Amerikaans Studentenkoor in Doopsgezinde kerk Brieven aan de redactie WAARSCHUWING!! «W KLEIN MAAR DAPPER 'N GELUKKIG HUWELIJKSLEVEN Man valt van ladder Militaire auto ramt personenauto Vuurwerk in Zandvoort Bloemendaal Amsterdamse Beurs ÉS Heemstede GROENTJE DONDERDAG 31 JULI 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Alle-Dag-Kerk en gerepatrieerden Burgerlijke Stand van Haarlem Meesterpianisten-serie Prof. mr. B. C. Slotemaker overleden Laatste nieuws uit Helsinki Nieuw record op de 400 meter vrije slag Record van Van Vliet verbeterd Joegoslaven spelen gelijk tegen Hongarije Nederlands zevental wint van Rusland „Kermisduel" verregende Spanning in Tunesië neemt af T umliedenvereniging SCHEEPVAART NOG SLECHTS 5 DAGEN! meisje 5 Schiphol is een kinderbewaarplaats en een speeltuin rijker geworden. „De Karakieten" het kinderkoor bekend door het liedje „Naar de Speeltuin") opende Woensdagmiddag de speeltuin officieus. De Haarlemse Doopsgezinde kerk was Woensdagavond geheel gevuld met belang stellenden, die gekomen waren om het aan gekondigde vocale concert te beluisteren van „The Mennonite Singers" een ge mengd koor, gevormd door Doopsgezinde studenten van het Bethel College te North Newton (Kansas) in de Verenigde Staten. Op weg naar een internationaal Doopsge zind congres, dat begin Augustus in Bazel zal worden gehouden, maakt het koor een concerttournée in West-Europa en zo kwam gisteren Haarlem aan de beurt. Het en semble vond hier een goed onthaal, niet alleen qua belangstelling, maar ook wat betreft het begrijpen en meevoelen. Wan neer bijvoorbeeld „The Mennonite Singers" een mooi doorgewerkt motet zongen op een „cantus firmus", waarin men de melodie herkende van „Lof zij den Heer, den al- machtigen Koning der ere", ervoer men de Christelijke verwantschap tussen uitvoer ders en toehoorders. Zulks was meermalen het geval. Het noopte zelfs op een gegeven moment tot samenzang van koor en pu bliek: de Haarlemse Doopsgezinde ge meente zong op haar wijze gezang 289: „Ik voel de winden Gods vandaag", terwijl het studentenkoor zich daarbij aanpaste op de tekst „I feel the winds of God today". Het gehalte der stemmen van „The Men nonite Singers" is zeer verdienstelijk voor een ensemble van jonge mensen; het aan tal dames is in verhouding tot dat der heren echter te gering en daaraan is het wellicht te wijten dat ze, door iets te veel klank te willen geven, de strakheid van de toon ver spelen en enigszins gaan vibreren. In solo passages hoorden wij evenwel fraai ge- timbreerde alten en sopranen. Maar hoe de bezetting dan ook is, diri gent dr. Walter H. Homann weet er opmer kelijke dingen mee te bereiken. De koor discipline is voorbeeldig en wat de nuan cering betreft is het ensemble tot het uiterste afgericht. Dit bleek al direct bij het eerste nummer, „The Creation" van Richter, waarin de effecten van „duister nis" en „licht" scherp tegen elkaar afge wogen werden. Mooie dynamiek vierde ook de interpretatie van „Glory to God" van Rachmaninoff. De Negro-spiritual „Dark water" kreeg door passende nuancering een diep treffende sfeer. De manier om geliefde melodieën solistisch met begeleiding van bromstemmen uit te voeren kan ons min der bekoren. Wanneer men daarna een Op het terrein van de PEGEM aan de Oudeweg is de 61-jarige G. v. G. door on bekende oorzaak van een drie meter hoge ladder gevallen. De man kwam op het hoofd terecht en moest wegens een hersen schudding worden vervoerd naar het Grote Gasthuis. In de Broederkerk te Haarlem aan de Parklaan worden, ook in deze „vacantietijd", bijzondere bijeenkomsten gehouden voor ge- repatrieerden. Daar