Beurshandel heden hervat Oost-Duitsland schept verboden zone langs grens met Westen „Jonge vliegers hebben niet voldoende luchtmanschap" Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Verkeer en telefoon zijn afgesneden, intimidatie-campagne is begonnen Europees defensie verdrag getekend „Neptunus" verschalkte kopgroep en kwam als eerste binnen Regering heeft de actie van de Vereeniging voor den Effectenhandel afgekeurd Instructies niet altijd stipt nagekomen Het woord is aan Het weer zet de klok terug Brief van minister Lieftinck Bespreking over compen satie der werkloosheids wet-premie Toerisme lijdt schade door benzine-gebrek Minister Staf: Franse communistische bladen in beslag genomen Noodlanding in Afrika liep goed af Antwoord van het bestuur BritS'A merikaanse garantie Verrassend slot van de haringjacht Veertien kantjes brachten gemiddeld f500.-- op 66e JAARGANG No 271 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom WOENSDAG 28 MEI 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG No 124 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon- en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 2731Ö7. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Gisteravond is in Den Haag de tentoonstelling „De geschiedenis van de Staten- Generaal" door mr. Kortenhorst, voorzitter der Tweede Kamer, geopend. Deze maquette toont het Binnenhof met de Ridderzaal. Het bestuur van de Vereniging voor de Effectenhandel heeft haar leden medegedeeld, dat op grond van toezeggingen door de minister van Financiën namens de regering gedaan, en onder afweging van alle bij het beursverkeer betrokken belangen is besloten om met ingang van vandaag het opmaken en vaststellen van de dagelijkse prijscou rant door de commissie voor de notering op de gebruikelijke wijze te doen hervatten. In een brief aan het bestuur van de Ver eniging voor de Effectenhandel heeft de mi nister van Financiën zijn bezorgdheid geuit over het besluit tot staking der dagelijkse notering. De regering keurt dit besluit in hoge mate af, omdat het in feite neerkomt op een sluiten van de effectenbeurs. Deze beslissing behoort tot de uitsluitende com petentie van de minister. BERLIJN. (Reuter). Het Oost-Duitse ministerie van voorlichting heeft medegedeeld, dat er een niemandsland van vijf kilometer diepte langs de grens met West-Duitsland zal worden geschapen. Personen, die dit gebied willen betreden, hebben een speciale vergunning van de volkspolitie nodig. Het ministerie verklaarde, dat deze maatregelen nodig waren gemaakt door West-Duitslands ondertekening van de verdragen met de Westelijke mogendheden. De gordel zal zich ook langs de Oost-Duitse kust uitstrek ken. Het ministerie zegt, dat de maatregelen bedoeld zijn om het agenten, die tot oorlog ophitsen, en spionnen moeilijker te maken hun werk in Oost-Duitsland te verrichten. Tezelfdertijd heeft het Oost-Duitse ministe rie van Binnenlandse Zaken medegedeeld, dat van Zondag af alle Duit sers, die Oost-Duitsland binnen willen komen, een nieuwe speciale ver gunning moeten hebben, De maatregel heeft alleen betrekking op Duitsers. Ér wordt niet verwezen naar onderdanen van de drie westelijke mogend heden. De Oost-Duitse autoriteiten krijgen de bevoegdheid om Oost-Duits land eventueel voor alle West-Duitsers en West-Berlijners te sluiten. De regering van Neder-Saksen (West- Duitsland) deelde mede, dat Oost-Duitse eenheden langs de gehele grens van. de staat bezig waren met het verwijderen van bomen én andere obstakels en het aanleg gen van tankvallen. Er werden, aldus de mededeling, schootsvelden, waardoor wacht- en machinegeweerposten de be heersing over elke centimeter van de grens zouden krijgen, aangelegd. Alle grensovergangen, welke door de West-Duitsers worden gebruikt die dage lijks in Oost-Duitsland naar hun werk gaan, zijn gesloten. Door de maatregelen, die Dinsdag door Oost-Duitsland werden genomen, zijn