Eerste steen gelegd voor 42 flats van „De Kleine Middenstander" Brieven aan de redactie Geslaagden van de MTS Rijnaak gezonken op het IJselmeer Onderlinge wedstrijden van „Het Spaarne" EDO-Junioren winnen Adri Blokker-beker Zandvoort Bloemendaal Heemstede Nieuw troephuis van Spaarnegeuzen geopend Amsterdamse Beurs MAANDAG 14 JUL1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Zeg het met duiven Kabouters in de Kennemerduinen Kerkelijk Nieuws Burgerlijke Stand van Haarlem Mulo-examens Haarlem AUTOVERHUUR ZONDER CHAUFFEUR Weduwe van Max Blokzijl krÜét geen rijkspensioen Geen uitvoer van kool en bonen naar Duitsland Negentien konijnen exit Boeren zijn ongerust over regeringsmaatregel Waterpolo Zomercompetitie KNZB Zeilen Nationale wedstrijden op Braasemermeer Wielrennen Zomercompetitie van HSV „De Kampioen" Honkbal Honkbaluitslagen Op 30 Juli vuurwerk in Zandvoort De bouw van tlats bij de. Zuidlaan Zaterdagmiddag vlogen uit een paar manden op de fundamenten van 42 te bou wen woningen aan de Hectorlaan in Haar lem-Noord 42 duiven met luid geklapwiek de blauwe lucht in. Op dat moment was de eerste steenlegging geschied voor de bouw van een complex middenstandswoningen door de Woningstichting „De Kleine Mid denstander". De duiven hadden reeds lang voordat de „geestelijke vader" van deze woningstich ting, de heer J. W. Th. Fibbe, de troffel hanteerde ongeduldig zitten koeren, want voor het zover was, voerde nog een heel rijtje sprekers het woord. De eerste was de voorzitter van „De Kleine Middenstander", de heer J. Damiaans, die de vele belang stellenden en de toekomstige bewoners verwelkomde en als eerste spreker de wet houder van Openbare Werken en Volks huisvesting, de heer A. J. M. Angenent, op het podium noodde. Deze vestigde de aan dacht op het eigen initiatief van de burgerij betreffende de woningbouw, dat doorzet ondanks de vele moeilijkheden. „Hoewel ik u ook liever toegewenst had, dat hier de eerste steen gelegd werd voor alle 120 wo ningen, die u had geprojecteerd, meen ik u er toch mee te kunnen gelukwensen, dat u geslaagd bent met de bouw van deze 42 huizen." Aan het slot van zijn toespraak wenste wethouder Angenent de bewoners veel plezier met hun gemeenschappelijke tuin, er aan toevoegend, dat dit als een gui- tigheidje bedoeld was (De aspirant-bewo ners hebben tegen deze als voorwaarde ge stelde gemeenschappelijke tuin het grootst mogelijke bezwaar gemaakt). Vervolgens spraken de architect, de heer J. van Velsen, die de bewoners vast aanspoorde, namen voor de flats te bedenken, een der aan nemers, de heer J. van der Berge, die er zijn verwondering over uittte, dat men in staat was geweest om zich voor betrekkelijk weinig geld zulke geriefelijke en rendabele woningen te verschaffen, en de heer Th. Ruygrok, voorzitter van de zusterstichting „Ons eigen huis". Tenslotte voerde de heer J. W. Th. Fibbe het woord. Hij gaf een overzicht van de geschiedenis van „De Kleine Middenstan der" tot nu toe en beschreef hoe dé leden het kapitaal dat op tafel moest komen bij elkaar hebben gekregen gedeeltelijk door het afsluiten van leningen „bij schoon vaders, schoonmoeders, tantes en andere instellingen." De heer Fibbe verheugde zich in de toezegging van de wethouder dat de gemeente haar volle medewerking zou ver lenen. „We rekenen daar vast op", zo be- In de Hazenwei van het Nationale Park „De Kennemerduinen" hebben de kabou ters, dat zijn de meisjes van 812 jaar, uit de districten Haarlem en Heemstede van het Nederlandse Padvindstersgilde Za terdagmiddag de jaarlijkse districtsmiddag gehouden. Deze bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw J. N. A. van