Thans 2 onderzoekingsstations in Nederlands duinlandschap Schroder 't OPKLAPBEDDEN PALEIS Katwijkse visser sloeg overboord HYPOTHEEK Aanbiedingen JAKO kerko 3 98 3 98 l.2® l.98 2.98 Ten dienste van vorsers Voorstellen van B. en W. aan de gemeenteraad Zandvoort Amsterdamse Beurs Halfweg BOEKHOUDEN en MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE INSCHRIJVING DANSLESSEN v-J net meisje Correspondent(e) Geroutineerde typiste vrouwelijke werkkrachten Strijksters een paar zeer bekwame schilders optekenaar-uitsnijder AUTOMOBIELVERKOPER Bontstoffeerster Leerjongen HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Haarlem mermeer Jubileum D. Schaafsma Postduivensport Dagvisser „Janny'' met slachtoffer naar IJmuiden Onderling Hulpbetoon bestaat zestig jaar Uitbreidingsplan- in-hoofdzaak SCHEEPVAART Brits vakverbond attaqueert regering Piano gevraagd PAKHUIS te huur gevraagd gevraagd „KURDISTAN" REPARATIES TAPIJTEN passende werkkring TANDARTS ASSISTENTE gevraagd leraar FRANS NI.O. leraar DUITS M.O. leraar SPAANS le klas Rijwiel en motormonteur Flinke Tuinjongen WINTER-INTERLOCK Aankomende Naaisters LEERLING-SCHRIJVER (MNL.) a. 1e Automobielmonteur b. ca ros serie bouwer c. leerling carosseriebouwer d. leerling automobielspuiter DINSDAG 2 SEPTEMBER 1952 Onze duinen zijn van grote betekenis I woords. In sterke mate werd behoefte ge- voor ons land. Allereerst doen zij dienst voeld aan gebouwen, die laboratorium als natuurlijke zeewering, ten tweede heb- accommodatie bezitten en tevens verblijfs- ben zij een geheel eigen flora en fauna. De I mogelijkheden bieden. Terschelling en bioloog, de botanicus en de geoloog vinden er allen een uitgezocht terrein voor hun werkzaamheid. Men kan het duingebied in twee sterk van elkander verschillende ge bieden verdelen: Ten Noorden van Bergen vindt men kalkarme duinen, ten Zuiden daarvan kalkrijke. Geen wonder dan ook, dat men twee onderzoekingscentra heeft ingericht: één op Terschelling, dat zich ook bemoeit met het grote natuurreservaat „De Boschplaat" en een tweede op Voorne. De gemeente Oostvoorne is zich lenvolle bewust van de wetenschappelijke waarde van haar grondgebied, zij heeft bijvoor beeld het plukken, uitgraven of vervoeren van zeldzame planten verboden, daardoor trachtend uitroeiing tegen te gaan. In 1948 kwam een aantal biologen en geo logen, waaronder vele hoogleraren, onder voorzitterschap van prof. dr. Th. Weevers bijeen, die zich uitspraken voor stimulering van het natuurwetenschappelijk onderzoek der duinen, in het bijzonder van het onder zoek in het vrije veld in de ruimste zin des Donderdag 4 September komt de ge meenteraad van Haarlemmermeer in open bare vergadering bijeen ter behandeling van zestien punten. Door het overlijden van de heer Th. Bisschop is een vacature ontstaan in de commissie van advies, ingevolge de woon- ruimtewet, kamer voor Zuid Haarlemmer meer-zuid. Mevrouw G. C. BlokkerVas tenhout en de heer J. G. Suidgeest zijn candidaten. B. en W. stellen de raad voor voor de winkels, gelegen aan de Huigsloter. en Lisserdijk in de gemeente Haarlemmer meer, te bepalen dat ze gedurende het tijd vak van 1 Mei tot en met 30 September gedurende de eerste vijf werkdagen ge opend mogen zijn tot 22 uur en des Zater dags tot 22.30 uur. Voorts stellen zij voor, dat een slagerswinkel met ingang van 1 October op Maandag tot 13 uur gesloten moet zijn, een kappers- en bakkerswinkel op Dinsdag na 13 uur en een