iimó va mm Het ding ZATERDAG 12 JULI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 gaf zijn geheim niet prijs Scheepvaart Zaak in aardapp. groenten en fruit aiceii-anïiOBc „Encore" (Lido). Dit is de uitnè mende Rank-verfilming van drie verhalen, geschreven door de vermaarde Engelse auteur van romans, toneelstukken en short- stories Somerset Maugham. Zij worden door hem zelf ingeleid en dragen tot titel „De mier en de sprinkhaan", „De zeereis" en „Stella en Co." Voor elk verhaal heeft men een aparte regisseur uitgekozen, en wel: de ook in Nederland bekende Samuel French, (die nog een tijd in Haarlem heeft gewerkt), Pat Jackson en Anthonie Pélis- sier. De merkwaardige verhouding tussen de gebroeders Ramsay in de eerste geschiede nis is tot in de puntjes uitgewerkt: De een, die zich een achtenswaardige positie heeft- veroverd overlaadt de ander een fliere fluiter met een grote bekwaamheid in pot verteren met vermaningen en voorspelt hem een einde in de goot. Maar ondertus sen weet de ander hem met originele trucs flinke bedragen af te troggelen teneinde zijn zorgeloze levenswijze te prolongeren en hij kan hem alles terugbetalen doordat de sombere profetie zijns broeders niet uit komt: hij trouwt met een schatrijk meisje. „De zeereis" is een verhaal, vol van het puik van de Britse humor, waarin wordt be schreven hoe een woordenrijke vrouwe lijke passagier de officieren van het schip, waarop zij reist, met haar geklets in een soort paniekstemming brengt. De middelen die zij stiekem uitbroeden om haar het zwijgen op te leggen slagen beter dan zij durven hopen. Grijpt men zich bij dit kod dige verhaal aan de stoelen vast van het lachen, bij de laatste story zal men hetzelf de doen, maar dan van de spanning. De toe nemende onzekerheid waarmee een stunt duikster te werk gaat wanneer zij elke avond een sensatie-nummer voor een duur hotel in Monte Carlo volvoert, is waarlijk beklemmend. Dit alles is nog geaccentueerd door prima camerawerk, dat verscheidene scènes een navrant karakter geeft: men zie daartoe slechts sommige close-ups in dit ge deelte. H. B. „Ku Klux Klan" (Cinema Palace). Een mannequin, die haar zuster in een pro vinciestadje wil bezoeken, stapt 's avonds laat uit de bus en is enige minuten later getuige van een laffe moord op een jour nalist. Twee mannen, die bij de moord be trokken zijn, herkent zij omdat zij slechts gedeeltelijk verkleed zijn in de vermom ming van de Ku Klux Klan, de geheime organisatie in Amerika die pretendeert voor de „oud-Amerikaanse idealen" te zijn en tegen de negers, de Katholieken? de Joden en de immigranten en voor het door voeren van dat „ideaal" voor niets terug deinst. Als de mannequin bij haar zuster thuis komt ziet zij, dat een van de mannen en nog wel de moordenaar haar zwager is. Omdat zij haar zuster wil behoeden voor een schandaal vertelt zij niets aan de politie en de Klan kan zich weer veilig voelen bij het terroriseren van de burgerij. Maar natuurlijk hoe kan het ook anders gaat uiteindelijk de schuldige tóch in de boeien en wordt de bevolking van het stadje bevrijd van moord, diefstal en ter reur. Een verhaal van twaalf uit een dozijn uiteraard, maar toch niet zonder spanning verfilmd. Waarbij dan tevens het ware karakter van de Ku Klux Klan op zeer duidelijke wijze wordt voorgesteld; iets wat m vorige films gericht tegen dit Ameri kaanse proto-fascisme niet altijd lukte. Wat Ginger Rogers en Doris Day in de vrouwelijke hoofdrollen doen, is overigens een raadsel. Wij zien beiden nog veel lie ver zingen en dansen dan wat ze in deze rolprent doen, namelijk huilen, kwasi flink zijn en vechten. E. K. „De romantische leeftijd". (R e m- brandt). Het is niet de eerste keer dat. de film ons deelgenoot maakt van de problemen, die er blijkbaar altijd ont staan als men op een meisjesschool met uitsluitend leraressen ook eens een man nelijke leerkracht aanstelt. Hoewel in dit geval de leraar de „romantische leeftijd" van veertig jaar bereikt heeft, getrouwd is en zich vader van een lieftallige dochter kan noemen, is dit alles geen beletsel voor de meisjes uit de hoogste klas, terstond verliefd op hem te worden. Maar het ge lukt slechts aan één van de jongedames, de leraar volkomen in haar netten te ver