Consternatie in Parijs over verminderde hulp van V.S. Samengaan van Wafd en leger in Egypte in het verschiet Harder werken, minder kopen, meer verkopen Orange toonde zijn liefde voor Or an je-vorstin Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Mountbatten bezoekt Israel voor gesprek over defensie Amerika beperkt zijn militaire aankopen en stelt strikte condities Labour tegen ratificatie conventie van Bonn Dame ernstig gewond bij autobotsing Car el Briels uit de directie Flora 1953 ADVIES AAN ENGELSEN: Twee broers en een zuster na maaltijd overleden Het woord is aan Economische Zaken vooi een A.R.-minister? Vriendschapsbanden door koninklijk bezoek nauwer aangehaald Geleidelijk iets warmer Egypte s sterke man confereert Nam II protesteert Conventie van Bonn niet ongrondwettig Wéér: De Rijksstraatweg Hun hond eveneens gestorven Fransen pessimistisch over situatie in Tunesië PR KABINETSFORMATIE 67e JAARGANG No 17 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295c Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 30 JULI 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG 177 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Generaal Naguibde sterke man in Egypte, in zijn werkkamer in conferentie met zijn medewerkers. Boven hem hangt nog steeds een portret van de afgezette koning Faroek. PARIJS (Reuter) De Amerikaanse ambassadeur in Parijs heeft aan het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken een memorandum overhandigd, waarin de V.S. verklaren, dat de totale extra-hulp aan Frankrijk in de vorm van militaire bestel lingen voor de komende drie jaar niet hoger kan zijn dan 187.000.000 dollar, zo heeft een woordvoerder van liet Franse ministerie van Defensie medegedeeld. De woordvoerder zeide, dat Frankrijk oorspronkelijk 625.000.000 dollar gevraagd had voor de Franse wapenproductie in de komende drie jaar. Het verzoek was op zes Mei gedaan. De woordvoerder voegde er aan toe, dat er weinig hoop bestond, dat de V.S. hun besluit zouden herzien voor de stemming van het Congres over de nieuwe toewijzin gen aan het buitenland, die over een jaar gehouden zal worden. In het Amerikaanse antwoord wordt ook CAïRO (Reuter). In Cairo gelooft men, dat ex-Koning Faroek zijn neef Prins Abdel Monein, zijn oom Sjerin Sabry Bey en de huidige premier, Aly Maher Pasja, heeft voorgesteld als leden van de regent- schapsraad. Indien tegen benoeming van Abdel Monein bezwaar gemaakt zou wor den zou Faroek zijn zwager, kolonel Sjerin Bey, echtgenoot van prinses Fawzia en ge durende enkele uren minister van Oorlog en Marine in het laatste kabinet Hilaly, in diens plaats voorstellen. Men meent echter, dat de staf vaii generaal Naguib zowel tegen Abdel Monein als Sjerin Bey is. Naar verluidt kan de Wafd-partij zich met het standpunt van Naguib verenigen. In deze partij is men een zuivering van eigen rangen begonnen om de kansen op een samengaan met het leger in een nieuw regiem, dat het land van corrupte elemen ten wil zuiveren, te vergroten. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat dese zuivering een aantal hooggeplaatste partijleiders en verscheidene ministers in het laatste Wafdistische kabinet zal treffen. Serag el Din Pasja, secretaris-generaal van de partij, voert op het ogenblik bespre kingen met de staf van generaal Naguib. De Wafdistische invloed in het leger is echter beperkt. In Londense kringen gelooft men, dat onder de dekmantel van de besprekingen in Caïro over terugroeping van het parle ment ter benoeming van een regentschaps- raad de mogelijkheid van het aan de macht komen van de Wafdistische partij wordt nagegaan. Het Egyptische parlement, waar in de Wafd de meerderheid bezat, werd in Maart door de huidige premier, die toen ook premier was, ontbonden. De beloofde verkiezingen voor een nieuw parlement zijn niet door de later volgende regeringen gehouden. Bijgevolg is het niet