Coppi wint tijdrit Metz-Nancy; Lauredi weer in gele trui Patricia Todd schakelde Doris Hart uit: 6-8,7-5,6-4 51 Het Hek van de Dam ostwald ORR SSi BOUCLÉ TAPIJT Nieuwe Engelse Melange burgert zich snel in 40 Wini van Est zesde op twee en halve minuut (fa M Eenenzeventig-nul In de hoofdstad uit WOENSDAG 2 JULI 1952 3 Ronde van Frankrijk Sporthal in Amsterdam kan nu worden gebouwd Wedvlucht „De Koerier" Van Roessel al met één been prof-voetballer Heringa Wuthrich BLIKSEMAFLEIDERS Tennis Districtskampioenschappen in Groenendaal Waterpolo-uitslagen Sport in 't kort Baktelk EXTRA ZWAAR Amsterdam subsidieert het Ballet der Lage landen Nieuwe catalogus voor Dclftse expositie Echte Engelse smaak vindt bijval Verrassing op Wimbledon Kwadraatverzamelaar Mini mil mkaarten Suikerzakjes J. DE GRAAF Nieuwe hoogleraren aan de Vrije Universiteit Fabrikant zou twee artsen hebben opgelicht Fausto Coppi, de fenomeen van de Ita liaanse wielrenners heeft Dinsdag over tuigend de zevende étappe van de Ronde van Frankrijk op zijn naam gebracht. De tijdrit van Metz naar Nancy over een af stand van zestig kilometer legde hij af in een uur eenendertig minuten en negenen vijftig seconden voor de Belg Decock die er ruim een minuut langer over deed. Coppi steeg door deze overwinning naar de derde plaats in het algemeen klassement. Van de Nederlanders leverde Wim van Est de beste prestatie door als zesde geklassi- ficeerd te worden. Lauredi, die vijfde werd, kwam weer in het bezit van de gele trui. Van degenen, die als uitstekende z-ou- leurs bekend staan maar starten moesten toen de zon ongeveer in het zenith stond, heeft Wim van Est de beste prestatie ge leverd in het eerste gedeelte van de rit. In Nomeny, 27 kilometer van het beginpunt en 33 kilometer voor de finish, was zijn tijd een minuut veertien seconden slechter dan die van de als een van de eersten ge starte Papazian. Maar hij noteerde drie seconden minder dan Coppi, vier minder dan Lauredi, 36 minder dan Magni, 37 minder dan Rolland, 47 minder dan Bartali, 57 minder dan Ruiz, 1 min. 14 sec. minder dan Goldschmidt en 1 min. 30 sec. minder dan Ockers. In de tweede helft verslapte hij echter iels, terwijl Coppi zijn tempo nog opvoerde en de laatste twintig kilometer reed met een gemiddelde van tegen de vijftig kilo meter. De Italiaanse crack ki-eeg twee maal bandenpech, eerst 25 kilometer van de start en daarna nog eens in de buitenwijken van Nancy. Het schijnt dat het wisselen van wiel hem/nog geen vijftig seconden heeft gekost, voor het totale oponthoud wel te verstaan. Coppi zag er nogal vermoeid uit, toen hij afstapte, maar was uiteraard zeer tevreden over zijn prestatie, die hem be halve een étappezege de derde plaats in het algemeen klassement bezorgde, met een achterstand van slechts 3 min. 43 seconden op Lauredi, die de gele trui weer van Magni heeft overgenomen, met een verschil van tien seconden op beider totaaltijd Drie Nederlanders op dreef De tweede plaats in de étappe viel met een uitstekende tijd ten deel aan de Belg Decock, een geducht tijdritrijder, naar hij ook in de ronde van verleden jaar al be wezen had, toen hij in Genève tweede werd achter Koblet. Van de Nederlanders heb ben behalve Van Est, ook Wagtmans en Voorting goede tijden geboekt. De vier andere