strikken, niet zozeer omdat zij hem zo aardig vindt, maar alleen om tegenover haar mede-scholieren op dit succes te kun nen bogen. De Zweedse actrice Mai Zetterling speelt deze rol in deze Engelse film bizonder ge raffineerd. Zij is het type van de jonge, vroegwijze vrouw, dat mannen als deze leraar gemakkelijk het hoofd op hol brengt, zodat zij hun carrière en het geluk van hun gezin desnoods opofferen aan wat tenslotte slechts een avontuurtje blijkt te zijn. In deze film loopt alles gelukkig nog goed af, omdat de dochter van de leraar, weliswaar met een paardenmiddel, haar vader in het goede spoor terug brengt. S. K. De Prins der bandieten (Spaarne). De naam Robin Hood leeft nog voort en gaarne hoort men vooral in de Engels sprekende landen nog de verhalen van deze rover, wiens streven het was, de rij ken te benadelen en de armen te helpen. In de film „De Prins der bandieten" kan men weer genieten van de avonturen van deze figuur, die in de middeleeuwen ge leefd zou hebben. Hij keert zich tegen de bewoners van een groot kasteel in afge legen streken en wil ook 'n dochter van de kasteelheer helpen die door haar vader bestemd is voor een huwelijk met een man voor wie zij slechts afschuw heeft. Met spanning volgt de bezoeker het verhaal, waarin Robin Hood en zijn mannen ten strijde trekken tegen de bewoners van het kasteel. Heftig wordt er geduelleerd en ge streden, waarbij Robin Hood met twee van zijn trouwe kameraden uiteraard steeds de zege behaalt. John Hall en Pa tricia Morison vervullen in deze techni color de hoofdrollen. In de tweede film van het Spaarne- programma, „IJscoman, kijk uit" kan men zijn hart ophalen aan tal van vermake lijke stunts, die door en vooral ook met de komiek Red Skelton worden uitgehaald. A.O. „De dief van Bagdad" (Lux or). Sabu heeft zich deze maand dicht in de buurt van Haarlem laten zien en dat is wellicht de aanleiding tot de reprise van een oude film van hem „De dief van Bad- dad" in Luxor. Sabu is al lang niet meer de kleine jongen die met luieren de dag vult, veel zwemt en met een brede glim lach al zijn kattekwaad goedpraat. Nu is Sabu een volwassen man, al is hij naar onze maatstaven nog altijd klein van stuk. Dat neemt niet weg dat de kleurenfilm in Luxor, waarin hij samen met Conrad Veidt de hoofdrol vervult prettig om te zien is en anderhalf uur onschuldig ge noegen garandeert. H.v.d.B. „Papa Boem" (Minerva). De Zweedse komiek Nils Poppe, die men eer der in zijn dwaze rol van „Soldaat Boem" heeft kunnen zien, fungeert nu als veiling meester in een geschiedenis, die soms" wel grappig maar niet overal even boeiend is. De humor van Nils beperkt zich tot mi miek waarin hij in verre verte aan Chaplin herinnert en rare kledij, die wel eens vergelijkingen met Joe Brown of George Formby oproept. Een verdienste van deze kluchtige film ligt in haar elementen van warme mense lijkheid, die nu en dan voor de dolzinnige grappen in de plaats komen. J.L. Op Dinsdag, Woensdag en Donderdag wordt Marcel Carné's voortreffelijke film „Les Enfants du Paradis" vertoond. Deze heeft intussen een zo grote bekendheid verworven, dat het geenszins noodzakelijk is onze na de première geformuleerde aan beveling te herhalen. Men ziet Jean-Louis Barrault optreden als Jean Gaspard De- burau, de grootste der Pierrots in het ten tijde van de romantiek in Frankrijk plot seling in alle kringen populair geworden, vroeger zo obscure Théatre des Funam- bules, met zijn legendarisch beroemde pantomimes. „38ste Breedtegraad" (City). De wa penstilstandsbesprekingen in Korea duur den deze week precies een jaar, maar de oorlog gaat er nog steeds voort. En ieder weldenkend mens houdt zijn hart vast voor de consequenties van dat feit. Zo be zien zit er dus zeker waarheid in de be wering van het City-theater dat aller ogen zijn gericht op de „38ste Breedtegraad", al is dit veelbesproken uitgangspunt van de schermutselingen zelve enigszins op de achtergrond geraakt. Aan de actualiteit van de gelijknamige oorlogsfilm doet dat overigens niets af. Men ziet Steve Brodie als keihard Amerikaans soldaat over de onherbergzame vlakten van Korea trekken. Een leven van ontbering, modder, kou en hitte. Maar als een klein Koreaantje zijn pad kruist en voor de man die zijn