Heeft U ZONWERING nodig 1 IMPORTEUR VAN TAPIJTEN e.d. Eigen Stoffeerderij E. J. v. d. Werff Zn I Katholieke Aannemersbond spreekt zich uit voor de PBO KOELKASTEN KOK HET DAGBLAD CALVÉ-SAUS Foto-amateurs Foto van Vliet zaak in aardappelen, groenten en fruit te Haarlem PERLON JAKO FIRMA W. F. CLAUS - HAARLEM Positie der haringjagers Woningnood oplossen Zandvoort Winkelweek begint Zaterdag Haarlems Dagblad HOLLAND HUIS LOTERIJ On f dek hoe lekker sla kan zyn Eerste IJmuider Markiezenfabriek 283 LAKENS Wens no. 1 van het publiek: Opening trekkerskamp Scheepvaart KLEINE VILLA of vrijst. woning UITPOETSMACHINE MET MOTOR ADVERTEERT IN DIT BLAD DE LAATSTE LOTEN a f0.60 BIJ: 600 1.29 DlN'SyPAG 27 MEI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De dertigste bondsvergadering van de Nederlandse Katholieke Aannemers- en Patroonsbond wordt dezer dagen in Haar lem gehouden. De plaatselijke afdeling heeft ter gelegenheid van het jubileum de leden een aantrekkelijk programma aange boden. Voor vanmiddag staat een boottocht van Amsterdam naar IJmuiden op het pro gramma. De dames der leden zijn in de ge legenheid deel te nemen aan excursies na*ar Amsterdam en de omgeving van lyaarlem. Officiële ontvangst De leden van het hoofdbestuur en van het bestuur der afdeling Haarlem waren Maandagmiddag met hun dames in restau rant Brinkmann bijeengekomen. Daarna begaven zij zich naar het stadhuis, waar het gezelschap officieel door het Haarlem- ge gemeentebestuur is ontvangen. Onder de gasten was de heer H. J. L. Klein Schip horst, ere-voorzitter van de bond. Burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers verwelkomde de bezoekers en herinnerde aan de taak van de aannemers. Zij hebben een mooi, maar ook een moeilijk vak, voor al in de tegenwoordige tijd. De leden ver richten echter een nuttig,'Werk, zoals voor de bouw van woningen. De heer RVH. Terlingen te Bussum, voor zitter van de bond, heeft de toespraak be antwoord/ en de leden van het gemeente bestuur-dank gezegd voor de ontvangst. Vergadering in het Concertgebouw NaZdat vanmorgen in de St. Josephskerk er/tv plechtige heilige mis was opgedragen, volgde het eerste deel van de vergadering in het Concertgebouw. De heer Terlingen heette in zijn openings woord welkom mgr. J. P. Huybers, bisschop van Haarlem. De voorzitter merkte op, dat als de huidige toestand in het bouwbedrijf be zien wordt, dat dan daarvan gerust gezegd kan worden, dat deze wellidht rooskleuri ger lijkt dan hij in werkelijkheid is. Zeker, er is sprake van een grote bouwactiviteit in de sector van de volkswoningbouw, maar er zijn andere sectoren (waaronder die van de wegenbouw), waar helaas weinig of geen activiteit te bespeuren valt. In de sector van de onderhoudsbedrijven heerst een voortschrijdende werkloosheid onder de patróóns. Bij voorkeur worden de meeste woningbouwobjecten in grote percelen aan besteed en soms zelfs zonder meer opge dragen aan één aannemer. Het klein- en middenbedrijf wordt hierdoor steeds meer uitgeschakeld. Wanneer wij ons afvragen waarheen het huidige overheidsbeleid ten aanzien van het bouwbedrijf voert, dan moeten wij he laas constateren, aldus vervolgde de spre ker, dat het de tendenz naar socialisatie in fcich bergt. Dit geldt zowel ten aanzien van de producent als van de consument. Bij de noodzakelijke financiële steun en het bouw volume wordt de particuliere woningbouw achtergesteld bij de woningwetbouw. Wel iswaar worden er nog woningen met be hulp van de Premieregeling 1950 gebouwd, maar niet of bijna niet in de grote steden, omdat de premie daar lang niet toereikend isv De gevolgen van deze politiek zijn ech ter ook aan de 'kant van de consument