OPRUIMING \andgrVEtftt EIZ0EN7S'PRUIMING J3oAf ONGEËVENAARDE KOOPJES |fllp!Üii w Uitverkoop Olie Permanent f 5.- VRIJ ENTREE en... Zandvoort bij VAN DER VECHT \W Oost-Duitsers willen Berlijn afgrendelen Tito wil samenwerking met Griekenland Betere waterwinning voor Bloemendaal Amsterdamse Beurs GROENTJE HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Man genoot ten onrechte invaliditeitsrente Keulemans getrouwd Jongens overschreeuwden concert in den Hout Arbeider kreeg gasbuis op zijn hoofd Surrey wint van Yorkshire met acht wickets Paardensport Cadre Noir kom' naar Rotterdam Duivensport Wedvlucht „De Koerier" Drukke voorverkoop voor Olympische Spelen Sport in 't kort Voorzitter Neo-Destour uit Frankrijk gewezen Kopenhagen tevreden Frans studentenkoor naar ons land Amerikaanse détaillisten torpederen mooie kans Schoolvoorstelling in Openluchttheater Aanbesteding Opbrengst collecte Eerste steen gelegd voor uitbreiding Wilhelmina- school Oplichter in arrest Verzending van zeepost Scheepvaart Plaats KLUMPERS Zonder machine 7.50 Maison LIANA ZATERDAG en 12 JULI bij In onze Marktverkoop in alle soorten dames-, heren- en kinderschoenen DONDERDAG 10 JULI 1952 In het najaar van 1951 werd door de Raad van Arbeid te Haarlem geconstateerd, dat een verzekerde, die reeds geruime tijd invaliditeitsrente genoot ook te zelf der tijd al drie jaren onafgebroken in een groot bedrijf werkzaam was tegen een weekloon van 70 tot 75 gulden, verhoogd met nog ongeveer 16y2 gulden kinderbijslag. Door dat hij bij medische controle telkens zijn asthma-kwaal verscherpte en doordat hij bij herhaling ook schriftelijk valse verkla ringen aflegde, bleef dit geval lange tijd onopgemerkt. Tenslotte kwam deze ernsti ge overtreding van de sociale verzekerings wetten aan het licht en al spoedig bleek, dat de man tot een bedrag van 4200 gulden ten onrechte invaliditeitsrente had genoten. De kantonrechter heeft deze man ver oordeeld tot twee weken hechtenis, waar van één voorwaardelijk, die hem niet wordt opgelegd indien hij terstond met terugbeta ling van het onrechtmatig genoten bedrag begint. De aanvoerder van Schoten en van het Nederlandse honkbal-negental Henk Keule mans is vanmiddag in het stadhuis in Haar lem in het huwelijk verbonden met Ina Behrens. Junioren van Schoten vormden een ereboog met slaghouten op de trappen van het Stadhuis. Een stel opgeschoten jongens heeft gis teravond gemeend zich onsterfelijk grap pig te kunnen tonen, door het concert dat de R.K. Harmonie „Euphonia" in de mu ziektent van „Dreefzicht" gaf, met krachtig gebral onder begeleiding van een accor deon te overstemmen. Plet bleek dat zij alleen in die mening verkeerden want het gaf de toehoorders en de uitvoerenden veel voldoening toen de politie de zeven gang makers in de kraag vatte. Er is proces ver baal tegen hen opgemaakt. In de fabriek van het Handelsbureau Ne derland aan het Donkere Spaarne, waar benodigdheden voor elektriciteitsbedrijven worden vervaardigd, kreeg gisteren de 28- jarige arbeider A. K. uit Haarlem een ruim zeven meter lange en zes centimeter dikke gasbuis op zijn hoofd. Hij was met een collega bezig, deze buis, die ruim drie meter boven de begane grond aan een ijzeren balk vastzat, los te maken. De man kreeg een hersenschudding en