Enquête over verhouding tussen huren en onderhuren BATAVUS Bloemendaalse strand? Druk maar financieel gunstig jaar voor Haarlemse Orkestvereniging Nieuw betaalmiddel ter waarde van 41 cent Bloemendaalse Schoolvereniging zette Donderdag feestviering in Nieuwe prijzencommissie geïnstalleerd r1 Twee auto's omgeslagen na botsing Engelsen komen in Haarlem filmen Huisvesting bejaarden Drukte in de winkels Kermis op speelplaats Inbreker in Koningin Wilhelminaschool betrapt Bovenverdieping van kapperszaak uitgebrand HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Gaat U KAMPEREN aan het Een zwaargewonde Buschauffeur verleende geen voorrang aan personenauto Muzikaal familiefeest door de leerlingen' van Gor Teves Claude Rains van de partij Verzorgingshuis in Ramplaankwartier Pleegouders gevraagd Zilveren drukkersjubileum Vijfjarig kind in Santpoort door grootvader gered De heer J. G. Dijkman promoveerde Loodgieter verloor even wicht en viel van ladder Voetbal Groeneveld rechtsbuiten tegen Hermes D.V.S. Burgerlijke stand van Haarlem VRIJDAG 23 MEI 1952 De Prijzencommissie Haarlem, ingesteld door het directoraat-generaal van de prijzen, is gereorganiseerd. Aan deze commissie is onder andere opgedragen een enquête in te stellen naar de verhouding tussen huren en onderhuren en dan tevens bemiddelend op te treden tussen verhuurders en onderhuurders waardoor naar gehoopt wordt aan vele klachten een einde komt en moeilijkheden tot tevredenheid van beide par tijen worden opgelost. Voorts wordt verwacht dat de commissie te maken zal hebben met klachten over prijzen, berekend voor werkzaamheden. Daarom zijn in de com missie deskundigen uit de ambachten opgenomen. De nieuwe commissie is thans als volgt samengesteld: B. W. Lasschuit (vertegen woordiger van de Middenstandscentrale), voorzitter; P. W. Voskuilen (vakbeweging), secretaris; A. van der Veldt (vakbeweging) E. J. Stam (deskundige bouwvakken), H. H. Tork (meubelmakerij en stoffeerderij) C. W. Straathof (kledingbedrijf); P. Ba rend (schildersbedrijf); mevrouw R. Ha makerWillink en mevrouw M. van der WallDuyvendak (beiden vertegenwoor digsters huisvrouwenorganisaties). Deze commissie is Woensdagmiddag op het Stadhuis geïnstalleerd door de heer W. F. Happé, wethouder van de bedrijven en sociale zaken. De heer B. W. Lasschuit sprak een inleidend woord, waarbij hij hulde bracht aan de heer A. van der Veldt, die in de eerste Prijzencommissie veel werk ver richt heeft. Het verheugde spreker, dat de heer Van der Veldt zich ook voor de toe komst beschikbaar stelt. Vervolgens richtte de heer Lasschuit zich tot de heer Happé, die steeds opkomt voor de belangen der Haarlemmers en ook van hen die zaken hebben. De wethouder is van alle markten thuis. Mochten er moeilijkheden komen, dan is het te ver wachten, dat hij bereid is bemiddelend op te treden. Ook heette de voorzitter de heer Poppin- ga, secretaris van de huuradviescommissie, welkom; hij hoopte op een prettige samen werking met deze commissie. De heer Happé zeide dat het gemeen tebestuur het op prijs heeft gesteld de eer ste vergadering van de nieuwe commissie bij te wonen. De vroegere commissie, waarvan de heer Van der Veldt de centrale figuur was, heeft enige tijd geleden mee gedeeld de werkzaamheden te zullen ein digen. De argumenten daarbij genoemd leken niet zo vreemd. Er werd opgemerkt dat er geen -schaarste meer aan goederen was en daardoor was er van concurrentie sprake. Er kwamen weinig klachten bin nen, echter wel enkele die het vertrouwen van de