waarneembaar. De voorzitter was van me ning, dat tengevolge van het bouwbeleid een belangrijk deel van het nationaal ver mogen, n.l. het bestaande oude bezit aan onroerende goederen met vernietiging wordt bedreigd. Er kan nauwelijks sprake van zijn dat het verwerven van bezit in de vorm van een eigen woning nog in vol doende mate wordt bevorderd. Hierdoor gaat het individu onder in de massa en wordt schade berokkend aan het gezin en de maatschappij. Immers, het eigen huis, de eigen woning is een vereiste voor de normale ontplooiing van een christelijk gezin. Het huidige beleid leidt tot een collec tieve eigendom middels woningbouwver enigingen en gemeenten, van woningen voor kleine gezinnen, waar geen plaats is voor meer dan twee, hoogstens drie kinde ren. Het woningprobleem is eigenlijk een huurprobleem. Zonder woningprobleem be hoeft er geen huurprobleem te zijn en waar geen huurprobleem is, zal ook geen wo ningprobleem zijn. Er zal zo snel mogelijk een geleidelijke huurverhoging, zeker voor het oude wo- ningbezit moeten komen. Het woningbeleid zal ruim baan moeten geven aan de ont plooiing van particulier initiatief. Er zal dan ongetwijfeld economisch gebouwd Het heeft er vannacht op geleken, of de hele haringvloot vanavond opnieuw aan schot zou moeten gaan: de eerste resultaten van de loggers waren, toen er vanmorgen om één uur „gehaald" werd, allerbedroe vendst. Enkele schepen maakte een half mandje makreel buit en helemaal geen haring, andere haalden twee, hooguit drie kantjes uit de netten. Tot om vier uur de VL 85 „Bertina'', deel uitmakend van de combinatie „Kwakkelstein" verklapte, dat hij met de totale vangst van zeven schepen (13 kantjes) op de thuisreis was. Even later bleek, dat ook de „Kees" van de combina tie CITO op volle kracht naar de wal joeg. Over de vangst wilde de schipper niets loslaten en zijn positie was eveneens duister. Er is vroeg „gehaald", deze nacht. En diverse schepen hebben hun netten, toen bleek dat de vangst bedroevend klein was, voor de helft in zee gelaten; om te wachten tot de dag was aangebroken. Toen zagen de resultaten er echter al niet veel beter uit: VL 70 7 kantjes; VL 85 2 kantjes; VL 203, 208, 260 en 78, allen 1 kantje. Volgens radiotelegrafische informaties uit zee is de positie van de op volle kracht op de haven aanstormende haringjagers als volgt: De „Kees" wordt met zijn 43 kantjes in de loop van morgenmiddag in IJmuiden verwacht. De gereviseerde en nog niet ge heel ingelopen motor geeft het schip een snelheid van 9 mijl en naar berekening be vond deze logger zich bij het ter perse gaan van dit nummer op 150 mijl van IJmuiden. De VI. 85 „Bertina" is met zijn 30 kantjes on dezelfde hoogte, maar het schip loopt sneller dan de „Kees", zodat het niet ver wonderlijk zou zijn als de „Bertina" al voor de middag in IJmuiden arriveert. De Sch. 160, de derde jager van wie be kend is, dat hij jaagt, wordt tussen 3 en 6 uur in Scheveningen verwacht. De schippers zwijgen echter over de ra dio in alle talen terecht, want deze eer- sLo Hollandse nieuwe, die Woensdagmor gen of -middag in IJmuiden wordt ver wacht is goud waard en de schippers van de jagers willen zich niet ten koste van de primeur blootgeven. kunnen worden en de overheidsbouw zal slechts een aanvullend karakter behoeven te dragen. Huurverhoging zou bovendien reeds een belangrijke verlichting betekenen voor de onderhoudsbedrijven, Vele duizenden pa troons en bouwvakarbeiders zouden einde lijk het werk kunnen verrichten, dat reeds lang had moeten gebeuren. Vervolgens besprak de voorzitter het voorstel van het hoofdbestuur inzake be drijfsorganisatie, dat in deze vergadering aan de orde is