Zowel Rood en Wit als Haarlem verloor RESTANTEN S. BRAND COUPONS ,7 Cricket Blauw Wit wint Zilveren Korf Bennebroek Heemstede Bloemendaal Zandvoort Geslaagde avond van Oranjevereniging Unieke aanbieding AUTO-FINANCIERING Citroen 11 norm. '48 ABR. MEIJER Badcostumes Zonnejurken r HILARiUS - FOTO - KINO Te koop: Benedenhuis MAANDAG 30 JUNI 1952 HAABLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voetbal Van Roessel naar Italië Korfbal H.C.B.-uitslagen Honkbal Honkbaluïtslagen Tennis Kampioenschappen van district Haarlem Zomeravondvoetbal Geslaagde sportdag R.K. Gymnastiekvereniging „J. B. S." Expositie Argus geopend Taptoe op Raadhuisplein Benoeming J. v. Holten Zomer-bridgedrive Rijwiel gestolen Scheepvaart F. A. Stroethoff „IK BEN DE HEER UW HEELMEESTER." Strand-Complets Voor pract solide Huishoud artikelen als Hypotheken Dinsdag en Woensdag Hoewel het er tegen het eind van de wedstrijd om gespannen heeft, was Rood en Wit gisteren op het terrein aan de .Spanjaardslaan toch de ruime en verdiende Verliezer van de Enschedése B-k!asser P. W. De scores wijzen daar al op: 215 te gen 117. Maar het laatste wicket van de Haarlemmers viel pas tegen zeven uur des avonds, zes minuten vóór het aflopen van de officiële speeltjjd. De P. W.-innings begon bijzonder goed, ofschoon niet onfortuinlijk. De openings- batsmen J. Visser en A. Nordbeck bleven tot vlak aan de lunch staan. Toen werd op 79 Nordbeck voor 48 door D. Bijleveld gebowld. Er waren echter nog meer P. W.-batsmen, die runs konden maken: Visser bracht het tot 39, dr. M. Jansen scoorde in korte tijd een, voortreffelijke 48, aanvoerder A. Stroink sloeg er nog 32 bijeen'en J. Jordaan 15, Totaal 215. De Enschodése innings had, echter zo lang ge duurd, 'dat de Rood en Witters slechts twee uur eri drie kwartier tijd werd ge laten om te batten. Voor de Haarlemse vereniging bowlde D. Bijleveld goed en constant: 672 in 28 overs; E. Peereboom, die heel weinig me dewerking ondervond van de fielders, nam in 22 overs 2 voor 65. Hein Winter bowlde 213.i Eigenlijk waren er bij Rood en Wit slechts twee batsmen, die een goede pres tatie leverden: aanvoerder Th. A. van Baasbank scoorde een voortreffelijke 36 C. de Nijs -e.en niet minder goede 31. v«rder kwamen J. F. Slendebroek (16) en H. W. Wihtef (17) nog in de dubbele cijfers. Maar de fout in de Rood en Wit- innings was, dat er geen definitief streven leek te bestaan om één van twee dingen te doen: proberen te winnen en „voor de runs te £aan" cf aansturen op een draw en dus verdedigend te spelen. Dat deed de Haarlemmers de das om. Visser was de grote man in de P. W.- aanval. Voortreffelijk en steeds zeer hard bowlend nam deze Nederlands elftal speler in 17 overs. 7. voor 29. Dr. Jansen bowlde 225 en A. Deutz Ebeling 1—32. Dit betekende de vierde achtereenvol gende nederlaag van Rood en Wit. Volgen de Zondag speelt 'deze club .in' Schiedam tegen Hermc's-D.V.S., de enige vereniging waarvan tot. nog toe gewonnen werd. Fraai cricket De glorieuze onzekerheid van het spel heeft gisteren in de wedstrijd Quick (Den Haag) tegen Haarlem de kansen voortdu rend doen wisselen. De Hagenaars wonnen echter na een zeer spannend slot verdiend met een wicket, waarmede een fraaie cricketwedstrijd waarin de bowlers de batsmen de baas waren, ten einde kwam. De Haarlem-batsrhen hadden nogal moeite met de vrij snelle Quick-bowlers. Niettemin mocht een stand van 5 voor 73 er zijn. Peschar had toen 11, Max en Paul Maas 26 en 21 gemaakt. Toen begon ech ter de bij Haarlem' nog wel eens. voorko mende collapse. Dekker zag een full-pitch via zijn lichaam-in het wicket gaan en H. Boeree werd vaft êen fraaie hoek meer dan schitterend ''door Poolman- gevangen. Slechts Voog^.gcoqnle-'nog-10 runs. Het totaal kwartf .'tenslqtfe niet hoger dan: 9.8, mede door Uitstek-énd'fielden van Quick.'- Bowlingcijfèrs: Bosman 520, Marseille 335, Vreeken 023, Foortse 19„ Rijn- ders 12. De spanning kan het best afgelezen worden aan hetverloop van de Quick- tnnings: 6 voor 46, 7 voor. 77, 9 voor 86, all out 100! 