worden korte voordrach ten gehouden over Indische onderwerpen, waarop dan vragen volgen en samenspre- kingen. Zo wordt aangekondigd Vrijdag a.s. 1 Augustus om 7.30 uur: „Iets over het levenswerk van Pa v. d. Steur" in te leiden door twee zijner zusters, alhier woonachtig. De volgende Vrijdag komt dan ter sprake „Iets over Bijbelvertaling", in te leiden door de heer C. P. Jansz, geboortig uit Indië, kleinzoon van de herziener der Javaanse ver- .taling, en zelf bij het onderwijs werkzaam geweest, alsook ds. D .E. Boeke, oud-secre taris van het Bijbelgenootschap. Er is vrije toegang voor belangstellenden. HAARLEM, 30 Juli 1952 ONDERTROUWD: 30 Juli, D. Langenberg en J. van de Reep; A. Paling en A. Kossen; J. Meijer en J. van der Niet; J. Hartman en A. van Balen Blanken; H. J. List en M. Dweelaard; G. Klop en A. Th. Hart; B. Bijleveld en C. E. Verkerk; C. H. van Niel en A. Wiarda; J. Brouwer en J. Teeuwen; C. Juffermans en C. Born; F. G. de Haan en P. Ouwerkerk; J. Berkhout en J. J. van dei- Klis. ONDERTROUWD: 29 Juli: G. E. R. Brum- mer en A. S. J. Veling. GEHUWD: 30 Juli, D. Vreeken en M. J. Stolwijk; J. Veenema en J. Th. Klösters; J. Kouveld en J. F. A. Hoffschulte; J. A. Wiersma en E. van der Sluis; J. J. M. Rem- melzwaan en M. J. E. Hoenderdos; J. G. M. Weck en Th. M. S. de Haas; W. A. M. Nas en C. M. van der Bogaard; P. H. Koster en A. G. van Soest; H. A. Otten en M. J. Hoek stra; G. M. van Lieshout en G. M. Moens; J. P. Stekelenburg en M. A. Hagen; B. C. Eblé en M. C. Huissen; C. Jongbloed en A. A. Teeuwen; J. A. Kuitert en W. Snoek. BEVALLEN van een zoon: 30 Juli, W. M. SleperMeiland; J. P. Hovinga—Wijers; J. M. SpruijtScharff. BEVALLEN van een dochter: 29 Juli, J. M. LambooHümmels, 2 d.; W. C. Snijders —van der Hulst; 30 Juli, A. Prinsvan der Heiden. OVERLEDEN: 28 Juli, J. E. Bruns—Stig- ting, 59 j., Garenkokerskade; 29. Juli, C. Jeu- ring, 70 j., Gasthuisvest; N. J. van Poelgeest, 81 j., M. van Heemskei-kstraat; A. E. Wier- sum, 57 j., Kamperlaan; C. HomanBos, 70 j,. Westerhoutpark; 30 Juli, L. J. W. van Some ren Greve—Lugt, Beelslaan. klassiek doorgewerkte hymne als Luthers „Vaste burcht" stevig hoort uitvoeren, voelt men de positieve kracht van de gees telijke samenzang. Ds. mr. J. A. Oosterbaan leidde de avond in en bad met allen het „Onze Vader". Tot besluit werd door de aanwezigen ,,'k Wil U, mijn God, mijn dank betalen" gezongen. „The Mennonite Singers", die hun tevre denheid betuigden over hun onthaal in Haarlem, zullen hier een goede herinne ring aan hun optreden nalaten. JOS. DE KLERK Voor het volgende muziekseizoen in de gemeentelijke Concertzaal te Haarlem is weer een meesterpianisten-serie vastge steld. Het eerste recital in deze reeks wordt op 20 October gegeven door Dame Myra Hess, het tweede een maand later door de Amerikaanse eerste prijswinnaar van het internationale concours Koningin Elisabeth, de jeugdige Leon Fleisher, een leerling van Arthur Schnabel, die deze zomer als solist bij het Residentie Orkest in het Hol land Festival is opgetreden. Het derde recital wordt gegeven door de Tsjechische pianist Rudolf Firkusny (op 15 Januari 1953) en het laatste (op 24 Maart) door het Russische duo Victor Babin en Vitya Vronsky. Op het Plein nabij de Houtbrug had de chauffeur van een militaire vrachtauto gisteravond omstreeks kwart voor negen de pech, dat zijn voet van het rempedaal af schoot en op het gaspedaal terecht kwam. In plaats van te stoppen voor de Volkswagen die voor hem stond reed de chauffeur mét flinke vaart tegen de ach terkant van deze auto op. Een achter in de personenauto zittende dame, de 63 jaar oude mevrouw