Nederlandse systeemspel faalde tegen enthousiasme en snelheid Nederlaag was verdiend ^RD^TH 85 Van Est kwam slechts enkele meters tekort voor étappezege Schotvaardige Brazilianen passeerden Kraak vijf maal trtiióhtfut vi Van Roessel maakte het Nederlandse doelpunt Systeemloos Pagano 20 TOUR DE FRANCE Tweede in twintigste étappe achter Vivier Gatsonides wint klasse in Franse Alpenrit 3 Olympisch voetbalelftal uitgeschakeld Nederland miste nioed Motorsport Nederlands succes in rally naar Madrid INTRODUCEERT NU OOK IN NEDERLAND HAAR TOPPRESTATIE TEGEN DE POPULAIRE PRIJS VAN Schaken Dr. Eu we op vijfde plaats in Zürich Sport in 't kort Veel zwemmers dongen naar kampioenschap van Kring Haarlem DONDERDAG 17 JULI 1952 Het Nederlandse voetbalelftal vol goede moed naar Finland vertrokken is in de eerste de beste voorronde uitgeschakeld. Tegen het amateurelftal van Brazilië leden de Oranjehemden een alleszins duidelijke vijfeen nederlaag, nadat zij na een kwar tier spelen met eennul hadden voorgestaan. Die nederlaag was als men de cijfers beziet smadelijk. Maar wat nog erger was: het was bovendien een nederlaag van een team, dat aan het einde van een seizoen dat voor de meeste spelers zeer zwaar is geweest niet meer de kracht kon opbrengen om Brazilië, dat volgens een geheel andere methode speelde, te verslaan. Het gedegen Nederlandse systeemspel, uitge voerd door een elftal zonder uitblinkers, faalde tegen een ploeg, die met enthousiasme en met snelheid een fantasierijke demonstratie gaf waartegen de Nederlanders in het geheel niet waren opgewassen. In het eerste kwartier van de ontmoeting demonstreerde het Nederlands elftal een zeer aantrekkelijk spel, van een dergelijk goed gehalte, dat de kleine Nederlandse groep op de tribune van het stadion in Turku elkaar met een tevreden gezicht kon zitten aankijken. En toen Van Roessel na vijftien minuten uit een vrije schop een schitterend doelpunt wist te toveren, dacht iedereen, dat de oranjehemden van dit Braziliaanse studentenploegje best zouden kunnen winnen. Een tweede doelpunt, in die periode ge scoord, zou de nekslag hebben betekend voor de tegenstanders van Nederland. Brazilianen scoren Maar voetbal is nu eenmaal voetbal en dus gebeurde precies het omgekeerde. Eerst kwamen de Brazilianen aan een ge lukkige gelijkmaker en dat doelpunt werd gevolgd door een goal, gemaakt uit een strafschop die werd toegekend wegens een aangeschoten hands van Odenthal. Een ongelukje dat door de Italiaanse scheids rechter Barnardi, die een zeer matige in druk maakte, wel zeer zwaar gestraft werd. En nu waren het de oranjehemden, die niet in staat bleken te zijn om de 21- achterstand moreel te boven te komen. De Nederlanders, die een zeer nerveuze indruk maakten, waren als het wai-e ge fixeerd door de slangachtige bewegingen van hun tegenstanders, die lenigheid paar den aan een zekere robuustheid, die voorts technisch enkele voortreffelijke staaltjes lieten zien en die over een startsnelheid beschikten, die enkele meters beter was dan die van de meeste Nederlanders. Nadat de 1O-voorsprong door Neder land was omgezet in een 21-achterstand, wist geen van de oranjehemden zich boven een zekere vlakheid uit te werken. Nie mand van hen kon het enthousiasme nog opbrengen om de anderen mee te slepen tot een prestatie, die