Nederlanders waren minder op dreef, en Dekkers en Nolten zakten zelfs enige plaatsen in de algemene rangschik king. Overigens kan die rangschikking iedereen tot tevredenheid stemmen, want bij de eer ste tien zijn twee Nederlanders Van Est als negende en Voorting als tiende tegen een Fransman, vier Italianen, twee Belgen en een Luxemburger. Ook na zeven étap pes hebben onze landgenoten dus geen klagen. In de tijdrit zijn geen deelnemers uitge schakeld. De Noord-Afrikaan Guercy maakte de slechtste tijd, hij deed 1 uur 44 min. 55 sec. over de zestig kilometer, bijna twaalf minuten langer dan Fausto Coppi. Klassementen Het klassement van de zevende étappe van de Ronde van Frankrijk luidde: 1. Coppi (It.) 1.31.59 (bonificatie inbe grepen); 2. Decock (Belg.) 1.33.03 (bonifi catie inbegrepen); 3. Papazian (Parijs) 1.34.18; 4. Bresci (It.) 1.34.21; 5. Lauredi ADVERTENTIE De ROXY: „„Wat is jullie devies?" De Lucifer: „Eerst ROXY zien en dan sterven!' Nog dit jaar klaar De plannen om op het terrein van het Olympisch Stadion in Amsterdam een sport hal te doen verrijzen hebben thans vaste vorm aangenomen. Tussen de gemeentelijke autoriteiten en de initiatiefnemers is over verschillende nog hangende geschilpunten overeenstemming bereikt en binnen zeer kor te tijd zullen ook de laatste moeilijkheden zijn overwonnen. Men hoopt over enkele weken met de bouw te beginnen, hetgeen betekent dat de sporthal van hetOlympisch Stadion eind November of wellicht begin December in gebruik zal kunnen worden genomen. Door het, op speciale wijze samenstellen van het ijshockeyprogramma zal het dus mogelijk zijn, dat in het aanstaande seizoen de wed strijden om de West Europa Cup en andere internationale ontmoetingen in de Amster damse sporthal zullen kunnen worden ge speeld. De postduivenvereniging De Koerier te Haarlem, hield een wedvlucht vanaf Limoges '(Frankrijk), afstand ongeveer 770 km. De prijzen werden als volgt behaald: P. Dik 1, 9. 13;! P. Stokman 2, 17; J. Heerschop 3, 14; Th. Heinsbergen 4, 5, 6; A. C. Pieke 7: J. F. Koedijk 8. 13. 16; F. v. Honschotcn 10; A. van Hoorik 11; L. Kuiper 12; H. Terstal 15. Eerste duif werd geconstateerd op Zater dag 19.06 uur; laatste duif werd geconsta teerd op Zondag 8.40 uur. RONDE VAN FRANKRIJK 1952 Oonrftrrlaq J Juli Q'ttop (Frankr.) 1.34.22; 6. Van Est (Ned.) I.34.26.. 7. Metzger (Zwitserl.) 1.34.35; 8. Kebaili (Noord-Afr.) 1.34.40; 9. Magni (II.) 1.34.44; 10. Gauthier (Frankr.) 1.34.45; II. Franchi (It.) 1.34.51; 12. Canavese (Z. O. Frankr.) 1.34.56; 13. Goldschmidt (Lux.) 1.35.12; 14. Zaaf (Noord-Afr.) z.t.; 15. Pezzi (It.) z.t.; 38. Wagtmans (Ned.) 1.37.33; 54. Voorting (Ned.) 1.38.46; 64. Roks (Ned.) 1.39.50; 76. F aanhol (Ned.) 1.40.17; 78. V a n Br e en e n (Ned.) 1.40.53 86. Dekkers (Ned.) 1.41.43; 88. N o 11 e n (Ned.) 1.41.53. Het algemeen klassement na de 7e étappe was: 1. Lauredi (Fr.); 2. Magni (It.); 3. Coppi (It.); 4. Close (B.); 5. Van der Stockt (B.); 6. Carrea (It.); 7. Goldschmidt (Lux.) 8. Bartali (It.); 9. Van Est (Ned.); 10. Voorting (Ned.); 24. Wagtmans (Ned.); 25. Roks (Ned.); 45. Dekkers (Ned.); 63. Van Br een en (Ned.); 80. Nolten (Ned.); 83. Fa an hof (Ned.). Het ploegenklassement luidde: 1. Italië; 2. België; 3. Frankrijk; 4. N e- d er land; 5. Z.O. Frankrijk; 6. N.O.C. Frankrijk; 7. Spanje; 8. Luxemburg; 9. Pa rijs; 10. Zwitserland; 11. W.Z.W. Frankrijk; 12. N.