duidelijk, of het nog te kiezen, dan wel het ontbon den parlement de regentschapsraad dient aan te wijzen. Volgens de Egyptische grondwet moet het parlement binnen tien dagen na een troonswisseling bijeenkomen, doch de grondwet voorziet niet in troonsafstand. De klaarblijkelijke poging van de Wafdis- tenleider Nahas Pasja, die Maandag uit Zwitserland in Caïro is teruggekeerd, om het ontbonden parlement bijeengeroepen te krijgen, wordt in Londen beschouwd als een poging om weer aan de macht te komen. De Britse ambassadeur Sir Ralph Steven son, heeft gisteren een onderhoud gehad met premier Aly Maher Pasja, die tevens minister van Buitenlandse Zaken is. De bespreking is gehouden op verzoek van Sir Ralph. Deze zal vermoedelijk ook nog een onderhoud hebben met generaal Na- guib. Generaal Naguib zegt in een verklaring in het dagblad ,.Sawt es Soedan", dat de eenheid van het Nijldal het resultaat moet zijn van de vrije keuze van het Soedanese volk. Een dergelijke eenheid moest niet aan dat volk worden opgelegd. In Caïro is officieel bekendgemaakt, dat in het vervolg niemand het land mag ver laten zonder speciale toestemming van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Dit geldt ook voor personen, die reeds in het bezit zijn van uitreisvisa. Faroek op Capri Ex-Koning Faroek en zijn vrouw hebben hun intrek genomen in een luxueus hötel op Anacapri, het hoger gelegen deel van Capri. Zij zullen een week op het eiland, waar zij ook indertijd hun wittebroods weken doorbrachten, blijven en daarna naar de V.S. vertrekken, aldus heeft de LONDEN (Reuter). Generaal Nam II, het hoofd van de Noordelijke onderhande laars, heeft Dinsdag bij generaal Harrison, zijn geallieerde collega, ernstig geprotes teerd tegen „het doden van een Noordelijke gevangene en het verwonden van zeven anderen in het kamp nabij Wonsan op Zondag", aldus meldt het persbureau „Nieuw China". Nam II beschuldigde de UNO van „voort durende slachting van krijgsgevangenen, waardoor ruim 800 gevangenen om het leven kwamen of werden gewond". leider van het reisbureau, dat Faroeks reifc regelt, meegedeeld. Het is nog niet bekend of Faroek zich blijvend in de V.S. zal ves tigen. Men had tevergeefs in Napels naar een geschikte accomodatie voor het gezelschap gezocht. Het reisbureau heeft daarop een gehele verdieping cn de daktuin van het hotel op Anacapri gehuurd. Met het Britse fregat „Surprise" is ad miraal Mountbatten, opperbevelhebber van de Britse Middellandse zee-vloot, gisteren in Israel aangekomen. De haven van aan komst is tot het laatste ogenblik geheim gehouden cn ook ten aanzien van zijn plannen in Israel wordt geheimhouding be tracht. Verwacht wordt dat hij besprekin gen zal voeren met de premier en minister van defensie van Israel, David Ben Goe- rion, en met de stafchef, generaal-majoor Yigal Yadin. Alle Britse officieren en manschappen, die met verlof op Cyprus zijn, hebben be vel gekregen onmiddellijk naar hun basis in de zóne van het Suezkanaal terug te keren. LONDEN (Reuter) De Labourfractie zal tegen ratificatie van de conventie van Bonn stemmen, wanneer deze kwestie Don derdag en Vrijdag in het Lagerhuis ter tafel komt. De fractie heeft besloten een amende ment in te dienen tot uitstel van de ratifi catie. Volgens het amendement worden door de Westelijke landen nog steeds pogingen in het werk gesteld om tot een bespreking van de Duitse kwestie met de Sovjet-Unie te komen. Bewapening van de Atlantische mogendheden dient voor die van Duitsland te gaan. Een Duitse strijd macht diende op zodanige wijze met de Westelijke strijdkrachten te worden ver vlochten, dat zij geen gevaar zou kunnen gaan vormen. Tenslotte wordt in het amendement van Labour gezegd, dat de goedkeuring van het Duitse volk op de voorstellen moet worden gevraagd. In het amendement van Labour wordt verder gezegd, dat de fractie de opneming goedkeurt van een democratisch