Drie Nederlandse zwemsters in de finale honderd meter rugslag n Compléét Olympiade-album BRYLCREEM KarelLotsy: FINA maakte onherstelbare fouten Het Hek van de Dam Geertje Wielema, Ria van der Horst, Joke de Korte; Nel Garritsen kon het in finale 200 m. schoolslag niet bolwerken Joegoslavië - na zege op Duitsland - in voetbalfinale met Hongarije Hijzelendoorn komt in tijdrit uit Polowedstrijd tegen Joegoslavië nu op Vrijdag a.s. vastgesteld Nederlandse meisjes groot aandeel in fraaie prestaties Opnieuw moeilijkheden bij het waterpolotournooi Nederlands zevental lootte niet gunstig BESLISSING GEHANDHAAFD 3 Wereldrecord van Jackson 10.4 seconde - erkend Ria: geroutineerd Nel Garritsen: kansloos Delegatie van lr'ekïng China veel te laat in Helsinki Sell oonsp ri ngs ters uitgeschakeld Plak niet Uw haar... voor nog geen 2 gulden! Lager tempo Nu protest Hongaren Uw haarl Kunst en historie Trek Vrijdag overspelen Programma WOENSDAG 30 JULI 1952 Het is voor tie Nederlandse zwemsters, die deelnemen aan de zwemwedstrijden in Hel sinki gisteren een dag geworden van in het algemeen genomen fraaie prestaties. Eerst verbeterde Geertje Wielema het Olympische record op de honderd meter rugslag en later zwommen ook de andere zwemsters Ria van der Horst en Joke de Korte zo snel en goed, dat zij zich eveneens in de finale plaatsten van dit nummer. Zij zullen daar uitkomen tegen Joan Stewart (Nieuw Zeeland), Margaret Mc Dowell (Gr. Brit- tannië), Barbara Stark (Verenigde Staten), Gertrud Herrbruck (Duitsland) en Joan Harrison (Zuid Afrika). Jammer genoeg konden de Nederlandse meisjes, die deel namen aan het nummer sclioonspringen Lenie Lanting-Keiler en Els van den Horn het niet tot de finale brengen, evenmin als Joris Tjebbes, die in de halve finale vier honderd meter vrije slag geheel kansloos bleek tegen zijn formidabele tegenstanders. Nel Garritsen tenslotte eindigde als laatste in de finale van de tweehonderd meter schoolslag. De tijd van 10.4 seconde, die Marjorie Jackson (Australië) in Maart op de 100 yards maakte, is door de IAAF als wereldrecord erkend. Het oude record stond op naam van Fanny Blankers—Koen met 10.8 seconde, welke tijd thans nog als Europees record geldt. Onze landgenote heeft op 5 Juli in Wasse naar de 100 yards gelopen in 10.6 seconde, doch deze tijd is nog niet erkend. Er werd Dinsdag 'snel gezwommen in Helsinki. Ook op de vierde Olympische zwemdag werden weer prachtige presta ties gelevei-d. En het waren de Nederland se meisjes, die hierin een groot aandeel hadden. De traditie van de Olympische zwem wedstrijden is, dat op elk nummer, waarin tot dusver is gezwommen, het bestaande Olympische record sneuvelt. Geertje Wielema heeft er voor gezorgd, dat deze regelmaat niet werd verbroken. In een goed gezwom men race, waarin de eerste 50 meter nog veel sneller hadden gekund, won zij haar serie in 1 min. 13.8 sec., waarmede de 1 min. 14.2 sec. van Karen Harup (Denemarken), het Olympisch record van 1948 in Londen, ruim werd verbe terd. Geertje liet daarmede zien, dat zij de beste kansen maakt op het winnen van de gouden médaille op cle 100 meter rugslag. Joke de Korte was minder op dreef dan zij de laatste maanden in Nederland was. Zij zwom onrustig en kwam verscheidene malen met de touwen in aanraking. Dat haar tijd hierdoor ongunstig werd be- invloed, was te begrijpen. Anders zou zij er zeker in geslaagd zijn het Zuid-Afrikaanse meisje Joan Harrison te verslaan, dat op een der middelste banen in staag tempo naar voren was gekomen en nu in de goede tijd van 1 min. 14.7 sec. zegevierde. Joke kan beter en in de finale zal zij laten zien wat zij waard is, beloofde zij. Met Geertje Wielema en Joan Harrison zal Joke in de eindstrijd op de middenbanen starten. Ria van der Horst won evenals Geertje Wielema haar serie. Zij zwom, geroutineerd als zij is in internationale wedstrijden, zonder zich extra in te