is naar de Maria- stichting overgebracht. Cricket in Engeland Surrey in buitengewone vorm heeft de county-wedstrijd tegen Yorkshire zonder enige moeite gewonnen. Het team van Sur rey blijft door die overwinning aan de kop van de competitielijst met 140 punten, vóór Middlesex en Yorkshire, die respectievelijk 120 en 104 punten hebben. Het begin van de wedstrijd had een ver rassend verloop. Yorkshire zat voor 137 aan de kant, waarna Surrey antwoordde met 285, waarvan E. Bedser 89. In de tweede innings ging het Yorkshire iets beter, nadat het aanvankelijk had gele ken of het team zich volledig had hersteld Hutton namelijk, die in de eerste innings slechts acht runs had gescoord, deed het in de tweede innings veel beter. Toen hij ech ter kort na het behalen van zijn century op 104 l.b.w. ging op A. Bedser was het met Yorkshire snel gedaan: totaal 249. De bow- lingcijfers van Surrey waren: A. Bedser 2 voor 54, Surridge 3 voor 61, Lock 4 voor 61, Laker 0 voor 60. Met het scoren van de 102 runs voor de overwinning had Surrey hierna weinig moeite. Op 103 voor 2 werd gestopt (Fish- lock 37, E. Bedser 41, Sonstable 11 not out). Op het grote internationale concours- hippique, dat van 4-7 September in Rotter dam zal worden gehouden, zal het beroem de „Cadre Noir" van de Franse rijschool in Saumur optreden. Het Cadre Noir is eigen lijk de tegenhanger van de Spaanse Hofrij- school in Wenen, die vorig jaar naar Rot terdam kwam. Ook de Fransen beoefenen de schoolsprongen, zij het dan op een an dere wijze dan de Weners. Hun Quadrille des Lanciers staat bekend als een der hoog tepunten van de rijkunst. Aan de internationale springnummers zul len in ieder geval Fransen en Belgen deel nemen. Er wordt nog onderhandeld met Chili. Argentinië, Mexico, Italië en Spanje. De Zuid-Amerikaanse ruiters zijn dit jaar toch in Europa vanwege de Olympische Spe len. De Postduivenvereniging „De Koerier" uit Haarlem hield een wedvlucht van St. Quen- tin (Fr.) over een afstand van 300 km. De duiven werden gelost om 07.30 uur met warme Noord-Oosten wind. De prijzen wer den als volgt behaald: Th. Krouwels 1 9 10 12, J. Heerschop 2 17 19. J. Pieke 3, F. Kuij- ken 4, O. Veening 5, P. Stokman 6 7 8 22, A. J. Ruiter 11, H. Helder 13, A. van Hoorik 14, F. van Honschoten 15 23, J. Offerman 16, Th. Heinsbergen 18 20 21, P. Dik 24, Th. v d. Putten 25. Eerstgetoonde duif 12.15 uur, I -atstgetoonde duif 13.10 uur. Het kaartenbureau van de Olympische Spelen maakt bekend dat in totaal tot nu toe 343.112 toegangsbewijzen verkocht wa ren in het buitenland, waarvan meer dan de helft in Zweden. Dit betekent niet dat er ook precies zoveel buitenlanders zullen ko men want vele Finnen, die in het eigen land niet aan kaartjes konden komen, heb ben ze door bemiddeling van buitenlandse relaties bemachtigd. De hittegolf in Finland duurt overigens met onverminderde kracht voort. Om negen uur vanochtend was het al even warm als Woensdag om twaalf uur 's middags. GIEL DE ROODE VERLOOR IN BRIS TOL. In Bristol werd een bokswedstrijd gehouden tussen onze landgenoot Giel de Roode en de weltergewicht Israel Boyle uit Nigeria, Giel de Roode gaf aan het eind van de zesde ronde op wegens een verwonding aan zijn linker oog. BONN (Reuter) De Oost-Duitse rege ring is voornemens 