gekomen. Dit voorstel moet gezien worden als een weliswaar bescheiden, doch daarom niet minder belangrijke stap in de richting, welke moet leiden tot de praktische ver werkelijking van de nieuwe bedrijfsorga nisatie in de bedrijfstak en tevens van een der belangrijkste programmapunten van de bond. Van de ontwikkeling van een bedrijf schap verwachtte de spreker een verster king van het wederzijds begrip niet alleen, doch ook van die organisatorische kracht, welke nodig zal zijn om onheilen te voor komen. „De opzet" Tenslotte wijdde de voorzitter enkele woorden aan de kwestie, waarover de laat ste tijd veel gesproken wordt, namelijk „de opzet". Dat tengevolge van de ongebreidelde concurrentie en het huidige aanbestedings systeem uitwassen kunnen optreden, is dui delijk, doch daarom is nog niet de gehele aannemersstand onbetrouwbaar! De ka tholieke aannemers hebben het vorige jaar een poging gedaan door een bindend be sluit een aanbestedingsregeling ingang te doen vinden voor kerkelijke werken in het bisdom 's-Hertogenbosch. Een eerlijke poging om uitwassen te voorkomen. Een regeling, waarmede zij gerust voor de dag durfden komen. Van overheidswege werd deze regeling verboden en aangemerkt als een ontoelaatbare opzetrégeling. Zonder te beweren, dat deze regeling het ei van Co lumbus is constateerde de spreker toch, dat men een poging om tot een redelijke ver goedingsregeling te komen, onmiddellijk torpedeerde. Na het openingswoord sprak mgr. Hui- bers de vergadering toe. Hij herinnerde aan het belangrijke punt van de vergade ring, namelijk dat van de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie. Het staat reeds lang op het programma van de katholieke partij. Het verheugde mgr. Huibers, dat de vergadering aan deze aangelegenheid vorm zal geven. Ook vroeg de spreker aandacht voor de bouw van kerken die even urgent is als de bouw van huizen. Bedrijfsorganisatie Bij de behandeling van het punt bedrijfs organisatie werd meegedeeld, dat het hoofdbestuur thans bezig is meer concrete richtlijnen te ontwerpen, aan de hand waarvan besprekingen in breder verband over de toepassing van de P.B.O. op het bouwbedrijf zouden kunnen beginnen. De vergadering sprak zich uit voor ver werkelijking van de P.B.O. in het bouwbe drijf en machtigde het hoofdbestuur tot het bevorderen van besprekingen tussen de werkgevers en werknemersorganisaties over deze aangelegenheid. Bij die bespre kingen zal het hoofdbestuur zich voorlo pig laten leiden door de volgende uitganes- punten: de z.g. nevenbedrijven kunnen het best in eigen bedrijfschanpen worden ge organiseerd; er kome één bedrijfschap voor het gehele bouwbedrijf; in de eerste tiid kan het bedrijfschap voortbouwen op het werk van de bedrijfsraad. Ieder halfjaar sinds de bevrijding stelt het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie aan vele mannen en vrouwen over het gehele land verspreid en uit alle lagen van de bevolking deze vraag: „Wat moet de regering volgens u in het komende jaar het eerste doen?" In Maart antwoordde 44 procent: wo ningnood oplossen; 20 procent werkloosheid oplossen, werkgelegenheid scheppen; 11 procent lonen en prijzen in evenwicht brengen, levensstandaard omhoog brengen; 4 procent belasting verlagen, sociale las ten verlagen; 3 procent vrede zorgen, oor log voorkomen, krachtige defensie; 2 pro cent pensioenen verbeteren, voor ouden van dagen zorgen; 2 procent begroting in evenwicht brengen, minder ambtenaren. Het instituut deelt mede, dat de woning nood oplossen en zorgen voor een betere verhouding tussen lonen en prijzen sinds de bevrijding steeds boven aan het rang lijstje hebben gestaan. Rectificatie In onze vorige editie