Dit- marsch, districtscommissaresse van het district Haarlem, en mejuffrouw L. Stijger, assistent-districtscommissaresse van het district Heemstede van het N.P.G. In onderlinge wedstrijden hebben de bijna tweehonderd meisjes getracht elkaar voorbij te streven. Winnaar werd de „Elf- regikring" leidster mevrouw Wijma die voor een jaar in het bezit komt van de wisselprijs, een beschilderd triplexbord. Het indrukwekkende slotnummer werd gevormd door de uit de duinranden bin nenstuivende groepen Kannibalen. De di recteur van de Kennemerduinen, ir. E. C. M. Roderkerk, woonde een deel van de spelen bij. Ned- Herv. kerk Beroepen te De Wilp, H. Brouwer, cand. te Groningen; te Neerlangbroek J- Bakker te Veenendaal; te Haaften, G. van Estrik, cand. te Maurik; bij een Presbyteriaanse gemeente in Australië, M. Groenenberg te Amsterdam De theologische candidaten A. Boertje te Rotterdam, C- Boogaard, C. 17 te Hoedekens- kerke en M. Koopmans te Leiden, stellen zich beroepbaar. Benoemd tot vicaris te Bantega (gem. Oos terzee (Fr.) H. A. Denkers, cand. te 's-Gra- venhage. Geref. kerken art. 31 K.O. Bedankt voor Armadale (Austr.) W. W. J- van Oene te Schiedam. Geref. gemeenten Beroepen te 's-Gravenhage: A. Verhagen te Kampen. HAARLEM. 12 Juli 1952 GEHUWD: 12 Juli, Y. Tj. Bakker en A. M. Dijt; L. Metz en E. Chr. S. C. van Aken; K. Groeneveld en C. Meerveld. BEVALLEN van een z-~n: 11 Juli, S. Tijs- termande Vries; G. M. PaapWagenaar: C. J. HabichNuijten. BEVALLEN van een dochter: 10 Juli. J. M. A. Onderweegs—de Ruijter; 11 Juli, Chr. J. M. Metzelaar—Duits. OVERLEDEN; 9 Juli, M A. J. Wanders, 46 j., Kamperlaan; 10 Juli, A. Hopman, 4 j„ Dunklerstraat; 11 Juli, J. de Bruin—Mul- lethaller, 80 j., Schouwtjeslaan; W. L. Chr. de Zwart, 76 j., Seringenstraat. Hier gaan de duiven los. sloot hij. Daarna ging hij overgbt de eerste steenlegging. De ongedwongen plechtigheid werd opgeluisterd met gramofoonmuziek. Bij de Zaterdag te Haarlem gehouden examens voor het diploma Mulo zijn ge slaagd: E. Stoute, W. Ramaker, J. G. Schultz. E. Smit, Th. Stringer, F. E. v. d. Beek, G. J. W. Geeven, W. H. Hartkamp, G. Hoek, H. M. Gaartman, R. van Elteren, H. M. Kraaijevelt, A. Stam, A. M. van Rheenen, J. Merbis, H. A. Martens, H. Amiabel, H. F. Th. Tichelman, J. M. J. van Vliet, H. M. Visser, M. M. I. Molenaars, J. C. Heukels en J. Maas. Geen candidaten afgewezen. ADVERTENTIE GARAGE P. C. HARTOG ZOON TURFMARKT 26 en 18 Telefoon 16066 Wij verhuren nu ook de nieuwste Morris Minor en Morris Oxford. Verder keuze uit Ford (Taunus - Prefect - Anglia), Vauxhall. D.K.W. enz. - Thans ook 6-pers. Pontiac De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak van de weduwe van Max Blokzijl. Zij was in berpep gekomen tegen de beslissing van de Pensioenraad, die haar verzoek om voor weduwenpensioen in aanmerking te komen onlangs had afgewezen. De Centrale Raad heeft de beslissing van de Pensioenraad bevestigd, zodat de weduwe van Max Blok zijl geen pensioen krijgt als nagelaten be trekking van haar echtgenoot in zijn kwa liteit van rijksambtenaar in de bezettings tijd. Met ingang van morgen is de invoer in West-Duitsland van koolsoorten en van alle soorten bonen tot nader order niet meer toegestaan. West-Duitsland heeft deze be perking als voorwaarde verbonden aan het beschikbaar stellen van een nieuw bedrag van twee millioen dollar voor invoer van groenten uit Nederland. De Nederlandse regering heeft tegen deze gang van zaken protest aangetekend. Een Santpoortse hond, die zijn domicilie aan de Hoofdstraat heeft, is er in de nacht van Zaterdag op Zondag tussen uit gegaan. Bij een winkelier aan de Hoofdstraat beet het dier elf konijnen de keel af