spannen. Het was daarom moeilijk te voorspellen hoe haar kansen voor de finale staan, maar zonder dat men zich aan overdreven optimisme schuldig maakt, kan men zeggen, dat Ria zeker niet kansloos is voor het winnen van de bronzen médaille. In de halve finales van de 400 meter vrije slag heren ging het er al even snel toe. De Zweed Ostrand en de Fransman Boiteux trokken elkaar in een fel duel in de eerste serie naar een nieuw Olympisch record, waarmede het record van Ostrand dus geen dag heel bleef. De verrassingen w-aren hier, dat de achtvoudige wereld recordhouder, de Australiër John Marshall, voor de finale werd uitgeschakeld en dat cle Japanner FUruhashi zich als laatste klasseerde voor een plaats bij de acht fina listen. Dat Joris Tjebbes zich tegen al dit geweld niet kon handhaven, was be grijpelijk, maar dat hij niet onder de vijf minuten kon blijven, was zowel voor hem als voor de andere Neder landers een teleurstelling. In de finale 200 meter schoolslag startte Nel Garritsen op baan 8 met TJlla Britt Eklund (Zweden), Helen Gordon van Groot Brittannië, het Hongaarse drietal Eva Novak, Eva Szekely en Klara Killer- man en tenslotte Marieja Gavrish (Rus land) en de Deense Jytte Hansen. Van de acht zwemsters pasten er twee, de Hongaarse Eva Szekely en de Zweedse Ulla Britt-Eklund, de vlinderslag toe. Maar alleen Eva Szekely kon het tempo van de orthodox zwemmende Eva Novak volgen en met ongeveer twee lengten voorsprong op Klara Killerman en Helen Gordon keer den zij na 100 meter als eersten. Nel Garritsen lag met Ulla Britt-Eklund op dat moment reeds in geslagen positie in de achterhoede. Op de laatste banen liepen Eva Szekely en haar landgenote Novak bij elke slag meer uit op ha$r tegenstandsters en het was nog voor het laatste keerpunt moest worden genomen, reeds voor ieder duidelijk, dat de titel bij een van de Hon- gaarsen terecht zou komen. Gezien de prestaties van beiden in de Dinsdag zijn achttien athleten van de Olympische ploeg van Peking China in het kamp Otaniemi in Finland aangekomen. Het zijn zestien heren en twee meisjes. Allen droe gen op de borst een speldje met de beeltenis van Mao Tse Toeng. De athleten kunnen niet meer aan de Spelen deelnemen, omdat in alle tournooien het einde snel nadert. series was het een verrassing, toen Eva Szekely er met haar krachtige vlinderslag op de laatste baan tussenuit trok en met nog 20 meter te zwemmen, bijna een lengte voorsprong had. Beiden hadden, Eva Novak in haar serie en Eva Szekely in de halve finale, het Olympisch record op 2 min. 54.0 sec. ge bracht. Het was dan ook op het gezicht van Eva Novak te lezen, dat de ruime over winning van Eva Szekely een grote teleur stelling voor haar was. Nel Garritsen kon op de laatste baan de Zweedse zwemster Ulla Britt-Ek lund niet meer bijhouden en cle Rot terdamse zwemster, die alles gegeven had, waarover zij beschikte, tikte ten slotte als laatste aan. Hoewel de Nederlandse deelneemsters aan het schoonspringen, Lenie Lanting Keller en Els van den Horn zich in de laatste twee sprongen van de gelimiteerde groep beter weerden dan in de eerste wed strijden, die Dinsdag in de ochtenduren werden gehouden,'slaagden zij er toch niet in zich in de finale, waaraan acht spring- sters mogen deelnemen, te plaatsen. Els van den Horn werd dertiende met een puntentotaal van 49,44; Lenie Lanting Keiler stond na de vijf gelimiteerde sprongen als veertiende geklasseerd met 47,33 punten. De Amerikaanse favoriete Pat McCor- mick heeft de leiding met 71,85 punten, gevolgd door Marie Moreau (Frankrijk) met 67,65 punten en Zoe Ann Jensen Olsen met 63,09 pnt. ADVERTENTIE In de eerste serie van de 100 meter migslag dames is Geertje Wielema er Dinsdag in geslaagd het Olympisch record, dat met 1 min. 14.2 sec. op naam stond van de Deense Karen Harup te verbeteren. Geertje Wielema werd eerste in 1 min. 13.8 sec. Geertje tikt in