M. W. uit Amstelveen, liep door de schok een vermoedelijk zware her senschudding op. De motor van de Volks wagen werd vernield. Bij een auto-ongeluk is Woensdag nabij Leiden om het leven gekomen prof. mr. B. C. Slotemaker, buitengewoon hoogleraar in het arbeidsrecht aan de Economische Hogeschool te Rotterdam. Hij was een der oprichters en tot Januari 1951 hoofd van het bureau van de Stichting van de Arbeid. Tevens was hij gedelegeerde der stichting. Hij studeerde te Leiden, waar hij in 1921 promoveerde. Van 1932 tot 1941 was hij algemeen secretaris van het Verbond van Nederlandse werkgevers. In 1945 vertegen woordigde hij Nederland op de Internatio nale Arbeidsconferentie te Parijs. Hij was ook lid van de centrale commissie van ad vies voor arbeidsbemiddeling, lid van de Hoge Raad van Arbeid, bestuurslid van velerlei organisaties op sociaal gebied en lid van de Raad van Toezicht op de Rijks verzekeringsbank. In de afgelopen nacht om half drie is prof. Slotemaker met zijn auto bij het viaduct over de rijksstraatweg tussen Den Haag en Wassenaar vermoedelijk geslipt en tegen een boom gereden. Hij werd uit de auto geslingerd en ernstig gewond. Hij werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar hij enkele uren later is overleden. v Rustig maar! In uw avondblad van gisteren stond een uitgebreide mededeling over het Congres van het Voormalig Ver zet. Daaruit blijkt, dat de Bloemendaalse en Haarlemse afdelingen vande B.O.I.W. zich zeer beijverd hebben om de lezers van uw blad duidelijk te maken, dat deze af delingen niets voelen voor een fusie met de Expogé. De heren kunnen met een gerust hart naar hun congres gaan, want hoe de afloop van deze fusie-gedachte ook moge zijn, er komt van een fusie niets! Het congres van de Nederlandse Vereniging van Ex-Poli tieke Gevangenen uit de bezettingstijd heeft namelijk op haar congres van 12 Juli jl. te 's-Hertogenbosch met algemene stem men besloten om de fusie-gedachte met de Nationale Federatieve Raad (B.O.I.W.) zonder meer af te wijzen. Wij horen inder daad niet bij elkaar, al kunnen de hoofd besturen bepaalde vraagstukken, die beide organisaties aangaan, in commissoriaal ver band onder de ogen zien. En dit gebeurt ook. Dus rustig maar! Er is geen kou aan de lucht. K. R. VAN STAAL Alg. Secretaris Hoofdbestuur lid B.O.I.W., afd. Haarlem BINNENLAND r— De bankbiljetten van f25, model 1925, die door de Nederlandse Bank worden inge trokken, moeten door de houders vóór 1 Februari 1953 ter verwisseling worden aan geboden bij haar hoofdbank, haar bijbank te Rotterdam, haar agentschappen of haar cor respondentschappen. Bovenbedoelde bank biljetten zijn alle gedateerd 7 Mei 1945 en dragen de handtekeningen van president Trip en directeur Westerman Holstijn. Op de in bruin-paarse kleur gedrukte voorzijde is rechts, in een cirkel, in dezelfde kleur een meisjesportret geplaatst. De culturele adviescommissie van de Nederlandse Bioscoopbond heeft besloten aan de film van Herman van der Horst „Houen zo" de hoogste onderscheiding te verlenen, die de bond kent, te weten het praedicaat „aanbevolen". Van de jubileumloterü van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en gezondheidskolonies is de trekking ge houden. De hoofdprijs van f 8000 viel op no. 705, de tweede prijs van f 4000 op no. 178874, de derde prijs van f 21)00 op no. 138696, de vierde prijs van f 1000 op no. 226979. Het echtpaar Kamps uit Bennekom, dat op het ogenblik te Rolde logeert, maakte met zijn zestien maanden oude zoontje een uitstapje naar Assen. Het kind zat voor op de fiets van de moeder. Toen mevrouw Kamps in Assen achter een parkerende