gevraagd werd om deze handige tegenstanders, die vol met komediantentrucjes zaten, de baas te wor den. Nederland overspeeld De Nederlandse achterhoede had plotse ling geen kijk meer op het snelle Brazi liaanse spel. Een razend-snclle aanval bracht de bal bij Neto en drie minuten na het tweede Braziliaanse doelpunt was de stand al 13 door een schuiver in de hoek. Nederland werd nu volkomen overspeeld. Met korte passes bracht Brazilië de bal op Het is voldoende bekend, dat het systeem van het Olympisch voelbaltournooi zodanig is, dat na één verloren wedstrijd de ploeg voorgoed is uitgeschakeld. En dat men dan de terugreis moet aanvaarden. Olympisch voetbal is Cupvoetbal; van het begin tot het eind een hard en fel gevecht om de overwinning; een meedogenloos volhouden gedurende tweemaal drie kwartier, waarbij ongetwijfeld technische en tactische kwali teiten van belang zijn, maar waarbij de athletische capaciteiten en physieke eigen schappen een zeer grote rol spelen. Ener gie heeft men nodig, moed, uithoudings vermogen. En dat miste Nederland. Daar kwam nog bij, dat enkele Neder landers niet fit bleken te zijn. Alberts bij voorbeeld was er' volkomen uit, Terlouw miste snelheid en werd keer op keer ge passeerd. Zijn eenbenigheid speelde hem natuurlijk ook weer parten. Verscheidene andere spelers, zoals Van der Kuil en Cla- van, schenen geïntimideerd te zijn door hun grotere tegenstanders, die met grote geest drift speelden, en van geen opgeven wisten. De oranjeploeg kon zich na de 21 achter stand niet meer uitwerken boven een depressie, waardoor de nederlaag met stevige cijfers is verklaard. Men kan moeilijk zeggen, dat de Brazi lianen tactisch een goede partij voetbal hebben gespeeld. Zeker, er stond een derde back in het veld, die Van Roessel goed be waakte en voortreffelijk kopte. Maar voor het overige holden deze spelers zonder systeem door elkaar, ja, zij liepen elkaar soms in de weg. Zij volhardden in shortpassing, knap en snel uitgevoerd, waarbij hun anticipatie- vermogen opviel. Een zeer sterke kant aan hun spel was de schotvaardigheid. Onver wacht en in de meest onmogelijke situaties waren zij in staat scherpe en harde scho ten te lossen. Niet alle vijf doelpunten waren van grote kwaliteit, maar het staat als een paal boven water, dat het doel van Kraak veel meer in gevaar is geweest dan dat van zijn overbuurman, die de ballen als appels uit de lucht plukte, die sprong en danste in zijn doel, maar niettemin een goede kijk op het spel bleek te hebben. en de enkele Nederlandse uitvallen lever den in deze periode slechts één corner op. Het middenveld was thans geheel voor de Brazilianen, die door hun grotere snelheid en beweeglijkheid absoluut de meerderen waren. Bij een botsing tussen Bennaars en een Brydliaan kon de laatste zich niet beheersen en trapte de Nederlander in zijn maag. Van der Leek moest er aan te pas komen om Bennaars weer op te knappen. De Nederlandse achterhoede zocht daarna tot de rust heil in de buitenspel-val, waar door voorlopig verder gevaar werd be zworen. Gevaarlijke snelheid Na de rust namen de Brazilianen onmid dellijk het initiatief in handen. En met hun technisch goed verzorgd spel, sterk indi vidualistisch uitgevoerd, bedreigden zij het Nederlandse doel, waarbij zij gevaarlijk waren door hun enorme snelheid