kruideniers manufacturenwinkel op Woensdag na 13 uur. Uitbreiding van de Ambachtsschool De Ambachtsschool zal binnenkort moe ten worden uitgebreid om het toenemend aantal leerlingen te kunnen blijven huis vesten. Daarom zijn er plannen gemaakt naast het bestaande schoolgebouw een nieuw gebouw te stichten. De grond die hiervoor nodig is, heeft een oppervlakte van 15.938.90 m2 en is gelegen in het in voorbereiding verklaarde uitbreidingsplan in onderdelen Hoofddorp-West. Het be stuur der vereniging Ambachtsschool heeft aan B. en W. bemiddeling gevraagd voor de aankoop van de grond. Zij stellen de gemeenteraad voor van het rijk de grond aan te kopen en om niet te aanvaarden de fortwachterswoning, staande op het terrein. De gemeente zal de bouw van een nieuwe fortwachterswoning moeten financieren. Voor aankoop van een putzuigauto vra gen B. en W. de raad een crediet van ƒ30.000 beschikbaar te stellen. De auto kan gebruikt worden voor het leegzuigen van beerputten, van trottoirkolken en van verzande en verstopte rioolgedeelten, het wegzuigen van verstoppingen en opeen hopingen van vuil in sloten en het verza melen van vaste bezinkstoffen uit riolen. Voorts is overwogen de putzuiger geschikt te doen zijn voor reserve-waterwagen voor de aanvoer van bluswater op plaatsen waar dit ontbreekt. Ook zou de putzuiger kunnen worden gebruikt om onkruid ver delgende vloeistoffen te verspuiten. B. en W. stellen de raad voor de heer F. H. Bos, wethouder, te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand, spe ciaal belast met het voltrekken van huwe lijken. Maandag herdacht de heer D. Schaafsma te Zandvoort de dag, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de Spaarbank voor de stad Amsterdam. Als 23-jarige trad de jubilaris op 1 September 1912 in dienst bij genoemde instelling, waar hij reeds ge ruime tijd de functie van hoofdboekhouder en procuratiehouder vervult. In de feestelijk versierde kantoren aan het Singel te Amsterdam werd de jubilaris in bijzijn van het personeel toegesproken door de voorzitter van het bestuur dei- Spaarbank, mr. Van Heuckelom, die de verdienste van de heer Schaafsma voor de bank schetste en zijn ijver en plichtsge trouwheid ten voorbeeld stelde aan de jon geren. Namens het bestuur overhandigde mr. Van Heuckelom hem een geschenk on der enveloppe. In de avonduren had, eveneens in de kantoren, een receptie plaats, waarna een feestelijke bijeenkomst volgde. De direc teur van de Spaarbank, mr. Brantsma, huldigde de jubilaris en bood hem een cadeau en bloemen aan. Ook de voorzitter van de personeelsvereniging overhandigde bloemen en cadeaux. De Zandvoortse postduivenvereniging ..Pleines" hield een wedvlucht van Roosen daal, over een afstand van 93 km. Des morgens om 8.15 uur gelost, arriveerde de eerste vogel om 9.47.49 en bereikte een snelheid van 1016 meter per minuut. De uitslagen waren als volgt C. Visser 1 2 en 22, H. Bartens 3 en 13, C. K. Draijer 4, M. Buis 5 en 7, A. Dorsman 6 en 27, H. Lans dorp 8, A. Paap-Lukkassen 9 10 14 18 26 28 en 29, IJ. van 't Hert 11 15 19 20 en 25, A. Molenaar 12," P. Koper 16 en 24, J. Ko ning 17, H. Vleeshouwers 21, J. de Leeuw 23 en 30, C. Koper 31. Enkele leden hebben aan het bondscon- cours van Parkeston deelgenomen, uitge schreven ten bate van het Rode Kruis. De afstand bedroeg 220 km. Des morgens om 9 uur gelost, arriveerde de eerste vogel om 12.5.12. De uitslagen waren: A. Dorsman 1, C. Visser 2 