Kort en bondig Bennebroek Zeer urgente gevallen door nieuwbouw gedaald Beverwijk Lisse Zandvoort Vogelenzang Amsterdamse Beurs Oudheidkundige vondst in Beverwijk DINSDAG 8 JULI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Aanvoerverbod voor West- Duitsers in de Oostzöne Twee slachtoffers door gasverstikking Duitsers ontworpen een vismeelmachine voor trawlers Is Noyelle verantwoordelijk voor alle valse radio- seinen? Raadsvergadering Aardappeltelers- en volkstuindersvereniging opgericht Zitting der Staten-Generaal wordt 12 Juli gesloten Kerkelijk Nieuws Stadsbeiaardier Heering te Leiden overleden Hu isvesti ngs cijfers Derde herkamp om damkampioenschap niet onmogelijk Aardbeien tot vier gulden per slof Beverwijkse liep midden op straat en werd aangereden Zomeravondfeest der VVV Kleuters maakten uitstapje „Nooit Gedacht" vierde derde lustrum Melkinrichting overtrad zuivelverordening Arts voorwaardelijk veroordeeld Vinder was verstandig Softball HCK en Gvmnasion kunnen dez§ week kans grijpen Houtaanvoer voor het doorgeven van de resultaten. Daardoor kunnen deze resultaten sneller doorgegeven worden dan tot dusver het geval was. Volgens bepaalde berichten zou de Oost- Duitse regering binnenkort alle aanvoer door West-Duitse vissers in de havens van de Oostzöne gaan verbieden. Deze vissers kopen van de opbrengst in dezelfde haven plaatsen drijfattributen en netten. Enkele West-Duitsers verklaarden dat de autori teiten hun het binnenlopen zonder vooraf gaande verwittiging reeds verboden heb ben. Uitzonderingen zouden alleen dan ge maakt worden wanneer schepen door storm in nood kunnen komen. Tot nog toe was het gebruikelijk, dat tal rijke kotters uit de West-zóne hun vangst in Oost-Duitse havens verkochten, aldus het Belgisch Visserijblad. Op een bovenhuis in de Woudenberg straat in Den Haag zijn de 40-jarige we duwe W. de V.-T. en haar 17-jarige zoon door gasverstikking om het leven gekomen, doordat een gasslang in de keuken lek was geworden. Een Duitse firma heeft een kleine vis meelmachine ontworpen, welke uitste kend geschikt zou zijn em.aan boord van mee naar zee te gaan. Deze in stallatie kan per uur 550 kilo vismeel be reiden. Een trawler welke 250 ton vis vangt, kan aldus van zijn afval dertig ton meel verwachten. De machine blijkt ook aan de wal uitstekend te voldoen, zo schrijft het Belgische Visserijblad. Enkele dagen geleden is de man gearres teerd, die in de afgelopen maanden her haaldelijk valse radioseinen uitzond, waar door bijna evenzovele keren reddingboten en vliegtuigen nutteloos op zoek gingen, zowel in België als voor de Nederlandse kust. Zoals wij reeds meedeelden heeft de 26-jarige Oostendenaar Noël Noyelle be kend, alhoewel hij staande houdt, dat niet alle valse noodseinen op zijn naam ge schreven kunnen worden. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat nog een tweede radiomaniak zich heeft schuldig gemaakt aan gefingeex-de alarm-uitzendingen, aldus schrijft „Het Visserij blad". Daarentegen vernemen wij van uiterst deskundige en betrouwbare zijde, dat de noodseinen steeds hetzelfde karakter droegen. Het is namelijk zo, dat Noyelle op een bepaalde manier seinde, hetgeen hem onmiddellijk deed herkennen op de radio-kust-stations. „Het is dus niet uitgesloten," zo veronderstelde onze zegsman, „dat Noyelle zijn schuld tracht te verlichten met een onvolledige bekentenis". DIRECTRICE BENOEMD Tot directrice van het Rusthuis „Huis te Bennebroek" is benoemd mejuffrouw J. Seel te Hillegom. Zij treedt 15 Juli in dienst, zodat aangenomen mag worden dat per 1 Augustus het Rusthuis in exploitatie gaat. COLLECTE T.B.C.