Kort en bondig Predikbeurten Drie slachtoffers bij explosie op kustvaarder Nieuwe fractie van Gaullistische rebellen Hillegom Zandvoort Bloemendaal Heemstede Lisse Mr. Amersfoordts werk voor gemeente en polder Bennebroek ZATERDAG 12 JULI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Ongeluk op de „Myfem" in de Seinemonding Ernstig ongeluk van Nederlandse toeristen Apollo's Tirolers in de Bloemendaalse alpen Bridge Eindstrijden om de Kennemerlandbekers Olympisch Stadion maakte 23 mille winst in 1951 Waterpolo-uitslagen Jubileum bij Amsterdamse Waterleiding Comité Bevolkingsonder zoek op TBC geïnstalleerd Directeur van kwekerij Schoo in het zilver Pluimveetentonnstelling van „De Eendracht" gaat niet door Haarlemmermeer De band Burgerlijke Stand van Haarlem Vrijdagmiddag hebben zich op de Ne derlandse kustvaarder „Myfem", die met een lading kolen van Cadiz op weg was naar Rouaan, twee ontploffingen voorge daan, die aan drie opvarenden het leven hebben gekost. De slachtoffers, twee leden van de bemanning en een dochtertje van de kapitein bevonden zich op het dek. Ten gevolge van de ontploffingen die zich in de ruimen voordeden, werden zij overboord geslingerd. Hun lichamen zijn nog niet ge vonden. De „Myfem", die niet ernstig werd beschadigd, heeft later de reis voortgezet. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van Port Jerome bij de rnondingg van de Seine. De slachtoffers zijn het 4-jarig dochtertje van de kapitein Van Genderen, de 26- jarige ongehuwde machinist H. Schaar uit Vlaardingen en de gehuwde machinist H. Hagoort uit Rotterdam. De „Myfem" werd in 1951 gebouwd en meet 472 brt. De kustvaarder is eigendom van de Transport- en Handelsmaatschappij E. Lijnzaad N.V. te Rotterdam. De beman ning telde 10 koppen. PARIJS, (Reuter). Een groep van 30 Gaullistische „rebellen" in de Nationale Vergadering heeft Vrijdag officieel een nieuwe fractie gevormd onder de naam „onafhankelijke groep voor republikeinse en sociale actie". 32 afgevaardigden in het geheel zijn uit generaal De Gaulle's fractie getreden. Twee van hen hebben medegedeeld, als onafhan kelijke leden van de Assemblée te zullen optreden en zich niet bij de nieuwe groe pering te zullen aansluiten. Tot voorzitter van de nieuwe fractie is gekozen Edmond Barrachin, een vooraan staande Parijse afgevaardigde. Bij de verkiezingen van Juni 1951 kre gen de Gaullisten 118 zetels in de Natio nale Vergadering toegewezen. Zij vormden toen de sterkste partij. Op het ogenblik beschikken zij over nog 85 zetels tegen de socialisten 106, de communisten 100, de gematigd conservatieven 100 en de volks republikeinen 88. Verwacht wordt, dat ongeveer 13 van de 56 Gaullistische leden van de Raad der Republiek (senaat) het voorbeeld van de „rebellen" in de Assemblée zullen volgen. NEUSS (D.P.A.) Bij een auto-ongeluk tussen Neuss en Keulen is gisteren me vrouw Rietdijk uit Rotterdam om het leven gekomen. Haar echtgenoot werd ern stig gewond. Hij is in een ziekenhuis opge nomen. De andere inzittenden van de auto, een dochter, schoondochter en zoon liepen lichte verwondingen op. Het ongeluk ge beurde, toen de door de heer R. bestuurde auto een vrachtwagen wilde inhalen. De personenauto kwam tegen een boom te recht. De familie was op vacantiereis. Er werd gisteravond lustig gejodeld en op Tiroler manier amusementsmuziek ge maakt in het Openluchttheater te Bloemen- daal. Het waren wel geen echte Tirolers die daar hun kunnen toonden, maar ze deden toch uitstekend hun best om ons in de waan te brengen dat we in een ver loren hoekje van de Alpen verzeild waren, in plaats van in de duinen van Kennemer- land.... Oorspronkelijk was bepaald, dat de Haarlemse Politiekapel een concert zou geven, doch dit kon, wegens omstandig heden in verband met de dienst, niet door gaan. En zo kwam dan als plaatsvervang ster de „Tirolerkapel" van de muziekver eniging „Apollo" in het licht van de Bloe mendaalse schijnwerpei-s te zitten. Deze keurig geüniformeerde „Tirolerka pel" (uit elf leden bestaande) is nu onge veer anderhalf jaar met deze liefhebberij bezig, onder leiding van de heer Wijtjens, de eerste trompettist van het groepje. Het is een eigenaardig verschijnsel hoe deze soort clubjes de laatste tijd overal in ons land ontstaan. Zij delen met de drumbands, de jazz-orkesten en andere exotische en sembles van amusementsmuziek de zin voor show. Maar ik geloof dat wij er ook