-Afrika. De midvoor van Willem II en van het Ne derlandse elftal, Van Roessel, heeft Dinsdag in Genua een „compromis-overeenkomst" ge tekend met de Italiaanse eerste klasse club Sampdoria, waardoor het voor Van Roessel mogelijk blijft aan het Olympisch voetbal- tournooi deel te nemen alvorens professional te worden. Bij deze overeenkomst verplicht Van Roes sel zich alleen om, indien hij besluiten mocht het volgend seizoen in een Italiaanse club te spelen, voor Sampdoria uit te komen. In voetbalkringen in Genua acht men het praktisch zeker, dat Van Roessel het volgend seizoen de voorhoede van Sampdoria zal aanvoeren. ADVERTENTIE HAARLEM De tenniskampioenschappen van het dis trict Haarlem van de KNLT zijn Dinsdag op de banen van het tennispaitk „Groenen daal" in Heemstede voortgezet. De resulta ten waren: A-klasse. Herenenkelspel: H. Borgering sl. mr. W. Buis 61, 62; O. Mohn sl. Th. den Hartog 62, 63; C. Nicland sl. H. Vlaar 63, 64; G. Hooyen sl. L. Verhoef 62, 6—3. Herendubbelspel: C. Verschuur en A. ten Oever sl. L. de Roos en L. Buhge 75, 63; A. Schütz en H. van Buuren sl. J. Blom en J. ten Have 3—6, 7—5, 6—3; S. Okker on H. Borgering sl. J. Nijboer en Th. den Hartog 6—4, 6—1. Gemengd dubbelspel: mej. I. Adams en A. Schoute sl. mevr. Pierlot en W. Brouwer 62, 63; mevr. Schmeink en L. de Roos sl. mej. G. Knuyt en N. v. d. Horst 86, 64. C-klasse. Heren-enkelspel: J. Seegers sl. J. v. d. Veldt 62, 61: C. van Houten sl. J. Gen-inga 62, 63; W. Vosman sl. H. Reevers 6—1, 63: G. Amelung sl. G. Dijk stra 6—0, 6—3; J. Seegers sl. D. Hage 6—0, 63, J. Greiner sl. mr. J. Reus 75, 36, 7—5. Damesdubbelspel: Jonkvr. M. van Riems dijk en jonkvr. H. van Riemsdijk sl. mej. C. Males en S. Titulaer 60, 75; mevr. G. Post en mevr. A. Mellema sl. mej. Kamphuis én mej. Ch. Koot 3—6, 6—3, 12—10. De uitslagen in de competitie van de K.N.Z.B. luidden: names: tweede klasse: VZVDWR 0-4. Heren: reseiwe eerste klasse: HVGB 2 RZC 2 5-2. Tweede klasse: HPCDolfijn 4-1. Reserve derde klasse: DWT 2AZ 2 1-1. Kring-competitie: Heren: tweede klasse: DWT 4—HVGB 5 1-5. Dames: eerste klasse: HVC-B 2—HPC 2 6-2. Afdeling meisjes: VZV—DWR 1-2; HVGB—HPC 2-3. Afde ling jongens: HVGBHPC 2-2. 72-.TARIGE ROEIDE HET KANAAL OVER. Geoi-ges Adam, een 72 jaar oude Franse bankier, is Dinsdagmorgen per roeiboot Het Kanaal overgestoken. Hij legde de afstand tussen Boulogne en Folkestone af in 6 uur 24 minuten. Even voor hij Folkestone be- i-eikte, sloeg zijn lichte boot om en moest Adam door de bemanning van de hem bege leidende vissersboot woi*den gered: Onge veer een uur nadat Adam in Folkestone voèt aan wal had gezet startte hij voor de terug tocht. ADVERTENTIE JRISSTR STRAND - BADKLEDING ADVERTENTIE KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 Buxgemeester en Wethouders van Am sterdam stellen de raad voor aan de stich ting „Het Nederlands Ballet" (Het Ballet der Lage Landen) voor het seizoen 1951- 1952 een subsidie te verlenen van ten hoog ste f 10.000.