-BESTRIJDING Door de beide R.K. verenigingen tot be strijding van de t.b.c. is een gezamenlijke actie ontplooid, bestaande uit een lijstcol- lecte huis aan huis en de verkoop van speldjes op de vorige Zondag aan de uit gang van de kerk. Het resultaat van de lijstcollecte was 167,50, dat van de speld jesverkoop 107. FANFARECONCERT Het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" geeft Woensdagavond te 8 uur een concert op het terrein van de heer Quasters aan de Bennebi-oekerlaan en zal daar het volgende progx-amma uitvoeren. 1. Appèl aux Trom- pettes, mars; 2. La Charmante, ouverture; 3. Auf Ewig dein; 4. Ella, mazurka; 5. Bloeiende Lente, ouverture; 6. Euterpe, fantasie; 7. Saint Triphon, mars. BINNENLAND Op 16 Juli zal in Rotterdam het derde West-Duitse consulaat in ons land geopend worden. Ter gelegenheid van het 100-jarig be staan heeft de directie van de Koninklijke Weefgoederenfabriek C. T. Stork en Co. te Hengelo uit een daartoe gesticht fonds f 350.000 geschonken aaxx het pensioenfonds ten behoeve van het personeel. Als jubi leumgeschenk zullen zowel de gepension- neerden als het huidige personeel gratifica ties ontvangen. De heer A. van Otterloo, die ruim een kwax-t eeuw souffleur in de Koninklijke Schouwbux-g te Den Haag was, is dezer da gen op 70-jarige leeftijd gestorven. HAARLEM EN OMGEVING De R.K. Harmonie „Euphonia" geeft Woensdagavond 9 Juli een concert in de muziektent van Dreefzicht. Het programma vermeldt populaire werken van Schubert, Sidney Jones, Paul Lincke en anderen. Aan de gemeente universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het doctoraal exa men economie de heer M. Ockcloen te Haax-lem. Voor het candidaats examen pol. en soc. wetenschappen slaagde de heer H. F. Roders te Heemstede. Te Leiden slaagde voor het propaedeutisch examen genees kunde mej. H. A. de Vries en voor doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. W. M. G. de Vries en mej. E. Dyserinck, allen te Haar lem. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor werktuigkundig ingenieur de heer J. P. de Vries te Haarlem. De heer C. H. Bloem te Haarlem is in Delft geslaagd voor het diploma electrotechnisch inge nieur. Geslaagd te Amsterdam voor het examen manicure mej. N. de Leeuw te Santpoort. De wethouder van Onderwijs en Kunst zaken der gemeente Haai-lem, de heer D. J. A. Geluk, zal niet Woensdagmiddag om 2 uur, maar Donderdagmorgen 10.30 uur spreekuur houden. De eerstvolgende vergadering van de raad der gemeente Zandvoort is vastgesteld op Dinsdagavond 29 Juli te 8 uur. Na uitvoerige besprekingen is Maandag avond in gebouw „Ons Huis" opgericht de Zandvoortse aardappeltelers- en volkstuin dersvereniging. 65 pex-sonen gaven zich op als lid. Tot voorzitter werd gekozen het raadslid de heer J. Koning, tot secretaris de heer K. van der Mije Pzn.; tot penning meester de heer J. Koning en tot leden de heren G. Drayer, C. Beekhuis, W. Molenaar en W. Paap. Uitvoex-ig werd gesproken over de kan sen in Zandvoort het teelverbod voor aard appelen opgeheven te krijgen. Men kwam tot de conclusie dat het met een sterke ver eniging mogelijk moet zijn de auto riteiten ervan te overtuigen, dat tegen een proef met „wisselbouw" van aardappelen in Zandvoort geen overwegende bezwaren kunnen bestaan. De voorzitter meende, dat, indien het gemeentebestuur zich ten volle achter deze voor Zandvoort zo belangrijke kwestie