woongelegenh. Predikbeurten Te koop gevraagd HUIS Bloemendaal Heemstede halve VILLA met GARAGE Uitzending diners ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Mutaties bij het onderwijs Drie jongetjes sloten zich op in toren AVRO-lid wil algemene vergadering nietig doen verklaren Nieuwe kleuterschool nabij Christiaan Huygensplein Ruim 90.000 kiezers lieten bij volmacht stemmen Indonesische cineast was in Amsterdam Extra voorstellingen van „Kermisduel" Zomertournooi van „Het Oude Slot" SCHEEPVAART droge BEDRIJFSRUIMTE klein HERENHUIS HERENHUIS leeg te aanvaarden winkelhuis De Lange's Snackbar Is LOPEN een KWELLING voor U ADVERTEERT IN DIT BLAD P. HOOGEVEEN ZOON INBOEDELVEILING R. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor aan mejuffrouw O. Keij- ser eervol ontslag te verlenen als onder wijzeres bij het voorbereidend lager onder wijs. Voorgesteld wordt met ingang van 1 September te benoemen aan het Coorn- hertlyceum tot lerares in de Engelse taal en letterkunde mevrouw A. A. E. Denijs- Klipp te Haarlem, tot leraar in de Franse taal en letterkunde de heer J. P. C. Hey- brock te Amsterdam en tot leraar in de Nederlandse taal en letterkunde en de ge schiedenis de heer H. H. Zwager te Am sterdam en voor het tijdvak van 1 Septem ber 1952 tot en met 31 Augustus 1953 tot tijdelijk leraar in de wiskunde de heer H. Radstake te Oegstgeest, tot tijdelijk leraar in de geschiedenis de heer C. Zijlstra te Bloemendaal en tot tijdelijk lerares in de wiskunde mejuffrouw Elburg te Bloe mendaal. Voorgesteld wordt met ingang van 1 Sep tember te benoemen aan de Hogere Bur gerschool voor meisjes tot lerares in de Ne derlandse taal en letterkunde mejuffrouw J. G. W. ten Holt te Heemstede, tot leraar in de wiskunde de heer W. J. de Jongh te Haarlem, met gelijktijdig eervol ontslag als onderwijzer aan de Centrale School num mer 2, tot tijdelijk leraar in de staatsweten schappen mr, J. H. Ekering, tot tijdelijk térares in de natuur- en scheikunde mejuf frouw ir. L. W. Snepvangers te Haarlem en tot tijdelijk leraar in de geschiedenis de heer J. M. van Stralen te Leiden. Voorgesteld wordt te benoemen aan het Lorentzlyceum tot lerares in de handwer ken mejuffrouw G. Harmsen te Velsen, tot leraar in de Franse taal en letterkunde de heer W. D. J. Marchant te Heemstede, tot tijdelijk leraar in de plant- en dierkunde de heer F. Muller te Amsterdam, tot tijde lijk leraar in de muziek de heer A. de Mun- nik te Heemstede, en tot tijdelijk leraar in de biologie aan de H.B.S. b met vijfjarige cursus dr. A. W. Boerman te Haarlem. De voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de Anslijnschool luidt: I. H. Gottmer, 2. W. van Abs en 3. M. E. Sperwer, allen te Haarlem. De voordrachten ter benoeming van twee leerkrachten aan de Christiaan Huygens- school luiden: 1. mej. G. Groen, Wassenaar; 2. W. Roorda, Haarlem: 3. mej. M. E. Sper wer, Haarlem; 1. W. Roorda, Haarlem; 2. mej. G. Groen, Wassenaar; 3. mej. C. Sieg- man, Haarlem. Voorts stellen B. en W. voor met ingang van 1 Augustus te benoemen tot onder wijzeres bij het gemeentelijk voorbereidend lager onderwijs de tijdelijke onderwijzeres sen, de dames C. P. Bruinier, Haarlem, C. Bruyn Haarlem, P. L. Corstius. Heemstede en G. P. Wouterlood, Santpoort. Hoe ze er precies in waren gekomen is een raadsel, maar drie jongetjes van zes, acht en negen jaar hadden zichzelf gister ochtend opgesloten in een torentje op de Dr. Huëtschool aan het Prinsenbolwerk. De laatste étappe van de moeizame tocht over daken en schoorstenen hadden zij per touw afgelegd. Twee van de drie knapen konden op de vloer van de toren staande, nog juist het touw grijpen en naar boven klimmen. De derde, die van acht, bleef in zijn benarde positie tot de politie hem kwam bevrijden. Dat duurde nog enige tijd, want de po litie moest eerst bij Openbare Werken een sleutel van de school gaan halen. Mr, Ph. L. J. Reyinga, te Hilversum heeft in overleg met het AVRO-actiecomité namens een AVRO-lid, dat de toegang is geweigerd tot de op 5 Juli te Maastricht gehouden algemene ledenvergadering van de AVRO, de AVRO op 7 Augustus doen dagvaarden voor de rechtbank te Amster dam, teneinde nietigverklaring van alle ter vergadering genomen besluiten te vragen. De gemeente Haarlem bezit nog geen geschikte plaats in de omgeving van het Christiaan Huygensplein voor het geven van voorbereidend lager onderwijs. Het college van B. en W. heeft nieuwe stappen ondernomen en het resultaat ervan is, dat het de gemeenteraad voorstelt tot het bou wen van een school voor voorbereidend lager onderwijs, bevattende vier lokalen, op het terrein aan de Oostzijde van de Kamerlingh Onnesstraat tegenover de Faradaystraat. Gevraagd wordt een bedrag van 143.000 beschikbaar te stellen. Vol gens een mededeling van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen is het niet uitgesloten, dat de voor de bouw van de kleuterschool nodige urgentie verklaring binnenkort zal worden afge geven. Het Centraal Bureau voor de Statistiek geeft nog enkele tot dusverre niet gepu bliceerde cijfers over de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Van de hirr te lande op 1 Januari 1952 woonachtige personen van 23 jaar en ouder (5.984.906) was 96,8 procent (5. 