alle telefoonverbindingen tussen Oost- en West- Berlijn verbroken. De telefoon- en telexverbindingen tus sen Oost- en West-Duitsland zijn tot één verbinding voor elk beperkt. De patrouillediensten van de Westelijke geallieerde militaire politie werden niet meer toegelaten op de 160 km. lange auto weg tussen West-Berlijn en West-Duits land. Strenge, maar wettige maati-egelen zijn genomen om een scherpe grenslijn af te bakenen, waar de controle tevoren slap was met het oog op industriële en andere voordelen in het belang van Oost en West. Geladen revolvers Prof. Reuter, burgemeester van West- Berlijn, verklaarde tegenover verslag gevers: „Twee rivalen leggen thans hun geladen revolvers op tafel. West-Berlijn verkeert in de onaangename situatie, tus sen hen te staan". Stadsfunctionarissen deelden mede, dat wegtransportondernemingen reeds op de Oost-Duitse maatregelen hebben gerea geerd. Chauffeurs van vrachtauto's hebben van hun ondernemingen instructie gekre gen naar West-Duitsland terug te keren, „voordat het gordijn naar beneden komt". De West-Duitse grenspolitie meldde, dat de wachten aan de Oostelijke zijde van de grens tussen Oost en West zeer versterkt zijn. Russische eenheden versterkten de Oost-Duitse politie op belangrijke grens overgangen. Een hoge West-Duitse woord voerder noemde deze Russische versterkin gen echter een routine-aangelegenheid, die zich altijd voordoet, wanneer Sovjet-troe pen de winterkwartieren verlaten en zich naar oefengebieden begeven. De verbreking van de telefoonverbindin gen tussen West- en Oost-Berlijn had vreemde gevolgen. Een West-Berlijner, die dringend iemand op ongeveer een kilo meter afstand in Oost-Berlijn wilde tele foneren, moest een verbinding van onge veer 700 km. via Hamburg en Leipzig aan vragen. Het Oost-Duitse ministerie van Voor lichting verklaarde, dat de West-Berlijnse autoriteiten er voor verantwoordelijk zijn, dat alle telefoonverbindingen tussen Oost en West-Berlijn verbroken zijn. In Oost- Berlijn had de P.T.T. slechts enkele ver bindingen verbroken om „ontelbare provo caties" te verhinderen, onder meer het „verspreiden van oorlogshaat" via de tele foon door R.I.A.S., de door de Amerikanen gesteunde radio in West-Berlijn, aldus de verklaring. Door een bepaald nummer te draaien kunnen de Berlijners een kort nieuwsoverzicht van R.I.A.S. horen. De Oost-Duitsers beschuldigen R.I.A.S. er eveneens van, dat haar agenten Oost-Ber- lijners opbellen en provoceren. Jeugd oefent Erich Honecker, voorzitter van de orga nisatie „Vrije Duitse Jeugd", heeft ver klaard, dat jeugdgroepen reeds begonnen zijn met het oefenen in zweefvliegen en het schieten met vuurwapens. Zij zouden spoe dig beginnen met parachute-springen. De Oost-Duitse regering kan volledig op de jeugd rekenen wat betreft de organisatie van de gewapende verdediging van het vaderland, aldus Honecker. De drie Westelijke militaire missies, die bij de Sovjet-contröle-commissie te Pots dam (ongeveer dertig km. buiten Berlijn) geaccrediteerd zijn, kunnen niet meer met West-Berlijn telefoneren. Westelijke func tionarissen zeiden, dat de missies gemakke lijk geïsoleerd zouden kunnen worden, wanneer de Oost-Duitsers zouden weigeren convooien met goederen uit West-Berlijn toe te laten. In kringen die in nauwe verbinding met het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken staan, werd Dinsdagavond ver klaard, dat het Oost-Duitse besluit om een „niemandsland" te vormen „de eerste van een reeks door Rusland geïnspireerde maatregelen is om de ratificatie van de overeenkomsten met West-Duitsland te sa boteren". Beslissing binnen enkele dagen te verwachten Teneinde te komen tot een oplossing van de financiële problemen welke de invoe ring van de Wachtgeld- en Werkloos heidswet met zich brengt is Dinsdag in het gebouw van de Stichting van de Ar beid een bespreking gehouden tussen het bestuur van deze stichting en de minis ters