Kort en bondig FIRMA W. F. CLAUS - HAARLEM HONDEN 6000.- Fietsendief achterhaald Uitgebrand pand in Kruisstraat heropend Klassieke courses voor tweejarigen Weer een schietpartij in Macao Associé(e) j VACANTIE-SCHOTELS I KANTOORRUIMTE I 1 CENTRA, KENNEMERPLEIN 1, HAARLEM WOENSDAG 30 JULI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Jeugdige detective Konijn onder snelbinder Amsterdamse Beurs Velsens raad bijeen Waterpolo Nederlands zevental speelt gelijk tegen Hongarije: 4-4 Stevensons program Kustlicht Westschouwen wordt verbeterd Salomé trekt belangstelling SCHEEPVAART N. C. J. Steffelaar Dr Th. J. van Vloten Prima wringer met bok/ 50.- Prima strijkplanken 12.95 rechtszaken Wringers f 36.95 SEIZOEN 1952/55 MOORE'S SCHOOL Haarlems Oudste en Grootste Inkoophuis van Lompen, Papier en Metalen, geeft voor reclame opnieuw 5000 cadeaux, die bij U allen welkom zullen zijn. Originele Huishoudlompen 0.54 per kg Platte kranten Tijdschriften, boeken enz. Bont papier 0.08 per kg 0.05 per kg 0.02 per kg Archieven worden vernietigd PRIMA BEDDEN VOOR RECLAMEPRIJZEN BIJ VAN DOORN'S WONINGINRICHTING Uw bedden In één dag retour j INDISCH RESTAURANT MED AN AMERIKAANS SYSTEEM ZONDER VOORUITBETALING Dames tailleur, met regenjas Costuum, met regenjas 5.00 p.-w. 5.00 p. w. Rijwielen3.00 p. w. Een man, die op de Kamper laan een rij wiel meenam, dat voor de Mariastichting stond, keek daai-bij zo schichtig naar links en rechts, dat het de argwaan wekte van een 12-jarige Haarlemse jongeman, zoon van een brigadier van politie. De jongen volgde de wegfietsende man tot deze een huis binnen ging. Daarna waarschuwde hij. de politie, die een onderzoek instelde. In derdaad werd in het huis de bewuste fiets gevonden, die niet aan de man bleek toe te behoren. Ook een tweede fiets, van dief stal afkomstig, werd in' het huis aange troffen. De wielen van belde fietsen waren onderling verwisseld. De man, die de fiets had meegenomen, de 36-jarige H.K., werd aangehouden. Toen de Bloemendaalse politieman P. M. H. op 22 Mei de hem reeds van vele eerdere ontmoetingen bekende stroper P. J. D. op de Zeeweg tegenkwam, rook zijn hond een sterke wildgeur, die het vermoeden wekte, dat D. in een zak, welke door snelbinders op zijn bagagedrager was bevestigd, weer een flinke buit meevoerde. Hij liet de zak open maken en zag tot zijn verbazing, dat tussen een aantal dode konijnen ook nog een levend konijn lag, dat door de beknelling tussen de snelbin ders zichtbaar had geleden. Voordat de agent het hijgende dier kon meenemen sloeg de stroper het dood, maar de sporen van mishandeling waren duidelijk zicht baar. Hedenmorgen werd D. door de Kanton rechter in Haarlem conform de eis tot vijf dagen hechtenis veroordeeld. Na de brand op 28 Februari in het Hema- pand aan de Kruisstraat is de Haarlemse aannemersfirma J. B. Kroon van Diest met man en macht aan de slag gegaan om het gehavende gebouw weer op te knappen. De firma volgde daarbij een ontwerp van architect A. Élzas. Vandaag, vijf maanden na de brand, is de zaak weer voor het publiek opengesteld. De veranderingen, vergeleken met het oude bedrijf, zijn vele. Vooral valt op het aspect van licht en ruimte dat de architect aan het interieur heeft weten te geven. In de plaats van de vier étalages, die voorheen de voorgevel markeerden, zijn er nu twee gemaakt. Deze étalages hebben een achterwand van glas, zodat het daglicht volop kan binnenstro men. Om de steunpilaren in het gebouw en langs de wanden is veel spiegelglas aan gebracht, hetgeen vooral de ruimtewerking vergroot. De eerste étage, die minder van de brand te lijden heeft gehad, is ook niet zo ingrij pend veranderd. De lunchroom verdween en voorts werd hier dezelfde moderne ver lichting aangebracht, die ook de beneden zaal siert. Getrouwe bezoekers van dit pand zal het opvallen dat de trap naar de eerste étage, die voorheen in het midden van de benedenzaal uitkwam, nu langs de zijwand ligt. De sporen van de brand zijn wel grondig en met smaak uitgewist. Van 5 tot en met 9 Augustus zal te Honselersdijk, gemeente Naaldwijk, voor de vierde keer de Westlandse Handelstentoon stelling worden gehouden, een expositie van technische hulpmiddelen voor de tuinbouw. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3^ Neder!. 