werden enkele pas sages van een bericht over de bramd te Apeldoorn door elkaar geplaatst. Deze pas sages luidden: Toen schuimblussers ontoereikend ble ken, werd de brandweer uit Apeldoorn ge alarmeerd. Vóór dat deze aankwam, waren de militairen al met vier tankwagens bezig de brand te bestrijden. Zij onderhielden de aanvoer van water met tankwagens en legden later nog een slang uit het kamp; door deze voortreffelijke samenwerking kon er krachtig geblust worden. Meer dan tien hectare heide 'gingen ver loren bij heidebranden op de Veluwe tij dens het weekeind. De grootste blakerde ongeveer acht hectare tussen Nunspeet en Elspeet. Het heetlopen van remblokken van een trein was Zondagmiddag vermoedelijk de oorzaak van twee andere branden langs de spoorlijn bij Kootwijk. De wagenbe stuurder had niets van het defect gemerkt, maar werd later door een blokpost gewaar schuwd. De beide branden, die door de grote droogte spoedig enige hectaren be sloegen, werden in één uur door brandweer en militairen geblust. Hersenschudding door onoplettendheid De vierjarige H. D. uit Santpoort, die gisteren onverwacht de Hagelingerweg overstak werd aangereden door een pas serende auto. Hoewel de chauffeur krach tig remde, kon niet worden voorkomen dat het knaapje met de voorkant van de auto in aanraking kwam. Met een hoofdwonde en een lichte her senschudding is hij naar huis vervoerd. De opening van het nieuwe tentenkamp in de duinen aan de Noord Boulevard, waar aan de benaming „Trekkerskamp de Bran ding" werd gegeven, zal Zaterdagavond 31 Mei door de burgemeester vétn Zandvoort geschieden. De Zandvoortse winkelweek, die Zater dag officieel wordt geopend, belooft een groot succes te worden. Het feit, dat deze opening samenvalt met Pinksteren, en vele badgasten op deze datum in Zandvoort zul len arriveren, is voor het comité van voor bereiding aanleiding geweest de winkel week een feestelijk karakter te geven. In een Maandagavond gehouden vergadering heeft het winkel-comité het programma bekend gemaakt. Aan de inwoners van Zandvoort zal wor den verzocht, gedurende de feestwèek van 31 Mei tot en met 7 Juni de vlaggen uit te steken. Trap en bordes van het raadhuis zullen met bloemen worden versierd. In de Haltestraat zal de Haltestraatvereniging gedurende de avonduren een feestverlich ting ontsteken. Zaterdagmiddag drie uur wordt de win kelweek geopend met een rondgang door het dorp van de Zandvoortse muziekkapel. Zandvoortse schelpenkarren zullen deze rondgang vergezellen. Om ongeveer vier uur zullen de voorzitters van de Handels vereniging en van de „Hanze" uit de mu ziektent op het Raadhuisplein het woord voeren. Des avonds concerteert in deze mu ziektent van 8.45 uur het Chromatic trio, de Zandvoortse accordeonvereniging en het muziekgezelschap „De Strandjutters" van de Zandvoortse muziekkapel. Op beide Pinksterdagen zullen geen fees telijkheden worden gehouden. Dinsdag avond 3 Juni maakt het tambourcorps een rondgang door het dorp; daarna geeft dit corps een uitvoering op het Raadhuisplein, waarna de cowboy-band van „The North Sea Ranchers" in de muziektent een uit voering geeft. Woensdagmiddag van twee tot vier uur is er op het Raadhuisplein een attractie middag voor de jeugd, waarbij de uitslag zal worden bekend gemaakt van de slag zinwedstrijd, waaraan de jeugd van 4 tot 14 jaar kan deelnemen, door het inzenden van een slagzin, op de winkelweek betrek king hebbende. Om kwart voor negen zul len op het Raadhuisplein optreden het Zandvoortse operettekoor, het Zandvoorts gemengd koor en het Chromatic trio. Op 5 Juni om half negen op het Raad huisplein concert door de Zandvoortse mu ziekkapel, optreden van de