Joekes, Albregts, Lieftinck, Mansholt en staatssecretaris Van Rhijn. Voorzitter bij deze besprekingen was minister-president dr. W. Drees. Een be slissing is niet gevallen. Deze wordt ech ter binnen enkele dagen verwacht. WASHINGTON (Reuter). Een woord voerder van de elf Amerikaanse en Euro pese transatlantische luchtvaartlijnen heeft verklaard, dat van 15 Mei af als gevolg van de staking in de Amerikaanse olie industrie, naar schatting een bedrag van 19 millioen toeristendollars verloren zal gaan. Hij voegde daar aan toe, dat 80 van dit bedrag in Juni verloren zal gaan, de maand- die meestal het hoogtepunt van het Euro pese reisseizoen is. De luchtvaartmaat schappijen zijn voornemens, om aan pre sident Truman deze week te verzoeken on middellijk het toezicht op de aflevering van vliegtuigbenzine op te heffen. (Van onze parlementaire redacteur) De ongelukken, die de laatste tijd her haaldelijk met Gloster Meteor-straal,jagers van de Nederlandse Luchtmacht voorvallen hebben bij zeer velen ongerustheid gewekt. Over die ongerustheid sprak de heer Wendelaar (V.V.D.) gisteren in de Eerste Kamer toen hij minister Staf tijdens de bespreking van het wetsontwerp herha lingsoefeningen een verklaring vroeg. Over deze ongelukken zei minister Staf: „Wij staan hier voor een ernstig probleem, waarmee wij ons geregeld bezig houden. Wij zoeken naar een verklaring van de on gelukken, om daaruit de lessen te trekken, die tot verbetering kunnen leiden. Voor geoefende vliegers brengt het vlie gen met straaljagers geen bijzonder risico mee, maar de jongere vliegers beschikken niet over voldoende luchtmanschap. Na ieder ongeluk wordt een nauwkeurig onderzoek ingesteld naar de mogelijke oor zaken ervan en een internationale commis sie die in ons land een onderzoek heeft in gesteld heeft geen bepaalde lijn in de oor zaken der ongevallen kunnen ontdekken. Zij constateerde in het algemeen evenwel een gebrek aan luchtervaring van de jonge vliegers". PARIJS (Reuter). De Parijse politie heeft vandaag beslag gelegd op alle exem plaren van de communistische bladen „Hu- manité" en „Libération" waar deze opge slagen lagen ter verspreiding. De „Huma- nité" spooi-de alle communisten met een kop over de gehele voorpagina aan, zich niet te storen aan de politie en vanavond een betoging te houden tegen de komst van generaal Ridgway. De „Libération" publi ceert een korte bekendmaking vgn de voor genomen betoging en bevat verder een hoofdartikel tegen Ridgway en het Euro pese legerverdrag. Sprekende over de verantwoordelijkheid van instructeurs en leerlingen zei minister Staf dat in enige gevallen wel moest wor den vastgesteld dat de instructies niet stipt waren nagekomen. „De jonge vliegers zijn veelal met een overmaat van enthousiasme en energie bezield. Hoe groot onze bewon dering ook is voor de wil en het doorzet tingsvermogen van deze jonge vliegers om onze luchtmacht op te bouwen, ook in dit opzicht moeten de remmen worden aan gezet". Een apart probleem noemde minister Staf het groot aantal jonge vliegers. De moeilijkheid is om goede eerste vliegers te krijgen die in de squadrons leiding kunnen geven aan hun minder ervaren collega's. Een oplossing is alleen te verkrijgen door verlenging van de diensttijd en in die rich ting wordt dan ook gezocht om door het scheppen van gunstige voorwaarden de squadrons 5 a 6 jaar in een zelfde verband t,e houden. Tenslotte sprak de minister nog over één conclusie uit het internationale rapport, waarin staat dat Nederland 'op het gebied van veiligheidsvoorschriften te streng is. Het moreel van de vliegers eist. dat er over gevaren niet te veel wordt gesproken. Alle passagiers van het Britse vliegtuig, dat Maandag in Mauretanië 'in Frans West- Afrika een noodlanding heeft moeten ma ken, bevinden zich in goed welstand. De eigenaresse van het toestel, de BOAC heeft in Londen bekendgemaakt, dat zij beves tiging van dit bericht heeft ontvangen. Er