Bescherming bevolking voorbereid De Anti Revolutionaire Partij „Hymne aan de Arbeid" voor het eerst vertolkt Predikbeurten LIJST Dr. J. SCHOUTEN SLEUTEL WEG? Holland Festival Haarlem merm eer Lisse Bennebroek Heemstede Bloemendaal 4 Haarlem heeft vijfduizend krachten nodig Geschenk voor de Koningin van Wieringermeer- bevolking Melkoorlog in Dordrecht? Kerkelijk Nieuws „DE SLEUTELSPECIALBST" J Gromyko naar Londen Gemeenteraad komt Donderdag bijeen AT EE DAG 14 JUNI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Onder leiding vam de heer H. J. de Vries, hoofd bescherming bevolking, wordt op het ogenblik in Haarlem een organisatie voor de bescherming van de bevolking in oorlogs tijd opgebouwd. Voor de diensten zijn ruim vijfduizend dames en heren nodig. Een deel kan gerecruteerd worden uit het personeel van gemeentediensten, politie en brand weer, doch er zijn nog vele vrijwilligers nodig, om in geval van nood op te treden. Haarlem behoort tot de zg A-gemeente (de omliggende gemeenten zijn gezamen lijk onder-gebracht in een B-gebied), om dat er in de stad vitale gebouwen zijn. Bij dè opbouw van de organisatie wordt aan dacht besteed aan de zelfbescherming en aan de taak van de overheid. Aan de be volking zal in de toekomst verzocht wor den maatregelen in eigen huis te treffen. Hetzelfde zal gevraagd worden aan de meeste bedrijven, doch aan andere zal de regering opdracht geven voorzieningen te treffen. De gemeente Haarlem wordt verdeeld in elf wijken en deze wijken bevatten 130 blokken. Voor ieder blok is een ploeg van ongeveer 20 man nodig, in totaal dus on geveer 2600. Van belang is natuurlijk dat de werkers hun werkzaamheden in de stad hebben, opdat het commando in geval van nood terstond over hen kan beschikken. De taak van de overheid bepaalt zich tot de politie, de brandweer, gemeentedien sten, opruimingswerkzaamheden en socia le verzorging. De beroeps-politiemensen zijn bijna gereed met hun voorbereiding. Er moet echter ook een reserve van vrij willigers gevormd worden, die even groot wordt als de beroepspolitie, dus ongeveer 365 man. De reserve-politie is reeds enke le jaren geleden ingesteld. De brandweer heeft inmiddels zeventig instructeurs opgeleid. Zij zullen binnen kort vrijwilligers de kennis bijbrengen die deze in geval van nood gebruiken kunnen. De Haarlemse brandweer beschikt reeds over materiaal, doch dat is nog niet vol doende. Er zullen binnenkort twaalf mo derne motorspuiten aangekocht worden. Het aantal vrijwilligers voor de brand weer is te gering, daarom zal binnenkort een oproep worden gedaan om het aantal tot 800 uit te breiden. Leden van blok- ploegen zullen als reserve opgeleid wor den. De geneeskundige dienst in Haarlem zal bestaan uit drie groepen, waarvan er twee permanent bezet zijn; voor de derde groep wordt het materiaal aangekocht en het zal gebruikt worden door vrijwilligers die ook voor andere vakken opgeleid worden. In totaal worden 1500 dames en heren opge leid. Hierbij worden de verenigingen in geschakeld die aangesloten zijn bij de On- gevallendienst en zich reeds met de oplei ding bezig houden. Uit twaalf ploegen zal de reddingsdienst bestaan, waarvan er acht permanent wor den. De andere groepen worden samenge steld uit vrijwilligers die ook in andere functies werkzaam zijn. Er zijn 120 man nen nodig. Verder worden opruimings- ploegen gevormd en een sectie bom- demonteurs. De sociale verzorging zal komen onder leiding van de directeur van de dienst voor Sociale Zaken. Er worden drie groe pen gevormd. De eerste zal zich moeten belasten met het onderbrengen van dak lozen. In iedere wijk worden twee gebou wen aangewezen. Na een kort verblijf ver trekken zij naar een „opvangcentrum", waar zij hoogstens tweemaal 24 uur ver blijven. Indien een groot aantal personen dakloos wordt, zal het elders worden on dergebracht. Hiervoor zorgt dan een lan delijke evacuatiecommissie. Andere per sonen zullen werkzaam zijn om slachtof fers te registreren of te identificeren. Een derde groep zal eventueel ingeschakeld worden om voedsel, kleding en dekking te