stelt, het vplgend jaar in Zand voort wederom geteeld zal kunnen worden. Het bestuur ontving machtiging van de leden in deze de stappen te ondernemen, die het daax-toe noodzakelijk acht. Binnenkort zal een nieuwe vergadering worden uitgeschreven ter vaststelling van statuten en huishoudelijk reglement. Uit de cijfers van het Gemeentelijk Huis vestingsbureau over de maand Juni blijkt dat het aantal onhoudbare gevallen in eind Juni 197 bedroeg (aan het eind van de vorige maand 198). In deze maand is in 6 gevallen geholpen, werden 3 nieuwe gevallen ingeschreven en werden er 2 gevallen overgeboekt van urgente gevallen naar grote gezinnen. De 197 onhoudbare gevallen kunnen als volgt worden gespecificeerd: diversen: 38, met medische indicatie: 30, grote gezinnen: 68, gezinshei'eniging: 61. Het aantal zeer urgente gevallen is van eind Mei tot eind Juni afgenomen van 1665 tot 1645. Deze daling geeft geen reden tot vergaande conclusies omdat toevallig in de maand Juni veel nieuwbouw werd opge leverd. Per maand komen er gemiddeld ruim honderd urgente gevallen bij. In Juni werd in 124 zeer urgente gevallen gehol pen er er werden 105 nieuwe ingeschreven, 2 zijn overgeboekt naar grote gezinnen. Het aantal van 1645 zeer ux-gente ge vallen aan het eind van de maand Juni kan worden onderverdeeld in: diversen 993, rijksambtenaren 195, medische indicatie 338, gedemobiliseerden 101, leerkrach ten 18. Het aantal gegadigden voor woningen van ouden van dagen was de vorige maand 166 en aan het eind van Juni 197. De leden der beide Kamers zijn opge roepen voor een verenigde vergadering op Zaterdag 12 Juli. De minister van Bin nenlandse Zaken zal dan, daartoe gemach tigd door de Koningin, de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal sluiten Ned. Herv. kerk Bedankt voor Hai-derwijk (3e pred.pl.) G. H. van Kooten te Brandwijk voor Wezep I-I. Goedhart te Middelharnis. Bex-oepen door de generale synode voor bijzondere werkzaamheden cand. J. W. Falkenburg (voor de arbeid van de vrije jeugdkerk te Rotterdam) en ds. M. H. F. Witteveen te Biggekerke (voor het werk als NCSV-secretaris). Bedankt voor Benschop, G. C. Severijn te Hoogeveen. Chr. Geref. kerken Tweetal te De Krim, P. N. Ribbers cand. te Apeldoorn en M. Vlietstra, cand. te Hoo geveen. Baptisten gemeenten Beroepen te Groningen, S. J. Zijlstra te Eindhoven. Geref. kerken Tweetal te Veenendaal (vac. W. C. v. d. Brink) J. v. d. Berg te Ottoland en J. H. van Halsema te Tholen. Beroepen te Nunspeet, A. I. Koffeman te Nedex-horst den Berg xe Anna Jacoba- polder, A. Nagelkerke, cand. te Wolphaarts- dijk te Rijnsburg, (3e px-ed.pl.) J. Bijle- veld te Aduax-d. Chr. Geref. kerken Bex-oepen te Zaamslag, H. C. v. d. Ent, cand. te Barendrecht. Geref. gemeenten Bedankt voor Rhenen, D. L. Aangeen- brug to-Terneuzen. Reeds vijf jaar is in de duiven te Noordwijk het radarproefstation gevestigd. Tér gelegenheid van dit lustrum, waren Maandag een aantal genodigden aanwezig om de nieuwe apparatuur t<e bezichtigen. Op de bovenste foto ziet men de nieuwe Raplot -• apparatuur die hier in gebruik is. Daar onder het extérieur van het station. Er is nog geen beslissing gevallen in de tweede hex-kamp om het Nederlands dam kampioenschap tussen W. Roozenburg, R. C. Keller en G. van Dijk. Alle tot nu toe gespeelde partijen eindigden in remise. En er moet nu nog van de tweede herkamp worden gespeeld de partij Van DijkKei ler, die de beslissing oplevert voor de per soonlijke damtitel, als er tenminste een overwinnaar naar voren komt. Bij even tuele remise zit er niets anders op dan een derde herkamp. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 7 op 8 Juli KW 13 25 k„ KW 39 66 k. nog 45 netten. KW 73 25 k„ KW 15 110 k. nog 30 netten. KW 138 35 k., KW 43 68 k., halve vleet, KW 147 100 k.. KW 44 71 k. nog 20 netten, KW 86 65 k„ KW 85 100 k. nog 35 netten, KW 83 62 k., KW 176 65 k. uit halve vleet. KW 67 10 k., KW 65 80 k. uit halve vleet, KW 29 80 k., KW 127 75 k. nog 35 netten, KW 78 50 k„ KW 124 70 k. uit halve vleet, KW 42 65 k„ KW 130 32 k„ KW 22 40 k„ KW 175 80 k„ KW 56 10 k„ KW 70 28 k.. KW 163 20 k„ KW 129 50 k„ KW 168 30 k„ KW 170 3 k„ KW 14 50 k. uit halve vleet, KW 140 56 k. uit halve vleet. KW 38 65 k.. nog 20 netten, KW 20 69 k. uit halve vleet, IJM 74 85 k. nog 32 net ten, IJM 75 85 k„ nog 30 netten, SCH 51 90 k., SCH 107 35 k„ IJM 283 geen vangst, KW 167 80 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen 45 kantjes, Scheveningen 50 kantjes, Katwijk 60 kantjes. Maandag bedroeg de aardbeienaanvoer aan de Beverwijkse veilingen ongeveer 15000 manden. Aardbeien met dop van goede kwaliteit gingen voor uitstekende prijzen van de hand. Er werd voor de Moulin Rouge en Cli max van f 2,30f 4,.per slof betaald. Doosjes werden al even vlot verkocht en ze kwamen tot f 0,90 per stuk. De aardbeien zonder dop hadden nu ook weer aftrek naar de fabx-iek voor een prijs van f 1,70f 2,20 per slof. De kwaliteit van de aardbeien loopt op het moment aan de Castricumse markt danig uiteen. Dit is Maandag vooral tot uiting gekomen in de prxjs die de tuinders per slof kregen betaald. Zij varieerde van f 1,60 tot f 3,70 bij een behoorlijke aanvoer. Zondagavond liep mej. J. R. uit Bever wijk midden op de Dorpsstraat in Castri- cum nabij hotel „De Rustende Jager" het geen tot gevolg had dat zij door een pas serende motorrijder werd omvergex-eden. De dame liep een shock en een wond aan het linkex-been op. De heer en mej. Veen- stra verleenden eerste hulp, later geassis teerd door dokter A. de Jongh, die mej. R. naar huis liet vervoeren. De motorrijder treft generlei schuld. Een luchtopname van de „United States" het nieuwe Amerikaanse passagiersschip, dat er in is geslaagd de zo fel begeerde trofee en de „Blauwe Wimpel" te veroveren voor de snelste overtocht over de Atlanti sche Oceaan. Het schip komt hier de haven van Le Havre binnen. Onder auspiciën van VVV Lisse zal Za terdagavond 19 Juli weer een Zomeravond- feest georganiseex-d worden bij het Kasteel Keukenhof waaraan zullen medwerken de hax-monieverenigingen Canite Tuba en Trouw moet Blijcken, de Zangvereniging St. Gx-egorius, de Christelijke Mondaccor- deonvereniging Kunst en Volharding, het muziekensemble De Warejoca's en de turn verenigingen DOK, Klimop en Olympia. Het kasteel en omgeving zullen met flood light verlicht worden. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE Geboren: Mijntje, d. v. J. Kamerman en G. W. Smits; Jacoba Cornelia Cato, d. v. J. Kaak en J. C. Nedex-pelt; Maria Helena Pe- tronella Simon, d. v. L. G. M. van Grieken en P. C. M. Siemons: Petrus Adrianus Theo doras, z. v. R. P. Kortekaas en J. A. van Oeffelen; Johannes Gx-egorius, z. v. Th. Mes man en G. J. v. d. Meij. Gehuwd: M. J. Weling en A. Kardol; P. Willemstein en M. Kardol; J. L. van Diemen en M. M. Schoone; J. A. Vreeke en G. Scheepmaker; W. H. Hage en J. C. Zwet sloot. Overleden: Marretje Cornelia van der Linden, echtgenote van J. de Kooker, oud 43 jaar. Maria Hofkes, echtgenote van A. van Drunen, oud 62 