Negende Haarlemse Sportweek startte met goed programma Dubbele nederlaag van de Hoop-skiffeur Neumeier MEKKA" PU> fflacj Van Est onbedreigd winnaar van Ronde van Nederland Optocht, demonstraties en wedstrijden Driekamp nodig voor de beslissing Wagtmans en Voorting tweede en derde in algemeen klassement Kampioenschap van Nederland Roeizvedstrijden Koninklijke Koreanen ook naar Spelen in Helsinki Post amateur-kampioen van Noordholland Eenenzeventig landen naar Spelen in Helsinki Korfbaluitslagen Boksen Duitse bokser Mueller werd kwaad Tennisuïtslagen MAANDAG 9 JUNI 1952 Klokslag half acht Zaterdagavond, toen de honderden en nog eens honderden meisjes en vrouwen, jongens en mannen in grote groepen langs het stadhuis op de Grote Markt in Haarlem waren gedefileerd, hees de loco-burgemeester van Haarlem, de wethouder van Onderwijs, D. J. A. Geluk, op de kleine vluchtheuvel voor het bordes de rood-witte vlag van de Haarlemse Sportweek: een week van demonstraties en wedstrijden in vele soorten sporten was daarmede officieel begonnen. Een week, waarin kenners en leken op sportgebied hun hart kunnen ophalen. Even voordat de wethouder de vlag hees, had hij dat in zijn korte toespraak nog verteld aan de duizenden belangstellenden, die rond die Grote Markt stonden. „Dat Haarlem een week lang in het teken van de Sport staat", zo zei de heer Geluk, ,,is van grote betekenis. Want niet alleen de actieve sportbeoefenaren zullen in de komende dagen plezier beleven, ook de passieve toe schouwers zullen worden geconfronteerd met de sportieve prestaties. En deze laat- sten vooral zullen overduidelijk zien, welk een belangrijk verschijnsel de sport in het maatschappelijk leven betekent, en van wat voor belang de sport is voor de harmo nische ontwikkeling van de jeugd". Waarna de loco-burgemeester tenslotte dank bracht aan het Sportweek comité en de sportorganisaties voor het vele en goede werk. De heer Geluk sprak tevens de wens uit, dat de publieke belangstelling bij de sportwedstrijden groot zou mogen zijn. Goed programma En gezien de openingsavond verdient de negende Sportweek de belangstelling ook ten volle. Want vrat de vele duizenden Haarlemmers op de Grote Markt voorge zet werd was van bijzonder goede kwaliteit en beantwoordde ook geheel aan het doel, dat het comité zich gesteld heeft. De sport- optocht bijvoorbeeld reeds eerder ge houden verveelt nooit. Het is altijd weer een genoegen de sportbeoefenende jeugd uit Haarlem in de veelal zo fleurige en keurig verzorgde sportkleding te zien defi leren voor het College van Burgemeester en Wethouders, raadsleden en andere auto riteiten uit de stad. En dan de demonstraties zelf. Geen nummer duurde te lang en juist daarom ook werd geen enkele demonstratie vervelend voor het publiek, dat van afwisseling houdt. Zo snel waren niet de schermers van de Markt verdwenen, of daar waren de gymnasten, de volksdansers, de boksers, de ju- do'ers of de turners, die op drie plaatsen van het grote plein het publiek het beste van hun sportieve kunnen voor zetten. En wat belangrijker was in veel gevallen ook explicaties gaven voor de niet-kenners van de betreffende sport. Al met al werd het een sportvariété, waarvan velen hebben genoten. Met als hoogtepunt ongetwijfeld het knotszwaaien van de dames van de Kennemer Turnkring. Voor de rest natuurlijk een woord van hulde voor de regi^eur van dit fleurige variété, de heer J. W. Duvff. die het pro gramma op de minuut nauwkeurig liet ver lopen. Sportmiddag op E.D.O.