land komt bevrijden een grote verering opvat, dan blijkt' dat achter de smerige stoppel baard van soldaat Steve een eenvoudig en goed mens schuil gaat. H.v:d.B. „Piratenbloed" (Frans Hals). Dat een zeeschuimersfilm niet altijd een aan eenschakeling van goedkope sensatie-effec ten hoeft te zijn, bewijst deze genoegelijke technicolor waarin een gentleman-boeka- nier de strijd aanbindt tegen een ogen schijnlijk bijzonder achtenswaardige grand seigneur uit het New Orleans ten tijde van de Franse kolonisatie. Al spoedig blijkt echter, dat deze notabele figuur achter zijn deftige uiterlijk een zeer schurkachtige ziel verbergt, terwijl zijn tegenspeler de zeerover louter door nobele motieven gedreven -wordt, die zelfs zijn wildste pi- ratendaden schijnen te rechtvaardigen. Men ziet hem bijvoorbeeld in zeer specta culaire zeegevechten de rijkbeladen gal joenen van zijn aartsvijand enteren en buit maken, maar zelfs in dat snode bedrijf blijft hij een heer in het (zee)verkeer en laat hij geen droppeltje onschuldig bloed meer vergieten dan strikt noodzake lijk is.. Zoals te verwachten is zegeviert hij ten- slótte glorieus over de duistere machten van de verdorven New Orleanse society, waarbij hij op kostelijke wijze geassisteerd wordt door een charmante gelukzoekster, in welke laatste rol Yvonne de Carlo zich zelf overtreft. Wie deze welgevormde jongedame door vroegere films heeft zien schutteren verbaast zich over de flair waarmee zij thans dit ondeugende kaper- liefje vertolkt. Ook overigens valt er veel te waarderen in deze rolprent: de sfeer van het vrolijke, wilde en conspirerende New Orleans uit de Franse tijd lijkt ons goed getroffen en er is een handig maar bescheiden gebruik ge maakt van de contrasten die de beide milieux de ruwe zeebonken-gemeen schap en de verfijnde „salons" van de ko loniale society opleveren. H. C. Een „ding", dat drie weken geleden aan- leiding werd tot wat functionarissen van de UNO in Jeruzalem een „delicate en ernstige crisis" voor de gemengde wapen stilstandscommissie in Israel noemen, heeft r.og steeds het mysterie van zijn wezen niet prijsgegeven. Plet ding in kwestie is een grijs metalen vat van tweehonderd liter, dat op 4 Juni voor nadere inspectie door een officier van de UNO-commissie uit een Israëlisch convooi werd wegge haald en opgeborgen in het gebouw van de commissie te Jeruzalem. Sindsdien heeft een gewapende Iraelische wacht er bij op post gestaan. Het convooi zou volgens gewoonte de Arabische linies passeren naar de gede militariseerde zóne op de berg Scopus waar een Joods ziekenhuis en een Joodse universiteit zijn gelegen. Generaal Riiey, de stafchef van de com missie, heeft het vat thans teruggegeven na gepoogd te hebben het te inspecteren. Volgens een woordvoerder van het Ara bische legioen zou men bij de inspectie vergeefs gepoogd hebben een metalen roede door het spongat in het inwendige van het vat te steken. Ofschoon dit vol gens de Israëlische opgave olie bevatte, scheen er zich een vast voorwerp in het vat te bevinden. Bende. De benden van Kahar Muzakkar hebben op Zuid-Celebes in de Kampong Mara 30 personen en in het gebied van Ulawong 60 personen vermoord, omdat deze mensen weigerden zich aan te sluiten bij de benden, aldus een com muniqué van het Indonesische leger, waarin voorts wordt gemeld, dat in en kele gebieden in Zuid-Celebes Mu zakkar regelmatig belasting heft in rijst en geld. A kik rum dijk, pass. 10 Kp. Fiiusterre. Amstalland. 10 v. si. Vincent. Annekerk, 10 te Duinkerken. Agamemnon, 11 te Da Guaara. Ainena, ll v Buenos Aires te Montevideo. Agatha, 11 van Pladju te Priok. Aichiba, pass. 10 Ga.ioper. Aludira, 10 nog te Baitrem. Angos, 10 v. Haifa n. Barcelona. Arm ilia, li van Pladju te Singapore. Aadsdijk, 10 530 m. O.t.Z. Kp. Kace. Aardpk, 10 390 m. N.NO. Fiores. Amsteidiep, 10 480 m. NW. Fiores. Alaxnak, pass. 11 Gibraltar n. Marseille. Alcyone, pass. 11 Ouessant Almkerk, 11 van Masilla n. Keelung. Altair, U v. Las Palmas n. Recife. Amstelicerk, 12 te Abdij an. Aaisum, 11 van R'dam naar Calcutta. Abbedijk, 11 van Havana n Vera Cruz. Bantam, 10 v. Aden n. Belawan. Bengkalis, pass. 10 Kp. Guardafui. Boskoop, li te Antwerpen. Bontekoe, 10 nog te Menado. Bunabaai, 10 60 m. v Baukpapan. Bali, 