jaar. Johannes de Jonge, weduwnaar van T. Zoeter, oud 82 jaar. Maandag hebben de kleuters uit de hoogste klassen der Chr. kleuterscholen aan de Brederodestraat en in „plan Noord" met het onderwijzend personeel het jaar lijkse uitstapje gemaakt, dat tevens het einde betekent van hun kleuterschool periode, omdat zij na de vacantia naar de „grote school" zullen gaan. Met een auto bus vertx-ok men al vx-oeg naar Groenen- daal, waar de kinderboerderij en een speel tuin werden bezocht. Een opgetogen kin derschare keex-de des avond huiswaax-ts, na een heerlijke dag die begunstigd werd door fraai zomerweer. De hengelsportvereniging „Nooit Ge dacht" heeft haar 15-jarig bestaan gevierd met een jubileumconcours waaraan door 17 zusterverenigingen werd deelgenomen en dat uitstekend is geslaagd. De totale vangst bedroeg bijna 3000 vissen. Dank zij de goede organisatie welke was toever trouwd aan „De Vrijstaande" een orga nisatie van Hengelsportverenigingen waar van de meeste verenigingen in deze om geving lid zijn verliep de wedstrijd vlot en zonder hindernissen. Des avonds vond de prijsuitreiking plaats in café W. Ariëns. De heer F. W. Janse Kok onder wiens leiding deze wedstrijd was gehouden, heette in zijn openings woord de aanwezigen, vrijwel allen leden, van de deelnemende verenigingen, harte lijk welkom en roemde allereerst het zo uitnemend geslaagde concours. Daarna wendde hij zich tot de voorzitter van de jubilex-ende vereniging, de heer J. Aps- woude die vrijwel van het begin af het voorzitterschap heeft bekleed en onder wiens leiding de vereniging niet alleen een der grootste maar ook een der best ge organiseerde uit de gehele omgeving is geworden. De band, die de leden onderling bindt, moét wel zeer stex-k zijn, aldus de heer Janse Kok, want meestal vindt men na 15 jaar geen leden meer, die bij de oprichting aanwezig waren en hier zijn de meeste opi'ichters nog lid. De heer Apswoude dankte met een vriendelijk woord de heer Janse Kok voor zijn goede wensen en betrok daarin ook de schenkers van de bloemstukken, waar na hij tot de prijsuitreiking overging. De uitslag was: 1. 't Karpertje, Haarlem; 2. de Ruisvooxn, Haarlem; 3. Morgenrood, Haarlem; 4. „Nooit Gedacht" (builen mededinging); 5. de Kemphaan, Haarlem. De held van de dag was de heer W. Grof- fen met 113 stuks. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Nederl. 47 89 89"/,a A.K.U 139 J4 141 167)4 167 Philips Gloeil. 150)4 151 Kon. Petroleum 32454 325)4 A'dam Rubber 79)4 cl Hull. Amer. Lijn 157 157 N Scheepv. Unie 120)4 US/i H V.A 97)4 37 Deli Mij 76 54 75 54 Amsterd. Bank 153)4 15154 Ned. Handel Mij. 153)4 153)4 Rotterd. Bank 151)4 151)4 Twentse Bank 156 156 Anaconda Copper 45»»/ie 45)4 Bethlehem Steel 51% 5D; Republic Ste.el. 42)4 42)4 Shell Union 81 80 Yi 24)4 24 Y U. S. Steel 39H 40 Reinaut Heering aan de speeltafel van het carillon in de Grote Kerk te Haarlem. later moest hij het aanzien dat de Duitsers de prachtige stadhuisklokken roofden. Op 2 October 1951, op de vooravond van de traditionele feesten, mocht hij echter de voldoening smaken de nieuwe beiaard in te wijden. En wederom werd hij tot vaste bespeler aangesteld. Intussen had het col lege van B. en W. van Haax-lem hem in April 1947 tot stadsbeiaardier alhier be noemd. Alom oogstte het kunstzinnig spel van de heer Reinaut Heering zeer veel waardering. Voorts heeft hij zich onderscheiden door zijn bewerkingen van een groot aantal volksliederen uit vele landen en van ge deelten uit cantates van Bach. Voor de economische