auto vandaan kwam, naderde juist een vracht auto. Zij viel met haar fiets. waarbij_ het jongetje een schedelbreuk opliep. Het is in een ziekenhuis overleden. Te 's Gravenhage is de trekking gehou den van de tweede nationale loterij ten bate van het Nederlandse Sanatorium te Davos. De hoofdprijs, een .auto, viel op no. 81881, een reis voor twee personen naar Davos op no. 232734 en een motorrijwiel op no. 170548. Op 12 Augustus zal worden aanbesteed de tweede rijbaan van de nieuwe rijksweg Arnhem—Nijmegen, waarvan de aarden baan reeds sinds 1939 gereed ligt. HAARLEM EN OMGEVING Bij het Chr. Onderwijs te Haarlem is tot leerkracht benoemd de heer H. van der Meer te Heer Hugowaard. In de vierde serie van de vierhonderd meter vrije slag dames sneuvelde vanoch tend het Olympisch record, dat sedert 1948 (Londen) op naam stond van de Ameri kaanse Ann Curtis met 5 min. 17.8 sec. Het Amerikaanse meisje Eileen Kawa moto en Daphne Wilkinson van Groot- Brittannië tikten gelijk aan in 5 min. 16.6 sec. Zij verbeterden dus beiden het Olym pisch record. In het Vélodrome in Helsinki heeft de Australische wielrenner Mockridge met 1 min. 11.1 sec. het uit 1936 stammende Olympische record van onze landgenoot van Vliet over de 1000 m. tegen het hor loge met 0.9 sec. verbeterd. Van Vliet won tijdens de Olympische spelen in Berlijn in 1936 deze wedstrijd in 1 min. 12.0 sec. De hedenochtend gespeelde waterpolo- wedstrijd HongarijeJoegoslavië eindigde in een gelijk spel 22. Bij de rust was de stand 11. Direct na de wedstrijd HongarijeJoego slavië kwamen de Nederlandse waterpolo- spelers in het water tegen Rusland. Spoedig na het begin kon de aanvoerder van het Nederlands zevental, Cor Braasem, de Russische doelman passeren met een lage drukbal. En ook na dit doelpunt ble ven onze landgenoten het initiatief behou den. Na vijf minuten werd het vervolgens weer door Braasem 20. Met deze stand brak de rust aan. Kort na de hervatting trokken de Neder landers zonder Smol, die samen met Semonov het water was uitgestuurd weer naar voren. Uit een van die aanval len, waarbij Van Feggelen en Cabout waren betrokken, werd de Russische keeper opnieuw verrast (30). Met een boogschot maakte Bijlsma er vervolgens 40 van. Bij een overtreding van Cabout kregen de Russen daarna een strafworp toegewezen, die Egorov inschoot (41). De Nederlanders kwamen daarna weer in de aanval en Van Feggelen schoot zelfs tot driemaal toe tegen de paal. De Russen verkleinden de achterstand, toen de Nederlandse achterhoede te ver naar voren was gezwommen en Teplov weinig moeite had om te scoren (42). Daarna kwam de beurt weer aan de Nederlanders. Van Feggelen scoorde op nieuw, maar een fractie van een seconde voordat de bal de doellijn passeerde, had de scheidsrechter het eindsignaal gefloten. De stand bleef dus 42. In aanmerking genomen het ongunstige tijdstip, dat men zich voor het. afsteken van een vuurwerk kan denken, n.l. een dag in het midden van de week en boven dien aan het einde van de maand, waarop de Juli-badgasten reeds voor een deel ver trokken zijn of gepakt staan voor het ver trek en die voor de nieuwe maand nog niet zijn gearriveerd, kan stichting „Toe ring Zandvoort" over het eerste vuurwerk, dat Zandvoort in dit seizoen heeft afge stoken tevreden zijn. Tussen de 5 en 6.000 toeschouwers, hoofdzakelijk inwoners en badgasten, daar tram en trein geen extra drukte te ver- weiken kregen, hebben van het vuurwerk genoten. Het werd op het strand vóór bad Zuid ontstoken door de firma Sohuurmans uit Leeuwarden en nam ruim 20 minu ten in beslag. Iets bijzonders boden de vier tegelijk ontstoken pijlen in