en hun grote activiteit. Een keer bleef onze verde diging staan wegens vermeend buitenspel, maar Kraak sprong nog juist opzij voor de voeten van De Faria om een doelpunt te voorkomen. De cranjehemden bleven na deze demonstratie van geacheveerd spel een zwakke partij voetbal spelen. Niet al leen dat zij met moeite de aanvallen kon den afweren, maar de voorhoede kon de goede combinatie niet vinden. En het was tekenend voor de situatie, dat pas negen minuten na de hervatting de Braziliaanse doelverdediger zijn eerste schot kreeg te verwerken en dat schot was afkomstig van.Odenthal. Met de moed der wanhoop kwamen de oranjehemden terug en het was Bennaars, die het voorbeeld gaf en zich fel inspande om kansen voor zijn teamgenoten te schep pen. Het was dan ook zijn werk, toen Van der Kuil in vrije positie de bal kreeg toege speeld. Maar het schot van de Velsenaar kwam tegen de lat terecht en stuitte het veld weer in. Een kopbal van Van Roessel ging daarna juist over de lat. De "Willem I-I'er kreeg nog enkele scoringskansen, die hij door te haas tig en te wild te trappen teloor deed gaan. Zo verstreek een half uur. De zevende en de achtste hoekschop op het Braziliaanse doel leverden niets op. De Braziliaanse aanvallen stierven gewoonlijk in de bui- tenspelval, die door de Nederlandse ver dediging niet zonder risico werd opgezet. Nederlaag' een feit De nederlaag werd een feit, toen bij een verdwaalde aanval de bal terecht kwam bij de linksbuiten, aanvoerder Moreira, die na een rush van grote afstand een hard schot loste, dat door Alberts niet werd ge stopt, omdat deze meende dat de bal naast het doel zou gaan. Toen dit schitterende schot in het doel verdween en Brazilië dus met 41 de lei ding had, sprong Moreira een gat in de lucht en werd hij door al zijn teamgenoten terdege afgezoend. De rest van de wedstrijd was vermake lijk door de theaterstukjes, die de Brazilia nen uithaalden. Neto verdween in die pe riode van het veld, maar toen hij weer op de grasmat verscheen scoorde hij met een maar het vijfde doelpunt. Het schot, gelost van verre afstand, kwam vlak onder de lat, waarbij Kraak gehinderd door de laagstaande zon niet eens er naar greep. De Nederlandse voetballiefhebbers heb ben gisteravond aan hun toestellen ge hangen om uit de mond van de radio verslaggever Leo Pagano zo veel moge lijk te horen over de vérrichtingen van het oranjeteam. Zij hebben het gepro beerd, maar of het hun is gelukt een duidelijk beeld te krijgen van de wed strijd en of zij plezier van de uitzending hebben beleefd, daar zijn wij niet zo zeker van. „En nu vraag ik u, waar blijven nu de pessimistenWaar zijn de mensen, die beweerden dat wij dat Brazilië niet aankonden.... Neen luisteraars, dit Brazilië kunnen we heb ben. De wedstrijd is nog wel niet afge lopen, maar....". Ja: „maar". Enige minuten na de laatste enthousiaste uitvallen van de verslag gever was het gelijk en niet lang daarna had Nederland een duidelijke achter stand. Pagano zakte af, maakte minder vriendelijk klinkende opmerkingen en was totaal in mineur. En van wat er zich in het stadion in Turku afspeelde hoor den de luisteraars maar bar weinig en slecht onder woorden gebracht. Een groep van vijftien motorrijders, leden van de KNMV, is er in geslaagd de eerste prijs te winnen in de rally van de „Fédé- ration Internationale Motocyclistc" naar Madrid, de traditionele rally der interna tionale motorrijdersfederatie. Deze eerste prijs bestaat uit de grote zil veren F.I.M.