verkopers ondermijnde. De onpar tijdige commissie kon de al of niet ge grondheid der klachten aantonen. De bonafide middenstander werd beschermd tegen hun collega's die het bedrijf schade berokkenden. Het aantal klachten over levensmiddelen werd gering en kwamen ze binnen over textiel, dan betrof het meestal de kwaliteit. Op ambachtsgebied nam het aantal klachten toe. Het publiek vermoedde vaak, dat het voor schilder-, loodgieter-, timmer-, meubelwerk enzo voort te veel betaalde. Toen tot reorgani satie werd overgegaan, werd besloten in de commissie op te nemen deskundigen op het gebied der ambachten. Het vraagstuk van de huren en onder huren zullen de bijzondere aandacht der Ook deze zomer zal Haarlems Dagblad bezorgd worden In de kampen „Zeemeeuwen" en „He lios". Wilt Uw opgave aan de bezorger of aan onze administratie als volgt inzenden Naam Adres verzoekt Haarlems Dagblad te zenden naar: Kamp Tent No. Datum commissie hebben. Velen hebben klachten over vergoeding van gestoffeerde kamers, over de verdeling der gelden voor water, gas en electriciteit enzovoort, doch zij dur ven die niet kenbaar te maken, om de ver standhouding niet te verstoren. Na het onderzoek dat de commissie zal instellen, kan eventueel bemiddelend wor den opgetreden. Deze nieuwe taak is voor het publiek van groot belang. Tenslotte sprak de heer Happé de wens uit, dat de commissie de belangen der ge meenschap zal dienen en de juiste ver houding zal scheppen tussen leverancier en koper. De commissie zal haar vergaderingen houden op het Stadhuis. Op de kruising van de Verspronckweg en de Kleverparkweg vond heden om streeks twaalf uur een ernstig ongeluk plaats. Twee auto's botsten op elkaar en sloegen om. Een persoon werd zwaarge wond opgenomen in een ziekenhuis. Van de auto's werd vooral een volkswagen zwaar beschadigd; beide moesten wegge sleept worden. Op de hoek Zijlvest-Zijlstraat-Kinder- huisvest, deed zich Woensdagmorgen een aanrijding voor tussen een autobus en een personenauto, toen de buschauffeur op de Kinderhuisvest geen voorrang verleende aan een van rechts komende personen wagen. Zij werd zo ernstig beschadigd, dat zij met een takelwagen moest worden weg gesleept. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Tweeënveertig schijnwerpers zullen Za terdagavond het Koninklijk paleis op de Dam ter gelegenheid van de opening van de nieu we Amsterdam-Rijnverbinding verlichten. Tot 15 Juni zal de verlichting elke avond worden ontstoken. ADVERTENTIE No. 5 Totaal weggewerkte verlichtingskabela Het traditionele muzikale familiefeest, dat de Haarlemse muziekpaedagoge Cor Teves telkenjare organiseert, is Woensdag avond met grote opgewektheid in hotel „De Leeuwerik" gevierd. Een veelomvattend programma van liedjes, dansjes en balletjes werd door haar leerlingen uitgevoerd ten aanschouwe van een talrijke schare van welwillend gestemde ouders, ooms en tan tes, vrienden en bekenden. Alle meisjes en jongens, sommigen nog maar nauwelijks de kleuterperiode ont groeid, vonden het merkbaar bijzonder prettig om eens te laten zien en horen, wat zij van Cor Teves en haar assistenten ge leerd hadden. En de voorpret bij het instu deren zal zeker niet minder geweest zijn, want deze paedagoge heeft er wel slag van om al dat jonge goedje gezellig bezig te houden en het in aanraking te brengen met allerlei leuke melodietjes en dansjes. Dit heeft wel haar voornaamste aandacht, meer in elk geval dan het africhten van haar leerlingen tot uitvoeringen, die tot in de puntjes verzorgd zijn. Wij