—. Voor de tentoonstelling „Prisma der Bij belse Kunst" in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft is een herziene cata logus verschenen. Men zal zich herinneren dat de bestaande catalogus kort geleden uit de circulatie werd genomen, nadat zowel van Rooms-Katholieke als van Protestants- Christelijke zijde ernstige bezwaren tegen de inhoud waren gerezen. JAN DERKSEN EERSTE IN KOPENHA GEN. Op de Ordrup-baan is Dinsdag avond de traditionele „Omnium van Kopen hagen" veiTeden. Jan Derksen bevestigde zijn goede vox-m van de laatste weken en werd eei-ste in het eindklassement. Een merkwaardige voetbalklucht heeft zich in de Argentijnse competitie afge speeld. Toen F.C. Victoria, een eerste klusser uit Buenos Aires, het veld van de tegen partij betrad, bleek de leiding te berus ten bij een scheidsrechterdie zich niet in de gunst van de spelers van Victoria kon verheugen. Victoria maakte be zwaar tegen de arbiter, maar deze haal de zijn schouders op en floot voor de aftrap. Het elftal van Victoria ging daarop in sit down"-staking en toen de 90 minuten waren uitgespeeld, gaf het scoringbord als eindstand een 71-0 nederlaag voor Victoria. ADVERTENTIE De Nederlandse vrouw heeft haar eigen smaak. Zij is niet zo heel gauw gewonnen voor iets nieuws. Alleen wanneer dat nieuws ook iets hijzonder goeds is, valt er op haar te rekenen. In dit verband is het wel typisch, hoe snel een geheel nieuwe theemelange, gebracht door de firma Douwe Egberts, zich heeft ingeburgerd. Het betreft hier de nieuwe PICKWICK THEE (met groen etiket) een echte Engelse melange, samengesteld naar het voorbeeld uit een land, dat van oudsher zijn eigen eisen aan de thee stelde. Tot nog toe waren deze Engelse thee soorten meestal zeer prijzig. PICK WICK THEE (groen etiket), een krach tige melange met de echte Engelse smaak en een bijzonder rijke afschenk. kan echter gebracht worden voor 76 cent per pakje. Volgt U onze raad eens op en bestelt U een pakje Douwe Egberts PICKWICK THEE groen. Deze Engelse melange zal ook in Uw gezin een trouwe huisvriend worden. )ooooolx>x»oociooooocooooooc)ooooooooooccooooooaxooooocccc Nadat gisteren bij de Wimbledonkam- pioenscjiappen de titelhouder bij de heren zich zag uitgeschakeld Savitt werd im mers door Rose in de kwartfinales gesla gen is Dinsdag ook bij de dames degene die vorig jaar het kampioenschap op haar naam bracht, terug gewezen. Met 6-8, 7-5, 100 Breed Duizenden gezinnen in de „Bronx" een grote huurkazernen-wijk van New York City waren verstoken van drinkwater als gevolg van een breuk in de waterleidings- buizeh onder Jerome Avenue. In vier stratenblokken stroomden de kelders vol en verschillende auto's kregen een gratis wasbeurt, maar tientallen andere werden door de watermassa meegesleurd en ernstig beschadigd. Doet u ook aan phillumenie? U hoeft er niet van te schrikken, want het is net niet zo mal als het klinkt en allerminst onfatsoenlijk, zoals u wellicht zoudt denken, want burgemeester d'Ailly (om maar eens voor de vuist weg een notoir voorbeeld te noemen) heeft er lange tijd zijn particuliere liefhebberij van ge maakt. Uit dien hoofde is hij de edel- achtbaarste der phiilumenen. Waarmee wij maar zeggen willen dat hij vroeger, toen hij nog over wat vrije tijd beschik te, omdat hij niet steeds heen en weder behoefde te vliègen, een verzamelaar van lucifersmerken was. Nu moet u niet menen dat dit een grapje is, want over de gehele wei-eld vindt men ruim een millioen lucifersmerken en met de