en 3, C. Koper 4 en 6, K. van de Noort 5, A. Molenaar 7 en J. de Leeuw 8. Voorne werden als stichtingsplaatsen ge kozen. Op 1 Mei 1951 werd het biologisch station Schellingerland bij de Boschplaat op Ter schelling opengesteld, en juist dezer dagen is het slation „Weeversduin" geopend, dat genoemd is naar de eerste voorzitter van de Stichting voor Wetenschappelijk Duin- onderzoek, prof. dr. Th. Weevers, die in Januari 1952 overleed. De Oostvoornse architect de heer L. D. Klok heeft een uitnemend bij het land schapsbeeld aangepast gebouw doen ver rijzen, dat een ruim laboratorium bevat, voorzien van electrische aansluiting, water leiding en butagas, alsmede een donkere kamer, een woonvertrek, twee slaap kamers, elk met acht bedden en een slaap vertrek met twee bedden, een keuken, een douchecel, een garage en bergruimten. De twee gebouwen, waarover de Stich ting Wetenschappelijk Duinonderzoek thans beschikt, staan open voor werkende stu denten, die hun doctoraal examen hebben afgelegd. Zij zullen er kunnen werken aan hun dissertatie en gebruik maken van de woon- en slaapgelegenheid en van het la boratorium. Zijn er op een ogenblik meer gegadigden dan het aantal bedden be draagt, dan is er achter het gebouw nog ruimschoots kampeergelegenheid. Zuiver wetenschappelijk onderzoek blijft echter het doel. ..Weeversduin" is geen excursie-oord. geen museum. Hoofdzaak is wetenschappelijk werk. Dat deze centra in een behoefte vooi'zien. bewijst het feit, dat Schellingerland in 1951 1350 „mandagen" heeft gehad. Dit jaar verwacht'men dat dit aantal 2000 zal bedragen. Het buiten land was vertegenwoordigd door 15 Franse studenten. Ook uit Oxford en Cambridge komen gasten, terwijl in België eveneens belangstelling voor deze centra bestaat. Gedurende zomer en winter blijven de cen tra geopend. De kosten worden bestreden door bijdragen van wetenschappelijke ver enigingen en door incidentele subsidies. De dagvisser Janny (KW 61) vertrok Maandagmorgen uit Scheveningen naar zee om tussen Scheveningen en IJmuiden te gaan vissen. Met de eerste trek raakte de 44-jarige H. v. Duyn uit Katwijk met zijn voet ver ward in „de pees" van het net en hij ging mee overboord. De overige drie leden van de bemanning trokken direct zo snel moge lijk met de hand het net binnen, om de vastgeraakte v. Duyn boven water te krij gen en weer aan boord te helpen. Toch verliepen door deze werkzaamheden kost bare minuten. Toen het slachtoffer boven kwam sprong zijn broer J. v. Duyn over boord om een touw om het lichaam van de inmiddels bewusteloze matroos te krijgen. En zo kwam de man met behulp van de „jomper" aan boord. Een der drie leden van de bemanning paste kunstmatige ademhaling toe, en men zette zo snel mo gelijk koers naar de dichtstbijzijnde haven IJmuiden. De inmiddels bijgekomen ma troos is in zorgwekkende toestand naar het Anthonius-ziekenhuis gebracht. 3-315 Nederl. 47 A.K.U Unilever Philips Gloeil Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A. Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 90)4 g.l. 154 173'A 158A g.b. 321A 78 144 12014 92X 69% 153 145 g.l. 15314 153% 45^/,, 5014 40)4 7414 22-/,, 39% Openings koersen 9014 154),' 173)4 158 32354 7914 144 12014 93 A 68 153)4 145 15314 15354 4514 5014 40)4 7414 22% 3914 De nieuwste film van Charley Chaplih, die binnenkort in roulatie zal worden gebracht, speelt in artistenkringen. Charley Chaplin is niet alleen de schrijver van het scénario, maar ook de regisseur, de producer en één van de hoofdrolspelers. Enige van zijn kinderen heeft hij ook met een rolletje bedacht: op de foto ziet u van links naar rechts: Michael (6 jaar); Josephine (3 jaar) en Geraldine (7% jaar), die vol aandacht kijken naar een orgeldraaier uit de tijd waarin de film speelt. Vader Chaplin ziet u op de achtergrond. 