een reactie in moeten zien tegen de jazz muziek, voor zover die bedreven werd en nog wordt door amateurs. Het raffinement, dat vereist wordt voor een aanvaardbare jazz-prestatie, is meestal voor dilettant spelers onbereikbaar; een Tiroler-réper- toire kan echter door amateurs zonder be zwaar ter hand worden genomen. Dit brengt dan wel geen geestelijke rijkdom en men zet er de klok een heel eind mee terug, maar het kan zo naïef eerlijk zijn in zijn ouderwetse dansrhythmen en sim pele deunen. En laat het dan een onschul dig vermaak blijven voor de spelers zelf, een amusement dat gemakkelijk resultaten waarborgt en dat de executanten volkomen kunnen beheersen. Tot die mode weer eens uitgediend heeft en men zich misschien, in Poolse kledij gestoken, zal gaan amuse ren met polonaises, varsoviennes en krako- niacs. Of er liefhebberij in zal vinden om op dezelfde wijze te gaan Spanjoliseren, wat tenslotte nog niet zo gek zou zijn. Maar enfin, men heeft nu zijn zinnen op de Tiro- lermuziek gezet en dat moet nu maar uit werken. En de Tirolers van „Apollo" schijnen er zich met animo aap te hebben gewijd; zij spelen en jodelen dat het een lieve lust is. JOS. DE KLERK. Vrijdagavond werden in het gebouw van de Haarlemse Jongemannen Vereniging de bridgefinales gespeeld van de wedstrijden om de Kennemerlandbekers voor eerste en tweede klassers. In de eerste klasse ging de eindstrijd tussen Haarlem N.B.B. 2 en de bridgeclub „De Jump" uit IJmuiden. De Haarlemmers namen in de eerste ron de van deze wedstrijd reeds een ruime voorsprong. Met niet minder dan achtenzes tig matchpunten verschil kwamen de Haar lemmers voor de tweede maal in het bezit van de beker. In de finale voor tweede klassers had het tweede team van de Bloemendaalse Bridge club een achterstand van negentien match- punten oo Haarlem N.B.B. 4. Toch won nen de Bloemendalers de wedstrijd. Met drieëntwintig matchpunten in hun voordeel wonnen zij de beker. De voorzitter van het district Haarlem van de Nederlandse Bridge Bond. de heer Prins, reikte na afloop van de wedstrijden de bekers aan de winnaars uit. In het Olympisch Stadion in Amsterdam is Vrijdag de aandeelhoudersvergadering gehouden van de N.V. Het Nederlandse Sportpark. Uit de verlies- en winstreke ning bleek, dat over het jaar 1951 een winst is gemaakt Van ruim 23 mille. Tien procent hiervan wordt gestort in het fonds „bijzondere doeleinden". Uit het jaarverslag blijkt, dat de voet balsport het vorig jaar weer de meeste toeschouwers trok. Er werden ruim 30.000 toeschouwers meer geregistreerd dan in 1950. De belangstelling voor de wieler sport is iets achteruit gegaan, wat al dus de voorzitter, de heer H. Muller, te wijten is aan slechte weersomstandigheden en de dalende interesse voor baanwedstrij- den. De speedway wedstrijden mochten zich in een aanzienlijk grotere belangstelling verheugen, doch zo werd medegedeeld de organisatoren hiervan staan voor zeer hoge kosten en het is de vraag of men dit op den duur kan volhouden. De sauna werkt nog met verlies, doch deze is zeer gering. De autoveilingen blijken talrijke aan deelhouders- een doorn in het oog te zijn. Deze kwestie zou opnieuw worden beke ken. Grote hulde werd gebracht aan de directeur van het stadion de heer J. van Bessem, voor „de voortreffelijke wijze en de grote animo, waarmede hij zijn werk verricht". IJshockeyhal in stadion? Vragen werden gesteld over de bespre kingen tot bouw van een ijshockeyhal op de terreinen van het Olympisch Stadion. In antwoord hierop deelde de voorzitter mede, dat de onderhandelingen nog gaan de zijn. De commissarissen hebben de bouw reeds in beginsel goedgekeurd. Mogelijk zal de bouw hiervan met eigen kapitaal worden gefinancierd. De ijshockeyhal zou aan vijfduizend bezoekers plaats bieden. Berichten, dat de hal reeds in December aanstaande voor de ijshockeysport ter be schikking zou staan, werden „te optimis tisch" genoemd. De waterpolo-uitslagen in de competitie van de K.N.Z.B. luidden: Dames: Tweede klasse: DWT 1-DWR 1 4-4; derde klasse: Haarlem 1-Blauwe Beugel 1 8-1, Haarlem 2-DWT 3 2-4. Heren: Hoofdklasse: Haarlem 1-HVGB 1 5-5. Res. eerste klasse: Haarlem 2-Zian 3 7-1, Haarlem 2-HVGB 2 3-5. Tweede klasse: DWR 1-HPC 1 2-7. Res. tweede klasse: HPC 3-DWR 2 2-5. Res. derde klasse: DAW 2- HVGB 4 1-2. Kring Haarlem Dames: Eerste klasse: DWT 4-HVGB 2 2-2. Tweede klasse: HPC 2-Haarlem 3 5-5. Afdeling meisjes: DWT-DWR 3-1. Afdeling jongens: Haarlem b-HZV 0-2. Maandag herdenkt de heer L. Band, die werkzaam is bij de Amsterdamse Waterlei ding (Leiduin), de dag waarop hij vóór veer tig jaar bij dit bedrijf in dienst trad. De heer Band heeft zich grote bekendheid ver worven in het werk van de E. H. B. O. en de Reddingsbrigade, waarvan hij een ijverig propagandist is. Het zal hem Maandag zeker niet aan belangstelling uit brede kring ont breken. In tegenwoordigheid van de beide wethou ders is het Hillegoms Comité voor het Bevol kingsonderzoek op Tuberculose door de bur gemeester van Hillegom, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. geïnstalleerd. De burgemeester wees op het grote belang van het bevolkingsonderzoek e& sprak de hoop uit. dat de Hillegomse bevolking vol ledige medewerking zal verlenen, opdat een zo hoog mogelijk percentage onderzocht zou worden. Hij vestigde de aandacht op het vele werk dat door het. plaatselijk comité verricht moet worden, voordat het onderzoek zal kunnen plaats vinden. In het comité hebben zitting de heren P. H. Fijma (voorzitter) en Q. Waverijn (secretaris penningmeester), alle in de gemeente geves tigde artsen, de heren J. M. Martens, J. H. Versteege, H. J. Lijcklama en mr. J. C. Schou ten als vertegenwoordigers van de Hillegomse Vereniging tot Bestijding der T.B.C., de heren A. Kleijwegt en R. J. J. Heirman, namens het Groene- resp. Wit-Gele-Kruis. Na de installatie gaf de voorzitter van het comité een uiteenzetting over de organisatie van het onderzoek, de te voeren propaganda en de werving van huisbezoekers. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmina Antonia Maria, d. v. C. van Lierop en T. J. Meijer. Johannes Gerardus Maria z. v. G. Ruigrok en C. M. Seijsener. Christina Johanna Maria d. v. W. C. Witteman en J. M. T. van Haaster. Theresia Lusia Maria, d. v. F. C. J. de Boer en M. C. van Diest. Henrica Johanna, d. v. W. Persoon en H. A. de Greef. Margaretha Maria, d. v. A. W. van Eeden en H. A. M. Kaptein. Wilhelmina Johanna, d. v. J. Uilenreef en M. Karssen. Cornelia Maria Elisabeth d. v. J. N. Veenman en P. J. Weijers. Ondertrouwd: J. Staal en T. Kiewiet. Getrouwd: H. N. Persoon en C. W. Lie- verse. A. Dalemans en A. C- Wiebes. Overleden: Wed. H. M. Weijers—Kleijn, 74 jr. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Christina Hendrika, d. v. G. van Koningsveld en H. S. de Bie; Evert, z. v. H. E. Dees en C. M. Kion; Josua Michael, z. v. A. R. Gosendon en H. H. Franken; Dirk Alexander Cornelis, z. v. C. Mooij en H. Stoks; Anna Elisabeth, d. v. A. de Hullu en A. L. E. Krijn; Peter Karei, z. v. E. H. G van Steenveït en E. Bochem; Antje, d. v. C. Koper en A. Keesman. Johan Henk, z. v. J. H. van Zutphen en G. M. Hollenberg: Yvon ne Margaretha, d. v. W. Bouland en F. P. Meij; Hendrika, d. v. A. Paap en E. Wil- lemse; Hillegonda Eveline, d. v. K. A. Kluin en J. Martens; Robert Jan, z. v. J. E. Jansen en P. W. van der Tas. ONDERTROUWD: M. C. Wedman en E. Priessen; J. H. L. Limonard en M. E. Waitz; G. J. Aaldriks en M. P. Schuiten. S. J. Bruinsma en S. F. de Groot. OVERLEDEN: levenloos geboren kind van E. Kerkman en W. C. Weber. De heer J. Vis, directeur van de N.V. Bloembollenkwekerij en -handel voorheen René Schoo en Co. te Heemstede, viert op 15 Juli zijn zilveren jubileum bij dit be drijf. Hij was aanvankelijk adjunct-direc teur en werd in 1929 tot directeur benoemd. De heer Vis heeft zich vooral voor de bloembollenexport naar Frankrijk verdien stelijk gemaakt en dat zijn arbeid ook in dat land werd gewaardeerd bleek uit de hem in 1948 toegekende onderscheiding La Croix de Chevalier de Mérite Agricole. De jubilaris vertoeft op 15 Juli in het bui tenland. De pluimveetentoonstelling „De Eendracht" hield Vrijdagavond in het. R.K. Verenigings gebouw een ledenvergadering, waarin de voorzitter, de heer W. Koch, mededeelde, dat de voorgenomen tentoonstelling welke in Novmber gehouden zou worden, door over heidsmaatregelen in verband met de bestrij ding van de pseudo-vogelpest, niet door kan gaan. Met grote moeite heeft men weten te bereiken dat per provincie één tentoonstel ling gehouden mag worden en voor Noord- holland is Beverwijk aangewezen. De ver gaderden waren van mening dat door deze maatregel de liefhebberij om pluimvee te houden, ernstig wordt g.eschaad. Aftredende bestuursleden werden allen bij acclamatie herkozen en tot slot van deze bij enkomst hield de heer H. Smoorenburg een interessante beschouwing over drie pluimvee- rassen, de Witte Leghorn, de Welsummer en de Columbia. DOKTERSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 13 Juli waargenomen door dr. W. v. d. Lin den, Heemsteedse Dreef 253. telef. 