on- dermerken van eenzelfde firma meege rekend, zijn er zelfs drie of vijf millioen. Precies weet men het niet en daarom wordt er thans in Tsjechoslowakije een zo volledig mogelijke catalogus van aan gelegd. Alleen Nederland telt al onge veer een tweeduizend verzamelaai'S, maar slechts een tiende gedeelte daar van is georganiseerd. De anderen wer ken op hun eigen lucifershoutje. Wij weten dit allemaal, omdat wij dezer dagen tegenwoordig waren in het hötel „öe Poort van Muiden" in de Lin- naeusstraat, waar men juist bezig was de afdeling Amsterdam van de nationaie vereniging „De Verzamelaar" op te lichten, hetgeen vrijwel ongemerkt ge schiedde. Uitex-aard waren wij daar in onze hoedanigheid van nieuwsverzame- laar, een branche die door het bestuui evenmin erkend wordt als die der phila- telisten. Alras bemex-klen wij, dat de actiefste der aanwezigen de voorzitter daarvan was, aangezien deze zich on ledig houdt met het verzamelen vari leden. Hij is een zogenaamde kwadraat- vei^zamelaar en heeft al een aai-dige col lectie bij elkaar. Tussen deze werkzaam heden door bekleedt hij een functie bij de K.L.M. in 's Gravenhage, waarvooi hij bezoldigd wox-dt. In dat bedrijf ver zamelt men namelijk personeel, een lof felijke gewoonte. De plechtigheid had plaats in een ruime bovenzaal van het genoemde éta blissement, die was ingericht als een ruilbeurs. Op allerhande tafeltjes had den de leden hun hele hebben en hou den uitgestald, hetgeen een indrukwek kend schouwspel opleverde. Zo ontdek ten wij dat er behalve verzamelaars van lucifersdoosjes ook lieden bestaan, die het opsparen van de rond sinaasappelen gewikkeld geweest zijnde vloeipapiertjcs tot hun levensdoel hebben gemaakt. Een nobel streven. Men bereikt er wel niets mee, maar het is toch aardig. Er zijn weer anderen, die collecties hebben in gericht van wikkels om roomboter en onderscheidene soorten margarine. Op dit gebied hadden voor de oorlog de Duitsers een gevoelige achtex-stand, om dat zij dit boterhambelegsel versmaad den terwille van het kanonnenvlees. Zeer in trek zijn voorts de kaasmer- ken, x-omantisch getinte zegels en etiket ten, gevormd als rondjes of di'iehoekjes, versierd met voorstellingen van combi naties ^ran natuurschoon en veeteelt. Wij kregen de indruk bij het bestuderen van vellen vol met dergelijke plakplaatjes, dat de bezitters er slechts weinig kaas van hebben gegeten. Het zijn echte aesthetcn, die de vorm verkiezen boven de inhoud, het spectaculaire omhulsel boven de substantie. Het meest worden lucifersmerken ver zameld, daarna komen de munten en geldswaax'dige papieren clie niet meer in circulatie zijn. De vereniging is ook een verzamelaar van auto-nummerborden rijk geweest, doch deze heeft bedankt onxdat er niemand was waarmee hij ruilen kon. Maar de merkwaardigste uiting van verzameldrift is toch wel de zogenaamde maximumkaart. Dit is iets heel bijzonders. Men verstaat daar bij voorbeeld onder een prentbriefkaart met een afbeelding van Michiel de Ruy- tcr, beplakt met een postzegel van deze zeeheld, afgestempeld in Vlissingen op 24 Maart, zijn geboortedatum. In scherpe tegenstelling hiermee staan de niet op de ruilbeurs getoonde minimumkaarten, dat zijn prentbriefkaarten met een por nografische voorstelling, die te laag ge- fx-ankeerd