Seizoen geeft Zandvoorters weinig reden tot klagen Predikbeurten Buitenlanders aan top onder hotelgasten Heemstede Lisse Bloemendaal Nieuw Vennep Haarlemmermeer Bennebroek HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Afscheid ds. M. M. de Jong Winkelbeurs geopend Mustafa Khamis wordt terechtgesteld Marktberichten Leiden Grootste stuwdam ter wereld SCHEEPVAART ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1952 Het slechte weer, waarmee de Septembermaand inzette, heeft in Zandvoort een einde gemaakt aan het badseizoen van dit jaar. Was op Zaterdag 30 en óók op Zondag 31 Augustus nog een gezellige drukte te constateren aan het strand en in het dorp, waar van vooral de strandpachters nog extra profiteerden, op Maandag 1 September had de grote uittocht der badgasten plaats en keerde Zandvoort in enkele uren terug tot de winterse rust. De overgang was dit jaar wel heel sterk. Andere jaren, wanneer de Septembermaand met fraai nazomerweer inzette, was de ommekeer niet merkbaar. Vele badgasten tekenden dan nog enkele weken bij en ofschoon dit ook dit jaar nog wel geschiedde en zelfs nieuwe badgasten voor het naseizoen hun intrek namen, wa ren dat toch geen aantallen van betekenis. Definitieve gegevens over het seizoen zul len ook dit jaar pas te verkrijgen zijn na 15 September, daar dit de officiële sluitings datum van het seizoen is. De hotels herbergen nog steeds gasten en op het strand blij ven de strandpachters aanwezig. Er mag een enkele zijn, die reeds wat strandstoelen naar de wintcrbergplaatsen doet verhuizen, de meesten gaan hiertoe nog niet over. Slechts „Bad Zuid" is met de definitieve afbraak begonnen en heeft het bedrijf ge sloten. Toch is reeds nu een overzicht van de uitkomsten over seizoen 1952 mogelijk. Vastgesteld kan worden, dat zowel in het dorp als aan het strand Zandvoorts inwo ners niet ontevreden zijn. Dat is de alge mene indruk, die men opdoet en dat zegt heel wat, want een Zandvoorter en zeker een seizoenwerker is altijd zéér voorzichtig in zijn uitlatingen en nóóit zult u hem horen roemen over de resultaten. Velen gaan uit van een abnormaal mooie zomer, zoals we die in 1947 beleefden, doch een dergelijke periode behoort tot de hoge'uit zonderingen en is daarom geen juiste maat staf. Aangenomen kan worden, dat seizoen 1952 tot de normale seizoenen gerekend kan worden, over het algemeen zelfs beter dan 1951. Weliswaar liet het fraaie zomerweer, vooral in het topseizoen nog al eens verstek gaan en beleefde men slechts drie Zonda gen waarop méér dan 100.000 mensen de badplaats bezochten. Daarbij was er één met 180.000 bezoekers. Van veel belang zijn de beide prachtige Paasdagen geweest, top dagen zoals men zo vroeg in het jaar sinds mensenheugenis niet kende en die er veel toe bijdroegen, dat de seizoenbalans naar „gunstig" oversloeg, waartoe het fraaie weekeinde van eind Augustus nog een extra stootje gaf. Wanneer wij bijvoorbeeld de heer Vallo aan het woord laten, die zijn „Bad Zuid" pas op 22 Mei opende en dus de fraaie Paasdagen niet medemaakte, horen wij, dat er geen enkele reden tot klagen is. Bij vorig jaar vergeleken vooral ook gelet op de mindere koopkracht van het publiek en het nog steeds ontbreken van voldoende logeergelegenheid constateerde deze een vooruitgang. Nog nooit verkocht men zo veel abonnementen, zowel voor het bad als voor de stoelen en men heeft zelfs een ogenblik moeten overwegen deze verkoop stop te zetten, omdat men anders in de knoop geraakte met de dagjesmensen. Tegenover de vele Zondagen met slecht weer staat dat het bezoek op de weekdagen dit jaar veel beter en groter was dan hét vorig seizoen. Duitsers komen weer Bij hotels kan worden vastgesteld, dat men practisch gedurende het gehele sei zoen volgeboekt