1 October zal het zestig jaar geleden zijn, dat de vereniging „Onderling hulpbetoon" te Zandvoort werd opgericht. Deze vereni ging, de oudste in Zandvoort, stelde zich ten doel hulp te verlenen aan behoeftige gezinnen in het dorp en verrichtte in de loop der jaren prachtig werk. Daar het vijftigjarig bestaan niet kon worden her dacht, stelt het bestuur zich voor, het komende jubileum feestelijk te herdenken. In de loop van deze week zal men samen komen, teneinde daarvoor een definitief programma op te stellen. In de vergadering van de gemeenteraad van Haaiiemmerliede en Spaarnwoude is op 31 Juli gesproken over de verplichting die Gedeputeerde Staten de raad hebben opgelegd een plan van uitbreiding-in- hoofazaak vast te stellen voor het gehele gebied der gemeente. Aangezien de moge lijke indeling der gemeente niet bekend is zolang het rapport der commissie Ter Veen niet gepubliceerd is, meende de raad dat hij niet aan de verplichting kan voldoen. Aan de gemeenteraad was gevraagd het vastgestelde plan voor 1 Januari 1953 aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten te onderwerpen. Om dat deze datum nog niet bereikt is kunnen Gedeputeerde Sta ten geen stappen ondernemen een plan sa men te stellen. MARGATE. (Reuter). Het 8 millioen ar beiders vertegenwoordigende Britse vak verbond. TUC, heeft heden zijn eerste aan val op de conservatieve regering gedaan. Op het congres te Margate werd eenstem mig een motie aangenomen waarin de re gering wordt verzocht de in het begin van dit jaar ingevoerde betaling voor recep ten, gebitten en andere geneeskundige hulp af te schaffen. Dr. B. Cardew, die de motie indiende, verklaarde, dat in Juni 15 procent minder recepten waren afgegeven dan tevoren. Lancashire, het centrum van de textiel industrie, gaf de grootste vermindering te zien, aldus dr. Cardew. die het geen toe val noemde dat dit gebeurde in een streek die te lijden heeft van de depressie in de textielindustrie. Aalsdijk, 1 Sept. v. Norfolk te New York. Aalsum, 21 v. Bombay te Colombo. AikaiQ, 1 Sept. te Port Said. Alphai, 31 v. Bahia n. Antwerpen. Amsteldijk, pass. 31 Lizard. Amstelvaart, 31 v. Port Soedan n. Aden. Averdijk, 31 v. New Orleans te Houston. Algenib, 1 Sept. te Recife. Alhena, 30 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Altair, 31 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Anner.kerk, 1 Sept. te Cochin. Arkeldijk, 31 v. New York te Rotterdam. Aludra, pass. 31 Gibraltar. Aagtedijk, 30 190 m. O. Fort. Aleza. Amsteldiep, 31 465 m. N.t.W. Flores. Arendsdijk, 30 260 m. N.NO. Paramaribo. Ai undo, 31 320 m. W.t.N. Cp. Clear. Adinda, 1 van Pladju te Tjilatjap. Albireo, 31 v. Rotterdam te Bremen. Alblasserdijk, 30 v. Londen te Bremen. Aletta, 31 v. Telokanson te Pladju. Alioth, 1 van Hamburg te Antw. verwacht. Amstelstad, 31 170 m. WNW. Reykjavik. Annenkerk, 31 2S0 m. W. Cochin. Aigos, 30 v. Piraeus n. Morphubaai. Almkerk, 2 te Colombo. Amstelland, pass. 1 Finisterre n. Las Palmas. Ampenan, 28 v. Penang te Belawan. Amstelkroon, 1 v. Capelle te Rotterdam. Axeldijk, 30 v. Java te New York. Amstelpark, 3 v. Philadelphia te A'dam verw. Baarn, 1 Sept. v. Mollendo te Arica verw. Bantam, l Sept. v. Makassar te Soerabaja. Bloemfontein, 31 van Zanzibar te Tanga. Bonaire, 31 v. Trinidad te Paramaribo. Breda, 1 Sept. van Huacho te Paita. Blitar, 31 v. Japan te R'dam. Boschfontein, 1 Sept. te Marseille. Britsum. 