'Vooral Jansen had uitstekend gebat, maar werd op 77 door een fraaie leg-break -van Van dér Heijden gebowld. Toen Boeree op 86 op silly mid off een verbazingwekkende vang deed, leek Haar lem de punten te hebben, doch Holtappcl wist met de laatste man in het .batten aan zich te houden. Wat er ook gedaan Ondanks herhaalde afwijzingen van en kele verzoeken om voor Italiaanse voetbal clubs te spelen heeft de Willem Il-speler Jan van Roessel, -lid van de Nederlandse elftalclub het besluit genomen om-'naar Italië te reizen om, daar besprekingen te voeren met een voetbalclub over een con tract. De aanbieding van de club, welke niet door hem wordt genoemd, zou name lijk zo hoog zijn dat Van Roessel het niet verantwoord acht, om financiële'' redenen, de aanbiediing niet te onderzoeken. In geen geval zal Van Roessel esn defini tief besluit nemen. Mochten de voorwaar den hem bevallen, dan zal hij contact zoe ken met de K.N.V.B., waarbij Van Roessel de verzekering heeft gegeven, dat een even tueel contract zeker niet voor het Olym pisch voetbaltournooi zal worden getekend. Zaterdagavond speelden de beide korf bal-finalisten Blauw Wit en Ons Eiber nest om de Zilveren korf. De Amsterdam mers wonnen met 7-5; deze overwinning werd verkregen na taaie tegenstand van de Haagse ploeg. Ons Eibersnest kon tot 5-5 de stand bijhouden. Bij deze stand kreeg BlauwWit een strafworp toegewezen, welke door Coster werd ingeschoten (6-5). Helder scoorde daarna uit een fraaie door loopbal (7-5) waardoor de korf in het be zit van.Blauw Wit kwam. Zondag werd met de kampioenswed strijd Het ZuidenWesterkwatier de korf balcompetitie 1951/52 beëindigd. Déze laatste wedstrijd werd tevens de eerste ne derlaag van de landskampioenen. Maar Westerkwartier kwam dan ook zeer onvol ledig uit: het telde niet- minder dan 6 in- vallers(sters), waardoor het feitelijk geen tegenpartij was voor Het Zuiden. Bij rust leidde het reedis met 4-2; het einde kwam met. 10-2. Mej. L. Kapteyn (Het Zuiden) nam 3 fraaie doelpunten voor haar rekening. De beide Amsterdamse doelpunten werden door invaller J. Koper gescoord. De eindstand in de kampioenscompe titie is: gesp. pnt. Westerkwartier 8 14 Het Zuiden 8 13 V.K.C8 8 Deto 8 3 A.K.C8 2 werd, hij slaagde hier steeds in, en maakte op deze wijze de ontbrekende runs. Een prestatie waar iedereen grote bewonde ring voor toonde. Zo had deze wedstrijd een slot, cricket waardig, en won Quick niet onverdiend. Paul Maas was Haarlem's beste bowler: 433 in 23 overs; v. d. Heyden een zeef verdiende 320, M. Maas 135, W. Pe schar 17. Dank zij 116 runs van Charles Bosch (12x4, 1x6) won Haarlem II verdiend van ACC III, dat maar tot 37 kwam. Haarlem 200 voor 7 (Bosch 116, Fortgèns 10, Th. Grupping 18, Plaritz 35 x). Hoefkens 1—24, H. Woudstra 146, J. Kendrikx 135, Vasconselles 123, v. Dorsser 157, R. Lapierie 11. Bij A.'C.C. scoorde slechts de Bruin 13 runs. Fortgens 313, Ch. Bosch 10, R. Schlatman 16, Roothart 29, Grup ping 2—4. Rood en Wit 4 won voorts met ruim verschil van Kampong 3. De Utrechtena ren kwamen niet verder dan 76, waarna Rood én Wit 176 voor 4 wickets scoorde. De uitslagen van de eerste klasse wed strijden waren als volgt: ACC—HHC ACC won met 84 runs van HHC op de eerste innings. ACC scoorde 215 runs voor 8 gesloten), waarvan: D. de Baare 31, W. Feldman 26, W. van Weelde 84, H. J. van Weelde 15 en J. B. Immig 16 not out. Bowlingcijfèrs HHC: M. Singh 3 voor 49: E. Vriens 3'voor 59 en J. van dér Luur 2 voor 86. HHC scoorde 131 runs, waarvan: W. H. Gallois 47, G. Wurte 12. M. Campioni 14. J. van der Luur 12 en W. Arendsen de Wolff 26. Bowlingcijfèrs ACC: P. Sanders 5 voor 35, H. J. van Weelde 4 voor 56. Sparta—Kampong Gewonnen door Sparta met 67 runs. Sparta scoorde 151 runs waarvan: Van der Linde 23, De Bruyn 14, Borrani 30, Wilson 45. Bowlingcijfèrs Kampong: De Waard 5 voor 59, Van der Bijl 3 voor 31, Wagevoort 2 voor 27' en Hardebol 0 voor 23. Kampong scoorde 84 runs, waarvan Eykel- boom 19, Van der Bijl 14, Van Miunen 15, Moerkoert 26. Bowlingcijfèrs Sparta: De Bruyn 3 voor 22, Sonneveld 6 voor 50, Van der Linde 1 voor 11. ExcelsiorVOC VOC won met 8 runs. Excelsior scoorde 108 runs, waarvan: Brounts 20, J. Oosterholt 32, P. Middendorp 16. Duinel 16. Bowlingcijfèrs VOC: Terwiel 8 voor 45, H. Middendor 0 voor 21, Logman van Benne- kom 2 voor 38. VOC scoorde 116 runs, waarvan: Dunk 19, Greyseels 13, Logman van Bennekom- 16, Terwiel 30 en Van Eek 18. Bowlingcijfèrs Excelsior: J. Oosterholt 3 voor 28, Ruygrock 3 voor 33, Terbraak 3 voor 34, A. Oosterholt 0 voor 17. HCC 2—Hermes DVS HCC 2 won met 25 runs en 1 wicket. Hermes DVS scoorde 132 runs. waarvan: A. Keuzenkamp 57. Van der Ende 28. HCC' 2: bowlingcijfèrs: Van den Bosch 5 voor 33, Riedijk 0 voor 10, Heimei 3 voor 21, Planten 0 voor 31. Villeneuve 2 voor 23. HCC 2 scoorde 157. runs VOpr 9 wickets: M. Schüwer l9| Heimei 17, Colthöff 72, Planten 10 not" out. - Hermes DVS, bowlingcijfèrs:- Van der Sloot 1 voor 30, Scheffer 4 voor 31. Tettelaar 0 voor 32, A. Keuzenkamp 1 voor 35, J. Keu zenkamp 1 voor 15. Rood en Wit 6Haarlem 4. Gewonnen door Rood en Wit met 3 wickets. Haarlem 4 65. (P. A. Lammerts van Bueren 10; G. Strik 24; Th. Hetem 11), M. Kapteijn den Boumeester 2 v. 12; C. Goekoop 3 v. 35; D. v. d. Zouwe 2 v. 11; G. Scholte 3 v. 6. Rood en Wit 6 130 v. 7. (D. v. d. Zouwe 36; M. Kruijff 32 ret.: G. Scholte 10). E. ter Haar 2 v. 26; Th. Hetem 1 v. 14; F. v. d. Lee 1 v. 24; G. Goossens 1 v. 8 en G. Strik 1 v. 6. Haarlem 5Aminco. Gewonnen door Haarlem 5 met 1 wicket en 83 runs. Aminco 36. (Eskes 17). Ch. Bosch 2 v. 18; R. Schlattman 2 v. 9; P. Rood-hart 1 v. 4; H. Jaski 3 v. 0. Haarlem 5 119 v. 9. Ch. Bosch 13; P. Roodhart 12; Nauhuys 18; R. Schlattman 47). D. de Vos 2 v. 43: J. F. Cramer 2 v. 29; R. v. d. Maas 5 v. 24. Overgangsklasse B: EDOThe Catchers 15-14; Tweede klasse A: QuickPSV 9-15. Tweede klasse C: SC Haarlem 2RCH 2 5-4; RFC—HHC 3 6-3. Als de competitiewedstrijden van de KNLTB achter de rug zijn volgen de kam pioenschappen van het district Haarlem. Vorige week zijn op de banen van het Ken- nemer Lyceum te Overveen de kampioen schappen B gespeeld, en voor de komende dagen staan op het programma die om het kampioenschap A en C. Deze wedstrijden worden van vandaag tot en met Zondag op de banen in het wandelbos Groenendaal gehouden. De uitslagen van de Zondag gespeelde eindstrijden om het kampioenschap B luiden: Herenenkelspel: K. van der Horst (West- rust) sl. J. van den Bronk (Brederode) 6—1, 7—5. Damesenkelspel: mejuffrouw E! van Seher- penzeel (Brederode) sl. mevrouw A. S. Beijerman (HLTC) 63, 62. Gemengd dubbelspel: mejuffrouw F. Baljon en K. van der Horst (Westrust) sl. jhr. en jkvr. B. W. F. van Riemsdijk (HLTB) 86, 10—6. Damesdubbelspel: mejuffrouw B. Wulff en mejuffrouw A. van Buuren (WOC) sl. me vrouw Dantuman en mevrouw Van der Veen (Heemstede) 16, 7—5, 8—6. Herendubbelspel: J. van den Bronk en M. Boele (Brederode) sl. K. van der Horst en G. A. Kleyn (Westrust) 3—6, 6—1. 6—3. Na afloop heeft de voorzitter van- het district Haarlem van de KNLTB, de heer A. M. Tijsseling, de prijzen uitgereikt. De uitslagen in de Zomeravondvoetbal competitie luiden: Holland NauticNederland 4-2; S.V.O. W,R.B.K. I 1-1; 't Westen—M.H.O. 3-3; Vermaat—H.S.M. II 4-4; H.A.C.—Heere mans v. L. 1-2; SpringbokkenHaak 8-0. Dank zij het zeer mooie weer is de sport dag van J. B. S. een groot succes geworden. Te half drie waren alle grote en kleine deel neemsters en deelnemers op het B. S. M.- terrein en de verschillende wedstrijden, waar onder voor de eerste maal een estafetteloop voor meisjes, vielen buitengewoon in de smaak bij het talrijke publiek. Het meest spannende nummer, de 3000 meter hardlopen voor heren, was tevens het einde van een mooie dag. Aardig waren ook de verschillende vrije oefeningen voor dames en meisjes, die zeker een nog groter succes waren geworden, wan neer de uitvoerende over wat meer maat gevoel beschikken. Merkwaardig was het dat een nieuwe vrije oefening die er feitelijk nog niet eens helemaal in zat, het allerbest werd uitgevoerd. Misschien kwam dat wel, omdat toen de technische leider, de heer Tijssen, zich vlak voor de meisjes cn dames opstelde en duidelijk de verschillende bewegingen aangaf. De heren die een kleine versterking had den