verstrekken. Eventueel worden drie cen trale keukens ingericht. In totaal moet het hoofd bescherming bevolking beschikken over ruim vijfdui zend dames en heren. Binnenkort wordt een wervingsactie gehouden, doch men kan zich op het ogenblik reeds aanmel den. Bij gemeentediensten zijn invulfor- mulieren verkrijgbaar. In de komende winter zullen de vrijwilligers een of meer cursussen moeten volgen. In totaal zijn er zesentwintig verschillende en het kan gebeuren, dat sommige er zelfs vijf moe ten volgen. Men is reeds bezig wijkhoof- den te benoemen en in samenwerking met deze wijkhoofden zullen blokhoofden aan gesteld worden. Uit deze gegevens blijkt wel, dat er voor de heer De Vries heel wat werk aan de opbouw vastzit. Hij hoopt in het mid den van het volgend jaar zover gevorderd te zijn, dat de dienst kan optreden als er gevaar aanwezig is. De dienstplichtigen De regering heeft besloten dat er uit militair oogpunt geen bezwaar tegen be staat, dat dienstplichtigen van de lichtin gen 1941, 1942 en 1943 en de buitengewone dienstplichtigen van de lichting 1944 zich vrijwillig melden voor de Bescherming Bevolking. Dit geldt niet voor die jongemannen van deze lichtingen, die al een verbintenis met de gewapende strijdkrachten hebben aan gegaan of zijn afgestudeerd of nog stu deren voor arts, tandarts, apotheker of ingenieur. ADVERTENTIE Vraag steeds weer naar CAMELIA, zoals millioenen vrouwen het al tientallen jaren doen! CAMELIA-cel- stof volmaakt absorbatiever- mogen en feilloze pasvorm door afgeronde hoeken. Made in hnqland. Aan de Koningin zal bij haar bezoek op Juni aan de Wieringermeer namens de jevolking een geschenk worden aangebo den, bestaande uit een houtsculptuur, ver vaardigd door de kunstenaar Cor Wijker tit Egmond aan Zee, voorstellende een uit 'e golven te voorschijn komende vrouwen figuur, die een schelp in de handen houdt, waaruit een maaier, het koren maaiende, en enkele torenspitsen oprijzen, met op de -"htergrond een vissersschuit. Een maand geleden is in Dordrecht de melksanering ingevoerd, nadat een actie comité een enquête had gehouden onder de huisvrouwen, waarbij ruim 80 percent van de ondervraagden zich tegen sanering verklaarde. Actiecomité en melksanerings- commissie kwamen tot een overeenkomst, waarbij bepaald werd, dat op 12 Juni de gedwongen sanering zou eindigen en een vrije sanering zou ingaan. Van een vrije sanering komt echter niets, omdat actie comité en saneringscommissie niet tot overeenstemming kunnen komen. De sa neringscommissie wil de toestand, zoals die nu is, bestendigen. Het actiecomité wekt nu de Dordtse huismoeders op min der melk af te nemen en geen eieren, bo ter en kaas van de melkhandel te betrek ken. Men overweegt de oprichting van een „Bond van Melkconsumenten". Het actie comité heeft verklaard niet tegen sanering te zijn, maar protesteert tegen het feit, dat de melkhandelaren het publiek voor een voldongen feit hebben gesteld. In de ge meenteraad van Dordrecht zijn enige tijd geleden vragen over de melksanering ge steld, waarbij de vrees werd uitgesproken, dat de door de melkhandel gevolgde gang van zaken tot melkoorlog zou leiden. Het college van B. en W. antwoordde op deze vragen, dat het ook allerminst die gang van zaken kon bewonderen. Voor zover de buitengewone dienstplich tigen van de lichting 1940 en vroegere ja ren in of na 1945 niet in militaire dienst zijn geweest kunnen zij zich ook voor de Bescherming Bevolking aanmelden. Uiteraard kunnen ook de dienstplichti gen die in 1952 de leeftijdsgrens bereiken of bereikt hebben waarop ze niet meer opgeroepen kunnen worden voor dienst bij de gewapende macht, zich ook voor de Bescherming Bevolking aanmelden. Die leeftijdsgrens is volgens de wet voor soldaten en korporaals bepaald op 35 jaar, voor onderofficieren op 40 jaar en voor officieren op 45 jaar. Leden van het Nederlandse Rode Kruis die uitsluitend worden opgeleid voor een medische taak bij de strijdkrachten in ge val van oorlog en leden van de Nationale Reserve, Res. Grensbewaking, Reserve- politie en luchtwachtdienst en de