Duitsland in een Europese gemeenschap, die deel zou uitmaken van de Atlantische gemeenschap. Ofschoon de socialisten het principe van een Duitse militaire bijdrage tot de Weste lijke verdediging onder bepaalde garan ties goedkeuren, achten zij het huidige voorstel vffn de regering (tot bekrachtiging van het verdrag) „inopportuun". KARLSRUHE (Reuter). Het West- Duitse constitutionele gerechtshof heeft heden te Karlsruhe het verzoek van 144 parlementsleden (meest sociaal-democra ten), om de tussen de Westelijke geallieer den en Wcst-Duitsland gesloten conventies van Bonn en het verdrag inzake het Euro pese leger ongrondwettig te verklaren, van de hand gewezen. Het hof besliste, dat het verzoek „voor het ogenblik" niet ontvankelijk is. Een passagiere in een personenauto, de 53-jarige mevrouw S. M. K.de B. uit Bilthoven liep gistermiddag een hersen schudding en ernstige hoofdwonden op bij een autobotsing die om 5 uur plaatsgreep op de Rijksstraatweg, ter hoogte van de Bavostraat. De personenauto wilde een autobus passeren, maar moest remmen voor een tegenligger. De wagen slipte op de natte weg en botste legen de tegemoet komende auto aan. Het slachtoffer is over gebracht naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden. De personenauto werd door een kraanwagen weggesleept. gezegd, dat de voorwaarden voor de Ame rikaanse aankopen in het buitenland ten behoeve van het buitenland strikt nage komen dienen te worden. De op deze wijze gefinancierde wapenproductie dient aan te sluiten bij het algemene productieprogram van de NAVO en moet even goedkoop of goedkoper geschieden dan in Amerika. De eerder genoemde 187.000.000 dollar moeten gebruikt worden, aldus het memo randum, voor bepaalde typen Franse am munitie en voor de „Mystère" straaljager. Deze gelden mogen bijvoorbeeld niet ge bruikt worden voor de productie van be paalde Franse transportvliegtuigen, de jeep van de Delahaye en de 13-tons lichte tank en Franse vrachtauto's van de Ford. Reuter tekent hierbij aan, dat de Fransen gerekend hebben op Amerikaanse „off shore"-hulp in deze en de Franse begroting vermeldt geen posten voor de productie van deze goederen. Het Amerikaanse antwoord heeft „con sternatie" in Franse regeringskringen ver oorzaakt, aldus vervolgt Reuter, en er wordt reeds gesproken over vermindering van het aantal door de Fransen beloofde divisies voor de NAVO voor het volgende jaar of vermindering van de credieten voor de bouw van vliegvelden voor de NAVO in Frankrijk. Franse fabrikanten zijn in het geweer gekomen. Sommigen dringen zelfs aan op uittreding uit het Atlantisch pact. Men neemt echter niet aan, dat de Fran se regering een afbreking der wapen productie als oplossing zal kiezen. De pro ductie van de lichte tank zal waarschijnlijk doorgaan, daar Zwitserland orders heeft geplaatst. Opheldering Henri Bonnet, de Franse ambassadeur in Washington, heeft na een onderhoud met de onder-minister van Buitenlandse Zaken voor Europese aangelegenheden, George Perkins, in Washington verklaard, dat hij om opheldering over het Amerikaanse ant woord heeft verzocht. Frankrijk had dringend om een extra hulp van 438.000.000 dollar verzocht voor de vergroting van de Franse wapenproduc tie. Op dit verzoek was antwoord gekomen, doch volgens Bonnet bezagen beide rege ringen de kwestie niet met dezelfde ogen. Een woordvoerders van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat Amerika alles in het werk stelt, om de defensieprograms van andere „vrije landen" te steunen. De regering zag zich echter beperkingen opgelegd door de door het Congres toegewezen fondsen. Doordat de heer Carel Briels zich niet primair ter beschikking kon stellen voor de organisatie van de internationale bloe mententoonstelling Flora 1953, heeft het hoofdbestuur van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur zich genoopt ge zien, de overeenkomst met de heer Briels