10 dwars Str. Singapore n. Priok. Barendrecht, pass 10 Sabarag. Britsum, 10 310 m. O. Kp. Race. Bloemfontein, 11 van Amsterdam naar Beira Breda, 12 v. Balboa naar Callao. Ceronia, 10 v Bombay naar Karachi. Cirrus, 11 v. station Atl. Oceaan te R'dam. Caltex Nederland, 10 160 m. Z.ZW. Ouessant. Caltex Pernis, 10 60 m. O. Noordoostpunt Kreta Ceram, 10 v. Pontianak naar Priok. Chama, 10 v. Yokohama naar Tarakan. CalListo, 10 130 m. O. Belle Isl. Cleodora, 10 300 m. Z.t.W. Bombay. Caltex Delft, pass. 11 Kp. Bon. Caltex The Haigue, 11 Finisterre gepass. Cottica, 11 v. Amsterdam n. Georgetown. Caltex Utrecht, 11 v. R'dam n. Sidon. Celebes, 12 te Port SwettenJham. Danea, 11 v. A'dam te R'dam. Duivendrecht, 10 v. Antwerpen te R'dam. DiemerdJjk, 12 te Balboa. Eemdijk, 10 v. Vlissingen n. Lissabon. Esso Den Haag, 12 v. Aruba te Rotterdam. Feüpes, 11 v. Tjilatjap te Pladju Fairsea, 11 200 m. NO. Cocos eil. Gaasterkerk, 10 490 m. NW. Cape. Garoet, pass 10 Kp. de Gata. Gouwe, pass. 10 Kp. St. Vincent. Gaasiterlawd, 11 v. Recife n. Rio de Janeiro. Hoogkerk, 10 nog te Durban. Haarlem, 10 310 m. N.NO. Antigua. Heelsum, 10 660 m. W.ZW. Fiores. Hestia, 10 480 m. NW. Fiores. Heemskerk, 12 te Napels. Haulerwijk, 11 van R'dam n. Quebec. Hersilia, 12 v. Aruba te Cartagena. Indrapoera, 11 v. Soerabaja n. Makassar Jagersfontein, 10 150 m. N.NW. Kp. Blanco. Japara (KPM), 11 te Sernarang. Java, 11 te Soerabaja. Kieldrecht, 11 v. Kobe te R'dam. Kara ton, 14 v. Menado te Makassar verw. Kasimbar, 10 v. Kalianget n. Lombok. Kota Agoeng, 10 v. Makassar n. Soerabaja. Kota, 11 van Soerabaja te Makassar. Kota Gede, pass. 11 Kp. St. Vincent. Kota Inten, pass. 11 Guardafui n. Aden. Luna, 10 v. R'dam naar Amsterdam. Lutterkerk, 10 dwars Vigo. Leuvekerk, 10 v. Koeweit n Khoramsihar. Loppersum, pass. 10 Finisterre. Laagkerk, 11 v. Calcutta naar Madras. Lieve Vrou.wek.erk, 12 te Aden. Loosdrecht, 11 v. Bombay n. Karachi. Manoeran, pass. 10 Guardafui n. Colombo. Mapia, 11 te Colombo. Maas, 10 v. Oran naar Tunis. Mentor, 10 v. Palermo naar Volos. Macoma, 10 bij Okinawa. Mataram, 10 dwars Kreta. Mirza, 10 v. Balikpapan naar Miri. Miu-a, 10 620 m. W.t.Z. Fiores. Maaskerk, lil 1e Lob;to. Meliskerk, 12 Port Soedan naar Aden. Noordwijk, 10 v. A'dam te R'dam Nestor 10 250 m. ZW. Azoren. Nelly. 11 v. R'dam n Melbourne. Nieuw Amsterdam, 11 v. R'dam n. New York Noordam, 11 v. New York te Rotterdam. Oranjefontein, 11 te East London. Oranjestad, 10 v. Aruba n. Curasao. Orestes, pass. 10 Ouessant. Oranje, 11 Yenbo gepass. Ootmarsum, pass. 11 Key West. Prins Willem III, 10 te Toronto. Poel au Laut, 11 te Le Havre. Paula, 11 v. Singapore te Telokanson. Plancius, 10 v. Priok naar Sernarang. Prins Willem IV. 10 1250 m. W. Lands End. Papendcecht, 10 pass. Finisterre. Rafaela, 10 250 m. NW. Galapagos eil. Rondo. 10 130 m. O-ZO- Billiton Rempang, 11 van Penang n. Belawan. Ridderkerk, 11 van Tanga n Mombasa. Rotti, 11 van Amsterdam n. Hamburg. Ruys, 11 v. Manilla n. Miri. Sohiedijk, 11 te Antwerpen. Sloterdijk, 11 v. Singapore te Priok. Soestdijk, 10 van Java te New York. Stad Breda, 10 v. New Orleans te Amsterdam. Saidja, 10 te Pladju. Saroena, 10 van de Musi. Sail and, 10 320 m. NW. Kp. Blanca. Samariwda, 10 510 m. N.NW. Cure ell. Scherpendrecht, 10 210 m. Z.ZO. Bahla. Stad Arnhem, pass. 10 Oporto. Stad Maastricht, pass. 10 St Viscent. Singkep, pass. 11 Casquets n. Marseille. Stad Alkmaar, 11 v. Wabana n. R'dam. Stentor, 11 te Barbados. Straat Soer.da, li v. San Francisco n. Kaapstad. Tabian, 11 te Beirouth. Talisse, 10 te Probolinggo. Teucer, 11 v. Penang te Belawan Tjtbantjet, pass. 10 Str. Mes&ina. Trompenberg, 10 v. Savanna te Le Havre. Tjibodas, 10 v. Makassar n Balikpapan. Tjipanas, 10 te Hongkong. Tomini, 11 v. Menado te Balikpapan. Tamo, pass. 10 Canarische eil. Tankhaven III, 10 dwars Bengkalis. Tiba, 10 260 m. Z.ZO. Bahla. Tibia, 10 210 m. Finisterre. Tjiluwah, pass. 10 Kp. Varella n. Hongkong. Tjimcnteng, 10 v Penang n. Singapore. Tjipondok, pass. 10 Kp. Varella n. Priok. Tawaiipasss. 11 Parite Maria. Ternate, pass. l'l Perim. Tjisadane, 11 v. Mombasa n. Mauritius. Tjitjaler.gka, 12 v. Hongkong te Manilla. Veendam. pass. 11 Nantucket n. Southampton. Weltevreden, 10 v. Singapore n. Madras. Westland, pass. 10 Las Palmas. Willemstad, 10 v. Amsterdam r.aar Cristobal. Waingapoe, 10 bij Banka. Westerdam. 