31 v. Newport News te R'dam. Bengkalis, 1 Sept. v. Amsterdam n. Indonesië Borneo, 30 v. Soerabaja te Amsterdam. Bagan. 2 v. Barvakok te Singapore verw. Barend recht. 31 170 m. ZW. Ouessant. Bennekom, 31 1100 m. NO. Barbados. Bandjermasin, 3 v. Samarinda n. Balikpapan. Baloela, 31 v. Tj. Priok n. Makassar. Bontekoe. 31 v. Tegal n. Cheribon. Boschfontein. 1 v. Marseille n. Southampton. Biduk, 1 9 u. te Aden. Breda, 1 v. Paita n. Cristobal. Boskoop. 1 v. Barranquiila n. Cartagena. Caltex The Hague, 31 v. Sidon n. Rotterdam. Ceram, 31 van Karachi te Bombay. Cleodora, 31 van Bombay te Rastanura. Calex Pernis, 31 v. Sidon te Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 31 Kp. de Garde. Camphuys, 1 Sep-t. v. Soerabaja te Makassar. Castor, 31 v. Matanzas n. New Orleans. Ceronia. 31 720 m. ZO. Paramaribo. Caltex Leiden. 31 dwars Oporto. Chama, 31 380 m. o. Dondrahead. Cis tui a. 31 800 m. Z.ZO. Ceylon. Clave 11 a, 31 dwars Zuidpunt Corsica. Caltex Delft, 1 v. R'dam n. Sidon. Caltex Utrecht, 2 v. R'dam te Sidon. Delfland. 311 v. Itajai n. Paranagua. Drente, 31 v. Singapore te Belawan. Dalerdijk, 31 v. Vancouver te Rotterdam. Diemerdijk, 30 dwars Golf v. DuLce. Duivendreeht, 31 75 m. ZW. Ouessant. Delft, 1 v. Itiaja.i te Paranagua. Danae, 1 v. Gibraltar te Algiers. Delfshaven, pass. 1 Ouessant. Duivendijk, 1 v. St. John n. New York. Elmifia, 31 te Monrovia. Eendracht. 2 Sept. te Rotterdam verwacht. Ena, 31 dwars Manilla baai. F.sso Rotterdam, 31 470 m. NO. Flores. Esso Amsterdam, 7 22 u. v. Batoenrouge te H'oek v. Holl. verwacht. Esso Den Haag, 6 19 u. Pernis verwacht. Eendracht, 2 v. Kymassi te Rotterdam. Etrema, 2 v. Stanlow te Curacao verw. Friesland (KRL). pass. 31 Enggano eil. Falrsea, 31 v. Sydney te Rotterdam. Friesland (SSM), 31 v. Huelva te R'dam. Faimsum, pass. 1 Belle Isle. Graveland, pass. 31 Porto Prava Kaap Verd. eil. Gadila, pass. 31 Bona. Garoet, 31 v. Bitung te Ternate. Groote Kerk, 31 v. Amsterdam op de Elbe. Gouwe, 1 v. Monrovia n. Dakar. Hathor, pass. 31 Ouessant naar Tanger. Hydra, 31 v. Willemstad te Philadelphia. Hercules, 1 Sept. v. Levant te Amsterdam. Hoogkerk, 31 v. Oost Afrika te Amsterdam. Hecuba, 31 325 m. NW. Flores. Haarlem, 31 570 m. W.t.Z. Ouessant. Haulerwijk, 31 Sci'lly's gepass. Hector, pass. 31 Gavdo eil. bij Kreta. Hersilia, 31 280 m. ,W.ZW. Flores. Heelsum, 2 te Hamburg. Helicon, 1 te Cp. Haitiën. Helder, 1 v. Kingston naar Tela. Hera, pass. 1 Ouessant n. Barbados. Ittersum, 29 v. New Orleans n. Charleston. I los, 30 v. New York n. Ciudad Trujillo. Java, 1 v. Colombo n. Suez. Jagersfontein. 2 v. O. Afrika te A'dam. Joh. v. Oldenbamevelt, 1 420 m. Anderhalf- graadsikanaal. Kedoe, 31 te Penang. Kicldrecht, 1 Sept. te Singapore. Kota Baroe, 30 e Hamburg. Kaloekoe, 31 v. Makassar n. Ambon. Karaton, 30 v. Balikpapan n. Tarakan. Karossa, 31 te Tj. Priok. Kasimbar, 31 v. Semarang n. Soerabaja. Kalimantan, pass. 31 Str. Banka. Kota Gede. pass. 1 11 u. Ouessant. Laertes. 1 Sept. v. Semarang te Soerabaja. Loppersum, pass. 31 Finisterre. Larenberg, 31 v. Casablanca te Rotterdam. Lawak, 31 te Seattle. Leersum, verm. 6 Sept. v. Rotterdam n. Houston Lemsterkerk, pass. 1 Sept. Kp. St. Vincent n. Genua. Laagkerk. 