te beëindigen. Bij de beeltenis van Eva Perón geven vrouwelijke leden van een van haar politieke comités luidruchtig en met veel vertoon uiting aan haar smart. LONDEN (Reuter) De Engelse minister van Financiën, Richard Butler, heeft gis teren in het Lagerhuis een rede gehouden, waarin hij de Engelsen aanspoorde harder te werken, meer te verkopen en minder te kopen. Hij deed dit aan het begin van een tweedaags debat over de Britse economi sche positie, die steeds meer zorgen baart. Hugh Gaitskell, die in de vorige Lahour- regering minister van Financiën was, zeide, dat het voor Labour buitengewoon moei lijk is om over eventuele voorstellen te debatteren, wanneer men niet het minste idee heeft, wat deze voorstellen inhouden. De Labourvertegenwoordigers protesteer den ook, toen Butler weigerde de invloed te bespreken, die de economische toestand van Engeland op het verdedigingsprogram ma van het land zou hebben. Hij zeide, dit aan de minister-president te willen over laten, die vandaag over de economische toestand van het land zou spreken. Voor Butler het woord kreeg, had Chur chill reeds aangekondigd, dat er eind No vember in Londen een bijeenkomst van de landen van het Gemenebest zal worden gehouden, waar de dringende punten van de financiële, dc economische en de han delspolitiek der verschillende regeringen besproken zullen worden. Tijdens zijn lange uiteenzetting bracht Butler de volgende punten naar voren: in het nog resterende deel van dit jaar zal de invoer nog meer beperkt worden, onder andere die van tabak, welke met dollars betaald moet worden, enkele industriële producten en waarschijnlijk ook papier en pulp. De Engelse handel met de landen l die harde valuta hebben moet tegen het einde van dit jaar in evenwicht verkeren. Op het ogenblik is het nadelige saldo van de betalingen op jaarbasis minder dan 150 millioen pond sterling groot tegen verle den jaar 850 millioen pond sterling. Er zal meer van de industriële productie, ook van defensie-uitrusting, verkocht moeten wor den als ondei-deel van de exportcampagne. Engeland hoopt dit jaar zijn kolenuitvoer te verdubbelen. Deze was verleden jaar 7,8 millioen ton groot. Butler, die zijn rede onder luide inter rupties van de Labourbanken eindigde, zeide, dat de Engelse arbeiders het equi valent van drie uren extra per week zou den moeten werken, wanneer zij de invoer op vooroorlogs niveau wilden handhaven. Butler waarschuwde, tevens, dat door ho- .gere lonen de Engelse prijzen zodanig zou den worden, dat Engeland van de wereld markt verdreven zou worden, hetgeen tot een bankroet zou leiden. Labour diende een amendement in, waar in de regering verweten wordt, dat zij geen geschikte politiek naar voren heeft ge bracht voor de Engelse economie. Dit amendement werd ingediend op de motie der regering lot het houden van een econo misch debat van twee dagen, dat gisteren in het Lagerhuis begon. Canada helpt Canada is van plan een deel van zijn de fensieprogram van 5 milliard dollar te ge bruiken om Engeland te helpen de dreigen de economische crisis te boven te komen. Canada zou zoveel mogelijk bewapenings orders plaatsen bij Britse fabrieken. Reeds zou 75 millioen dollar zijn toegewezen voor een licht vliegdekschip, een aantal centu- riontanks en electronische uitrusting. Drie personen uit Varsseveld zijn Dins dagmiddag korte tijd na het gebruiken van een warme maaltijd overleden. De drie overledenen zijn de gebroeders B. en H. te Lindert en hun zuster, die in de buurtschap Heelweg onder Varsseveld op een boerderij woonden. Kort na de maaltijd werden zij onwel en binnen een uur stierven de 54- jarige B. en de 52-jarige zuster. De andere broer, de 45-jarige H., werd nog naar het Wilhelminaziekenhuis te Doetinchem over gebracht, waar ook hij is overleden. De maaltijd bestond uit aardappelen, andijvie en spek. Het is volgens de politie waarschijnlijk dat de oorzaak