47 89Vie 89 A.K.U 137 X 137% Unilever 175 176 Philips Gloeil. 155 155% Kon. Petroleum 323 323 A'dam Rubber 78J4 78 Holl. Amer. Lijn 155% 155% N. Scheepv. Unie 120% 121 H.V.A 95 95 Deli Mij 72% 73 Amsterd. Bank 153 153 Ned. Handel Mij. 137 137 Rotterd. Bank 153% 153% Twentse Bank 157 157 Anaconda Copper 467/io 46% Bethlehem Steel 51% 51% Republic Steel 41% 41% Shell Union 77% 78 Tidewater 233/i« 23% U. S. Steel 391#/ia 39% De draverijen van Donderdag op Duin digt zijn een voorbode van de zeer belang rijke dag van Zondag. Morgen zijn name lijk de plaatsing-courses voor de 2-jarige dravers, de Jonker- en Joffer-prijs. De 5 best geplaatste paarden mogen dan Zondag starten in de klassieke Productendraverij. In de afdeling hengsten heeft Geersen sterke troeven met René M en indien de grote man er weer in slaagt de zwarte hengst zonder fouten rond te krijgen zal het publiek hem als de winnaar kunnen begroeten. De kwaadste concurrenten zijn Roland en Ronald, waarvan eerstgenoemde wordt geprefereerd. In de afdeling van de dames zal het ge krakeel om de eerste plaats groter zijn, daar hiervoor meerdere candidaten zijn: Ria Kitty, Rêve d'Or B, Réthy Hollandia en Rosa Hollandia, alsmede de Noordelijke favoriete R Petrosia. Door het falen van Ria Kitty te Alkmaar belooft dit zeer span nend te worden. De voorkeur gaat niette min uit naar Ria Kitty, die tot nu toe haar beste verrichtingen op de lange rechte ein den van Duindigt heeft laten zien. De keuze van Geersen mag op de 2e plaats worden verwacht, terwijl een wel zeer mogelijke outsider Rêve d'Or is. De vorde ringen van Roelina zou men bij het voor rijden kunnen constateren. In het openingsnummer maakt Pepsi Cola door zijn verrichtingen van afgelopen Zondag nu een eerste kans, gevolgd door Postduif je K en Perfect Heny. O Lapize II zou kunnen verrassen. De Damaro-prijs over 2500 M. telt onder de deelnemers enige Holland-België-can- didaten en het is te verwachten dat zij in dit aantrekkelijke nummer zullen domine ren. Stal Ten Hagen bezit in Peter Spencer en Oranje Nassau twee uitstekende verte genwoordigers en zijn keuze zal ongetwij feld als de favoriet uit de bus komen. Ca deau zal hij het niet krijgen, daar Prof Heny, Lee Axworthy en Petronella gemak kelijk deze afstand kunnen lopen en daar bij zeer snel zijn. Een zeer open nummer is de Bodanto-prijs. De indrukwekkende terugkeer van Morning Star doet ons ver wachten, dat, indien Geersen hem tenmin ste boven Kievit S verkiest, hij zijn 2e ach tereenvolgende zege zal boeken. Heftige verdediging is te verwachten van Stal De Vlieger (Lord Heny, My Darling) en Ken tucky's Queen B. De volbloeds eisen op Duindigt de be langstelling weer op voor een gesplitste handicap, waarvoor 13 en 16 paarden zijn blijven staan. In de Amico-prijs wordt prince Albert verkozen, hoewel van Belgi sche zijde natuurlijk nog roet in het eten gegooid kan worden. Keuze v. d. Kraats (Proposal, Dickey) en Aquavit zijn moge lijk. In de 2e afdeling van deze handicap gaat de voorkeur uit naar St. Patrick, de Belgi sche volbloed, die afgelopen Zondag als 2e eindigde. Bonheur Perdu en Windora ach ten wij zijn zwaarste concurrenten in deze open ren. Uit de grote verscheidenheid van raads voordrachten lichtten de vroede vaderen van Velsen gisteravond die agendapunten, waarover de laatste tijd in verschillende geledingen van de gemeentelijke huishou ding het een en ander te doen is geweest, zoals het protest van de Middenstands organisaties tegen de centrale inkopen van de overheid, waarvan de baten, naar het oordeel van de zakenmensen wel eens wat te veel buiten Velsen terecht komen. De nieuwe begraafplaatsen, die Velsen metter tijd in Driehuis gaat aanleggen vonden de raad eensgezinder jegens het college dan de zaak van de middenstand èn tenslotte is er eveneens uitvoerig gediscussieerd over de komende verkeersverbeteringen in Velsen- Noord, waarbij vooral het uiterst gevaar lijke kruispunt WijkerstraatwegCorvers- laan betrokken is. Dat er hierover uit de raad enkele suggesties loskwamen, behoef de geen enkele verwondering te baren, want de situatie daar wórdt, vooral als straks Van Gelder aan de overkant van de Wijkerstraatweg een stuk terrein gebruiken gaat voor houtopslag, verre van gezellig. Tussen de bedrijven door liet wethouder W. F. Visser (O. Werken, Arbeid) zich