792.679 personen) kiesgerechtigd. Aan de stem ming heeft deelgenomen 95 procent van het aantal kiezers (5.501.726 personen). Van het aantal uitgebrachte stemmen was 97 procent geldig (blanco 1.4 procent en van onwaarde 1,6 procent). Het aantal kiezers, dat een stem heeft uitgebracht, is vrij wat hoger dan in 1948 (93,7 procent). Waarschijnlijk is dit een gevolg van de bij de vaststelling der nieu we Kieswet ingevoerde verruiming van de mogelijkheid om bij volmacht te stemmen. In 1948 was de bevoegdheid daartoe ver leend aan 1233 tot het gewone kiezerscorps behorende personen, in 1952 aan 91.353 kiezers. Het aantal uitgebrachte stemmen ligt, behoudens voor Zeeland en Limburg, waar het iets lager is, voor alle provincies iets hoger dan in 1948. Het aantal blanco stem men blijkt in Noordbrabant en Limburg te zijn gestegen van respectievelijk 1,7 en 2,4 procent in 1948 tot 2 en 3,1 procent in 1952. De stemmen van onwaarde zijn in Noordholland en Limburg iets gestegen (in 1948 1,8 procent voor beide provincies, in 1952 respectievelijk 2 en 1,9 procent). De Indonesische cineast Usmar Ismaël, die enige dagen in ons land vertoeft, ver- lelde gisteren tijdens een receptie bij de Stichting voor Culturele Samenwerking te Amsterdam iets over zijn werk en zijn zojuist beëindigde studiereis door de Ver enigde Staten. De mede door hem opgerich te maatschappij „Perfini" flimt vrijwel uit sluitend met amateurs en heeft voor haar vijf sinds 1950 uitgebrachte rolprenten nooit twee maal gebruik gemaakt van de zelfde spelers. „Wij hebben nog geen goed geschoolde acteurs en het werven van ar- tisten stuit nog dikwijls op vooroordelen in de familiekring. Bovendien zal ik pas na mijn terugkeer mogen hopen op een lening bij de Indonesische regering, die zelf films laat vervaardigen en Perfini tot dusverre geen subsidie heeft verleend. Er is afzetgebied genoeg, gezien de over vloed van Amerikaanse films, die bij ons worden vertoond. De heer Ismaël, die als lyrisch dichter debuteerde, heeft al gedurende de bezet ting van Indonesië buiten de Japanse cul tuurkamer om toneelvoorstellingen gege ven met amateurgezelschappen. In het werk van zijn filmmaatschappij Perfini is een folkloristisch element kenbaar waar door deze groep van filmers verwant is met de neo-realistische cineasten in Italië. Zijn Amerikaanse reis heeft de heer Ismaël ge maakt op uitnodiging van de Rockefeller stichting. Daar de weersomstandigheden in het be gin van deze week niet bijster bevorderlijk zijn geweest voor een bezoek aan Bloe- mendaals Openluchttheater en daartegen over de belangstelling van het publiek voor de vertoningen van „Kermisduel" door David Koning onder regie van Cruys Voorbergh nog steeds bijzonder groot is, heeft het bestuur van de stichting Kenne- mer Toneelfestival besloten ook op Zon dagavond 3 en Maandagavond 4 Augustus opvoeringen van dit kleurige blijspel te la ten geven. Men heeft dus nog twee keer een extra gelegenheid om te genieten van wat Jeanne van Schaik-Willing in „De Groene Amsterdammer" van deze week noemt: een bont en plezierig divertisse ment van een speciale opgewektheid, die in onze met problemen overladen tijd niet te vinden is. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenavond zes uur tot Maandagmorgen acht uur waargenomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, telefoon 23449. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster M. G. van der Loo, dr. D. Bakkei-laan 78, Bloemendaal, tele foon 22528. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur af tot Zaterdag 9 Augustus e.k. ver zorgd door de Bloemendaalse apotheek (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22181 (alleen in spoedeisende gevallen). De eindstanden in het jaarlijkse Zomer tournooi van de Heemsteedse Schaakclub „Het Oude Slot" zijn als volgt: Hoofdklasse: a. 1. S. Herfst 5 uit 6; b. 1. en 2. A. Herfst 4Vs uit 6 en P. Prenen 4lA uit 6. Eerste klas: a. 1. H. Musze 4Va uit 6; b. 1. J. Strijbis 4 uit 6; c. 1. A. Spaargaren 4 uit 6. Huisschakers: a. 1. H. Wernsen 5 uit 6; b. 1. J. v. Schoonhoven 4 uit 6. Tweede klas: a. J. Brink 414 uit 6; b. J. Koeleman 4 uit 6; c. G. Huizing 5 uit 6; d. J. Uitenboogaard 33/4 uit 6; e. J. v. d. Geer 4V4 uit 6. Derde klas: a. 1. J. Blanken 414 uit 6; b. I. J. v. Kesteren 4 uit 6. De beker van de nederlaagwedstrijden werd dit jaar gewonnen door HSG vóór Bloemendaal en Heemstede. De prijsuitreiking die geschiedde door de heer J. Kuiper, voorzitter der Noordhol landse Schaakbond werd besloten door een simultaanwedstrijd door de winnaars van de hoofdgroep. De uitslag was als volgt: S. Herfst 9 - 2; P. Prenen 814 - 214; A. Herfst 314 - 614. