Jarige Prinses Regentschapsraad in Egypte voorlopig benoemd Vergiftiging in Varsseveld bleek drievoudige moord Treinen achter IJzeren Gordijn wel vlug maar niet veilig Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tweede poging van prof. Beel Boerderij uitgebrand in Uitgeest Naguibs troepen weer van de straat Buurman van de drie slachtoffers gearresteerd Algemene staking in België op komst Hefschroefvliegtuigen bij de K.L.M. Het woord is aan Aanslagen in Polen aan de orde van de dag Duitse herbewapening komt in de knel Brandweer „mocht geen water geven" Dementi over beperking van Sjah's bevoegdheid Rode Kruis wil onderzoek naar bacteriënoorlog Russen verwerpen Brits protest Protest tegen lange diensttijd Amoene van Haersolte overleden Nederlandse regering ontsteld door ontvoeringen Gestandaardiseerde scholenbouw Ambonezen hebben weinig animo voor vakopleiding Europa-spel op de Amstel De kabinetsformatie Petitie tot onteigening van land in Guatemala Groeiend verzet in Frankrijk 67e JAARGANG No 21 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom "MAANDAG 4 AUGUSTUS 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG 181 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijksbeh.opZon-enFeestdagea. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Door tot nu toe onbekende oorzaak is Zaterdagochtend brand uitgebroken in de boerderij van de heer G. Apeldoorn, staan de aan de Lagendijk in Uitgeest. Het vuur greep snel om zich heen en ondanks het feit, dat men de brand tijdig bemerkte, kon niet worden voorkomen dat voor een totaal van circa 6000 aan landbouwwerktuigen verloren ging. De inboedel van het aan de boerderij gebouwde woonhuis kon bijna geheel worden gered. De schade loopt in de tienduizenden guldens. De echtgenote van de heer Apeldoorn en een 16-jarige zoon werden op de brand op merkzaam gemaakt door personeel van de N.S., werkzaam aan de nabijgelegen spoor baan. Met behulp van dit personeel en omwonende boeren, slaagde men erin de boedel grotendeels naar buiten te slepen. Van de landbouwwerktuigen kon echter maar-een gedeelte gered worden, evenals van het op de zolder opgeslagen hooi. Inmiddels had de wachter van het fort „De Ham", de heer J. Snel, getracht de Uitgeester brandweer telefonisch te berei ken. De verbinding kwam echter niet tot stand en daarom riep hij de hulp in van de Krommenieër brandweer, die zeven minu ten nadat de brand was ontdekt, arriveerde. Zonder toeslemming van de burgemees ter van Uitgeest mocht men echter geen aanvang met de blussingswerkzaamheden maken. De toestemming werd gegeven toen om 10.50 uur de brandweer uit Uitgeest op de plaats van de brand verscheen. Toen was het te laat om nog met succes de strijd tegen de vlammen te kunnen aanvangen en moest men zich beperken tot het nathou den van de woning en de muren van de boederij. De gehele hooizolder werd een prooi der dammen, evenals een groot gedeelte van het rieten dak dat afgelegd was met pan nen. Een grote hoeveelheid hooi dat men nog naar buiten had weten te krijgen is door de scherpe rook geheel bedorven. Pas Zondagmorgen om 5.45 uur kon de Uitgees ter brandweer inrukken. De brandweer van Krommenie was reeds eerder naar zijn standplaats 'teruggegaan. Wrijving tussen brandweren Zowel de heer Apeldoorn als omwonen den verklaarden dat, wanneer de brand weer van Krommenie de strijd met het vuur terstond had kunnen aanpakken, het niet denkbeeldig geweest was dat men de boerderij grotendeels had kunnen sparen. Nu moest men lijdelijk toezien dat de boerderij volkomen uitbrandde. De wrijvingen tussen de beide brand weercorpsen zijn ontstaan bij een brand in 1950 in do boerderij van de heer Glijnis. Hoewel het gebouw op het „grondgebied" van Uitgeest ligt, was de brandweer van Krommenie het eerst ter plaatse en zij kreeg de brand onder de knie. Daarna ver bood de burgemeester van Uitgeest het op treden van de vreemde brandweren zonder zijn toestemming. De boerderij van de heer Apeldoorn ligt net