34606 en dr. J. L. Tombrock. Burg. v- Lennepweg 1, telef. 38032. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz, Camplaah no. 17. Geopende apotheek: ingaande Zaterdag 18 uur, Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 88, telef. 38197 en Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, telef. 26772. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: A. C. de Meerleire en J. Hibma; G. van Duijn en J. M. Nahuijsen; J. Coblens en A. J. M. Smit; A. A. Groen en W. Davelaar; G. B. Dijkhof en C. M. Greij- mans; J. M. Vester en W. Breeuwer; L. de Vries en C. M. B. van der Meer; J. M. Nii- huis en T. G. van Iioewijk; W. Langendonk en E. E. Dijkstra. Getrouwd: J. Olijdam en G. Koenders; A. C. J. Schoonderwoerd en J. Jorritsma; W. Huijsmans en A. Th. Driessen; M. J. Bij- leveld en B. J. de Jonge Poerink; J. Vol kers en J. van Heyst; E. Waller en W. E. Henning. Geboren: Bernofina Regina Alegonda, dochter van J. Teuwisse en G. M. C. Cas- tien; Maria Magdalena, dochter van: F. J. Kuipers en H. L. M. Webbers; Bernard Jozef Paul, zoon van H. J. P. Loeffen en L. M. Freundlieb; Liduina Elisabeth Maria, dochter van J. H. P. van Spanje en M. Bal. Overleden: Wed. H. J. van PeltLam- bregts, 85 jaren. L. van Bakel, 39 jaren. Mej. J. A. Ruijsenaars, 68 jaren. A. J. H. van der Sloot, 82 jaren. L. A. Vosse, 78 jaren. A. Koppelman, 67 jaren. NACHTCACTUS IN BLOEI Een nachtcactus, die met meerdere bloemen in bloei staat in de kassen van de gemeente lijke kwekerij aan de Veldlaan te Aerden hout, zal vanavond van acht tot tien uur voor het publiek te bezichtigen zijn. GROTE VACANTIE Vandaag is de vacantie van de openbare U.L.O.-school begonnen. De leerlingen van de openbare lagere scholen krijgen Vrijdag 18 Juli hun zomervacantie, die tot 1 Septem ber duurt. Voor de leerlingen van de scholen voor bijzonder onderwijs zijn de vacanties nagenoeg gelijk. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts J- H- M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, Bloemendaal, telef. 22261. In het zelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. van Dijk. Bloemen- daalseweg 307, Overveen, telef 12698 bij geen gehoor. 14424. De apothekersdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort- station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 19 Juli verzorgd door de Elswout-Apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalse- weg 341, Overveen, telef. 16760 en de Sant- poortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaal- sestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 - 8249. GESLAAGD De heer R. Segers te Lisse slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het exa men civiel ingenieur. Het diploma van de Rijkstuinbouwschool (met aantekening voor Engelse handelscor respondentie) te Boskoop werd behaald door de heer J. Q. L. Beens te Lisse. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Nan Johannes, z. v. J. Dol en G. Westerik. Rutgerd, z. v. G. Horsman en P Groeneveld. Franciscus Jozef Wilhelmus, z. v G. F. Ligthard en M. P. J. v. d. Vlugt. Adria nus Theodorus Martinus, z. v. A. H van Haas ter en E S. C. v. d. Heijden. Maria Anna Martina en Geertruida Catharina Maria dochters van L- v. d. Voort en J. M. Veld hoven. Henritta Maria Pia, d- v. H. W. M Vreeburg en H. G. Beelen. Waltherus Ber nardus Catharina z. v. W. B. Sanders en H G. C- v. d. Laan. Everardus Poulus Maria z. v. A. H. Lefeber en M- C. v d Vlugt Olga Jo- sepha Bernarda Maria, d- v. J- P. C. v. d. Drift en B. M. J. Kampenhout. Jacomina Alberdina, d v. A- v. d. Leede en H. M. v. d. Meij. Reinier Hendricus Leonardus, z. v. J. A. v. d. Zwet en A. M. A. Schreuder. Petrus Johannes Maria, z. v. W. G. Kortekaas en Th. J. Grimbergen. ONDERTROUWD: J. J. Schmol en M. J. Dol J. Warps er. F. M. de Kwaasteniet. B. A. Augustinus en A. W. Wassenaar. STRAATPREDIKING A.s. Zaterdagavond straatprediking hoek Wagenstraat te leiden door ds. J. Prins van Amsterdam. ZONDAGSDIENST De medische dienst wordt Zondag aan staande waargenomen door dr. A. J. Duij- maer van Twisti Heereweg 295, tel. 3453. De tweede burgemeester van. Haarlem