hebben Woensdagavond op het toneel van „De Leeuwerik" weer heel wat gezien en gehoord, te veel om in extenso te be schrijven. Maar wij willen toch gaarne het kleurige Waaier-balletje in herinnering brengen en het snoezig gedanste Menuet van Beethoven. De juffrouw uit het snoep winkeltje had heel wat te stellen met al die wilde klanten, die het „kostelijke goedje" beduimelden. Gelukkig voor haar ging het hele geval als een nachtkaars uit. De Landler „Auerhahn" was typerend voor de aardige costumering, die Cor Teves steeds weet te kiezen. De Poolse dans aan het slot van de avond werd zelfs met verrassende spanning uitgevoerd. De grappige Boerendansen van Siep en de gracieuze- dans op muziek van Chopin, door de assistente Henny Meyers zeer in nemend uitgevoerd, namen een afzonder lijke plaats op het programma in. Cor Teves had het druk met begeleiden, onver schrokken sloeg zij zich heen door de moei lijkheden, die zich daarbij voordeden. Een grote bloemenhulde was haar beloning. P. ZWAANSWIJK. Een Engelse filmmaatschappij komt mor gen in Haarlem en omstreken enige opna men maken voor de film „The man who watched the trains go by" naar het boek van de bekende Belgische schrijver Georges Simenon. Deze film wordt vervaardigd door Raymond Stross Productions een kleine onafhankelijke maatschappij. Twee hoofdrolspelers, Claude Rains en Martha Toren, komen met het gezelschap mee. Rains en de productieleider Stross, zouden vanmiddag op Schiphol aankomen. Martha Toren komt morgen. Het gezelschap zal logeren in de hotels Duin en Daal, Royal en Lion d'Or. Hoewel de plannen nog niet geheel vast staan, wordt vermoedelijk morgenochtend met filmen begonnen bij de Amsterdamse poort. Claude Rains, die in de film optreedt als de Nederlander Kees Popinga, zal daar een stukje fietsen moeten weggeven. Moge lijk zal morgen ook een begin worden ge maakt met opnamen bij' de Kalkovenbrug in Hillegom, waarvoor uitgebreide voor bereidingen zijn getroffen. Het verhaal, waarvan het grootste deel in Parijs speelt, behandelt de geschiedenis van een kleine employé van een Nederlandse scheepvaartmaatschappij, die aan groot heidswaanzin lijdt en gedurende 40 jaar van nauwgezette arbeid en onberispelijke levenswandel zich steeds heeft gekoesterd aan de illusie van zijn eigen belangrijkheid. Hij laat tenslotte zijn bestaan in de steek om zich te geven aan de fantastische dro merijen, die h'et zien van transcontinentale treinen met'hun verlokking van verre ste den en sensatie voor hem met zich mee brengt. EXAMENS Aan de Theologische Hogeschool der Ge reformeerde kerken te Kampen is geslaagd voor het candidaats-examen de heer H. B. Weyland te Breda (cum laude). Op initiatief van de Federatie van Wo ningbouwverenigingen is dezer dagen tot stand gekomen de Haarlemse Stichting voor Huisvesting van Bejaarden. Het stich tingsbestuur bestaat uit negen leden, te weten: drie vertegenwoordigers van ge noemde federatie, drie van de vereniging „Humanitas" en drie leden uit drie kleine kerkelijke groeperingen. Het dagelijks bestuur bestaat uit drie leden, te weten de heren: F. S. Noordhoff, voorzitter (Humanitas); J. de Haan, secre taris (kerkelijke groeperingen) en J. de Braai, penningmeester (Federatie van Wo ningbouwverenigingen). Het ligt in het voornemen huizen voor bejaarden en een verzorgingshuis te doen bouwen in het Ramplaankwartier te Over- veen nabij Haarlem, met de bouw waarvan te zijner tijd de Coöperatieve Woningbouw vereniging „Gemeentepersoneel" zal wor den belast. Het secretariaat