-terrein Ook de sportmiddag Zondag op het EDO- terrein is een geslaagd festijn geworden. Juist omdat de sportprestaties van goede kwaliteit bleken en veel toeschouwers daar van getuige waren. Korfbal, turnen en judo vroegen de aandacht en voorts was er de ClOS-demonstratieploeg met enkele spectaculaire nummers op de lange mat cn tafelspringcn. Zevenhandbal, een sport die in Haarlem nog maar weinig beoefend wordt, werd voorts gedemonstreerd door de ploegen van Concordia (Haarlem) en NILOC (Amsterdam). De korfbalwedstrijd tussen "de stedelijke twaalftallen van Haarlem en Leiden bood in de eerste helft een spannende strijd, waarin de Haarlemmers een 54 voor sprong wisten te behalen. Maar in de tweede helft kwamen de betere technische kwaliteiten van de Haarlemse ploeg beter tot hun recht. Het werd tenslotte 105 voor Haarlem. Op drie plaatsen van het EDO-terrein volgde tijdens de rust van de korfbalwed strijd toen een demonstratie Judo door de leerlingen van de heer Nauwelaerts de Agé, die zeer in de smaak viel. Fraai turnen De dames van de Kennemer Tunrkring. voorafgegaan door tamboers en hoornbla zers en de vaandel- en vlaggendragers, marcheerden na de korfbalwedstrijd het terrein op en zij voerden de knotsoefenin gen tot in de perfectie uit. Een zeldzaam fraai schouwspel bood deze demonstratie, die met een hartelijk applaus door de toe schouwers werd beloond. Dit nummer was ongetwijfeld het mooiste schouwspel van de stralende sportmiddag. Maar ook het zevenhandbal trok de aan dacht. Dit spel werd gespeeld door zeven spelers, die naar verkiezing vervangen mogen worden indien de vermoeidheid zich doet gelden. Op een klein speelveld, ongeveer een vierde gedeelte van een normaal handbal terrein/wordt dit spel gespeeld en het eiste van de deelnemers grote vaardigheid en snelheid, maar bovenal uithoudingsver mogen en snelle reactie. NILOC uit Am- De Haarlemse padvindersband, met een kranige tamboer-majoor aan het hoofd, zorgde voor de rhythmische bege leiding bij de opmars van de deelnemers aan het sportweek-défilé. sterdam was de Haarlemse tegenstander verre de baas en wist met 84 te winnen. Over de ClOS-demonstratieploeg behoeft niet veel gezegd te worden. Die was goed als altijd. Op de lange mat demon streerden de leerlingen van het Sportlei ders-instituut hun kunnen en tot slot van de sportmiddag voerden zij het nummer tafelspringen tot in de perfectie uit. Tafeltennisdemonstratie De steeds groeiende belangstelling voor de tafeltennissport demonstreerde zich gis teravond in het Krelagehuis wel zeer duide lijk, toen in de kleine zaal de wedstrijden, die in het kader van de sportweek waren georganiseerd, een aanvang namen. Een kleine vierhonderd toeschouwers vulden de zitplaatsen en staantribunes rond de tafel, die het toneel werd van een spannende en vaak verbluffende strijdvaardigheid der tafeltenniscracks. Het waren de meesters op de bat, die hier aan het werk waren en de meesteressen bovendien, want de vrou welijke vertegenwoordigers sloegen al even verbazingwekkend van zich af als haar mannelijke collega's. Deze demonstratie, waarbij het winnen of verliezen er weinig toe deed, leverde een