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 3 Augustus waargenomen door dr. A. J. v. Ravenswaay, Zandvoortselaan 70. tel. 27913 en dr. A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat II, tel. 35008. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz, Camp- laan 17. Geopende Apotheek, ingaande Zaterdag 18 uur, Apotheek Schotsman, Binnenweg 206—208, tel. 38320. ZONDAG 3 AUGUSTUS 1952 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. W. J. van Elden, H. Doop. 7: Ds. M. G. Blauw, em. pred. te Over veen. Dinsdag 7.30: Consistoriekamer. Litur gische dienst voor Doofstommen en Slecht horenden. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds, G. J. Sanders, van Assen. Noorder- kerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerf- kamer. Zondag 10.30: Ds. S. H. J. Voors. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van „Muiterij op de goudkust" (L u x o r) Twee kapiteins op één schip, dat brengt ongeluk, zeggen de zeelui in de kleuren film die deze week in Luxor draait. En jawel, nog maar nauwelijks is de kostbare vracht, die het schip van Frankrijk naar Amerika moet vervoeren, aan boord of de muiterij begint al. Die vracht is er dan ook naar: tien millioen aan goud, versmol ten tot een anker. Daar likken De Haak en zijn illustere kameraden de behaarde lip pen om af. Een snood plan wordt beraamd en als dan één van de twee kapiteins op hun hand blijkt te zijn, lijkt de onverlaten niets meer in de weg te staan om hun doel te bereiken. Maar zó glad zit het niet. Er moet hard worden gevochten, waarbij het helder rode bloed in stromen vloeit en vele fraaie ziel sdiepen in vlammen opgaan. Mark Stevens heeft de heldhaftige hoofdrol in dit pro duct van de gebroeders King, terwijl An gela Lansbury borg stond voor het onont beerlijke brokje ex-appeal temidden van louter ruige mannen. Hi v. d. B. „Vom Teufel gejagt" (FransHals) Een uitstekende film van Duitse origine draait deze week in het Frans Halstheater. Het is ..Vom Teufel gejagt" met Hans Al- bers, Willy Birgel en Lil Dagover in dé Hoofdrollen. Het verhaal betreft de ge schiedenis van een arts die een serum tegen geestesziekten heeft ontdekt, waarvan de waarde en de bruikbaarheid echter door de medische wetenschap wordt betwijfeld. Als de dokter om de juistheid van zijn stel lingen te bewijzen het serum in zijn eigen aderen spuit, is dat het begin van een reeks spannende gebeurtenissen. Het is een verademing om na de vaak zo emotieloze confectie-artikelen uit de Ame rikaanse filmstudio's nu dit Duitse product onder ogen te krijgen. Regisseur Victor Tourjansky heeft om te beginnen een stel acteurs gekozen, die allen stuk voor stuk voor hun rol geknipt waren. De figuren in deze film zijn werkelijk ménsen, met alle hebbelijkheden en aanwendsels van de soort. Let bijvoorbeeld eens op hoe knap zo'n betrekkelijk onbeduidende rol als die van de boekhouder wordt getypeerd en zie die kroegbaas-heler maar eens aan. Elke figuur werd een creatie. Maar er is meer te prijzen in deze film. De vaart bijvoor beeld, waarmee het verhaal wordt verteld. Direct- in de eerste tafrelen al wordt dui delijk waar het om zal gaan. zonder on nodige omwegen of lange inleidingen. Fil misch mag de film wellicht wat conventio neel zijn uitgevoerd en het is jammer dat op de slechte copie de tekst vrijwel onver staanbaar is geworden, maar aan de boeiende verteltrant van Tourjansky doet dat niets af. We kunnen de liefhebbers van een goede film, waarin het thrillerelement zowel als de liefde niet ontbreken, „Vom Teufel ge jagt" zeker aanbevelen. H. v. d. B. „Millionnairs gevraagd" (Rembrandt) Deze film is een „musical" in kleuren en daarmee heeft men eigenlijk alles gezegd. Een paar mooie meisjes, een paar aardige liedjes en in dit geval nog een danseur, die door het luchtruim heen en weer springt, alsof er geen zwaartekracht be staat. O ja, dan is er natuurlijk ook nog een verhaaltje, maar dat dient alleen als doos, waarin al dit suikergoed verpakt is. Er is zelfs één man in deze film, die acte ren kan en wel vriend Szöke Szakall, die voor tal van vrolijke noten zorgt. W.L.B. „Kussen is geen zonde" (Palace). Dat de Duitse filmindustrie nog altijd aardige operettefilms weet te maken, bewijst zij met deze rolprent, die heus niet alleen over kussen gaat, zoals men misschien, afgaande op de titel, zou denken. Het is een vrolijk verhaal van een beroemde, jonge en knappe „Kammersanger" die bij zijn optreden in