1 Augustus de grens tussen Oost- en West-Berlijn geheel te slui ten, aidus heeft de leider der sociaal-demo craten in West-Berlijn, Franz Neumann, op een persconferentie verklaard. Deze in lichting was uitgelekt bij de voorlichtings dienst der Oost-Duitse regering, zo voegde hij er aan toe. Ook zou de Oost-Duitse re gering een zóne van vijftig kilometer om Berlijn willen instellen, die Oost-Duitsers uit andere delen der Sovjet-zone slechts met speciale vergunning zouden mogen be treden. Gisteren is te Oost-Berlijn de tweede partijconferentie van de Oost-Duitse socia listische eenheidspartij (SED) begonnen, die met een rede van enige uren van de algemene secretaris, Walter Ulbricht, werd geopend. Ulbricht kondigde nieuwe maat regelen aan voor „verdediging" van de grenzen der Sovjet-zóne. Bijzonderheden deelde hij niet mee. Onder langdurige bijval kondigde Ul bricht het begin van een nieuwe fase in de Sovjet-zóne aan: de overgang tot het socia lisme van Marxistisch-Leninistisch ka rakter. Het bewustzijn van de arbeiders klasse en van de meerderheid der werk nemers in de Sovjet-zóne is thans zover ontwikkeld, dat de opbouw van het socia lisme de voornaamste taak is geworden, aldus Ulbricht. (Volgens de terminologie van het communisme betekent dit, dat de ontwikkeling van de Sovjet-zóne tot „volksdemocratie" begonnen is, aldus merkt D.P.A. op). Volgens Ulbricht moeten de leden van de Oost-Duitse strijdkrachten vervuld zijn van haat tegen de „Amerikaanse, Britse en Franse imperialisten". BELGRADO (Reuter). Maarschalk Tito heeft tegenover een Griekse parlemen taire delegatie verklaard: „Gemeenschap pelijk gevaar dringt ons tot gemeenschap pelijk handelen en ik ben er van overtuigd, dat gij en andere verantwoordelijke per sonen in Griekenland het er mede eens zijn, dat wij op onze hoede moeten zijn en alles in het werk moeten stellen, om het gevaar te verdrijven, en dat wij bereid moeten zijn gezamenlijk onze onafhanke lijkheid te verdedigen". Maarschalk Tito sprak van „een zekere nervositeit in het Westen" over Joegosla- vië's verwerping van de noodzaak van of ficiële pacten. Joegoslavië bevindt zich ech ter in een „zeer delicate positie, zowel in politiek als geografisch opzicht". Tito verklaarde, dat Griekenland en Joegoslavië redenen hebben tevreden te zijn over de reeds bereikte verbeteringen der betrekkingen tussen beide landen. „Ik ben echter van oordeel, dat wij nog ener gieker en moediger moeten zijn en onge stoord de weg moeten volgen, die wij in het belang van onze landen hebben geko zen". Beide landen hebben het grootste belang bij een handhaving van de vrede in de Balkan, zo vervolgde maarschalk Tito. Hij drong er op aan tot nauwe samenwerking te komen. PARIJS (A.F.P.) De Franse minister van Binnenlandse Zaken heeft de voorzit ter van de Tunesische nationalistische be weging „Neo Destour" in Frankrijk, Mas- moedi, gelast Frankrijk te verlaten wegens zijn politieke bedrijvigheid. Het staat hem vrij buiten Frankrijk een nieuwe woon plaats te kiezen. Vertegenwoordigers van enige Franse partijen en groeperingen in Tunesië heb ben Woensdag besloten de onlangs door de Franse regering voor Tunesië voorgestelde hervormingen „te bestrijden en te verwer pen". De partijen zijn: de Frans-Tunesische