„Madurodam" haalde zijn koninklijke burgemeester in •m mêuuf Stoutmoedige renner Geminiani won de achtste étappe m M Jksuitul! GULF SERVICE STATION GULF LAAT LIEVER LOOSJES LEERBOEKEN LEVEREN Agenda voor Haarlem Einde Fa. B. ENGELENBERG Prinses Beatrix opende miniatuurstad Van Est had pech op critiek moment NU OOK IN CULF BENZINE VERKRIJGBAAR C. H. NUNNINK - PAPENTORENVEST BENZINE IN UW WAGEN! Sedgman en Drobny winnen de halve eindstrijden DONDERDAG 3 JULI 1952 3 OFFICÏëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Roeien Internationale wedstrijden voor dames op Bosbaan e[M ijcu mij! Edstroem treedt af als president l.O.G. Sport in 't kort Ronde van Frankrijk Cor van der Lugt Melsert wordt Vrijdag zeventig Vanaf heden dus ook Wimbledon Prinses Beatrix heeft gistermiddag in Den Haag het miniatuurstadje Madurodam officieel geopend. Na door de loco-burge meester, de 16-jarige Ronny van Beuge, als burgemeester geïnstalleerd te zijn, drukte de prinses op een knop, waardoor uit een ondergrondse remise een miniatuur trein tje te voorschijn kwam om zijn eerste rit door Madurodam te maken. Tegelijkertijd werd de autobaan in het stadje in bedrijf gesteld. Vóór de opening van de miniatuurstad hield de prinses een toespraak, waarin zij haar blijdschap erover uitte het burgemees tersambt van deze stad te mogen aanvaar den. „Ik ben trots, dat ik hiervoor ben uit gekozen," zeide zij, „want Madurodam is werkelijk een bijzondere stad. Zij is im mers gesticht op initiatief Van de heer en mevrouw Maduro met het doel anderen te helpen. Besloten is de opbrengsten van de exploitatie te gebruiken ten bate van het Nederlands Studenten Sanatorium en ik hoop, dat dit prachtige doel het gemeente bestuur van deze kleine stad zal inspireren tot werkelijk grote daden." „Waar ik kan zal ik medewerken aan het tot bloei bren gen van Madurodam, opdat het een steun pilaar moge worden voor het Nederlands Studenten Sanatorium en een waardig ge denkteken zal zijn voor zijn naamgever George Maduro", zo besloot de prinses. Even tevoren was door mevrouw Beka Maduro-Maduro bij de ingang van het stadje een door de beeldhouwer Albert Termote vervaardigde plaquette van George Maduro onthuld. Prinses Beatrix legde bloemen bij de plaquette van deze Curaqaose student, die als rererve-luitenant der huzaren door zijn dapper optreden in de oorlogsdagen van 1940 de Militaire Willemsorde verwierf en later in Dachau om het leven is gekomen. Madurodam zal als een blijvend project voorlopig wordt gerekend op 50 jaar mede de inkomsten moeten verschaffen om De burgemeester van Madurodamprin ses Beatrix, maakt in gezelschap van prin ses Irene en de gemeenteraadsleden haar intocht in de miniatuurstad. Zij passeert haar ambtswoning de verpleging en nazorg te kunnen verzor gen van de studenten, die in het Neder landse Studentensanatorium te Laren wor den verpleegd. ADVERTENTIE Doclstraal - Haarlem - Tel'.vJJ'JT; GROENE TENCOLINEUM voor schuttingen en tuinhuisjes De jaarlijkse roeiwedstrijden van de Hol- land-bekerwedstrijdvereniging en de Am sterdamse Roeibond krijgen dit jaar een bij zonder cachet, omdat zij niet alleen gecom bineerd zijn met de jubileumvycdstrijden van Willem III, maar ook met de internatio nale dameswedstrijden van de F.I.S.A., de Internationale Roeibond. Na een langdurige actie, door de Neder landse Roeibond gevoerd, besloot het con gres van de F.I.S.A. in 1950 in Milaan het damesroeien internationaal te erkennen en telkens aan de vooravond van of aanslui tend op de Europese kampioenschappen in ternationale wedstrijden onder zijn leiding voor vertegenwoordigende dames-ploegen te doen houden. Het vorige jaar vonden deze wedstrijden voor de eerste maal plaats op de dag voorafgaande aan de Europese kam pioenschappen in Macon