Salzburg zo gecharmeerd wordt van een schone dame in een loge, dat hij haar een briefje laat brengen met een uitnodiging, eens te komen kennismaken. Maar dat briefje wordt verkeerd bezorgd met als resultaat dat „Herr Kammersanger" op zekere dag in zijn luxueuze flat in Wenen een „Unschuld vom Lande" op bezoek krijgt. Dat leidt natuurlijk tot allerlei ver makelijke verwikkelingen, waarbij ook de papa en de mama van de jongedame in kwestie worden betrokken. Vooral papa Hans Moser zorgt daarbij op de van hem welbekende manier voor vele vrolijke noten. Dat doet in letterlijke zin ook de schalkse Elfie Mayerhofer, die het tenslotte tijdens een operettevoorstelling eens wordt met de „Kammersanger", die tot haar ver rassing plotseling haar tegenspeler blijkt te zijn, nadat Hans Moser de acteur die deze rol zou spelen in zijn kleedkamer heeft opgesloten. De film wemelt van dergelijke vrolijke trekjes en men kan er een uur lang met veel genoegen naar kijken en luisteren S. K. De dochter van de sheriff (Minerva) Deze koddige kleurenfilm confronteert ons met een zeer mannelijk optredende vrouw, die al even hard en „pistol-packing" is als de befaamde hoofdpersoon uit „Ann get your gun". Haar vader, de sheriff van een stadje in Colorado heeft haar inplaats van een opvoeding een militaire training gegeven, zodat hij haar gerust de bewaking kan toevertrouwen van de trein, die voor het eerst door deze contreien rijdt. Tenminste, dat meent hij. Hij heeft bui ten de eerste en enige passagier van de trein, Dan Dailey gerekend, een gemoede lijke bereisde Roel, die in zijn onnozelheid langzaamaan de fierheid bij het meiske doet plaats maken voor tederer gevoelens, welke haar missie bijkans doen mislukken. Deze grappige romance voltrekt zich tegen de achtergrond van de zeer vermakelijke geschiedenis met de antieke trein, waarvan de eerste rit niet op rolletjes gaat ja, ge deeltelijk zelfs niet op rails. De locomotief moet in onderdelen over een heuvelrug ge sjouwd worden! De film, waarvan Richard Sale de regie heeft en waarin Mockridge voor pikante muziek zorgdraagt, bevat tal van humoris tische vondsten en kostelijke momenten, waaraan men veel plezier kan beleven. H. B. „De triomf van Zorro" (Spaarne) Een seriefilm, waarvan beide delen in één programma worden voorgezet over erger lijk banditisme, dat zich ditmaal richt te gen de voltooiing van een telegraafverbin ding. Aan het andere eind van de toekom stige lijn zit namelijk de smid, Twin Bluffs, die zich juist verlustigt in zijn plaatselijke dictatuur en die vindt dat de buitenwereld daar niets mee te maken heeft. Het lijkt of door al zijn aanslagen de lijn er nooit zal komen, totdat de leider van "het werk Ken Mason van een Indiaan aan de weet komt, dat hij de kleinzoon van de legendarische Zorro is. Dat geeft hehi zoveel zelfvertrouwen dat hij door zijn grote daden spoedig met evenveel eerbied van zich doet. spreken als zijn vermaarde grootvader. Zo komt de boevenbende ten val en de lijn tot stand. H. B. „De Jantjes" (City) De City-bio scoop heeft voor de vacantietijd een oud gediende op het programma genomen en wel de film „De Jantjes". Hoofdrolspelers in dit bekende Hollandse successtuk zijn Fien de la Mar, Johan Kaart, Sylvain Poons, Louis en Henriëtte Davids. „Arabische nachten". (Lid o). De ro mantiek van het Nabije Oosten in techni color kan men zich een kleuriger kijk spel voorstellen? Deze film behoeft geen lange uiteenzetting, evenmin als een sprook jesprentenboek behoeft te worden aanbe volen aan een op boeiende fantasie belusl kind. Men kan er even de barre, grauwe wereld van vandaag bij vergeten. Iedere ochtend bovendien nog een ander sprookje: Gullivers reizen. Rhijn. Bakenesscrkcrk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Br. W. Th. Verbeet. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. P. van Eijsden. 10.45: Ds. E. Pot. Diacones- Benhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. B. van Gelder. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. M. G. Blauw. Ver. van Vrijz. Hervormden, Ja- cobstraat 6. 10.30: Ds. E. F. Wildervanck, Bussum. Eglise Wallonnc. 10.30: Pasteur J. F. Baudraz. Church of England: Kinderhuis singel 7.30 Evensong. Very Rev. Dean of Chichester. Allc-Dag-Kerk. Dinsdag 3: Broe- derkerk, Parklaan 34. Ronde-tafel-bespre king. Woensdag 7: Waalse Kerk. Tweetalige dienst. Ds. P. Taekema en Ds. J. F. Baudraz. Vrijdag 7.30: Broederkerk. Contactavond met gerepatrieerden. Dhr. C. P. Jansz en Ds. D. E. Boeke. Ned. Herv. Evangelisatie. Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Tukker. Stads Evan gelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: J. Hoeken dijk, Heemstede. 7.30: F. H. v. d. Horst, Lei den. Woensdag geen samenkomst. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15 10: Dhr, Th. Dikkes, Evangelist te Leiden. 5: Dezelfde. H. Avondmaal; vrij voor alle ge lovigen. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Dhr. G. Nieuwenhui- zen, den Haag. Vrije Evangelische Gemeente, geb. Bethal, Voorhelmstr. 3. 10 en 5: Evan gelist A. van Gent, uit Arnhem. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Litur gische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. W. J. Kip. Hulpprediker te Antwerpen. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. J. Manger, van Bussum. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Oosterbaan. Haarlem-N. Noorderkapel. 10.30: Dhr. J. A. Schreuder. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Kloppersingclkerk 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. Kuyper. Zeist. Wilhelminakcrk 10: Ds. J. Gillebaard Zeist. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Ooster- kerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. J. F. Wijnhoud, Haarlemmermeer O.Z. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. F. Mallan, van Bruinisse. Baptiste Gemeente, geb. C. J. M. V., Lange Margarethastr. 13. 10: Ds. A. A. Hardenberg, van Hengelo (O.) 5: Dezelfde. H. Avondmaal. 8: Jeugdsamenkomst. Geb. „Salem" Bakenessergracht 65. Dinsdag 8: Bidstond. Leger des Heils, Schagchelstr. 26 10 en 8: Lt. kolonel Treite en majoor Loois. Donderdag 8: Kapiteins Bouwens-van Ga meren. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10 en 7.30: Openbare Samenkomsten. Donderdag 7.45: Bidstond. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Gcmeenschaps- bond, Jac. van Ruysdaellaan 7. Gedurende Augustus geen samenkomst. Gemeente des Heeren, L. Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samen komst. Gemeente Gods, Parklaan 21. 4: Sa menkomst. Zevende-Dags Adventisten, Ja- cobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Ge- meensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zcven- dedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Christen-Ge loofsgemeenschap, geb. „Rosenhaghe", Hoof- manstraat. 10: Br. van der Heyde, van Am sterdam. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Br. J. van den Brink, van Gorinchem. Woensdag 8: Openluchtsamenkomst aan het Nieuw Guineaplein H.-N. Iedere Zaterdag avond 8: Jeugdsamenkomst Benkoelenstr. 28, Haarlem-N. Pinkster Evangelisatie, Ged. O. Gracht 47. 10 en 7: Jeugdsamenkomst met de jeugd uit Den Haag, Woensdag 8: Bidstond, Ged. Schalkburgergracht 8.Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science. Jansstraat 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-beweging, Nassau- plein 8. Tot 4 September geen dienst. Thco- logisch-Philosofische beschouwingen met repliek. Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, Den Haag. Chr. Ger. Kerk, Raaks. 10: Leesdienst. 5.30: Prof. L. H. v. d. Meiden. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M. v. d. Voet, H. Doop. 7: Ds. J. Schollen, van Terneuzèir. Immanuëlkerk 10: Ds, J. Scholten. Ned. Prot. Bond. Berken straat 10. Geen dienst. Geref. Kerk. Noord- Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. P. Kuyper, Zeist 5: Ds. J. Gillebaard, Zeist. Chr. Geref. Kerk Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer. Kapel Nieuw Vredenhof: 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. R. -H. Oldeman. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. C. H. Brandt, Luth., Haarlem Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. G. Lugtigheid, Zwolle. 5: Ds. J. H. Telkamp Koediefslaan. 10: Ds. H. v. d. Wey, Emmen. 5: Ds. G. Lugtigheid Camplaan 10: Ds. J. H. Telkamp. 5: Ds. H. v. d. Wey. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. H. Visser, uit Bloemendaal. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mevr. Ds. A. E. A. Went-v. de Vring, Rem.. Bloemendaal. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf, Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. de Roos, te Sleen. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. Geen dienst. Vr(je Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woens dag 19.30: Vespers en Lof. Soefi Beweging, Acacialaan 28. 11: Universele Eredienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. D. Terlaak-Poot, van Amsterdam. 17: Ds. C. Jongeboer, van Lisse. Chr. Geref. Kerk 10 en 17: Ds. R. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Vicaris Bezemer van Katwijk. 7: Ds. Aartsen van Amsterdam. Doopsgez. gemeente. 10.30: Ds. R. C. de Lange, van Aalsmeer. Geref. Kerk. 9 en 3.30: Ds. Ross. Ged. Kerk. Art. 31 8.30 en 3: Ds. J. F. Wijnhoud, van Aalsmeer- derweg O.Z. Geref. Gemeente. 10 en 3: Lees dienst. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 7.15: Lees dienst. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Dhr. D. Eveleens van Dokkum. 