snectaculair inzicht in de waardevolle détails van deze binnen- huissport, die door velen nog vaak ten onrechte als een gezelschapsspel wordt uit gekreten. De propagandistische waarde van deze demonstraties, waaraan ook het Belgische kampioenspaar Roland deelnam, benevens de dames van Woezik (kampioene van Ne derland), Hogeslag (kampioene van Haar lem) en Schuijt en de heren du Buy (kam pioen van Nederland), v. d. Spek (jeugd kampioen van Nederland) en v. Zoelen, lag vooral in de duidelijke blijken van per fecte lichaamsbeweging, reactiesnelheid en soepelheid der spieren, die deze sport aan kweekt en zonder welke de beoefenaar niet de grootste mogelijkheden uit het spel halen kan. Dat aanleg en ..artisticiteit" nodig zijn om datgene te bereiken wat hier geboden werd, behoeft geen betoog, doch er is wel zeer welsprekend aangetoond dat men het tafeltennissen niet behoeft te be waren voor de genoeglijke winteravondjes aan de familietafel, maar dat het een vol wassen sport is, die vooral in clubverband de grootste voldoening en geestelijke en lichamelijke vruchten afwerpt. Wethouder D. J. A. Geluk woonde de wedstrijden bij. Komende gebeurtenissen Op Woensdag elf Juni, zeven uur, zal een propaganda-viswedstrijd worden ge houden voor de jeugdgroep van de Haar lemse Hengelaarsbond. Dus voor jongens, aangesloten bij de Jeugdgroep H.H.B. Voor de Haarlemse jeugd een prachtige gelegenheid om eens goed met de vissport kennis te maken, want deze propa- gandawedstrijd is ook bedoeld om de niet-leden van de Haarlemse Henge laarsbond enig in zicht bij te brengen voor de op Zater dag 14 Juni te hou den algemene vis wedstrijd voor de jeugd. In de negende Haarlemse Sport week wordt deze wedstrijd op 14 Juni, om half drie georganiseerd aan het Spaarne bij de Buitenrustbrug en het is daarom wenselijk eerst op Woensdagavond 11 Juni een demonstratie te geven door de jeugdige leden van de HHB, eveneens aan het Spaarne. Het Sportweek-comité verwacht dat tal rijke Haarlemse jongens in de leeftijd van 10 tot 15 jaar aan de wedstrijd op Zater dagmiddag 14 Juni willen meedoen. Door diverse instanties zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld, terwijl het Sportweek comité voor drie vaantjes als prijzen zorgde. Wandeltocht Zoals ieder jaar is ook dit jaar in het Sportweekprogramma een wandeltocht van tien km opgenomen, die wordt gehouden op de laatste dag van de Sportweek, Zater dag 14 Juni. Deze wandeltocht zal worden georganiseerd door de Nederlandse Wan delsport Bond. De bedoeling is er een ster- tocht van te maken. Er wordt gestart vanaf gebouw „Rose- haghe' aan de Hoofmanstraat van half drie tot drie uur, vervolgens wordt er acht kilo meter gewandeld in de omgeving van Haarlem, waarna men op een punt in Haarlem bij elkaar komt om dan in diverse groepen langs verschillende routes naar de Grote Markt te wandelen voorafgegaan door muziek, pijpers en tamboers. Op de Grote Markt zal worden verza meld. Waarna de tocht wordt voortgezet naar de Hoofmanstraat, alwaar in het stargtebouw de herinneringsprijzen worden uitgereikt. ADVERTENTIE De uitslagen van de elfde en laatste ronde van het persoonlijk damkampioenschap van Nederland, die in Amsterdam werd gespeeld, luiden Van Dijk—Keiler 1—1 MetzRoozenburg 02 HuismanLaros 20 BergsmaDe Jong 02 HofmanDukel 11 BandstraBizot 11 De