bevonden zich tien passagiers aan boord. Ook de bemanning van acht per sonen is ongedeerd. De oorzaak van de noodlanding is nog onbekend. Dinsdag is een reddingsvliegtuig over het gebied ge vlogen. Uit het vliegtuig werden per para chute een dokter en twee verpleegsters neergelaten. Het openen en sluiten van de beurs en het vaststellen van de dagelijks notering zijn zaken van algemeen belang, die niet aan de vereniging kunnen worden over gelaten. Voorts stelt de regering het be stuur ernstig in gebreke wegens het feit, dat het heeft nagelaten, alvorens zelf tot actie over te gaan, met haar in overleg te treden over de vraag, op welke wijze aan de gevolgen van de gevallen rechterlijke beslissing het hoofd ware te bieden. De regering is voornemens op korte ter mijn wetgevende maatregelen te bevorde ren, die de bedoeling van de wetgever van het staatsblad F 272 duidelijker tot uit drukking zullen brengen. Ook overweegt zij de procesgang te verbeteren, waarbij met name gedacht is aan het openen van de weg tot cassatie. De minister is van mening, dat het be stuur, indien het zich van deze ontwikke ling op de hoogte had gesteld, er ongetwij feld in geslaagd zou zijn de ongerustheid ter beurze over de gevolgen van de laatste beslissing van de 3fdeling rechtspraak zo danig te temperen, dat van een besluit als werd genomen zou zijn afgezien. In antwoord op de brief van de minister heeft het bestuur van de Vereniging voor de Effectenhandel onder meer geschreven: „Reeds op 16 Augustus 1951 heeft het bestuur nadrukkelijk ter kennis van Uwe Excellentie en van uw ambtgenoot van Justitie gebracht, welke de gevolgen zou den zijn, indien de destijds met name ge noemde en zich thans voordoende omstan digheden zouden ontstaan. Wij schreven toen: „Indien door een rechterlijke uitspraak zou blijken, dat leden onzer vereni ging hetzij in verband met transacties, waartoe zij als hoekman gehouden wa ren, hetzij op grond van de omstandig heid, dat zij uit hoofde van transacties al dan niet in open hoek of adresgeving stukken door Lippmann, Rosenthal en Co., 'Sarphatistraat, geleverd hebben gekregen, aansprakelijk zouden worden gesteld, zal de voortzetting van de handel ter beurze van Amsterdam ook in dit geval niet langer verantwoord zijn." Indien de regering ten aanzien van de maatregelen, welke in de vorige week zijn 1 genomen, verwijten tot ons bestuur richt, dan moge het bestuur daartegenover op merken, dat het hier betreft verwijten, verband houdende met de gevolgen ener situatie, voor welker oorzaak het bestuur geen verantwoordelijkheid draagt. Het bestuur heeft zich beraden over de mededelingen inzake het overleg, dat in deze kwestie gaande is. Het bestuur heeft overwogen, dat aan genomen mag worden, dat bij de regering een duidelijker begrip bestaat voor de moeilijke positie en de taak van het beurs- bestuur en voor de eisen, welke een geor ganiseerde beurshandel stelt. Het bestuur meent dan ook te mogen verwachten, dat de realisering van de gedane toezeggingen in zodanige mate zal geschieden, dat het bestuur niet opnieuw voor een openlijk conflict met zijn verantwoordelijkheids gevoel zal komen. Het heeft dan ook be sloten met ingang van heden, Woensdag, het opmaken en vaststellen van de dage lijkse prijscourant_door de commissie van de notering wederom te doen geschieden." (Van onze correspondent te Parijs) Gistermiddag twaalf minuten over vijf hebben de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Duitsland, Neder land, België en Luxemburg, benevens de Italiaanse premier De Gasperi, die de wegens ongesteldheid afwezige graaf Sforza verving, het verdrag inzake de Europese defensiegemeenschap en de negen bijbe horende protocols ondertekend. De plechtigheid, die ruim een uur in be slag nam, voltrok zich in de historische klokkenzaal aan de Quai d'Orsaj', in aan wezigheid van de Amerikaanse staats secretaris Acheson, minister Eden, de drie Hoge