Haarlem versloeg R.C.H. in finale met een-nul VSV wint van WA met 4-3 na een 3-0 achterstand West Bromwich Albion verslaat Tottenham op eigen veld: 4-3 ■Clowntje Rick Spaernebeker bleef in Spaarnestad Tjebbes kampioen op 100 meter vrije slag Puck Brouwer wint 100 en 220 yards 4 Herstel Strafschoppen Revanche EDO sterkste m het adspiranten-tournooi Kennemers moest beker aan HRG afstaan Arol-tourtiooi begonnen Om het VVH-schild Voor de kinderen Ripperda en DIO winnen in Elswout-tournooi ZFG was sterker dan Schoten Tennis I.G. van Nederland verloor van Engeland: 11-6 Veel publiek bij eerste League-wedstrijden HFG speelde in Gouda gelijk tegen ONA: 3-3 Zwemmen Athletiek in Edinburgh FEUILLETON Flamingo Eiland door Dorothy Quentin MAANDAG 25 AUGUSTUS 1952 Haarlem is er op zijn beurt in geslaagd het eigen voetbal-tournool te winnen. Bleef verleden week RCH in het Zilveren Molen-tournooi winnaar door een 3-0 zege over Haarlem, nu waren de rollen omgekeerd en won Haarlem in het Spaernebeker- tournooi de eindstrijd tegen RCH, zij het met iets meer bescheiden cijfers: 1-0. Haarlem en RCH hadden respectievelijk DWS en NAC door gelijke spelen (3-3 en 1-1) en een serie strafschoppen voor de beker uitgeschakeld. DWS en NAC speelden tegen elkaar ook al gelijk (3-3), waarbij NAC de derde prijs kreeg na het nemen van strafschoppen. De finale gaf tenslotte aan één der deelnemende verenigingen „echte" overwinning, al was deze dan ook aan de lage kant, namelijk 1-0. een De voetballers moeten zich Zondag anders op het slecht bezette Haarlemveld minder prettig hebben gevoeld, want de tempera tuur leende zich allerminst voor een frisse en vlotte partij voetbal. Dat was al spoe dig merkbaar, want de strijd tussen Haar lem en D.W.S., het openingsnummer van het tournooi, was vooral in de eerste helft een vrij slappe vertoning. Haarlem bracht er niet veel van terecht en verdiend kon D.W.S., dat zonder Kil en doelman Richter was verschenen, door Koevoets de leiding nemen. Maar nadat de rust met 10 voor DWS was aangebroken, begon Haarlem na de hervatting toch uit een ander vaatje te tap pen. In de voorhoede bezette De Groot dit maal met meer succes dan zijn voorgangers in het Zilveren Molentournooi de midden voorplaats en toen Van Os voor de gelijk maker had gezorgd, scoorde De Groot twee fraaie doelpunten. De 31 voorsprong bleek echter niet vol doende want door Koevoets werd het spoe dig 32 en toen Kuvs een schot van Wiertz van richting veranderde was het plotselirtg weer gelijk: 33. Toen moesten strafschoppen de beslissing brengen. Haarlem toonde zich gelukkiger, evenals RCH, dat hierna tegen NAC ook al niet verder kwam dan een gelijkspel. Door Lieshout was het spoedig 10 voor de Racing, maar Kraus maakte voor NAC gelijk en hoewel de Racing de beste en meeste kansen kreeg was RCH's voorhoede dermate onproductief dat het bij deze 11 score tenslotte bleef. De NAC-doelman Van Vliet blesseerde zijn hand bij de strafschoppenserie zodanig dat hij zich tegen DWS in de verliezers finale moest laten vervangen door Ver meulen. DWS liep hard van stapel en had spoedig door een NACspeler een 1voorsprong, die vergroot werd door Koevoets. Toen Dijkstra er kort na de rust 30 van maakte, scheen NAC geslagen. Maar de Bredanaars raapten alle moed bij elkaar en zij slaagden er in de achterstand geheel weg te werken door toedoen van Wolven- huyzen en Bruininckx (2 x). Ook hier moesten weer strafschoppen de beslissing brengen en thans toonden de gasten uit het Zuiden zich de sterksten. NAC kreeg dus de derde prijs. De warmte deed zich in de finale geducht gelden. Het verwekte dan ook geen ver wondering dat het af en toe een