ontvallen, dat de door de raad al zo lang verbeide urgentiecómmissie, die de volg orde der in deze gemeente te bouwen grote projecten zou bepalen, gereed is gekomen met haar omvangrijke taak en dat zijns inziens niets de openbaarheid van het rap port in de weg stond. Wat de raad met in stemming begroette. Voorzitter van deze commissie is burgemeester mr. M. M. Kwint Hedenmiddag heeft het Nederlandse wa- terpoloteam de eerste wedstrijd gespeeld in de tweede ronde van het Olympisch tournooi. Onze landgenoten leverden een fraaie prestatie door een 41 achterstand om te zetten in een gelijk spel: 44. Met drie goede doelpunten verkregen de Hongaren eerst een 30 voorsprong, waarna Van Feggelen tegen scoorde (31). Spoedig na de hervatting vergrootten de Hongaren die een uitstekende partij speelden hun voorsprong tot 41. Doch daarna was het initiatief weer voor de Ne derlanders en Van Feggelen kon opnieuw een doelpunt scoren (42). Dit ondanks het feit dat een Nederlander en een Hon gaar het water uit werden gestuurd. Onze landgenoten bleven aanvallen en de stand werd nog gelijk door goals van Korevaar en Van Feggelen (44). Onder grote spanning kwam daarna het einde van de wedstrijd, die onder andere werd bijgewoond door Prins Bernhard. BINNENLAND Aan de grens van China en de Portu gese kolonie Macao is het gisteravond en vanmorgen vroeg opnieuw tot schietpar tijen tussen Portugese en Chinese soldaten gekomen. Nadat het, sedert de schietpar tijen op Vrijdag naar aanleiding van een meningsverschil over de plaats van een prikkeldraadversperring, drie dagen rustig was geweest en het incident gesloten scheen, ontstonden Dinsdagavond opnieuw gevechten. De Portugezen (Oost-Afrikaan se koloniale troepen) gebruikten zware machinegeweren. Ook werd een aantal granaten gegooid Na anderhalf uur werd het weer rustig. Vanmorgen werd het schieten hervat. Voor de eerste maal mengde zich nu ook de Portugese kanonneerboot, die in de ha ven van Macao ligt, in de strijd. Ook uit een Portugees fort nabij de grens werden granaten afgeschoten, die op Chinees ge bied ontploften. De Chinezen sturen versterkingen naar de garnizoenen op het eiland Lapa, onge veer anderhalve kilometer ten Oosten van Macao, en naar Pak Sjan Liang, ongeveer 24 kilometer ten Noorden van de Portugese kolonie. WASHINGTON (Reuter) Stevenson, de candidaat van de democratische partij voor het presidentschap der V.S., heeft in een door het Amerikaanse blad „U.S. News and World Report" afgenomen interview verklaard, dat het imperialisme van het Sovjet-Russische communismë het belang rijkste punt is, waarop bij de verkiezings actie dit jaar de nadruk moet vallen. De democratische partij moet daarom haar steun blijven geven aan de vrije lan den van de wereld, de organisatie van het Noord-Atlantisch verdrag, de verdedigings verdragen met Australië, Nieuw-Zeeland de Philippijnen en Japan en het programma voor hulp aan gebieden met een achter stand in ontwikkeling, aldus Stevenson Volgens Stevenson zijn fouten in de bui tenlandse politiek van de regering Truman grotendeels het gevolg van „onze eigen ijver" aan het eind van de oorlog, een vreedzame wereld op te bouwen op basis van vertrouwen in de Sovjet-Unie. Stevenson verklaarde.zich een tegenstan der van toelating van communistisch China tot de UNO. Invitatie. Een woordvoerder van de We reldbank heeft medegedeeld, dat Hoes sein Makki, secretaris-generaal van de nationalisatieraad van de Perzische olie de uitnodiging van de Wereldbank, om een bezoek aan de Verenigde Staten te brengen, heeft aanvaard. De vice-president van de bank, Robert Garner, had hem in Februari uitge nodigd. De woordvoerder zeide niet te weten, of Makki gevolmachtigd zou zijn om het Perzische olieconflict te bespre ken. De bank zou echter niet nogmaals pogen te bemiddelen zonder een ondub belzinnige uitnodiging van beide betrok ken partijen daartoe. Val. Een Amerikaanse vrouw is van 4500 nieter hoogte uit een Stratocruiser van de „Pan American Airways" in zee ge vallen. Zij bevond zich in de nabijheid van een nooddeur, die gedurende de vlucht van Rio de Janeiro naar Buenos- Aires door de wind werd opengerukt en schijnt door de luchtdruk naar buiten te zijn getrokken. Het aantal plaatselijke comités dat ten bate van het Erefonds voor Oud-Verpleeg sters gelden