10 400 m. O.t.Z. Kp. Race. Wieldrecht, 10 bij Oostpunt Fiores. Winsum, 11 v. Casablanca te R'dam. Waterman, 11 520 m. W. Scilly's Zuiderkruis, 10 v. Halifax naar New York. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatrlërenden Aldabi, verm. 25 van R'dam n. Buenos Aires. Alher.a, 15 Santos verwacht. Alnatl, 13 Montevideo 16 Buenos Aires verw. Bonaire, 15 Paramaribo verwacht. Boskoop, 13 Amsterdam verwacht. Cottica, 18 Madeira verwacht. Fairsea, 16 Fremamtle verwacht. Groote Beer, vertr. 16 v. R'dam n. Halifax en New York via Le Havre. Indrapoera, verm. 17 v. Priok. Joh. v. Oldewbarnevelt, 15 Aden verwacht. Nelly, verm 16 v. St. Cruz n. Kaapstad. Nieuw Amsterdam, 19 New York verw. via Le Havre en Southampton. Noordam, vertr. 19 v. R'dam n. New York. Oranle.. 17 Colombo verwacht. Oranjestad, 14 Port of Spatn verwacht. Rijndam, vertr. 12 14 u. v. R'dam n. New York via Le Havre en Southampton. Slba.iak. 15 Papeete verwacht. Somersetshire, verm. 13 v. Priok n. A'dam. Veendam, 21 R'dam verw. via Southampton en Le Havre Waterman, 14 Rotterdam verwacht. Westerdam. 14 New York verwacht. Willem Ruys. 13 Port Said verwacht. Willemstad, 16 Madeira verwacht. Zuiderkruis, vertr. 15 v. New York n. R'd3m via Southampton. OFFICIëLE PUBLICATIE Herhalingsoefeningen Voor de militairen, die op Maandag 14 Juli 1952 in de legerplaats bij Oirschot en de vliegbasis Gilze-Rijen onder de wapenen moeten komen, loopt de volgende extra- trein: Rotterdam DP v. 9.05, Fijenoord v. 9.13, Barendrecht v. 9.20, Zwijndrecht v. 9.27, Dordrecht v. 9.43, Lage Zwaluwe v. 9.57, Breda v. 10.12, Gilze Rijen a. 10.20, v. 10.22, Tilburg v. 10.32, Eindhoven a. 11.03. Met deze trein moeten reizen de militairen, woonachtig in een der hier vermelde plaat sen cn tevens de militairen, die via een de zer plaatsen moeten reizen en derhalve op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats moeten vertrekken, dat zij op het betreffen de "station aansluiting hebben op de extra trein. De militairen uit de richting Den Haag moeten reizen met trein nr. 1017 - tot Rotterdam a. 8.43 uur. De militairen uit de richting Zeeland-Roosendaal moeten reizen met trein 363de tot Breda - a. 10.03 uur. De militairen, die niet in de bovenvermelde plaatsen woonachtig zijn, moeten reizen met treinen van de normale dienstregeling - eerste reisgelegenheid na 7 uur. Het ver voer van Eindhoven-station naar legerplaats bij Oirschot geschiedt met bussen en A.A.T.- auto's. TE KOOP: gunstig gelegen te Haarlem. Moderne inventaris; Brie ven no. 269. Huish. personeel gevr. Voor dir. gevraagd NETTE DIENSTBODE, fl. kunn. wer ken, dagel. van 85 u. Zond. vrij. Aanm. Mevr. v. d. Vring, Potgieterweg 11, BI.daal. Gevraagd in gezin met kind. ZELFST. DIENSTM. v. dag en nacht, v-g.g.v. Mevr. Jan sen, Boulevard Paulus Loot 79 a, Zandvoort. Tel. 2822. Gevr. keurig ZELFST. MEIS JE v. 8—3 uur, in kl. gezin, leeft, niet ben. 18 j. Aanm. iedere avond na 7 uuur bij Mevr. Botter, Zijlweg 172. HANDIGE HUISH. HULP gevr-, goed kunn. rtaaien. Liefst v. direct in v. m. va- cantieplannen v. ons gezin. Vertrouwd bij kind. Hoog loon. Meerdere hulp aanw. Beslist v.g.g.v. Br. no- 366 Wensing's Adv. Bur., Tem peliersstraat 32. DAGMEISJE van 9—5 uur. Merellaan 31, Bentveld. Tel. 27976. Gevr. FL. DAGMEISJE voor direct. Meer hulp aanwezig. Pension Schabbink, Ripper- dapark 11. Gevr. per 1 Aug. NET MEIS JE, van 8-3016.30 uur. Aanm. C. Francklaan 21, Heemstede Telef. 38576. Gevr. voor zo spoedig mogel. FL. DIENSTMEISJE voor de dag, van 85. Aanm. tussen 7—8 u. Jac. v. Ruysdoellaan 25, Heemstede. Gevr. voor spoed, indiensttr. HULP IN DE HUISII. Prast, Koningsteinstraat 11 rd. FL. ZELFST. MEISJE v. d. of d. en n. in gez- met twee schoolg. kinderen. Rijksstr.- weg 46, Bennebroek. Telefoon K 2502 264. Bedrijfspers. gevr. Levensmiddelenbedrijf Firma G. M. van Maas, Kruisweg 41 vraagt NET MEISJE. 