matige partij voetbal was tussen Haarlem en RCH. Er lag een zekere matheid over de spe lers, die het in het algemeen erg kalm aan deden. Geen der partijen had enig over wicht en de kansen op een vierde „draw" waren zeker aanwezig. Enkele minuten voor rust liet doelman Aan de vooravond van het Bas Timmer mans voetbaltournooi organiseert EDO ook een aspiranten-tournooi dat ditmaal bijzon der attractief was. Drie elftallen van EDO. Schoten, Bloemendaal en Kennemerland speelden tegen elkaar en het totaal aantal behaalde punten door de elftallen van een vereniging beschikte over de verenigins- prijs. EDO toonde zich met zijn aspiranten de sterkste. Van de achttien te behalen punten wisten de jeugdige roodzwarten er niet min der dan 17 te behalen. Bloemendaal werd tweede, waarna Ken nemerland en Schoten met grote achterstand respectievelijk derde en vierde werden. De uitslagen waren: EDO aSchoten a 40, Bloemendaal a—Kennemerland a 2—0, EDO bSchoten b 21, Bloemendaal b Kennemerland b 40, EDO cSchoten c 50, Bloemendaal c—Kennemerland c 0—0, Schoten a—Bloemendaal a 0—1, EDO a— Kennemerland a 61, Schoten bBloemen daal b 01. EDO bKennemerland b 80, Schoten cBloemendaal c 02, EDO c Kennemerland c 5—1, EDO a—Bloemendaal a 00, Schoten aKennemerland a 11, EDO b—Bloemendaal b 4—0, Schoten b—Kenne merland b 2—3, EDO c—Bloemendaal c 6—0, Schoten cKennemerland c 30. Uitslag: 1. EDO 17 pnt.; 2. Bloemendaal 12 pnt.; 3. Kennemerland 4 pnt.; 4. Schoten 3 pnt. Wille zich echter verrassen door een ver raderlijke schuiver van Groeneveld en dit ene doelpunt betekende tevens de overwin ning voor de Haarlemmers, want ondanks enkele hardnekkige pogingen van RCH om in de tweede helft verandering in de score te brengen gelukte dat niet, omdat Haarlem goed verdedigde en de RCH-voorhoede volkomen schotloos bleek. Haarlem won dus met 10 en NAC, dat de beker reeds tweemaal achter elkaar had gewonnen, moest de fraaie prijs afstaan. Timmermans-tournooi Het traditionele voetbaltournooi om de Bas Timmermans Beker, dat E.D.O. ieder jaar organiseert, is ook ditmaal weer bij zonder geslaagd. Dit junioren-tournooi braelit vele elftallen op het E.D.O.-terrein bijeen en ook nu weer werd in sportieve sfeer een groot aantal wedstrijden gespeeld. Bekerhouder Kennemers bereikte in zijn afdeling de eerste plaats en moest het fraaie kleinood verdedigen tegen H.R.C. (Helder), dat in de andere groep als eerste was geëindigd. De Wijkenaren moesten met 31 de vlag strijken, zodat de beker voor een jaar naar Den Helder ging. Schoten en O.S.V., de nummers twee uit de groepen, streden om de derde prijs waarbij O.S.V. met 10 in de meerder heid bleef. De uitslagen waren: Afd. A: E.D.O.V.S.V. 4—1, Schoten— Kennemers 02, E.D.O.Schoten 12, KennemersV.S.V. 40, E.D.O.Kenne mers 00, V.S.V.Schoten 16. Afd. B: R.C.H.Z.S.G.O. 1—1, H.R.C.— O.S.V. 1—0, R.C.H.—H.R.C. 1—1, Z.S.G.O. —O.S.V. 0—1, R.C.H.—O.S.V. 0—1, H.R.C. —Z.S.G.O. 4—0. Om de 3e en 4e prijs: SchotenO.S.V. 0—1. Om de le en 2e prijs: H.R.C.Kenne mers 31. Het lijdt geen twijfel dat de wedstrijd tussen de Amsterdamse tweedeklasser WA en VSV, gespeeld in de wedstrijden- serie van het AROL-tournooi, een uitste kende indruk heeft gemaakt. Het spelpeil stond tijdens deze wedstrijd bijna voortdu rend op een voldoende niveau en wat meer zegt er was tussen de Velsenaren en hun tegenstanders werkelijk sprake van strijd. Gezien de voor voetbal eigenlijk veel te hoge temperatuur, hield dit voor beide partijen een pluim in. Des te groter was daarom de waardering voor hetgeen WA in deze ongelijke strijd wist te preste ren. Ongelijke strijd? Het duurde wel zeer lang alvorens de eerste-klasser in dit