nog binnen de gemeente Uitgeest. Het gezin van de heer Apeldoorn, be staande uit vier personen, heeft tijdelijk onderdak gevonden bij de heer C. de Wit op Bus en Dam. De Perzische regering heeft Zaterdag in een radio-uitzending een bericht van het regeringsgezinde blad „Bachter Emroez" aangaande het contact van de Sjah met diplomaten tegengesproken. De verant woordelijke correspondent is uit de staf van het blad verwijderd, na een klacht van de regering. Volgens het blad waren de Sjah en de premier overeengekomen, dat alle bespre kingen tussen de Sjah en buitenlandse di plomaten in de toekomst slechts met de goedkeuring van de regering gehouden mochten worden. Prinses Irene wordt morgen5 Augus tus, dertien jaar. Een der nieuwste foto's van het zonnige Koningskind. CAïRO (A.F.P.) De Egyptische pre mier, Aly Maher, heeft Zaterdagavond medegedeeld, dat de (voorlopige) regent schapsraad als volgt zal zijn samengesteld: Prins Mohammed Abdel Moneim, neef van ex-koning Faroek, Bahieddin Barakat, voormalig voorzitter van de Kamer van Af gevaardigden, voormalig minister van Jus titie en voormalig voorzitter van de Reken kamer en kolonel Mohammed Rasjad Ma- hanna, minister van Verbindingen. Het parlement moet nog zijn goedkeuring hierover uitspreken. Volgens Egyptische kringen houdt de be noeming van de raad niet in, dat de buiten landse diplomaten opnieuw geloofsbrieven moeten aanbieden. Generaal Naguib heeft een beroep ge daan op de Middellandse zee-mogendheden, om „een nieuw tijdperk van wederzijds be grip en samenwerking" in te gaan. Naguib deed dit ter gelegenheid van de ontvangst van een deputatie van de Italiaanse ge meenschap, die hem gelukwenste met het succes van zijn recente actie. Volgens passagiers van het schip „Co- rinthia" moesten 20 Egyptnsche functiona rissen op last van de Egyptische politie het schip verlaten voor het vertrek uit Alexan- drië naar Cyprus. Onder deze personen be vond zich een lijfarts van ex-koning Faroek. Het Egyptische kabinet heeft een wets ontwerp goedgekeurd, dat regelingen treft voor het in staat van beschuldiging stellen van ministers, en een ander ontwerp, dat voorziet in de vorming van een raad, die zich met aanklachten zal bezig houden. Het ontwerp zal geen terugwerkende kracht hebben. Het kabinet besloot voorts beleefdheids- titels als „zijne excellentie" af te schaffen. De Egyptische strijdkrachten hebben Door de rijkspolitie te Terborg is Zater dag in Varsseveld de landbouwer D. J. L. gearresteerd. De man heeft in de afgelopen nacht bekend verantwoordelijk te zijn voor de voedselvergiftiging, waardoor, zoals reeds eerder werd bericht, vorige week Woensdag drie personen uit Varsseveld zijn overleden. L. is een buurman van de gebroeders B. en H. te Lindert en hun zuster, die na het eten van aardappelen, andijvie en spek zijn overleden. Hij. werd Zaterdag tijdens de begrafenis van de drie slachtoffers gear resteerd, nadat hij had deelgenomen aan het klokkeluiden, dat aan de begrafenis vooraf ging. Het is namelijk een traditie van de bewoners van de buurtschap Heel- weg, waar het drietal woonde, de doden uit hun buurtschap uit te luiden. Alle bewoners trekken dan samen aan het klokketouw. Toen L. de kerk verliet, werd hij gearresteerd. Motief: roof De 53-jarige ongehuwde L. heeft vol gens de politie gebruik gemaakt van een zeer sterk vergif dat voor landbouwdoel einden wordt toegepast. Toen het gezin Te Lindert buiten aan het werk was, zag hij kans de keuken van de woning binnen te dringen. Daar stond het eten reeds te ko ken. L. heeft toen, naar de politie mede deelt, een hoeveelheid van dit vergif in het eten gedaan. Zijn motief voor deze opzet telijke voedselvergiftiging was roof. Het was namelijk bekend, dat in de woning van de Te Linderts een niet onbelangrijk bedrag aan geld aanwezig was. Door de familie Te Lindert te vergiftigen, dacht L. zich meester te kunnen maken van het geld. Uitnodiging Bijna is een broer van L., waarmee hij samenwoont, ook he slachtoffer