gekregen uit enige omliggende gemeen ten, leverden eveneens goed werk en zorgden voor een flinke sensatie door over een levend paard te springen. Aanvankelijk vond Bruintje dit wat ongewoon en voortdurend werdén de oren omhoog gestoken, maar het bleef, toch kalm en zo werd dit nummer eveneens een succes. De dieren speelden trouwens in deze sportdag een grote rol, want na het openingswoord van de heer Ca Vernooy wer dén van de vier hoeken van het terrein dui ven losgelaten, die snel klapwiekend naar huis vlogen. De uitslag van de verschillende wedstrij den luidt als volgt: 3000 m. hardlopen voor heren: 1. D. Bezu, 2. J. Slot. 3. N. Schrama, 4. F. Slot. 100 m. hardlopen heren: 1. D. Lommerse, 2. N. Schrama. Estafette dames: Groep van G. Wubbe 1; groep van J. Braam 2. 80 meter hardlopen meisjes: 1. N. v. Baken, 2. Elly Blom. 60 meter hardlopen jongens: 1. M. v. d. Reep, 2. H. Kranendijk. Kapelaan J. Loerakker reikte op de hem prettige wijze met een opwekkend woord de prijzen uit die door ingezetenen ter beschik king waren gesteld en daarna bracht de voor zitter van J. B. S., de heer C. Vernooy dank aan allen die tot het welslagen van deze dag hadden bijgedragen. Onder zeer grote belangstelling werd Zaterdagmiddag de tentoonstelling van werken der Rotterdamse groep van beel dende kunstenaars „Argus" in „Het Wa pen van Heemstede" geopend. Onder de aanwezigen werden onder meer opgemerkt de heer Huib de Ru, voorzitter van „Kunst zij ons doel", de heer Harting en mevrouw Rijke van de Heemsteedse Kunstkring, de schilder Jan Wiegman, wethouder H. Dis selkoen en de gemeentesecretaris, de heer N. Vos. Na een kort en kernachtig welkomst woord van de voorzitter van de Kring van beeldende kunstenaars te Heemstede, welke het initiatief voor deze tentoonstel ling heeft genomen, was het woord aan de heer C. A. 't Hart, hoofd van de afdeling Kunstzaken van de gemeente Rotterdam, die in de voorbereidende werkzaamheden een zeer groot aandeel heeft gehad. Deze verklaarde met genoegen naar Heemètéde. te zijn gekomen om deze tentoonstelling- van het kleine maar dappere groepje kun-, stenaars, dat ondanks technische én so ciale moeilijkheden toch kans heeft gezien de aandacht op zich te vestigen, te ope nen. Tekenend voorde situatie was wel de rondborstige irerklaring van de heer 'L Hart, dat Rotterdam een vrijwel cul tuurloze stad is,' als gevolg van het feit dat de leidende persoonlijkheden dermate hard werken om Rotterdam, dat voor de helft verwoest werd, er weer bovenop te brengen, dat zij behoudens een enkele loffelijk uitzondering geen tijd hebben om zich met kunst en kunstenaars te be moeien. Ten aanzien van de nood onder de beel dende kunstenaars merkte hij op dat deze. veroorzaakt wordt doordat het publiek niet meer in staat is, kunstwerken te ko pen, terwijl de beeldende kunstenaars, wat de subsidie betreft, er wel zeer karig af komen. Weliswaar is er een sociale ver- zorgingsregel, maar dat is niet de oplos sing. Een kunstenaar toch wil voor alles werken. Ook Rotterdam geeft een naar. verhouding bescheiden subsidie en deze wordt beheerd door een speciale stichting. Het strekt „Argus" tot eer, dat deze groep niet bij de pakken is gaan neer zitten, maar dat zij zich van de belangstelling van enige grote bedrijven in Rotterdam heeft weten te verzekeren. Nadat spreker een beknopte omschrijving had gegeven van het werk van de zes exposerende kunstenaars: Kees Franse, Jan Goedhart, Charl. Kemper, Huib Noorlander, Louis van Roode en Ed. van der Zanden, verklaarde hij dat de Heem- steedse kunstenaars in Rotterdam op de zelfde medewerking kunnen rekenen als zij daar zouden willen exposeren. De heer Huib de Ru constateerde dat er dwars door alle misverstanden heen altijd een vorm van samenwerking en waarde ring over en weer gevonden kan worden, als men maar van goeden wille is. Spreker wilde niet beweren, dat van Heemstede de victorie uitgaat, maar wel dat de Kring van beeldende kunstenaars een uitstekend voorbeeld heeft gegeven. De tentoonstel ling duurt tot Zaterdag 12 Juli. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard werd Zaterdagavond op het Raadhuisplein een taptoe gegeven. Daaraan, werkten mee de drie plaatselijke muziek corpsen „Eensgezindheid" „St. Michaël" en „Excelsior" welke ditmaal onder leiding ston den van de heer S. Noom en het tamboer en pijperscorps van „Arti et Religioni" onder leiding van de heer W. Appeldoorn. De heer J. van Holten te Aerdenhout, lid van de gemeenteraad van Bloemendaal, zal per 1 October zijn functie als directeur van de „Eerste Nederlandsche" verzekerings maatschappij op het leven, neerleggen. Met ingang van die datum is hij benoemd tot di recteur voor Nederland van de Engelse maatschappij „Gresham Lifè Society" en de daarbij aangesloten varia afdeling Ver enigde Assurantie- en Expertisebedrijven, gevestigd te Amsterdam. De heer Van Holten blijft ingezetene van Bloemendaal. Evenals vorige jaren houdt de Zandvoortse bridgeclub een tweetal zomer-bridge-drives. De eerste is bepaald op Dinsdagavond 8 Juli in Hotel Keur aan de Zeestraat. Er zal wor den gespeeld in de hoofd-, eerste- en tweede klasse. Onder auspiciën van de Oranjevereniging „Zandvoort" hield do Zandvoortse gymnas tiekvereniging O. S. S. Zaterdagavond op het met schijnwerpers en electrische lampjes ver lichte Raadhuisplein een fraaie gymnastiek- demonstratie, die werd bijgewoond door de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema met echtgenote en de raadsleden C. Siegers en M. Weber. Nadat de deelnemers, voorafgegaan door het tambourcorps van de Zandvoortse mu ziekkapel, 0-1. van mej. Rudolphus, hun en- trée hadden gemaakt, verwelkomde de voor zitter der Oranjevereniging, de heer J. A. B. van Pagée, de velen, die deze demonstratie kwamen bijwonen Hierna voerden de dames fraai afgewerk- 1e oefeningen aan de ringen uit, gevolgd door vrije oefeningen, demonstraties aan de brug en een zéér spectaculair nummer tremplin-springen. Vervolgens volgde een demonstratie volley bal en een wedstrijd tussen de dames- en herenploegen van O. S. S., waarna de heren nog demonstreerden met „zaal-handbal" en tenslotte een korte wedstrijd speelden. Prach tig uitgevoerde knots-oefeningen van de da mes besloten daarna deze bijzonder geslaagde démonstratie, die het publiek bleek te waar deren en vele malen met spontaan applaus beloonde. Nadat het Raadhuisplein was vrij gemaakt, speelde, op een geïmproviseerd podium de Zandvoortse zeemansband, o- 1. v. de heer Gerard Nijkamp. Tot laat in de nacht ver maakte men zich uitstekend op deze stenen dansvloer. De Oranjevereniging kan op een geslaagde avond terugzien. Uit een schuur aan de Langelaan te Bent veld werd een rijwiel ontvreemd. Onbevoeg den braken des nachts de schuur open en namen de fiets mee. De Zandvoortse recher che heeft de zaak in onderzoek. Aagtekerk, 28 te Penang. Alchiba, 28 te St. Vincent. Arendskerk, 28 te Rotterdam. Alamak, 28 te Amsterdam. A 1deramin'. 27 440 m. W. ten Z. Lands End. Amstelpark, 27 360 m. Z. ten W. Sable eil. Annenkerk. 27 dwars Daedalus. Argos, v. 72 Oran et Algiers. Arkeldijk, 27 550 m. O.ZO. Cp. Race. Armilla, pass. 27 Anamba eil. Arnedijk, 27 te Vlissinigen. Axeldï.ik, 28 Soerabaja verwacht. Aalsum, 2fl te Hamburg. Aardijk. 29 v. Orange te New Orleans. Abbedijk, pass. 29 Flores. Albireo, 29 v. Rio de Janeiro n. Montevideo. AlblasSerdijk, 29 te Vera Cruz. Algerib, 29 v. Pto Alegre n. Rotterdam. Alkaid. 29 v. Victoria n. Salvador. Almdfik, 29 v. Mobile n. Gulf port. Alphard, 29 v. Recife n. Santos. Alpherat, 29 v. Quebec n. Nederland. Alwaki, 29 te New York. Andijk, 30 v. R'dam te Galveston. Annénkerk, 29 v. Port Said. Arend^dijk. 23 v. Santos n. Montevideo. Aakrdljk, -29 van R'dam, naar New York. Aldabi. pass. 29 Kp. VerdlsChe eil. Amstelkerk. pass 29 Finisterre. Alnafi, 29 320 m. Z.t.O. St. Vincent. Ariadne, 28 v. Patras n. Catania. Arundo. 30 te Montreal verwacht. Akkrumd'ijk, 30 v. Hamburg te Antwerpen. Alankêrk, 30 van Singapore. Bennekom, 27 van Amsterdam te Valparaiso. Boissevain, 26 v. Mosselbaai. Baarn, 27 280 m. W. Flores n. Antw. Bamdjermasin, 23 v. Banggai ,n. Luwuk. Bantam, 27 dwars Dungeness. BiHiton. pass. 27 ten Z. Seychellen. Böschfontein. 