matrozenband van The North Sea Ranchers. Op 6 Juni om half negen concert op het Raadhuisplein door Zandvoorts mannen koor en de Zandvoortse mondaccordeon- vereniging „Excelsior". Daarna zal op Za terdag 7 Juni de winkelweek besloten wor den met een marktavond met attracties op Raadhuisplein en Grote Krocht. Aan deze winkelweek-actie nemen 82 Zandvoortse winkeliers deel. „Excelsior" naar concours De Zandvoortse mondaccordeonvereniging „Excelsior" zal Tweede Pinksterdag onder leiding van de heer A. Paap deelnemen aan een concours, utigeschreven door de mond- accordeonvereniging te Geldermalsen. De vereniging zal uitkomen in de afdeling uit muntendheid. Zwemclub „De zeeschuimers" De Zandvoortse zwemclub „De Zeeschui mers" heeft ter viering van het tweejarig bestaan een uitgaansmiddag voorbereid naar het natuurbad „Velserend" te Santpoort op 18 Juni. Kanowedstrijden, diverse waterspe- len en onderlinge zwemwedstrijden zullen worden gehouden. De zomeravondoefeningen in „Riche-bad" zullen op Disndag 3 Juni worden hervat. Aalsdijk, 25 van Antwerpen. Akkrumdijk, 25 van Aden naar Suez. Alpherat, 25 v. New Orleans n. Nederland. Alwaki, 25 v. Montevideo n. Santos. Amsielkerk, pass. 25 Las Palmas. Argos, 25 v. Beyrouth te Alexandrië. Axeldijk, pass. 24 Ceylon 1. Penang. Abbedijk, 29 v. Galvesoo voor Hoek van Hol land verwach. Alehiba. 25 v. Montevideo n. Paranagua. Aagtekerk, 24 van R'dam te Yokohama. Almkerk, 25 van Antwerpen te Rotterdam. Ariadne, 24 van Gibraltar naar Volos. Albireo, 25 van Bremen naar Antwerpen. Alblasserdijk, 25 van R'dam te Londen. Aidegonda, pass. 24 Teraggol. Aletta, 26 van Telokanson te Pladju verw. Algen:, 24 1 50 m. N.NO. St. Paulsroek. A Ik aid. 24 80 m. ZW. Rio d'e Janeiro. Almdijk 25 m. W. Brest n. Havana. Amsteldiep, pass. 25 eil. Wight. Am stel dijk. 25 van R'dam te Hamburg. Amstelstad. 25 op de rede v. Makassar. Arundo, 25 460 m. O.NO Cp. Race. Alio+h. pas<. 26 Fernando Nororrha. Arkeldijk. 26 van Newoort News te New York. Alamak, 26 van Calcutta te Santos. Alcyone, 23 v. Rotterdam te Quebec. Aludra. 27 te Port Said. Arend'skerk, 26 te Cadiz. Bennekom. 24 van Amsterdam naar Valparaiso Boschfontein. 26 v. Hamburg te Amsterdam. Breda. 26 te Rotterdam. Bali, 25 van Antwerpen te Londen. Barito, 23 te Makassar verwacht. Barumun, 25 v. Makassar n. KoOonedaie. Baud, 24 v. Ambon n. Makassar. Bawean, 25 te Soerabaja verwacht. B'itar, 27 Singapore verwacht. Borneo, 27 Beta wan verwacht. Boskoop, 26 van Taiara naar Pisco. Barendreo'nt, 28 of 29 v. R'dam te Aruba verw. Caitex Leiden, pass. 25 Malta. Caltex Pernis, 26 v. R'dam te Sidon verw. Caitex Utrecht, pass 25 Kp. Finisterre. Caltex Nederland, pass. 25 Kp. Tenez. Caitex Delft, pass. 26 Noordoostpunt Kreta. Chama, 26 v. Mena el Ahmadi te Singapore verwacht. Cleodora. pass. 26 Point de Galle. Cronenburg'h, 26 v. Bilbao naar IJmuiden. Dongedijk, 25 van Tacoma. Danae, pass. 25 Grote Belt. Duivendijk, 24 70 m. Z. Champerico. Delft. 27 van Amsterdam te Curagao. Diemerdijk. 27 Cristobal verwacht. Duivendreeht. 28 v. Santiago de Cuba te Port Everglades verwacht. Eos, 26 dwars Kp. St. Vincent. EeindijK, 24 te Houston. Lna, 2a van Rotteiciam naar Lyness. Ldam, 25 150 m. W. aciliy's n. Halifax. Eenaracnt, 25 v. Hamburg te Bremen verw. dsso oen Haag, 24 ;ou m. O.NO. Frores. Eu erna, 27 van R dam te Tri pon verw. tirn.na, 27 te Luanoa verwacht. ruesianu (KKL), 2b te Belawan. Farms urn, 2o 3bo rn. N. San Miguel. Feiipeó, ia v. BangKOk n. Pladju. Gaaoieikeik, 2a v. Bremen te Hamburg. Ganymeaes, 2o te Ciudad Trujilio. Garoei, 24 te Boston. oadila, 2a dwais Maita. Groote Kerk, 26 te Cochin. Gooiland, 2a van Hamburg te Amsterdam. Gouwe, 24 v. Port