tref fen een doelpuntenvoorsprong kon nemen. Weliswaar had VSV, steunend op de grote routine en spelinzicht van de kanthalfs Stijger en Hazeveld, ook reeds gedurende de eerste speelhelft enig overzicht op het middenveld gehad, maar door het vastbe raden verdedigen van de groen-zwarten kwamen de Velsenaren pas tot scoren, toen WA door snelle, over de vleugels uitge voerde aanvallen een verdiende 30- voorsprong had. Gevaarlijke linksbuiten Het was linksbuiten Fellinga, die Van der Wint in de vijfde minuut al fraai wist te passeren. Tien minuten later bracht dezelfde Amsterdammer de stand op 20 en toen Kunst rechtsbuiten Krol enige minuten voor de pauze op onge oorloofde wijze een kans ontnam, kreeg Fellinga de kans om met de toegewezen strafschop zijn hattrick te voltooien. Hij schoot de penalty onberispelijk in. Intussen had doelman Ten Tusschedé reeds vele malen gelegenheid gehad om zijn kunnen te tonen. Op de strafschop, die VSV nog voor de rust mocht nemen nadat linksbuiten De Graaf bij een kopbal door rechtsachter Mijnders op de rug was genomen moest hij evenwel het ant woord schuldig blijven. Het was Van der Kuil, die de stand daardoor nog onver wacht op 31 bracht. Nog twee doelpunten Na de hervatting bleken de tweede klassers het in uithoudingsvermogen tegen VSV te moeten afleggen. De Velsenaren verhoogden het tempo en voornamelijk het goede doelverdedigen van Ten Tusschedé stond tot' in de tiende minuut na de thee het tweede doelpunt van de eersteklassers in de weg. Na een schermutseling voor het VVA-doel kwam de bal bij Van der Kuil, die laag inschoot (32). De druk cp het Amsterdamse doel bleef daarna aanhouden. Tielrooy, in de tweede helft rechtsachter spelend, bracht de bal voor het doel, waar De Vries van een al gemene valpartij profiteerde en de stand op 33 bracht. Alleen enkele snelle uit vallen van de beide vleugelspelers ver schaften WA nog even zovele kansen, maar doelpunten kwamen er niet van. Bel- froid zorgde tijdig voor het winnende doel punt van de Velsenaren toen hij uit moei lijke positie de bal via de lat in het doel schoot. De uitslagen van de eerste ronde luiden: AFC—DWV 7—2; VSV—WA 4—3; Be Quick (Groningen)Blauw Wit 5—2;. HBSZeeburgia 01. Waterloo zegevierde in het voetbaltour nooi om het V.V.H.-schild door in de finale met maar liefst 131 van V.V.H. te winnen. V.V.D. behaalde de derde prijs door een 21 overwinning op R.C.H. 4. D.S.B. zege vierde in het B-tournooi. Het won van V.V.H. 2 met 7—4. c Daar in het park konden de jongens nu hun hart ophalen, zonder kwaad aan te rich ten. Ze kozen dan een mooie, rechte laan uitwaar ze de ruimte hadden; en daar reden ze naar hartelust. Elke dag leerden ze het heter, want met oefenen leer je alles! Soms deden ze krijgertje op de rolschaats, dat was erg leuk. Dan reden ze elkaar achterna en probeerden elkaar te tikken; en dan was het de kunst, om niet te vallen, want het ging soms tamelijk wild! Maar eens had Bunkie daarbij weer 'n ongelukjeHij bleef met zijn schaats haken in die van Rick, en toen hij verder wou rijden, merkte hij, dat er een wieltje van zijn ene schaats was losgeraakt. En daar stond hij nu beteuterd te kijken, met zijn schaats en het losse wieltje in zijn hand. Het was uit met de pret, want zo kon hij niet meer rijden Tja, dat was jammer. Rick en Oepoetie kwamen er bijze probeerden het wieltje weer op zijn plaats te krijgen, maar dat lukte niet. En daar stond Bunkie nu. Toen kwam er gelukkig hulp. Een chauffeur, die de jongens zag staan met beteuterde gezichten, vroeg hun, wat er aan de hand was. En toen ze hem de schaats lieten zien, haalde de vriendelijke man wat gereedschap uit zijn wagen