concentratie, de Gaulle's R.P.F., de radicale en radicaal-socialistische partijen, de soci aal-democratische partij, de onafhankelijke partij en de Tunesische Unie van Ambte naren. Zij zijn het uiteraard om verschil lende redenen met het regeringsvoorstel oneens. MÏJNONTPLOFFING IN NIEUW SCHOTLAND GLACE BAY. (Reuter). Door een ont ploffing in een mijn bij Glace Bay (Nieuw Schotland) zijn Woensdagavond zes mijnwerkers om het leven gekomen. Een mijnwerker is door de reddingsploe gen na zes uur nog levend, zij het ernstig gewond, aangetroffen. Hij is naar een ziekenhuis overgebracht. In de verwarring na de ontploffing werd gesproken van 50 vermisten, doch later zijn de meesten uit de mijn naar bo ven gekomen. De ontploffing deed zich voor op een diepte van 360 meter. KOPENHAGEN. (Reuter). In bevoegde Deense kringen juicht men het Ameri kaanse besluit toe, om de militaire en eco nomische hulp aan Denemarken voort te zetten, ondanks de levering van het 13.000 ton metende tankschip aan de Sovjet- Unie. Men verklaart, dat het ministerie van Buitenlandse Zaken geen Amerikaans protest heeft ontvangen naar aanleiding van de bouw van een tweede tankschip van 13.000 ton, dat volgens hetzelfde con tract aan de Sovjet-Unie geleverd zal worden. Van 15 tot 27 Juli zal het gemengde Franse studentenkoor „Les alouettes de Champagne" uit Reims in Nederland con certen komen geven. Het koor treedt op in Valkenburg, Sittard, Eindhoven, Utrecht, Den Haag en Amsterdam, met oude Franse en buitenlandse volksliederen, profane en gewijde muziek uit de Renaissance en mo derne composities. ZWAAR VERLIES In de avond van 29 Juni heeft A. F. Weglau, Sophiastraat 4 zw. te Haarlem in de telefooncel bij het station Heemstede- Aerdenhout een portemonnaie laten lig gen/inhoudende 93 gulden (een maand pen sioen en de wekelijkse steun van Sociale Zaken). Aangezien hij door dit verlies ge dupeerd is verzoekt hij degene, die deze portemonnaie tussen haif acht en half tien uit de cel heeft meegenomen, deze te wil len aangeven bij de Heemsteedse politie. In de beurs zit ook een ziekenfondscoupon, afgestempeld door Sociale Zaken te Haar lem. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse handelaars en fabrikanten hebben een eind gemaakt aan alle kansen voor Europese firma's om dit jaar een grote dol lars opleverende postorder-handel tot stand te brengen. De leden van het 82ste congres zijn voor het laatst uiteengegaan en heb ben het desbetreffende wetsontwerp bij de financiële commissie van de Senaat gelaten. Dit wetsontwerp zou het Amerikanen mogelijk hebben gemaakt in het buitenland goederen te bestellen voor hun persoonlijk verbruik, hiervoor vooruit te betalen en deze vrij van rechten in te voeren tot een waarde van 10 dollar. De Amerikaanse federatie van détail handelaren, gesteund door de fabrikanten van vele artikelen, hebben een grote cam pagne gevoerd tegen deze maatregel. Het Huis van Afgevaardigden heeft het wets ontwerp in October j.l. goedgekeurd, doch het heeft nooit de Senaat bereikt. Het on dervond vertraging bij de financiële com missie van de Senaat en is thans „dood". B. en W. van Bloemendaal zullen de raad in zijn zitting van 17 Juni voorstellen om een totaal bedrag van 114.000 te besteden aan de uitbreiding en verbetering van