is gevestigd Dickmans- straat 23 te Overveen. Door het landelijk Humanistisch Comité voor Kinderuitzending, dat in het leven is geroepen door de Vereniging voor Maat schappelijk Werk Humanitas en het Huma nistisch Verbond, wordt een aantal pleeg gezinnen gezocht, welke buitenkerkelijk zijn, die bereid zijn, gedurende 2 a 3 we ken een kind in hun gezin op te nemen, dat niet in aanmerking komt om naar een vacantiekolonie te worden uitgezonden, maar voor wie het nochtans zeer wenselijk is, dat het een paar weken wordt uitge zonden. Er wordt op vertrouwd dat zich voldoende pleegouders zullen aanmelden die bereid zijn een kind wat vreugde te be reiden. De kinderen zijn gezond en worden tevoren medisch onderzocht. Men kan zich opgeven bij de maatschappelijk werkster van Humanitas, mevrouw A. Bijl-Beket telefoon 20725, spreekuur 's Maandags van 7.30-8.30 uur en bij mevrouw M. A. W. Kneijnsberg-Schagen, Duindoornlaan 8, telef. 27131, waar tevens alle inlichtingen worden gegeven. ADVERTENTIE Oppassen, dat de waardebonnen niet zoek raken Een nieuw geldswaardig papier is nu druk in omloop. Het is geen zilverbon, maar een Castella-bon, ter waarde van 41 ct.! Op een goede morgen hebben alle vrouwen van Haar lem, Haarlemmermeer en omgeving zo'n bon in haar brievenbus gevonden. En met deze bon betalen zij haar pak Castella Wolwas, het fantastische nieuwe middel voor het wassen van wol of zijde. De Castella-fabrieken heb ben de winkeliers van Haarlem, Haarlemmer meer en omgeving namelijk gerechtigd, om aan iedere vrouw, die twee pakken Castella Gezinswas (in het blauwe pak met „Actief Wit" - het wasmiddel, dat ook zo perfect vlekken verwijdert) koopt, gratis een pak Castella Wolwas af te geven tegen inlevering van de Castella waardebon. Het is in alle winkels druk van de vrouwen, die profiteren van dit tijdelijk en uniek aanbod. Dames, die haar bonnen nog niet hebben ingeleverd, wordt aangeraden, niet te lang te wachten. Raken de bonnen weg, dan worden geen nieuwe verstrekt. De vrouwen, die Castella Wolwas nog niet kénden, staan voor een ware verrassing. Dit volkomen alkalivrije en totaal nieuwe wasmiddel reinigt niet alleen wollen en zijden stoffen door en door, maar maakt wol bovendien zachter dan dons en zijde nieuw, mooier en gaver. Wollen jumpertjes, de garderobe van baby. teer ondergoed, ny lons. etc., dat alles kan in Wolwas keer op keer worden gewassen zonder een spoortje van slijtage. De doffe aanslag, die zeep en gewone wasmiddelen op wol en zijde achter laten, verdwijnt als bij toverslag en door het toegevoegd „Kleur Actief" worden vaal ge worden kleuren weer fris en vol gloed. Zo gaan wollen en zijden stoffen viermaal zo lang mee. En ook voor speciale wasjes (gor dijnen etc.) is Castella Wolwas ideaal. De Ne derlandse huisvrouw heeft er een grote aan winst bij. Alle angst voor het wassen van haar fijne goed verdwijnt nu. De jaarverslagen die in de algemene leden vergadering van de Haarlemse Orkest vereniging zijn uitgebracht, waren voor het eerst sinds lange tijd in een optimistische toon gesteld. Het gevaar, dat de H.O.V. als zelfstandig orkest zou moeten verdwijnen, kon bezworen worden. Het orkest heeft een druk jaar achter de rug: er werden 43 con certen gegeven, waarvan 23 buiten Haar lem. Het aantal begeleidingen bedroeg 35, waarvan 11 in Haarlem. In zijn financieel verslag herinnerde de penningmeester, de heer A, W. Verdenius, eraan, dat op de begroting 1950-1951 nog een nadelig saldo van 34.100 was ge raamd. De financiering dreigde volkomen