en maakte het ding keurig in orde. Toen kon Bunkie gelukkig weer rijden en ze bedankten de chauffeur hartelijk! Het zestiende Elswout-tournooi van D.I.O. is Zondag begonnen en de beide fa vorieten, R.C.H. 2 en Ripperda, wisten zich in de volgende ronde te plaatsen. Ripperda had tegen E.H.S. meer moeite dan verwacht werd, want E.H.S. wist zich in de eerste helft een 20 voorsprong te verschaffen, die Chr. Dreyer in de tweede helft echter teniet deed. Een verlenging was noodzakelijk en hierin slaagde De Kruyff er voor Ripperda in het winnende doelpunt te scoren. R.C.H. 2 met Vos in de gelederen zege vierde over E.D.O. 2, dat kranig partij gaf. De Racing-reserves mochten met de 10 zege tevreden zijn. D.I.O. won voorts van H.F.C. 2 met 42 en D.S.S. zag kans van Onze Gezellen met 20 te winnen nadat de rust met 00 was ingegaan. Na rust scoorden Sanberg en Woonink voor D.S.S. Schoten verloor in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Z.F.C. met niet minder dan 51. In de eerste helft gaf de Schoten- ploeg nog aardig partij en nadat de Zaan dammers door middenvoor Klaassen de leiding hadden genomen kon Tjeertjes met een goed schot doelman Lust passeren. Maar nog voor rust werd het 21 voor Z.F.C. door een doelpunt van rechtsbuiten Prijs. Na de pauze was de tegenstand van Schoten zwak. De Zaandammers verkre gen een groot veldoverwicht, dat tot doel punten moést leiden. Gelukkig was doel man Kessens in goede vorm en het duurde vrij lang voordat Klaassen de stand o£ 13 kon brengen. Dat betekende voor Schoten de genade slag, want van dat moment af had Z.F.C. het voor het zeggen. Een strafschop en een fraai doelpunt van Prijs brachten de stand op 15. ADVERTENTIE De tenniswedstrijd tussen de internationale club van Nederland en die van Engeland gespeeld in Noordwijk is in een 116 over winning voor de gasten geëindigd. De uitslagen van de tweede dag luiden: Van Meegeren sl. Snart 16, 63, 86; Van Swol sl. Pspychala 64, 1210; Wilton sl. Are 06, 64, 64; Dehnert veid. van Horn 5—7, 6—8; Bouman verl. van Baxter 46, Alhoewel de goedkoopste plaatsen duurder zijn geworaen troitken de wedstrijden op de openingsdag van de Engelse league in totaal 1.130.000 toeschouwers. Nauwe lijks 59.000 minder dan het record-aantal voor een Zaterdag, dat twee jaar geleden werd geboekt. De grootste verrassing van de dag was ongetwijfeld de thuis-nederlaag van Tottenham tegen W. Bromwich Albion, dat in geen achttien jaar op dit veld had kunnen winnen. De Albion probeerde Allen, die in Mei tegen Zwitserland rechtsbuiten in het En gelse elftal had gespeeld, als midvoor, en dit experiment werd een volledig succes. Want Allen schoot twee keer raak en was de motor in een voorhoede, die een zeer beweeglijk en snel aanvalsspel ontplooide. De hele ploeg van W. Bromwich kwam trouwens goed voor de dag. De spurs gaven minder reden tot tevredenheid. Zij speel den op hun nieuwe" vrij zware grasmat lang niet zo goed als verwacht was, en hun vleugelspelers stelden teleur. Een van hun goals werd gemaakt door Ramsey uit een penalty. De bal sprong van de onderkant van de lat terug in het veld en de scheids rechter wees naar het midden. Een beslis sing waartegen de Albion vergeefs protesteerde. Chelsea evenals Charlton dat van Sunderland verloor, gehandicapt door verwonding van een speler werd het eerste slachtoffer van de kampioenen Manchester United. Gezien het feit dat Tickridge elf minuten na de aftrap geblesseerd werd en na de eerste helft voor goed verdween, leverden de Lon- denaren een kranige prestatie. Arsenal wint Arsenal trad tegen Aston Villa aan met de jonge Donald Oakes als plaatsvervanger van de geblesseerde