rechter te Haar lem is een zaak behandeld tegen de naam loze vennootschap melkinrichting „De Landbouw" te Haarlem, welke beschuldigd was artikel 3 der Zuivelverordening 1949 te hebben overtreden. In dit artikel wordt onder meer bepaald, dat melkverwerkende bedrijven niet meer melk mogen betrekken dan in het basisjaar 1950 het geval is ge weest. De officier van justitie, mr. Wiarda, vor derde f 5000 boete en een voorwaardelijke stillegging van het bedrijf voor de tijd van één jaar met een px-oeftijd van twee jaar. De vertegeridwoordiger van de directie mei-kte op, dat indien zij zich moest hou den aan de verordening zij dan feitelijk het bedrijf onmiddellijk zou moeten slui ten. Het zou dan geen voorwaardelijke maar een wettelijke stillegging van het be drijf worden. Men moest echter niet ver geten, dat dan vele personeelsledèn werk loos zouden woi*den en de huisgezinnen het slachtoffer zouden zijn. De rechter legde op f 7500 boete, met de bepaling dat f 6500 daarvan niet betaald zal behoeven te worden, indien de eerst volgende twee jaar door het bedrijf geen nieuwe overtreding wordt begaan. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de vijftigjarige arts A. J. B. uit Eindhoven veroordeeld tot één jaar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaax-, wegens het toedienen van tabletten en een mor- fine-injectie aan zijn bx-oer, die reeds tien jaar in een sanatorium te Soest werd ver pleegd. Deze broer had de arts gevraagd een middel te verschaffen waax-door een einde aan zijn lijden zou komen. De arts heeft daaraan gevolg gegeven. In de tuin van de heer W. Nol aan de Alkmaax-seweg 311 in Beverwijk is enkele jaren geleden op een diepte van ongeveer 2 m. een aantal oude scherven aangetrof fen. Blijkens onderzoek van de betrokken rijksdienst zijn het fragmenten van een vroege kogelpot van sterk gemagerde klei, met de hand gevormd en niet geheel door gebakken. Zij dateren van omstreeks de 11de eeuw, dat wil dus zeggen van niet lang na de tijd van de Noormannen. Tot dusver zijn nog vrijwel geen vondsten van voor werpen in de bodem van deze gemeente aan het licht gekomen, welker anciënniteit zo ver terug reikt. Toch staat het vast, dat in de loop der tijden veel van die aard is of wordt opge dolven zonder dat de vinder hiervan het besef heeft? Vooral in de geestgrond en in het oude duinlandschap. Veelal zijn het scherven oud aardewerk die voor de dag komen. Het kunnen ook kleine metalen voorwerpen of complete aax-den potten zijn. Die scherven, groot of klein, worden ge woonlijk achteloos weggeworpen'. Dat is wel zeer jammer. Wel is waar hebben zij op zich zelf geen waarde, doch zij bieden in historisch opzicht dikwijls heel belang rijke aanwijzingen, want de deskundigen kunnen vrij precies bepalen uit welke tijd ze zijn. In het bovenbedoelde geval heeft de vin der de goede gedachte gehad ze te bewaren en te laten onderzoeken. Men weet omtrent de bewoning van het grondgebied van Be verwijk en Heemskerk uit de erste twaalf eeuwen der jaartelling bitter weinig. De uitkomsten van het oudheidkundig bodem onderzoek alleen kunnen hier meer licht brengen. Hoe meer vondsten, hoe meer ge gevens. Vele kleine gegevens tezamen geven een grondslag voor conclusies. De bevolking van Beverwijk en Heems- kex-k wordt verzocht de wetenschap in deze een handje te willen helpen. Vooral wordt een bex-oep gedaan op hen, die bex-oeps- halve graaf- of spitwerk verrichten, acht te slaan op datgene wat zij opgx-aven. Eventuele vondsten worden gaarne