uitkijk- dienst van de mijnen kunnen niet in de organisatie van de Bescherming Bevolking worden opgenomen. B A-GEMEENTE Om de organisatie van b-mbiem» de Bescherming Be volking aan de op bouw waarvan op het ogenblik door Ge meentelijke-, Provin ciale- en Rijksinstan ties hard gewerkt wordt, zo doelmatig mogelijk te doen zijn, zijn de Nederlandse gemeenten verdeeld in twee groepen, zgn. A- en B-gebieden. A-gemeenten zijn die gemeenten, welke als gevolg van hun strategische ligging of door het bezit van belangrijke bedrijven en instellingen of bei de, kunnen behoren tot de belangrijkste doelen voor eventuele vijandelijke aanval len. B-g e m eenten zijn alle overige gemeen ten, welke tezamen in zgn. B-kringen zijn ondergebracht, ter wijl ook enkele A-ge meenten in A-kringen zijn gegroepeerd. Nederland kent 40 A-gemeenten c.q. gebieden en 72 B-kringen. De organisatie B.B. in de A-gemeenten zal uiteraard omvangrijker worden dan die in de B-kringen. ADVERTENTIE belijdt dat Christus Koning is over wereld en mensenleven. Zij streeft naar een staatkundig beleid, naar een sociaal economische politiek, waarin deze belijdenis van Christus' Koning schap tot uitdrukking komt. 3 Ned. Herv. kerk Aangenomen naar Oudega-Kolderwolde K. van Liers, cand. te Rotterdam. Be dankt voor Purmer, R. G. v. d. Voet. cand. te Beverwijk, voor aanzoek van beroep naar Johannesburg (Z. Afrika) M. N. W. Smit te 's-Gravenhage. Beroepen te Ede (toez.) L. Trouwborst te Monster, die bedankte voor Huizen (N.H.) - te Wezep (toez.) H. Goedhart te Middelharnis. Geref. kerken Beroepen te Murmerwoude J. Melse, cand. te Oostkapelle. Bedankt voor Ave- reest J. Dijk te Raamsdonksveer. Geref. kerken art. 31 K.O. Beroepen te Diever F. van Dijk te Hee renveen. Geref. gemeenten Tweetal te Paterson (Peoples Park) F. J. Dieleman te Ierseke, em. J. W. Kersten te Genemuiden. NACHTDIENST APOTHEKEN Bos en Vaart-apotheek, Bos en Vaartstraat 26. telefoon 13290. Centraal Apotheek, v.h. Florijn, Grote Houtstraat 79, tel. 10500—10502. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. tele foon 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzenakde 131, telefoon 23821. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Radio-Moskou heeft meegedeeld, dat de Russische plaatsvervangende minister van l Buitenlandse Zaken, Andrei Gromyko is benoemd tot ambassadeur te Londen. Hij is als zodanig opvolger van Georgi Zaroe- bin, die ambassadeur te Washington is ge worden. Volgens Westelijke diplomaten zou uit de benoeming van Gromyko de wens van de Sovjet-Unie blijken om de Russisch-Britse betrekkingen te verbeteren. De „New York Times" zegt dat er een grote kans bestaat, dat een belangrijke nieuwe actie van de Sovjet-diplomaten op handen is. Het blad wijst er op, dat in de afgelopen twee weken de bezetting van de ambassades van de vier wereldsteden Washington, Londen, Berlijn en Peking gewijzigd is. Vrijdag was het in de Kurzaal te Sehe- veningen de „grote" avond voor het Resi dentie-Orkest onder leiding van zijn eigen dirigent. En het was waarachtig niet mis. Onze oren tuiten nog van het geordend- barbaars geweld van Strawinsky's „Lente wijding" (Le sacre du Printemps); nauwe lijks zijn wij bekomen van onze verbazing over de markante en bezielde vertolking van het eerste Pianoconcert van Brahms, door de 24-jarige Amerikaan Léon Fleisher, die twee weken geleden te Brussel de eerste prijs won op het pianistenconcours „Ko ningin Elizabeth"; en ten slotte plagen ons nog de obsederende rhythmen. schelle en schrille kleuren van de motorische passages van de ..Hymne aan de Arbeid" van Geza Frid, opgedragen aan het Residentie-Orkest en zijn dirigent Willem van Otterloo. Het laatstgenoemde werk werd voor het eerst uitgevoerd, met medewerking van het mannenkoor „Die Haghe Sanghers" on der leiding van Jos. Vranken. De componist laat het koor de adel, de kracht, de last, de vreugde en de voldoening van. de arbeid bezingen op een vijftal strofen, deels Duit se, deels Nederlandse (De Genestet en Beets), en dit alles tamelijk gewoon, men zou zo zeggen