eindstand luidt: 1. Keller, Van Dijk en Roozenburg 13 pnt. 2. Laros, Bizot en Huisman 12 pnt. 3. Metz en De Jong 11 pnt. 4. Dukel, Bandstra en Hofman 9 pnt. 5. Bergsma 8 pnt. Tussen Keller, Van Dijk en Roozenburg zal nog een beslissings-driekamp worden ge speeld. Nederland speelde gelijk tegen Belgische korfballers De interland korfbalwedstrijd België Nederland, die in Antwerpen werd gespeeld, is in een gelijk spel 66 geëindigd. De rust ging in met een 21 voorsprong voor België. Het meest opmerkelijke van de wedstrijden van de „Koninklijke" Zaterdag en Zondag op de Bosbaan in Amsterdam gehouden was de ned»riaag die Neumeier Zaterdag leed in de voorwedstrijd van het nummer oude skiff. Zowel v. Mesdag van Cornelis Tromp als de jeugdige Goudberg van de Hoop die ook het B-nummer voor zijn rekening nam wisten voor Neumeier te eindigen. De beide Belgische deel nemers werden in de tweede voorwedstrijd geslagen door Wilbrenninck van het Spaarne. In de finale van Zondag was v. Mesdag een klasse op zich zelf, terwijl na een zeer fel duel tussen Wilbrenninck en Goudberg, die laatste met een kleine voorsprong op Het Spaarne beslag legde op de tweede plaats. ADVERTENTIE Het tweede hoogtepunt was de race van de ongestuurde vieren van Willem III en Laga. Na een schitterende strijd die zich over de volle 2000 m voltrok, legde Willem III beslag op de eerste plaats in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 6.34.6. De oude vier werd ook ditmaal overtui gend gewonnen door Nereus in 7.04,2. Njord deed er 7.10,6 over, terwijl de ploeg van R.S.N. Bruxelles 7.16,2 voor zich liet af drukken. De double-scull werd een Belgische zege, terwijl de combinatie van Aegir met Het Spaarne veruit de sterkste Nederlandse ploeg bleek te zijn. De jonge acht B werd met ruim een lengte voorsprong op Njord gewonnen door Nereus in een zeer goede tijd: 6.12. Triton bezette de derde plaats. De oude achten kwamen niet boven het peil van de B-achten uit. Laga won met driekwart lengte voorsprong op Triton in 6.20. Triton noteerde 6.23. In de dames-achten was De Vliet een klasse apart en won dan ook onbedreigd. DDS en Het Spaarne streden fel om de tweede plaats, die aan DDS ten deel viel. Mej. E. v. d. Burg van de Maas won met ruim verschil van mej. A. Reuter (Nauti lus) in het nummer snelroeien oude skiff. Spaarne -successen De jeugd van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne roerde zich geducht in het nummer stijlroeien. In de beginnelingen vier legde Het Spaarne be slag op de eerste plaats met 85 punten, ge volgd door Die Leythe en De Hunze, respec tievelijk met 84 en 82 punten. Mej. G. Geerling won de beginnelingen skiff met 1 punt voorsprong op de Hunze. De meisjes van veertien tot zestien jaar in oefengieken wonnen verder met 88 pun ten, tegen De Hoop 67. De meisjes van zeventien en achttien jaar in overnaadse vieren bereikten een eervolle tweede plaats met 1 punt achterstand op De Hoop. Mej. H. Teuben behaalde een fraaie over winning in het nummer overnaadse -skiff. Ze eindigde met 105 punten als eerste. Die Leythe werd als tweede geklasseerd. Raceroeien De Jonge twee B leverde na een ener verende race alweer een overwinning op voor Het Spaarne, voor Nereus. In de Jonge twee A waren de rollen om gekeerd en won Nereus met gering ver schil van Het Spaarne in 8.12,6. De tijd