het Waterbedrijf van de gemeente. Afgezien van een verbetering van de waterstand door toekomstige bevloeiïng van het duin gebied met rivierwater door Amsterdam en wellicht in de toekomst ook door Haar lem, lijkt het B. en W. een zaak van wel overwogen bedrijfsbeleid om nu tot een ra dicale omschakeling van het pompen- systeem over tè gaan. De directeur van het Waterbedrijf heeft een plan ontworpen om onderwaterpompen toe te passen, dus pompen-met-motor in de putten te laten zakken tot onder het waterniveau. Van de 22 bestaande putten zijn er 12 niet daarvoor geschikt. Inplaats van deze 12 putten zijn 7 nieuwe putten geprojecteerd, die met de tien andere het nodige water moeten opleveren. In totaal zal het bedrijf dan beschikken over 17 put ten met evenveel onderwaterpompen. Hier uit volgt, dat de zuigleidingen van de be staande putten dan persleidingen worden. Ruim duizend meisjes en jongens uit de vijfde en hogere klassen van de vijftien Bioemendaalse scholen voor lager onder wijs en hun onderwijzers en hoofden van school hebben vanmorgen in het Openlucht theater een schoolvoorstelling bijgewoond. De Stichting Jeugdtoneelgroep „De Gong" uit Den Haag heert een opvoering gegeven van „De knecht van twee meesters", een blijspel in drie bedrijven naar motieven van Carlo Goldoni, voor de jeugd bewerkt door Peter Hogenwerff. De voorstelling geldt als een gewone schoolles, waarvan de bedoeling is de leer lingen op verantwoorde wijze reeds met het culturele leven op eenvoudige basis kennis te doen nemen. Dat de jeugdige toeschouwertjes kostelijk hebben genoten viel uit hun enthousiaste bijval te conclu deren. Vooral de dwaze capriolen van de knecht, die zich steeds uit moeilijke situ aties moest redden, werkte op de lach spieren van de jeugd. VOORDRACHTEN Ter voorziening in de vacature van on derwijzer aan de Graaf Florisschool in Vo gelenzang, die is ontstaan door het vertrek van mevr. J. Piersma, bieden B. en W. van Bloemendaal de raad de volgende voor dracht aan: mej. T. J. M. Roos te Amster dam, mej. H. J. Plevier te Nieuwveen en mej. A. J. C. Schouten te Zonnemaire in Zeeland. Verder wordt de raad voorgesteld de tijdelijke onderwijzer R. Band, die een vacature aan de Vondelschool in Aerden- hout vervult, tot onderwijzer aan deze school te benoemen. Woensdag had ten raadhuize van Zand voort de aanbesteding plaats van de bouw van 24 duplexwoningen in plan-Noord voor de woningbouwvereniging „Eendracht maakt macht", volgens ontwerp van archi tect Peters. De laagste inschrijver was het aanne mersbedrijf J. J. Boot te Heemstede met f 319.318. Hoogste de firma Harmsen en Zn. te Den Haag met f 363.000. In totaal waren 11 inschrijvingen binnengekomen. De gun ning werd aangehouden. De in Zandvoort j.l. Zaterdag gehouden collecte ten bate van „Herwonnen levens kracht" heeft opgebracht f 486.80. Het plaatselijk comité betuigt zijn dank aan allen, die aan de totstandkoming van dit bevredigende resultaat hebben medege werkt. Woensdagmiddag om drie uur had achter de Wilhelminaschool in Zandvoort de eer ste steenlegging plaats van de uitbreiding, die deze school dit jaar ondergaat, door de aanbouw van vier nieuwe lokalen. Het gebeuren werd door een groot aantal auto riteiten bijgewoond. Ds. C. de Ru sprak er in zijn welkomst