geworden van de voedselvergiftiging. Hij had Woens- TORONTO (Reuter). De algemene commissie van de Internationale Rode Kruis-conferentie te Toronto heeft Zater dag een resolutie aangenomen, waarin de landen, die Amerika hebben beschuldigd van bacteriologische oorlogvoering in Ko rea, verzocht wordt de beschuldigingen te onderwerpen aan een onderzoëk op een door beide partijen overeen te komen basis. Volgens de resolutie zou een ander lichaam dan het internationale comité van het Rode Kruis het onderzoek instellen. De Russische autoriteiten hebben een verklaring aan de Britse autoriteiten ge zonden, waarin zij zeggen ieder onderzoek van Russische voertuigen door de Britse militaire politie als een schending van de overeenkomst van 1945 te zullen beschou wen. De Britse commandant had namelijk een brief aan zijn Russische collega gezonden, waarin hij het vermoeden uitspreekt, dat de Russen in militaire auto's Duitse bur gers in het radiogebouw in de Britse sector „smokkelen", die niet in het bezit zijn van de door de Britten geëiste papiei-en. Mocht dit geen einde nemen, dan zou de Britse commandant zich gedwongen zien geen voortuigen meer toe te laten, aldus de brief. Deze laatste dreiging zegt de Russische commandant naast zich neer te leggen. dag bij de familie Te Lindert enig werk verricht. Als tegenprestatie had de familie Te Lindert de broer van L. uitgenodigd mee te blijven eten. Hij had dit aanbod af geslagen. L. zal zo spoedig mogèlijk worden voor geleid voor de officier van justitie te Ai-nhem. Naar de Volkskrant bericht hadden de Te Linderts een aantal varkens verkocht en daardoor een grote som geld in huis. Ook bij de verdachte werd veel geld gevonden. De politie heeft het flesje aangetroffen, dat L. weggooide, nadat hij het vergif er uit in een pan eten had gegooid, die door de vrouw des huizes op een petroleumstel was gezét. Dit vloeibare vergif wordt in de landbouw gebruikt voor de bestrijding van insecten en lai-ven op het veld. LUIK (Reuter) De Belgische algemene vakbond liecft de arbeiders opgeroepen tot een algemene staking van 24 uur op 9 Augustus uit protest tegen de militaire diensttijd van twee jaar. Het nationale comité van het algemeen vakvex-bond deelde mede, dat het de krach ten van de internationale vakbonden zal mobiliseren voor gemeenschappelijke actie in de zes landen van de Europese defensie gemeenschap en dat het tot alle gepaste middelen zijn toevlucht zal nemen om zijn doel te bereiken. Achttien maanden acht het verbond de maximum-tijd voor mili taire opleiding. Het bestuur van de socialistische partij, dat evenals het nationale comité van het algemeen vakvex-bond in Luik bijeen was, heeft de actie van het vakvex-bond goedge keurd en zijn solidariteit met de stakers uitgesproken. Te Dalfsen is Vrijdag op 62-jarige leef tijd overleden baronesse Ernestine Amoene Sophia van Haersolte, geboren jonkvrouwe van Holthe tot Echten, die zich als schrijf ster onder de naam Amoene van Haer solte bekendheid heeft verworven. In 1927 verscheen haar boek ,.De Laat- sten", in 1947 de novellen-bundel „So phia in de Koestraat" (in 1947 bekroond met de P.C. Hooftprijs), in 1949 de novelle „De Komeet en het Harlekijntje". Vex-der publiceerde zij onder meer in Onze Eeuw, in Leven en Werken en na de tweede we reldoorlog in De Nieuwe Stem. Voor Den Gulden Winckel schreef zij historische cri- tieken. Haar stoffelijk overschot wordt Dinsdag middag bijgezet in de familiegrafkelder op de begraafplaats Bergklooster bij Zwolle. Amoene van Haex-solte werd in 1890 in Utrecht geboren. DJAKARTA (Aneta). De Nedex-land- se Hoge Commissaris in Indonesië, de heer A. Th. Lamping, heeft Zaterdagochtend de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, de heer Mukax-to, bezocht. Dit be zoek was bedoeld om uiting te geven aan de ontsteltenis waarmede de laatste ont voeringen in het Chex-ibonse de Nederland se regex-ing vexwult en aan te dringen op alle nodige maatx-egelen ter bevrijding vaxx de