27 70 m. ZO. Guardafui. Breda 27 1080 m. N.NO. Barbados. Blijdiandijk, pass. 23 Scilly's. Bonaire, 28 340 m. NO. Barbados. Bloemfontein, 28 v. Bremen te Hamburg. Caitex Delft, pass. 27 Casquets. Caltex The Hague, 27 125 m. O.ZO. Kreta. Celebes, pass. 27 ten Z. Minicoy. Ceram, 27 in 'Str. Malakka. Ceronia, 27 430 m W. Sabang. Caitex Nederland, 29 v. Sidon naar R'dam. Caltex Utrecht, 29 v. Sidon n. R'dam. Comgostroom, 30 te Takoradi. Caltex Pernis, 29 v. R'dam n. Sidon. Cottica, 29 v. Georgetown te Amsterdam. Dalerdijk. 26 te Los Angeles. Diemerdijk, 27 te Stockton bij San Francisco. Dongedijk, pass. 28 Vlisslngen y. Antwerpen. Danae, pass. Kp. St. Vincent. Drente, 27 ter hoogte v Djeddah. Duivendrecht, 27 385 m.'NW. Flores. Duiven dijk, 29 v. Los Angeles. Eoggano, 28 te Port Said. Edam, 27 660 m. W.NW. Azoren n. Antw. Eerqdijk, .26 van Londen naar Bremen. Elmina, 27 260 m. ZW. Kp. St. Vincent. Ena', pass. 27 Port Soedan. Erinna, 29 v. Miri 1e Balikpapan verwacht. Eos, 29 v. Haifa n. Iskenderun. Esso Den Haag, 29 v. Aruba n. R'dam. Farmsum, 27 670 m. W.NW. Flores. Friesland (KRL), 27 dwars Vigo n. Londen. Falnsea. 29 van Suez. Friesland, 29 te Tilbury. Groote Beer, 23 v. Halifax te New York. Groote Kerk, 26 v. Sydney -te Brisbane. Gadila, 29 v. Singapore n. Fremantle. Gaasterland, 29 v. Amsterdam n. Buenos Aires Gaastéfkeiik, 29 te Colombo. Hestia, 27 van Bremen n. Hamburg. Hoogkerk, 28 te East Londen, Haulerwijk, 27 450 m. O.NO. Cp. Race. Hersilia, 27 860 m. ZW. Flores. Holland,pass. 27 Tlmbue. Helder, pass. 29 Key West. Indrapoera. 30 te Makassar. Joh. v. Oldenbarnevelt, 28 v. Sydney te Soera baja verwacht. Jupiter, 28 v. La Takia te Famagusta. Japara (KRL), 29 v. Baltimore n. New Orleans Java, 30 v. Amsterdam te Priok. Kota Baroe, 27. v. Semarang n Tj. Priok. Karossa, 28 v. Kota Radja n. Sabang. Karsik, vertr. 27 v. Kohsichang n. Soerabaja. Kartika, 27 v. Palembank ten anker Merak. Kedoe, 27 v. R'dam te Sorong verwacht. Kota Gede,. 27 270 m. O. Aden. Klipfontein, 30 te Tenenffe. Leopoldskerk, 27 v. Aden n. Bahrein. Lieve Vrouwekerk, 27 te Colombo. Larenberg, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Leerdam, 28 van R'dam te New York. Luna, 26 v. Patras naar Malta. Le Maire, 27 v. Pangkalpinang n. Tj. Uban. Lemsterkerk, 27 ter hoogte v. Calicut naar Bombay. Lissekerk, 27 dwars Dungeness. Lombok, 26 '830 m. NW. Kaapstad. Loosdrecht, 29 te Madras. Malea. pass. 27 Gibraltar. Molenikerk, pass. 27 Kp. Verd. Maasland, 27 150 m. ZO. Florianapolis Macuba, 27 60 m. W. Texel. Malvina, pass. 27 Klein Natuna eil. Manopran, 27 dw. Golf van Bougi. Marisa, 27 280 m. Z.ZW. New Caledonia Marken, pass. 27 ten O. v. d. Nlcobaren. Mataram, 27 270 m. ZO. Dondrahead. Meerkerk, 27 Golf v'. Oman verwacht. Mirza, 26 90 m. ZO. Christmas ell. Ml tra, 27 v. d. Theems n. Wilton on Tees. Mèrwede, 30 te New Orleans. Ma hoera, 28 v. Makassar te Amsterdam. Meliskerk, pass. 30 Gibraltar n. Marseille. Maaskerk, 4 Juli v. Lagos n. Porto Noire. Nigerstroom, 26 v. Dakar n. Le Havre. Nieuw Holland, 28 Torresstraat verwacht. Noordwijk, 30 dwars Kp. St. Vincent. Nieuw Amsterdam, 28 140 m. ZO. Kp. SaJble. Noordam, 29 150 m. ZO. Sable eil. Ootmarsum, 27 v. R'dam n. Houston. Omala, 27 v. Miri naar Plad.iu. Ondina, 27 v. Suez te Rasghareb. Ophir, 27 v. Tj Priok n. Muntok. Oranjèfontein. 30 te Durban. Oranjestad, 28 te Curagao. Po cl au Laut, 28 Djeddah verwacht. Polyphemus, 27 v. Java te Amsterdam. Prins Alexander, 28 te Hamburg. Prins Fred. Hendrik. 25 v. R'dam te Chicago. Prins Willem V 28 te Montreal. Prins Fred. Willem 27 700 m. O.NO. Cp. Race. Prins Willem II, 27 610 m. W. Fastnet. Prins Willem III. 27 600 m. W.NW. Fastnet. Phrontis, 29 v. Aden. Prins Maurits, 29 v. Le Havre te Antw. Roepat, 28 v. Makassar te Bitung. Rossum, pass. 27 Ouessant. Reyndersz, 27 v. Tolitalo ri. Donggala. Rondo, 27 120 m. ZO. Billiton. Raki, 30 te Willemstad. Rita, 29 v. Panama. Rotti, 29 v. Genua n. Marseille. Rijndam. 29 300 m. ZO. Kp. Race. Sliedrecht, pass. 27 Ouessant. Stad Maastricht. 27 v. Gibraltar. Schie. 28 te Huil. Sehiedijk. 