31 Ras Fartak gepass. Leuvekerk, 2 Genua verwacht. Luna. 31 120 m. N.NO. Finisterre. Lutterkerk, 31 Marseille verwacht. Langkoeas. 31 v. R'dam te Brake. Le Male, 1 v. Pladiju te Soerabaja. Lieuve Vrouwekerk, 31 bij Smithknoll. Lindekei-k, 31 nog te Basrah. Lisefa, 30 v. Telokanson n. Pladju. Lissekerk, 31 te Rastanura. Laagkerk, 2 te Aden. Laurenskerk, pass. 1 Aden. Lemsterkerk, 2 Gibraltar gepass. Lutterkerk, 2 t.e Genua. Lekkerkerk. 1 te Damman. Leopoldskeik, 1 v. Koewait n. Bushire. Leuvekerk, 2 te Genua. Mariekerk, 31 te Antwerpen. Mataiam, 30 v. Gibraltar n. Beyrouth. Meerkerk, pass. 31 Gibraltar n. Genua. Mitra, 31 v. Port de Bouc naar Colombo. Myonia, pass. 30 Kp. Leeuwin. Macuba, 31 v. Curasao n. Genua. Muiderkerk, 30 van Rotterdam. Maaskerk, 30 v. Amsterdam n. W. Afrika. Markelo, CO v. Casablanca n. Kingslynin. Malvina. 1 te Balikpapan. Manoeran, 31 v. Dongala te Menado. Muiderkerk, pass. 31 Casquets n. Marseille. Maasdam, 31 Nantucket gepass. Mapia, 31 130 m. W. Ouessant. Metula, 31 bij Andamanen eil. Mirza, 31 bij Halmahetia. Murena, 31 380 m. NO.t.O. Sombrero. Merwede, 30 v. R'dam te Houston. Modjokerto, 1 12 u. te Londen. Maas, 1 te Algiers. Molenkerk, 1 v. Port Amelia n. Mombassa. Noord wijk, 31 v. Huelva naar Sluiskil. Nellv, 31 920 m. W.t.N. Fremantle. Nestor, 31 1180 m. Z.ZW. Fayal. Noordsm, 31 170 m. Z. Kp. Sable. Oranjefontein, pass. 31 Ouessant. Oranjestad, 31 v. Pto Limon. Ootmarsum, 31 520 m. Finisterre. Ovula, 2 v.* Suez te Mcna el Ahmadi verw. Oberon, 31 600 m. O.t.Z. Bermuda. Orestes, 31 120 m. Z.ZO. Mona eil. Omala, 1 v. Singapore n. Adelaide. Oranje, pass. 1 Malta. Overijsel, 2 v. Basrah te Bahrein verwacht. Polydorus, 31 te Penang. Prins Willem II, 31 v. A'dam te Houston. Prins Willem V. 31 in Golf v. St. Laurens. Prins Maunts, 31 v. Chicago te R'dam. Poelau Laut, pass. 31 Guardafui. Poseidon, 31 320 m. ZW. Bermuda. Prins Fred. Willem, 31 420 m. W. Kp. Wrath. Paula, 31 v. Port Swettenham te Singapore. Perna, 30 v. Singapore te Pladju. Prins Joh. W. Friso, 1 v. Antw te Hamburg. Prins Willem III. 250 m. W. Valentia. Phrontis, 2 te Gibraltar. Rafaela, 1 te Singapore verwacht. Reyniersz, 31 v. Donggala te Makassar. Riouw, 30 ten anker rede Chittagong. Rotti, 31 nog op rede Pamgkalpinang. Reael, 31 bij Enggano eil- Ridderkef-k, 31 210 m. N.NO. Finisterre. Rondo, pass. 31 Malta n. Halifax. Raki, 2 le Balikpapan. Rijnland, 30 te Rio de Janeiro. Roebiah, 28 v. New York te T.i- Priok. Scherpen dr echt, -30 v. Pto La Cruz n. Rio de Janeiro. Slamat, 30 v. Philadelphia n. New York. Straat Makassar, 1 Sept. Port Swettenham verw. Schiedijk, 1 September te Le Havre. Salatiga, 31 260 m. ZO. Okinawa. Schie, 30 740 m. NO.t.O. Guadeloupe. Straat Malakka, pass. 31 Kp. Cambodia. Saidja, 31 nog te Pladju. Sambas, 30 v. Makassar te Soerabaja. Siberoet, 1 v. Belawan te Padang verw. Sigii, 1 te Soerabaja. Sloterdijk. 31 voor anker Siam. Stanvac Pendopo, 31 op Paiembangrivier. Stanvac Talang Akar, 31 v. Port Swettenham te Penang. Swartenhondt, 30 van Menado n. Bitung. Stad Dordrecht, pass. 31 Finisterre. Stad Schiedam, 31 v. Lulea te Middlesboro. Stad Breda, 31 670 m. O.NO. Bei-muda. Stad Leiden. 31 390 m. NW.t.W. Finisterre. Stad Maastricht, pass. 31 Nooi dp. Gotland. Stad Maassluis, pass. 31 Trondheim. Stad Haarlem, 2 v. Lulea te Rotterdam. Stad Arnhem. 