ontvoerden. thans, tien dagen na de staatsgreep, de stra ten weer aati de politie ter bewaking over gelaten. Alleen bij ^de ingang van het hoofdkwartier van generaal Naguib buiten de stad staan nog zes pantserwagens opge steld. Minister In 't Veld antwoordt de B.N.A. Onlangs heeft het bestuur van de Maat schappij tot Bevordering der Bouwkunst B.N.A. zich tot de ministerraad gewend met een telegx-am, waarin gesteld werd, dat aan bepaalde firma's de vrijheid was gegeven plannen voor gestandaardiseei-de scholen bouw op te dringen aan gemeente- en schoolbesturen buiten het nox-male ux-gen- tieprogram om en met opzijzetting van reeds in alle instanties goedgekeurde en gex-ede bouwplannen. Aan deze gestandaar diseerde plannen zouden financiële noch andex-e voordelen boven de normale bouw wijzen zijn verbonden. Het bouwkundig peil zou zeer laag moeten worden aange slagen, volgens de B.N.A. De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting heeft thans aan de B.N.A. mee gedeeld, dat er geen spx-ake van is dat scho len aan gemeentebesturen wox-den opge drongen met opzijzetting van andex-e scho lenbouwplannen. De minister vex-klaart dat, om de kosten van scholenbouw en daax-mee de lasten van het rijk te bepex-ken, een aan tal bouwondernemers is uitgenodigd een prijsaanbieding te doen voor ontwerpen voor scholen in seriebouw. Deze ontwerpen zouden in samenwer king met op het gebied van scholenbouw bekwame architecten tot stand moeten ko men en aan bepaalde eisen moeten vol doen. Door de minister goedgekeurde aan biedingen zouden tot een bepaald aantal kunnen worden uitgevoerd boven het voor de scholenbouw vastgestelde bouwvolume. De bouwondernemers zouden zelf hun op drachtgevers moeten vinden. Slechts door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen urgent geachte scholen zouden in aanmex-king koxnen. Het laat zich aanzien, dat deze opzet, waardoor boven het in het bouwpx-ogramma voox-ziene aan tal nog een aantal zeer nodige scholen kan worden verkregen, zal slagen. Elk gemeen tebestuur kan, wanneer volgens het minis- terie van Ondex-wijs, Kunsten en Weten schappen de bouw ux-gent is van dan in het bouwprogramma voor de gemeente is voor zien, boven dit programma gaan, mits een goedgekeux-d ontwerp gekozen wox-dt en het aan de bouwondernemer toegewezen v.antal niet is uitgeput. De medewerking van bekwame ax'chitecten waai-box-gt een goede ax-chitectuux-, zo zegt minister In 't Veld. Naar van doorgaans welingelichte zijde aan het A.N.P. is medegedeeld bestaat wei nig belangstelling voor aan de hier te lande vertoevende Ambonezen gedane voorstel len tot werkverruiming Op 18 Juni is, na het antwoord van de regering op vragen van het Kameidid De Bruins Slot, aan de dxie organisaties der Ambonezen voorgesteld voor vierduizend man de gelegenheid open te stellen om toe te treden tot een bijzonder burgerbe- wakingscox-ps, voorts op uitgebreider schaal deel te nemen aan vakopleidingen en het inrichten van kampwerkplaatsen of toe te treden tot de intex-ne kampdiensten. De besturen der organisaties hebben aan deze voorstellen voorwaarden verbonden ten aanzien van hun verlangens naar een vrije Molukse staat. Deze voorstellen wa ren voor het hoofd der Ambonese woon- oox-den in Nederland, generaal P. Scholten, en voor de regering onaanvaardbaar. De organisaties hebben de termijn van antwoord op 31 Juli laten verstrijken. Het aantal mannen, vrouwen en kinderen in de woonoorden is intussen gestegen tot 13.700. Ongeveer 400 mannen volgen een vakop leiding in de kampen en 100 in rijkswerk plaatsen. Bovendien werkt een betrekkelijk klein aantal in schoen- of kleex-makei-ijen in Woerden, Echt en Schattenberg. In Slikkeveer op een werf en te Barneveld in een fietsenfabriek werkt een aantal Ambonezen tot volle tevredenheid. Op het ogenblik wox-dt van scholen en opleidingen nogal eens gespijbeld, omdat bij het oog sten op boerenbedrijven iets bij te' verdie nen is. Nu de voorstellen aan de organisaties van Ambonezen