van Het Spaarne was 8.17,1. Derde werd Skadi. De Jeugd-acht van Het Spaarne won voorts met groot verschil van het Amster- demse RIC. De Haarlemse jongens van zeventien en achttien jaar in overnaadse vieren bezetten met een geringe achterstand op RIC de tweede plaats. Nereus ging bij de B-vier met de over winning strijken in de snelle tijd van 7.02,8. Deze ploeg won eveneens het A-nummer. In het B-nummer bezette Het Spaarne de tweede plaats met 7.10, Willem III en Njord bleven hier ver achter. Een spannende race was ook die van de A-achten met Het Spaarne op de tweede 'en maaltijd wor slechts 50 ct" plaats, terwijl Laga, Aegir en Nereus de achterhoede vormden. In dit nummer wer den de volgende tijden genoteerd: Njord 6.21, Het Spaarne 6.22,8, Laga 6.24,2. Nog enkele andere uitslagen: Lichte vier: 1. Aegir 7.15,6, 2. Viking 7.17,8, 3. Triton 7.20,8. Overnaadse vier: 1, DDS, 2. Willem III, 3. Njord. Oude twee: 1. Triton, 2. ZZV, 3. Aegir. Snelroeien Dames Oude Vier: 1. De Hunze 3.50,2, 2. De Hoop 4.01, 3. De Laak 4.16,2. Snelroeien Dames Jonge Dubbel vier: 1. De Vliet 3.48,4, 2. Willem III 4.05,6, 3. Ne reus 4.26. Jongens 1416 j. in oefengieken: 1. RIC, 2. Gouda, 3. Het Spaarne. Jongens 1416 j. in overnaadse vieren: 1. Willem III, 2. RIC, 3. Het Spaarne. Als gevolg van financiële moeilijkheden heeft het Olympische Comité van Korea er toe moeten besluiten de Koreaanse ploeg voor de Olympische Spelen in Helsinki van tweeënvijftig, het aanvankelijk vastgestelde aantal, tot achtendertig personen terug te brengen. De afvaardiging zal bestaan uit drie marathonlopers, drie athleten onder wie een vrouw (kogelstoten), vier boksers, negen basketballspelers, vier gewichthef- fers, een ruiter, drie roeiers en drie wor stelaars. Acht officials zullen de reis naar de Finse hoofdstad meemaken, terwijl voorts acht „waarnemers", drie verslagge vers inbegrepen, tot het gezelschap be horen. Wim van Est, ongetwijfeld de beste wiel renner die Nederland op het ogenblik rijk is, heeft de vijfde Ronde van Nederland op zijn naam gebracht. Onbedreigd, vijf minu ten en drieënvijftig seconden voor zijn naaste concurrent, werd hij winnaar en de oranje trui die hij na zijn prachtige over winning in de tijdrit van Maastricht naar Geleen behaalde heeft hij dus niet meer behoeven af te staan. De Nederlanders Wagtmans en Voorting werden respectie velijk tweede en derde voor de Belgen Gie- Ien en Desmedt. Ook in het ploegenklasse- ment behaalden de Nederlanders de over winning. De Nationale ploeg bleef ver voor de A en B-ploeg van België, wat ook weer voor een belangrijk deel aan Van Est te danken was. Het zijn trouwens de laatste twee étappes steeds de Nederlandse wiel renners geweest, die de toon aangaven. Voor een belangrijk deel natuurlijk te danken aan het verlies dat de Belgen leden toen zij Van Dormael en Van Kerkhoven moesten missen, maar toch ook aan het fraaie rijden en de verant woorde tactiek vooral van de renners van de Nationale Ploeg. Van Breenen en Suykerbuyk Zaterdagochtend al heel kort na de start in Veendam gingen Van Breenen en Suy kerbuyk er zonder veel omslag van door op de smalle weg door de weilanden en bij Gasteren (19 km) hadden zij de hoofdgroep al ver achter zich gelaten. Het peloton be kommerde er zich weinig om, met het ge volg dat de voorsprong van de twee kop