1820 j. liefst met het vak bekend. Hypotheekkantoor vraagt ac tieve AGENTEN (ESSEN). Alleen de relatie is voldoen de. le en 2e hyp. Hoge prov. Brieven G 6084. VERKOOPSTERS en leerling verkoopsters kunn. geplaatst worden in diverse afdelingen. Brieven met opg. v. leeftijd, verl. sal- en laatste werk kring G 6083. JAPONN NAAISTERS. Aank. en geroutin. Vast loon. Habo- ra, Haltestraat 4, Zandvoort. STRIJKSTERS, PERSTERS en meisjes voor alle afdelin gen. Chem. wasserij Keijser, Lorentzplein 25. Gevr. aank. of 2de DAMES KAPPER (STER). H. C. Albers Jr., Heereweg no. 228, Lisse. Telef. K 2530 3210. Huish. pers. aangeb. NET FRIES MEISJE, P.G., 17 jaar, zoekt betrekk. voor d. 'en n., waar tijd beschikb. is voor het volgen van avond- H.B.S. Aanb. D. v- d. Eems, Junoplantsoen 60, Haarlem. Bedrijfspers. aangeb. Schilder vraagt SCHILDER WERK. Brieven G 6144. Net meisje, 16 jaar, z. z. g. g. als LEERLING KAPSTER. P.a. Frans Halsstraat 27 zw. Huizen gevraagd Huurovern. VRIJ HUIS, in Haarlem of omg. (3 slaapk,) overn. stoff. zo nodig meubil. Brieven G 6137. Te koop gevr. ZONN. VRIJ HUIS, minst. 5 k., zold., nu of later, leeg te aanv. Kleine gar- of loods. Br. G 6117. Te koop gevr. KL. HEREN HUIS te Overveen. Leeg te aanvaarden. Br. G 6098. Te koop gevr. MIDDENST-- WONING, Haarlem of omstr. met vest. verg. Br. G 6070. Te koop gevr. BURGER WOONHUIS tot 8000.—. Brieven G 6069. Gevr. HUUROVERN. van- of koop, voor zelfbew. in Haar- lem-Overveen, liefst omgev. Zijlweg, ruim woonhuis. Br. met opg. v. prijs, adres en datum v. aanvaarding G 6068. Te huur of te koop gevr. in Haarl. of omstr. MIDDENST. WONING. Kan ook geruild worden met ben.huis. Centr. Brieven G 6067. Huizen aangeboden FL. HUIS, leeg te aanvaarden 6 mille. Rijksstraatw. Brie ven G 6159. Gedeelte van MOD. VILLA in Aerdenhout, gemeubil. of gestoff. te huur aangeboden. Brieven G 6120. VR. BENEDENHUIS, bad en tef., 2 slaapk., zeer g. stand. Huur 40 p. md. met overn. inboedel 6500.— v. gerepatr. met 1 a 2 kind. of fam. met vest. verg. Br. no. 364 Wen sing's Adv. Bur., Tempeliers straat 32. Te koop aangeb. herbouw DUBB. WONING, werkpl. en winkel, gr. plaats en schuur, vrije sector centr. Haarlem Bouwverg. aanw. Br. G 6118. ARBEIDERSWONING m. in boedel, alles in z. g. st. omg. Leidsevaart-Pijlslaan. Bevr.: onder tel. 21551 en 16818. Na dere inl. ook te verkr. Kant. Woonzorg, Koningstraat 16. HUUROVERNAME aangeb. H.-Z., gr. suite, serre, v. en a. tuin, keuk., keld., 4 gr. sl-k. en badk., verpl. overn. stoff. en meub. 6000. Vest. verg. vereist. Brieven G 6072. HUUROVERNAME van groot vrij bovenhuis (C.) teg. overn. van z.g.a.n. meub. Br. G 6071. Kamers gevraagd Gevr. door nette Heer op lft. ongem. of gestoff. KAMER. Brieven G 6133. Gevr. met ing. v. 1 Sept. gem. ZIT-SL.KAMER of kamer m. slaapkamer v. vader en zoon, indien mog. m. warme maalt. H.lem, H.stede of BI. daal. Brieven G 6122. Onderw. zoekt ongem. zonn. KAMER, liefst Haarl.-Zuid. Brieven G 6121. Gevr. door dame gemeubil. ZIT-SLAAPKAMER op het Z. in Haarl.-Z. of H.stede, met pension, liefts met telef. en centr. verw- Br. G 6104. Dame alleen vr. goede ZIT- SLAAPKAMER m. pens. aan verkeersweg in de nabijheid van goede verbind, in H.lem of omstreken. Brieven G 6102. Net besch. meisje zoekt ZIT- SLAAPKAMER liefst ongem. b-b.h.h. Brieven G 6093. Dame, b.b.h.h. vr. gr. ongem. KAMER m. PENS- of warme maalt. Brieven G 6085. ZIT- EN SLAAPKAM. gevr. door dame op leeft, op g. st. en met goede verbindingen H.stede of Haarlem, liefst on- gemeubil., event, met warme maaltijd. Brieven G 6103. Besch. kl. gez., geen kl. kind., zoekt WOONRUIMTE H.stede A.hout of omstr., minst. 3 kam. en keuk., ongem-, event, gestoff. Brieven G 6074. Beschaafde jongelui, reeds lang in ondertrouw, zoeken WOONRUIMTE, liefst onge meubileerd. Br. G 6073. Kamers aangeboden 2 gestoff. KAMERS met k. en stookgel. en badk. Zaanen- laan. Brieven G 6150. GEM. SLAAPK. voor n. m., b.b.h.h. Schoterweg 200. ZIT-SL.KAMER met pension voor 1 of 2 pers. L. Begijne straat 22. Per 15 Juli zonn. gestoff. ZIT-SLAAPK., parterre, met gebr. v. keuk. en /of met of z. warme maalt. Tel. aanw., omg. Zijlweg. Br. G 6145. Aangeb. gestoff. ZIT-SL.K., met gebr. v. keuk., v. dame. Rustcnb.laan 31, Haarlem. ZITK. EN SLAAPKAMER v. Heer of Dame. Frans Hals straat 15. Ruime ZIT-SLAAPK. aangeb. te H.stede, op g. st., met voll. pens., bad en tel. aanwezig. Brieven G 6165. Te huur ZIT- EN SLKAMER met badkam., keuk. voor bej. echtp. of dame all- op goede st. bij slation Aerdenh. Brie ven G 6123. Woningruil Aangeb. BOVENHUIS a. d. Parklaan bev. kam. en suite, zijkam., keuk., bale., 3 sl.k. en berghok v. kolen (Huur 32.50 p.m.) Gevr. huis met minst. 