in Frankrijk, en zij bleken een goede propaganda voor het damesroeien te zijn. Gezien de rol, die de Nederlandse Roei bond bij de internationale erkenning van het damesroeien heeft gespeeld en de pro paganda, die van de FISA-darheswedstrij- den bleek uit te gaan, vroeg de NRB daar om aan de FISA toestemming deze wed strijden dit jaar in Nederland te mogen organiseren. En zo zullen Zondagmiddag op de Bos baan de vertegenwoordigende damesploe- gen van Frankrijk, Engeland, Denemarken en Nederland in vier nummers (skiff, dub- bel-twee, vier met stuurvrouw en acht) de strijd aanbinden om de zilveren windmolen, de wisselprijs, die door de NRB beschik baar is gesteld en die verroeid wordt onder eenzelfde reglement als de Coupe Glandaz bij de Europese kampioenschappen. Vorig jaar, in Macon, werd de zilveren wind molen door de Nederlandse dames, d:e overwinningen behaalden in vier en acht, gewonnen, met Frankrijk op de tweede plaats. Hoewel de voor Helsinki aangewezen ADVERTENTIE 20 TEL. 13439 BARTEUÖRISSTRA*T 20 DAMES- EN HERENSHORTS Nederlandse roeiploegen in verband met hun trainingsschema niet meer aan wed strijden in Nederland zullen deelnemen, hebben de herennummers Zaterdag en Zondag toch een belangwekkende deel neming gekregen. Aan de strijd om de Hol land-beker nemen zeven skiffeurs deel. Op de agenda van de bijeenkomst van het Internationaal Olympisch Comité, waarvan de zittingen voor de opening van de Spelen zullen worden gehouden, staat een agendapunt vermeld de verkiezing van de nieuwe president. Dit betekent, dat pre sident J. Sigfrid Edstroem, die in de herfst 82 jaar zal worden, definitief zal aftreden. Edstroem was vice-president van het I.O.C. toen graaf De Baillet Latour in 1941 kwam te overlijden. In 1946 werd Edstroem tot president benoemd. Edstroem is in in ternationale sportkringen een zeer grote en aparte figuur geweest, een man met bui tengewone gaven als leider. Hij was de initiatiefnemer van de internationale ama teur athletiek federatie en president van dit lichaam van 1912 tot 1946. In zijn jeugd was hij een voortreffelijke hardloper; in Zweden heeft hij leiding gegeven aan athletiek en gymnastiek. OLYMPISCHE TOTO. De maatschappij, die in Finland de totalisator beheert, heeft besloten een Olympische toto in te stellen bij de voorronden van het voetbal- en hockey- tournooi. De baten komen ten goede aan de training van de Finse deelnemers aan de Olympische Spelen. Kwam na de zevende étappe van de Ronde van Frankrijk een Franse wielren ner in het bezit van de gele trui door een overwinning van een Italiaan, bij de acht ste etappe van Nancy naar Mulhouse won een Fransman en kreeg een Italiaan de gele trui in bezit. Dat was Magni, die door de zege van Geminiani na de achtste étappe eerste werd in het algemeen klasse ment, zij het met slechts twintig seconden voorsprong op Lauredi. De Nederlanders in de ronde zijn weer iets afgezakt. Van Est bezet nu in het algemeen klassement de elfde plaats en Voorting de zestiende. Veel lager op de lijst volgen de andere Neder landse renners. Geminiani heeft dus de achtste étappe gewonnen. Hij ging aan de haal, toen er nog niet veel minder dan honderdvijftig kilometer gereden moest worden, nam een voorsprong die op een gegeven moment bijna elf minuten bedroeg, kreeg een in zinking die hem zes minuten deed verliezen doch beet er zich moedig doorheen en stormde tenslotte als eerste door de finish, terwijl zijn felste achtervolgers nog lang met in zicht waren. Het was weer een ty pisch huzarenstukje van Geminiani, dat opnieuw met succes bekroond werd. De renner uit Clermont Ferrand was Woensdag de beste en de stoutmoedigste van het hele veld, zodat de zege hem in alle opzichten toekwam. Hij heeft ook gelukkig gereden, in tegen stelling