raketvorm, die een bij zonder fraai effect maakten, évenals de watermolen, met de daaronder vloeiende waterval van brillant-vuur en het grote fantasie-lichtfront. Het slotstuk: Een vuur werk van Touring Zandvoort, tot weer ziens" was wat sober van opzet en miste bovendien de straling en uitgebreidheid, die men van een slotstuk verwachten mag. De Zandvoortse politie, versterkt met de rijksstrandbrigade, had voor een uitsteken de regeling gezorgd. Opnieuw bleek, van welk een groot be lang vuurwerken voor de badplaats zijn. Neringdoenden in het dorp maakten na afloop goede zaken. Het is daarom te ho pen, dat stichting Touring Zandvoort, die met dit eerste vuurwerk velen aan zich verplichtte, in staat zal zijn dit evenement in dit seizoen te herhalen, hetgeen men van plan is, indien de hieraan verbonden hoge kosten dit plan niet onmogelijk ma ken. Volgende avonden beter weer verwacht Wegens de nogal hevige en lang aanhou dende regenval in de eerste uren van de avond heeft het bestuur van de stichting Kennemer Toneelfestival gisteren de vijfde voorstelling van het blijspel „Kermisduel" van David Koning, onder regie van Cruys Voorbergh, moeten afgelasten. Dit be tekende vooral een tegenvaller voor de on geveer honderd leden van de Nederlandse Reisvereniging uit Alkmaar en de Zaan streek, die voor het zien van deze opvoe ring speciaal met autobussen naar Bloe- mendaal waren gekomen. De gisteren te leurgestelde bezoekers kunnen hedenavond de schade inhalen. Gelukkig geven de weerberichten reden tot optimisme, zodat voor de rest van de week een grote belang stelling verwacht kan worden. Zoals men zich zal herinneren werd Za terdag de première gegeven. Deze werd onder meer bijgewoond door een vertegen woordiger van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, en door de burgemeesters van Bloemendaal, Haarlem en Zandvoort. Een gedeelte van het amphi theater is- voor de volgende Zaterdagavond uitgekocht door de Haarlemse Kunst gemeenschap. TUNIS (Reuter) Premier Bakkoesj van Tunis zou de Bey heden verzoeken de Franse resident-generaal in audiëntie te ontvangen. In kringen, die nauw zijn ver bonden met het Hof gelooft men, dat de Bey dit verzoek zal inwilligen en met de resident-generaal het Franse plan voor democratische hervormingen in Tunesië zal bespreken. Het vertrek van prinses Zakia, een doch ter van de Bey, en haar echtgenoot, naar Parijs wordt in Franse kringen gezien als een teken, dat de spanning afneemt. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: J. M. de VeerBlaauw, z.; J. van Paassen—Westerlink, z.; A. van der Put ten—Nijman, z.; A. M. W. van Westerhoven —Glas, d.; G. C .M. Schade van Westrum— Asselbergs, z. ONDERTROUWD: A. J. Vester en B. F. van de Laar. GEHUWD: J. G. v. Kaaij en A. W. M. Huijbens; A. Veuger en A. Snippe; W. C. Visser en M. C. Verwoerd. OVERLEDEN: N. Vos, 69 j.; J. C. Hubbe- ling, 83 j. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Neder 1. 47 88% 89 A.K.U 137% 137% 173% 173 Philips Gloeil. 154% 154% Kon. Petroleum 321 319% A'dam Rubber 78 78 Holl. Amer. Lijn 155 155 N. Scheepv. Unie 120% 120% H.VA 93 93 DeU Mij 72% 72 Amsterd. Bank 152% 152% Ned. Handel Mij. 137 137 Rotterd. Bank 153 153 Twentse Bank 156 156 Anaconda Copper 46 46% Bethlehem Steel 51% 51% Republic Steel 41% 42 78 77% 23'/,, 23% U. S. Steel 39% 40 WWimm. Zonder op het verkeer te letten reed de 34-jarige vertegenwoordiger H. S. uit Alkmaar gistermiddag om even over half vier weg van de plaats aan de Leidsevaart waar hij zijn auto had geparkeerd. Een juist passerende dame moest daardoor snel naar links uitwijken, een bestelauto, die haar