zijn. Wel aanwezig waren een stuk of wat pseudo-maximumkaarten, laten we zeggen van de Nieuw Amster dam, met een postzegel van dit schip, afgestempeld in de plaats van die naam, die uit het oogpunt van de verzamelaar, het nadeel heeft in Drente te liggen, waardoor het verband met de scheep vaart niet helemaal zuiver genoemd mag worden. Voorts zijn er verzamelaars van stads gezichten en foto's van oude Hollandse molens. Wij spraken een dame die mei twee dikke albums vol molentjes rond liep. Maar het record op dit terrein wordt gebroken door de man, die de moed had (iedere gedachte aan een ver kiezingsleuze dient hierbij ten stelligste te worden uitgesloten) een collectie aan te leggen van ontwerpen voor het nieu we Amsterdamse stadhuis. De groei hiervan heeft hem reeds een keèr of acht gedwongen een andere woonruimte met diepere kasten te betrekken. En nog kan hij alles niet bei'gen. Hij ligl thans in onderhandeling over de huur van enige voorraadschxmen. Het is een verzameling met een ruim perspectief. De bovenvei-melde vereniging geeft ook een op ongeregelde tijden verschij- nend contactblad uit, waarin wij een wetenswaardig artikel aantroffen, be doeld ter aankondiging van de geboorte van een nieuw soort maximumkaart. Het woord is aan de schrijver daarvan: „Men kan elke verzameling boeiend ma ken door er eixige documentatie aan toe te voegen. Mijn gedachten gaan hiex-bij om een voorbeeld te geven naar de ver zamelaars van suikerzakjes. Er zijn er diverse, welke veel overeenstemming vertonen en waarvan alleen de naam van het restaurant, verschilt. Wordt zo'n verzameling nu niet veel interessanter door bij elk zakje een ansichtkaart te voegen van het betreffende restaurant?" Wij moeten het antwoord hierop schul dig blijven, want wij zijn geen deskun digen op het gebied van suikerzakjes. Niettemin willen wij gaaxme nog meer citeren, want u wordt er allicht wijzer van: „Verzamelaars van sigax-enbandjes plakken veelal hun bezit mannetje aan mannetje in een album, dat natuurlijk erg eentonig wox-dt. Waarom gaan zij er niet toe over om het rechterblad van hun album uitsluitend te bestemmen voor bandjes van Kai-el I en het linker voor een gekleurde plaat met een korte biologie of enkele interessante bijzon- Ierheden van deze Engelse vorst? Het kost natuurlijk enige moeite om na te zoeken wie Elisabeth Bas, Due George on Ritmeester Buat waren, maar men krijgt dan ook een collectie welke toren hoog uitsteekt boven die van de plak- niaar-i'aak-verzamelaars". Wat de ge stelde vraag betreft: wij weten het echt niet. Maar een korte biografie van Karei 1 willen wij gaarne geven, als wij de verzamelaars daarmede van dienst kun nen zijn. Bij zijn onthoofding sprak hij namelijk de profetische woorden: „Nu hen ik de sigaar!" Dergelijke historische trekjes (met op de rechter bladzijde het bewijsmateriaal) verhogen de weten schappelijke waarde van het plakboek aanzienlijk. Nog een aanhaling uit het tijdschrift. Deze heeft betrekking op een zojuist in Engeland verschenen album voor luci- fersmerken, waarvan gezegd wordt: „Het biedt plaats aan 128 mérken en heeft een handig formaat. Er gaan na melijk slechts vier etiketten op een bladzijde. Voor een enigszins gevorderd verzamelaar vanzelfsprekend totaal on geschiktLaat ons hopen