als verworpen moeten worden beschouwd, vraagt men zich in Den Haag af, wat nu zal moeten gebeuren. Verwacht wox-dt, dat de regex-ing en wel licht ook het parlement zich hierover na der zullen beraden. „Wij zitten in een schuit" Een Zwitsers comité, dat onder patro nage staat van de Zwitserse Beweging van Eux-opese Federalisten, heeft een Rijnaak (40 meter lang, 5 meter breed) laten om bouwen tot een toneelschip, waarop door veertig jonge mensen uit negen landen een Eux-opa-spel wordt opgevoerd. Dit spel heeft de bedoeling de toeschouwex-s de noodzaak van Europese samenwerking te doen zien en heet in het Nederlands „Wij zitten in een schuit". Het werd geschreven door een jonge auteur Werner Wollenber- ger in de stijl van een parodistisch-sati- x-ische revue. De vex-bindende en verkla rende teksten worden gesproken in de taal van het land, waax- de opvoering wordt gegeven. Na bezoeken aan Zwitserland, Frankrijk en Duitsland komt het schip thans naar Nederland. Hedenavond heeft aan de Sax-- phatikade tegenover het Amstelhötel te Amsterdam de eerste van drie vertoningen in de lioofstad plaats, op 8 en 9 Augustus speelt de groep in Nijmegexx. Zaterdagmiddag heeft prof. Beel een be zoek gebracht aan de Koningin in paleis Soestdijk. Hij heeft zijn opdracht tot het formeren varx een kabinet niet terugge geven. Hedenmiddag heeft prof. Beel een on derhoud gehad met dr. Drees. Daax-na zou hij een gezamenlijke conferentie hebben met de heren Donker, Romme, Schouten, en Tilanus, de fractieleiders van P. v. d. A., K.V.P., A.-R. en C.H.U. De president-direyteur van de K.L.M., dr. A. Plesman, heeft medegedeeld, dat de K.L.M. op hst ogenblik de mogelijkheden van het gebruik van hefschroefvliegtuigen bestudeert „Eind 1953 hopen wij twee van dergelijke vliegtuigen van het type S 55, maar met andere motoren dan de Ameri kaanse, in gebruik te nemen" zei dr. Ples man, die van mening is dat het hefschroef- vliegtuig in 1960 economisch bruikbaar zal zijn. De K.L.M. zal de hefschroefvliegtuigen gebruiken voor het burgerluchtverkeer in Nederland. Victor Auburtin: Er zijn rozenkwekers, die zich meer met de bladluis bezig houden dan met de rozen. Eigendom van Koninklijk Huis? GUATEMALA (U.P.) De regering van Guatemala heeft een petitie in over weging genomen, waarin er op wordt aan- gedx-ongen een stuk land, dat eigendom zou zijn van de Nederlandse Koninklijke Fa milie te verdelen onder boex-en die geen land bezitten. De onlangs aangenomen landbouwher- vormingswet regelt de nationalisatie en hex-verdeling vaix landbouwgrond. Die wet bepaalt bovendien dat braakliggend land onteigend en verdeeld moet worden. De stukken grond die in de petitie wor den genoemd liggen in het district Buyo- tenango. De opstellers van de petitie bewe ren, dat zij 25 jaar geleden werden aange kocht door Koningin Wilhelmina. Slechts kleine stukken van dat bezit zou den worden gebruikt voor de verbouw van suikerriet. De rest zou braak liggen. Vol gens de petitie zou een vertegenwoordiger van het Nederlandse Koninklijke huis de grond bij kleine stukken tegelijk verkopen om toepassing van de nieuwe landbouw- hex-vormingswet te omzeilen. De Nederlandse regeringsvoorlichtings dienst ontkent inmiddels, dat de Neder landse Koninklijke Familie plantages in Guatemala zou bezitten. Aan het einde van de Zaterdag op Ypenburg gehouden Internationale Luchtvaart show begon het te regenen. De bezoekers lieten zich echter niet ontmoedigen. We zien hier van rechts naar links minister Drees, mevrouw Drees en de' Amerikaanse ambas sadeur Selden Chapin, die bescherming vonden onder de door jhr. van den Bergh van Heemstede (achter) opgehouden parapluie. (Van onze correspondent te Bonn) Het schijnt niet meer helemaal veilig te zijn per trein van Oost-Berlijxi naar Mos kou te reizen. In Frankfort a.d. Oder ko men uit het Oosten geregeld treinen bin nen, die beschoten zijn en in omgekeex-de richting zal het dus wel evenzo zijn. De Russen doen vreselijk hun best om te ver hinderen, dat