en-toen de politie op onderzoek uitging, bleek de hond bij wijze van hors d'oeuvre al bij de baas acht langoren te hebben vermoord. De eige naar van de hond heeft beloofd de schade te vergoeden. Blindenzorg. Naast het Nederlands Geleidehondenfonds in Amsterdam, de enige instelling op dit gebied waar alle belangrijke organisaties van- en voor blin den onverdeeld achter staan, zijn er thans in ons land reeds vijf geleidehondeninstel lingen, dikwijls met zeer veel op elkaar lijkende namen. De stichting „Het Nederlandse Blinden wezen'" wijst alle acties dezer instellingen nadrukkelijk af, daar het Nederlands Ge leidehondenfonds te Amsterdam door uit breiding aan alle aanvragen kan voldoen. Sommige van bovengenoemde instellin gen werken met grote aantallen colpor teurs, die allen van de ingezamelde gelden een belangrijk bedrag aan provisie ontvan gen. Iedere controle op de ontvangst dezer gelden ontbreekt en de commissaris van politie te Arnhem heeft Augustus 1951 te gen deze colporteurs, die slechts op eigen belang uit zijn, gewaarschuwd. Vandaar dat deze heren hun actie toen van Arnhem naar Rotterdam verlegd heb ben. Momenteel reizen ze met een auto onze stad af; zetten de auto ergens neer om enige straten te bewerken en komen het Liefst in de avonduren om f 1 of meer vra gen voor hun stichting „Blindengeleide hondenfonds". Een regerinscommissie stelt dan ook een onderzoek naar al deze colporteurs en in stellingen in. Ik doe een dringend beroep op u om niet te geven en eerst dit onderzoek eens af te wachten. De grootste dienst, die u onze blinden, die eensgezind dit bedelen als onwaardig af keuren, kunt bewijzen is niet te gevèn en de politie te waarschuwen. E. P. SCHUYT Aan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven het einddiploma: Afdeling- Bouwkunde: H. J. Aartsen te Haarlem; B. van Amstel te Beverwijk; E. H. M. van Bentum te Jutphaas; H. P. van Ber-. kei te Lisse; O. Th. j. Bik te Haarlem; M. de Bokx te Hoek; N. Buis te Ouddorp; Th. P. L. Gefken te Haarlem; A. J. F. Gogelein te Haarlem; P. G. Groot te Ursem; J. W. Har ding te Hillegom; G. N. Hartland te Schoorl- dam; C. Den Heijer te Overveen; J. N. G. Honing te Santpoort; J. G. Karhof te Pur- merend; P. Kruit te Alphen a. d, Rijn; J. W. Staleman te Bloemendaal; Tjan Liang Dj wan te Haarlem: J. de Vries te Callantsoog; J. P. Weller te Haarlem. Afgewezen: 2. Afdeling Weg- en Waterbouwkunde: A. Bakker te Heiloo; J. N. Berkhout te Uit geest; C. Blaauboer te IJmuiden; W. A. A. Bleeker te Velsen; A. H. Boeré te Haarlem; A. Bokslag te Schellingwoude; G. J. de Borst te Bloemendaal; J. J. F. Broersma te Haar lem; F. C. Conijn te Haarlem; S. Goedhart te Leiderdorp; A. G. H. Groeneveld te Alkmaar; J. Grotjohan te Den Haag; J. H. van der Hart te Leiden;. D. Hazekamp te Haarlem; J. H. Henke te Heemstede; G. W. Hoogen- doorn te Lisse: P. J. Huiberts te Katwijk a. d. Rijn; H. H. Hylkema te Hillegom; J. Jongs- ma te Haarlem; E. H. H. De Nooy te Haar lem; D. Ooms te Heemstede; L. N. van Po- lanen te Leiden; W. M. van Rijkom te Lei den: A. M. Swenne te Ouddoro; H.Veldkamp te Oldebroek; P. de Vries te Haarlem; H. D. Willems te Haarlem; A. Zanstra te Haarlem. Afgewezen: 0. Afdeling Werktuigbouwkunde: J. Alkema te Haarlem: M. Baanstra te Haarlem; J. Beers te Velsen; H. W. Bennink te Den Haag; C. H. van der Bent te Zwollerkerspel; J. Bestevaar te Heiloo; F. Blonk te Leiden; A. C. ten Bosch te Den Haag; C. van Bre men te Bloemendaal: A. Broeder te Aerden- hout; J. Bruin te Alkmaar: C. Th. J. Dorre- stein te Alkmaar; Pi van Dijk te Bloemen daal; J. A. Eysbroek te Haarlem: A. J. Fal- lenstein te Amsterdam; H. P. Gunsch te Haarlem; J. F. Harberts