6.30: Ds. M. M. de Jong. Abbenes. 9.30: Dhr.J. D. v. d. Meer. 6.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel 10: Ds. M. M. de Jong, H. Avondmaal. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. A. I. Koffeman van Ne- derhorst den Berg. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. L. Floor. RIJK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. T. Kruy- ver, van Leimuiden, H. Doop. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. H. Remiëns van IJmuiden. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Dr. G. E. Meuleman. BADHOEVEDORP. Immanuëlkerk 10: Ds. dr. J. Kooy van Amsterdam. 5: geen dienst. GYeloof- en Liefdekerk, 10: Ds. H. H. Tulp. 7: Geen dienst. Kapel „Rehoboth". 10: Dhr. B. Elzinga. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. H. Meuleman. van Steenwijk. SLOTEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. N. H. Kuipéri, H. Doop. AALSMEERDERWEG O.Z. Geref. Kerk. 10.30 en 3.30: ds. J. Wagenaar, van Zwam- merdam. Geref. Kerk Art. 31. 9 en 2: On bekend. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. G. van Veldhuizen Azn., v. Rotterdam. „De Toorts" 9: Ds. G. van Veld huizen Azn., Rotterdam. „De Kapel". 7: Ds. G. Grootjans, Amsterdam-Oost. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon, Jeugddienst. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. Jonker, van Amsterdam. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Pot, van Haarlem.'Geduren de de maand Augustus geen avonddiensten. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. Luikinga, van Zaandam. Geref. Kerk, Ju- lianaweg. 10 en 5: Ds. F. Guillaume, van A'dam-W. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Ge durende de maand Augustus geen samen komsten. Youth for Christ. Tent Kerkstraat: t/m. 7 Augustus dagelijks samenkomsten. Voor kinderen 4 uur, voor ouderen om 8 uur LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 5: Dhr. S .den Blauwen. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. de Korte, van Haaksbergen. Geref. Kerk. Art. 31. 10 en 4.30: Ds. H. Meulink. van Enschede. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Lees- 1 dienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Cand. P. S. Ribbers. van Apeldoorn. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. B. Keers, Den Haag. Alderamin, 31 te Antwerpen. Aagtekerk, 31 van Bilbao naar Le Havre. Aai&dijk l Aug ie Antwerpen. Abbedijk, 31 te New Orleans. Argos, 1 Aug. v. d. Middellandse Zee te A'dam AlDlasserdijk, 31 van Galveston n. Antw. AleniDa, 31 v. Rotterdam naar Zuid Amerika. Almdijk, 1 Aug. v. New Orleans te R'dam. Alnati, 31 v. Buenos Aires n. Montevideo. Arnedijk, 31 van New Orleans naar Be Havre Aardijk, pass. 31 Flores. Akkrumdijk, pass. 31 Guardaful n. Mombassa. Alamak, 31 van Aden n. Babrem. Aliotb, 31 van Bahia n. Antwerpen. Alkaid, 31 v. R'dam te Hamburg. Amstelland, 1 Aug. v. Bremen te Hamburg. Amstelpark,31 360 m. ZO. Cp. Race. Amstelvaart, 31 v. Hamburg n. Antw. Annentkerk, 31 v. Hamburg naar Bremen- Ariadne, 31 370 m. W. Flmsterre. Armilla, 31 110 m. O. Singapore eil. Arundo, 31 400 m. O. Belle Isle. Alibireo, 2 van Santos te Rio de Janeiro. Alcyone, 1 van Bahia n. Santos. Alda.bi, pass. 2 Kaap Vet'd. eil. Aphacca, 2 Santos verwacht. Alpherat, 30 tte Mobile. Aludra, 2 v. Bandarsihapur n. Basrah. Averdijk, 1 laat te Le Havre. Abbekerk, 1 Aden verwacht. Arendskerk, 2 Penang verwacht. Arkeldijk, 2 van Bremen te Antwerpen. Ball, 1 Aug. Makassar verwacht, Bengkalis, 5 Londen verwacht. Bloemfontein, 30 te Kaapstad. Boschfontein, 30 v. Amsterdam te Belra. Billiton, 30 te Penang. Brltsum, 1 Aug. v. Norfolk te R'dam. Bandjermasis, 31 v. Raha naar Makassar. Barendrecht, 31 440 m. Z.ZO. Ras al Hadd. •Baud, 31 v. Semarang n. Soerabaja. Bennekom, 31 630 m. ZW. Flores. Blitar, 31 300 m. O. Dondrahead. Boissevain, 31 230 m. Z. Cp. Padaran. Bontekoe, 1 te Makassar. Baarn, 2 van Port of Spain n. La Guaira. Boskoop, 1 van Amsterdam naar Guayaquil. Breda, 2 van San Antonio te Talcahuano verw. Clavella, pass. 31 Ouessant. Callisto, pass. 1 Aug. Lizard Head. Cronenburgh, 1 Aug. te Castro Urdiiales. Callisto, 31 130 m. W. ten N. Lands End. Caltex Delft, pass. 31 Gavdo eil. Caltex Leiden, 31 dwars Kp. de Gata. Caltex Nederland, 31 55 m. O.ZO. Malta. Caltex Pemis, 31 100 m. O. NO punt Kreta. Caltex The Hague, 31 bij Casquets. Camphuys, 31 v. Sorong naar Ambon. Ceram, 31 in Straat Malakka. Cronenburgh, pass. 31 St. Mathieu eil. Cleodora, 1 v. Calcutta te Bombay. Caltex Utrecht, 1 van R'dam n. Sidon. Ceronda, 5 v. Bahrein te Durban verw. Dalerdijk, 31 van Los Angeles. Duivendrecht, pass. 1 Aug. Scilly's. Danae, 1 van Livorno naar Napels. Delft, 2 te Curasao. Eendracht, 31 v. Izmir n. YerakLnl. Eemdijk, 1 Aug. v. Havana n. Vera Cruz. Enggano, 2 Aug. Madras verwacht. Ena, pass. 31 ten O. v. d. Laccadiven. Eos, 31 150 m. W.ZW. Kalamata. Esso Amsterdam, 31 740 m. ZW. Lands End. Esso Den Haag, 31 450 m. NO. Sombrero. Esso Rotterdam, 1 van R'dam n. Aruba. Elmina, 2 v. Abidjan te Takoradi. Friesland (SSM), 31 v. R'dam n. Casablanca. Fairsea, 1 Aug. 160 m. ZW. Kangeroe ell. Feb pes, 31 van Bangkok naar Pladju. Friesland (KRL), 2 van Tilbury te Rotterdam. Groote Beer, pass. 31 ten O. Sable eil. Gena, 31 1240 m. ZW. Azoren. Gouwe, 31 100 m. Z. Las Paimas. Groote Kerk, l in Suezkanaal. Gordias, 1 te Hamburg. Hector. 