het Olympisch zwemstadion in Helsinki als eerste aan. (Telefoto). De tweede halve eindstrijd van het Olympisch voetbaltournooi, tussen Joegoslavië en Duitsland, was een povere vertoning in vergelijking met enkele fraaie ontmoetingen, die in de afgelopen weken in Helsinki plaats vonden. Bij de Joegpslaviërs kreeg men de indruk, dat zij voetbalmoe waren. Vooral toen de stand drie-een in hun voordcel was geworden, verdwenen uit hun spel de doortastendheid en de wil om de score zo hoog mogelijk op te voeren. Kennelijk was men er op uit de ontmoe ting, na de eenmaal verkregen voorsprong, zo kalm mogelijk uit te spelen, ten einde energie te sparen voor de zware finale, die nog zou komen. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat het vaak korte spel, in de breedte uit gevoerd, de Duitsers uitstekend lag. En het spel van de Joegoslaviërs lag hun zelfs zo uitstekend, dat zij, hoewel met minder succes, trachtten het in de gehele wedstrijd na te doen. Reeds na twee minuten scoorde de goal- getter Mitic, de rechtsbinnen, een doelpunt, maar zijn collega van het andere elftal wist na twaalf minuten, door een fout in de Joegoslavische verdediging, de gelijk maker te scoren. De Joegoslaviërs waren door dit doel punt zo onder de indruk, dat de Duitse ploeg een veldmeerderheid verkreeg, het geen tot uitdrukking gebracht kon worden ADVERTENTIE met plaats voor 91 fotos van Nederlandse Olympische deelnemers. Een waardevolle en bijzondere verzameling voor iedere sportliefhebber. De foto's bevinden zich aan de binnenzijde van Uw doosje Parade-Mild of King's Parade. Rook nu zékei King's Parade 0( Parade-Mild4 puur Virginia „van da belare de besta" in enkele hoekschoppen. Een paar kansen om cle leiding te nemen, werden door de Duitse voorhoedespelers echter gemist. Na 25 minuten was het wederom Mitic, die zijn elftal de leiding gaf en na een half uur verhoogde de bewegelijke motor van de Joegoslavische ploeg, rechtshalf Caj- kovski, de stand tot 31. Daarna verminderde het tempo bij Joe goslavië aanmerkelijk, waardoor de Duit- sers de gelegenheid kregen een serie ge vaarlijke aanvallen op te zetten. In de tweede helft kreeg men hetzelfde spelbeeld te zien. Geen ogenblik wist Joe goslavië het spel te demonstreren, dat zij bij voorbeeld in haar eerste wedstrijd te gen Rusland had laten zien. Enkele malen moest de Finse scheidsrechter Wolf Karni vrije trappen tegen de Joegoslaviërs geven, waaruit de Duitsers goede seoringkansen kregen, maar de stand bleefopgewijzigd; Het meest homogene en technisch het best spelende team plaatste zich hiermede in de eindstrijd, waarin Hongarije ongetwijfeld de beste papieren heeft voor de gouden médaille. Ten aanzien van liet Olympisch Water polotournooi zijn nieuwe moeilijkheden ge rezen. Nadat Dinsdagavond de scheidsrech ters voor de wedstrijden in dc beide halve finalegroepen door dc Watcrpoloboard wa ren aangewezen, is van Hongaarse zijde een protest binnengekomen tegen het aanstellen van scheidsrechters, wier landen belang heb ben bij de nog te spelen wedstrijden. Hongarije dreigde zich terug te trekken. Aangezien de Zweed Zuckcrmann en de Britse scheidsrechter Scott, beiden leden van de waterpoloboard, zich als scheidsrechters hebben teruggetrokken als protest tegen de uitspraak van de jury d' appèl inzake hun collega Delahayë, blijven alleen de Oosten rijker Weghofer en de Deen Baade als „neu trale" arbiters over. De „International Waterpoloboard" is nu bezig een oplossing voor deze nieuwe kwestie te vinden. In Uw werkkring, bij zakenbezoek, in restaurant of schouwburg - overal wordt U naar Uw uiterlijk beoor deeld. Een onberispelijk voorkomen begint met het haar. Daarom: Brylcreem Uw haarBrylcreem brengt het haar „in de plooi" zonder te plakken. Het bevat niets dat het haar geweld aandoet, .maar het maakt op natuurlijke wijze Uw haar soepel en gezond, glanzend doch niet