met tal van anderen: De onfortuin lijke Dussault, die tijdens de bochtige af daling van een der „ballons" tegen een ADVERTENTIE ADVERTENTIE Ha, dat is je ware! Bij zo n tour moetje zo nu en dan even de lede maten strekken en dan natuurlijk met 'n Strand tussen de lippen. Vrijdag hoopt de acteur Cor van der Lugt Melsert zijn zeventigste verjaardag te vieren. Hij werd op 4 Juli 1882 te Rot terdam geboren, waar hij later aan de to neelschool ging studeren. In die tijd was hij tevens practisch werkzaam bij de Ne derlandse Toneelvereniging aldaar. In Maart 1948 was hij vijftig jaar acteur. In 1905 ging hij naar het Rotterdams Toneel gezelschap en in 1914 naar Die Haghe- spelers. In 1917 werd hij directeur van het Hofstad Toneel en in 1938 van het Neder lands Toneel te Amsterdam. Zijn voornaamste rollen waren onder meer: Barend in „Op Hoop van Zegen" van Heijermans, Willem van Bijlevoorde in „Eenzaam" van J. Fabricius, Napoleon in „Madame Sans-Gêne" van Sardou, de pastoor in „Leontientje" van Louis Ver- neuil, Rijers in „De Zondaar" van mr. J. H. Penning, Joris Kuiper in „Schipper naast God" van Jan de Hartog. Tegen woordig is hij werkzaam als toneelcriticus. Enkele jaren geleden publiceerde hij zijn autobiografie „Wat ik nog even zeggen wou. In Zaandam wordt binnenkort een kla- verjastournooi gehouden, waarvan de op brengst bestemd is voor de kankerbestrij ding. Als prijs is beschikbaar gesteld een afbeelding van de Zaanse molen De Pink, gemaakt door een bestuurslid van de orga niserende klaverjasclub. Hij heeft er 1200 uren aan gewerkt. De prijs is thans tentoon gesteld in de étalage van magazijn Neder land aan de Grote Houtstraat. AARLEM ADVERTENTIE Rijksstraatweg 125 Gr. Houtstraat 100 VIRGINIA Cl G AA ETTES DONDERDAG 3 JULI Luxor: „Caroline chérie", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Triomf der Liefde". 14 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „Klopjacht", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Vliegende duivels". 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De Rode Schoentjes", 8.15 uur. Frans Hals: „Z_ij, die vergeten worden", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: ,,'s Nachts langs de weg", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Tarzan's vlucht' 14 jaar, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 4 JULI Luxor: Journaalvoorstellingen, 10.30, 11.30 en 12.30 uur. „Het lot speelt met mr. Den ning". 2. 7 en 9.15 uur. Lido. Palace en Rem brandt: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. .Spaarne: 2,30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: 2.30, 7 en 9.15 uur. City: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: 2.30 en 8.15 uur. De ganse familie heeft met oom Adriaan te doen, maar aan de kwaal die hij heeft is niet veel te verhapstukken. Ge kunt er uw hoofd bij schudden en zeggen: Het is wat; maar ver der staat ge machteloos. Oom Adriaan had beter verdiend, zegt de familie gedurig. Hij is altijd een oppassende, pronte man geweest, van jongsaf aan. Hij heeft zijn ouders geëerd en hun vrome lessen in zijn leven toegepast. Hij heeft vlijtig ge studeerd en er nog avondcur sussen bijgenomen om hogerop te komen. Hij heeft gezorgd dat hij in zijn betrekking door betrouwbaarheid en ijver uit blonk en dat heeft hem geen windeieren gelegd. Wat kon zo een man een prachtig leven hebben, zegt de familie meewarig. En nu heeft hij dit. Dit dat is tante Sofie, zijn vrouw. Zij heeft wellicht als een spin op de loer gelegen zolang oom Adriaan jong was en aan zijn toekomst werkte. En toen hij een betrekking met goede vooruitzichten had ver overd en oud genoeg was om te trouwen, heeft zij zich met een snelle sprong van hem meester gemaakt. Adriaan, ge zijt van mij, en spartel maar niet