegenheid van de opening van het AmsterdamRijnkanaal werd in Tiel een voetbaltournooi gehouden om de Zilveren Sluis, dat door BW werd gewonnen. De uitslagen luidden: DOSBW 04; Theole Ajax 0—5; DOS—Theole 5—1; BW— Ajax 2—1. v"v Koningin Juliana, Prins Bemhard en de Prinsessen Beatrix en Irene hebben Donder dag in het Olympisch Stadion te Amsterdam het gevarieerde programma van de 13de Olympische Dag bijgewoond. De Koninklijke gasten bij de aankomst in het stadion. Het Belgisch voetbalelftal heeft op Hemelvaartsdag in Brussel met 21 van het Franse elftal verloren. Deze stand was reeds bij de rust verkregen. De wedstrijd werd eigenlijk al beslist in de eerste helft, toen het spel aan weers zijden ook het beste was. De Fransen vie len onmiddellijk aan, maar brachten het niet verder dan een hoekschop. De Belgen namen toen de aanval over en brachten het doel van de Haantjes in groot gevaar door toedoen van Coppens, midvoor, en Mermans, die linksbuiten speelde. Even later had Meert nogal moeite met een hard schot van de ongedekt staande Strappe. Nadat Deladerière een opgelegde kans gemist had, rehabiliteerde hij zich met een zuiver afgemeten pass naar Strappe, die onmiddellijk doorgaf aan de linksbinnen van Bordeaux, Doye. Even later was Meert kansloos geslagen (01). Deladerière zorgde voor het tweede Franse doelpunt en even later had deze snelle rechtsbuiten, die nu prachtig op dreef was, bijna Meert voor de derde maal geslagen. Maar de Belgen kwamen hun inzinking te boven en na een ingooi van Anoul belandde de bal door een mistrap van de Franse spil Jonquet bij Mermans, die zonder een moment te verliezen het leer hard langs Vignal schoot. In de tweede helft daalde het spelpeil geleidelijk en in de stand kwam dan ook geen verandering meer. Frankrijk behaalde voor het eerst sinds 1947 een kleine, doch verdiende overwinning op België. Voor de op Woensdag a.s. op het R.C.H.- terrein te spelen wedstrijd tussen het Haarlems Elftal en de Engelse profclub Norwich F.C. is het volgende Haarlemse elftal gekozen: Doel: v. d. Berg (E.D.O.); achter: Van Reenen (R.C.H.) en Dweelaart (E.D.O.); midden: Karpes (E.D.O.), De Vos (R.C.H.) en v. d. Brink (R.C.H.); voor: Hans Winter (H.F.C.), Koster (R.C.H.), Gallis (R.C.H.), Biesbrouck (R.C.H.) en v. d. Kuil (V.S.V.). Reserves: Wille (R.C.H.), Bax (E.D.O.), Willemink (R.C.H.), Roodselaar (E.D.O.) en Hazeveld (V.S.V.). De keuze was ditmaal beperkt, omdat Haarlem en Stormvogels geen spelers kon den afstaan in verband met de kampioens- en promotiewedstrijden. Wat niet weg neemt, dat dit elftal zeker een waardige tegenpartij zal zijn voor de sterke Engelse profs. Voor de zesde maal werd op Hemel vaartsdag het jaarlijkse interdepartemen tale voetbaltournooi gehouden om de Kabinet-Beel-wisselbeker. Eenendertig elftallen hebben aan dit tournooi deelgenomen, te weten 19 eerste elftallen en 12 tweede elftallen. Na een zeer spannende strijd wist het eerste elftal van Binnenlandse Zaken in de finale het eerste elftal van de Marine met 10 te kloppen en daarmee beslag te leggen op de wisselbeker. De tweede prijs was voor de Marine en de derde prijs voor de Staatsdrukkerij. In de tweede afdeling is de wisselpla quette van het College van Secretarissen- Generaal gewonnen door het tweede elftal van het Ministerie van Verkeer en Water staat. De bekende Franse Rallyerijder Marcel Lesurque, die deelnam aan de sterrit van Marokko, is overleden onder nog niet geheel opgehelderde omstandigheden. Eerst werd gemeld dat Lesurque door benzinedampen bedwelmd was en de controle over zijn wa gen, een Jaguar, verloren had. Later werd echter vernomen, dat Lesurque overleden was aan een embolie, een gevolg van een injectie welke hij zich 's morgens te Ta- zenakht had laten geven omdat hij zich zeer vermoeid voelde na de tocht door de grote Atlas. Lesurque, die 44 jaar is geworden, heeft de Rallye van Monte Carlo in 1939 en 1949 gewonnen. Aan de internationale roeiwedstrijden, ge organiseerd door de Royal Club Nautique de Gand, heeft een gecombineerde Neder landse double scull deelgenomen, bestaande uit dr. Van der Meer van Willem III en Logger van Poseidon. Het double scull-nummer werd gewonnen door de Sport Nautique d'Ostende (Van Houtte en Steenacker). Tweede werd de gemengde ploeg van de Antwerp Sculling Club en de Union Nau tique de Liège, derde de Reading Rowing Club en vierde de Nederlandse combinatie. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen te Alkmaar luiden: Kaasstadprjjs (2040 m.) 1. Pretty Boy 1.30.9. 2. Oosting's Lieveling 1.31.8. 3. Orkaan O 1.31.5. Winnend: 2.plaats 1.20, 1.30, 1.50; gekoppeld 4.30; covercall 3.60. Kaasraarktprtjs (2340 m,). 1. Mary Reynolds 1.30.6. 2. O Bonni 1.31.8. Winnend: 10.50; plaats 3.80, 1.80; ge koppeld 19.90; covercall 2.90. Waagpr(js (2040 m.) 1. Petronel Spencer 1.30.9, 2. Prof. Heny 1.31. 3. Phérénice 1.29.7. Winnend: f 4.10; plaats 2.20, 2.—; gekop peld 4.covercall 4.60. De HoutprUs (1740 m.) Ie afdeling: 1. Quin- tus Harvester 1.31.3. 2. Quinta 1.35.3. 3. Quick Fire 1.38.7. Winnend: 180; plaats 1.10, 1.20; gekop peld 1.80; covercall 2.40. Kaasdragers..rys (2040 m.) 1. Marianne A 1.28. 2. Pretty Polly 1.28.4, 3. Norma Shearer 1.28.4. Winnend: 6.20; plaats 1.90, 1.70, 2. gekoppeld 4.30; covercall 5.20. Singelsprjjs (2340 m.) 1. O Nelly Zora 1.27.8. 2. Marry Simons 1.27.1. 3. Nanco M 1.28. Winnend: 5.60; plaats 1.90, 3.80, 1.70; gekoppeld 4.50; covercall 15.90. Grote Feestpry's (2340 m.) 1. My Darling 1.26. 2. Luxor 1.25.4. 3. Nellie Gregor 1.26.3. Winnend: 7.60; plaats 2.90, 2.30; gekop peld 22.70; covercall 4.60. De Houtprys (1740 m.) 2e afdeling: 1. Quite Heny 1.75.5. 2. Quena B H 1.36.3. 3. Queenie 1.35.7. Winnend: 4.60; plaats 150, 1.40; gekop peld 3.90; covercall 5. Totale omzet 63.965.50. ADVERTENTIE IBIS Aan de internationale atletiekwedstrij den, die Zaterdag 24 Mei in het Heysel- stadion in Brussel worden gehouden, zal een sterk veld Nederlandse athleten deel nemen. Slijkhuis start op de 3000 m. tegen de Belgen Reiff en Theys en op de 1500 m. komt Harting (AAC) onder andere tegen de Luxemburger Barthel uit. Andere Nederlandse deelnemers aan deze avondwedstrijden zijn: 100 m: Lam mers (AV'23) en Saat (Vlug en Lenig); 400 m: De Jong (Vlug en Lenig) en Ver wey (Trekvogels); 800 m: De Kroon (Trek vogels); speerwerpen: Lutkeveld (APGS). Woensdagavond is het eerste gedeelte ge speeld om de Nobelsbeker tussen „Hof van Holland" en „Benoorden het IJ". De Am sterdammers behaalden een voorsprong van 75. Vanavond wordt de strijd voortgezet. De uitslagen voor de eerste dag waren: Stolk (250) 250 29 45 8.62 Hoek (250) 250 29 52 8.62 Boddeke (160) 98 24 21 4.08 Luiten (175) 175 24 37 7.29 Begen (190) 96 21 28 4.57 Scholier (250) 250 21 33 9.76 VERSTERKT UTRECHTS ELFTAL VER LIEST VAN LEICESTER CITY. In een met ruim zeven duizend toeschouwers ge vuld stadion werd in Utrecht een voetbal wedstrijd tussen een versterkt Utrechts elf tal en Leicester City gespeeld. De Engelsen wonnen met 31, nadat de rust met 2—0 was ingegaan. Monnée (250) 250 14 47 17.85 Bloemink (250) 96 14 26 6.85 Blend (250) 250 28 28 8.92 Baart (250) 205 28 29 7.32 Houwink (190) 190 24 30 7.91 Dijkstra (205) 165 24 51 6.87 Woensdagavond werden in restaurant „Bolwerk" in het cadre-tournooi „Haarlem" de wedstrijden voortgezet. De verrassing van de avond was wel de overwinning van R. Lunenburg op J. Lamers. Lunenburg speelde met een gem. van 25.00 met een buitenge woon mooi gespeelde serie van 111. De uitslagen luiden: Dollé Noordman Baart Agema Lamers Lunenburg Noordman Willemsen Dollé Willemsen Vrijdagavond worden de wedstrijden voort gezet. LA MOTTA WINT VAN EUGENE HAIR- STON. In een partij over 10 ronden heeft Jake La Motta op punten gewonnen van de doofstomme negerbokser Eugene Hairston, die een der voornaamste candidaten is voor een wedstrijd om het wereldkampioenschap middengewicht tegen de titelhouder Ray Robinson. De eerste ontmoeting tussen La Motta en Hairston was onbeslist geëindigd. 250 181 19 9.52 31 0 250 250 19 13.15 70 2 250 250 23 10.86 58 2 250 221 23 9.60 38 0 375 108 10 10.80 38 0 250 250 10 25.00 111 2 250 209 27 7.74 34 0 250 250 27 9.25 54 2 250 250 28 8.92 37 2 250 219 28 7.82 44 0

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 11