vet. Brylcreem Products Ltd, Stanmore, England Imp. Jacq. Mot Jr, Amsterdam De loting voor de twee groepen in de tweede ronde van het hoofdtournooi om het Olympisch waterpolokampioenschap is voor Nederland niet gelukkig uitgevallen. In groep A van de eerste ronde hadden zich geplaatst Italië en cle Verenigde Sta te», in groep B Hongarije en Rusland, in groep C Nederland en Joegoslavië en in groep D België en Spanje. De indeling van de twee groepen in de halve finale ronde luidt: Groep A: Neder land, Joegoslavië, Rusland en Hongarije. Groep B: Itaüë, Verenigde Staten, Belgic en Spanje. Zoals gemeld, zullen de wedstrijden, die de landen reeds tegen elkaar speelden, in de eerste ronde worden verwerkt in de klassementen van de beide halve finale- groepen. Dat wil dus zeggen, dat in groep A de wedstrijd Nederland-Joegoslavië, aan staande Vrijdag over te spelen, tevens zal gelden voor deze ronde. Hetzelfde geldt in deze groep voor de wedstrijd Rusland- Hongarije, die met 5-3 door de Hongaren werd gewonnen in de eerste ronde. In groep B zullen de uitslagen Italië De chef cl équipe van cle Nederlandse wie lerploeg in Helsinki heeft hekend gemaakt dat Jan Hijzelendoorn, die tijdelijk was in geschreven voor de tijdrit, Donderdag in ieder geval aan dit nummer zal deelnemen. Hijzelendoorn was onder de indruk van zijn matige prestaties in het sprintnummer. Om zich te rehabiliteren wil hij in ieder geval trachten een behoorlijke prestatie in de rit over 1 kilometer tegen hel horloge te bereiken. Ve'renigde Staten (54) en BelgiëSpanje (54) in de ranglijst worden opgenomen. De ploegen, die in deze twee groepen de eerste twee plaatsen bezetten, zullen een plaats krijgen in de finalegroep, die dus uit vier zeventallen zal bestaan. Deze vier teams zullen dus strijden om de eerste tot en met de vierde plaats. De zeventallen, die zich derden plaatsten, zullen ten slotte een wedstrijd spelen om de vijfde en zesde plaats. De beslissing van de jury d'appèl van het Olympisch Waterpolotournooi, welke inhield, dat het Joegoslavisch protest tegen de leiding van de Belgische scheidsrechter werd toegekend, is ondanks de bemoeiingen van dc Nederlandse Chef de Mission, de heer K. J. J. Lofsy, gehandhaafd. Dit wil dus zeggen, dat de FINA (dc organisatie, belast met het controleren van alle ontmoetingen op zwemgebied bij de Spelen) heeft erkend dat de Belgische arbiter, F. Delahaye, de wedstrijd onvoldoende heeft geleid en dat de ontmoeting tussen Nederland en Joegoslavië zal worden overgespeeld. De heer Lotsy had de eis gesteld, dat de motivering van de toewijzing van het pro test door de jury d'appel schriftelijk aan Nederland ter hand zou worden gesteld. Hoewel toezegging werd gedaan, dat deze motivering zou worden gegeven, werd de K.N.Z.B., vertegenwoordigd door de Chef d'Equipe, de heer J. Armbrust, pas na en kele uren een schrijven overhandigd, waar in alleen stond vermeld, dat het de FINA, na kennis te hebben genomen van een rap port en naar aanleiding van eigen waar nemingen de mening was toegedaan, dat de wedstrijd op onreglementaire wijze was geleid en dat het protest van Joegoslavië moest worden toegewezen. Vanzelfsprekend heeft de heer Lotsy Wij zijn dezer dagen even in het Ko ninklijk Paleis een glaasje wijn gaan drinken. Daar hadden wij nu al jaren van gedroomd. In smetteloos costuum dwars door de eerbiedig starende men senmassa naar de helverlichte ingang en de politie-agenten maar salueren. En wij maar met de rustige pas van een man, die weet waar het om gaat, dat paleis in. Om een glas wijn te drinken onder de kristallen luchters. Heerlijk. Ter wille van de eerlijkheid moeten wij bekennen, dat cle Koningin er niét was. Wij zouden kunnen zeggen, dat sléchts de burgemeester recipieerde, ware het niet dat naar onze onbeschei den mening burgemeester d'Ailly een zo voortreffelijk eerste burger van Am sterdam is, dat het een feest