hier iets van bekend wordt in Frankfort a.d. Oder bijvoorbeeld la ten zij alleen spoorwegbeambten werken, die zij absoluut betrouwbaar achten maar de berichten vermeerderen met de dag. Het zwaax-tepunt van de aanslagen ligt blijkbaar-in Oost-Polen. Dit zou er op kun nen duiden, dat partisanen, die in de af gelopen jaren in dit deel van Oost-Europa reeds meermalen van zich hebben doen sprekexx, de plegers van deze aanslagen zijn. Zij hebben het in de eerste plaats op militaire transporten gemunt. In Frankfort a.d. Oder verlaten vaak gewonde Russi sche soldaten het station. Ook op de spoorwegtrajecten van de Sovjet-zone schijnt echter niet alles pluis te zijn. De bewaking is verscherpt, en Za- tex'dag j.l. werd in Oost-Berlijn een man geëxecuteerd, omdat hij een aanslag zou hebben gepleegd. Vliegende Moskouer In dit verband wordt ook vaak de naam genoemd van de geheimzinnigste trein, die de wereld sedert het roemloze einde van de Oriënt Express kent: de zogenaamde „vliegende Moskouer". Op ongeregelde tijden, maar ten minste een keer per week, vertrekt in het holst van de nacht deze „vliegende Moskouer", een luxe-expresse met bestemming Vladivostok, van een Oost-Berlijns station. Over deze afstand, die ruim 12.000 kilometer bedraagt het langste traject ter wereld doet hij 15 dagen, waarbij meermalen van locomotie ven gewisseld wordt. Deze trein geldt als het modex-nste, dat de Russen op het gebied van internationa le treinen te tonen hebben. Het oponthoud in Moskou, dat via Frankfort a.d. Oder, Warschau, Brest-Litofsk en Minsk bereikt wordt, duurt slechts enkele uren. Over Ka zan, Oef a, Tsjeljabunsk, Osk, Sibirsk, Krasnoyarsk, Irkoetsk en Chabarovsk, gaat het dan verder naar Vladivostok. Voor het grootste deel volgt de „vliegen de Moskouer" dus de oude Trans-Siberi sche spoorweg. De passagiers van deze trein zijn van een zeer bijzonder soort. Het zijn bijna zonder uitzondering „zeer interessante personen", onder xxxeer hoge Volkspolitie officieren, die een kijkje in Korea gaan nemen. Nauwkeurig wordt er op toege zien, dat hun op hun x-eis niets overkomt. En toch schijnen zich in de coupés, restau raties en slaapwagens van de „vliegende Moskouer" dingen voor te doen die een vergelijking met de spionnage-romantiek van de oude Oriënt Expresse kunnen door staan. Wanneer daar nu nog aanslagen van buiten aan toegevoegd moeten worden, be gint het bepaald niet pluis te lijken. Men zal echter wel tevex-geefs op de geuren en kleuren van de treinaanslagen, die zich nu achter het IJzeren Gordijn voordoen, moe ten wachten. PARIJS (Reuter). Volgens Reuters correspondent te Pai-jjs zijn de kansen op het aanvangen van de hex-bewapening van Duitsland in dit jaar sterk gedaald, nu Amerika geweigerd heeft meer dan een derde der wapenox-dex-s, waaroxn Frankrijk verzocht had, aldaar te plaatsen. Ruim de helft der 75 x-adicale afgevaax-digden in de Fx-anse Nationale Vergadex-ing heeft zich thans aangesloten bij degenen, die gekant zijn tegen x-atificatie van het vex-dx-ag der Eux-opese verdedigingsgemeenschap, waar van het deelnemen van Duitsland aan de Westelijke defensie afhangt. Dat de kans op ratificatie van het verdrag der EVG door het Franse parlement voorbij is, be toogt ook de oud-staatssecretaris van oor log Manoury in een artikel, dat naar de mening van parlementaix-e waarnemers in ovex-leg met liet kabinet is geschreven. IETS WARMER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in de Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt te 10 uur: Droog, overwegend zonnig en vrij warm met een matige Zuidelijke' wind. 5 Augustus Zon op 5.08 uur, onder 20-23 uur. Maan op 20.24 uur onder 4 08 uur. Maandag 4 Augustus: Hoog water 1.54 en 14 29 uur Laag water- 9.57 en 22 29 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 5 Augustus: Hoog water: 2.48 en 15.23 uur. Laag water: 10.55 en 23.26 uur. aXOO>X*»CC<XCCCCOOCCCCOOCCX»03300«X»MO{*OOeiXlOOOO£

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1