tegen. Of ge wilt of niet, ik zal u ge lukkig maken. Zij heeft hem bij zijn lurven naar het stad huis gesleept, zegt de familie, en nu moet ge zien hoe ze hem behandelt. Oom Adriaan heeft niet veel in de melk te brokkelen, om zo te zeggen. Hij mag geen pijp roken in huis vanwege de smetteloze gordijnen en hij heeft geen permissie in zijn hemdsmouwen te zitten, ook al is het warm. Hij heeft geen zeggenschap over de keus van zijn nieuwe pakken, noch mag hij zelf zijn dassen kopen. Hij zou gaarne een hond houden, dat geeft wat aanspraak en ge zelligheid in huis maar tanle Sofie zou hem met hond en al buiten smijten. Een hond? Ik heb al rommel en trammelant genoeg, zegt ze, want een slordige man als gij geeft een vrouw de ganse dag de handen vol. Oom Adriaan buigt het hoofd en geeft in stilte toe, dat hij een slordige man is. Hij weet dat, sinds hij op een dag vergeten had zijn manchetknopen in te doen, die hij op zijn verjaardag van zijn vrouw had gekregen. Zo nu en dan krijgt de familie een kans om oom Adriaan wat troost te geven, dan wordt hij beklaagd en tot verzet aange spoord. Dat gebeurt op familie bijeenkomsten, als tante Sofie even de kamer uit is. Dan zit oom Adriaan schichtig naar de deur te kijken en jaja te knik ken op alles wat gezegd wordt. Ge moet dat allemaal niet zo over uw kant laten gaan, zegt de familie op gedempte toon, ge moet er niet bij zitten als Jan-met-de-handjes. Speel op uw poot, zeg dat ge de baas in huis zijt en dat ge hier-en-gin- der niet met u sjollen laat. Dan zult ge zien hoe ze in haar schulp kruipt. Jaja, zegt oom Adriaan, dan zai ze wel inbinden. Maar als er enig gerucht in de gang is, dat duidt op de terugkeer van tante Sofie, dan zakt hij schie lijk wat onderuit op zijn stoel om er niet te flink uit te zien en hij lacht wat. Het is de lach van een hond, die bang is slaag te krijgen. Het is te laat, denkt de familie mismoedig, zij heeft zijn rug- gegraat gebroken. Hij heeft de moed niet meer om op te staan. Hij blijft kruipen en kopjes geven, zo kan een flinke, ge zonde mens een slaaf worden. Dat ziet ge nu, wat een vrouw met een man kan doen. Wat is er van hem geworden. Dat zou tante Sofie zich ook eens moeten afvragen, als zij haar man gehoorzaam en on derdanig naast zich ziet drib belen op de Zondagmiddag- wandeling. Maar zij heeft wel licht de natuur van een Napo leon, waarom zou een vrouw niet evenzeer als een man ge boren kunnen worden om te heersen? Een keizerrijk of oom Adriaan, dat maakt niet veel verschil een volk of een man, dat komt zowat overeen uit. Er zijn millioenen op de wereld die op hun knieën krui pen om hoogmogenden te be hagen. Daar kan oom Adriaan nog wel bij, om zo te zeggen. Eens heeft hij geprobeerd zijn lot en daarmee zijn pakken en dassen in eigen hand te nemen. Het was op een fietstocht, hij reed achter zijn vrouw omdat het pad te smal was. Zij gaf de richting aan, hij volgde, zoals dat hoort. Toen dacht hij plotseling: Ik zou kunnen vluchten. Ik zou langzamer en langzamer kun nen fietsen, tot zij uit het ge zicht is. En dan zou ik kunnen omkeren zonder gerucht. En nooit meer thuiskomen. De brede rug van tante Sofie vóór hem wordt een magneet die hem afstoot. Hij trapt tra ger en trager en de bloempjes japon verdwijnt in de verte door de bocht. Oom Adriaan is alleen. De lucht rondom hem trilt van de zomerwarmte, en in de bomen zitten de vogels luie liedjes te zingen. Hij ziet in de verte links rijen hooischelven op de wei en in de verte rechts dc golvende lijn van heuvels. En boven hem is de lucht zo wijd en zo blauw, dat hij er duizelig van wordt. Duizelig van de vrijheid cn de ruimte. Oom Adriaan kijkt ge durig omhoog en dat. moet ge niet doen als ge op de fiets zit. Hij rijdt van het smalle pad in de bermsloot en maakt