te Beverwijk; P. Harder te Haarlem: F. van Heelsbergen te Heemstede; K. B. Hoff te Haarlem; J. C. C. Huikeshoven te Bloemendaal; M. Huizinga te Vaassen; I. J. Jansen te Aardenburg: J. J. Klijn te IJmuiden: Ed. Kolster te Haarlem; Ernst Kolster te Haarlem; A. Kool te Voor schoten; J. M. Koot te Warmenhuizen: J. A. Kooy te Heer Hugowaard: C. W. Kroezen te Heemstede; H. C. M. Kuijs te Beverwijk; C. H. Langeler te Hillegom: F. Langereis te Haarlem: H. G. Th. Mann te Alkmaar; J. O. Martherus te Santpoort: C. F. Meilink te. Haarlem; J. Meyer te Heemstede: J. C. Mol te Overveen; C. A. H. Neven te Haarlem; G. J. Oomen te Haarlem; R. Palm te Haarlem: J. F. Petri te Haarlem; F. Rem te Wormer- veer; A. M. J. Renne te Haarlem: J. B. Sche pers te Heemstede; O. G. Schreefel te Haar lem; W. C. Singer te Beverwijk; P. Slors te Heemstede; F. J. Smid te Hillegom; D. M. Smit te Hoofddorp; F. J. M. Snijders te Alk maar: G. C. van Son te Velsen: O. E. van Spanje te Haarlem; L. F. M. Speel te Den Haag; R. M. Spierings te Haarlem; F. H. Stevens te Beverwijk: J. J. Thooien te Hei loo; P. Timmerman te Haarlem; W. N. Ver- bruggen te Grote IJoolder; H. Voerman te Haarlem: C. J. Vollebregt te Oegstgeest: J. Th. van Wees te Haarlem; J. H. A. Wennink te Haarlem: W. A. Wester te Beverwijk: J. Westera te Santpoort: H. van Wiik te Haar lem; H. IJspeert te Haarlem; C. N. Zwart te Wormerveer. Afgewezen: 12. Afdeling Electrotechniek: H. G. van Al phen te Bloemendaal; J. W. de Bas te Heem stede; E. A. Berretty te Haarlem; R. Blaauw te Velsen; W. Bouwer te Haarlem; Th. Brinkman te Leiden; J. H. van Buureo te Bentveld; C. Bijlenga te Haarlem; A. Dek ker te Heemstede; J. A. va- der Doer de Bye te Amsterdam; H. A. van Duijnen te Haar lem; J. S. M. van Engelen te Alkmaar: E. T. Enting te Den Helder; D. A. van den Eijkel t.e Rijnsburg: J. N. Govaart te Leiden; R. H. Hansen te Haarlem; B. Heyligers te Haar lem; P. Holleman te Haarlem, P. J. Kaan dorp te Schoorl; K. W. Kaat te Haarlem; A. Kessel te Santpoort; W. B. S. M. Kneefel te Tz Bilt; H. Th. van Looii te Haarlem: R. R. Meyer te Den Haag; H. Offerman te Amers foort; W. H. van Os te Badhoevedorp; A. van de Oudeweetering te Amsterdam: L. Prins te Aalsmeer; P. J. van Rensen te Drie huis; C. A. Snoeijers te Haarlem; W. Tas te Aalsmeer; A. Ch. de Vries te Heemstede; J. F. Vrouwes te IJmuiden; C. J. A. Willemse te Noordwijkerhout. Afgewezen: 3. Afdeling Scheepsbouwkunde: A. N. Altena te Hoofddorp; W. J. B. van den Bergh te Haarlem; H. W. Bodewes te Zwolle; A. C. Donker te Bloemendaal: J. A. van Dijk te Amsterdam; L. R. Fabriek te Heemstede: D. A. Gaasterland te Heemstede; R. van den Haak te Utrecht; H. van Heeren te Spaarn- dam; E. Hogervorst te Loosduinen; G. de Jong te Amsterdam; A. P. J. Luijten te Haarlem: W. Rensink te Leiden: H. van Rijs wijk te Hillegom; G. Schouten te Amster dam; J. H. Slkkema te Heemstede. Afgewezen: 3. Afdeling Vliegtuigbouwkunde: A. M. de Bruijne te Zonnemaire: H. van Deudekom te Boskoop; A. A. van Emmerik te Amster dam; P. A. Frets te Amsterdam; J. de Graaff te Amsterdam; D. J. van den Hoek te Brou wershaven; M. de Jong te Katwijk aan Zee; Ch. Klomp te Zeist; E. Molenaar te Zand- voort; W. W. C. M. Paulussen te Breda; C. M. Siebert te Gem. Loenersloot; G. J. A. Simon te Velsen: J. H. R. Sulsters te Am sterdam; A. C. Vos te Haarlem; Th. P. van der Werve te Den Haag; G. J. Westendorp te Amsterdam. Afgewezen: 4. Op de jaarlijkse reünie van de Ko ninklijke Bond van Ridders der Militaire Willemsorde is Zaterdag te Amsterdam de 82-jarige W. Blaauw gehuldigd wegens zijn vijftig-jarig ridderschap. In de bijeenkomst werd aangedrongen op verhoging van de riddersoldij. Ook beklaagde men zich er over dat een eresoldij als deze niet alleen als belastbaar inkomen wordt beschouwd maar dat zij bovendien ve len dupeert omdat deze soldij het inkomen der ridders zodanig verhoogt, dat zij niet in aanmerking kunnen komen voor zekere sociale faciliteiten. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur is op het IJselmeer op ongeveer twaalf kilo meter afstand van Lemmer een grote Rijn aak van 800 ton, geladen met tarwe op weg van Amsterdam naar Leeuwarden, gezon ken. Aan boord bevonden zich zes perso nen. Deze zijn allen in veiligheid gebracht. Twee sleepboten uit Lemmer hebben nog getracht het schip op sleeptouw te nemen, maar het zonk even nadat zij bij het schip aankwamen. De sleepboot, die de Rijnaak trok, heeft de schippersvrouw en twee kin deren naar Lemmer overgebracht. Twee personen, die aanvankelijk aan boord wa ren gebleven, zijn met het roeibootje van de Rijnaak naar de ringdijk van de Noord-Oostpolder gevaren. Doordat de sleepkabel brak was de Rijnaak afgedreven. Het schip kwam dwars op de wind, waardoor hoge golven over het vaartuig sloegen en het vol water liep. Bij de Friese boeren, vooral bij de vee fokkers, bestaat ernstige ongerustheid over de door de regering overwogen maatregel om in de toekomst bij mond- en klauwzeer tot afslachting van de veestapel over te gaan. Dit zou voor de Friese fokkers met hun duur fokmateriaal funest zijn. Ook in een te Linschoten gehouden spoedvergadering is door plaatselijke ver tegenwoordigers van landbouworganisaties uit de Stichting voor de Landbouw ern stige afkeuring uitgesproken over de door de regering aangekondigde maatregel het door mond- en klauwzeer aangetaste vee te doen afmaken. Men sprak er zijn veront waardiging over uit dat de boerenorganisa- ties over deze maatregel niet zijn geraad pleegd. Men voelde zich geplaatst voor een voldongen feit. In ernstige twijfel werd -getrokken of deze maatregei de bestrijding zal bespoedigen. Vrijdagavond, Zaterdag- en Zondagmid dag hield de Koninklijke Roei- en Zeilver eniging „Het Spaarne" op het Zuider- Buiten Spaarne haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden. De deelneming aan deze wed strijden was minder groot dan in voorgaan de jaren het geval was. De oorzaak is te zoeken bij het grote aantal ploegen dat nog in training is voor de Nationale- en Natio nale Jeugdkampioenschappen en daardoor op een enkele uitzondering na niet aan deze wedstrijden kon deelnemen. Vrijdagavond en Zaterdagmiddag werd een groot aantal voorwedstrijden verroeid, voordat Zondagmiddag aan de finales kon worden begonnen. Tal van spannende races zagen we in het bijzonder in de oude- en de mixedvieren, evenals dat in de oude tweeën het geval was. Het stijlroeien, waarin „Het Spaarne" zich op Nationale wedstrijden zo vaak de sterkste toont, was een lust voor het oog. De wedstrijden werden een half uur onderbroken om de promotor van het Ju bileum Fonds 1944, de heer J. J. Visser, lid van verdienste van de vereniging, in de gelegenheid te stellen een in eigen beheer gebouwde toerwherry aan de vereniging over te dragen. De voorzitter van Het Spaarne, de. heer M. J. van Buren, aanvaardde namens de vereniging deze nieuwe aanwinst, waarna de heer Visser, traditie getroyw, met een emmer Spaarne-water de doop verrichtte. Deze toerwherry, die tevens als tub en als zeilwherry gebruikt kan worden, draagt de naam „Lijnden" en werd gebouwd door W. v. Zonneveld, bootsman der vereniging, geassisteerd door zijn collega Bakker. De uitslagen van de wedstrijden luidden als volgt: Herennummers Jonge Twee: A. B. Roemers, E. Doncker, J. Barends. Oude Twee: J. Wigman (bg), R. Gitz (sl), E. v. d. Feltz (st). Jonge Vier: Y. J. de Jongh (bg), F. Daam, G. G. Jelles, R. v. d. Berge (sl), D. Lugtenburg (st). Jonge Skiff: 1. B. Delfos, 2. R. Vogel. Jeugd-Skiff: 1. B. Del fos, 2. R. Vogel, 3. Y. J. de Jongh. Oude Skiff: 1. J. Sturm, 2. F. de Groot, 3. J. B. Schepers. Oude Vier: F. P. A. Odenkirchen, J. G. Manger Jr., C- B. Dutry v. Haeften, L. J. Schuyt-Best, J. Andriessen. Damesnummers Snelvier Juniores: I. v. d. Meulen (bg), G. Geerling, N. v. d. Meulen, H. Teuben (sl), M. Eggink (st). Stijl-oefenskiff: M. Spoelstra 83 p., H. de Koning 69 p. Stijlvier Juniores: M. Spoel stra (bg), N. v. Leeuwen, H. Dyserinck, L. Eggink (sl), L. Leffelaar (st). Stijlskiff Seniores: H. Teuten 96 p., G. Geerling 94 p., R. Dumont 88 p. Stijlvier Seniores: I. v. d. Meulen (bg), M. Eggink, N. v. d. Meu len, H. Teuben (sl), G. v. d. Feltz (st). Stijlskiff Juniores: H. Teuben 90 p., M. Eg gink 81 p., R. v. d. Feltz 74 p. Mixed-vier: R. Dumont (bg), R. Gitz, R. F. G. Bak, G. Geerling (sl), R. v. d. Berge (st). Mixed- vier veteranen: Echtparen Fuhri-Sneth- lageHaandrikman en CremersDe Bruin. In de eerste klasse B heren van de zomer competitie van de KNZB werd in Rotterdam de waterpolowedstrijd gespeeld tussen Rot terdam en Zwemlust (Utrecht). De uitslag werd 31 voor Rotterdam. Het afgelopen weekeinde zijn de nationale zeilwedstrijden „De Braasem 1952" op het Braasemermeer gehouden. Zaterdag was het Drachtig zeilweer. Zondag echter stond er een stormachtige Zuidwester wind, die het nodig maakte de derde wedstrijd af te gelasten. In de tweede wedstrijd liepen velen averij op aan mast en zeilen en enkele schepen .Joegen om. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Vele schepen kwamen niet binnen, maar hadden reeds een veilige plaats aan de kant gezocht. De voornaamste uitslagen w.aren Valkenklasse A: 1. E. J. Hoppe De Kaag) 55 pnt.; Valkenklasse B: H. Nagel (De Kaag) 21 pnt. Drakenklasse 1. H. Verduijn (Braasemer meer) 47 pnt. Regenboogklasse A: 1. J. C. v. d. Velde (Braasemermeer) 36 pnt. Regenboogklasse B: 1. W. Couwenberg (De Kaag) 29 pnt. Pampusklasse: 1. J. C. van Staveren (Braa semermeer) 40 pnt. Vrijheidsklasse: 1. D. R. Frech (De Kaag) 48 pnt. 16 M2. klasse A: 1. M. Tournier (Schieland) 33 pnt. 16 M2. klasse B: 1. F. Kamerling (De Kaag) 43 pnt. Olympiajollenklasse A: 1. J. Verhuijlen (Aegir) 24 pnt. Olympiajollenklasse B: 1. P. Ouwehand (ZZV) 25 pnt. 12 M2. Sharpieklasse: 1. Sj. Kraan (Braase. mermeer) 33 pnt. 12-voets jollen, klasse A: 1. P. Hellema (ZZV) 32 pnt. 12-voetsjollen, klasse B: 1. L. Maarse (Aalsmeer) 40 pnt. Jeugdklasse: 1. F. van Aalst (Schinkel) 27 p. Zondag hield de HSV „De Kampioen" haar vierde rit van de Zomercompetitie, een han dicapwedstrijd. de rit die meetelde voor de Fr. van Rooijen-beker. De uitslag in de A- en B-klasse werd: 1. Kruijer; 2. J. Eelsing; 3. D. Bes. De uitslag voor de juniores was: 1. Hop penbrouwer; 2. Mathot; 3. Steinen. Vanochtend is het Nederlands Olympisch voetbalelftal per vliegtuig naar Finland vertrokken, waar het Woensdagavond in Turku in de voorronde uitkomt tegen Bra zilië. Op de foto ziet men in het midden Van Roessel met links zijn clubgenoot Mommers en rechts de Haarlemmer Odenthal. Voor de derde achtereenvolgende maal is de Haarlemse voetbalvereniging D.S.B. winnaar geworden van de estafetteloop in Zandvoort. Burgemeester mr. Van Fenema overhandigt de wisselbeker. R.C.H. heeft weer veel plezier gehad van het door haar georganiseerde tournooi om de Adri-Blokkerbeker. Twee en veertig wedstrij den werden er Zondag afgewerkt. E. D. O. a werd uiteindelijk de eerste prijs winnaar, terwijl Volewijckers als