woord zijn blijdschap over uit, dat de uit breiding thans werkelijkheid werd. Het is een uitbreiding die op zichzelf niets bij zonders betekent, omdat zij verband houdt De Zandvoortse recherche is overgegaan tot arrestatie van de 32-jarige Amsterdam mer H. v. A., die een strandpachter te Zandvoort zou hebben opgelicht voor een bedrag van f 1125. In een tijdsverloop van enkele maanden zou hij de goedgelovige man onder aller hande voorwendsels dit bedrag afhandig hebben weten te maken. De arrestant zou eveneens door de politie in Amsterdam gezocht worden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Naar Indone sië m.s. Sumatra (17 Juli); naar Nieuw Guinea m.s. Tosari (17 Juli); naar de Ned. Antillen s.s. Baarn (17 Juli); naar Surina me m.s. Nestor (23 Juli); naar de Unie van Zuid-Airika en Z.W. Afrika m.s. Pretoria Castle (12 Juli); naar Canada s.s. Groote Beer (14 Juli) en m.s. Noorddam (17 Juli); naar Argentinië, Uruguay, Bolivia, Brazi lië, Chili (18 Juli); naar Australië en Nieuw Zeeland via Engeland (12 Juli). Jacob Herman de Ru, een 12-jarige leerling van de Zandvoortse Wilhelminaschool, heeft Woensdagmiddag de eerste steen ge legd, voor de nieuw te bouwen vleugel van deze school. met de groei der gemeente, doch daar naast te danken is aan de arbeid van al degenen die het Christelijk onderwijs aan de Wilhelminaschool vóór staan, zo zei ds. De Ru. Men hoopt volgens spreker begin September a.s. ondanks de vele tegenslag die men ondervond, de nieuwe uitbreiding in gebruik te kunnen nemen. Dank bracht spreker aan het gemeentebestuur, de ar chitect, de aannemer en zijn arbeiders, voor de medewerking, die men mocht ondervin den. Met een fraaie zilveren troffel, geschon ken door het bestuurslid der school, de heer Diemer, metselde daarna de oudste zoon van ds. De Ru, Jaap de Ru, de steen met inscriptie in de buitenmuur. Met enkele korte woorden feliciteerde de wethouder van Onderwijs, de heer A. Kerkman, hierna het schoolbestuur met deze uitbreiding, die tot stand kwam mede door groot doorzettingsvermogen en on danks vele moeilijkheden. Aalsum, 9 van Antwerpen te Rotterdam. Alnati, 8 van Rio de Janeiro n. Santos. Arendskerk, 9 te Genua. Arnedijk, pass. 9 Key West. Aalsdijk, 8 655 m. W. Lands End. Agamemnon, 8 600 m. NO. Guadeloupe. Alka-id, 8 120 m. ZW. Fernando Noronha. Alwaki, 8 190 m. N. Paramaribo. Al'tair 8 dwars Vigo. Ainsteldiep, 8 350 m. Z.ZO. Kp. Race. Almkerk, 9 te Manilla. Amstelkerk, 8 v. Freetown n. Monrovia. Agatha, 9 van Saigon te Pladju. Ariadne, pass. 9 Kp. Finisterre. Alamak, pass. 9 Finisterre, A ld a bi, 10 v. Buenos Aires. Am stelland, 10 te St. Vincent. Amstelvaart, 9 v. Threerivers te Amsterdam. Argos, 10 v. Tel Aviv te Haifa. Amsteldijk, 9 van New York te Rotterdam. Aagtedijk, 13 te Aden verwacht. Amstelpark, 9 te Antwerpen. Bloemfontein, 8 v. Antwerpen te Amsterdam. Blijdendijk, pass. 8 Sable eil. Boskoop, 8 v. Le Havre n. Duinkerken. Breda, 9 te Cristobal verwacht. Baarn, 8 van Bremen naar Hamburg. Bali, 8 nog rede Belawan. Bantam, 8 Djeddah gepass. Bacchus, pass. 8 Kp. San Antonio. Barendrecht, 8 270 m. O. Dondra Head. Ba wean, 8 van Priok naar Soerabaja. Britsum, 8 880 m. O.t.N. Kp. Race. Bonaire, 9 van Demerara n. Paramaribo Breda, 9 te Cristobal. Blitar, 10 v. Manilla n. Cebu. Caltex Nederland, pass. 8 Kp. Roca. Caltex The Hague, 8 van Rotterdam n. Sldon. Caltex Pernds, 9 v. Sidon naar Rotterdam. Camphuys, 8 180 m. NW. Str. Singapore. Clavella, 9 v R'dam te Kopenhagen. Cléodora, 8 460 m. W.t.N. Bombay. Callisto, 8 780 m. O. Belle eil. Caltex Leiden, pass. 10 Gibraltar. Caltex Utrecht, 10 v. Sidon te R'dam. Caltex Bengalis, pass. 9 Dover. 