-trofee,, die thans voor de vierde maal in het bezit van de KNMV is gekomen. Diverse landen hebben aan de rally deel genomen. De trofee kwam in 1936 in het bezit van Estland, in 1937, 1938 en 1939 werd Neder land winnaar. In 1950 toen de KNMV als organisator optrad en daardoor niet mocht deelnemen ging de vaas naar Italië, ter wijl Zwitserland in 1951 beslag op de eerste prijs legde. ADVERTENT1Ë ARDATH TOBACCO CO. LTD. "The Virginia Specialisfs since 1890" C per JABAK: „Top grade Virginia leaf" door eigen experts*op de labaks- welden geselecteerd. VERPAKKING: Schuifdoosjes vah voornaam cachet. Sigaretten zgn. "twin foil packed", dus bescherming tweede 10 sigaretten terwijl U- van de eerste 10 geniet. FABRICAGE: In de'Ardaih modet- fabriek onder voort durende controlevan Ardath's eigen la- briekslaboratorium. Overtuig Uzelf van de unieke eigenschappen van deze super Virginia.sigareL De uitslagen van de vijfde ronde van het internationaal schaaktournooi in Zürich luiden: Ehrat (Zwits.)Euwe (Ned.) 01; Lob (Zwits.)—Canal (Peru) li'A; Christof- fel (Zwits.)Henneberger (Zwits.) 10; Stachelin (Zwits.)Szabados (It.) 1.0; Cri- sovan (Zwits.)Udovcic Zuidsla v.) 0—1. De partijen Blau (Zwits.)Toren (Sp.) en Lundin (Zweden)Grob (Zwits.) werden afgebroken. De hangpartij UdovcicStachelin uit de vierde ronde eindigde in een overwinning van Udovcic. De stand is nu: 1. Lundin 4 pnt. en 1 af- gebr. partij; 2. en 3. Canal en Udovcic elk 4 pnt.; 4. Blau 3!i pnt. en 1 afgebr. partij; 5. Euwe 3'.i pnt.; 6. Lob 3 pnt.; 7. Christoffel 2li pnt. en 1 afgebr. partij; 8. Stachelin 2 pnt.; 9. en 10. Toren en Grob 1% pnt. en 1 afgebr. partij; 11. Ehrat l'.i pnt.; 12. Szaba dos li pnt. en 1 afgebr. partij; 13. Crisevan li punt; 14. Henneberger 0 pnt. SLUITER JR. KAMPIOEN DAMCLUB HAARLEMSE In het tournooi om het hoofdklasse club kampioenschap 1951/1952 is de beslissing ge vallen. De titelhouder J. B. Sluiter Jr. legde wederom beslag op de titel met een score van 45 punten uit 25 partijen. Voorts pro moveerde naar de hoofdklasse R. J. Kroese. De veteraan I. Risseeuw degradeerde naar de eerste klasse. WILLEM II NAAR OOSTENRIJK. De landskampioen Willem II zal op 25 Juli voor een tiendaags bezoek naar Oostenrijk ver trekken. Op Zondag 27 Juli speelt de ploeg in Kufstein (Tirol) tegen de plaatselijke ver eniging. Van Roessel en Mommers zullen waarschijnlijk op tijd uit Finland terug zijn om deze toer mede te maken. ZOMERCOMPETITIE VAN DE KNZB. Voor de zomercompetitie van dc KNZB werd Woensdagavond de eerste klasse da mes waterpolowedstrijd Meeuwen (Amster dam)Robben (Hilversum) gespeeld. De Hilversumse dames wonnen met 82. Een moment uit de wedstrijd Nedcrland-Brazilië in Turku. De Braziliaanse doelman heeft de bal dicht bij de grond gevangen, Van Roessel stormt toe, maar hem ivordt de weg versperd door een stevige Braziliaanse achterspeler. Links in witte broek Bennaars, die ook te laat is om nog gevaarlijk te kunnen worden. Opnieuw hebben de Nederlanders in de Tour de France een fraai succes behaald én het heeft Woensdag maar weinig gescheeld of zij hadden een derde étappe-overwin ning op hun naam gebracht. In