mermeer, mr. J. P. Amersfoordt, heeft kort na de droogmaking van deze polder, zich met z'n veelzijdige kennis en krachtig initiatief niet alleen gewijd aan het ont ginnen en bouwrijp maken van de grond. Ook op menig ander terrein heeft hij zijn inzicht en zijn talenten aan het algemeen welzijn dienstbaar gemaakt. Reeds twee jaren na de drooglegging, toen de verkaveling der gronden gereed was gekomen, heeft mr. Amersfoordt de gehele aanleg van deze polder met z'n uitgebreid wegen-complex en de waterber- gingsproblemen uit was geboetseerd. Aan dit ontwerp werd veel aandacht ge schonken en het bleek van groot belang bij het beoordelen van de vele voorstellen. Als pachter van de nabij Sloten gelegen dijksgronden adviseerde hij om de bermen der wegen met graszaad te bezaaien. Deze raad werd direct opgevolgd en dit bezorgde spoedig zulke goede uitkomsten aan de polderkas, dat besloten werd met de gras verpachtingen successievelijk voort te gaan, zodat deze vrijwel in alle delen van deze polder gedurende vele jaren hebben plaats gehad en een belangrijk deel van de polderinkomsten uitmaakten. Als burgemeester en heemraad heeft hij destijds ook bijzondere ijver aan de dag gelegd bij het vaststellen van de kadastrale leggers en het ontwerpen van verordenin gen en reglementen. Voor het wapen van de gemeente Haar lemmermeer, dat bij Koninklijk Besluit van 19 September 1856 goedgekeurd werd, heeft hij de tekening en het plan ingele verd. Dit in de voorgevel van het raadhuis aangebrachte wapen uitgevoerd in goud, zilver en lazuur stelt voor: „gevulde korenaren, opwassende uit de schuimende baren". Verder maakte deze pionier zich ver dienstelijk voor het ontwerpen van een wapen van de Haarlemmermeerpolder. Dit (ook in goud, zilver en lazuur bewerkte) wapen, waarin de droogmaking is gesym boliseerd door een stoomgemaal bij een golvende watervlakte, prijkt in de voor gevel van het polderhuis. Het feit van de droogmaking werd ook verzinnebeeld in de namen, die in de loop der jaren aan een aantal boerderijen in Haarlemmermeer werden gegeven, waaronder de spreuk van Vondel „Goud uit schuim". BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER Geboren: Linda Christina Maria, d. v. J. P. Ruijgrok en H. Smit; Dirk Jan, z. v. J. C. Koen en G. van Neutegem; Johanna Maria, d. v. W. M. Bakker en J. M. Scharn; Petrus Johannes, z. v. J. L. van Hout en M. A. Muller; Cilia Monica, d. v. G. Zeg- stroo en C. J. H. G. van Schouten; Frede- ricus Leonardus, z. v. L. J. Buijs en H. S. Florijn; Arie Gerardus, z. v. H. Rijkse en A. C. L. "VVijnhoff; Eldert, z. v. J. van Veen en Y. F. Tellekamp; Joseph Petrus Maria, z. v. P. A. Crombeen en' M. A. Totté; Margaretha, d. v. G. Severein en W. B. Dekker; Marten Roy, z. v. H. Maring en H. de Groot Heupner; Gerrit, z. v. L. Klaassen en A. P. Noorloos; Jan, z. v. A. Bliek en A. van den Toren; Leonardus Jo hannes Antonius, z. v. L. J. A. Moorman en J. Hartel; Dirk, z. v. A. C. Imanse en C. Bauer; Johannes Liberatus Maria, z. v. J. C. van der Maden en C. J. van Velzen; Adrianus Maria, z. v. C. Verhoeve en J. C. Huibers; Cornelia, d. v. A. P. Gijzenbergen en E. M. Kortehoeven; Maria Catharina, d. v. C. J. Jonker en J. van Aarle: Herma- nus Gerardus Cornelis, z. v. G. P. Hage- man en T. B. Schenkel; Christina, d. v. W. van der Maarl en C. Kempenaar; Leo nardus Henricus Maria, z. v. C. L. van der Salm en J. C. M. Bontje: Jan, z. v. M. van Tol en M. van der Spek; Margaretha Gerda, d. v. F. Hamelink en M. Zeldenrust; Leo nardus Carolus Josephus, z. v. H. H. Mei man en J. M. G. Stokman; Geesje, d. v. A. Boonzaaijer en G. Dokter; Antoinette Anneke, d. v. G. W. van Driel en G. de Boo; Anneke, d. v. G. W. van Driel en G. de Boo. Ondertrouwd: T. C. Kraak en G. van Huizen; J. P. J. Schreurs en J. H. W. Ver- berne; C. Hartendorp en A. van Tol; N. J. A. van Dijk en M. J. Doeswijk; C. van der Stelt en C. Versteeg; W. A. J. van der Vlies en A. P. van Asten. Getrouwd: G. Kortekaas en A. M. Appel man; J. C. Dekker en J. A. van den Berg; H. J. van Hooidonk en W. C. Lodder; C. J. A. Groen en A. Dekker; S. Krzemien en G. van der Aar. Overleden: A. Voorneveld, 85 j., wedwn. van T. Boot; C. Balk, 46 j. echtg. v. C. Romers. ADVERTENTIE ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Hoofddorp: dr. Nanninga. Nieuw Vennep: dr. Van Haeringen. Halfweg: dr. Rijnders. DOKTERSDIENST Op 13 Juli wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door ds. G. Manschot, Rijksstraatweg 18, telef. K 2502 - 430. HAARLEM, 11 Juli 1952 GEHUWD: 11 Juli. H. W. Heres en T. Brink. BEVALLEN van een zoon: 10 Juli: M. G. van Zeeland-ten Boom; J. P. A. R. Schol ten-van der Voorn. 