lopers op de grote weg naar Zwolle acht minuten en vijf seconden bedroeg. Tussen Epe en Nunspeet, waar Van Bree nen en Suykerbuyk tegen de veertig kilo meter reden, kwam er eindelijk léven in het peloton. Vooral op de betonweg door de bossen werd het tempo sterk opgevoerd. Met het gevolg, dat het verschil tussen de koplopers en de hoofdgroep snel slonk. Be droeg die bij de eerste passage van Epe (133 km) 8 minuten, 40 seconden, in Nun speet (163 km) was het nog maar 5 minu ten en 20 seconden. Op een afstand van dertig kilometer was het peloton dus ruim drie minuten ingelopen, zonder dat dit toe geschreven kon worden aan een inzinking van de leiders die er een prachtige con stante gang inhielden. Dapper verzet De jacht werd volgehouden en hoe dap per Suykerbuyk en Van Breenen zich ook te weer stelden, zij konden niet verhinde ren dat het peloton steeds meer terrein won. Tot overmaat van ramp gingen de bomen van de spoorwegovergang bij Hoe velaken (208 km) net voor hun neus neer. Lang behoefden zij niet te wachten, hoog stens dertig seconden, maar de cadans was even gebroken en achter hen bleef de hoofdgroep jagen met een vaart van ver boven de vijftig kilometer. Bij Austerlitz was het gat al bijna gedicht en de weer stand van Van Breenen en Suykerbuyk was vrijwel gebroken. Bij Zeist werd het twee tal achterhaald! Een hard gelag voor Van Breenen, want het waren renners van zijn eigen ploeg, de Nederlandse Nationale ploeg, die de hoofdrol hadden gespeeld bij de achtervolging. De sportieve moraal had eigenlijk geëist, dat een van de twee, hetzij Van Breenen, hetzij Suykerbuyk als eerste over de streep was gegaan in Utrecht en met een beetje goede wil van Van Bree- nen's ploegmaten had dit ook kunnen ge schieden. Nu werden zij zestiende ex aequo. Voorting kwam als eerste aan voor Faan- hof en Van Stayen. Strijd beslist De laatste étappe van de ronde, de tijdrit van Utrecht naar Amsterdam, kon naar menselijke berekening geen invloed meer uitoefenen op de bezetting van de eerste plaats. Het was immers niet aan tc nemen dat Wim van Est, vol zelfvertrouwen en in topconditie, zóveel minuten zou verspelen op deze zestig kilometer, dat hij zijn oranje trui nog in deze laatste fase van de strijd kwijt zou raken. Dat gebeurde dan ook niet. En het verwonderde dan ook niemand toen Van Est de s+adionbaan in Amsterdam op reed voor Gielen, die drie minuten eer der was vertrokken. In de laatste ronde liep de Belg, die de tanden op elkaar zette, Van Est voorbij, maar op de eindstreep waren ze weer precies gelijk, zodat de dra ger van de oranjetrui precies drie minuten op Gielen was ingelopen. Van Est had de tijdrit MaastrichtGeleen (53 kilometer) door een zeer geacciden teerd terrein gewonnen met een gemiddel de, dat tegen de veertig kilometer aan lag. Op het vlakke parcours door Utrecht cn Noordholland haalde hij een gemiddelde van ongeveer vierenveertig kilometer, zo dat hij in deze tijdrit met recht de kroon op zijn werk zette. Maar al was de posjtie van Van Est. dan na de zesde étappe onaantastbaar, dit gold niet voor de onmiddellijk na hem geklas- seerden, wier totaaltijden slechts seconden verschilden, en voor Desmedt en Voorting zelfs precies gelijk waren. Wagtmans, die na de zesde étaope vijfde stond, maakte de beste tijd na Van Est, namelijk 1 uur 22 minuten 54 