weer wilde inhalen moest nóg verder naar links. Het plaatje vertelt alles. De bestelauto reed het water in. Gelukkig kon de bestuurder, de 31-jarige vertegenwoordiger W. van V. uit Amsterdam er snel uitkomen en op de wallekant klauteren. Hij had geen letsel opgelopen. De onvoorzichtige chauffeur van de personenauto kreeg proces-verbaal; een kraanwagen haalde de bestelauto uit het water. Onder leiding van de heer G. Boting hield de Onderlinge Tuinliedenvereniging Aerdenhout en omstreken in het Volkskof fiehuis aan de Heemsteedse Dreef een bijeenkomst waarop verslagen zijn uitge bracht over excursies, de bondsdag naar Wageningen en de lathyrustentoonstelling te Haarlem. Besprekingen werden gevoerd over het deelnemen van het rayon Haarlem van de Bond van Tuinbouwstudieclubs, waarbij de vereniging is aangesloten, over het deelnemen aan de Flora 1953. De af deling zal de tuin van „Het huis met de toekomst" verzorgen. De volgende huis- broeitentoonstelling zal in Aalsmeer wor den gehouden. Leden hadden kamerplanten en fruit in gezonden waarover van gedachten werd gewisseld. Alblj-eo, 30 te Paranagua verwacht Alioth, 30 te Bahia verwacht. Alcyone, 27 te Bahia. Alkaid, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Altair, 30 Santos verwacht. Amsteldijk, 29 v. New York rx. Baltimore. Averdijk, 1 Aug. ca. 23 u. te Le Havre verw. Abbekei-k, 29 370 m. NO. ten O. Seychellen. Aalsdijk, 29 600 m. W. Lands End. Ad'inda, 30 v. Singapore te Bangkok verw. Agatha, 29 v. Tj. Priok naar Soerabaja. Amsteldiep, 29 580 m. W. ten N. Flores. Amstelpark, 29 630 m. O. Cp. Race. Amstelveen, 29 600 m. W. ten N. Christmas eil. And ijk, 29 van Londen naar Bremen. Arundo, 29 590 m. W. ten N. Fastnet. Arendsdijk, pass. 29 Recife. Alwaki 30 van New York te Buenos Aires. Argos, 31 te Antwerpen. Aagted'ijk, 30 van New Yoik naar Boston. Albireo, 31 Santos verwacht. Aldabi, 30 v. Las Paimas. Aagtekerk, 31 te Bilbao. Aalsum, 30 van Suez naar Aden. Akkrumdijk, 30 van Aden naar Mombassa. Alamak, 31 te Aden. Alhena, 31 te Las Paimas. Alphard, 31 van R'dam te Buenos Aires verw. Arendskerk, 30 van Colombo n. Penang. Breda, 30 v. A'dam te Valparaiso verwacht. Bil li ton, 29 v. Port Swettenham n. Penang. Bandjermasln, 30 te Raha. Barendreeht, 29 80 m. Z.ZW. Bombay. Batoela, 31 v. Paiembang te Tj. Priok verw. Bennekom, 29 660 m. ZO. ten O. Bermuda. Bingtang, 29 260 m. NO. ten O. Str. Bernardino. Bacchus, 29 60 m. NO. Demerara. Blijdendijk,' 30 v. New York n. R'dam vla Antw. Boissevain, 30 van Singapore n. Hongkong. Bali, vertr. 31 v. Soerabaja n. Makassar Bonaire, 31 van Georgetown te Amsterdam. Rritsum, pass. 31 ten W.ZW. eil. Wight. Baarn, 31 Port of Spain verw. Bengkalis, pass. 30 Gibraltar n. Londen. Bintang, 31 te Manilla. Caltex Delft, 29 v. Sidon n. R'dam. Caltex Leiden, pass. 29 Panteliaria. Ceram, pass. 29 Kp. Findsterre. Clavella, 29 v. R'dam n. Triest. Camphuys, 29 rede Sorong. Chama. 29 rede Miri. Cleodora, pass. 29 Cp. Comorien. Castor, 29 in Caraibische Zee. Cistula, 29 420 m. NW. Onslow. Caltex The Hague, 30 v. R'dam n. Sidon- Caltex Pernis, 30 van Sidon naar Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 30 Ouessant. Callisto, 2 Aug. v. Montreal te R'dam verw. Cottica, 31 te Paramaribo. Diemerdijk, 30 v. Vancouver te R'dam. Dongedijk, 29 590 m. ZW. Flores. Delfshaven, 30 v. Hampton Roads naar Kiel. Duivendrecht, 30 v. R'diam naar Philadelphia Delfland, 29 te Pfco Alegre. Eimïna, 29 v. Monrovia n. Abidjan. Esso Den Haag, pass. 29 Sombrero eiL Edam, 29 v. New York te Boston. Esso Amsterdam, nacht 3-4 Aug. v. Aruba te Rotterdam verwacht. Esso Rotterdam, verm. 31 of 1 