31 v. Amsterdam te Hamburg. Haulerwijk, 31 250 m. O. Cp. Race. Helder, pass. 31 Beachy Head. Hercules, 31 150 m. O. Zuidpunt Sicilië. Hoogkerk, 31 300 m. ZW. Mogdishu. Hennes, 1 te Antwerpen. Helena, 1 te Rotterdam. Hersilia, 3 v. Pimentel te Callao verwacht Hestia, 2 te Buenaventura. Helicon, pass. 1 Azoren. Ittersum, pass. 1 Aug. Ouessant. Indrapoera, 31 420 m. Z.ZO Guardafui. Ittersum, pass. 31 Wight. Jupiter, 1 Aug. van R'dam naar Oran. Japara (KRL), 2 van Philadelphia n. Beyrouth Kedoe, 30 v. Makassar n. Ballkpapan. Kota Agoeng, 1 Aug. Aden verwacht. Kaimana, 31 v. Singapore n. Penang. Karossa, 31 v. Padang n. Benkulen. Kertosono, 31 180 m. Z.ZO. Guardafui. Kars-ik, 31 v. Tj. Priok te Pangkalpinang. Kota Baroe, 31 250 m. ZW. Sabang. Kota Inten, pass. 2 Ouessant. Klipfontèm, 2 Southampton verwacht. Luna, pass. 31 Gibraltar. r omnhpro 31 fp Vlnarvlir Lai-enberg, 31 te Vlaardingen. Lombok, 1 Aug. v. Colombo naar Penang. Laertes, pass. 31 Point de Galle. Laurensfcerk, 31 nog te Koewait. Leuvekerk, 31 nog te Khorramshar. Limburg. 31 210 m. W.NW. Kreta. Lindekerk, 31 nog te Damman. Liseta, nass. 31 ten NO- Singapore eil. Loosdrecht, 31 75 m. N.NW. Alexandria. Laagkerk. 1 van Bombay n. Karachi. Lekkerkerk. 2 Port Said verwacht Cemsterkerk, pass. 1 Finisterre. Meliskerk. 1 Aug. te Colombo verwacht Metula. 31 v. Pulubukom n. Fremantle. Maas, 31 v. Mei-sin te Fhilippeville. Modjokerto, 31 130 m. ZO. Dondrahead. Muiderkerk, 31 60 m. Z.ZW. Dakar. Myonia, 30 v. Sydney naar Melbourne. Maasland, 30 te Santos. Murena, 1 van Trinidad naar Montreal. Maaskerk, 1 te Monrovia. Maivina, 2 van Sydney te Soerabaja. Mariekerk, 2 v. Lorenzo Marques te Duriban. Meerkerk, 1 te Suez. Mirza, 1 van Balikpapan naar* Sydney. Nestor, 31 v. Funchal n. Barbados. Noordwijk, l Aug. v. R'dam te Civita Vecchia. Nelly, 31 v. Kaapstad n. Melbourne. Nieuw Amsterdam, 2 te Le Havre. Oranjestad, 1 Aug. v. Cristobal te Amsterdam. Orion, 31 v. Izmir naar Istanboel. Overijsel, 31 nog te Bahrein. Ondina, verm. 2 van R'dam n. Vado. Ootmarsum, pass. 2 Miami n. Antwerpen. Oranje, 1 van Singapore n. Belawan. Orestes, 31 c. Aruba naar Maracalbo. Papendrecht, pass. 31 Gibraltar. Plancius, 31 v. Makassar n. Bulèleng. Prins Joh. Willem Friso, 31 dwars Plymouth verwacht. Prins Willem II. 31 4S0 m. W. ten N. Fastnet. Prins Willem III, pass. 31 Cardinal. Prins Willem IV, 31 240 m. W. Scilly's. Prins Frederik Willem, 30 v. Montreal. Prins Willem V, pass. 1 Kp. Race. Prins Willem van Oranje, 1 te Le Havre. Roebiah, 31 te Alexandria. Rossum, pass. 31 Finisterre. Radja, 31 v. Genua naar Hallfax. Roepat, 1 Aug. v. Colombo naar Aden. Ridderkerk, pass. 31 ten O. Corsica. RotU, pass. 31 Algiers. Ruys. 31 210 m. Z. ten W. Diego Garcia. Rijndam, 31 970 m. W. Lands End. Riouw, 1 van Bombay n. Cocmada. Rijnland, pass. 1 Madeira n. St. Vincent. 'Salawati 1 Aug. te Port Said. Salland, 31 van Hamburg te Amsterdam. Scherpendrecht, 31 v. Trinidad n. Rio de Janeiro Slamat, 1 Aug. v. Boston te New York verw. Straat Makassar, 1 Aug. Port Elizabeth verw. Straat Soenda, 31 v. Lorenzo Marques n. Tj. Priok. Sing'kep, 31 v. Djeddah naar Aden. Seined ijk. 31 te Houston. Sibajak, 1 220 m. W. Torresstraat. Sliedrecht, pass. 1 Aug. Malta. Somersetshire, 2 Aug. Aden verwacht. Stad Alkmaar, 2 Aug. 12 u. v. Narvik te Im- nungham evrwacht. Stad Arnhem. i Aug. v. R'dam n. Savona. Stad Breda, 30 v. Amsterdam te New Orleans. Saparoea, 31 te Port Said. Sambas, 31 v. Soerabaja Telok Bajpr. Sloterdijk, 31 v. Sumgeigerong n. Soerabaja. Stad Maastricht pass. 31 ten N. Algiers. Stad VIaardingen, 31 660 m. W. Fastnet. Sumatra, 31 160 m. N. Massawa. Saparoea, 1 van Suez naar Muscat. Sliedrecht, pass. 1 Pantellaria. Straat Malakka, 2 v. Fremantle te Singapore. Samarlnda, 31 v. San Francisco n. Portland Oreg Sarangao, 2 San Pedro Calif verwacht. Stad Leiden, 2 ca. 17 u. v. Narvik te Vlaardingen verwacht. Stad Schiedam, 3 v. Emden te Lulea verwacht. Sarpedon. 1 van Cristobal naar Rotterdam. Talisse. 