Commissarissen in West-Duitsland (in het vervolg ambassadeurs), de perma nente leden van de Atlantische Raad, een groot aantal militaire en technische advi seurs en tenslotte een honderdtal journa listen. Er werden, alles bijeen, onder de ver schillende documenten ruim vier honderd handtekeningen geplaatst. Dit hoge aantal vindt zijn verklaring in de veelvuldigheid der verbintenissen, die zowel tussen de leden der EDG als onderling, alsmede met de leden van het Atlantisch pact gesloten móesten worden. De ondertekeningsplechtigheid werd in geleid met een korte toespraak van minis ter Schuman, die herinnerde aan de bijna bovenmenselijke moeilijkheden, die door de experts gedurende zestien maanden van voorbereiding overwonnen moesten worden. Moeilijkheden die voortvloeiden, zo zeide hij, uit de vaak tegenstrijdige nationale belangen van de verschillende landen, die niettemin besloten hadden op de basis van een wederzijds vertróuwèn eenzelfde doel na te streven, namelijk de militaire, poli tieke, economische en culturele eenheid van Europa. Na de ondertekening van het verdrag hebben Engeland en Amerika een verkla ring uitgegeven om de Franse vrees voor mogelijke toekomstige uittreding van Een in Amsterdam gevestigde metaal- handel is ook in de hoofdstad schepen gaan slopen, ten einde met het daardoor te ver werven schroot de nationale staalindustrie van_ grondstof te voorzien. De firma heeft reeds het Duitse 800 ton metende s.s. „Tatti" gesloopt. De 33 jaar oude in Februari voor de Nieuwe Waterweg gestrande Panamees ..Marjory" van 3400 ton zal thans gesloopt worden. André Maurois: Het moeilijke in een gedachten- wisseling is niet zijn mening te verdedigen, maar haar te kennen. Tot vanmorgen halfvier was iedereen nog onkundig van de ietwat mysterieuse jacht van de Katwijkse logger „Neptunus" (KW 45), die met veertien kantjes fikse maatjes aan boord de drie kanspaarden van gisteren, de „Bertina", de „Kees" en de „Onder neming", bij de neus heeft genomen. Door zwijgend in alle talen met de wind dwars naar huis te koersen, is schipper Hendrik Messemaker dus de glorieuse winnaar geworden van een haringrace, welke op het laatste ogenblik een karakter kreeg, dat de jachten van andere jaren, eigenlijk jammer genoeg, gemist hebben: het karakter van het volkomen onverwachte. De burgemeester van Katwijk, de heer W. J. Woldringh van der Hoop, was een der eersten, die een mals maatje van de nieuwe teelt kreeg aangeboden door schipper Hendrik Messemaker. Vanmorgen om één minuut voor negen meerde de „Neptunus" aan de IJmuidense „tegeltjesmarkt" voor hal A, toegejuicht door slechts een handjevol IJmuidenaren. Schipper Hendrik Messemaker stond met z'n verweerd en lachend gezicht achter de raampjes van de brug klaar om de eerste gelukwensen in ontvangst te nemen. De directeur van het Staatsvissershavenbe- drijf, mr. J. R. van Eerde, was de eerste, die op het nog glibberige dek sprong om daarna in de stuurhut te horen hoe de schip per gistermorgen om tien over half zes van de 56ste breedtegraad was vertrokken met in het ruim acht kantjes van zichzelf, drie van de KW 22 „Orion" en drie van de KW 65 „Volharding". Gedrieën vormden deze loggers de combinatie Johan Parle- vliet. De „Neptunus" viste Zuidelijk genoeg om met grote kans op succes te trachten de drie andere jagers de loef af te steken. Maandagmiddag om vier uur ging Hen drik Messemaker „aan schot" en om precies één uur 's nachts vond hij het tijd worden om de vleet binnen te halen. Acht kantjes was het vrij povere resultaat, maar de ha ring, die zich had laten verschalken, bleek waarlijk voortreffelijk van kwaliteit, of schoon de maat wat aan de grote kant was. De vangst van de „Orion" en de „Volhar ding" werd overgenomen en tegen half zes was de „Neptunus" met een speed van on geveer 913 mijl aan de sprint begonnen. „We hebben de kiezen op mekaer ge- houwe, natuurlijk!" vertelde schipper Messemaker. De 265 