dat een Nederlandse fabriek spoedig dit goede voorbeeld zal volgen!" Nu weet u er alles van. Alleen heb ben wij vei-geten te wijzen op de moge lijkheid tot het verzamelen van minia- tuui'-likeurflesjes. gevuld met een alco holhoudende vloeistof, die een tot in alle Het programma van de Stadsschouw burg vermeldt voor deze gehele week het optreden, van het Nationaal Dans theater van Joegoslavië onder leiding van Olga Skovran, met medewerking van ongeveer vijftig dansers en mu sici. Folkloristische kunst uit diverse Balkanstreken. Het Vrije Toneel is teruggekeerd in het Leidseplein Theater en geeft daar dagelijks opvoeringen van het blij spel ..Het witte schaap van de fami lie" door L. du Garde Peach en Ian Hay. Met de regisseur Ton van Duin hoven treden daarm op Sara Hey- blom, Kitty Knappert, Wim van den Brink, Ton van Duinhoven en vele anderen. Onder regie van Sylvain Poons wordt deze maand in het Centraal Theater de Amerikaanse klucht „De. tante van Charley" vertoond. In de titelrol: Hans Kaart. Geprolongeerd zijn de vertoningen van de ijsrevue „Een Winter droom" in Carré en van „Hartendwaas" met Toon Hermans in de Kleine Komedie. Het laatste concert van het Concert gebouw-Zomerfestival heeft plaats op Donderdag 3 Juli en wordt gediri geerd door Ferenc Fricsay. Soliste is Monique Haas piano, die het Capric cio van Strawinsky zal vertolken. Verder staan cr werken van Kodaly en Schubert op het programma. Als onderdeel van de Kunstmaand Amsterdam worden de volgende con certen in de Bachzaal gegeven: he denavond een recital door Gerard Hengeveld (pianowerken van Beet hoven. Franck en Ravel), morgen door het Haags Blaaskwintet met medewerking van de pianist Jan Huckriede (met werken van Rameau, Milhaud, Jacobi en Mozart), en Vrij dag door het speciale Kamerorkest onder leiding van Karei Mengelberg, die. behalve eigen werk ook compo sities van Bach en Mozart dirigeert. In de Ronde Lutherse Kerk voert, het Amsterdams Vocaal Ensemble onder leiding van Meindert Bockel heden avond werken van Buxtehude Bach en anderen uit, met medewerking van de organist. Freek Houtkoop. Luciano Guarnicri exposeert tot 21 Juli zijn schilderijen in het Interna tionaal Cultureel Centrum. Suzanne Tourte de hare tot 17 Juli in kunst handel Santee Landweer. y onderdelen getrouwe nabootsing op kleine schaal van het noi-male model moet zijn. Wij geloven niet dat wij het bier ve** in zouden brengen. Dan wei-pen wij ons liever op de boi-djes met „Ver boden te dit en verboden te dat". BOEDA. 6-4 sloeg Pati'icia Todd in de kwartfinales van het dames enkelspel haar landgenote Doris Hart. En ook in deze partij speelde de tempe ratuur een belangrijke rol, want nadat Do- ris Hart de eerste set had weten te winnen, ging in de daarop volgende sets de grote hitte de zon stond wederom de ganse dag aan een wolkeloze hemel haar par ten spelen. Haar spel begon belangrijk aan zuiverheid in te boeten, in tegenstelling tot dat van Fatricia Todd, die zich van de ver zengende zonnestx-alen weinig aantrok en steeds beter werd: 7-5 en 6-4 in de twee volgende sets brachten haar in de halve finale. In een dx-ie sets durend baseline-duel sloeg Maux-een Conolly voorts de Australi sche Thelma Long met 5-7, 6-2, 6-0. Moest ze de eerste set aan haar tegenstandster