2 v. IJmuiden te Casablanca. Salland, 2 v. Amsterdam te Buenos Aires verw. Si'bajak, pass. 2 6 u. Kp. St. Vincent 5 12 u. Hoek van Holland verwacht. Soestdijk. 2 te D.ieddah. Tegelberg, 30 v. Mosselbaai n. East London. Tiba, 30 v. Trinidad n. Barbados. Tjipanas, 31 v. Kaapstad te Port Elizabeth. Tjitjalengka, 1 Sept. Mauritius verw. Talisse, 31 v. Antwerpen te Amsterdam. Titus, 30 v. Istanboel n. Catania. Tankhaven III, 31 v. Tj. Uban n. Bangkok. Telamon, 31 v. Philadelphia n. New York. Tiberius, 30 v. New Orleans n. Curagao. Tjibantjet, 31 v. Balikpapan te Bintang. Tjikampek, 31 v. Singapore n. Shimizu. Triton, 30 v. Bonaire n. Pto Cabetio. Tasman, 31 450 m. W.t.Z. Sabang. Tawali, 31 100 m. N. Flores. Ternate. 31 210 m. W.ZW. Kreta n. Port Said. Tibia, 30 dwars Masirz. Tomoii, pass. 31 Elba op Rode Zee. TominS, 1 van Tj. Priok. Tegelberg, 1 v. East. London n. Durban. Tarakan, pass. 1 Malta Veendam, 2 v. New York te R'dam. Van Riebeeck. 1 te T.i. Priok. Waal, 2 v. R'dam te Lissabon verwacht. Willem Ruys, 1 210 m. O. Dondrahead. Westiand, 31 te Rio de Janeiro. Winsum, 31 v. Dakar n. Freetown. Westerdam, 30 van Rotterdam n. New York. Waiwerang, 31 v. Singapore n. Soerabaja. Westerdam, 31 20 m. O. Start.point. Wieldrecht, 1 v. Palembang te Tj. Uban. Winterswijk, pass. 31 Dover. IJsel, 31 te Malta naar Patras- Zuiderkruis, 30 560 m. O.t.N. Kp. Race. Zonnewijk. 31 580 m. O. Belle Isle. Zeeland ,'KRL). 1 v. Port Soedan n. Suez. VOOR DIE PRIJS nergens te koop! Prima O. F. club- garnituur bestaande uit: 2 clubs en 4 stoelen voor slechts f 239. Bekleding naar keuze. 'T MEUBELHUÏS, Zijlwcg 2628. Haarlem. Nummer brieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Geld beschikbaar op le hypotheek. Billijke conditiën. Brie ven met opg. van het gewenste bedrag en van het onr. goed onder no. 600 aan het bureau van dit blad. Opleiding voor de Praktijkexamens Examens Juni en December 1953 Aanvang van beide cursussen 10 September Inlichtingen bij: P. v. Waveren Hogervorst, Veenberg- plein 14, Haarlem; W. Hartgring, Crayenesterlaan 57 Haarlem, Telefoon 25043 (b.g.g. 35453). Leslokaal: Nassauplein 8. VRAAGT PROSPECTUS DAGELIJKS van 3—6 en van 7.30—10 uur n.m. VOOR DE DANSACADEMIE VOOR R.K. Lid San Fiiippo Neri Raamsingel 16, Telefoon 11045, Haarlem Dubbele divanbedden, gez.matras m. 2 bedstcllen compl. 118.1 pers. divanbed m. bed- stel 52.1 pers. verende matras 64.2 pers. verende matras 89.—; 2 pers. divan- bed m. bedstel 89.Grootste keuze in opklapbedden. ook verticaal. 1 pers. opklapbed met ombouw 49.2 pers. 59.Ombouwen met boven- en zijkasten, ook blank eiken. Alles voorradig. Ook langer, breder en korter dan normaal, le klas. 15 jr. garantie. Grote keuze en lage prijzen. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8. H.-N., b(j Zaanenlaan. Gesloten huis. TELEFOON 23932 Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans NEE, JET, je kunt zeggen wat je wilt, maar bij VAN VEEN, Zijlwcg 26—28, Haar lem heb ik de mooiste kin derwagens gezien. En.... vergeet niet, vanaf f 2 per week en zonder vooruitbeta ling! of vleugel. Br. Teylinger- horstlaan 37. Tel. K 1751-9951 Wassenaar. MIDDENSTANDSWONING te koop gevr., leeg te aanv. indien mog. met garage in H'lem of omstr. Br. no. 594 HET IS ZO GEMAKKELIJK! U betaalt bij ons f 2.50 per week, zonder vooruitbetaling en één van die prachtige rij wielen is uw eigendom. VAN VEEN, Zijlwcg 26—28, Hrl. onverschillig waar of hoe groot. Brieven