3-3>4 NederL 47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Hull. Amer. Lijn N Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Openings gisteren koersen 897/i« 89% 143 145)4 167)4 167)4 150)4 150)4 315 316 79 K 78)4 156 156 120 121 95 95)4 74 73 155 154 152)4 152 154)4 154)4 157)4 157)4 45)4 46 51% 50)4 427/i« 41)4 80»/,, 80% 245/ie 24)4 39)4 39)4 Celebes, 10 Belawan verwacht. Congostroom, 10 te Lagos. Drente, 9 te Belawan. Delfshaven, 8 170 m. O.t.Z. Turks «dl. Diemerdijk, 8 90 m. ZO. Acapulco. DongedyK, 8 v Londen n. Hamburg. Duivendrecht, 8 v. Londen te Antwerpen. Delfland, 10 v. Rio de Janeiro te Santos verw. Delft, 9 v. Coquimtoo n. Chanaral. Duivendijk, 9 van Cristobal naar Antwerpen. Esso Amsterdam, 8 v. R'dam n. Aruba. Eemdijk, 9 te Antwerpen. Eendracht, 8 nog rede Istantooul. Ena, 9 v. Berre te Mombassa verwacht Enggano, a dwars Golf v. Masira. Eos, pass. 8 Kp. Palos. Farmsum, 10 v. R dam n. Hampton Roads Groote Beer, 9 v. New York te R dam. Ganymedes, 9 v. Ciudad Trujillo te Guan'a verwacht. Gouwe, 8 120 m. N.NO. Kp. Finisterre. Gordlas, 8 van Belrouth n. Sfax. Gaasterland, pass. 9 St. Paulsrock. Garoet, pass 9 Kp. St. Vincent Graveland, 9 v. Rio de Janeiro. Hera, 8 v. CalLao n. Pisco. Heemskerk, 9 te Genua. Haarlem, 8 890 m. NO. Barbados. Helicon, 8 240 m. W t.Z. Ouessant. Haulerwijk, 10 v. Amsterdam te Rotterdam. Helena, pass. 9 Mona Passage. Hersllia, 9 te Oranjestad. Indrapoera, 10 te Soerabaja. llos, 9 voor anker Turks eil. Japara (KPM), 8 dwars Lmga eil. Jagersfontein, 9 v. Teneriffe n. Kaapstad. Kaimana, 8 nog te Oleh. Kertosono, pass. 9 Ouessant n. Port Said. Kota Inten, 8 690 m. ZO Socotra. Kertosono, 8 dwars Cherbourg. Kieldrecht, 9 te Antwerpen- Kltpfontem, 10 v. Antwerpen n. Amsterdar- Limburg, 9 v. R'dam te Antwerpen- Laurenskerk 8 nog te Damman. Leersum, 9 te New Orleans. Lemsterkerk, 8 350 m. Khorya Morya baai. Lieve Vrouwekerk, 8 390 m. ZO. Guardafui. Linde kerk, 8 nog te Bahrein. Liseta, 8 van Singapore naar Pladju. Llssekerk, 9 in Suezkanaal. Lekkerkerk, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Loch Ryan, 9 van Rotterdam n. Vancouver. Luna, 10 v. Algiers te Rotterdam. Maaskerk, 9 te Pte Noire verwacht. Manoeran, 8 v. Djibouti n. Colombo. Malea, 9 v. Liverpool te Rotterdam. Markelo, 8 van R'dam n. Port Talbot. Merwede, 8 van Charleston n. Le Havre. Mentor, 8 van Algiers naar Palermo. Mataram, 8 van Suez. Macuba, 8 1250 m. V. Curacao. Mitra, 8 120 m. N. Flores. Mellskerk, 9 in Suezkanoal. Molenkerk, 10 te Kaapstad verwacht Nestor, 8 800 m. Z.ZW. Flores. Nigerstroom, 8 van Amsterdam n. Hamburg. Noordwijk, 9 van Casablanca te Amsterdam. Noordam, 11 17.30 aan de Hoek v. Holl. verw. Ootmarsum, pass. 8 Bermuda. Orestes, 8 van Amsterdam n. Curasao. Oberon, 8 440 m. W.ZW Bermuda. Oranje, 9 v. Port Said n Suez. Orion, 10 v. Amsterdam te Rotterdam. Prins Willem III, 8 v. Montreal