seconden, de halve minuut bo nificatie meegerekend, en dit had tot. gevolg dat hij drie man voorbijsprong en als twee de eindigde in het algemeen klassement. De ronde is dus een persoonlijke triomf voor Van Est geworden, en een groot suc- kende étappes, waarin individueel en col lectief fraaie verrichtingen zijn geleverd. Technisch-organisatorisch kan er echter nog veel verbeterd worden. Uitslagen De uitslag van de tijdrit UtrechtAm sterdam (60 km) luidde: 1. Van Est 1.20.41 (met 1 minuut bonifi catie); 2. Wagtmans 1.22.54 (met 30 sec. bonificatie); 3. Hörmann 1.24.21; 4. Voor ting 1.24.35; 5. Neyt 1.24.38; 6. Gielen 1.24.41; 7. Desmedt 1.24.44; 8. Janssen 1.26.15; 9. De Hoog 1.26.29; 10. Sorgeloos 1.26.32. Het eindklassement van de ronde was: 1. Van Est (Ned. Nat. ploeg) 36.36.22; 2. Wagtmans (Ned. Nat. ploeg) 36.42.15: 3. Voorting (Nat. Ned. ploeg) 36.43.02; 4. Gie len (België A) 36.43.03; 5. Desmedt (Bel gië B) 36.43.11; 6. Janssen (Ned. B)36.49.13; 7. Van Breenen (Nat. Ned. ploeg) 36.50.10; 8. Neyt (België B) 36.50.47; 9. Sorgeloos (België B) 36.51.49; 10. Smits (Ned. B) 36.52.48; 11. Dekkers (Nat. Ned. ploeg); 12. De Hoog (Ned. A); 13. Suykerbuyk (Ned. B); 14. Lambrichs (Ned. A); 15. Schaecken (België A); 16. Roks (Ned. B); 17. Diede- rich (Int. ploeg); 18. Serin (België B); 19. Joris (Ned. A): 20. Hörmann (Int. ploeg); 21. Bogaerts (België A): 22. Van Elderen (Ned. B); 23. Vinken (Ned. A); 24. Van Stayen. (België B); 25. Pfannenmueller (Duitsland); 26. Faanhof (Nat. Ned. ploeg). Het ploegenklassement luidde als volgt: 1. Nederland Nationaal 109.50.27; 2. Bel gië B 110.12.38; 3. België A 110.30.37; 4. Nederland B 110.33.05; 5. Nederland A 110.34.15; 6. Internationale ploeg 110.53.30. Onder auspiciën van de KNWU organiseer de de Zaanlandse wielerclub DTS de weg wedstrijd voor amateurs om het kampioen schap van Noordholland over een afstand van 180 km. Na verschillende uitlooppogingen, die meestal teniet werden gedaan, slaagde Post er in Uitgeest in zich van de kopgroep af te scheiden. Regelmatig vergrootte hij daarna zijn voorsprong en won tenslotte vrij onbedreigd. Een viertal renners, De Hoog, Smit, Peters en Boelaard streden energiek om de volgende plaatsen. De Hoog kwam tenslotte als tweede aan met een halve minuut achterstand op Post. De uitslag luidde: 1. Post (Nieuw Ven ces voor de Nederlandse Nationale ploeg, neP^ 'n uur 3 minuten 24 sec., 2. De Hoog die de eerste drie plaatsen bezette en vier man had bij de eerste tien. Terugblikkend op deze vijfde ronde mag men zeggen dat er in sportief opzicht veel goeds is geboden. Er waren enkele uitste- (Amsterdam) op y.2 minuut, 3. Smit (Am sterdam), 4. Peters (Haarlem), 5. Boelaard (Amsterdam), 6. Koeman (Krommenie), 7. Hofland (Beverwijk), 8. Rusman (Haar lem), 9. Sieleman (Amsterdam), 10. Don ker (Amsterdam). n Est rijdt zijn ereronde in het Olympisch Stadion aan het hoofd van de Nederlandse Nationale Ploeg, die de eerste plaats bezette in het ploegenklassement. Van de negenenzeventig landen, die voor het deelnemen aan de Olympische Zomer spelen in Helsinki werden uitgenodigd, heb ben eenenzeventig de invitatie aanvaard. De acht landen die niet hebben gereageerd op de utnodiging zijn: Aghanistan, Bolivia, Colum bia, Irak, Malta, Salvador, Syrië en Paraquay. Nadat de vorige week reeds de landen werden genoemd, die