11 Juli: G. M. Woltjer- Monsma. BEVALLEN van een dochter: 10 Juli: M. L. P. van Putten-Boer; 11 Juli: A. M. van Bakkum-Goossen; H. L. Klaarenbeek-Bui- ting. OVERLEDEN: 9 Juli: Y. E. A. Coenders, 4 m., Gasthuislaan. Het Nederlandse motorschip „Prins Alexander" heeft Donderdag in het Kanaal tijdens mist door een botsing met een Noors schip ernstige schade opgelopen. De Prins Alexander kreeg aan 'stuurboordzijde een gat van bijna zeven meter lengte. De foto toont duidelijk de opgelopen schade. ZONDAG 13 JULI 1952 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds.Joh. Bronsgeest, H. Av. 7: Ds. E. Pot. Dinsdag 7.30: Consistoriekamer Liturgische dienst voor Doofstommen en Slechthorenden. Woensdag 8.30: „Avond stilte. Ds. Joh. Bronsgeest. Nieuwe Kerk, N.we Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn, Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. E. Pot. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. J. v. d. Vlugt, Bloemendaal. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. A. van der Hoeff. 10.45: Ds. D. van Maanen, em. pred. te Apeldoorn. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. H. Geursen. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. J. van Nieuwenhuizen. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugd- kapel. Geen dienst. Ver. van Vrjjz. Hervorm den, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. G. J. de Nie, Amsterdam. Alle-Dag-Kerk. Dinsd. 3: Broe- derkerk, Parklaan 34. Rondetafel-bespreking Woensdag 7: Waalse Kerk. Tweetalige dienst Ds. J. Heidinga en Ds. J. F. Baudraz. Vrij dag 7.30: Broederkerk. Contactavond met gerepatrieerden. Ds. Dondorp en de heer Wolterbeek. Eglise Wallonne. Begijnhof 30. Dimanche 13 Juillet a 10 h. 30: Service pré- si dé par le Pasteur Arnal. Church of Eng land, Kinderhuissingel. 8.30 a. m. Holy Com munion, Rev. Mossman. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. v. Sliedregt. Stads Evangelisatie, L. Herenstraat 6. 10 en 7.30: C. F. BijlSma, den Helder. Woensdag geen samenkomst. Zuiderkapel. Zuiderstr. 15. 10: Rev. George A. Brucks van de Euro pese Evangelisatie Zending uit Canada. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. Open luchtsamenkomsten met de Evangelisatie auto van het Brandpunt o.l.v. Rev. Brucks en Jaap Schriek. Zaterdag 7.30: Kenaupark. 8.45: Turfmarkt. Zondag 7.30: Ged. Oude Gracht t.o. Zuiderstraat. 8.45: Wilsonsplein. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. G. Nieuwenhuizen, den Haag. Vrüe Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 5: Evang. L. J. Nee- rings uit Enkhuizen. Broedergemeente, Park laan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang- dienst. 10.30: Ds. H. Schutz. O. R. G. Cen trum, Westerhoutpark 1 A. Ditmaal 10: Ds. A. R. de Jong.Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. ï.0.30: Ds. C. H. Brandt. Donder dag 7.30: Ds. C. H. Brandt in het Wees- en Oudeliedenhuis. Westerhoutpark 36. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Dr. J. F. van Roy en. van Amsterdam. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. J. C. Seegers. van Baarn. Wilhelmina- kerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. Zuid-Oosterberb. 10: Ds. N. B. Knop pers. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk, Be gijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Ge meente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst Donderdag 7.30: Ds. K. de Gier. van Lisse. Openb. Belijdenis. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. S. v. d. Molen, Aalsmeer. Bap- tiste Gemeente, gebouw C. J. M. V.. Lange Margarethastraat 13. 10 en 5: Ds. J. W. Wee- nink. 8: Jeugdsamenkomst. Pinkstergemeen te, Nieuwe Kruisstr. 14. 10 en 7.30: Belang rijke Samenkomsten. Spreker E. Schuur man. Donderdag 7.45: Bidstond. Vrijdag 8: Jeugdbijeenkomst. Vergadering van Gelovi gen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Brood- breken). Bijbellezing. Parklaan 21. Don derdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeen- sehapsbond, Jac. van Ruysdaellaan 7. Hst Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gemeente Gods geen dienst Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6 Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Christen-Geloofsgemeen schap, „Rosenhaghe". Hoofmanstr. 