Logie. Oakes, die voor het eerst een kans kreeg in het eerste elftal stelde niet te leur en zorgde negen minu ten na de rust voor het winnende doelpunt. Van de beide gepromoveerde ploegen kon noch Sheffield Wednesday noch Cardiff het tot een overwinning brengen. Maar de Wednesday moet met ere worden genoemd, omdat de ploeg zich niet liet ontmoedigen door een goal van Hannah, die Newcastle 25 seconden na de aftrap de leiding gaf, en ook even dapper door bleef vechten toen de stand na 20 minuten 0-2 was geworden. Het volhouden werd beloond, want in de laatste zeven minuten kon Sheffield twee maal scoren en dus een gelijk spel uit het vuur slepen. Wolverhampton was technisch voort durend iets beter dan Cardiff, maar de mannen uit Wales, die na 23 jaar in de eerste divisie zijn teruggekeerd, hielden zich uitstekend en stonden slechts één doelpunt af. Van de nieuwelingen in de tweede divisie leed alleen Lincoln City een nederlaag. De twee gedegradeerde clubs, Fulham en Hud- dersfield, wonnen in thuiswedstrijden, en Plymouth Argyle, dat uit de derde divisie- Zuid gepromoveerd is, klopte Luton, even eens m een thuiswedstrijd. Een van de goals van Plymouth werd gescoord door McGrory die pas gisteren voor 5000 pond van Ipswich was overgenomen. Uitslagen De uitslagen van de Zaterdag gespeelde league-wedstrijden luidden: Eerste divisie: Aston VillaArsenal 1-2. Bolton WanderersDerby County 2-0. BurnleyMiddlesbrough 0-1. Manchester UnitedChelsea 2-0. PortsmouthBlack pool 0-2. Preston 'North EndLiverpool 1-1. Sheffield WednesdayNewcastle Uni ted 2-2. Stoke CityManchester City 2-1. SunderlandCharlton Athletic 2-1. Tot tenham HotspurW. Bromwich Albion 3-4. Wolverhampton WanderersCardiff City 1-0. Tweede divisie: BrentfordLincoln City 1-0. Doncaster RoversBarnsley 1-1. Ever- tonHull City 0-2. FulhamBury 2-0. Huddersfield TownLeeds United 1-0. Leicester CityNotts County 3-0. Notts ForestBlackburn Rovers 1-2. Plymouth ArgyleLuton Town 2-1. Rotherham Uni tedBirmingham City 1-1. Swansea Town Sheffield United 1-2. W. Ham United Southampton 1-0. HFC heeft het voetbalseizoen geopend met een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Goudse tweede klasser ONA. De be langstelling voor deze ontmoeting in Gouda was groot en de toeschouwers hebben een wedstrijd te zien gekregen die, niettegen staande de voor voetbal minder prettige temperatuur, vrij behoorlijk spel heeft op geleverd. Door het ontbreken van T. Corbeth en P. Dekker kwamen de Haarlemmers niet in hun sterkste opstelling uit, maar gezegd diende te worden, dat HFC in Gouda een goede indruk heeft achtergelaten. HFC had enige tijd nodig om zich in te spelen en dit kwam de withemden op een 20 achter stand te staan. Met veel enthousiasme was ONA in de aanval gegaan en nadat de ploeg in de vijf tiende minuut de leiding had genomen, slaagden de gastheren er vervolgens in uit een misverstand in de Haarlemse ver dediging de stand op 20 te brengen. HFC liet zich evenwel niet al te zeer imponeren en toen het signaal voor de rust klonk, hadden de bezoekers door Joche- mus en Molenaar de balans in evenwicht gebracht. In de tweede helft scoorde Molenaar uit een pass van Hans Winter het derde doel punt, maar tien minuten voor het einde moest doelman Heyting zwichten voor een fraaie kopbal van de Goudse middenvoor. Met 33 kwam het einde. HFC speelde in de volgende opstelling: Heyting; W. Dekker, Timmerman; J. v. d. Maesse, Molijn, Groot; Hans Winter, Denijs, Molenaar, Jochemus, Hein Winter. 