in ontvangst genomen door Beverwijks bur gemeester mr. H. J. J. Scholtens of door de heer H. J. Calkoen, correspondent van de Rijksdienst voor Oudheidkundig onder zoek Driehuizerkerkweg 36 in Velsen. VARKENSMARKT LEIDEN LEIDEN 8 Juli. 234 varkens. Zware 2.19-2.23, lichte 2,16-2,18, zouters 2,02-2,10, zeugen 2,00-2,04. Handel slepend. Gisteren is te Leiden na langdurige ziek te overleden de Haarlemse stadsbeiaax'dier Reinaut Heering die eind Mei voor het laatst de klokken over de Grote Markt heeft doen klinken. Wegens het voortdu rend verslechteren van zijn gezondheids toestand had hij toen reeds zijn andere werkzaamheden (hijwas 'onder meer orga nist bij de Remonstrantse gemeente te Lei den en pianostemmer) neergelegd. Hij werd verpleegd in het Leidse Diaconessenhuis en is 45 jaar oud geworden. De heer Reinaut Heering kreeg zijn op leiding aan de Beiaardschool in Mechelen, waar hij in 1934 het einddiploma met on derscheiding behaalde. Bovendien verwierf hij de getuigschriften A en B en het di ploma A voor orgelspel van de Nederlandse Organistenvereniging. Praotische ervaring met het carillon ki-eeg hij te Rotterdam, waar hij veelvuldig als vervanger van zijn leermeester de stadsbeiaardier Timmer mans fungeerde. In 1941 werd hij benoemd tot beiaardier te Leiden, maar twee jaar Ter gelegenheid van de Duitse Athletiek- kampioenschapen 1952 werden in het Olympia Stadion te Berlijn voor de eerste maal radio-telefoon-toestellen gebruikt Evenals de honkballers zijn ook de soft- ballsters reeds aan de afwerking van de tweede helft van het competitieprogramma bezig. In de eerste klasse kan deze week mogelijk de beslissing vallen. Het boven aan staande HHC speelt namelijk Dinsdag avond thuis tegen HCK. dat samen met Gymnasion op de tweede plaats staat, en Vrijdagavond in Aerdenhout tegen Gymna sion. Winnen de HHC'ers beide wedstrijden, dan zijn zij vrijwel onbereikbaar. Verliezen zij beide wedstrijden dan staan de drie ploe gen gelijk. Onderaan staat DEC met slechts 1 punt. De enige Amsterdamse ploeg zal wel het kind van de rekening worden. De stand is: HHC 7 6 1 0 13 Gymnasion 8 5 1 2 11 HCK 8 5 1 2 11 EDO 9 5 1 3 11 S C Haarlem 8 3 0 5 6 Schoten 9 2 1 6 5 DEC 9 0 1 8 1 In de tweede klasse b gaat WGA onge slagen aan de kop. Deze ploeg zal uiteinde lijk wel de plaats van DEC in de eerste klasse gaan innemen, waardoor het kam- nioenschap Rayon West tenminste niet he lemaal een uitsluitend Haarlemse aangele genheid wordt volgend jaar. Alvorens het zover is zullen de Amster damse dames deze week de Gymnasion re serves moeten verslaan. De stand is hier: V V G A 7 7 0 0 Gvmnasion 2 7 6 0 1 H C K 2 7 4 0 3 D S B 7 3 0 4 H H C 2 7 1 0 6 O V V O 2 7 0 0 7 In 2 B heeft R C H de kans om verder uit te lopen vorige week gemist. Zij ver loren na spannende strijd met 76 van de SC Haarlem-reserves, die op hun beurt de week tevoren een teleurstellende nederlaag tegen Gymnasion 3 leden. De stand is: RCH 7 6 0 1 12 S C Haarlem 2 7 5 0 2 10 O V V O 7 4 0 3 8 Gymnasion 3 6 3 0 3 6 E D O 2 6 2 0 4 4 D E C 2 7 0 0 7 0 In de derde klasse A gaan H C K 3 en Schoten 2 aan de kop. terwijl in 3B een ver woede strijd heerst tussen Catchers. HHC 3, en RCH 2. Gymnasion volgt op 1 punt. In 3 C tenslotte gaat WGA 2 aan de kop met een punt voorsprong op Gymnasion 4. Maandagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Finse s.s. „Imatra" dat van de Finse haven Gamle Karleby een lading van 1734 vadem hout aanvoerde.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3