was. Onder deze gasten was het aantal buitenlanders groter dan dat der Nederlanders. Er kwam een opmerke lijk groter aantal Duitsers. Zandvoort is blijkbaar bij hen nog altijd bijzonder in trek. Daarnaast waren er zeer veel Zwit sers, Belgen en bewoners van de Scandina vische landen en een respectabel aantal Amerikanen, hoewel niet zoveel als vorig jaar. Caravancamp succes Een bijzonder succes werd ook het fraai gelegen Caravancamp, dat dit jaar voor het eerst een volledig seizoen meemaakte. Nog altijd vertoeven er vele caravans. Men telde dit jaar een weekend van 61 wagens, tegen vorig jaar een van 29. In totaal werd het camp tot nu toe door méér dan twee duizend personen bezocht, waaronder 561 volwassenen. Ook hier was een opmerke lijk groot aantal buitenlanders. De Zweden spanden de kroon, dan volgden de Zwitsers, vervolgens de Engelsen, Belgen en Fran sen. Verder een klein aantal Italianen en zelfs enkele inwoners van Nieuw Zeeland en Australië. De heer E. H. van Breemen, de leider van het camp, was er van over tuigd, dat het volgend jaar de belangstelling nog veel groter zal zijn, reden waarom over verbetering der accommodatie en uitbrei ding der toiletten reeds onderhandelingen met het gemeentebestuur gaande zijn. Ook het nieuwe trekkerskamp „De Bran ding" aan de Noord-Boulevard slaagde uit stekend. De kampeerders zijn enthousiast over het comfort en de prachtige ligging van het terrein. Méér dan vierduizend per sonen werden geboekt, waarvan tweehon derd meisjes, duizend jongens, zestienhon derd in gezinsverband kamperende volwas senen, en veertienhonderd kinderen. Bui tenlanders en Hollanders zijn hier in aantal ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 7 September waargenomen door dr. J G. M van Walsem, Bronsteeweg 32, tel. 38o77 en dr. J. L. Tombroek, Burg. v. Lennepweg 1, tel. 38032. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Lanckhorstlaan il5, tel. 38573. Geopende Apotheek, ingaande Zaterdag 18 uur, Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tél. 38197: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Zondag wordt de medische dienst waar genomen door dr. H. A. Holl, Veldhorststraat 50, tel. 3155. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst van de artsen in Bloc- mendaal-dorp wordt van Zaterdagmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waar genomen door dokter H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, Bloemendaal, tele foon 23449. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Platanenlaan 10, Bloemendaal, telefoon 25769, b. g. g. 10920. De Zondags-, avond- en nachtdienst voor de aptotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt verzorgd door de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van dei- Ham)Bloemendaalseweg 341, Overveen. te lefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. ongeveer gelijk. Bij de buitenlanders ston den de Zwitsers aan de kop, daarna volg den de Noren, Zweden en Denen en ver volgens de Engelsen, Fransen en Ameri kanen, terwijl ook de Belgische Congo en Australië vertegenwoordigd waren. Vooral de Engelsen waren geestdriftig en een groep kampeerders schreef zelfs een en thousiaste brief vol lof en dank over hun kampeertijd in Zandvoort aan burgemeester Van Fenema. De heer Van Dijk, beheerder van dit kamp, is er van overtuigd, dat vol gend jaar „De Branding" te klein zal blij ken. Reeds nu moest een groep Fransen wegens plaatsgebrek naar elders worden verwezen. Ook het grote tentenkamp aan zee, waar de vier kampeerverenigingen hun comfor tabele zomerhuisjes weer hadden opge bouwd, bleek opnieuw te klein. De particuliere verhuur deed zeker niet onder voor die van verleden jaar en de ge maakte prijzen waren zeer behoorlijk. Slechts