inzamelt neemt gestadig toe. Het totaal bedrag van de thans binnengeko men gelden is de f 100.000- reeds lang ge passeerd. De filmmaatschappij Polygoon heeft zich bereid verklaard een film te ver- wlJjPLJI.., vaardigen over het leven en het werken der üchting ontstoken, verpleegsters in Nederland - In de heden gehouden trekking der Staatsloterij is op nummer 12916 de prijs van 50.000.gevallen. Een van de beide kanonnen, die sinds lang op Grave's stadswallen staan, is op onverklaarbare wijze verdwenen. Het is niet bekend hoe dit ongeveer drieduizend kilogram zware stuk van zijn plaats is gehaald. Het kanon dateert uit het eind van de 18de eeuw. Een 5-jarig jongetje uit Zaandam viel Dinsdagmiddag van een rijdende vrachtauto. Hij kwam onder het achterwiel van de wa gen en was op slag dood. De chauffeur had de kinderen, die reeds enkele keren achterop waren geklommen, gewaarschuwd, maar het knaapje had daaraan geen gehoor gegeven. De hoofdinspecteur van politie te Kat wijk aan Zee verzoekt bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van mr. H. P. van Duiken, die Dinsdag 22 Juli te 10.30 uur van Katwijk naar Den Haag is vertrokken waar hij een bespreking zou hebben, maar die daarna niet te Katwijk is teruggekeerd. Hij is 33 jaar, ongeveer 1.75 metêr lang, draagt bril met donker montuur en is ge kleed in lichtgrijs colbertcostuum met vest. De politie te Nijmegen heeft twee na- genjarige jongens aangehouden, die beken den de vorige week brand gesticht te hebben in de kelders van het raadhuis en vernie lingen aangericht te hebben in nieuwe hui zen in de binnenstad. De 65-jarige masseur J. "W. H. M. uit Rotterdam is door de kantonrechter te Rot terdam veroordeeld tot totaal zes maanden hechtenis wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunst. De verdachte, die reeds vier keer voor dergelijke feiten veroordeeld is, gaf het ten laste gelegde toe. Hij beweer de onder meer dat hij een patiënt van kan ker had genezen. In Apeldoorn is een complex woningen voor bejaarden in gebruik genomen. Het omvat 68 woningen voor echtparen, alsmede een verzorgingshuis, waarin kamers voor 22 alleenstaande personen, een keuken, een ruime badgelegenheid, conversatie-eetzaal, fietsenstalling, polikliniek-kamer, alsmede woonruimten voor de concierge en een ver pleegster. Met de verbouwing van het in de 'ge meente Haamstede staande kustlicht „Westschouwen" is dezer dagen een begin gemaakt. De hulpverlichting, die sinds 1946 dienst deed, gaat verdwijnen. De sterkte van het aan te brengen licht zal ruim 5 millioen kaars bedragen of ongeveer 20 keer zo sterk als-de thans aanwezige hulp- verlichting. Wanneer eventueel de electrische stroom zou uitvallen, wordt onmiddellijk gasver- Nu het weer voor een strandbezoek te kil is zoeken velen hun rust en verpozing in bos en duin dichter bij huis. Drommen meisjes en jongens maar ook ouderen verdringen zich in deze dagen om het hek van de hertenkamp in het Bloemen daalse Bos. Zij vergeten soms het van huis meegebrachte brood aan de herten uit te delen, want hun volle aandacht wordt in beslag genomen door Salomé, die enige dagen in Bloemendaal logeert. De vacantie van Salomé duurt tot aan staande Maandag; dan zal een veewagen deze 25-jarige kameel naar haar familie in de Rotterdamse diergaarde Blijdorp terugbrengen. Parkwachter H. Aartsen van de Bloe mendaalse hertenkamp is over zijn gast die medewerking verleent aan het blijspel „Kermisduel" best te spreken. Aan twee kruiwagens vers gras en twee broden per dag heeft deze herkauwer ruim voldoende. Marialust werd Castagnola In Bloemendaal worden regelmatig ge bouwen en andere gebieden, die door be zetting en na-oorlogse tijd veel te lijden hebben gehad, hersteld. Dat is thans ook het geval met de voormalige villa „Maria lust" op de hoek van de Donkerelaan en Brederodelaan, die een jaar leeg heeft ge staan. De nieuwe bewoner, de heer J. H. Seijlhouwer, heeft de villa laten restaure ren. „Castagnola" staat er nu op de stenen muurtjes, waardoor de oprit leidt. Heden ontsliep .zacht en kalm, onverwachts, tot onze diepe droefheid, mijn innig geliefde man, onze beste broeder, behuwd- broeder en oom GERARD MOL emeritus-predikant in de ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam: E. Molden Burger Heemstede, 28 Juli 1952. Lieven de Keylaan 12. Liever geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats vinden Vrijdag a.s., na aankomst van trein 15.01 uur te Driehuis-Wester- veld. Vertrek sterfhuis te 14.30 uur. HAARLEM EN OMGEVING Het programma der orgelbespeling in de Grote Kerk op Donderdagmiddag van 3 tot 4 uur, door Evaristos Glassner, Amster dam luidt: 1. Praeludium en Fuga d kl. t., D. Buxtehude; 2. Ach Gott, vom Himmel sieh' darein, N. Hauff: 3. Praeludium en Fuga e kl. t., D. Buxtehude: 4. Canzona, J. S. Bach; 5. 