6—8; Taminiau verliest van Billington 26, 2—6. Dubbelspel: Wilton en Dehnert sl. Ayre en Spychala 6—1, 0—6, 6—1; Van Swol en Reidt sl. Baxter en Snart 63, 6—3; Bouman en Rinkel verl. van Billington en Horn 16, 2—6. Op de eerste dag namen de gasten een 7—1 voorsprong. Alleen Van Meegeren zorgde toen aan de Nederlandse zijde voor een winstpunt door een overwinning in het enkelspel op Billington. De uitslagen vanu Zaterdag waren: Enkelspel: Van Swol verl. van Ayre 3—6, 4—6; Wilton verl. van Spychala 6—0, 1_6, 6—8; Dehnert verl. van Baxter 36, 46; Van Dalsum verlist van Horn 46, 36; Van Meegeren sl. Billington 6—2, 62; Taminiau verl. van Snart 36, 4—6. Dubbelspel: Van Swol en Rinkel verl. van Billington en Horn 1113, 26; Van Dalsum en Dehnert verl. van Ayre en Spychala 6—3, 2—6, 2—6. In het sportfondsenbad in Rotterdam werden Zondag de nationale zwemkam- pioenschappen voortgezet met de finales. De uitslagen luidden: 100 meter vrije slag heren: 1. en kampioen van Nederland Tjebbes (HPC) 60 sec. 2. Willemse (De Vechtstreek) 60.5 sec. 3. Zijlstra (SZCCL) 60.9 sec. 100 meter vrije slag dames: 1. en kam pioene van Nederland Hannie Termeulen (HDZ) 1 min. 0.9.0. 2. Geertje Wielema (De Robben) 1 min. 09.3. 3. Koosje van Voorn (DZN) 1 min. 0.9.4. 100 meter rugslag heren: 1. en kampioen van Nederland: Van de Veen (LZO) 1 min. 10.5. 2. Kievit (Aegir) 1 min. 12.6. 3. De Tombe (De Zijl) 1 min. 13.8. 100 meter rugslag dames: 1. en kam pioen van Nederland: Geertje Wielema (De Robben) 1 min. 14. 2. Joke de Korte (HDZ) 1 min. 15.4. 3. Janny Rubingh (DZN) 11 min. 17.9. 200 meter schoolslag dames: 1. en kam pioene van Nederland: Lies Bonnier (Aegir) 2 min. 59.9. 2. Nel Garritsen (RDZ) 3 min. 00.6. 3 Rika Bruins (GZ en PC) 3 min. 04.8. 400 meter vrije slag heren: 1. en kam pioen van Nederland: Ten Thye (LZO) 4 min. 58.1. 2. Ezenga (ZGC) 5 min. 04.8. 3. Tjebbes (HPC) 5 min. 07.3. 400 meter vrije slag dames: 1. en kam pioene van Nederland: Geertje Wielema (De Robben) 5 min. 29. 2. Greet Lugthart (ZCG) 5 min. 36.3. 3. Tine van Brenk (De Robben) 5 min. 41.5. B(j de internationale atletiekwedstrijden op het rugbyterrein van Murrayfield in Engeland heeft onze landgenote Puck Brou wer de 100 yards dames gewonnen in 11.1 sec., een nieuw Schots record.. Mejuffrouw P. Scrivens (Engeland) werd tweede en Shirley Strickland (Australië) derde. Mejuffrouw Scrivens had van de start af de leiding maar werd kort voor de streep door Puck Brouwer ingehaald. De tijd van Puck Brouwer lag 0.1 sec. beneden de beste tijd die in Schotland tot nu toe op deze af stand gemaakt is. Theo Saat (Ned.) won de eerste serie van de 100 yards invitatiewedstrijd voor heren in 9.9 sec. Laing (Jamaica) werd in deze serie tweede. De andere series werden gewonnen door La Beach (Jamaica) en Rhoden (Ja maica), respectievelijk 9.9 en in 10 sec. In de finale van de 100 yards heren deelde Saat de tweede plaats met La Beach. Win naar werd Rhoden in 9.7 sec. Na een nek-aan-nek race met de Austra lische athlete Johnston won Puck Brouwer ook de 220 yards. Voor haar werd een tijd van 22.2 sec. afgedrukt. Bij de heren won de Brit Green de 2 mijl in 9 min. 18.8 sec. Slijkhuis eindigde als tweede. vertaald uit het Engels. 23) Olivia zou verbaasd zijn geweest over de uitdrukking, die op Juanita's gezicht kwam, als ze zich de moeite had genomen, hieraan aandacht te schenken. Ze verwachtte geen antwoord en vervolgde: „Ik wil nu douchen, Juanita. Er komen vanavond gasten, ik trek mijn zwarte jurk aan." Carlos en Toni, zich niet bewust van de blikken, die hen volgden, keken naar de vuurgloed van de zonsondergang. Toni vol bewondering, maar Carlos met een bezorg de rimpel in zijn voorhoofd. Het was een zonsondergang van een zelfs voor Flamingo Eiland ongekende kleurenpracht. „Daar komt storm van," voorspelde Carlos, „maar