spaak te lopen en bovendien kwam het rijkssubsidie op losse schroeven te staan. Dat de departementale plannen vervielen is mede aan het verzet van het gemeente bestuur te danken. De actie van het Comité tot instandhouding van de H.O.V. had tot resultaat, dat ongeveer 30.000 werd toe gezegd. Door een efficiënter bedrijfsvoe ring, door de verhoging van het peil van het orkest en door de grote inspanning van het administratief personeel werd bereikt dat de balans van 30 October 1951 slechts een nadelig saldo van 10.500 vermeldde, een resultaat dat gunstiger was dan iemand had durven vermoeden. Een vordering op het rijk van ongeveer 10.000 is pro memorie opgenomen. In 1949 en 1950 heeft het rijk 3000 bijgedragen in kosten voor ver vanging van orkestleden. De gemeente Haarlem verleende een bijdrage van 900 in de huur van het repetitielokaal. Het na delig saldo van 3901.07 zou in een batig slot veranderd zijn als de pro memoriepost geëffectueerd zou worden. De feestelijkheden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Bloemen daalse Schoolvereniging aan de Lage Duin en Daalseweg te Bloemendaal zijn Donder dagmiddag met een door de ouders ver vaardigde en verzorgde kermis ingeluid. De leerlingen waren Woensdagmorgen tezamen met de leerkrachten en het be stuur vain de school reeds in het gym nastieklokaal bijeen gekomen, waar het hoofd der school, de heer G. Stiivel, de kin deren de betekenis van het gouden jubileum van de schoolvereniging heeft verteld. Daarna heeft de voorzitter van het school bestuur, de heer J. P. Coelingh, twee on langs voor de hoofdingang geplaatste in gebouwde banken onthuld en aan het hoofd der school overgedragen. Reeds eerder was aan de andere zijde van de school bij de kleuterklas een zandbak met banken ge maakt. Klokslag twee uur hield de heer Coelingh Donderdagmiddag zijn openingstoespraak. De B.S.V. is opgericht door ouders van leerlingen; ouders hebben deze kermis in gericht waardoor de kinderen een middag feest kunnen vieren. Hij bracht dank aan het oudercomité onder leiding van de heer A. F. Haccou dat deze kermis tot stand had gebracht. Er zijn ruim drieduizend prijsjes gemaakt en ook voor dat werk werd enke len dank gebracht. Een koortje van enige tientallen gecos- tumeerde leerlingen zong onder leiding van de heer Th. Strobel later kwamen deze kinderen nogmaals op het podium onder de naam van troubadours liedjes, waarna veertig ballonnetjes werden losge laten, alle met een briefkaart er aan met verzoek om de plaats en tijd waar de bal lon gevonden wordt aan de B.S.V. te willen opgeven, Voor mr, F. P. W. Nouhuys was hierna de taak weggelegd de kermisattracties open te stellen, hetgeen met veel lawaai gepaard ging. Ter gelegenheid van het jubileum van de Bloemendaalse Schoolvereniging werd op het schoolplein een kermis gehouden welke door de ouders der leerlingen ingericht werd. Foto: de verklede jeugd vermaakte zich best op het kermisterrein. Ouders als kraamdrijver Daar stonden ze. de op voortreffelijke wijze gecostumeerde ouders in hun „tent". De dokter bij de lachspiegel, de econoom in een mooi geruit costuum bij de kop van jut, de tandarts die zijn witte jas met een blauwe overall had verwisseld in de schiettent, waar hij evenals bij de kiezen van zijn patiënten met een straaltje water werkte, de directeur van een bedrijf in een werptent, de echtgenoten van hen in de smijttent, vrolijke keuken, waar heel wat servies waarvan men nog maar een stuk van een stel had, in scherven werd gegooid, en in al die