Gentu re Le Havre. Gaasterland, 27 van Las Pa.mas. Goidias, 26 van Lissacron naar Amsterdam. liesua, 24 te Aiuoa. tiaanem, 25 van San Juan n. A'dam via Antw. neeisum, 25 te New Orleans. Hector, 2a op de Weser n Nordenham. Helicon, 26 v. New York te Port au Prince, nyqfa, 25 te Hamourg. Hecuoa, 26 v. Bananquiila te New York. Heemskerk, 27 van Genua naar Duinkerken, riauiei wijk, 27 21 u. v. Manatd aan de Hoek van Holland verwacht, lios, 25 v. Gonajve n. Port de Paix. Jivcnapoera, 26 v. Aden n. Berawan. Java, 26 te Gua. Jagersfontein, 25 200 m. W.ZW. Walvisbaai. Japara (KHM), 28 te Menado. Japara (KRL), pass. 26 Mirucoy. Jon. v. O.aenbai nevelt, 26 390 m. ZO. Socotra. Jupiter, 2b v. Tunis te Belfast. Keitosono, 26 v. Aden naar Djeddah. Kieldreent, 24 te Port Swettenham. Kainvana, 26 v. Penarug te Singapore. Kaiabam, 24 Soeraibaja n. Makassar. Kalinantan, 25 v. Belawar. n. Singapore. Karaton, 24 van Makassar n. Menado. Karossa, 25 te Belawan. Kota Gede, 25 op rede Panarukan. Kedoe, 26 te Pon Said. Kota Ihten, 27 v. Soerabaja te Balikpapan. Lieve Vrouwekerk, 26 te Madras. Loenerkerk, 25 v. Genua n. Port Said. Leopoldskerk, 26 van Hamburg te Amsterdam Limourg, 25 9.50 u. van Suez. Luna, 26 van Bremen te Amsterdam. Leersum, 25 390 m. W.ZW. Lands End. Lemsterkerk, 25 nog te Chitiagon. Le Maire, 25 van Makassar naar Singapore. Laurenkeik, 26 Gibraltar gepass. Lawak, 26 van Cebu naar Tarakan. i-euvekerk, 27 te Muscat. Limburg, 26 v. Port Said naar Genua. Loppersum, pass. 26 Gibraltar. Laertes. 26 van Port Said. Laurenskeik, 26 Gibraltar gepass. Lekkerkerk, 27 te Genua. Llssekerk, pas. 27 Gibraltar. Loosdrecht, 27 Colombo verwacht. Leersum, 27 te Le Havre verwacht. Linige, 27 van Vaasa te Velzen. Laagkerk, 27 te Bombay. Malea, 25 v. Ceylon n. Mena el Ahmadi. Marken, 26 Belawan verwacht. Marpessa, 25 v. Tarakan te Singapore verw. Mataram, 25 v. Basrah n. Bahrein. Meliskerk, pass. 25 Gibraltar. Mentor, 26 v. Malta te Piraeus. Molenkerk, 24 v. W. Afrika te Amsterdam. Murena, 24 v. Fao naar Gibraltar. Markelo, 25 van Amsterdam naar Hull. Merwede, 25 te Rotterdam. Maasland, pass. 25 Cuxhaven. Mirza, 23 van Pladju. Mitra, 25 120 m. W.ZW. Ouessant. Musi, 26 van Benkuien te Padang. Manoeran, pass. 27 Ouessant. Maashaven, 27 v. Buenos Aires te Londen verw. Noordam, pass. 25 Scilly's. Noord wijk, 24 v. Terneuzen te Huelva. Nestor, 27 van Antwerpen te Rotterdam. Omala, 25 van Shlmonesaki naar Tarakan Ondina, 24 van Suez te Ras Sudr. Ootmarsum, 24 van Moile n. Savanna. Ophir, 26 van Singapore te Tj. Priok. Oranjefontein, 25 van Amsterdam te Hamburg. Prins Willem III, 24 in Cornwallakanaai. Parkhaven, 24 Montevideo gepass. Prins Fred. Hendrik, 26 v. Montreal te R'dam. Phrontis, 23 van Soerabaja naar Amsterdam. Poelau Laut, 25 op de rede v. Menado. Prins Alexandei, 25 v. R'dam te Antw. Pygmalion, 25 v. Caiupano te Port of Spain. Perna, 26 van Balikpapan n. Singapore. Prins Willem v. Oranje, 26 op de Weser naar Bremen en ca. 4 Juni R'dam verwacht. Prins Willem V. 27 v. Montreal te R'dam. Prins Willem IV, 27 v. Londen n. Montreal. Radja, 25 te Port Swettenham. Roepat, 26 te Tj. Priok. Rondo, 25 van Bombay naar Calcutta. Rossum, 25 Kp. Finisterre. Ruis, 26 Hongkong verwacht. Rijnland, 25 te Sao Francisco do Sul. Rijndam, 26 van R'dam te New York. Reyniersz, 25 te Makassar verwacht. Rolti, 25 van Semarang n. Panarukan. Rotuia, phss. 25 Azoren. Rempang, 27 van Manokari te Sorong. Roebiah, pass. 26 Gibraltar. Stad Arnhem, pass. 25 Ouessant. Straat Makassar, pass. 25 Sabang. Sloterdljk. 24 te New York. Stad Breda, 27 van Montreal te Emden verw. Sabang, 25 van Pnompenh naar Tj. Priok. Saroena, 25 van Pladju naar Mlri. Siberoet, 24 van Gunung Sitoli n. Padang. Stad Haarlem, 24 120 m. Z.ZW. Ouessant. Stad Schiedam. 