3 Koraalvoorspelen, J. S. Bach: 6. Praeludium en Fuga Es gr. t„ J. S. Bach. Het lawaai, dat vooral in de binnen stad not? altijd wordt voortgebracht door motorrijders zonder knalpot, is voor de politie aanleiding om met grote gestrengheid tegen deze rustverstoorders op te treden. Zij zullen zonder pardon worden bekeurd en hun motorfietsen worden in beslag genomen. Aan mejuffrouw D- Prager te Haarlem is met ingang van 1 Augustus 1952 op haar verzoek eervol ontslag verleend als inspec- trice van de arbeid in vaste dienst. Het voor Dinsdagavond aangekondigde concert, dat de Haarlemse Orkest Vereni ging in de muziektent in het Bloemendaalse bos zou geven, is door de slechte weers gesteldheid verschoven naar hedenavond om acht uur. Het echtpaar J. C. Möring—Pistoor, wo nende Van Berensteijnstraat 41, hoopt op Woensdag 13 Augustus de dag te vieren, waarop het vijftig jaar geleden in de echt werd verbonden. De bruid en bruidegom ge nieten een goede gezondheid. Na een kortstondige ziekte ging, tot onze grote droef heid. van ons heen onze lieve, zorgzame vrouw, moeder, zuster, behuwd zuster en tante JANSJE ELIZABETH BRUNS gcb. Sligting Aagtekerk, 28 dwars Gibraltar n. Bilbao. Alpherat, 30 Mobile verwacht. Aardijk, pass. 28 Ouessarot. Ampenan, 26 van R'dam te Tj. Prlok. Amste-11 and, 28 van Amsterdam n. Ham-burg. Aldabi, pass. 28 Llssaibon. Amstelpark, 28 1150 m. W. Scilly's. Amstelveen, 27 720 m. W.ZW. Christmas eil. Aalsdijk, 28 450 m. N. Flores. Alhena, pass. 28 ten O. Cp. Verd. eil. Altair, pass. 28 Abrolhos eil. Amsteldiep, 28 370 m. NW. Flores. Aigo-s, 28 in Golf v. Biscaye n. Antwerpen. Arkeldijk, pass. 28 Cuxhaven. Arundo, 28 300 m. W. Fastnet. Axeldijk, pas.s 28 ten Z. Mini coy. Aals-um, 29 te Port Said. Akkrumdijk, 29 te Aden. Al-bireo, 30 te Paranagua verwacht. Aliotih, 30 te Baihia verwacht. Alcyone, 27 te Bahia. Aldabi, pass. 29 Madeira n. Las Palimais. Alkaid, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Altair, 30 Santos verwacht. Alwaki, 30 v. New York te Buenos Aires verw. Amsteldijk, 29 v. New York n. Baltimore. Averdijk, 1 Aug. ca. 23 u. te Le Havre verw. Borneo, 29 te Belawan. Bali, 26 te Soerabaja. Blitar, 29 v. Penang. Boskoop. 29 v. R'dam te Amsterdam. Baam, 28 1100 m. NO- Trinidad. Barendrecht, pass. 28 ten o. Laccadiven. Bloemfontein, 28 200 m. W. Luderitzbaai. Bonaire, 28 210 m. ZW. Lands End. B-ritsum, 28 550 m. W. Scilly's. Bacchus, 28 v. Paramaribo n. Curasao. Bennekom. 28 530 m. NO. Sombrero eil. Bintan-g, 28 600 m. NO. ten O. Str. Bernardino. Bochfontein, 28 330 m. Z. ten O. Zanzibar. Breda, 30 v. A'dam te Valparaiso verwacht. Billlton, 29 v. Port Swettenham n. Penang. Cleodora, pass. 28 Dondrahead. Co-ttiea. 28 v. Trinidad n. Paramaribo. Cronenburgh, 29 v. Rotterdam n. Castro Urddales Castor, 28 v. Amuaybaai n. Caracaol. Callisto, 28 860 m. W.NW. Fastnet. Caltex Nederland. 28 200 in. O. Kreta. Caltex The Hague, 29 R'dam verwacht. Camphuys, 29 v. Makassar te Am-bon. Chama, 29 v. Singapore te Miri verwacht. Cistula, 28 280 m. Z.ZO. Christmas e-11. Caltex Delft, 29 v. Sidom n. R'dam. Caltex Leiden, pass. 29 Paimtellaria. Ceram, pass. 29 Kp. Finlsterre. Clavella, 29 v. R'dam n. Triëst. Delfland, 28 v. Rio Grande do SuL Delft, 28 in Golf v. Panama n. Cristobal. Diemerdijk, 30 v. Vancouver te R'dam. En-a, 28 420 m. W. Bombay. Eos, 28 v. Amsterdam te Tunis. Fairsea. 28 van Sydney n. Melbourne. Farmsum. 28 2-10 m. Z. Sable eil. Fellpes, 29 v. Singapore te Bangkok. Elmina. 29 v. Monrovia n. Abid.ian. Esso Den Haag, pass. 29 Sombrero eil. Edam. 29 v. New York te Boston. Esso Amsterdam, nacht 3-4 Aug. v. Aruba te Rotterdam verwacht. Fairsea, pas.s. 29 Cp. Howe. Friesland (SSM), 30 v. Setubal te R'dam. Garoet, 29 te Belawan. Groote Kerk, 28 van Aden naar Suez. Gouwe, 23 130 m. W.NW. Kp. St. Vincent. Groote Beer, 29 v. New York n. Rotterdam. Haarlem, vertr. 