7 kamers. Huur tot 60 p. m. Brieven G 6151. Gevr. VRIJ HUIS, gesch. v. dubb. bew. in ruil voor zonnig vrij bovenh. Jan Haringstr. Brieven G 6124. Aangeb. PRACHTIGE FLAT ETAGE, Haarl.-N., 4 kamers, keuk. douchecel. Gevr. gro tere woning met douchecel. Brieven G 6105. ROTTERDAM-HAARL. Aang. etagewoning, R.dam-N. 3 gr. kam., keuk-, bale., zolderk. Huur 6.65 p. w. Gevraagd woning H.lem. Br. G 6086. AMSTERDAM Adm.-de Ruy- terweg. De Krommerdt, 3 le en suite, kl. kam., keuken, douchecel. Tel. geh- vrije flat le et. Huur c.a. 40.—- Gevr. Haarl.-Z. of omg. gr. huis. Aanb. Makel. Slothou- ber, Zomerluststr. 5, Haarl. Telef. 17998. Aangeb. Haarl.-N. ZONNIG VRIJ BOVENH-, vrij uitzicht, 4 kam-, k., badcel, schuur, 6.30 p. w. Gevr. vrij huis, 5 kam. tot 40.— p. m. H.lem of omgeving. Brieven G 6075. Diversen VERMIST sinds Dinsdag om trek Westerhout zwart poesje witte poten en befje. Inl. of terugb. t. b. Westerh.str. 24. Tel. 19865. VERLOREN Dinsdag, omtrek Verspronckweg - Stoopplein zwart damestasje. Ter. bez. goed beloond Or. Nassaulaan 114, Overveen. Gratis af te halen JONGE KATJES. Santp.plein 14. Wie ruilt mijn nieuwe compl. SIMPLEX H. FIETS voor g. st. z- bromfiets? Br. G 6076. Te koop gevraagd Te koop gevraagd DAMES FIETS. Brieven G 6152. Gevr. ROEIBOOT om te vis sen en een meisjesfiets, lft. 6 a 7 j. Cloosterweg no. 16, H.stede. Tel. 38635. In goede st. ZACHTE DIVAN voor zieke. Bill. pr. Spoed. Brieven G 6135. FLINK DUIVENHOK met broedhokken. Geen til. Aster laan 8, A.'hout. Tel. 26872. Te koop gevraagd RADIO. Brieven met prijs G 6111. Te koop gevr. INVALIDE- FIETS of aanhangwagen. Brieven G 6110. NORTON 500 c.c., k.k. Nat. bew., geh. gerevis. Ook gen. te ruilen. Te bez. Zondag Pla taanstraat 85, H.-N. B. S. A. 250 c.c. 350.—. Minahassastraat 38. Z.g.a.n. ZEILBOOTJE, zeil klaar. Te bevr. „Wetterwille" Spaarndamseweg, prijs 325. D. K. W., 98 c.c., op z.g.a.n. banden. Prijs 225.—. Ban- doengstraat 10, H.-N. Een z.g.a.n. KINDERWAGEN. Spaarnhovenstraaat 20, H.N. Opvouwb. WANDELWAGEN. Graafschapstraat 11. CYL. SCHRIJFBUREAU 60. J. C. van Oostzaanenlaan 8, Heemstede. Spoed. H.H. KAPPERS. Zeer mod. 2-pers. uitneemb. KAP TAFEL met parfumkastjes, enz. ook gesch. v. damessalon Bill. pr. Breestraat 5 A Hrl. Part. biedt aan OPEL, 4-d. Sedan'36, met radio en an dere acc. Joz. Israëlsplein 9. Heemstede. Tel. 35026. MOTOR 98 c-c., nwe banden. Lange Raamstraat 27 R. KOELKAST, inh. 118 L. met gar. 600.—. Telef. 21800. OPEL OLYMPIA '39, pr. st. 875— Herensingel 163 rd. MOD. KINDERWAGEN, in g. staat. Westerhoutstraat 14. (drukbel). Te koop SPORTIEF ZEIL BOOTJE, compl. m. dekzeil, 10 M2. 175. Ohmstraat 5. Til-op KINDERWAGEN crè me. Na 7 u- Iordensstraat 44. SOLEX, uitst. onderh. Voge- lenzangseweg 34, Aerdenhout (halte Waterl.) 's av. na half 8. Te koop nieuw ongebruikt 12-els VLOERKLEED. Van Egmondstraat 24 rd. Van partic. goed onderhou den VAUXHALL. Rijksstraat weg 334 bov. Tel. K 2500-23919. Zeer goede KINDERWAGEN m. matr. 20. Cremerplein 6. MOBYLETTE '51. Bevragen: Zijlweg 3, Overveen. COMPL. WERKFIETS 25. Dennenstraat 3. Tel. 25398. Rohvp. BOUWKAS-CONTR. ter overn. aangeb. Tel. 27901, na 20 uur. Gloednieuw 4 L. VERSTER KER (Pick-up en microf. aan sluit.) en zware luidspr. in lederen koffer of salonkast. Na 7 uur Bonairestraat 38 b. Santpoort. PANTHER '49 250 c.c. k.k. J. Beers, Kruisweg 1855, Cru- quius, Haarl.meer. KRIELKIPPEN. Te k. enige toompjes in wit en patrijs. Barbarossastraat 41. Verlofg. h. zijn pr. rijdende HILLMAN aan. Benz. 1 11, geen olie verbr., schuifdak, bermlamp, mistlamp, 900. Langedijkstraat 29, Haarl. ZIJDEN ROKKAP f 12.50. Lasschuit, let op Kl. Hout straat 46. Zoekt u een mooie TUIN BANK? U slaagt altijd! Bor- neostraat 30, H.-N. Hulp bij WISKUNDETAKEN en herexamens. Salm, Duin- wijkweg 10, Bloemendaal (bij Openluchttheater). Tel. 23175 AUTO. en MOTORRIJLES. Keijzer's Rijschool. Autoclub- les f 3.50 per uur. Motor f 45 per cursus. Iepenstr. 3. H.