gedurende Juni bleven verscheidene inwoners met hun kamers zitten. Een bijzondere attractie bleek de nieuwe uitzichttoren. Juiste aantallen zullen pas na 15 September bekend worden, doch er waren verscheidene dagen in het afgelopen seizoen, dat de bezoekers in lange rijen voor de deur stonden te wachten. Goede omzetten De winkelstand toont zich eveneens te vreden. De omzet was zeker niet beneden die van vorig jaar, zij het dan ook dat Augustus door het vele slechte weer een daling te zien gaf, die echter het totaal niet meer kon beïnvloeden. Wat tenslotte de cafés en restaurants be treft, kan worden vastgesteld, dat alle weekeinden zowel op Zaterdag als op Zon dag een zéér groot aantal bezoekers op leverden, waartoe ongetwijfeld heeft bij gedragen, dat alle bedrijven met goede muziek-ensembles hadden gecontracteerd. Hiertegenover stond echter, dat het be zoek op avonden in de week weinig te be tekenen had en dat het terras-bezoek aan merkelijk geringer was dan vorig jaar. Het amusementsleven was nog van wei nig betekenis. Daardoor en door het slechte weer boekten de exploitanten van de beide automatenspeelzalen groot succes. Zandvoort heeft over 1952 dus niet te klagen. In de nu volgende wintermaanden zal van rust geen sprake zijn. Wie Zandvoort in 1953 gaat bezoeken, zal dan grote ver anderingen voltrokken zien. Het badhotel zal geopend zijn, het nieuwe hotel tussen de flatgebouwen op de hoek van de Strand weg eveneens. Een nieuw „Zuiderbad" zal tot een bezoek noden en vermoedelijk even eens het nieuwe hötelcomplex van de heer Pomper aan het einde van de Zeestraat. Op Zondag 14 September hoopt ds. M. M. de Jong in de middagdienst afscheid te nemen van de Nederlands Hervormde ge meente. De nieuwe predikant, ds. J. A. van Boven, hoopt op Zondag 5 October in de middagdienst zijn intrede te doen. De burgemeester van Haarlemmermeer, mr. J. F. Jansonius, heeft gisteravond in de Sporthal van Zwanenburg een winkel- beurs geopend, die uitgaat van de georga niseerde middenstand. De burgemeester sprak er zijn voldoe ning over uit dat ook de winkeliers in Zwanenburg hebben ingezien, dat het erop aankomt nieuwe wegen te vinden om het contact tussen publiek en neringdoenden te verstevigen. ZONDAGSDIENSTEN De doktersdiensten in de Haarlemmer meer zijn voor Zondag 7 September als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. J. Bult. Nieuw Vennep: dr. W. v. Haeringen. Zwanenburg: dr. A. Honingh. ZONDAGSDIENST Op 7 September a.s. wordt de Zondags dienst voor artsen waargenomen door dr. G. Manschot. Rijksstraatweg 18, telefoon K 2502 430. CAïRO, (Reuter) Mustafa Khamis, de 24-jarige Egyptische kantoorbediende die ter dood is veroordeeld omdat hij bij de relletjes te Kafr el Da war op 12 Augus tus de leiding gehad heeft, zal Zondag ochtend opgehangen worden. Dit is mede gedeeld in een communiqué van het hoofd kwartier van generaal Naguib, de Egyp tische opperbevelhebber. Bij de onlusten te -Kafr el Da war, die zich bij de Misr textiel fabrieken hebben voorgedaan, zijn 10 per sonen orn het leven gekomen en 23 gewond. Aan de 'fabrieken werd ernstige schade toegebracht. Te Leiden op Vrijdag ter veemarkt aan gevoerd: Aantal stieren 30. melkkoeien 65. vette koeien 210, vare koeien 205. graskalveren 25, vette kalveren 46. nuchtere kalveren 25, overgebracht vette schapen 100, weide scha pen 702, vette lammeren 600. varkens (zeu gen) 16, schrammen 108, biggen 246, paarden 2, veulens 19, geiten 10. Totaal 2409. Notering per stuk per kg.: stieren (fok) 400600, stieren (slacht) schoon 2.652,95, melkkoeien 8001200. vette koeien 8501175, schoon 2,503,vare keoien 500850, vaar zen 600—900, pinken 350580. vette kalveren 250350, levend gew. 1,802,15. nuchtere kal veren 40—70. lev. gew. 