een duikeling in het groen. Er is een knoop van zijn jas en een scheur in zijn broek als hij opstaat daar kan hij niet mee vluchten. Hij krijgt visioe nen van het naaimandje thuis, en van de vlugge vingeren zij ner vrouw, die zijn kleren pleegt te herstellen. En hij springt op zijn fiets om de ver dwijnende bloempjesjapon ach terna te rennen,een bloempjes japon om een brede rug ge spannen, die voor hem nu een magneet met aantrekkings kracht geworden is. Daar heeft de familie nooit iets van geweten. Er is wel wat an ders dat haar bezig houdt: Zij gnuift en grinnikt over oom Adriaans aanstaande verlossing nu tante Sofie als een gevelde boom in bed ligt door een sle pende ziekte, waarmee zij bij haar Napolconschap geen reke ning heeft gehouden. Oom Adriaan zal er gauw af zijn, zegt de familie. Dan kan hij nog wat van zijn leven ma ken. Hij heeft een goed pen sioen en een aardig huis, hij kan het zich gezellig maken als hij niet meer onder de pan toffel zit. Tante Sofie geeft het op. tegen een ziekte als deze is niet te vechten, daar kunt ge beter ootmoedig de laatste adem bij uitblazen in hoop op een beter hiernamaals. De familie gaat opgetogen naar de begrafenis, het is een zon nige dag om oom Adriaan te zien in zijn herwonnen vrij heid. Tante Sofie wordt gedra gen naar de plaats waar zij geen kwaad meer stichten kan, zegt de familie, die zedig in het zwart bijeen in de rijtui gen over oom Adriaan zit te praten. En zij zullen zich straks verheugen in het opgeluchte gezicht dat hij trekken zal. Onder een treurwilg, die de zon verbergt, staat oom Adriaan, als allen weg zijn. Hij trekt niet zozeer een opgelucht gezicht, maar hij kijkt naar de zwarte aarde in de schaduw van de droevige takken, die met hem treuren. Zijn tranen vallen op de grond en trekken weg in het zand. Hij voelt zich niet bevrijd, maar verlaten. J. L. volgwagen op botste, ligt met een schedel breuk in een ziekenhuis; Van der Stock kreeg een zonnesteek, zodat ook hij is uit geschakeld; legio waren de lekke banden en de gevallen van materiaalbreuk. Serra maakte verder een lelijke val en Lafranchi schoot op een gegeven moment van de weg al, waarbij hij het geluk had in een bosje terecht te komen, waar hij zich aan de wortels van een boom kon vastgrijpen. Zonder die boom was hij in een gat geval len van zeker tien meter diep. Voorts had de Luxemburger Kemp driemaal banden- pech, terwijl hij bovendien het frame van zijn fiets brak. Pech van Van Est Wim van Est had zijn tegenslag. En nog wel op een kritiek moment. Op de top van de Ballon d'Alsace zat hij met Serre, Magni, Ockers en Close in een groepje, dat zeven en een halve minuut achterstand had op Geminiani. Behalve de man uit Clermont Ferrand lagen alleen Gelabert, Le Quilly, Bartali, Coppi en Lauredi voor hem, en hij was ook nog uitstekend geplaatst na de pasovergang van de Amic, ruim dertig kilo meter voor de finish. Helaas brak echter een van zijn remmen tijdens de afdaling, met het gevolg dat Van Est niet met het peloton-Magni binnen kwam, doch zes minuten later, als drieën twintigste. Desondanks was hij de beste Nederlander, met Voorting als runner-up. In het algemeen klassement zijn Van Est (van 9 naar 11), Voorting (van 10 naar 16), Wagtmans (van 24 naar 46) en Roks (van 25 naar 33) op de lijst gezakt. Winst boek ten Dekkers (van 45 naar 44), Van Breenen (van 63 naar 50), Nolten (van 80 naar 64) en Faanhof (van 83 naar 67). Als geheel slaat de Nederlandse ploeg nog wel een goed figuur, juist ook omdat ze tot nu toe volledig bleef, wat bij de overige ploe gen alleen nog van de Italiaanse squadra kan worden gezegd. De Belgen zijn al vijf renners kwijt, de Parijzenaars zeven, de Oost-Centrum-ploeg zes en de Franse na- tionalen en de Spanjaarden één man. Vandaag gaat de rit