mijl naar IJmuiden ging m alie eenzaamheid, want de „Nep tunus" is geen schip tegengekomen onder weg. En toen de logger dan vanmorgen om halfvier de rederij in Katwijk opriep wis ten degenen, die op dat tijdstip „uitluister- den". dat de doorgewinterde Hendrik Mes semaker de race ging winnen. Deze gewezen zeillogger van 1913 is twee jaar geleden verbouwd en verlengd en de 240 paarden waren snel genoeg om de ..Neptunus" in z'n tweede jeugd te helpen de race voor het eerst te winnen; zelfs met een vrij grote voorsprong op z'n drie be kende concurrenten, die ongeveer twee uur later tegen elven kort achter elkaar de IJmuidense pieren passeerden. De KW 124 „Kees" kwam als tweede voor de wal, viif minuten later gevolgd door de VL 85 „Bertina", die op haar beurt weer tien mi- Duitsland uit de verdedigingsgemeenschap te stillen. De beide landen hebben ver klaard, dat iedere actie tegen „de integri teit of eenheid van de EVG" zal worden beschouwd „als een bedreiging van hun eigen veiligheid". Voorts hebben Engeland en Amerika verklaard zoveel troepen op het Europese vasteland, met inbegrip van West-Duits land, te zullen houden als zij nodig achten voor de gemeenschappelijke verdediging van het Atlantische gebied. De veiligheid en welvaart van Berlijn en het handhaven van de positie der drie Westelijke mogend heden aldaar worden door Engeland, Frankrijk en Amerika luidens de verkla ring beschouwd als essentiële elementen voor de vrede van de vrije wereld. Iedere aanval op Berlijn zullen Frankrijk, Enge land en Amerika beschouwen als een aan val op hun eigen strijdkrachten, aldus de verklaring. nuten eerder meerde dan de SCH 160 „On derneming". Een vrachtauto met de vlag over de mo torkap is met de veertien kantjes die in veertien minuten gelost warennaar Kat wijk gevlogen om op de „schuur" van Joh. Parlevliet de eerste zilveren vangst uit te stallen. Na de keuring „prima" is het grote gezelschap, dat zich elk jaar weer rond de opengeslagen kantjes verzamelt, naar het nieuwe afslaggebouw gegaan, waar de Veertien tonnen „goud" opbrachten. Het gemeentebestuur van Katwijk met burgemeester W. J. Woldringh van der Hoop aan het hoofd was de Veisense be- stuurderen voor: de burgemeester kreeg onmiddellijk een „groene" aangeboden. Vlak daarop stapte ook burgemeester mr. M. M. Kwint met wethouder J. C. Aschoff en de secretaris der gemeente, de heer J. Veenstra. op het werkdek van de „Neptunus", om de erepenning uit te rei ken. Met een hartelijk toespraakje en een handdruk overhandigde mr. Kwint schip per Messemaker het eremetaal en de bij behorende oorkonde. De prijzen, die in Katwijk betaald zijn voor de veertien kantjes van de „Neptu nus" liepen van 451 tot 601 gulden. Het K.N.M.I. deelt mede. dat zich de laatste dagen een belangrijke verandering in de weersituatie heeft voltrokken: Ne derland kwam geleidelijk buiten de in vloedsfeer van het hogedrukgebied, dat ons lange tijd droog weer bezorgd had. Storingen brachten sinds Maandag nu en dan regen. Achter een voor de Noorse kust gelegen depressie stroomde bovendien koude lucht uit de Poolstreken naar het Zuiden. Deze koude lucht dringt nu ook naar ons land door. Het ziet er naar uit, dat een koude Noord-Westelijke tot Noor delijke luchtstroming ons enkele dagen guur weer zal bezorgen, waarbij de tem peraturen 's middags niet hoger dan on geveer 13 a 14 graden zullen worden. Te vens zal er veel wind zijn. Aangezien de koude lucht onstabiel is, zullen plaatselijk ook buien voorkomen. rttr*Dcooooocoooococronrrcoooo»t KOUD WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking me' enkele buien. Matige tot krachtige Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Koud. 29 Mei Zon op 4-28 uur. onder 20.47 uur. Maan op 9.22 uur, onder 0.42 uur. Hoog en laag water te IJrauiden Woensdag 28 Mei Hoog water: 6.28 en 18.53 uur. Laag water: 2.04 en 14.22 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1