1,30—1,45, vette, scha pen 100—200. weide schapen 90—130, vette lammeren 7085. zeugen (drachtige: 220— 400. schrammen 60ÏÖ5, biggen 40152, veu lens 250450. geiten 15—40. tB-LVlL- S t LLll. JI1.UHUWH» Handel: stieren: traag, melkkoeien: vrij goed, vette kalveren: vlot, vare koeien: vlot. vaarzen, pinken en graskalveren: traag, nuchtere kalveren: vlot. schapen en lamme ren: stug, varkens en biggen: traag, veulens: traag, geiten: matig. „Ogen als sterren". (Rembrandt). De tanende roem van de oudgedienden uit de wereld van het celluloid duikt af en toe op in films, die daardoor een zekere kunst matigheid gaan bezitten. Anny Ondra-Willy Fritsch: twee namen van gelieven ener vorige generatie, aan wie men weliswaar een snik en een traan kan wijden, maar die niettemin weinig meer zeggen voor de „fans" van Maureen, Betty en Doris. En toch: dit goedmoedige spel met de herinnering heeft zijn bekoring. Anny Ondra, de „streberische" zangeres, die haar glansrol bedreigd ziet door een niet min der ambitieuze koriste en tenslotte moet bukken voor de jongedame, geeft daarmee eigenlijk al de symboliek van een verloren decennium aan. Deze lichte tragiek wordt omgeven door de requisieten van de ope rette en de vlotte muze der kleinkunst, zodat de bezoeker van „Ogen als sterren", als hij gevoel heeft voor dit speciale genre, ruimschoots aan zijn trek komt. Voortreffelijke muziek van Michaël Jary is ter opluistering in grote voorraden aanwezig. A. O. „Een vreemde ontmoeting" (Frans Hals). Een verhaal uit Hollywood óver Hollywood. En wel over een scenario schrijver, die last heeft van een gebrek aan zelfbeheersing. Hij wandelt zenuwachtig aan zijn nagels frummelend door het leven, iedereen op het gelaat timmerend die hem niet bevalt, en zijn slechte staat van dienst doet de verdenking op hem vallen, wan neer een meisje kennelijk in woede is ver moord. Dat is zuur voor de scenario-schrij ver want hij heeft net op dat moment zijn hart verloren aan een ander meisje, juist zo een als hij er nodig heeft. Ook met haar krijgt hij het echter door zijn driftbuien aan de stok, die haar eveneens doen ver moeden, dat hij de moord wel eens ge pleegd zou kunnen hebben. Tenslotte komt het bericht, dat hij onschuldig is, maar helaas net op het moment dat hij aardig op weg is om uit jaloezie zijn geliefde om hals te brengen. Deze bedankt tenslotte voor de eer. Ziedaar het verhaal, dat. niet anders dan langdradig mag heten en bovendien met grote onbekwaamheid ge regisseerd is. Humphrey Bogart is het drif tige scenario-schrijvertje en hij slaagt er geen enkel moment in aannemelijk te maken, waarom het meisje haar hart aan hem verliest. Zijn uitlatingen zijn boven dien niet op te vangen, aangezien hy om der tofheids wille steeds uit de hoek van zijn mond praat. W. L. B. „Terreur in Arizona" (Spaarne) Deze film toont ons een heerszuchtig man, Jack Halliday, die door vakkundige ver valsing van een laatste wilsbeschikking erfgenaam wordt van Don Pedro de Beren- do en eigenaar van een millioen aren land. Wee diegenen, die deze grond bewonen, want de nieuwe heerser organiseert hef fingen ineens, waardoor zij nauwelijks meer aan hun elementaire levensvoor waarden kunnen voldoen. De nood en de terreur is op het hoogst wanneer Don Red Berry de getergde bevolking te hulp komt. De wijze waarop hij dat doet zal vele Spaarnebezoekers wel bevredigen, maar formeel mankeert cr een cn ander aan, zo dat hij voor het gerecht gesleept wordt en de doodstraf tegen zich hoort uitspreken. Hoezeer hij overigens ook in de kringen van de uitvoerende macht wordt gewaar deerd blijkt doordat een sheriff hem helpt ontsnappen. De tweede Spaarne-film van deze week is „De wilde hengst" voor de aanduiding van welker inhoud wij slechts de begrippen „kruitdamp" en „recht" hoe ven te noemen. „Zij die wij vereren" (L i d o) Een film uit de tijd dat de verdelging der Ja panse macht nog een van de doeleinden was, die iedere Amerikaan dagelijks bezig hieldt en waardoor Hollywood een taak kreeg in de bezieling der Amerikaanse massa tot uiterste krachtsinspanning. Het verhaal is dramatisch genoeg om de film te vervullen van boeiende, vaak span nende scènes. De belevenissen van een groep verpleegsters op een van de Pacific- fronten zijn navrant en scherp in beeld ge bracht met grote cinematografische be kwaamheid, waardoor deze rolprent ook thans, nu de strijd tegen Japan een histo rische herinnering is geworden, geniet baar is. „Up in arms" (Minerva) Danny Kay behoeft geen aanbeveling. Ook in deze film geeft hij staaltjes van zijn onnavolg baar imitatietalent, dat meer tot de toneel- dan tot de filmkunst behoort. De film is een entourage van kleurige taferelen rond de figuur van Danny, die tenslotte in een soort Chaplin-achtige scène een aantal Ja panners vangt en daardoor tenminste ook nog wat aan zijn soldatenplicht doet, naast de grollen en grappen. „Fanfan la Tulipe". (Lux or). Voor de vierde week wordt in het Luxor Theater de Franse film „Fanfan la Tulipe" ver toond. „Simson en Delila". (City). Een reprise wordt gegeven van het verhaal „Simson en Delila", in kleuren gemaakt onder lei ding van Cecil B. de Mille. „Rotation". (Palace). Van „Rotation" gaven wij in ons blad van Woensdag een bespreking. In Cinema Palace draait de Duitse film „Rotation", waarover wij Woensdag reeds uitvoerig schreven. ZONDAG 7 SEPTEMBER 1952. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. J. Bronsgeest, H. Doop. 7: Ds. B. van Gelder, Jeugddienst. Woensdag 8.309: Avondstilte. Ds. J. Bronsgeest. Or ganist: Paul v. Westering. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waarden burg. Noorderkerk, VelSerstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 9: Dr. A. J. Rasker, H. Doop. 10.30: Dezelfde. Gezinsdienst. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn, H. Doop. Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Ds. S. H. J. Voors. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan 9.30: Kinderkerk. Dhr. C. D. Kousemaker. 10.45; Ds. S. H. J. Voors. Diaconessienhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. G. J. Waardenburg. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. W. J. van Elden. Jeugdkapcl Noord. Molenaerstraat. geen dienst. Oost, Zomerkade geen dienst. West, Leidsestraat. 10: Dhr. W. C. de Groot. Centrum, O. Groenmarkt geen dienst. Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Alle-Dag-Kerk. Dinsdag 3: Broederkerk. Park-laan. Rondetafelbespre- king. Woensdag 7: Waalse Kerk. Tweetalige dienst. Vrijdag 7.30: Broederkerk. Contact avond met gerepatrieerden. Ds. G. v. d. Weg Oud-voorganger van de Bond v. Evang. te Bandoeng. Eglise Wallonne. 10.30: Pasteur J. F. Baudraz. Church of England. Kinder- huissingel 3 p. m. Evensong. Rcv. Mossman. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Tukker. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: Adr. Bakker, Re dacteur van „Ziekentroost", Rotterdam. Woensdag 8: W. F. Kloos, Gouda. Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Joh. van Oostveen, Evangelist te Voorburg. 5: Dhr. H. v. d. Brink, Bloemen daal. H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jougdsamenkomst o.l.v. H. v. d. Brink. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. Vasseur, Kampen. Broeder gemeente. Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Litur gische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. Herdenking 75-jarige jubileum van kerk en pastorie. O. R. G. Centrum, Wester- houtpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstr. 3. 