bij een kermis nu eenmaal onvermijdelijk behorende attrac ties. In de filmzaal konden de leerlingen zich op het doek zien. De heer D. Boer, .vader van een der leerlingen, had van alle klas sen smalfilms gemaakt. Een wire-recorder zorgde er voor, dat de kinderen konden horen hetgeen zij hadden gesproken en ge zongen. In het kindercircus aanschouwden wij het ongedwongen spel van deze leer lingen van een lagere school, toegejuicht door vrijwel alle gecostumeerde leerlingen. Daar was Roodkapje, de verkeersagent, de schone fee, het matroosje, de cowboy en zovoort. Zaterdagmiddag recipieert het bestuur van de Bloemendaalse Schoolvereniging in het schoolgebouw van halfdrie tot half- vier. Daarna is er een tentoonstelling van door de leerlingen vervaardigde werkstuk ken. Voor de oud-leerlingen is er eveneens nog een bijeenkomst. Op de drukkerij van Haarlems Dagblad had hedenmorgen een hartelijke huldiging plaats. De heer H. Schuitenmaker was van daag 25 jaar als rotatiedrukker-stereoty- peur in dienst van het bedrijf en hij werd deswege in de met bloemen versierde can- tine in gezelschap van zijn familie toege sproken door de heer P. W. Peereboom, directeur, die de kwaliteiten van deze kwieke Amsterdammer-van-afkomst hoge lijk roemde, hem een nog langdurige werk zaamheid toewenste en een geschenk onder enveloppe aanbood. Namens de collega's sprak de heer B. Tersmitten huldigende woorden, waarbij hij de jubilaris dankte voor diens grote collegialiteit. Ook hij bood een geschenk aan. De jubilaris dankte met een kort en op geruimd speechje. Een jeugdige Amsterdammer kreeg ver moedelijk heimwee naar de tijd, dat hij de lagere school bezocht. Dezer dagen heeft hij een ruitje kapot gedrukt van de kamer van het schoolhoofd van de Koningin Wil helminaschool voor Christelijk lager onder wijs te Overveen. In de daarop volgende uren heeft hij het schoolgebouw doorzocht en daarbij met het forceren van deuren grote schade aangericht. Toen de inbreker des nachts om halfdrie met een paar hon derd gulden op zak, dat het opgespaarde geld van de leerlingen was om een school reisje te kunnen maken en in het bezit van min of meer waardevolle voorwerpen, wilde vertrekken, werd hij door een surveilleren de agent van politie betrapt en ingerekend. De voorzitter, mr. A. Beets, was ver heugd over de gunstige exploitatie-uitkom sten. Over de plannen om de H.O.V. tot een provinciaal orkest te maken deelde mr. Beets mee, dat hierover met het provin ciaal bestuur en het gemeentebestuur van Haarlem besprekingen worden gevoerd, waarop hij niet wilde vooruitlopen. Ook al zou men door de omzetting in een provin ciaal orkest uit de directe financiële zorgen zijn, er blijven ook dan nog genoeg punten over die een regeling behoeven. Er is bij voorbeeld een betrekkelijk groot aantal orkestleden, dat niet meer in het pensioen fonds kan worden-opgenomen. Het is de bedoeling een fonds te stichten, waaruit hun een oudedagsbijdrage kan worden toe gekend. Voorts kost de uitvoering van nieuwe werken zeer veel geld. De voorzit ter prees daarom de activiteit van de Ver eniging van Vrienden der H.O.V., die een grote steun zal kunnen zijn. Tenslotte werd uit de vei'gadering hulde gebracht aan de dirigent Toon Verhey, aan het bestuur en aan het pei-soneel der admi nistratie. Een korte, maar hevige brand heeft Woensdagavond de zolderverdieping van de kapperszaak annex tabakswinkel van de heer J. Seegers, aan de Hoofdstraat te Santpoort goeddeels verwoest. Het vijfjarig zoontje Hans is met een niet gering