tweede ein digde. De verliezersronde werd gewonnen door S. C. Haarlem a, dat R. F. C. in de finale klopte. De uitslagen waren HHCZeeburgia 5—3. EDOSC Haarlem 3—0. THB—The Catchers 4—5. Ajax—HCK 6—1. VVGA—Schoten 3—1. NEC—Ripperda 0—4. ADO—HFC Haarlem 2—6. Schiedam— 't Gooi 1—6. RFC—RCH 0—4. Neptunus— Velox 9—0. Zeeburgia—THB 2—2. HHC—The Catchers 7—2. HCK—NEC 3—1. Ajax—Rip perda 20. SC HaarlemTHB 40. EDO— The Catchers 8—0. Schoten—NEC 7—1. HFC Haarlem—RCH 0—0. De Volewijckers—TYBB 73. SartoHazenkamp 4—3. ADO—RFC 32. VVGA—Ripperda 6—1. HHC—EDO 0—2. Zee burgia—SC Haarlem 1—2. 't Gooi—RCH 4—3. Schiedam—RFC 0—4. Velox—TYBB 5—4. NeptunusVolewijckers 23. AjaxVVGA 0—2. Schoten—HCK 9—1. HFC Haarlem— 't Gooi 4—3. Velox—Hazenkamp 4—3. Neptunus Sarto 11. ADO—Schiedam 5—10. Vole wijckersSarto 42. TYBBHazenkamp 12 EDO—VVGA 9—0. SC Haarlem—Schoten 1—0. HFC Haarlem—Volewijckers 0—1. RFC— Velox 2—0. Finale Verliezersronde: RFC—SC Haarlem 01. Finale Winnaarsronde: EDOVolewij ckers 20. De uitslagen van de in het afgelopen week einde gespeelde wedstrijden voor de compe titie van de Koninklijke Nederlandse Honk- balbond luiden: Eerste klasse: Blauw Wit—Schoten 1—2 SC Haarlem—VVGA 9—2; HHC—ABC 2—6:. RCH—OWO 1—12. Overgangsklasse A: DWS—TYBB 11—6; HCKSchoten 2 187; Sparta—Ajax 18; TIW—HHC 2 4—2. Overgangsklasse B: The Catchers—Ajax 2 (Ajax 2 niet opgekomen); EHSKennemer- land 3—3; VVGA 2—HFC Haarlem 5—3. Tweede klasse C: HHC 3HFC Haarlem 2 7—18; SC Haarlem 2—Schiedam 7—5; Scho ten 3—RFC 17—12. Tweede klasse D: DSB—TYBB 2 8—15; De Volewijckers—RCH 3 110; Rooswijk—THB 46. Rayon Haarlem Overige uitslagen: 3e klasse A: Kennemerland 2-DSS 2 13—5, TYBB 3-SC Haarlem 3 4—15, THB 3-DIO 4—24. 3e klasse B: DSB 2—THB 3 13—22, HCK -SC Haarlem 4 88, DIO-Schoten 5 133. 3e klasse C: HHC 4-Zandvoortmeeuwen uitgesteld, TYBB 4-EDO 3 2—18. 3e klasse D: RCH 4-HHC 5 29—6. Zand- voortmeeuwen 2-HCK 3 526, Ripperda 1-DSS 1 2—18, THB 2—EHS 3 uitgesteld. 3e klasse E: Kennemerland 3-THB 2 12—11, EHS 3-HCK 5 4—16, Schoten 4- OG 1 12—13. 3e klasse F: Rooswijk 2-EDO 4 uitge steld, HFC Haarlem 3-HCK 2 6—22, Spaar- nevogels-EHS 2 1122. In de Junioren-afdelingen werden deze week de kampioenen bekend, nl. EDO a in de A-afdelmg en de SC Haarlem a in de B-afdeling. Naar de heer J. Th. Hugenholtz, direc teur van Stichting „Touring Zandvoort" heeft medegedeeld, is het zo goed als zeker dat onder auspiciën van deze stichting op Woensdag 30 Juli een vuurwerk zal worden afgestoken op het strand vóór de Rotonde. De wijziging van de bestemming van het onbebouwde terrein tussen de Zuidlaan en het „Naaldenveld" heeft een verandering in het uitbreidingsplan noodzakelijk gemaakt in verband waarmee ir. Kuiper een be bouwing heeft ontworpen, bestaande uit vier middenstands-woonblokken in drie woonlagen met tien trappenhuizen van on geveer 20 meter. Het totaal aantal gepro jecteerde flatwoningen bedraagt 60 stuks. De Woningwetcommissie kan zich echter met deze bebouwing niet verenigen. Zij meent, dat wil de beoogde flatbouw aan zijn doel beantwoorden tenminste zes woonlagen moeten worden gebouwd met liftvoorziening en dergelijke. B. en W. van Bloemendaal verzoeken de raad in zijn zit ting van 17 Juli te beslissen of het eerst genoemde plan voorlopig moet worden vastgesteld of dat een plan in overeenstem ming met de zienswijze van de Woningwet commissie moet worden ontworpen. KAMPEREN IN BUNKERS Nu de voormalige Duitse bunkers in het uiterste Noordwesten van de Kennemer duinen door de Stichting „Het Nationale Park de Kennemerduinen" als zomerhuis jes in gebruik zijn genomen moet de Bloe- mendaalse politieverordening worden ge wijzigd, aangezien het