25 in Kielerkanaal. Stanvac Benakat, 26 te Sur.getgerong. Swarienhondt, 25 v. Makassar n. Donggaia. Scherpendrecht, 26 van Trinidad n. Rto d'e Ja neiro. Sibajak, 26 420 m. O.NO. Cp. Race. Singkep, 26 van Colombo n. Bombay. Sumatra, 26 te Genua. Salatiga, pass. 26 Kp. Finisterre. Stad Vlaaixiingen, 27 v. Newport News te Nor denham. Sunetta, pass. 26 Azoren. Salland, 26 van Amsterdam te Buenos Aires. Slamat, 23 v. Makassar n. Banjuwangt. Sommelsdiik, 26 vn Tmpico te Mobile. Stad Dordrecht, 27 v. Barcelona te Sagunto verwacht. Stad Maassluis, 27 v. La Goulette te A'dam. Tarakan, 26 v. Soerabaja te Tjilatjap. Tawali, 26 van Semarang te Tj. Priok. Ternate, 25 v. Bintang n. Makassar. Tabian, 25 v. Baltimore n. New Orleans. Tero, pass. 26 3 u. Ouessant. Teucer, 24 van Glasgow naar Liverpool. Tan.khaven I. 27 te Sungeigerong verwacht. Tankhaven II, 26 v. Saigon te Haiphong. Tankhaven III, 25 v. Sungeigerong ten anke: Tj. Priok. Telamon, 25 te Pto. Cabello. T.iikampek. 25 van Hongkong naar Saigon. T.iiluwah, 25 v. Semarang n. Soerabaja. Tiipondok, 24 van Semarang n. Soerabaja. Tjiwangi. 25 van Singapore naar Hongkong. Talisse. 27 van Belawan te Singapore. Tongkol. pass. 27 Perim n. Aden. Tamo, 28 v. Buenos Aires te Hamptonroads verwacht. Tiisadane. 27 te Montevideo. Tiitjalengka, 26 v. Durban n. Mombassa. Tosari, pass. 26 Malta. Tegelberg. 24 van Nagoya te Kobe. Teiresias, 26 van Liverpool te Amsterdam. Utrecht, 26 v. Bombay naar Cochin. Van Heutz. 24 v. Mnmbassa n. Zanzibar. Van Oulhoom. 25 te Ceram. Veendam. 27 19 u. v. New York aan de Hoek van Holland verwacht. Van Riemsdijk. 24 v. Semarang n. Soerabaja. Westerdam, 24 van New York naar R'dam. Waterland, 26 v. St. Vincent n. Montevideo. Waterman. 25 v. Quebec te R'dam. Winterswijk. 26 te en van Lissabon. Wes'-land, 27 te Santos verwacht. Waal, nass. 26 19 u. Ouessant. Woénsdrecht, 28 v. Mena el Ahmadi te Berre verwacht. r.Tsel. 25 v. MaracaVbo oo rede Baehaquero. Zamrud. pass- 25 Pantellaria. Zuiderkruis. 26 e Soerabaja. Zeeland (KRL). 25 bii Flores. Adem f 395 Gloria f 550 Electrolux f 485, f 735, f 1050. Kru isstraat 5 TEL.16908 HAARIE Te koop gevraagd in aan bouw zijnde op goede stand in omgeving Haarlem, Santpoort, Bloe- mendaal. Tot pl.m. 20 mille event, door bémiddèling van makelaar. Br. no. 36 Boekh. K. Blees Gz„ Zaandam. TE KOOP FABER's Schoenhandel, Kleine Houtstraat 10, Haarlem wordt in Haarlem en Omstreken kortweg genoemd: Waarom Omdat het dat inderdaad is: het dagblad voor allen in Haarlem en aangrenzende gemeenten. En daarom leest de overgrote meerderheid dus ook: het dagblad. Behoort u daar reeds toe Goedgek. M. v. J. 2e Afd. A, No. 2233, d.d. 14-12-1951. v. Brugge, Leidsestr. 111; Mevr. de Jong, Theemspl, 38; v. d. Laan, Zijlw. 12; Molen kamp, Zijlstr. 34: Sombogaart, Kruisstr. 4; Hessen. Schoterweg 42 en bij Holland Huis, Kalverstr. 186, A'dam, postgiro 13273 of postwissel. U weet het, sla t» gezond en goedkoop. ''••■f sla is pas volmaakt met Calvé Saus - de enige slasaus, 1 met echte Delftsche Slaolie. Heerlijk (ris eo pittig f FIJNER EN ZACHTER DAN OOIT OE SLASAUS NAAR UW HARTf Ondergetekende betuigt hier mede zijn volle tevredenheid over de vlotte en coulante regeling, zomede uitbetaling, door bemiddeling van het Assurantie-Bedrijf F. M. van Vliet te Santpoort, van de door hem geleden brand- en waterschade op 21 Mei j.l. Hij mocht ervaren, dat in de door hem middels voornoemd bedrijf gesloten polissen een vakkundige omschrijving van het verzekerde risico voor kwam, terwijl de waarde op een juiste wijze was bepaald. Het devies „Van