is door hem ontvangen te worden. Behalve wijzelve waren er ook nog vijfhonderd kunsthistorici, die een con gres in Nederland aan het% houden waren. Of liever gezegd, zij vertoefden in Nederland om door zo ongeveer alle gemeentebesturen ontvangen te worden en op hun reizen van de ene plaats naar de andere spraken zij zo tussen de bedrijven door even over de kunst geschiedenis. Kunsthistorici vinden wij aardige mensen. Een Engelse congressist ver zekerde ons, dat kunsthistorici mensen zijn, te weinig begaafd om kunstenaar en te bang om kunstcriticus te worden. „Het is echt een veilig beroep", zo meen de hij, „want we hoeven alleen maar mensen aan te vallen, die niks meer terug kunnen doen." Dat kunsthistorici hoffelijke mensen zijn, werd voorts bewezen door een Franse congressist, wiens mening wij vroegen over het paleis. „Van buiten is het prachtig", zei hij' geestdriftig. „En van binnen?", vroegen wij. „Ach", zei hij vriendelijk, „we hebben op dit moment vrij-af en ik zou het veel aardiger vinden, als u mij wat over uw land vertelde. Maar uw wijn is voor treffelijk", zo voegde hij er stralend aan toe. Aangezien wij echter op het ogenblik niet vrij-af zijh, kunnen wij u onze mening over het interieur van de Bur gerzaal moeilijk onthouden. Kort samen gevat luidt deze, dat wij zelden zo'n mooie marmeren zaal met zulke lelijke luchters hebben gezien. En dat wij nog nimmer zo'n fraaie Atlas zo'n onfraaie aardbol hebben zien torsen. De brave man gaat er echt gebukt onder. De bol is lichtblauw met goud geschilderd om hem te laten passen bij de kleine bolle tjes waarmee de kristallen luchters zijn ontsierd. Om de contrasten nog wat te accentueren zijn de ingangen getooid met enige bruin-marmeren palen en wat smeedwerk waarmee bank-directies hun percelen plegen te tooien, ten bewijze van hun soliditeit in het zaken doen. Niet zonder weemoed dachten wij aan de gelukkige tijd, waarin er nog olie lampen waren om marmer te laten léven. Electrisch licht en marmer daar entegen vormen een combinatie, die ons altijd doet denken aap de behaaglijke atmosfeer van een slagers-étalage op een regenachtige winteravond. Maar de wijn was voortreffelijk zoals de Fransman al zei. Hij werd geschon ken nadat burgemeester d'Ailly ieder een dorstig had gemaakt door een wel komstrede in een zo warm en zoet vloeiend Frans, dat men de zon gewoon weg op de duiventrossen voelde schij nen. Een orkestje van vijf geüniformeer de brigadiers van politie, dat in een hoekje was opgesteld, hief vervolgens een slepende dansmelodie aan en daarna begon het'bezoek aan de buffetten. Gezien de onhandigheid, die wij bij buffet-bezoek in het algemeen hebben opgemerkt, hebben wij besloten een kleine handleiding op te stellen voor de beginnende receptieganger, getiteld „Hoe kom ik aan mijn trek". Het grond-principe ligt in een voor verkenning van de situatie. Men arri veert vroegtijdig, neemt de zaak in ogen schouw, leest de etiketten van de flessen en meet met behulp van een fietswiel, waarop een eenvoudige afstandmeter is gemonteerd, de afstanden tussen buffet en verschillende zitplaatsen. Wanneer men dit niet te opvallend doet, heeft geen mens er erg in. Al naar gelang men stayer of sprinter is, kiest men dan zijn beste afstand. Een tweede vereiste is, dat men een vrij veld voor zich heeft. Stoelen, vazen met bloemen en beeld houwwerken worden terzijde geschoven, want bij de zeer hoge snelheden, die soms moeten worden ontwikkeld om tij dig de buffetten te bereiken, zouden dergelijke obstakels ernstige ongelukken kunnen veroorzaken. Bij zeer grote drukte kan het soms gewenst zijn enige koordjes te spannen tussen de stoelen van geroutineerde en succesvolle be- •oeps-receptiegangers. Heeft men deze voorzorgen genomen, dan kan men zich rustig neerzetten om eventuele redevoeringen, die aan het consumabel voorafgaan, aan te horen. Mocht men onverhoopt