10: Sa menkomst. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Woensdag 8: Openluchtsamenkomst aan het Nieuw Guineaplein H.-N.. Iedere Zater dag 8: Jeugdsamenkomst. Benkoelenstr. 28 H.-N. Pinkster Evangelisatie. Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Volle Evangelieprediking Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der LaatsteDagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15 Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Herstel Apost. Zendinggemeente Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Soefie-Beweging, Nassauplein 8. Tot 14 Sent. geen dienst. Theologisch-Philoso- fische beschouwingen met repliek, Ged. O. Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9 10.15: Eredienst met Avondmaal en Preek 19: Evangelisatiedienst. Donderdag 20: Bij belstudie. Geloofsgemeenschap Maranatha, Wolstr. 7, bovenzaal. 10 en 7.30: Dienst. 12: Zon dagsschool. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed Zondag. 10: Ds. G. Koch. H. Avondmaal Immanuëlkerk 10: Dr. H. van der Loos Voorbèr. H. Avondmaal. 7: Ds. Joh. Brons geest van Haarlem, Jeugddienst. Ned. Prot Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. H. J. D. R Theesing. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gideon". Elke Zondag- en Woensdagmid dag 2: Openluchtsamenzijn. Geref. Kerk Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. J. C. See gers, van Baarn. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Adr. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. H. Av. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuyzen. Kapel Irene. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Ds. H. A. Enklaar. N. P. B.. Blaricum. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. N. B. Knoppers. Leger- pred. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp- Geref. Kerk, He renweg 111. 10 en 5: Ds. A. B. Roukema, van Bunschoten AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. J. E. Drost, H. Avondmaal. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. Heidinga, N.H. Haarlem. BENNEBROEK, Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. H. Doop. 7: Jeugddienst o. 1. v. Ds. J. C. H. Jörg. te Apeldoorn. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. Pos. te Haarlem. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. C: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Prof. Dr. S. F. H. J. Ber- kelbach van der Sprenkel, Herv. Hoogleraar BINNENLAND Vrij veel ondernemers, die in de ter men vallen voor een gedeeltelijke teruggaaf van omzetbelasting over de op 1 Juli bij hen aanwezige goederen, hebben niet vóór 10 Juli een desbetreffend aangifteformulier bij de inspecteur der invoerrechten en accijn zen ingeleverd. De termijn van inlevering is daarom verlengd tot 20 Juli. Tussen de organisaties van werkgevers en werknemers in de grafische industrie is volledig overeenstemming bereikt op alle punten, waarover wegens de vernieuwing van de C.A.O. voor deze bedrijven onder handelingen zijn gevoerd. Op grond van een vonnis van de kan tonrechter te Rotterdam moet een Rotter damse arts zijn étagewoning ontruimen, tenzij hij vóór 15 September het aantal door hem te houden katten tot één reduceert. De arts is een zo groot dierenvriend, dat hij er veertien katten op na houdt. Dit heeft de benedenburen schade en overlast be zorgd, waarvoor de arts-dierenvriend trou wens reeds is beboet. De boring van de Nederlandse Aardolie Maatschappij te Gramsbergen, waar men aanwijzingen voor de aanwezigheid van aardgas op ongeveer 2700 m diepte heeft gekregen, is Vrijdag aan een productieproef onderworpen. Men heeft het ontsnappende gas aangestoken, waardoor een grote fakkel op wijde afstand zichtbaar is. De resultaten van deze proef zullen pas over enige tijd bekend kunnen zijn. Tussen Nederland en Spanje is een nieuw handelsaccoord gesloten, dat in gro te lijnen in omvang gelijk is aan het afge lopen accoord. Dr. H. N. Boon, thans secretaris-gene raal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, zal worden benoemd tot buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister bij de Italiaanse regering. Mr. W. F. L. graaf van Bylandt. die thans gezant te Rome is, wordt ambassadeur te New Delhi. Dr. Boon zal zijn nieuwe functie in het najaar aan vaarden. HAARLEM EN OMGEVING De heer O. van Wengen te Haarlem is aan de gemeente-universiteit te Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen econo mie. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam zijn geslaagd: voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde de heer R. Veenstra, Aex'denhout en voor het doctoraal examen scheikunde de heer R. Cirkel, Badhoeve dorp. Mej. W. Hacquebord te Haarlem is be noemd tot lerares aan de Chr. Industrie- en Huishoudschool te Katwijk aan Zee. Aan het Rijksinstituut tot opleiding van hogere politie-ambtenaren in Hilversum zijn gisteren de eindexamens geëindigd. On der de geslaagden zijn de heren J. Vermeu len en H. Hoek uit Overveen. De Rijkswaterstaat te Leeuwarden heeft aanbesteed het aanbrengen van ver hardingen van cementbeton en van klinkers op een gedeelte van weg no. 43 van het rijkswegenplan 1948, in de gemeenten Hee renveen en Haskerland. Er waren negen in schrijvingen. Hoogste inschrijfster was de Noord-Nederlandse Wegenbouw Maatschap pij te Harlingen met f 444.000.en laagste de firma D. Blankenvoort te Bloemendaal met f 397.800. Broeder Pius, amanuensis aan het Tri- niteitslyceum, ontving hedenmorgen uit handen van de burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers, de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, die hem is toe gekend omdat hij veertig jaar de functie van amanuensis vervult. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde de heer Tj. de Reus te Bloemendaal. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen genees kunde de heer A. Führi Snethlage te Haar lem. Aan de universiteit te Leiden zijn ge slaagd: voor het candidaatsexamen Neder lands recht de dames L. E. Elhorst, Aerden hout en D. van Hees, Haarlem, en de heer A. S. Groen. Haarlem; voor het doctoraal examen Nederlands recht de heer J. G. Riet kerk. Lisse. Aan de R.K. universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het doctoraal examen Duits de heer M. J. A. de Leur. Heemstede. te Utrecht. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4 Ds. S. M. A. Daalder. Dg., Haarlem. Geref. Kerk. 9: Dr. J. L. Koole. Voorber. H. Av. 10.30: Dezelfde. Voorber. H. Av. en Openb. Belijdenis. 15.30: Dr. P. J. Richel, van Heem stede. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensd. 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. H. Avondmaal. HILLEGOM. Ned- Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus. 17: Ds. P. J. J. Monster, van Katwijk. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Vicaris E. Poepjes. 19: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 9 en 15.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds, M. M. de Jong. 18.30: Ds. M. C. Don. Abbenes 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. M. M. de Jong. Bethelkapel. 10: Prof. dr. G. C. v. Niftrik, Amsterdam. 19: Ds. Mr. G. Alma, Sloten. Ger. Kerk. 9 en 15: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. J. J. Brörens. 19: vicaris E. Poepjes. Geref. Kerk. 10 en 15.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. A. A. Wildschut, Amsterdam- West. 7: Ds. D. ter Steege, H. Avondmaal. „De Toorts". 9: Ds. E. F. Wildervanck, van Bussum. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10 Ds. J. Kroon. West. Kon. Em- maschool, Raafstar. 9: Ds. G. H. v. d. Woord. 10.30: Dezelfde. H. Doop. 7: Ds. J. Kroon. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk 17. 10: Dhr. A. Donker, uit Zaandijk. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. H. Visser. Indonesisch pred. m. verlof te Bloemendaal. 7: Ds. G. de Ru van Rotterdam. (Jeugddienst). Ned. Prot, Bond Brugstraat 15: 10.30 Prof. Dr. C. W. Mön- nich van Amsterdam. Geref. Kerk. Juliana- weg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Dinsdag 8: Samenkomst in de nieuwe consistorie der Ned. Herv. Kerk. Spreker: M. C. Draijer, van Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jon- geboer, H. Avondmaal. 5: Dezelfde. H. Av. en nabetrachting. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. de Haas. van Voorburg. Geref. Kerk 10 en 5: Dr. Ruijs. Geref. Kerk Art. 31 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier, Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Lees dienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. J. Prins, van Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 9