Aug. v. R'dam n. Aruba. Ena, 29 290 m. ZW. Bombay. Eos, 29 v. La Goulette naar Kalamata. Enggano, 31 v. Colombo naar Madras. Friesland (SSM), 30 v. Setubal te R'dam. Fairsea, 30 v. Melbourne naar Aden. Groote Beer, 29 v. New York n. Rotterdam. Ganymedes, 29 270 m. O. ten N. Crooked eil. Gena, 29 530 m. NO. Sombrero. Gadilla, 29 350 m. Z.ZO. Ceylon. Gordias, 30 v. Aberdeen naar Hamburg. Gouwe, pass. 31 Las Paimas. Helena, 31 v. Bremen te Antw verw. Hector, 29 v. de Levant te Amsterdam. Helicon, 29 130 m. ten Z. Ouessant. Hercules, 30 te Caiamata. Hersilia, 29 v. Talara n. Samaneo. Hydra, 29 190 m. NO. Abaco Bamamas. Haulerwijk, 30 dwars Cp. Race. Hoogkerk, 30 van Zanzibar naar Aden. Haarlem, 31 v. A'dam te Pto Barrios verwacht. Helena, 31 te Antwerpen. Hector, 30 v. Amsterdam naar Hamburg. Helder, 30 van Amsterdam n. W. Indië. Indrapoera, 29 520 m. W. ten N. Anderhalf- graadskanaai. Irian, 27 v. Tarakan naar Bankok. Ittersum, 30 van Amsterdam naar Houston. Jupiter, 31 v. Amsterdam te Rotterdam. Kota Baroe, 29 van Belawan n. Djeddah. Kota Inten, wordt 3 Aug. ca. 13 u. v. Balik- papan aan de Hoek v. Holl. verwacht. Kalabahl, 30 van Fak Fak te Sorong. Kalimantan, 29 v. Singapore te Tj. Priok. Karossa, 30 van Sitoli te Fadang. Kasimbar, 29 v. Benkulen n. Tj. Priok. Kota Agoeng, 29 480 m. ZO. Guardafui. Kertosono, pass. 30 K. Guardafui. Kieldrecht, 31 v.Antwerpen te Rotterdam. Limburg, 29 v. Genua naar Port Said. Leerdam, 29 v. New York te Rotterdam. Linge, 29 18 u. v. R'dam te Vasa. Lemsterkerk, pass. 30 Gibraltar. Lares, 20 360 m. W. Mlsicoy. Lekkerkerk, 29 60 m. ZW. Nettuno. Leopoldskerk, 29 nog te Damman. Liseta, 29 140 m. W- ten Z. Cambodia Point Laertes, 30 dwars Minicoy. Langkoeas, 31 van Makassar te Belawan. La wak, 31 ie Bulan. Loosdrecht, 30 van Port Said naar Antwerpen. Luna, pass. 30 Kp. St. Vincent. Lieve Vrouwekerk, 31 te Antwerpen. Maasland, 30 Santos verwacht. Muren a30 v. R'dam te Trinidad. Meerkerk, pass. 29 Perim. Meliskerk, 30 v. Bombay n. Colombo. Maas, 29 150 m. ZW. Cp. Matapan. Mapia, 29 80 m. W. Kreta n. Genua. Modjokerto, 29 140 m. W. Saban. Muiderkërk, 29 250 m. Z. Sierra Leone. Macuba, 29 80 m. O. Cp. San Roque. Maetsuysker, 26 v. Tj. Priok naar Fremantle. Mitra, 29 550 m. O.ZO. Bermuda. Maasdam, 30 terug v. proeftocht e Rotterdam. Merwede, 30 v. Houston te Roterdam. Molenkerk, 31 v. East London te Durban verw. Nelly, 30 te Kaapstad. Nieuw Amsterdam, 30 v. New York te R'dam Nestor, 29 100 m. W. Oporto. Nieuw Holland, 29 230 m. Z.ZO. Torre Str. Nigerstroom, 30 v. Dakar naar Freetown. Orestes, 30 v. La Guaira n. Aruba. Omala, 30 v. ladju, te Singapore. Ondina, 29 van R'dam te Thameshaven. Overijsel, 29 nog te Bahrein. Oranje, 31 Singapore verwacht. Ootmarsum, 29 v. Mobile naar Antweipen. Oranjefontein, 30 van Southampton n. Antw. Oranjestad, 30 te Antwerpen. Prins Johan Willem Friso, 29 v. R'diam naar Montreal. Prins Willem m, 29 in Welland kanaal. Prins Willem II, 30 740 m. O. ten N. Belle Isle. Pygmalion, pass. 29 Cp. Gravois. Polyphemus, pass. 30 Gibraltar. Prins Fred. Hendrik, 30 te Antwerpen. Prins Willem V, 30 van Port Alfred n. Le Havre. Prins Willem IV, pass. 30 Scilly's n. Toronto. Rempang, 29 v. Port Said n. Genua. Riouw, 29 Bombay verwacht. Rijnkerk, 29 v. R'dam n. Nor denham. Reael. 