van Mulhouse naar Lausanne met de col van Mollendruz (1185 m.) als voornaamste obstakel. Misschien valt daar de beslissing, maar de route voert door minder geaccidenteerd terrein dan gisteren en men verwacht geen bijzonder grete verschillen bij de aankomst in Lau sanne. Klassementen Het klassement van de achtste étappe NancyMulhouse (252 km) luidde: 1. Geminiani (Fr.) 8.17.21; 2. Magni (It.) 8.22.40; 3. Ockers (B.); 4. Coppi (It.); 5. Weilenmann (Zwits.); 6. De Hertog (B.); 7. Lauredi (Fr.); 8. Close (B.9.. Le Guilly (W.Z. Fr.); 10. Gelabex-t (Sp.); 11. Molinerio (Z.O. Fr.); 12. Bartali (It.); 13. Serra (Sp.); 14. Van Ende (B.); 15. Ruiz (Sp.), allen in dezelfde tijd; 23. Van Est (Ned.) 8.28.36; 28. Voorting (Ned.) 8.30.57; 40. No It en (Ned.) 8.37.11; 42. Van Breenen (Ned.) z.t.; 43. Faan hof (Ned.) 8.37.15; 51. Roks (Ned.) 8.42.09; 57. Dekkers (Ned.) 8.42.33; 59. Wagtmans (Ned.) z.t. Het algemeen klassement was na de achtste étappe als volgt: 1. Magni (It.) 46.25.45; 2. Lauredi (Fr.) 46.26.05; 3. Coppi (It.) 46.29.48; 4. Close (B.). 46.30.59; 5. Carrea (It.) 46.33.55; 6. Bartali (It.) 46.36.44; 7. Ockers (B.) 46.38.21; 8. Ruiz (Sp.) 46.40.16; 9. Geminia ni (Fr.) 46.41.02; 10. Weilenmann (Zwits.) 46.42.58; 11. Van Est (Ned.) 46.43.02; 12. Molineris (Z.O. Fr.) 46.43.46; 14. Robic (Fr.) 46.45.55; 15. Dotto (Fr.) 46.46.07; 16. Voorting (Ned.) 46.46.24: Roks (Ned.) 47.05.54; 44. Dekkers (Ned.) 47.15.20; 46. W a g t m a n s (Ned.) 47.16.16; 50. Van Breenen (Ned.) 47.18.49; 64. Nol ten (Ned.) 47.30.14; 67. Faanhof (Ned.) 47.32.39. Het ploegenklassement is als voigt; i. rranKnik, 139.15.11; 2. Italië 139.15.33; 3. België 139.20.58; 4. Spanje 140.07.44; 5. Nederland 140.09.14; 6. Z.O. Frankrijk 140.17.48: 7. Zwitserland 140.32.45; 8. Pa rijs 140.36.53; 9. NOC-Frankrijk 140.40.35; 10. Luxemburg 140.45.15; 11. WZW Frank rijk 140.48.43; 12. N. Afrika 141.37.00. In de halve eindstrijd van het heren enkelspel bij de tenniskampioenschappen van Wimbledon heeft Sedgman niet veel moeite gehad om van zijn Daviscup-team- genoot Rose te winnen. Rose, een lange linkshandige speler, was slechts een scha duw van de speler, die Maandag jongst leden met meedogenloze volleys Dick Savitt uitschakelde. De andere halve finalewedstrijd tussen Drobny en Flam is een vijfsets duel gewor den, nadat Drobny de eerste twee sets ge makkelijk door feilloos plaatsen had ge wonnen. De derde set liet Drobny lopen, toen hij achter was komen te staan. In de vierde set bestookte Flam hem met een stioom van effectieve volleys op zijn back hand. Flam won deze set met 108. In de beslissende set verloor Flam zijn service, hetgeen hem fataal werd. De wed strijd duurde in totaal twee uur en een kwartier en door de nederlaag van Flam kwam een einde aan een Amerikaanse hegemonie, die vijf jaar geduurd had. Uitslagen De uitslagen luidden: Heren enkelspel, halve eindstrijd: Sedg man (Austr.) si. Rose (Austr.) 64, 64, 7—5. Dames dubbelspel, vierde ronde: Louise Brough en Maureen Connolly (Ver. St.) si. mej. Eyre en mej. White (Gr. Br.) 61, 6—3. Gemengd dubbelspel, kwart finale: Thel- ma Long (Austr.) en Morca (Argent.) sl. Dorothy Head (Ver. St.) en Hoad (Austr.) 8—6, 7—5. Dames dubbelspel, derde ronde: Mej. Fletcher en Jean Walker-Smith (Gr. Br.) sl. mej. Hoahing cn mej. Woodgate 60, 6—3. Kwart finales: Thelma Long en Patri cia Todd (Austr./VS) sl. mevr. Blair en mevr. Halford (Gr. Br.) 62, 86. Shir ley Fry en Doris Hart (VS) sl. mej. R. Bul- leid en mej. Mortimer (Gr. Br.) 63, 61. Heren enkelspel, halve finales: Drobny (Egypte) sl. Flam (VS) 6—2, 6—4, 0—6, 8—10, 6—4. Heren dubbelspel, kwart finales: Drobny (Egypte) en Patty (VS) sl. Mottram en Paish (.Gr. Br.) 3—6, 6—4, 7—9, 8—6, 6—1.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5