29 v. Kingston. Hersilia, 23 v. Amsterdam te Talara verwacht. Hestia, 28 v. Curagao n. Buenaventura. Heemskerk, 29 v. Cochin te Colombo. Helena, 29 v. Hamburg te Bremen. Hercules, 28 van Izmir naar Gibraltar. Hauderwij'k, 28 Anti Costi eil. gepass. Hecuba, 29 v. Point Fortin te Paramaribo. Hera, 28 250 m. NO. Sombrero. Hermes, 28 550 m. W. Findsterre. Helena, 31 v. Bremen te An-tw verw. Hector, 29 v. de Levant le Amsterdam. Ino, 24 v. Cristobal n. Curagao. Indrapoera, 28 180 m. W. Andertialfgraadskan. Johan van Oldenbarnevelt, 29 v. Tj. Prlok te Amsterdam. Java, 28 op rede Bitung. Kertosono, 29 v. Ad'en naar Soerabaja. Kalabahi, 29 te Fak Fak. Kasdmbar, 28 van Pad-ang n. Benkulen. Klipfontein, 28 te Antw. naar Amsterdam. Kota Agoemg. 28 730 m. ZO. Kp. Guardafui. Kota Baroe, 29 van Belawan n. Djeddah. Kota Inten. wordt 3 Aug. ca. 13 u. v. Bank te'.pan aan de Hoek v. Holl. verwacht, mbok, 29 v. Lorenzo Marques te Colombo ver- kkarkerk, 28 v. Genua naar Port Said. Langkoeas, 28 60 m. ZW. Cp. Selatan. Lindekerk, 28 nog te Damman. Lombok, pass. 28 Maladiven. Lieve Vrouwekerk, pass. 29 Ouessant. Limburg, 29 v. Genua naar Port Said. Leerdam, 29 v. New York te Rotterdam. Linge, 29 16 u. v. R'dam te Vasa. Lemsterkerk, pass. 30 Gibraltar. Loosdrecht, 29 te Suez. Maashaven, 28 van Warri te Sapele. Mod.iokerto, 28 v. Belawan naar Aden. Markelo. 28 v. Sfax naar Engeland. Metula, 28 ten anker rede Pulubukom. Muiderkerk, 28 310 m. Z. ten W. Cp. Palmas. Macuba, 28 180 m. N. Cp. San Roque. Maasland, 30 Santos verwacht. Maasdam, vertr. 30 v. R'dam voor proeftocht. Muren-a, 30 v. R'dam te Trinidad. Meerkerk, pass. 29 Perim. Mellskerk. 30 v. Bombay n. Colombo. Nieerstroom, 2.9 te Dakar. Noordwijk, 1 Aug. v R'dam te Civita vecchia verwacht. Noordam. 28 v. R'dam le New York. Nestor, 28 ln Golf v. Biscaye. Nieuw Holland, 28 dwars Cairns. Notos, 25 v. Ciudad Trujillo n. Santiago de Cuba Nelly, 30 te Kaapstad. Nieuw Amsterdam, 30 v. New York te R'dam Ootmarsum, 25 v. New Orleans n. Charleston- wacht Oranjefontein, pass. 28 Finlsterre n. Southampton Ondl'na, 29 van Rotterdam naar Thameshaven. Oranje, vertr. 30 v. Tj. Prio-k n. Aden. Orestes. 30 v. La Guaira n. Aruba. Prins Maurits. 25 v. Toronto. Prins Willem V. 29 te Port Alfred. Prins Willem XI, 29 510 m. O. ten N. Belle Isle Polydorus, 26 te New York. nuitcruflun vei woutu Esso Rotterdam, verm. 31 of 1 Aug. v. R'dam n. Papendreeht, pass. 28 Pamtellarla. A-uba. I Paula, 29 v. Telokanson te Pl-adju. Parkhaven, 28 dwars Den Helder n. Santos. Pygmalion, pass. 23 Cp. Cruz. Rempang, 28 te Suez. Polyphemus, pass. 29 Kp. St. Vincent. Prins Johan Willem Friso, 29 v. R'dam naar Montreal. Roebiah, pass. 23 Bizerta n. Alexandrië. Reyniersz, 28 v. Makassar n. Soerabaja. Ridderkerk, 28 100 m. ZO. Oostp. Kreta. Ruys, 28 500 -m. ZO. Dondrahead. Rijndam, 28 230 m. ZO. Sable eil. Rempang,- 29 v. Port Said n. Genua. Riouw, 29 Bombay verwacht. Rijnkerk, 23 v. R'dam n. Nordenham. Salatiga, 29 v. Palembang te Calcutta. Singkep, 28 v. Suez naar Djeddah. Schie, 2 9v. St. Kitts te Barbados. Soestdijk, 27 van Houston te New Orleans. Sliedrecht, 29 van Port Said. Straat Soenda. 29 Lorenzo Marques verwacht. Stad Dordrecht, 29 v. R'dam te Palermo. Stad Vlaardingen. 28 90 m. W. ten N. Scilly's. Saparoea, 28 80 m. O. ten Z. Malta. Sumatra, 28 in Suezkanaal. Sigli. 26 v. Belawan. te Moulmedn. Sunetta, 28 230 m. ZW. San Miguel. Slamat, 29 v. Hallfax n. Boston. Stad Leiden, 29 v. Narvik n. Vlaardingen. Schiediik. 30 v. New Orleans n. Houston. Sommelsdijk, pass. 29 Flores. Stad Arnhem, 29 v. Vlaardingen te R'dam. Stentor. 29 v. Paramaribo naar Amsterdam. Straat Banka, 28 te Osaka. Sibajak, 30 nabij- Cairns. Stad Alkmaar, 28 23 u. v. Narvik n. Immingham Stad Haarlem. 30 v. Vlaardingen te Lulea verw. Stad Maastricht. 29 v. Gibraltar. Stad Schiedam, 30 v. Emden naar Lulea. Salland, 30 v. Hamburg n. Amsterdam. Tegelberg, 29 te Buenos Aires, farakan, 29 van Genua. Tasman, 28 150 m. N.NW. Cocos eil. Themlsto, 28 190 m. W. Cp. Wrath. T.iikampek, 28 v. Hongkong te Ti. Priok. Tomini, 28 550 m. Z.ZO. Guardafui. Tosari, 28 bij Malta. Telamon, 28 v. Pto Plata n. Philadelphia. Tiberius, 29 v. La Guaira te Pto Cabello verw. Triton, 23 v. Philadelphia n. Curagao. Taria. 