31 van Aden naar Djeddah. Tero, 1 Aug. Trinidad. Themisto, 1 Aug. v. Threerivers te Aarhus verw. Tosari, 31 te Port Said. Tankhaven III, pass. 31 Oostkust Malakka. Tasman, 31 660 m. ZO. Diego Garcia. Tomori, 31 rede Belawan. Tjisadane, 1 van Singapore naar Mirt. Tomirai, 1 van Aden naar Suez. Taraknn, 5 Amsterdam verwacht. Utrecht, 30 van Vancouver te Seattle. Veendam, 31 420 m. o. ten N. Cp. Race. Westland, 30 v. A'dam te Buenos Aires. Woensdrecht, 31 v. Port Said. Winsum, 31 v. Sluiskil te R'dam. Waterland, 3 Aug. v. Buenos Aires te IJmui den verwacht. Waal, 31 90 m. W. Cyprus. Waingapoe, 1 te Soerabaja. Wield recht, pass. 30 Lord Howe eil. Waterman, 1 220 m. W. Sierra Leone. Willem Ruys, 1 van Southampton n. Port Said Usel, 31 dwars Taranto. Zaan, 31 v. R'dam te Kotka. Zonnewijk, 31 v. Montreal te R'dam. Zuiderkruis, pass. 1 Scilly's n. Halifax. Zijpenberg, 1 van Bahia. Zeeland (SSM), 1 van Blyfch naar Lubeek. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatriërenden Aldabi, 12 Rio de Janeiro verwacht. Alher.a, 5 Antwerpen verwacht. Alnati, verm. 2 van Montevideo. Bonaire, vertr. 8 van Amsterdam n. Georgetown Boskoop, 1 v. Amsterdam naar Guayaquil. Cottica, 31 Juli te Paramaribo. Fairsea, v. Sydney n. R'dam vanwaar X Sept. met emigranten r.aar Sydney. Groote Beer, 6 te Le Havre en 7 R'dam verw. Indrapoera, 2 Aden verwacht. Johan van Oidentoamevelt, verm. 14 v. A'dam naar Sydney. Nelly, 31 v. Kaapstad 15 Melbourne verwacht. Nieuw Amsterdam, 2 te Le Havre en Southamp ton 9 te New York. Noordam, vertr. 2 ca. 12 u. v. New York n. R'dam Oranje, 1 v. Singapore n. Belawan. Oranjestad, vertr. 7 v. Amsterdam n. Cristobal Rijndam. 3 v. Southampton n. Le Havre en 4 Rotterdam verwacht. Sibajak, 6 v. Wellington te Soerabaja verw. Somersetshire, 2 Aden verwacht. Veendam, 4 v. R'dam te New York verwacht. Waterman, 10 v. A'dam te Kaapstad verwacht Westerdam, vertr. 2 ca. 14 u. v. R'dam n. New York. Willem Ruys, 7 Port Said verwacht. Willemstad, 2 van Amsterdam te Cristobal verw. Zuiderkruis, 7 te Halifax en 9 New York verw. WONINGRUIL ROTTERDAM Aangeboden te Rotterdam- Noord aan rand van de stad, huis met 3 kamers en suite,, 1 zijkamer, gang, keuken, boven grote slaapkamer, overloop, zolder, badkamer, het geheel pas nieuw behan gen en plafonds vernieuwd, lage huur, prachtig vrij uit zicht, prima stand. Gevraagd: behoorlijk huis te Hillegom of omgeving, zo mogelijk m. schuur of opslagplaats. Brie ven te richten aan, Boekhan del Fa. J. C. Kat, Hillegom. Gevraagd: min. 125 M2. Haarlem, Half weg of omstreken. Brieven no. 400. in omtrek van Haarlem klein liefst vrijstaand Max. prijs f 25.000. Brieven met uitv. specif, no. 406. HAARLEM of OMSTREKEN Jong echtp., „beschaafd, goed gesit." met 2 kinderen zoekt per 1 Sept. a.s. b.v. ged. van groot huis. Min. 4 k. en eigen kookgelegenh. Referenties op aanvrage. Br. no. 405. ONZE ETALAGERUIT heeft het zwaar te verduren om toch maar even dat wonder te zien! Complete O. F. club- garnituur, bestaande uit 2 clubfauteuils, 4 stoelcr. voor f 239. T MEUBELHUIS, Zijlweg 2628, Haarlem. Te koop te Den Haag: bev. 4 kamers, woonkeuken, keldertje, badcel, vliering, eigen grond. Gevraagd soort gelijk huur- of koophuis in Haarlem of omgeving. Brie ven Maarsbergenstraat 15, Den Haag. WAT EEN SPIJT MOET U HEBBEN dat u nooit eerder kocht tegen onze lage con dities. Meubelen, bedden, rijwielen, kinderwagens, stofzuigers, karpetten, dekens lopers, gordijnen, haarden, radio, vitrages, vloerbedek king. VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haarlem. Bij ons geen vooruitbetaling! TE HUUR TE HAARLEM-Z.: bijz. mooi gelegen, met fraaie v. en a. tuin, bev. 7 kamers, badkamer, keuken, kelder, zolder; centr. verw. ook in garage. Huur 1800.per jaar. Verpl. overn. van stoff. en ged. meub. Direct te aanv. Vestiglngsverg. vereist. Brieven onder no. 398 aan het bureau van dit blad. Op eerste stand in centraal gedeelte Haarlem-Z. (bij Wagen weg) TE KOOP: voor dubb. bewoning ingericht v. v. c. v., garage met aparte inrij, grote tuin rondom; bovenged. leeg te aanv., 4 kamers, serre, keuken, afgesloten zolderruimte, benevens garage en groot zonnig vrij tuin- gedeelte. Koopsom 29.000. Brieven no. 401 bur. v. d. blad. Te huur of te koop gevraagd in de Gen. Cronjéstraat. Br. No. 654 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstraat 32. Tel. 108-18 LAAT ONS WETEN WAT U WILT ETEN. Alleen met deskundige voorlichting heeft U zekerheid dat Uw voetproblemen afdoende worden verholpen. L. J. A. MOLHOEK - Inrichting voor Algehele Voet verzorging Plastic steunzolen. DUINOORDSTRAAT 22, Haarlem-N. Telefoon 25467. Makelaars-Veilingmeesters en Beëd. Taxateurs Nieuwe Gracht 74 - Parklaan 22 - Haarlem DONDERDAG 14 Augustus a.s. Het inbrengen of laten halen van Kunst, Antiek en meubilair kan DAGELIJKS geschieden. Telefoon 13845 EMIGRANTEN, verkoopt Uw gehele of ge deeltelijke Inboedel via onze Publieke Veiling, na een VOORAFGAANDE TAXATIE.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3