het duurt nog wel enkele uren." Bijna teder voegde hij er aan toe: „Ben je bang voor storm?" Hij hoopte, dat ze het wél zou zijn. Hij wilde dolgraag als haar beschermer op treden, rnaar tot dusver had ze koel en be heerst geleken, vc.1 belangstelling luisterend naar zijn verhalen, maar door geen enkele emotie beroerd.Een vrouw had, in zijn ogen, niet het recht zo goed voor zichzelf te kunnen zorgen, vooral niet als ze zo aan trekkelijk was als dit Engelse meisje. Hij voelde, dat ze ontvankelijk voor liefde zou kunnen zijn.... Met welgevallen keek hij naar het slanke gespierde figuurtje, dat als een man op het vurige paard zat „Helemaal niet," antwoordde Toni en thousiast, „ik ben dol op een goede storm." Het was de laatste dagen steeds warmer geworden, zodat zelfs bij de rivier en op de „patio" geen verademing meer te vinden was, en ze voelde, dat een storm als een opluchting zou werken. Carlos zuchtte. Uiterlijk was hij een vol komen moderne man, maar diep in zijn hart wenste hij, dat een vrouw althans de vrouw, om wie hij gaf bang was voor gevaar of storm ofmuizen. Terwijl ze door het gras aan de kant van het moeras reden, kregen ze een man in het oog, die met zijn geweer op de schouder op een van de eilandjes in het moerasland stond. „Nigel", zei Carlos, terwijl hij zijn hand ten teken van groet ophief. Toni had een zon nebril op, maar ondanks dat was het licht van de zonsondergang zo schel, dat ze Nigel niet herkend had. Nigel zwaaide met zijn geweer naar hen en verdween dan in het hoge gras. „Hij moet vanavond niet te lang buiten blijven," merkte Carlos op. „Bij storm heeft het geen zin op jacht te gaan." „Hij is dol op de jacht, hè? Ik snap niet, hoe hij iets ziet in dit licht. „Hij is nu nog niet aan het schieten," I legde Carlos uit. „Maar als de schemering valt, komen de vogels te voorschijn. Dan breekt hét moment aan. Nigel schiet uit stekend. 't Is één van de weinige dingen, die hij werkelijk prima doet." Ze praatten over allerlei anders. De paar den waren rusteloos, als voelden ze de naderende storm. Toen ze het wijde land bereikten, gingen ze in galop over en ge durende de volgende ogenblikken onder gingen ze de extase van een rit in vliegend tempo. „Heerlijk was het," riep Toni uit, toen ze tenslotte omdraaiden om huiswaarts te keren. Ze schudde haar haren naar ach teren. Het was nog gloeiend warm en de transpiratie druppelde langs hun huid naar beneden. De paarden waren onvermoeid. Carlos lachte. Hij vond haar er met haar verwarde haren minder koel en beheerst, en hoogst aantrekkelijk uitzien. Ze had haar zonnebril afgezet en wilde deze in haar zak steken. Het paard Sharra scheen één en al verlangen om nóg een galop te maken. „Zullen we nog een keer? De paarden willen het graag. Houd Sharra goed in toom, Toni." Dit behoefde hij eigenlijk niet meer te zeggen. Toni reeds thans goed en ze genoot van elke rit met volle teugen. Het was heerlijk, na de hitte van de dag, in de avondbries ter ijden. „We zullen om het hardst gaan rijden tot aan de tweesprong," riep Toni lachend, terwijl ze Sharra de sporen gaf. Het wejrd een woeste galop met een krachtige zeewind pal in het gezicht. Sharra wilde op een echt racepaard lijken. Hij was sterker en jonger dan Carlos' paard. Toni bleef hem echter behoorlijk de baas en het gaf haar een wonderlijk gevoel van macht. Het was een opwindende rit. Zowel het paard als zijn berijdster gaven hun uiterste. Toni moest er even aan den ken, hoe ze zes weken geleden nog maar een beginneling was geweest, terwijl ze nu Sharra naar haar hand kon zetten. Op dat moment klonk er vlakbij een schot en het paard stijgerdeEr was geen tijd om bang