29 v. Karachi n. Port Olha. Tawali, 29 v. New York naar Baltimore. Tamo, 29 12.30 u. te Rio de Janeiro. Ternate, 31 ca. 11 u. v. M?kassar aan de Hoek van Holland verwacht. Tero, 1 Aug. Trinidad verw. bunkeren. Tomori, 30 rede Belawan. Veendarn, 29 660 m. W. Scilly's. Waterland, 28 v. Las Palmas. WoenS'drecht, 30 Suez verwacht. Winsum, 29 v. Setubal te Sluiskil verw. daarna Rotterdam. Wieldrecht, 29 bij loods Brisbane. Waingapoe, 29 v. Singapore te Tj. Priok. Waal, 29 v. Alexandrië te Beyrouth. Willemstad, 29 v. Aruba s. Pta Cardan. Willem Ruys, vertr. 31 v. R'dam n. Tj. Priok. Waterman, 29 v. Las Palmas. IJsel, 28 v. Pyli te Bari. Zeeland, 29 van Soerabaja te Semarang. Zeeland (SSM), 28 van Amsterdam n. Bïyth. Zonnewijk, 31 Rotterdam venvacht. Zuiderkruis, vertr. 30 v. R'dam n. New York via Southampton en Halifax. Zijpenberg, 29 v. Hheus 30 Bahia verw. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST EERSTE OEFENING VOOR DIENSTPLICHTIGEN Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 31 Juli a.s. onder de wapenen moeten kdfrien, worden enkele extra-treinen inge legd. Genoemde dienstplichtigen moeten, reke ning houdende met de hun voorgeschreven reisroute en de genoemde afwijkingen daar van, van deze extra-treinen gebruik maken en derhalve daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde extra-trein, De extra- treinen lopen in de volgende dienstrege lingen: a). De dienstplichtigen uit het Zuiden, die moeten opkomen in Bergen op Zoom, Breda, Geertruidenberg, Gorinchem, Grave (station Wychen), Haarlem, 's Hertogenbosch en Til burg moeten reizen als volgt: 1. Maastricht v. 8.03, Bunde v. 8.11, Beek- Elsloo v. 8.20, Sittard a. 8.28; 2t Heerlen v. 8.02, Hoensbroek v. 8.07, Nuth v. 8.12, Schinnen v. 8.16, Spaubeek v. 8.21, Geleen v. 8.26, Sittard a. 8.31. 1. en 2: Sittard v. 8.35, Susteren v. 8.42, Echt v. 8.48, Roermond v. 9.02, Weert V. 9.27, Heeze-Leende v. 9.46, Geldrop v. 9.53, Eind hoven v. 10.03, Best v. 10.13, Boxtel v. 10.23, Vught v. 10.31, 's Hertogenbosch a. 10.36. Voor Tilburg, Breda en Bergen op Zoom stappen zij te 's Hertogenbosch over inde extra-trein, die van Amsterdam via 's Her togenbosch naar Bergen op Zoom rijdt: 's Hertogenbosch v. 10.40, voor Grave (sta tion Wychen) stappen zij over in de extra- trein 's-HertogenboschWychen: 's Herto genbosch v. 10.40, Oss v. 1L57, Ravenstein v. 11.06, Wychen a. 31.13. Voor Haarlem stappen zij te 's Hertogenbosch over. b). De dienstplichtigen uit Noordholland, Utrecht, de Noordelijke en Oostelijke provin ciën en bestemd voor Bergen op Zoom, Breda, Geertruidenberg, Gorinchem, Grave (station Wychen), 's Hertogenbosch, Maas tricht, Tilburg en Venlo moeten reizen als volgt: Amsterdam CS v. 3.41, Amsterdam MP v. 3.48, Amsterdam Amstel v. 8.53, Ab coude v. 9.03, Nieuwersluis v. 9.13, Utrecht CS v. 9.43, Geldermalsen v. 10.46, 's Herto genbosch a. 10.28, v. 10.40, Tilburg a. 11.01, v. 11.03, Breda a. 11.22, v. 11.24, Roosendaal v. 11.47, Bergen op Zoom a. 12.01. Dienstplichtigen voor Gorinchem stappen te Geldermalsen over. Dienstplichtigen voor Geertruidenberg stappen te 's Hertogenbosch over op de bus Dienstplichtigen voor Maastricht en Venlo stappen te 's Hertogenbosch over. Dienstplichtigen voor Grave (station Wy chen) stappen te 's Hertogenbosch over op de extra-trein naar Wychen: 's Hertogenbosch v. 10.40. c). Dienstplichtigen uit Zuidholland en Westelijk Noord-Brabant met bestemming Bergen op Zoom, Breda, Geertruidenberg, Gorinchem en Tilburg reizen als volgt: Den Haag v. 9.52, Delft v. 10.00. Schiedam v. 10.09, Rotterdam DP v. 10.19, Zwiindrecht v. 10.35, Dordrecht v. 10.40, Lage Zwaluwe (richting Roosendaal) v. 10.55, Roosendaal a. 11.13. Lage Zwaluwe (richting Breda) v. 10.58, Breda a. 11.12. Voor Bergen op Zoom moet te Roosendaal overgestapt worden op de extra-trein Amster dam—'s Hertogenbosch—Bergen op Zoom. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van bestemming of de hun voorge schreven reisroute, geen gebruik kunnen maken van een der hiervoren genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun last geving reizen met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. in de ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam: H. Bruns Johan en Bep Haarlem. 