28 te Le Havre. Sommelsdijjc, 1 Juli dwars Vlissingen verwacht naar Antwerpen. Stad Alkmaar, 27 v. Vlaardingen n. Wabana. Stad Schiedam, 28 13.30 u. v. Narvik te Vlaar dingen verwacht Stentor, 27 v. Amsterdam n. Georgetown. Sail and, 27 350 m. Z. Santos. Saroena, pass. 27 Noordpunt Borne. Siberoet, 27 v. Oost'naven n. Tj. Priok. Sigli, 27 nog te Tjilatjap. Slotend ijk, pass. 27 Minicoy. Sommelsdijk, 27 430 m. N.NO. Flores. Stad Breda, 27 160 m. O.ZO. Charleston. Stad Dordrecht, 27 v. Valencia op rede Sagunto. Stad Schiedam. 27 120 m. N. S2. Straat Banka, 27 200 m. W.NW. Clipperton eil. Straat Makassar, 27 720 m. O. ten N. Montevideo Sunetta, 27 600 m. O.NO. Bermuda. Sarangan. 30 te Singapore. Slamat. 29 v. Colombo n. Djibouti. Soestdijk, pass. 29 Gibraltar ri. Halifax. Stad Leiden', 28 v. Montreal n. Nederland. Sibajak, 29 140 m. W. Curagao. Sumatra, 30 v. Hamburg te Bremen. Teucer, 27 v. Aden n. Penang. Tankhaven, 27 van Palembang n. Tj. Uban. Taria, 27 rede Singapore. Tawali, 27 380. m. W. Anderhalfgraadskan. Tjiluwah. vertr. 27 v. Semarang n. Soerabaja. Tominl, 27 rede Taroena. Tjibantjet, 29 te Southampton verwacht. Tero, 30 v. Santos te Buenos Aires verw. Teroisto, 30 v. Southampton n. Montreal. Tjibantjet, 29 te Soton. Tiba, 29 v. Las Palm-as. Utrecht, pass. 27 ten N. v. d. Marianen. Van Outhoorn, 27 v. Padang n. Oleholeh. Veendam, 29 v, Southampton. Woensdrecht, 27 van Port Said. Wieldreeht, 25 v. Port Kemla n. Brisbane. Watenman, 29 730 m. O.NO. Kp. Race. Willemstad, 29 dwars Oporto. Waal, pass. 30 Kp. Finisterre. Westerdam, 29 v. New York te R'dani. Westland, 29 v. Hamburg te Amsterdam. IJsel, 29 v. Amsterdam naar Levant. Zaan, vertr. 28 v. Delfzijl n. Domsjo. Zeeland (SSM), 27 v. Hartepool n. Kopenhagen. Zeeland (KRL). 28 te Pangkalpinang. Zamrud, 25 v. d. rede v. Singapore n. Djambd Huish. personeel gevr. Gezocht te Heemstede in kl. gezin per 15 Juli of 1 Aug., DAGMEISJE v.g.g.v. Bach- laan 21, Tel. 38769. MEISJE gevr. v. 8 tot 5 uur. Zandv.weg 65, Aerdenhout. Tel. 26578. Per 1 Aug. of eerder zeer zelfst. HULP in de HUISH. voor d. of d. en n. Zandhoe- ve, Vinkenbaan hoek Pinel- laan, Santpoort St. Wegens huwelijk v. h. tegen woordige MEISJE voor dag en nacht gevraagd op 1 Aug. Mevr. Maas, Julianalaan 306, b. d. Zijlweg. Zelfst. R.K. MEISJE gevr. in kl. gez. v. d. en n.. sal. f 70 p. m. Ramplaan 2, Tel. 17125. Bodrijfspers. gevr. FL. NET MEISJE boven 20 j. van 2-9 uur. Rest. Munniks, Grote Markt 10. Gevr. MEISJE 17 a 18 j., v. 1.' bezigh. in strandtent. S. Terol, Tent no. IA, Zandv. TYPISTE gevraagd. Brieven met opgave van leertijd etc. aan Accountantskarft. „Ne- derlandsch Bureau voor Ad viezen", Haarlem, Ver- spronckweg 1. SCHIPPER op luxe motor boot te H'stede, kunnende chaufferen en genegen tev. magazijnwerk te verrichten. Telef. K 2500 - 34946 of Br. G 5170. STRIJKSTERS, perssters en meisjes voor alle afd. gevr. Chem. Wasserij Keyser, Lo- rentzplein 25. Huizen aangeboden Te koop aangeb. VRIJ HUIS H.N., verhuurd voor f 5.45 p. week. Br. G 5192 Kamers gevraagd Zonnige ZIT-SLAAPKAMER met keuken voor dame-al leen. Br. G 5186. Gevr. te Heemstede op goede stand MEDE-BEWONING in- cl. pens. door gepens. heer m.l. Aanb. Br. G 5204. Gemeub. WOONRUIMTE m. vr. k. gez. door echtp. m. kind 12 jaar. Br. G 5157. Kamers aangeboden GOED KOSTHUIS, f 18 p. w. H.N. Br. G 5193. ANGORA KATJES. 8 weken van bekroonde ouders. Piet Heinstraat 5. Nieuwe Spaanse SLAGGI TAAR met hoés f 50. Bakker straat 41, na 7 uur. SCHRIJFMACHINE f 20, In dustrie stofzuiger f 75, Piek Up met 40 platen f 35 en antieke speekloos (30 melo dieën). Tel. 19633, na 6 uur. DKW 98 cc. R.T. Wnld. Pyr- montlaan 3, ©verveen. Weg. overcompl. GED. IN BOEDEL, w.o. 2 teakhouten kasten, 1 eik. linnenkast met spiegel, 1 pers. bed met toe behoren, enige kleedjes, overgordijnen, enz. Maand, v. 19-21 u. en Dinsd. van 7-9 uur. Berkenrodestr. 