de laatste kilometer van de twintigste étappe toch van Bordeaux naar Limoges (228 km) kon Van Est net niet meer de kracht op brengen om de vertwijfelde sprint van de Fransman Vivier te weerstaan, nadat onze landgenoot het meeste werk had verzet bij de laatste uitlooppogingen, die tenslotte beslissend bicken te zijn. Intussen toonde de Brabander, dat hij altijd en in elke om standigheid tot goede prestaties in staat is. Ook de achtste plaats van Faanhof mag met ere genoemd worden. Vooral als men in aanmerking neemt, dat hij in het begin van de étappe met Van Breenen viel voor de zoveelste maal in deze tour en een vrij grote achterstand opliep. Na de rustige étappe PauBordeaux was het te verwachten, dat er Dinsdag liefhebbers zouden zijn om hun plaatsen in het algemeen klassement te verbeteren, alvorens de laatste grote slag zou vallen. Direct na de start trachtte dan ook de Fransman Lauredi weg te lopen, maar hij moest deze poging staken, omdat het pelo ton. zoveel waaghalzerij in de vroege och tend eenvoudig niet toestond. Even verder trok de Fransman Rémy er tussenuit met de Italiaan Corrieri aan zijn wiel. Teisseire snelde zijn landgenoot te hulp maar ook hem werd door de Italiaanse leiders een knecht achterna gestuurd, na melijk Milano. Steeds andere situaties Steeds wijzigde zich nu de situatie. Bij de vliegende controle in Libourne (26 km) la gen tien renners op kop, op 100 meter ge volgd door een groep geleid door de Ita liaan Pezzi en op 200 meter weer een groep, waarbij zich Coppi bevond. Kort daarna kwam de aansluiting tussen deze groepen tot stand. In Mussidan (80 km) kwam het peloton voor een gesloten overweg en Decaux, Giguet, Bianchi en Vivier maakten hiervan gebruik om te ontsnappen. Bij de vliegende controle in deze plaats volgde het peloton op 400 meter, aangevoerd door De Hertog en Coppi. In de kop was echter geen samenwerking en bij Neuvic (91 km) waren de uitlopers weer in de grote groep opgenomen. Achterstand van Faanhof Met enige achterstand op het peloton volgden enkele renners, ender wie Dek kers, Gelabert, Deledda, en Martini. Faan hof en Van Breenen waren bij Benevent gevallen en kwamen met een grotere ach terstand door. Bij de verzorging in Perigneux (115 km) waren echter Faanhof, Van Breenen en Deledda weer bijgekomen. Tot dat ogen blik had de rit niet veel moeilijkheden opgeleverd. Die kwamen pas tijdens het bestijgen van een hoogte van 411 meter. Enkelen slaagden er toen in uit het peloton weg te lopen. Het eerst passeerden Giguet van Zuid-Oost-Frankrijk, gevolgd door de Italiaan Magni en de Parijzenaar Decaux de vliegende'controle in Thiviers (152 km) met 30 seconden voorsprong op de groep, die alle krachten inspande om bij te komen. De Belg Van Ende, de Nederlander Van Est en de Fransman Rémy demarreerden en konden zich bij de vluchtelingen voe gen, die bij Coquille, 60 km voor de finish, 300 meter voor het peloton reden, dat aan gevoerd werd door Lazarides. Het tempo ging toen snel omhoog, want Robic en Ockers in de groep zagen hun klasseringen in gevaar komen door de vlucht van Magni en gaven al wat zij konden om de achter stand te verkleinen. De kop werd deze jacht te machtig en achtereenvolgens lieten Van Ende en Rémy zich terugvallen. Rémy deed nog een ver twijfelde poging zijn gunstige positie te