per soonlijk risico door zijn inwonende groot vader uit een benarde positie vlak bij de vuurhaard gered en de bejaarde grootmoe der kneusde bij een val van de trap tijdens de brand een arm. De schade wordt op enige duizenden guldens begroot. De brand ontstond omstreeks 8 uur op de zolderverdieping van de heer Seegers, waar hij behalve parfumerieën, tabaksartikelen en materiaal, wat kleren had opgeslagen. Gelukkig was de brandweer er onmiddellijk bij de garage van de Santpoortse motor- spuit bevindt zich in dezelfde straat en met zes stralen werd het vuur bestreden. Kind durfde bed niet meer uit De dikke rookwolken, die uit het pand opstegen, deden aanvankelijk het ergste vermoeden, maar toen er een grote hoe veelheid water was gegeven, wist men de brand te beperken tot de bovenverdieping. Daar sliepen onder meer het 5-jarig zoontje Hans van de eigenaar, en zijn grootouders. Het kind durfde niet meer uit zijn bedje te komen en schreeuwde de grootvader wak ker, die naar het kind snelde en het langs de trap in veiligheid bracht. De 70-jarige man liep daarbij schroeiplekken in het haar op en zijn eveneens bejaarde echtge note struikelde in haar haast, zodat zij een arm kneusde. Behulpzame omwonenden hadden inmid dels de inventaris van het bedreigde pand uit de winkel verwijderd, maar niettemin werd heel wat huisraad door het-bluswa ter ernstig beschadigd. Na ruim een half uur kon met de nablussing worden begon nen en het bleek, dat de zolder, alsmede een paar slaapkamers zware brand- en waterschade hadden opgelopen. De eige naar schatte de schade op enige duizenden guldens, maar hij is verzekerd. Commissaris J. P. Weijburg was op het terrein van de brand de eerste van enige omvang sinds jaren in dit deel van Velsen aanwezig. Het verkeer moest geruime tijd worden omgelegd. „Postaal Genoegen" vertoont op Maan dag 26 Mei in de Stadsschouwburg het blij spel „Grompie" naar het Engels van Horace Hodges en Thomas Wigney Percival. Jjartelijke huldiging op C oornhertlycetim Woensdag promoveerde de heer J. G Dijkman, leraar aan het Coornhertlyceum te Haarlem aan de stedelijke universiteit te Amsterdam tot doctor in de wis- en na tuurkunde op het proefschrift: „Conver gentie en divergentie in de intuïtionistische wiskunde". Promotor was prof. dr. A Heyting. Leraren en leerlingen van het Coornhert lyceum hebben de heer Dijkman ter ge legenheid van zijn promotie vanmorgen een hartelijke huldiging bereid. Voor dat de heer Dijkman kans zag op zijn fiets te stappen om naar school te rijden, stopte een landauer voor zijn woning aan de Ge dempte Oud*gracht om hem naar de Oos- terhoutlaan te brengen. Daar werd hij Woensdagmorgen verloor de negentien jarige Haarlemse loodgieter J. K., toen hij staande op een ladder een karweitje aan een huis in de Emmastraat opknapte, zijn evenwicht. Hij viel van een hoogte van zes meter op het trottoir en kreeg kwetsuren aan rechterarm en -been. Hij is opgenomen in het Grote Gasthuis. Vermoedelijk heeft hij zijn rechterenkel gebroken en zijn rech terarm bij de pols gekneusd. De elftalcommissie van de voetbalclub Haarlem heeft de voorhoede van het elftal gewijzigd voor de wedstrijd tegen Hermes D.V.S. Zondag in het Feyenoord Stadion in Rotterdam. Groeneveld speelt rechts buiten en Kors is door Meyer vervangen. De opstelling v.r.n.L. is nu als volgt: doel: Snijders; achter: Odenthal en Kuys; mid den: Boeree, Laan en Bar ends; voor: Groe neveld, Jacob, De Voogd, Meyer en Van Osch. De geblesseerde De Voogd speelt nu de finitief mee. Verleden