42. ACCORDEON (Paolo-Sopra- ni) 80 bass.. 2 mnd. oud. als nieuw met 30 muziekboeken; een brandkast f 85; smeed ijzeren kroon f 20. Tel. 19G33, na 6 uur. in Gedurende 7 dagen, vanaf 1 Juli: japonnen, mantels, swaggers en mantelcostuums Serie I Japonnen f 25.75 Serie II Japonnen f 35.75 Serie III Japonnen f 45.75 Serie IV Japonnen, swag gers, mantels en mantel costuums f 55.75 Koninginneweg 71 bij de Iordensstr. Haarlem SCHREURS, HEEMSTEDE. Javalaan 61. Tel. 38497 DE SENSATIE VAN HAAR LEM!!! Complete Eng. Huis kamer bestaande uit: dres soir, tafel, 2 clubfauteuils en 4 stoelen al les met zwgr.e bal-, poten f 4f9. 't Mélibelhuis, Zqlweg 26-28, Haarlem. Gebouw Herenweg 141 (t.o. Koediefslaan) D.V. Woensdag 2 Juli a.s., 8 uur n.m. Spreker: Amsterdam Onderwerp: TAPIJTEN - DEKENS Toonkamer-monsterver- koop ver beneden £abr.- prijs. Zuiver wollen Wil ton tapijten van f 165 voor f 105; M. Smyrna's f 85, f 125; wollen dekens hal ve prijzen f 13.85, f 15.50, f 18.90'. Lopercoupons v.a. f 1.95 p. mtr. Verkoop uit sluitend Dinsd., Woensd., Donderd. van 9-5.30 uur. Tapijthandel „MARO" NV Jansstraat 85 bij Gr. Markt Haarlem Verlofganger biedt aan: in zeer goede conditie, 77.00Q km, kleur grijs. Adres: Broe- kema, Glipp?" veg 194, Heemstede, Tel. 39342. I Grote Houstraat 16 Zeldzame sortering Merken: Tweka - Orchidé Zo juist ontvangen het nieuwste in 3- en 4-delig CALIFORNISCHE Woningruil Aangeb. in Timorstraat bij Soehdaplein VRIJ HUIS. be- vatt. kamer en suite. 2 sl.k., zolder, v. en a. tuin. Gevr. groter huis. liefst Rijksstr.- weg, Zaanenlaan om omge ving. Br. G 5194, Aangeb. mooi BENEDEN HUIS, 4 kamers en grote tuin omg. Kleverlaan. In ruil voor huis met werkplaats of grote schuur. Br. G 5187. Aangeb. ruime en mooie DERDE FLAT, centrale ver warming. eerste stand Am sterdam-Zuid. Gevr.: vrij huis. liefst met garage, te Haarlem. Bl'daal, A'hout ot H'stede. Br. G 5173. Voor ouder echtp. over eigen woonruimte beschikkend aangeb. BENEDEN-SUITE m. vrije keuken, kelder en tuin aan een der Bohverk- singels te H'lem. Br. G 5171. KOOG a/d ZAAN-H'LEM. - Aangeb. huis te Koog-Bl.wijk met 5 k. en k.. voor en a.- tuin. Huur f 27.50 p.m. Gevr. te H'lem huis met min. 3 slaapk. Aanb. Tulpstraat 8, Koog a/d Zaan. Diversen HUWELIJK. Eenv. zakenvr. z. k. m. fl. heer 50 j., fin. onafh. liefst admin. onderl. en i. b. v. auto Br. No. 8350 Wensing's Adv. Bur. Tem peliersstraat 32. VERLOREN 27 Juni gouden broche, aandenken. Ter. bez. Rippèrdapark 10. VERMIST gr. rode kater ..Peter". Teg. bel. ter. bez. Lakenkoperstraat 2, H'lem. VERLOREN 28/6 in bus, lijn 5. portemonnaie met inh., oude v. d. erg gedup. Tegen bel. ter. bez. Badelochstr. 60. Te koop gevraagd 1 a 2 SL.K.-TAFELTJES, wit gel. of eik., enige eenv. stoe len, trapl. 8 m, 50 br„ bou clé of moq. Br. m. pr. G 5188 {Koelkasten Wasmachines Fornuizen Stofzuigers, enz. ALS VWVepWVEEN DISNST- ecoe zoêkt. zcuotv'tzÓ kunnen PRDBË REM, MAAR ERfS EEN 8£7ER£ AF- POFND£ NVWiei^. Gr. Houtstr. 99 - Haarlem GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoTper. Gunstige voorwaarden Vlotte afwikkeling. Mak. P. FRIS, Jan van Ga- ienstr. 35, Haarlem, tel. 10787 Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. DE NEDERLANDSCHE BANK N.Y. De directie van de Nederlandsche Bank maakt bekend, dat zij aan de heer J. J. THöNE op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1952 eervol ontslag heeft verleend als correspondent le klasse harer instelling te Haarlem. Met ingang van 1 Juli 1952 heeft zij benoemd tot Correspon dent le klasse te Haarlem de heer Mr. P. FUHRI SNETHLAGE. Het correspondentschap wordt met ingang van genoemde datum verplaatst van Spaarne 56 naar Jansstr. 19 (tel. 11775). Amsterdam, 30 Juni 1952. GASGEYSER in goede staat voor bad. Tel. 34946. KRISTALLEN KROON. 2 Eng. 1 pers. ledik. en mo dern gasfornuis. Br. G 5174. CANADESE KANO. ven G 5200. Brie- re koop aangeboden 1 p. KANO R-l-S, a.n. met pedd. Zinneveltlaan 22, Santpoort-St. NORTON 500 cc. '43. Brie ven G 5190. HERENFIETS (goede ban den) Julianalaan 64, O'veen. wol, zijde en katoen GOOTE- HOUTSTRAAT 130 TEU:i3620T HAARLEM LEEG TE AANVAARDEN met afz. opg. bovenwoning Verspronckweg. Eeneden leeg te aanv. 5 kam., serre, keuken, tuin. Boven verh. tegen 48.10 p. maand, 20.000—, Inl.'NI-EPHAUS' BLANSERT," make laars, Kruisweg 68a, tel. 10269

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3