herwinnen en slaagde daar zowaar in. Veertig kilometer voor Limoges was de voorsprong van de vijf leiders geslonken tot honderd meter en Magni en Giguet, die hun kansen te niet gedaan zagen, lieten zich door de groep opnemen. De Parijze- naars Renaud en Decaux zagen toen hun kans en samen met de regionaal Vivier en Van Est namen zij een kleine voorsprong. De leiders in het algemeen klassement waren tevreden en lieten dit viertal gaan. Hun posities liepen bij deze vlucht immers geen gevaar. De kopgroep wist dan ook gaandeweg de voorsprong te vergroten en toen het stadion van Beaublanc in zicht kwam, waar op de sintelbaan de eind streep lag, bedroeg het verschil vier minu ten. Vivier. die al enige malen in deze tour in de eindsprint een étappe-overwin ning had verspeeld, nam nu geen risico, rukte zich los en ging met 6 seconden voorsprong op Van Est als eerste over de eindstreep. De Belg Ockers won daarna de sprint van het grote peloton. Klassementen Het klassement van de twintigste étappe BordeauxLimoges (228 km.) luidt: 1. Vivier (WZW Fr.) 6.31.48 (bonificatie inbegrepen); 2. Van Est (Ned.) 6.32.24 (boni ficatie inbegrepen); 3. Decaux (Parijs) z. t.; 4. Renaud (aPrijs) z. t.; 5. Kebaily (N. Afr.) 6.35.41; 6. Ockers (België) 6.35.49; 7. Gold- RONDE VAN FRANKRIJK 19 Juli schmidt (Lux.) z. t.; 8. Faanhof (Ned.) z. t.; 9. Rosseel tBelgië) z. t.; 10 Massip (Sp.) z. t.; 11. Weilenmann (Zwits.) z. t.; 12. Nolten (Ned.) z. t.; 13. het grote peloton, waarbij onze landgenoten Wagtmans, Van Breenen, Voorting, Dekkers, Roks en Coppi (It.) De Hertog (België) Robic (Fr.) Bartali (It.), Lauredi (Fr.), Close (België), Geminiani (Fr.) en Dotto (Fr.) allen in dezelfde tijd als Ockers (6.35.49). Het algemeen klassement luidt nu: 1. Coppi (It.) 129.09.20; 2. Ockers (B.) 129.36.21; 3. Robic (Fr.) 129.39.57; 4. Ruiz (Sp.) 129.40.09; 5. Bartali (It.) 129.42.09 6. Close (B.) 129.42.15; 7. Dotto (Fr.) 129.46.46; 8. Magni (It.) 129.46.57; 9. De Hertog (B.) 129.57.53; 10. Carrea (It.) 129.59.03: 11. Gelabert (Sp.) 130.02.01; 12. Geminiani (Fr.) 130.08.37; 13. Weilenmann (Zwits.) 130.10.04: 14.0 Van Ende (België) 130.19.51; 15. Nolten (Ned.) 130.34,52; 17. Van Est (Ned.) 130.47.47; 20. Voorting Maus Gatsonides heeft met Jaguar zijn klasse in de Franse Alpenrit gewonnen. De Nederlandse crack en zijn Britse co- équipicr, George Samworth. behoorden tot t'.c elf van de 88 équipes, die deze zeer zware monster rit van 3300 kilome ter zonder strafpun- ten uitreden en zij kregen daarvoor een zo zeer begeerde Coupe des Alpes. De andere Neder landse teams in deze rit, die over de zwaarste Franse en Italiaanse passen voert, die in zeer hoog tempo genomen moeten worden, heb ben de rit helaas niet uit kunnen rijden. De équipes van me vrouw Van Puyen- broek, de heer Van Puyenbroek en de heer Roeloffzen moesten de strijd onderweg staken. Gatsonides reed een fabriekswagen, een Jaguar XK 120 Sport. Eindelijk heeft de pech- duivel, die hem de laatste tijd zo achtervolg de hem dus eens een keer met rust gelaten en niemand was bij de finish in Cannes ge lukkiger dan hij. In Stoop's Bad zijn de Kringzwemkam- pioenschappen voortgezet met de zwemclub Haarlem als de organiserende vereniging. Ook dit keer bestond er voor vrijwel alle nummers een grote belangstelling, waar door er dikwijls