n. Toronto. Prins Maurits, 8 145 m. W. Valentia. Prins Willems II, 9 520 m. W.NW. Scilly's. Pygmalion, 8 v. Trinidad naar Mobile. Paula, 9 v. Pladju te Singapore. Polyphemus, 9 van Londen te Hamburg. Prins Maurits, 8 190 m. W.NW. Scilly's. Prins Willem IV, 8 160 m. O. Kp. Race. Phromtis, pass. 10 Malta. Prins Alexander, 9 van Rotterdam n. Montreal Roebiah, 9 v. Philadelphia te New York. Riouw, 9 v. Mena el Ahmadi n. Khorramshar. Ruys, 9 v. Hongkong naar Manilla. Saliand, 8 v. St. Vincent Straat Makas&ar, 8 te Santos. Scherpendreeht, pass. 8 Recife. Sliedrecht, 3 Brithers gepass. Stad Vlaardingen, 8 300 m. O.NO. Kp. Race Sunetta, 9 v. Heysham naar Barton. Sabang, 8 bij Anamba eil. Sambas, 8 v. Singapore n. Pnompenh. Schie, 8 v. Antwerpen naar Amsterdam. Sigli, 8 V. Palembang naar Tjilatjap. Stad Arnhem, 8 v. Casablanca naar R'dam. Schie, 9 v. Antwerpen te Amsterdam. Sloterdijk, 9 v. Singapore n. Tj. Priok. Stad Vlaardingen, 10 v. R'dam te Wabana Stad Leiden, 9 van Montreal te Rotterdam. Soestdijk, 9 van Boston. Stentor, 11 van Amsterdam te Barbados verw. Singkep, 9 v. A'dam naar Indonesië. Stad Breda, 10 v. New Orleans te A'dam verw. Stad Maastricht, 9 v. Casablanca n. Vlaardingen Tawali, 8 v. Port Said naar Halifax. Tjipanas, 8 dwars Okinawa. Themisto, 8 240 m. O. Belle Isl. Tiberius, 9 v. Willemstad te Mobile verwacht. Triton, 8 v. Curasao n. Maracaïbo. Trompenberg, 8 390 m. W. Ouessant Talisse, 9 v. Soerabaja. Tamo, pass. 9 Madeira. Tjibantjet, 9 v. Genua n. Port Said. Trompenberg, 11 van Savanna te Le Havre verwacht. Tarakan, 8 230 m. Z. Cëylon n. Aden. Tasman, 9 v. Hongkong te Singapore verw. Tjibodas, 8 120 m. Poeloe Laut. Tjiluwah, 8 v. Singapore naar Hongkong. Ternate, pass. 9 Kp. Guardafui. Tomori, 10 v. Soerabaja te Makassar verw. Utrecht, 9 van Bombay te Los Angeles. Veendam, 9 v. R'dam te New York. Waterman, 8 300 m. ZO. Kp. Race Westerdam, 8 630 m. O.NO. Flores. Westland. 8 HO m. zw. Lissabon n. Recife. Weltevreden, 8 van Miri. Willem Ruys, pass. 9 Kp. Guardafui n. Suez. Waal, 10 v. Amsterdam te Rotterdam. Winsum, pass 9 Ouessant. IJsel, 9 v. Algiers te Tunis. Zonnewijk, pass. 8 Kp. Race. Zuiderkruis, 8 240 m. O.NO. Kp. Race. EEN UNIEKE GELEGENHEID VOOR DE AANKOOP VAN MEUBELEN. IS DE EEN KLEINE GREEP uit een ENORME VOORRAAD: BANKSTELLEN van 455 voor 355.— CLUBSTELLEN van 239— voor 198. HUISKAMERS van f 465— voor 349.— SLAAPKAMERS van f 320.— voor 255.— 4 SALONCLUBS v. f 220— voor 155. DRESSOIRS ..van f 115.— voor 87.50 Old-Fin. THEEMEUBÉLS v. 65 v. 46.90 THEEBEURZEN van 8.75 voor 5.— enz. enz. enz. Grote sortering ROOKTAFELS, KLEINMEUBELEN, LOSSE CLUBS en FAUTEUILS, TEGEN FANTASTISCH LAGE PRIJZEN!! Zie de etalage of kom geheel vrijblijvend binnen bQ G en.Cronjéstr. 95-97.Tel1876Q v- g- g- v. Zoekt U een vrien delijk en bekwaam meisje om U een behulpzame hand te bieden? U kent de zekere weg naar succes lllsfsiiiËs Éüi GEEN TRUC OF GOOCHELVERKOOP WU lopen de vooruit met prijzen van KAMGAREN-COSTUUMS niet vanaf 39.50, maar voor 39.5P, 49.50 en 59.50. REGENJASSEN niet vanaf maar voor 29.75. JONGENS- EN HERENKLEDINGHUIS RIJKSSTRAATWEG 39 Haarlem-N. A. DE BOER—ASSELER Altenastraat 12 (bij Stuyvesantplein) Halte Lijn 4 Telefoon 2 3427 NU 9 Haltestraat

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7