geknipt voor elk fatsoenlijk arbeiderskoor, al zal het in de practijk toch niet meevallen. Maar goed, het geeft de indruk eenvoudig te zijn en het spreekt populair aan. Laten we dit als een ver dienste aanmerken, althans voor zover de melodieën niet al te plat uitvallen. Daarbij en vooral daarnaast ageert het orkest op eigen wijze en in eigen stijl, met obstinate rhythmen en motorische stuwing, als de objectivering van de machine die de ar^ beid symboliseert. Ofwel het orkest werkt de in de verzen geuite gedachten uit met een expressie en een koloriet, dat zich bo ven de soms tamme verzen verheft Het slot is een brillante apothéose op de vers regel: ..Arbeit ist des Friedens Hort". Als geiegenheidscompositie kan men het werk van Frid zeer geslaagd achten. Het deed mij denken aan de tirade uit „Jean Chrisrto- phe" van Romain Rolland, waarin hij zijn held verwijtend tot de componisten van zijn tijd laat zeggen „Indien jullie muzi kanten waren, zou je muziek componeren voor al je openbare feesten, voor je offi ciële ceremonieën, voor je arbeiders-ge nootschappen, voor je studentencorpsen, voor je familiefeesten. Want ziehier een werk dat de idee „ar beid adelt" op overtuigende, zij het artis tiek misschien wat onevenwichtige wijze laat klinken, en dat op een feest van de arbeid zijn effect niet zal missen. De uit voering van koor en orkest mocht voor treffelijk heten. Het Brahms-concert kwam. na deze mo derne en op levens-realiteit gegronde ma nifestatie, als een fenomeen uit een andere wereld aandoen. Maar als krachttoer van de gelauwerde piano-virtuoos Lécn Fleisher miste het zijn doel niet. Het geduchte werk heeft in deze nieuwe klavierheid zijn man gevonden die het in alle opzichten verde digen kan. Het was de tweede keer in de geschiede nis van het Resddentie-Orkest dat Stra winsky's „Lente wij ding" op het program ma verscheen. De realisatie van deze par tituur is en blijft een zware onderneming. Van Otterloo heeft getoond deze volwaar dig aan te kunnen en zo ook zijn orkest. Dit is een hartelijke hulde waard. Het werk heeft nog niets van zijn suggestieve kracht ingeboet: het wekt als het ware de beel den op die het als balletmuziek heeft wil len illustreren. Dat het de aanschouwelijke voorstelling van die beelden missen kan en als concertwerk de wereld veroverd heeft, pleit voor de geniale intuïtie waarmee het, brutaal durvend, gestalte kreeg. JOS. DE KLERK Deze Amerikaan uit Sioux City, student aan de universiteit te Washington, vindt het maaien van gras maar een zwaar en warm karwei. Daarom construeerde hij uit oude onderdelen een „denkende" electrische machine, die thans dit werk voor hem opknapt. Het enige wat hij te doen heeft is het ding te dirigeren door middel van een schakel bord en een lang snoer. Ondertussen kan hij zich laven aan een koele dronk. De constructieve geesten onder de Nederlandse amateur-tuiniers, die zich aan een derge lijk experiment willen wagen, wensen wij veel succes. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Jacoba Cornelia, d. van J. H. Smit en C. J. v. d. Berg; Lodewijk. z. van L. Prince en T. de Wilde; Antonius Wilhelmus Josephus, z. van H. E. v. d. Meulen en E. H. Hogervorst; Cornells Antonius, z. van H. G. A. Harte en J. M. Overwater; Catharina Elisabeth, d. van D. Dekker en G. v. Zee- venter; Adriaan Cornelis. z. van A. C. Ten- sen en C. A. v. Est; Marika Margaretha, d. van P. Hottentot en A. C. C. Horjus: Eric, z. van A. Bezemer en J. de Vries; Cornelia Johanna, d. van A. v. Egmond en C. Bos; Agatha Anna Martina, d. van J. P. G. Konst en C. G. v. d. Plas; Johannes Bernardus, z. van J. Markwat en M. W. Schreurs; Maria, d. v. R. v. Tol en M. Kinkel; Bertus. z. van F. Kerzaan en J. C. Overbeek; Antonia, d. van L. Overbeek en E. Walraven; Leendert, zvan K. M. v. Giesbergen en J. Schouten; Matty Ann Joke Inge. d. van J. H. Schijff en I. v. Egmond; Cornelis. z. van A. v. Tol en D. Baartman; Johanna Elisabeth, d. van T. W. v. Roode en P. M. Rutten; Cornelis, z. van L. Pols en H. Pols; Johannes Gerar- dus, z. van C. G. Nieuweveen en