afstaan, daax-na maakten „Little Mo's" gro tere vastheid exa gevai-ieerdheid van slagen vrij snel een einde aan de partij: 6-2, 6-0. Louis BroughJean Rinkel-Quertier werd een strijd, waarin beter volleren van de Amerikaanse en slecht serveren van de Engelse de vroegere Wimbledon-kampioene (zij won drie maal de titel) een 6-1, 9-7 overwinning opleverde. Shirley Fry be vestigde de goede indruk, die zij in de af gelopen wedstrijden reeds had gegeven, doer met koel berekende en uiterst zuivex-e slagen Jean WalkerSmith kansloos te slaan (6-3, 6-3). Uitslagen De verdere uitslagen luiden: Heren dubbelspel, kwartfinales: Dx-o'ony (Eg.) en Patty (V.S.) sl. Mottram en Paish (G.B.) 3-6, 6-4, 9-7, 8-6: Seixas (V.S.) en Sturgess (Zd. Fr.) sl. Ayx-e (Austr.) en Ri chardson (V.S.) 3-6, 4-6, 7-5, 6-2, 6-1; Hoad en Rosewall (Austr.) sl. Morea en Russell (Arg.) 4-6, 6-3, 6-2, 5-7, 6-4. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Pa tricia Todd (V.S.) en Candy (Austr.) sl. mevr. W. Halford (G.B.) en Williams (Zd. Afr.) 6-0, 6-1; Dox-is Hart (V.S.) en Sedg- man (Austr.) sl. mej. P. Ward en Oakley (G.B.) 7-5, 6-2; Louise Brough (V.S.) ca McGregor (Austr.) sl. Maux-een Connolly (V.S.) en Rose (Austr.) 2-6, 9-7, 7-5. Dames enkelspel, kwartfinale: Shirley Fry (V.S.) sl. Jean Walker-Smith (G.B.) 6-3, 6-3. Patricia Todd (V.S.) sl. Doris Hart (V.S.) 6-8. 7-5, 6-4. Hex-en dubbelspel, kwartfinale: McGregor en Sedgman (Austr.) sl. Cucelli en M. Del Bello (It.) 6-2, 6-4, 3-6, 6-3. Dames dubbelspel, 3e ronde: June Par tridge en Jean Rinkel-Quex-tier (G.B.) si. mevr. C. Mackay en mevr. H. Proudfoot (G.B.) 6-1, 6-2. ADVERTENTIE RIJWIELEN Kleverparkweg x* haarlem Model No. I Trommelremmen ISO Dix-ecteux-en van de Vereniging voor Hoger Onderwijs op Gereformeerde Grond slag hebben benoemd in de wis- en natuur kundige faculteit der Vrije Universiteit dr. J. Lever, dr. P. Mullender en dr. P. Gi'oen, respectievelijk tot gewoon hoogleraar in de dierkunde, gewoon hoogleraar in de wis kunde en de mechanica, en buitengewoon hoogleraar in de meteorologie en de geophysica. Dr. Lever is reeds als lector aan de Vrije Univex-siteit verbonden, evenals dr. Mullen der. Dr. P. Groen promoveerde in 1941 aan de Vi-ije Universiteit op een proelschrift „Orde en wanorde in de eenvoudigste x-oos- ters". Hij is wetenschappelijk medewerker aan het Meteorologisch Instituut in De Bilt en leider van de afdeling oceanografie. Tegen de 27-jarige fabx-ikant zonder vaste woon- of verblijfplaats, G. S. B., heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam wegens verduistering één jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, geëist. Hem was ten laste gelegd'dat hij ten na dele van twee artsen f .12.000 zou hebben vex-duisterd. Van een arts uit Zwanenburg had B. naar hij ter zitting zeide, met diens goédkeuring een bedrag van ruim f 8000 gebruikt in zijn lampekappenzaken te Har derwijk en Haarlem. De verdachte ont kende dat hij in dit geval geld had ver duisterd. Het tweede geval waarbij het om f 4000 ging, gaf de verdachte toe. In een psychiatrisch rapport werd de verdachte „een overigens volledig toe rekenbare fantast met een bijzonder gladde tong" genoemd. Op 15 Juli zal de rechtbank uitspraak doen.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5