no. 598. voor het slopen met behoud van alle vrijkomende bouw materialen van 18 noodwin- kels met 4 werkplaatsen ge legen aan de Oosterduinweg 21—39 te IJmuiden-Oost. Da tum van sloop: 1 October 1952. Inlichtingen bij Smit's Bouwbedrijf N.V. Wijker- straatweg 130 te Velsen-N. Tel. K 2510—4255. WIJ BIEDEN u de mogelijk heid om goed gekleed te gaan. Pracht sortering: man tels, Costuums en Regenjas sen vanaf f 2 per week en. let wel: zonder vooruitbeta ling! VAN VEEN, Zijlweg 2628, Haarlem. HET Oosterse speciaal- adres voor vakkundige aan Perzische en De venter Expert-taxateur KLEVERPARKWEG 154, Tel. 1-5-0-4-7 Beschaafde jonge vrouw, on gehuwd, middelb. schoolop leiding, Staatsexamens mu ziek, examens stenografie en typen Nederlands, gewezen ass. administratrice en ass. secretaresse in Sociale in stelling, tevens bekend met archiefwerkzaamheden zoekt voor halve dagen, in H'lem, Omstr. of A'dam. Br. no. 609 Mevr. P. Leeuwenberg, Oran jeplein 3, Haarlem, vraagt voor terstond niet beneden 30 jaar. als noodhulp of voor vast. Zelfst. kunnende koken en werken. Zich te vervoegen aan bo venstaand adres tussen 1 en 2 uur of tussen 7 en 8 u. n.m. v. g. g. v. Leeftijdsgrens 20 jaar. Brieven no. 608 Taleninstituut vraagt: bekend met handelscorr. Br. no. 613. die van werkkring wil ver anderen, biedt zich als zoda nig aan, in bezit van di ploma's. Brieven no. 599. gevr. leeft. pl.m. 15 j. Zich melden Bekslaan 15, Voge lenzang. NOG SLECHTS BEPERKTE VOORRAAD HEREN PANTALON met band of elastiek HEREN HEMD of borstrok DAMESKOUSEN LINKSGEWEVEN ijzersterk van 1.98 NU LINKSGEWEVEN met mindering van 2.69 NU NYLONS - PERLONS OF ENKALONS met zwarte naad van 4.90 NU ANEGANG 22 TEL. 19743 - HAARLEM ADMINISTRATIE-KANTOOR vraagt in de Franse, Duitse en Engelse taal met praktijkervaring. Leeftijd pl.m. 25 jaar en Brieven onder no. 601 aan het bureau van dit blad. FLINKE VERKOOPSTER GEVRAAGD. Alleen zij, die met het textielvak en de damesconfectie bekend zijn, gelieven te reflecteren. Tevens AANK. VERKOOPSTER GEVRAAGD Aanmelden: „De Blauwe Winkel", Gen. Cronjéstraat 116, Woensdagavond tussen 6 en 7 uur. CHEMISCHE WASSERIJ vraagt Aanmelden Fa. J. LOTTGERING. Amsterdamsevaart 30. Ateliers voor Overhemden, Blouses en Pyama's vraagt voor onmiddellijke indiensttreding: Aanmelden: STEPIIENSONSTRAAT 50 HAARLEM. Na 20 uur Mej. R. BERKHOUT, M. van Heemskerkstraat 24. G. DE VREEDE, Van 't Hoffstraat 20. Mej. C. v. d. REEP, Schoollaan 92, Bennebroek. Wij kunnen nog plaatsen. Aanmelden van 5.005.30 uur N.V. RIPPERDA, Garenkokerskade 19, Haarlem. Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND te Bloemendaal kan worden geplaatst een Leeftijd circa 15 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de Directie te Bloemendaal, Ign. Bispinck- laan 19 of persoonlijk aanmelden bij de afdeling Sociale Zaken. REGENKLEDINGPALEIS vraagt voor direct Aanmelden Witte Hcrenstr 15 (zijstraat v.d. Zijlstraat) Haarl. Groot automobielbedrijf, official General Motors dealer, zoekt voor spoedige indiensttreding een erva ren en in Haarlem en omgeving goed ingevoerde voor de verkoop van personen- zowel als bedrijfs automobielen. Sollicitaties worden gaarne ingewacht onder no. 605 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD WIJNTJE. Ged. Oude Gracht 72. AUTOMOBIELBEDRIJF vraagt: Aanmelden: Automobielbedrijf Gebr. H. en F. KIMMAN N.V., Wagenweg 8—10, te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 8