M. M. Stroombergen. ONDERTROUWD: Wilhelmus Gerardus Jozef van Zeijl en Johanna Wilhelmina Suid- geest; Gerrit Tameris en Geertrui de Ruiter; Reinder Klaas Reumerman en Maria Griek- spoor; Cornelis Klootwijk en Geertje Sophia de Schipper; Franciscus van de Lindeloof en Johanna Hermina Kors; Hans Dietrich Nijhof en Emmy Oudheusden. GETROUWD: Barteld Jan van der Hart en Sijtje Cornelia Zorge; Henri Herman van Vloten en Adirana Zegstroo; Wilhelmus Al- phonsus Snoeijs en Elisabeth Johanna de Water: Bernardus Maria Leijdekker en Geer- truida Maria Josephina van der A; Johannes Gerardus Maria Schumacher en Johanna Maria Mesman: Gerrit Hoogmoed en Corne lia Catharina Grosscurt: Looij Petrus Bok horst en Hillegonde Alida de Ridder: Geurt, Weij en Jannejte Johanna Kolle; Cornelis Keus en Johanna Elizabeth Hobo; Cornelis Krijtenberg en Jietske Meinema. OVERLEDEN: Nicolaas Broetjes, 50 j., e. van M. Gorter; Aart Donker, 77 j„ wedn. van K. Nederveld; Cornelis Theodorus Groene- veld, 58 j., e. van M. C. Luijten; Johanna Ca tharina Wilhelmina Brienen, 80 j., e. van B. M. H. Bense. DOKTERSDIENSTEN Hoofddorp: dr. Nanninga, Nieuw Vennep: dr. Van Haeringen. Halfweg: dr. Hoekstra. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Zondag neemt dr. A. J. Duijmaer van Twist Hereweg 295, tel. 3453, de medische dienst waar. DOKTERSDIENST Op 15 Juni wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 430. DOKTERSDIENST De Zondagsdiensten voor artsen worden op 15 Juni waargenomen door dr. J. J. v. Luin, Bronsteeweg 76, tel. 34445 en dr. A. G. Degenaar, Pieter de Hoogstraat 11, tel. 35003. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673. Geopende Apotheek ingaande Zaterdag 18 uur Heemsteedse Apotheek, Binnen weg 98. tel. 38197 en Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. De ruim vier eeuwen oude stad „oliestad" Caracas in Venezuela, het land dat zo rijk is aan delfstoffen, ertsen en mineralen, ondergaat op het ogenblik een grondige her vorming. Een Rockefeller-centrum groeit in het hartje van de stad. Er zal een brede laan worden aangelegd met aan weerszijden grote moderne zakenpanden en kantoor gebouwen. Twee reusachtige kantoorgebouwen van 28 verdiepingen zullen het beeld beheersen. In ieder van die gebouwen kunnen meer dan 2000 employees ondergebracht worden. Een vierde deel van dit grootse plan is al werkelijkheid geworden. In totaal zullen aan iedere kant van deze grote allée een twaalftal gebouwen verrijzen. Op de foto: de meer dan vier eeuwen oude kerk van Santa Teresia zal niet van aanzien veranderen en vormt een waardig pendant voor de moderne architectuur die men in Caracas in de toekomst zal kunnen aanschouwen. ZONDAG 15 JUNI 1952. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. 10: Ds. Visser. 7: Ds. G. J. Waardenburg. Dinsdag 7.30 Consistoriekamer. Liturgische dienst voor Doofstommen en Slechthorenden. Woensdag 8.30: Avondstilte. Ds. Joh. Brons geest. Nieuwe Kerk. 10: Ds. B. van Gelder. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. 10.30: Dr. A. Rasker. H. Avondm. Oosterkerk. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Kapel Sarepta. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. H. Geursen 10.45: Ds. E. Boeke. Bakenesserkerk. 9.30: Kinderkerk. Br. W. Th. Verbeet. Diacones- senhuis. 4.30: Ds. W. J. van Elden. Rusthuis Jansstraat 10.30: Br. C. J. Oostenrijk. Jeugd- kapel. Noord 10.30: D. Boer. Oost 10: C. Kou semaker. Centrum 10: A. v. d. Hoeff. West 10: A. Verhoef. Ver. van Vrijz. Hervormden, Ja- cobstraat 6. 10.30: Prof. Dr. W. Banning. Alle-Dag-Kerk. Dinsdag 3: Broederkerk. Ron detafel-bespreking. Woensd. 7: Waalse kerk. Tweetalige dienst. Ds. G. Koch en Ds. J. F. Baudraz. Eglise Wallonne. Begijnhof 30. Di- manche, 15 Juin a 10 h. 30: Service présidé par le pasteur J. Baudraz. Church of Eng land: Kindei-huissingel 7.30 p. m. Evensong, followed by Holy Communion, Rev. Moss- man. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaan 34. Woensdag .7.30: Ds. Poot. Stads Evangelisatie Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: C. F. Bijlsma den Helder. Woensdag 8: A. Th. Besselaar, Amsterdam. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Joh. van Oostveen, Evangelist te Voorburg. 5: Dhr. F. van Schalkwijk, Heem stede. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugd- bijeenkomst o.l.v. Frans v. Schalkwijk. Op wekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. Jac. Verboom, Redacteur van De Levensgids, den Haag. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz'. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 3. 10 en 5: Ds. F. J. Nijkamp. van Utrecht. H. Avondmaal. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstr. 10.30: Ds. C. H. Brandt. 10.30: Ds. W. Spliet- hoff. in het Jeugdgebouw Schoterweg hoek Pijnboomstraat. Donderdag 7.30: Ds. W. Spliethoff. in het Wees- en Oudeliedenhuis, Westerhoutpark 36. Ver. Doopsgez. Gemeente 10.30: Ds. Daalder. Haarlem-Oost. Wijkge- bouvv N.H. Kerk. Zomerv. 7.30: Ds. Hoekema Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Wilhelminakerk 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk. Begijnhofkapel 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. G. Zwerus, van Middelharnis. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10: Leesdienst. 5.30: Ds. J. C. Maris. Baptiste- Gemeente, gebouw C. J. M. V.. Lange Mar- garethastraat 13. 10 en 5: Dhr. H. v. d. Brink 11.30: Zondagsschool. 8: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10 en 8: kapiteins Bouwens-van Gameren. Donder dag 3: kapiteins Bouwens-van Gameren. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: E. Schuurman. Donderdag 7.45: Bidstond. Vrijdag 8: Jeugdsamenkomst. Za terdag 7.30: Rev. Schoeman. Secr. Pinkster gemeente Zuid-Afrika. Vergadering van Ge lovigen, Parklaan 21. 10: Samenk. (Brood- breken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donder dag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, Jac. v. Ruysdaellaan 7. Hst. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, L. Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gemeente Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Eredienst met Avondmaal en Predicatie. 19: Evangelisatie samenkomst. Dinsdag 20: Vrouwenbijbelklas Donderdag 20: Bijbelstudie. Christen-Ge loofsgemeenschap, geb. Rosenhaghe, Hoof- manstraat. 10: Samenkomst. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Woensdag 8: Bidstond Garenkokerskade 27. Iedere Zaterdagavond Jeugdsamenkomst Benkoelensiraat 28, H.-N. Pinkster Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47 10 en 7: Volle Evangelieprediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30; Zondagsschool 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nassau- plein 8. 11: Universele Eredienst. Theolo- gisch-Philosofische beschouwingen met re- plpielc, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink. Den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M. v. d. Voet. Immanuëlkerk 10: Dr. H. v. d. Loos, 7: Ds. G. Koch. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gideon". 2.30: Openlucht sa menzijn in het Netenbos te Santpoort- Woensdag 2.30 Openluchtsamenzijn Klever laan. Zaterdag 21 Juni geen clubs. Geref. Kerk, Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Christ. Geref. Kerk. Floresslraat. 10 en 4: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. H. Bartlema. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Adr. Os kamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Dr. J. van Dorp. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem., den Haag. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Koediefslaan. 10: Ds. J. H. Mulder, Voorburg. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. J. H. Mulder. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Prof. Dr. A. A. van Ruler, Hoogleraar te Utrecht. 19: Jeugddienst. Ds. J. E. Drost. Donderdag 19 Juni komt de gemeente raad van Bloemendaal in openbare verga dering bijeen. B. en W. hebben de gemeen terekening over 1950 aangeboden. De ge wone dienst sluit met een voordelig saldo van 353.973 en de kapitaaldienst met een nadelig saldo van 331.851. Het voordelig saldo van de gewone dienst is ontstaan doordat de ontvangsten per saldo de ra ming met 353.973 hebben overtroffen^ waarvan ƒ30.010 voor schoolgelden, 113.813 voor uitkeringen ingevolge de L.O.