-N. MOTORRIJDEN, cursussen of enk. lessen bij de Eerste Haarl. Motorrijschool, Raam- singel 28, Tel. 15454. VACANTIECURSUS TYPEN Pitmanschool, tel. 18441, Wil- helminastraat 47, Haarlem. HEREXAMEN OF TAAK? Bijlessen v. Natuur-, Schei en Wiskunde. Succes verze kerd. Bill. cond. Goede ref. Zaanenlaan 111. WONINGRUIL? Wij helpen U! Nieuwe Gracht 50. Prima lopende D(\.MES- en HERENPOLSHORLOGES, z. g. a. n. f 7 met garantie. Vergierdeweg 146. BEROEPSKEUZE? Chemie! Analystenschool Amsterdam A. S. A. Lab. V. U. Vraagt inl. en prosp. bij J. Timmer, Gr. Albr.laan 65, Amstel veen, Tel. 3158. Aangeb. v. part. RENAULT 4 '49 en Ford Sedan '48 met radio, heater en spotlight, beide wagens worden onder garantie verkocht. Zijlweg 292. Tel. 11521, Haarlem. Enige mooie KINDERWA GENS, tweeling-wandelwa gen en ledikantje. Bill, prijs. Twijnderslaan 17. ROOKSTOELKUSSENS met dubb. vering en gar. f 33.50 Zaanenstraat 63, tel. 25144. Kampeerders! STROZAK KEN f 4.40, 12 stuks f 4.10, 36 st. f 3.95. Wassenaar, Jans- weg 17. WATERD. KAMPEERTEN- TEN met 20 pet. korting, ge bruikt v. demonstr. Gloed nieuw, doch iets smoezelig. Catalogus op aanvraag. „The Indiana", Haarlem, Zijlweg 111. Tel. 17877. K AMPEERHUIS JE, 5x3 mtr. plus uitgeb. keuken, st. Bl'daalse Strand. Tent nr. 126 K. V. De Zeemeeuwen. MARKIEZEN - ZONNESCHERMEN. Extra verlaagde prij zen. Vr. ons vrijbl. aan. Nieuw en overtrekken. Fa. Verweij en v. Heerden, Sophiaplein 20, Tel. 11609. HERENFIETS, sportm. 35; jongensfiets 45; beide met lamp en goede banden. Jan Steenstraat 81. Lessen JONGENSFIETSJE. 8—12 jr. Theemsplein 26. VASTE WASTAFEL in g. st. Brieven G 6088. J. L. O. HULPMOTOR voor invalidewagen, 4560 c.c. be slist prima. Brieven G 6077. Te koop aangeboden Een in pr. st. zijnde zwart laken JACQUET-COSTUUM, vooroorl. kwal. norm- maat. Brieven G 6158. HERENKAPPERS INVEN TARIS. Rijksstraatw 214, H,N. EVEN DANSEN LEREN. Privé-danslessen f 2, op elk gewenst tijdstip. Dansschool W. Fortgens, Gr. Houtstr. 176 OPL. PEDICURE - VOET- KUNDE, schoonheidsspec., v. Vakdipl. Spoedcursus v. emi granten. Haarl. Opl. School, Pijnboomstraat 6. Tel. 24402. Te koop aangeboden GAZELLE CARRIER met luxe laadbak m. deur opensl. ramen, afm. 1. 2.50 m.. br. 1.28 m., ho. 1.65 m. gesch. v. cant, winkel of Caravan car. Heck. Spaarnwouderstraat 102 rd. Haarlem. SP; WITTE PUIN met hele en halve stenen, gesch. v. met selwerk. Dir. van fabriek p. autovracht thuisbez. Oude trottoirtegels dikte 6 c.m. Putringen diameter 2 M„ hoog 1 M. G, A. Veldhuijzen, Alb. Thijmlaan 5, Bloemend, tel. K 2560—8351. CHEVROLETBESTEL AUTO 1939 in pr. st. 3/4 ton, en Chevrolet 1934 gesl. laadbak 3/4 ton, Oude Kruisweg 1847 Vijfhuizen. Tel. K 2548—257 FIAT „1100" 4 cyl. 4 pers. m. 1. kap, z. zuinig in pr. conditie f 1450, m. papieren. Zaanenstraat 137 zw. FORD 4 cyl. 2 zitt. i. pr. st. pr. banden f 550. parage St. Bavostraat 3, H.-N. Te koop gevraagd Voor onze buitenlandse cliënten vragen wij: gehele- of gedeelt. INBOEDELS, kristal, koperwerk, porcelein antiek, meubeltjes, curiosi teiten, goud, zilver, enz. enz. Bel op 19531 of br. no. 282. Gevr. BABY-COMMODE en kinderstoel. Br. m. pr. no. 277 Eiken HANG- of LEGKAST en hand- of trapnaaimachine te koop gevr. Schrijf of bel, wij komen. J. Bijl, Weesper- straat 87, A'dam. Tel. 57750. Diversen Haast Uü! RECL. PERMA NENT v.a. f 5.50 met volle gar. A. Stoker, Breestr. 5. Tel. 13575. Ook Permanenten wij aan huis, geheel stroom loos, zonder toestel. Goede doch GOEDKOPE REPARATIE aan alle mer ken huishoudnaaimachines bij u aan huis. Br. no. 278. IEDEREEN ZEGT HET TROUWENS. De zuinige Re nault verhuurt Bouwens. Auto-verhuur Burretstr. 10. Tel. 17734, bij Turfmarkt VERHUUR zonder chauf feur. Nieuwe wagens, thans ook 6 persoonswagens met radio. Fa. De Boer en v. d. Lubbe. Nw. Kerksülein 4, Tel. 16655, b.g.g. 23427. RUILT UW OUDE BONT- MANTEL IN voor een nieu we. Bonthuis 't Centrum, Utrechtsestr. 134, A'dam. Tel. 39418. DEKENS OVERTREKKEN bij Dekenfabriek Wassenaar, Jansweg tel. 14329. ONTKOLEN VAN BROM- FIETSEN. Event, ook aan huis. Bill. pr. Br. no. 279. HUWELIJK. Waarom draalt- u nog langer? Honderden zijn door onze bemiddeling getrouwd, talloze dankbetui gingen. Komt u eens op kantoor praten of schrijft ons. dat verplicht nog tot niets. Kantoor „Metropa", Middelland plein 21 a, Postbus 70, Rotterdam, Telefoon 50613,

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3