gezocht moet worden in de andijvie, die op het land dicht naast de aardappelen had gestaan. Het aardappelloof was pas bespoten met een vergiftige vloeistof om het optreden van aardappelziekte te voorkomen. Men neemt aan dat niet het spek de oorzaak is, daar ook de hond gestorven is, die nooit spek kreeg. De resten van de maaltijd zijn door de politie voor nader onderzoek in beslag genomen. In de Staatscourant is gepubliceerd de beschikking tot intrekking van de prijzen- beschikking Brilleglazen 1949. Opticiens blij ven aan ziekenfondsleden, die een door het ziekenfonds afgestempeld recept kunnen overleggen, een korting op de prijzen van brilleglazen verlenen van 10 pet. La Rochefoucauld: In belangrijke omstandigheden moet men er zich minder op toe leggen kansen te scheppen dan de kansen, die er zijn te baat te ne men. Koningin Juliana is hedennacht om half eenna de opvoering van „Jozef in Dothan" te hebben bijgewoond in het openlucht theater van Orange, naar Avignon vertrok ken, waar zij de nacht doorbracht. Rechts achter de vorstin mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout, Nederlands ambassadeur in Frankrijk. PARIJS (A.N.P.) Omtrent de voor stellen, die de Franse resident-generaal in Tunesië, De Hautecloque^Maandag aan de Bey heeft overhandigd, meldt de Parijse correspondent van de „Times" nog, dat de Bey twee of drie maanden tijd heeft ge vraagd om ze te bestuderen. In officiële Franse kringen is men van oordeel,.dat dit neerkomt op een verwerping. De atmosfeer in Tunis na de audiëntie wordt „gespan nen" genoemd, hoewel zij niet zo gevaarlijk wordt geacht als in Februari of Maart van dit jaar. De resident-generaal heeft de tekst van de decreten weer meegenomen, toen hij vertrok. Verwacht wordt, dat hij Donderdag nogmaals zal pogen de souverein over te halen ze te tekenen. Franse waarnemers geven toe, dat de Bey de deur niet geheel gesloten heeft en blijkbaar een breuk wil vermijden, maar zien niet in hoe deze nieuwe moeilijkheid kan worden overwonnen. De kabinetsformateur, prof. Beel, had hedenmiddag van twee fractievoorzitters schriftelijk antwoord ontvangen op de door hem gedane voorstellen. De P. v. d. A. had haar mening niet kenbaar gemaakt en de A.R.-Kamerfractie vergaderde hedenmid dag nog. Hun antwoorden worden in de loop van de dag verwacht. Het gaat thans over de zetelverdeling. In politieke kringen verluidt dat prof. Beel de Anti-Revolutionnaireri de porte feuille van Economische Zaken heeft aan geboden die thans door een K.V.P.-minis- ter wordt beheerd. De Anti-Revolutionnairen wensten, zo als bekend is, een ministerszetel in de so ciaal-economische sector. Daar de P. v. d. A. de portefeuilles van Financiën en van Sociale Zaken niet wil prijsgeven, moet voor prof. Beel het aanbieden van Econo mische Zaken aan de A.R. de enige moge lijkheid geweest zijn. Als compensatie voor deze concessie zou prof. Beel minister president worden. Het wachten is thans op de antwoorden van de P. v. d. A. en de A.R. Een met Nederlandse, Franse en oranje vlaggen getooid Orange heeft gistermiddag Koningin Juliana een hartelijk welkom bereid. Om tien minuten over half vijf arriveerde de trein uit Parijs, waaraan het koninklijk rijtuig was gekoppeld, op het versierde station. Op het stationsplein inspecteerde de Koningin de erecompagnie. Staande voor het vaandel luisterde de Vorstin naar het Wilhelmus en de Marseillaise, welke door een militair muziekcorps werden gespeeld. In auto's reden de Koningin en haar ge volg naar het stadhuis. De straten waren gevuld met een hartelijk juichende menig te. Iq het stadhuis verwelkomde de burge meester van Orange de Koningin, waarbij hij aan de grote belangstelling herinnerde, die Orange immer voor het Nederlandse vorstenhuis heeft getoond. De Koningin dankte de burgemeester hartelijk voor zijn woorden van welkom en voor het levendig bewijs van een blijvende