28 Juli 1952. Garenkokerskade 13A. Condoleantie-adres: Mecklenburgstraat 6, Haarlem. Liever geen bezoek. De overledene ligt opge baard in de rouwkapel van het Diaconessenhuis te Haarlem. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 31 Juli te 1.30 uur op de Noorderbegraafplaats aan de Vergierdeweg te, Haar lem. Vrouwenarts Geen spreekuren tot 11 Aug. Huidarts PRAKTIJK HERVAT. Te koop weg. vertr. buitenl. VLEUGEL Steinway Sons 1.80 M. in prima conditie, f 4000. Brieven no. 377. op onderpand gevraagd door zakenman tegen ruime vergoeding. Brieven no. 378. RECLAME nog slechts enkele stuks. DE KLOMPENCENTRALE Dr. Lejjdsstr. 10 - Tel. 11784 RECLAME DE KLOMPENCENTRALE Dr. Le\jdsstr. 10 - Tel. 11784 gezocht, financieel onafhan kelijk, met handelsgeest en talenkennis, door ingenieur. Goede perspectieven. Voor nadere besprekingen brieven onder no. 379. Heden is onverwachts van ons heengegaan onze lieve zorgzame echtgenoot, va der, behuwd- en groot vader HENDRIK HORST in de ouderdom van 67 j. Haarlem, Chr. H. Horst-Barvoet Surabaia, H. Langerijs-Horst B. H. Langerijs Fokke. Haarlem, 28 Juli 1952. Brakenburghstraat 39. Liever geen bezoek. De teraardebestelliag is bepaald op Donderdag 31 Juli a.s. te 12 uur op de Noorderbegraafplaats. Adviezen en behandeling van alle voorkomende Bur. Kraneveld, Zijhveg 21 kant. 9-5; 's av. 7-8, tel. 20707 TAPIJTEN - DEKENS Enorme opruiming van fabriekspartij Wiltons van f 165, f 62.50, extra grote maten 270 x 360 thans f 260 voor f 189; Holtap karpetten van f 78 voor f 27.50; M. Smyrna's van f 185 voor f 99.50; De kens (iets vuil) f 13.85, f 15.50; Damast bedstellen f 42.50. Toonkamer ge opend van 95 uur. TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V., Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. RECLAME nog enkele prima DE KLOMPENCENTRALE Dr. Leijdsstr. 10 - Tel. 11784 BRENG UW HELE FAMILIE MEE, ze kopen allemaal, want het is werkelijk cadeaul Slechts 419.— voor een complete Engelse Huiskamér met grote clubfauteuils, 't Meubelhuis, ZUlweg 26-28, Haarlem. Wassen, Plukken, Trimmen Gebr. Veeninga, Jacobijnestr. Telefoon 13265. Behandeling na afspraak. Inschrijving geopend dagelijks"- 10-12, 2-6, 7-10 uur STENO TYPEN j TALEN Conversatie, Handelscorresp., Emigranten, Repetitiecursus BOEKH. - MIDDENST. Fr. Halsstraat 1, Haarlem, Telfoon 14624 BAKENESSERGRACHT 45—51 TELEFOON 11436 N.V. Haarlemse Machine fabriek en Handelmaat schappij „Prima" gevestigd te Haarlem. RECTIFICATIE van de oproeping tot de bui tengewone vergadering van aandeelhouders, te houden op Donderdag 14 Aug. 1952 om 11.30 uur aan de Nassau- laan 51 te Haarlem. In de gisteren geplaatste oproeping tot deze vergade ring is niet vermeld dat de agenda o.m. als punt van behandeling bevat: STATUTENWIJZIGING. De Raad van Commissarissen. Haarlem, 30 Juli 1952. Bij vonnis van de Arr. Recht bank te Haarlem dd. 22 Juli 1952 werd G. L. THUIS, auto- verfspuiter. Marktplein 1 b te Hoofddorp en zaak drijvende Beetslaan 14 aldaar, ver klaard in staat van faillisse ment met benoeming van de E.A. Heer Mr. L. W. M. M. Drabbe tot Rechter-Commis- saris en van ondergetekende tot curator. Haarlem, 29 Juli 1952. Nieuwe Gracht 51. Mr. H. Jonker 1 pers. matras en kussen 25.75 2 pers. 3-delig bedstel met kussens 47.50 1 pers. verend bed met kapokkussen 67.50 2 pers. kapokbestel met kussens 139. Divanbedden 27,50 1 pers. opklapbedden f 34.50 1 pers. ombouw f 22.50 Verende stoelkussens. per stel 34.90 Haardfauteuils f 29.50 Huiskamer garnituur 99- Complete huiskamer met clubs, dressoir en tafel 410. U slaagt voordeliger GEN. CRONJÉSTRAAT 113 - HAARLEM - TEL. 19141 Reparatie-inrichting voor bedden en meubelen Bami goreng 0.75 Bami met vlees en ei1.25 Bami speciaal 2.25 Nasi goreng 0.95 Nasi goreng met vlees en el1.50 Nasi goreng speciaal2.50 Kip met kerrysaus en rystf 2.25 S Kip met tomatensaus en rqst ƒ2.25 (HOTEL OUD ST. JAN) Jansweg 20, Tel. 17630 l (Vrijdags gesloten) Te huur gevraagd door OVERHEIDSINSTELLING (2—4 k.) in Haarlem of omgeving nabij station, tram of bushalte. Br. onder no. 376 bureau van dit blad. Op eigen atelier vervaardigd van de fijnste tropicals en kamgarens Reeds meer dan 7000 cliënten maakten gebruik van ons systeem Showroom BEVERWIJK: Alkmaar Dekker, Alkmaarscweg 93 Heerlen

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3