diverse series moesten wor den gezwommen alvorens een nummer af gewerkt kon worden. Doordat Bonte niet tijdig aan de start was, werd de 200 m. schoolslag heren zonder hem verzwommen. A. de Vries plaatste zich eerste in de tijd van 2 m. 56.7 sec. Toen de jury Bonte echter toestond alsnog aan dit nummer deel te nemen, waardoor hij alleen moest zwemmen, verbeterde hij de tijd van De Vries. Met 2 m. 51.8 sec. veroverde hij het kampioenschap van de Haarlemse kring. Hetzelfde nummer voor dames werd een overwinning voor de titelhoudster mejuf frouw Jopie Spoor. Een grote deelname was er voor de 3 x 50 m. wisselslag. Alhoewel dit een nummer is, dat weinig wordt verzwommen blijft het een attractief onderdeel van de kampioen schappen. Alle deelnemers moeten namelijk zowel de rugslag, de schoolslag als de vrije slag beheersen. Dat er in Haarlem voldoen de van deze all roundzwemmers zijn is wel gebleken. Verschillende series waren nodig om het nummer gf te werken. De titel werd uiteindelijk veroverd door F. Pieters in 1 m. 55. sec. W. Geurtsen werd tweede. Een keurige prestatie leverde Margot Marsman voorts op hetzelfde nummer voor dames. Zij eindigde onbedreigd als eerste in 2 m. 18.4 sec. Tenslotte waren het de estafettes die de nodige spanning brachten. HPC kwam als eerste aan in cle 4 x 100 m. vrije slag voor heren. Bij de dames was het DWR, dat beslag legde op het nummer 3 x 50 m. wisselslag estafette. De uitslagen waren als volgt: 200 m. schoolslag heren: 1. B. Bonte (Haar lem) 2 m. 51.8 sec.; 2. A. de Vries (HPC) 2 m. 56.7 sec.; 3. W. Vosman (HVGB) 3 min. 11.7 sec. 200 m. schoolslag dames: 1. J. Spoor (DWR) 3 m. 7.8 sec.; 2. D. Turkenburg (DWT) 3 m. 16.1 sec.: 3. E. Tiessing (HVGB) 3 m. 21.7 sec. 3 x 50 m. wisselslag persoonlijk heren: 1. F. Pieters (DWR) 1 m. 55.6 sec.; 2. W. Geurt sen (HPC) 2 m. 1.2 sec.; 3. P. Smit (HPC) 2 m. 3.7 sec. 3 x 50 m. wisselslag persoonlijk dames: 1. M. Marsman (HVGB) 2 m. 18.4 sec.; 2. M. Smit (HPC) 2 m. 20.7 sec.; 3. R. Nelissen (DWT) 2 m. 21.9 sec. 3 x 50 m. wisselslagestafette jongens: 1. HVGB 1 m. 52.7 sec.; 2. HVGB 2 1 m. 58 sec.; 3. Haarlem 1 2 m. 5.8 sec. De ploeg van HPC, die als eerste aankwam, werd gediskwalifi ceerd. 3 x 50 m. wisselslagestafette meisjes: 1. HVGB 1 2 m. 5.1 sec.; 2. DWR 1 2 m. 7.6 sec.; 3. HVGB 2 2 m. 8.9 sec. 4 x 100 m. vrije slag estafette heren: 1. HPC met W. Geurtsen, J. Bouwman, P. Smit en R. Prins in 4 m. 31.4 sec.; 2. HVGB 4 m. 48 sec.; 3. Haarlem 4 m. 50.6 sec. 3 x 50 m. wisselslag estafette dames: 1. DWR met J. van Waard, J. Spoor en C. Kneynsberg in 1 m. 53.8 sec.; 2. DWT 1 m. 57.4 scc.: 3. Haarlem 1 m. 57.9 sec. De volgende en laatste wedstrijden om het kampioenschap van kring Haarlem worden Zondagmiddag gehouden in de zwemvijvers Grocnendaal, Heemstede. (Ned.) 130.59.25; 24. Wagtmans (Ned.) 131.11.30; 51. Roks (Ned.) 132.15.07; 60. Dek kers (Ned.) 132.34.28; 68. Van Breenen (Ned.) 132.59.01; 76. Faanhof (Ned.) 134.07.36. Het ploegenklassement is als volgt: 1. Italië 387.43.2.1; 2. Frankrijk 387.55.49; 3. België 388.21.16; 4. Spanje 390.07.41; 5. Nederland 390.15.07 6. ZO Frankrijk 391.25.40: 7. NOC Frankrijk 391.59.56 8. WZW Frankrijk 392.54.26; 9. Parijs 393.24.45; 10. Zwitserland 393.54.55; 11. Noord Afrika 394.24.21.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5