vriendschap. „De ontvangst, die de bevol king en de stad Orange mij hebben bereid, heeft mij diep getroffen. Mijn familie acht het een voorrecht met dit oude prinsdom verbonden te zijn. Orange vertegenwoor digt een centrum van beschaving door vele eeuwen heen. De vrijheid van de geest heeft er haar warme behoedster gevonden. Maar het is niet alleen de geschiedenis, die ons verenigt, het is ook het heden en nog meer de toekomst. Het is het groeiend besef dat de Europese solidariteit ons steeds meer verbindt. Mijn beste wensen vergezellen altijd Orange, dit deel van Frankrijk en dit deel van Europa, zo oud en altijd jong." Bezoek aan de ruïne van historische burcht Na dit in het Frans gesproken ant woord verscheen de Koningin op het bal- con, waar zij hartelijk door dè bevolking werd toegejuicht. Even later vertrokken de Koningin en haar gevolg naar de heu veltop van Sint Eutropius, waar zich nog enkele overblijfselen bevinden van de vroegere burcht der Oranjes. Nadat daar de leden van de Nederlandse kolonie en de vereniging Frankrijk-Nederland aan haar waren voorgesteld, gaf de heer Formège, hoofd-architect van de monumentendienst in Frankrijk, een uiteenzetting over de burcht der Oranjes. Na op de heuvel een eik geplant te heb ben, woonde de Koningin een uitvoering van muziek en volksdansen bij, welke wer den gegeven door de harmonie van Orange en een folkloristische groep van het „Syn- dicat d'Initiatieve" van Orange. Daarna vertoefde zij enige tijd ten huize van de Nederlandse vice-consul, dr. Echenoz. Om zeven uur werd de Koningin weer op het gemeentehuis ontvangen, waar haar een officieel diner werd aangeboden, waaraan een veertigtal Nederlandse en Franse auto riteiten aanzaten. Joseph in Dothan Om halftien 's avonds arriveerde de Koningin in het Romeinse amphitheater. De vorstin, de prefect van Vaucluse, de burgemeester van Orange, minister Rutten, de Nederlandse ambassadeur te Parijs, de kamerheer jhr. E. Roëll en hun dames en een aantal Franse autoriteiten namen in een speciaal gebouwde loge plaats. Op het rode fluweel was het Nederlandse wapen aangebracht. Een militair orkest speelde het Wilhelmus en de Marseillaise, waarna de opvoering begon van Vondels „Joseph in Dothan". Regisseur en spelers oogstten veel waardering. Herhaalde malen werd het spel door applaus onderbroken. Na afloop van het spel werden Jean Giono, die het in het Frans bewerkte, de regisseur Johan de Meester, en de spelers aan de Koningin voorgesteld. Uitgeleide gedaan door de Franse autoriteiten verliet de Koningin daarna het amphitheater om zich per auto naar Avignon te begeven, waar zij de gast was van de prefect. Een kleine depressie, die over Schot land naar de Noordzee trok en Zondag avond ons land bereikte, bezorgde ons koudé luchtmassa's en zware en lang aan houdende buien, die plaatselijk van onweer vergezeld gingen. Bijna overal in ons land was de regenval zwaar, met name in het Noord-Oosten. Gisteravond begon de buiïgheid snel af te nemen, doordat de depressie, die twee da gen vlak bij ons land had gelegen, zich in Noordelijke richting van ons land verwij derde. De algemene luchtdrukverdeling op de' Oceaan is nu zo, dat geleidelijk wat zachtere lucht wordt aangevoerd, zodat een langzame temper atuursstij ging verwacht mag worden. Het weer behoudt echter nog een wisse lend karakter. IETS HOGERE TEMPERATUREN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt te 10 uur: Half tot zwaar bewolkt met enkele ver spreid optredende regenbuitjes. Zwakke tot matige wind tussen West en Zuid. Iets hogere temperaturen. 31 Juli Zon op 5.00 uur, onder 20.31 uur. Maan op 16-05 uur. onder 23 23 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 30 Juli: Hoog water: 8.40 en 21.07 uu. Laag water: 4.11 en 16.28 uur. Donderdag 31 Juli: Hoog water: 9.39 en 22.11 uur. Laag water: 4.59 en 17.25 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1