week moest hij op Zaterdag nog afzeggen, omdat hij het nog niet verantwoord achtte in een kampioens wedstrijd waar zo veel belangen op het 9pel staan uit te komen. Thans is hij ge heel hersteld van zijn blessure. SPANJAARDEN WINNEN IN GRONIN GEN. In Groningen werd een voetbal wedstrijd gespeeld tussen Be Quick en de Spaanse tweede klasse club Taragona. Nadat Be Quick bij rust 10 had voorgestaan, ein digde de wedstrijd in een 6—.1 overwinnihg voor de Spanjaarden. In een open landauer, omstuwd door leer lingen van het Coornhert lyceumwordt dr. J. G. Dijkman, na een hartelijke huldi ging op school ter gelegenheid van zijn promotie, naar huis gebracht. voor het schoolgebouw met gejuich ont vangen en vervolgens door de rector van de school, dr. L. M. van Dis, toegesproken. Hij bracht de gelukwensen van het lerarencorps over en overhandigde de nieuwe doctor een boek. Namens de leer lingen werd door de voorzitter van de leerlingenvereniging eveneens een boek aangeboden. Hierna stapten de heer Dijk man en zijn echtgenote weer in de open landauer en omstuwd door de leerlingen ging het toen op huis aan. Haarlem, 21 Mei 1952 ONDERTROUWD 21 Mei: M. J. G. v. Schie en H. W. Hetem. G. Ophem en M. C. Wijfjes. T. E. Verboom en E. E. Jansen. D. Latenstein van Voorst en J. E. van Veldhuijsen. G. J. Neder-Helman en M. C. Lex. D. van Petegem en J. H. E. van Koningsbrugge. H. P. Beeke laar en E. Keddeman. R. Lievaart en L. W. van den Berg. K. C. Lichtendahl en M. F. E. Vissers. P. J. Kok en P. V. Op 't Veld. H. Roijé en J. W. Rietman. A. H. T van der Zijden en C. A. Meesters. W. C. J. van 't Hoff en N. C. C. Breekland. J. van der Lijn en A. T. E. Wildeboer. H. J. Jansen en M. C. Huibers. J. J. van der Aar en K. M Zekveld. S. P. Stolwijk en A. M. G. Besse. C. A. Beek- veld en M. G. Terstal. J. Smit en N A de Koning H. L. van der Meij en M. van den Berg. GEHUWD: 21 Mei: J. W. Bleeker en C. C. Jukes. J. J. Rozing en A. H. van Weel. F. G. van der Spek en H. F. de Looper. J. J. van Meelen en J. B. Bouwer. W. B. Hunting en J. Veen. A. van Drielen en W. H. van de Worp. J. N. Kaper en J. H. Franssen. P. T. de Winter en J. Elizen. J. J. van der Werf en G. P. Koster. J. Rezel en J. P. Jousma. J. L. Rodenburg en D, H. M. Nijboer. J. Tien kamp en C. A. Jonge Vos. F. Junge en E. de Koning. K. S. van Beest en W. M. M. J. de Val. C. W. F. Habich en J. Carpentier. E. J. de Gier en M. Korthals. G. Stienstra en M. Luikel. C. P. Havenaar en J. Braaksma. J. W. van Broekhuizen en K. W. de Waal. K. A. van Gijtenbeek en L. W. Reitsma. BEVALLEN van een zoon: 16 Mei: D. de WildeSijm. 18 Mei: A. Sleijster—Heemskerk. 19 Mei: H. Houweling—Turk. 20 Mei: C. J. BoomsVersteeg. J. VermeerZwarteveen. G. H. WierdaBorger. G. M-. BernhardVre- man. J. BöhmKluft, 2 zoons. 21 Mei: A. H. van GalenVan Leeuwen. BEVALLEN van een dochter: 20 Mei: W. GreuterHeideman. E. G. G. A. BuijsSeijen ten Hoorn. G. H. WierdaBorger. L. A. Nu- poort—Hoppenbrouwer. D. van Slooten— Noble. OVERLEDEN: 19 Mei: G. Jordens, 61 jaar, Hazepaterslaan. H. van Wooning, 60 j., Pot gieterstraat. R. W. Lieve, 66 j., Spaarnelaan. A. van Nieuwenhuijzen, 78 j., Hereulesstraat. 20 Mei: M. J. de WitScheepers, 57 j., Twijn- derslaan. C. A. M. de Jong, 73 j., Zocher- straat. A. van DijkKlaver, 81 j.. Rijksstraat weg. C. Balk—Veenings, 69 j., Westerhoutpark. E. J. M, Berkhout, 4 j., Gasthuisvest. C. M. E. Roelofssen—Roling, 74 j., Engelszstraat. C. BuijsVan Slooten, 31 j., Lange Herenvest.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7