toezicht op het kam peren in bunkers daarin niet wordt ge noemd. B. en W. van Bloemendaal hebben een voorstel voor een daarop betrekking hebbende wijziging in de verordéning bij de raad ingediend. Zaterdagmiddag is het hernieuwde en in scheepsstijl opgebouwde troephuis van de Heemsteedse zeeverkenners, groep 30 van het district Haarlem van „De Neder landse Padvinders", op het terrein van „Meer en Berg" aan de Glipperweg offi- ciëel geopend. Dit geschiedde door enkele zeeverkenners, die op een echte geuzen- manier met een dikke boomstam een voor de ingang opgestelde poort rammeiden. Tevoren waren na het hijsen der vlaggen en het lezen van de padvinderswet, de ge bruikelijke ceremoniën vóór het begin van iedere troepbijeenkomst, enkele toespraken gehouden. Daarbij waren vele ouders en de voltallige troep en leiding van de Spaarnegeuzen tezamen 50 man aan wezig. Loodsschipper ir. D. A. Bonhof, die het ontwerp voor het troephuis maakte, sprak als groepsleider over de vele zorgen vooral van financiële aard die aan de totstandkoming van dit troephuis waren voorafgegaan. Hij dankte allen die hadden meegeholpen, in het bijzonder stuurman H. Putz en de secretaris-penningmeester van de stichting Spaarnegeuzen, dr. W. G. J. ten Pas. Dr. Ten Pas noemde deze opening een der hoogtijdagen van de zeeverkenners troep en roemde de steeds aanwezige prima stemming in de nog altijd groeiende troep. Hij overhandigde aan verkennersleider F. Smit een koperen scheepsbel als symbool van de goede toon in de troep. De oud-districtscommissaris van het district Haarlem van de NPV de heer M. C. de Jong, bood een boekje over schie- manswerk aan voor de groepsbibliotheek. Loodsschipper Bonhof sprak in de twee de ronde in zijn functie van voorzitter van de stichting Spaarnegeuzen; hij droeg het nieuwe scheepstroephuis over aan de kapi tein-gezagvoerder, schipper Smit, die in een dankwoord vooral de nadruk legde op de sublieme wijze, waarop de jongens zelf veel werk aan de opbouw van het troep huis in de afgelopen weken hadden ver richt. JUBILEUM Op Dinsdag 15 Juli herdenkt de heer M. J. Goseling de dag waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de gemeentelijke Gas-, Duinwater- en Electriciteitsbedrijven. Hij begon zijn loopbaan als meteropnemer-in- casseerder, maar werd reeds spoedig op het kantoor te werk gesteld, waar hij thans nog dienst doet als commies A. Door het p'ersoneel zal de jubilaris' Dins dagmorgen om 11 uur in restaurant „Groe- nendaal" worden gehuldigd en 's middags zal te zijnen huize, Lijsterbeslaan 5, van 35 uur gelegenheid tot gelukwensen be staan. PUZZLERIT VAN KATHOLIEK GEMENGD KOOR Aan de eerste puzzlerit, uitgeschreven door het Katholiek Gemengd Koor te Heemstede is in totaal door 38 personen deelgenomen, van welk aantal de helft het parcours foutloos heeft afgelegd: Er moest dus om de zes prijzen worden geloot en het resultaat daarvan is: 1. (wisselbeker) mej. B. Willemse, 2. (medaille) de heer P. Caspers, 3. de heer H. Kieft, 4. de heer Th. Brouwer, 5. de heer H. Schouten en 6. me juffrouw M. Cornelissen. Enkele van de deelnemers waren bij vergissing helemaal in Hillegom verzeild geraakt. Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-3NederL 47 895/ie 895/is A.K.U 145 148 169 176 Philips Gloeil. 152 158 Kon. Petroleum 317 330 A'dam Rubber 78 78 Holl. Amer. Lijn 157 157% N. Scheepv. Unie 122 123% H.V.A. 95 X 97 Deli Mij 73 73 Amsterd. Bank 155% 156% Ned. Handel Mij. 152% 153 Rotterd. Bank 155% 155% Twentse Bank 158% 158 Anaconda Copper 45-»/,. 46% Bethlehem Steel 50 51 Republic Steel 41% 42% 81% 81% 23% 23% 39 4»

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3