-wet 1920, 79.795 voor belastingen 24.047 voor uitkeringen uit het gemeente fonds, ƒ25.116 voor uitkering uit het We genfonds en 54.000 voor restant vergoe ding politiekosten over een vorig jaar. B. en W. stellen voor medewerking te verlenen aan de bouw van vier duplex- woningen door de woningbouwvereniging „Bloemendaal-Noord" op een terrein aan de Donkerelaan. Aan mejuffrouw W. D. Langhorst is eer vol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Julianaschool. Ter voorziening in de vacature is de volgende voordracht opge maakt: 1. mejuffrouw C. E. Groot te Zuid- Eierland (Texel); 2. mejuffrouw J. A. Wierda te Haarlo; 3. mejuffrouw T. J. M. Roos te Bloemendaal. Wegens het stijgen van het aantal leerlingen van de Harten- lustschool zal moeten Avorden overgegaan tot benoeming van een vijfde leerkracht aan die school. De voordracht van B. en W. luidt: 1. A. J. Leeuwenburgh te Rijs wijk; 2. N. Oppendijk te Aalsmeer; 3. L. F. Ramakers te Amsterdam. Mejuffrouw M. Weyling heeft Wegens haar voorgenomen huwelijk eervol ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de Born- waterschool en mevrouw J. Piersma met ingang van 1 September als onderwijzeres aan de Graaf Florisschool. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, Bloemendaal, tele foon 23449. In het zelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Platanenlaan 10. Boelmendaal, telefoon 25769, b. g. g. 10920. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Maandagavond acht uur verzorgd door de Elswout-Apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2500 8249. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. E. H. Boer, Dg., Koog-Zaandijk. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 5 en 7: H. Avondmaal. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. Pos, te Haarlem. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-16 j. Maranatha. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 j. Kleuterschool, Boslaan. 11.45: Zondagsschool, 7-12 j., Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot.' Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. J. F. van Royen, Rem., Amsterdam. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woens dag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel. 12-16 j. Irene, Els- woutslaan 1. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Bronsgeest, van Haarlem. Voorber. H. Av. 17: Ds. S. L. Knottnerus. Bevestiging van een lidmaat. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Onbekend. 7; Vicaris E. Poepjes. Geref. Kerk 9 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: vicaris M. C. Don Jr., van Watergraafsmeer 6.30: Ds. M. C. Don. Abbenes. 9.30 Ds. M. C. Don. 6.30: vicaris M. C. Don Jr. Bethel Ka pel 10: Ds. A. M. Knottnerus, Oude Wete ring. 7: Ds. Mr. G. Alma, Sloten. Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. IJ. van der Zee. VIJFHUIZEN. 10 en 7: Dhr. A. G. Brörens Geref. Kerk. 10 en 3.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. „De Kapel" 7: Ds. P. J. Mackaaij, Haarlem. SPAAR ND AM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Waardenburg. Jeugd dienst. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. de Ru. 7: Ds. C. J. van der Sluis, pred. te Overschie. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, van Amsterdam. Geref. Kerk, Julianaweg'. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond. Dinsdag 8: Samenkomst in de nieuwe Consistorie. Spr. J. Kerkhoff, van Hoorn. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30- Ds. C. Jongeboer. 5: Ds. H. J. Achterberg, uit Lei den. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. Hoekema, van Haarlem. Geref. Kerk. 10" Dr. Th. Ruijs 5: Ds. IJ. v. d. Zee. van Nieuw-Vennep. Ger. Kerk. Art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud- Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 6