29 te Namlea. Reyniersz, 30 v. Makassar te Soerabaja. Rijnland, pass- 29 Findsterre. Rodas, 29 van Port au Prince n. Curasao. Radja, 31 te Genua. Rotti, pass. 30 Gibraltar. Rondo, 31 te Singapore. Rijndam, 3 Aug. 5 u. te Southampton verw. Slamat, 29 v. Halifax n. Boston. Sommelsdijk, pass. 29 Flores. Stad Arnhem, 29 v. Vlaarddngeti te R'dam. Stentor, 29 v. Paramaribo naar Amsterdam. Sibajak, 30 nabij Calms. Stad Alkmaar, 28 23 u. v. Narvik tl. Immingham Salawati, 29 60 m. O.ZO. Malta. Saroena, 29 v. Balikpapan te Miri. Singkep, pass. 29 The Brothers. Stad Vlaardingen, 29 200 m. W. Fastnet. Schie, 30 te Port of Spain verwacht. Sunetta, 29 500 m. ZW. San Miguel. Saparoea, 31 Port Said verwacht. Stad. Breda, 30 v. A'dam te New Orleans verw. Stad Haarlem, pass. 31 Roedkallen. Straat Makassar, 30 v. Kaapstad n. Port Elizabeth Schiedijk, 31 v. New Orleans te Houston verw. Soestdijk, 30 van New Orleans n. Newport News Sarpedon, 29 te Cristobal. Stad Arnhem, vertr. l Aug. van Rotterdam naar Savona. Straat Banka, 29 te Kobe. Sibajak, 6 v. Wellington te Soerabaja verw. Stad Leiden, 1 Aug. V. Narvik te Vlaardiogen verwacht. Taria, 29 v. Karachi n. Port Olha. Tawali, 29 v. New York naar Baltimore. Tamo, 29 12.30 u. te Rio de Janeiro. Tero, 1 Aug. Trinidad verw. bunkeren. Tankhaven III, 29 van Bangkok n. Sungeigerong Tibia, 29 460 m. N. ten O. Belem. Tjibodas, 29 v. Yokohama n. Nagoya. Tjipanas, 30 v. Bangkok te Singapore. Tjisadane, 29 in Str. Malakka. Tomini, 29 300 m. Z.ZO. Kp. Guardafui. Tiberius, 30 te Guanta verwacht. Tjibadak, 29 te Port Swettenham. Tjitjalenigka, 27 v. Osaka naar Kobe. Triton, 29 120 m. NO. Cp. Hatteras. Teucer, 31 van Tj. Priok naar Pladju. Tjibantjet, 31 Belawan verwacht. Tomini, pass. 30 Guardafui naar Aden. Ternate, 31 van Makassar te Rotterdam. Tosari, 31 Port Said verwacht. Tarakan, pass. 31 Gibraltar. Utrecht, 28 te Vancouver. Van Outhoom, 29 v. oso naar Kolonedale. Veendam, 29 840 m. O. ten N. Cp. Race. Waal, 29 v. Alexandrië te Beyrouth. Willem Ruys, vertr. 31 v. R'dam n. Tj. Priok. Waterman, 29 v. Las Paimas. Waiwerang, 29 v. Soerabaja n. Semarang. Willemstad, 1 Aug. Pto Llmon verwacht. Zeeland (KRL), 31 van Semarang te Tj. Priok. Zuiderkruis, 30 v. R'dam naar New York via Southampton naar Halifax. Zuiderkruis, 31 te Southampton. Zijpenberg, 30 te Bahia. ER ZIJN KAPERS OP DE KUST, DIE LOEREN OP UW PORTEMONNAIEÜ ZATERDAGMORGEN 9 UUR, zullen wij VOOR DE LAATSTE S DAGEN een nieuw offensief in de kledingoorlog inleiden HEREN LET OP!! KAMGAREN COSTUUMS, in alle kleuren VOOR DE GEKSTE PRIJZEN! SPORTCOSTUUMS VOOR DE GEKSTE PR IJ ZEN! EEN GROTE PARTIJ SPORTCOLBERTS VOOR DE GEKSTE PR IJ ZEN! DE GROOTSTE BUIKCOSTUUMS VOOR DE GEKSTE PRIJZEN! TWEEDJASSEN, de mooiste VOOR DE GEKSTE PR IJ ZEN! REGENJASSEN VOOR DAMES EN HEREN VOOR DE GEKSTE PR IJ ZEN! Voor de vacantie, DE MOOISTE PANTALONS in alle kleuren VOOR DE GEKSTE PRIJZEN GABARDINE DAMES- EN HEREN REGENJASSEN VOOR DE GEKSTE PR IJ ZEN! 130T" Bezichtig onze drie etalages! Men wordt beleefd verzocht niet te dringen, 'TBU daar iedereen geholpen wordt! Dus allen naar het van ouds bekende adres: voorheen ANEGANG 10 thans hoek Gen. Bothastraat 130 bij de Gen. Cronjéstraat, Haarlem-N. Tel. 12447 waar U het beste en goedkoopste kunt slagen Loop dus niet verkeerd Wij hebben geen filialen SPAARZEGELS WORDEN IN BETALING AANGENOMEN. -*3K£ MF- MAANDAG DE GEHELE DAG GEOPEND! *"W-V NOU MARIE, ik heb nu di verse etalages bekeken, maar ik heb toch maar besloten mijn kinderwagen bij VAN VEEN, Zyiweg 26—28, Haar lem, te kopen. Vanaf f 2 per week enzonder vooruit betaling!! Zoekt U een voor de morgenuren? Plaats een door middel van de „Cy- clotest", de grootste me dische uitvinding van deze tijd. Medisch goedge keurd. Vraagt ons gratis brochure. Zend deze cou pon in open enveloppe, voorzien van 2 ct. zegel, aan: „De Cobra" te Alk maar. Naam Straatno. Plaats s.v.p. duidelijk in bloklett.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7