voor het voetbaltour- nooi inschreven, volgen hier nog enkele in schrijvingen Wielrennen: Rusland, Argentinië, Australië, Groot Brittannië, Canada, Denemarken, Fin land, Frankrijk, Hongarije, India, Verenigde Staten, Italië, Japan, Oostenrijk, Noorwegen, Duitsland, Tsjechoslowakije, Roemenië, Zuid- Afrika, Zweden, Zwitserland, Trinidad, Uruguay, België, Bulgarije, Chili, Nieuw Zeeland, Venezuela, Vietman, Guatemala, Nederland, Liechtenstein, Luxemburg, Pakistan, Jamaica, Korea, Peru. Waterpolo: Argentinië, Australië. Groot- Brittannië, Finland, Frankrijk, Hongarije, India, Verenigde Staten, Italië. Oostenrijk, Duitsland, Roemenië, Zuid Afrika, Zweden, België. Brazilië, Egypte, Spanje, Neder land, Zuid Slavië, Portugal en Rusland, Gymnastiek dames: Groót-Brittannië, Fin land, Frankrijk, Hongarije, Verenigde Staten, Italië, Oostenrijk. Noorwegen, Polen, Duits land. Tjechoslowakije, Roemenië, Rusland, Zweden, Saarland, Bulgarije, Nederland, Zuid Slaveië en Portugal. a nvrifTrs'r'P Om het kampioenschap van Nederland: DETO—AKC 8—4. Eerste klasse. Oost A: ZKCHellas 25. Noord: Rood WitWordt Kwiek 21 Wordt Kwiek degradeert). Zuidholland. Tweede klasse A: Regenboog —Ons Eibernest II 48. Tweede klasse B: Algemene—Spangen II 64; Vicus Orientis II^HSV 47. Scheidsrechter knock out De bokswedstrijd om het kampioenschap van Duitsland middengewicht tussen Hans Stretz, houder van de titel, en Peter Muel ler, uitdager, is geëindigd met een knock out van de scheidsrechter en de diskwali ficatie van Mueller in de achtste ronde. Nadat Stretz in de eerste zeven ronden een puntenvoorsprong had genomen, vond de scheidsrechter Pippow aanleiding om Mueller in de achtste ronde een waar schuwing te geven wegens praten tijdens het boksen. Mueller raakte hierdoor buiten zichzelf van woede en sloeg de scheids rechter met een rechtse op de kaak tegen het canvas. Hij bedreigde daarna de mana ger van Stretz, terwijl hij ook nog kans zag om een helper van Stretz tussen de touwen door in de zaal te slaan. Toen pas slaagde zijn manager Besselmann er in hem tot bedaren te brengen. Hij werd uiteraard gediskwalificeerd, in afwachting van ver dere maatregelen van de Duitse Boksbond. De promotor van de wedstrijd, de schoon vader van Mueller, was intussen flauw gevallen. Het bestuur van de West-Duitse Boks bond heeft niet lang gewacht met het nemen van strafmaatregelen tegen de woeste bokser. Hij werd wegens wangedrag in de ring levenslang gediskwalificeerd. Bovendien is op zijn beurs beslag gelegd ten bate van de boksbond. Hoofdklasse A: DDV ILeimonias I 56; Leimonias II—Thor RW I 9—3. Hoofdklasse B: NMC I—Hilversumse LTC I 12—0; Enschedése LTC I—Festina I 3—5 (voorl.); Haarlemse LTC I—Philharmonie I 3—9 (Philharmonie kampioen); Het Spieehei IDASH I 73 (voorlopig!. Eerste klasse: Metselaars I—Victoria I 1—9; Park Marlot I—Thor RW II 4—6; Thor RW III—Hillegersberg I 7—3; Joy I—Leimo nias III 64; Woburnpark I—Sobri I 55; Quick I (Nijmegen)—Oranje TC I 6—4; Groen Wit IRhijnauwen I 82; Alta I— GLTB I 8—2. Overgangsklasse A: DDV ni—Inside I 62; Leidse LTC IWestrust I 44 (Leidse LTC kamp.); Groenendail I—Het Spieghel II 53. Overgangsklasse B: Sobri II—Oranje TC II 5—3; Thor RW V—Pit 2—6; Metselaars II— Beverwijk I 5—3; Groenendaal II—NMC II o3.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7