Vliet. Assu rantie 100 garantie" wordt ten volle bewaarheid. J. SEEGERS. Santpoort, 26 Mei 1952, Hoofdstraat nr. 196. HEEL HAARLEM IS IN REP EN ROER!! Het is ook niet te geloven, voor zo weinig geld zo'n mooie huis kamer met groot Dressóir, 2 Clubfauteuils, 4 Stoelen en tafel; alles met zware balpo- ten en met bekleding naar keuze. Prima gestoffeerd en dan voor slechts f 419. Laat deze kans u niet ontglippen! Slechts korte tijd, haast uü! T MEUBELHUIS, Zyiweg 26, Haarlem. Fotograferen is een altijd blijvende bron van genot en ontspanning. Vergeet niet uw camera tijdig bij ons te voorzien van een film voor de komende feestdagen. WAGENWEG 86. DOODMOE van het werken en toch zonder inspanning naar huis, kan alléén op een fiets van VAN VEEN, Zijl- weg 26—28, Haarlem, f 2.50 per week enzonder vooruitbetaling!!!!!! WOLLEN DEKENS Deze week ongelooflijke aanbieding in fijne pastel kleuren (fabriekspartij) voor slechts f 15.50 en f 18.90. Verkoop alleen aan particulieren en in richtingen (niet v. d. han del) van 95.30 uur in onze toonkamers. Postor ders franco rembours door het gehele land.. TA - PIJTHANDEL „MARO" N.V., Jansstraat 85, by Grote Markt, Haarlem. ZEG, MIEN, wat gaat die jongen van jou toch altijd keurig gekleed. Ja, meid, als je de weg maar weet, hij koopt zijn costuums voor f 1.50 p week. Zonder voor uitbetaling bij VAN VEEN, zyiweg 2628, Haarlem. VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 62, Hrl. Tel. 14637 Overal te ontbieden Een uitgebreide stalencollectie 19 te Uwer beschikking. Vraagt vrijblijvend offerte bij de K VAN VEELEN MIDDENHAVENSTR 41 - IJMUIDEN Telefoon 4108, Da 6 uur 5559 (K 2550) Een nieuw product van de Nederlandse Plevier Motorenfabriek Prijs 395— en 425— Betaling in overleg. FIRMA J. DE GRAAF Haarlem Kleverparkweg 2 Telefoon 11757 biedt solide personen de gelegen heid zich tegen groothandelsprijzen een prima Wilton- of Smyrna-karpet aan te schaffen op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Reeds vanaf ƒ5.per week. Strenge discretie verzekerd. Zend Uw adres en wij komen vertrouwelijk met U praten. Brieven onder no. 9976 aan het bureau van dit blad. TE KOOP AANGEBODEN wegens omstandigheden gunstig gelegen. Moderne inventaris m. woningruil. Geen makelaars. Brieven onder no. 9968 bur. van dit blad. WD VERKOPEN WOENSDAG HAAST VOOR NIETS 2 PERSOONS graslinnen lakens, 150 cm breed JÊ Qfi van 7.90 NU GROTE SLOPEN 4Q prima graslinnen van 1.98 NU „'*3' PRIMA BADSTOF BADHANDDOEKEN van 1.95 NU TEN HOOGSTE 3 STUKS PER KLANT met zwarte naad sterker dan nylon maten 911 van 4.50 NU 2.98 ANEGANG 22 Tel. 19743 - Haarlem Haarlems Oudste en Grootste Inkoophuis van Lompen, Papier en Metalen, geeft voor reclame opnieuw 5000 cadeaux. die bij U allen welkom zullen zijn. Orig. Huishoudlompen t/m 0.30 per kg Archieven worden vernietigd BAKENESSERGRACHT 45—51 TELEFOON 11436 Gijsbrecht v. Aemstelstraat 116 (bü de Vcrglerdeweg) - Haarlem-Noord Bus 5 - Telefoon 24325 tot 6 uur. Speciaal ingericht voor reparatie en modernisering. Keus en nog eens keus en uiterst lage prijzen in MEUBELSTOFFEN Reclame Epinglé16.12.50, 10. Reclame Moquette 14.10. Ingeschoren Velours d'Utrechtp. m. 30. Effen Wollen Moquette p. m. 25. Vochtechte Velours, p.m. 30.—, 25.—, 22.50 Ingeschoren Wollen Moquette p.m. 30.25.— Dubbele Wollen Epinglé p. m. 25-— Crimmer p. m. 25. Kelim met Smyrna banen58.35. Kelim p.m. 17.50, 15.—. 8.75 Frisé Epinglé met Moquette25.18. Gobelin Reclame 8.75, 6.95, 6.25 Gobelin Damast 18.—, 14.75 Keus en nog eens keus. Voor „ZELF-STOFFEERDERS" Krjjn, Alpengras, Kurkvulling, Kapok, Springveren, Singel, Sierspqkers. Systeemveren.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7