hierbij in slaap vallen en pas bij de tafels.arri veren, wanneer deze reeds omringd zijn met een drom zich voedende mensen, dan neemt men eenvoudig een bejaarde dame onder de arm en loodst haar onder energiek „Foei-toch-mensen" geroep naar de etenswaren. De aldus verkregen standplaats zal niemand u meer durven betwisten. Een van de ergerlijkste tafrelen bij deze gelegenheden bieden mensen, die zich maar voortdurend vol laten lopen en dan nog de handen vol hebben met sandwiches, bananen, worsten of allerlei schelpdieren. Zij wijken niet van hun plaats en zijn een toonbeeld van gulzig heid. De werkelijke routinier dogt dat anders. Hij zoekt zich ergens een nis, die op grijp-afstand van een tafel is ge legen. Gelijk een heremiet-kreeft steekt hij af en toe een hand uit naar kaassoes of broodje-Tartaar, dat hij dan in de duisternis rustig kan opknagen. Men kan natuurlijk ook de op het voetbalspel gebaseerde switch-techniek toepassen. Deze is vooral op grote recepties in zwang. Uitgaande van het principe „één broodje en één glaasje bij één ober", zwerft men van de ene tafel naar de andere, hier wat nuttigend en daar wat smikkelend. Wij kunnen deze handleiding niet af sluiten zonder melding te maken van een nieuwe verderfelijke gewoonte: het uitreiken van een gulden aan één of twee'obers. Weliswaar krijgt men hier gemakkelijk voor twintig gulden aan comestibles voor retour, maar de ver fijnde gast schrikt hiervoor toch terug. Helaas wordt de elegantie op menig levensgebied teruggedrongen. BOEDA met deze bevestiging van de uitspraak, die echter, geenszins een motivering inhield, geen genoegen genomen en urenlange be sprekingen waren het gevolg. Het FINA- bestuur, dat als jury d'appel had gefun geerd, wilde echter geen wijziging in de beslissing aanbrengen en toen bleek, dat een bevredigende oplossing niet te ver wachten was en een beroep op Nederland werd gedaan om zich bij de uitspraak van de jury d'appel neer te leggen, heeft de heer Lotsy beloofd dit verzoek aan het Ne derlands zevental en zijn leiding over te brengen en het te steunen. Intussen was de FINA afgestapt van het voornemen de wedstrijd tussen Joego slavië en Nederland Woensdagochtend te doen overspelen. In overleg met de Joego slavische en Nederlandse leiders werd be paald, dat de wedstrijd Vrijdag zou wor den overgespeeld en dat de winnaar dan als eerste wedstrijd in de finalegroep tegen de zwakste van de twee landen, welke uit de andere groep zich hadden geplaatst, zou spelen. De heer Lotsy verklaarde later met na druk. dat hij de spelers van het Neder landse waterpoloteam zou adviseren zich bij deze regeling neer te leggen uit re spect en sympathie voor de Finse or ganisatoren, die zich zoveel moeite had den getroost om het hun gasten zo pret tig mogelijk te maken, niet voor de FINA welk lichaam, aldus de heer Lotsy, in deze kwestie onherstelbare fouten heeft gemaakt. „Ik heb de heren gezegd", zo zei de Ne derlandse Chef de Mission, dat zij het recht hebben een dergelijke beslissing te nemen wanneer zij van mening zijn, dat de scheidsrechter onbekwaam is en wanneet- zij deze incompetentie kunnen bewijzen, maar het is te enen male verkeerd na af loop van een wedstrijd te zeggen: de scheidsrechter floot zwak, de wedstrijd is ongeldig". Nadat was geloot voor de twee groepen in de halve finale ronde van het Olympisch waterpolotournooi, en de kwestie van het protest inzake de wedstrijd Nederland Joegoslavië was behandeld werd het wed- strijdprogramma voor de komende dagen als volgt vastgesteld: Woensdag 30 Juli: Groep A: 13.30 uur: NederlandHongarije; 18.20 uur: Joego slaviëRusland. Donderdag 31 Juli: 13 uur: Joegoslavië Hongarije; 14 uur: NederlandRusland. De over te spelen wedstrijd Nederland Joegoslavië, is op Vrijdagmorgen negen uur vastgesteld. Een scheidsrechter moet nog worden aangewezen.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5