te zijn. Ze was even erg geschrok ken als het paard, maar ze kon slechts aan één ding denkenZe moest haar macht over het woest stijgerende paard niet ver liezen! Ze hoorde iemand achter zich roe pen en vaag drong het geluid van nade rende paardenhoeven tot haar door. Als Sharra haar van zich af zou schudden, zou ze haar nek breken.En als ze met deze vaart in het moeras terecht zouden komen, was een verdrinkingsdood zeker. Toni spande haar uiterste krachten in en als door een wonder wendde Sharra zich op het laatste moment van het drassige moeras- land af en kwam na enige ogenblikken op de gewone weg tot stilstand. Toni voelde zich uit het zadel glijden en hierna was ze zich van niets meer bewust. Deze toestand duurde echter slechts enkele seconden. Toen ze weer bijkwam, lag ze in Carlos' armen, die haar in een mengeling van en thousiasme en verontwaardiging toesprak: ,,'n Schitterende prestatie, Toni! Heb je je niet bezeerd? Die stommeling van een Nigel! Hij wist toch dat we aan het rijden v/aren, hij zag ons zelfswas het zijn opzet om jou je nek te laten breken „Ik weet het niet," stamelde Toni, die half huilde, half lachte. Ze kon zich niet meer beheersen, nu alle spanning voorbij was, en de tranen liepen over haar wangen. „Ik heb het gevoel dat ik mijn armen uit het lid getrokken heb." „Drink dit." Carlos haalde een fles cog nac te voorschijn, die hij altijd in zijn heup- zak bij zich droeg, en gehoorzaam nam ze een slok. Ze voelde de drank branden, maar ze knapte er van op. Er kwam een glimlach op haar gezicht. „Ik geloof, dat Sharra ook zo'n slokje kan gebruiken. Het arme dier staat nog te trillen." „Dat idiote paard! Ik had je nooit op hem mogen laten rijdenzei Carlos, terwijl hij zich vol tederheid over haar heen boog. „Liefje, ben je er zeker van, dat alles in orde is Voor het eerst hoorde ze deze speciale klank in zijn stem. Het deed haar prettig aan en zijn armen, die hij om haar heen geslagen hield, waren sterk en bescher mend. Ze antwoordde langzaam: „Het spijt me, Carlos, dat ik me zo laat gaan, maar ik ben alleen maar wat van streek over het geval. Kijk niet zo bezorgd „Bezorgd!" Hij mompelde iets in het Spaans en keek Toni dan weer glimlachend aan. „Ik zou Nigel wat kunnen doen! Is het niet natuurlijk voor een man om tot alles in staat te zijn, wanneer de vrouw, van wie hij houdt, zo iets overkomt? Heb je het niet gemerkt, Toni, lieveling, dat ik van je houd HOOFDSTUK 14 Nigel was één en al verontschuldiging, toen hij later op de avond thuiskwam. Hij scheen geheel onkundig te zijn van het on heil, dat hij aangericht had tot op het mo ment, dat hij het huis betrad en Carlos hem tegemoet kwam met zijn verwijten. Toni was, ondanks haar protesten, naar bed ge stuurd en Olivia zat bezorgd naast haar, terwijl Juanita allerlei bevelen uit moest voeren. Uit de manier, waarop het Spaanse meisje koude compressen op haar voor hoofd legde, maakte Toni. op, dat het haar niets gedaan zou hebben, als zij verongelukt was „Het is niet nodig, de compressen zó nat te maken, Juanita!", viel Olivia scherp uit. „Ik heb die dingen werkelijk niet meer nodig," voegde Toni er met een glimlach aan toe. „Ik heb geen hersenschudding! Alleen maar wat schrammen en verrekte spieren „Toch ben ik van mening, dat de dokter moet komen," merkte Olivia op, nadat Juanita het vertrek had verlaten. „Al was het alleen maar om er helemaal zeker van te zijn, dat je werkelijk niets hebt." De oude vrouw wilde Mark echter liever niet laten roepen. Ze was van oordeel, dat deze jongeman Toni niet al te veel moest zien. Haar geweten speelde echter een rol. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 6