10 en 5; Ds. J. Enter Sr., van Rotterdam. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstr. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. Hoekema. Remonstr, Ge- rleform. Gemeente 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst Geref. Kerk. Kloppersingelkerk 10 cn 5: Ds. P. de Ruig. Voorber. H. Avondmaal. Wil- helminakerk 10 en 5: Ds. J. A. van Arkel. H. Av. Zuid-Oosterkerk 10 en 5: Ds. A. B. C. Hofland. H. Av. Geref. Kerk, Begijnhof kapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Dinsdag 7,30: Ds. H. v. d. Ketterij, van Alblasser- dam. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. G. Bilkes. Mussel. Baptiste Gemeente, geb. H. J. M. V. Lange Margarethastraat 13. 10: Ds. J. W. Weenink. H. Avondmaal. 11.30: Zondagsschool. 5: Ds. J. W. Weenink. 8: Jougdsamenkomst. Geb. „Salem", Bakenes- sergracht 65. Dinsdag 8: A. W. C. verga dering. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10 en 8 uur: Kapiteins Bouwens van Ga meren. (Totale actie). Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Samtyi- komsten. 10: Zondagsschool. 4: Openlucht- dienst Dreef. Donderdag 7.45: Bidstond. Vrijdagavond 8: Jeugdsamenkomst. Verga dering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Sa- komst (Broodbreken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal, Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Jac. v. Ruysdaellaan 7. Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molen straat 22. 10 en 5.30: Samenkomst.Zevende- Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Za terdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Ge meente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Gemeente van Christus, Spruiten- bosstr. 9. 10.15: Ochtenderedienst met Avond maal en Predicatie. 19: Avonderedienst met Evangelieprediking. Dinsdag 20: Vrouwen- bijbelklas. Donderdag 20: Bijbelstudie voor allen. Christen-Geloofsgemeenschap, geb. ..Rosenhaghe", Hoofmanstraat. 10: Samen komst. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Woensdag 8: Openluchtsamenkomst aan het Nieuw Guineaplein. H.-N. Iedere Zaterdag 8: Jeugdsamenkomst Benkoelenstr. 28. H.N. Geloofsgemeenschap „Maranatha", geb. „Sa lem", Bakenessergracht 65. 7.30: H. G. Sa menkomst Woensdag 5: Kindersamenkomst. Pinkster-Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47 Zaterdag 8: Openluchtprediking Spaarnho- venplein H.-N. Zondag 10 en 7: Samenkomst Dinsdag 8: Noorder Kapel. Minahassastr. H.-N. Samenkomst. Woensdag 8: Bidstond Ged. Schalkburgergracht 8. H.-N. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdient. Christian Science. Jansstr. 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zending kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Bcweging, Nas- sauplein 8. Tot 14 September geen dienst. Spirit. Kerkgenootsch. „Doorgang n. h. Hogere", Jansstr. 83. 10.30: Lezing door de WelEerw. Heer Ds. W. J. F. Meiners. Soest- dijk. Theologisch-Philosofische beschouwin gen met repliek. Ged. Oude Gracht 47. Vrij dag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. W. IJzerman, van Blokzijl. Immanuëlkerk 10: Ds. G. Koch. H. Doop. 7: Dr. H. v. d. Loos, Bijzondere dienst. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. Oos- terbaan. Stichting tot verbreiding van het Evangelie „Petra", Noorderkapcl (einde Mi- nahassastraal) Woensdag 7.45: Zangdienst. 8: Evangelisatie samenkomst. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9. 10.30 en 5: Ds. A. M. Boeijinga. H. Avondmaal. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Adr. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. Aula Lyceum. 10.45: Ds. J. W. Nieuwenhuijzen. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afdeling. Geref. Kerk. In alle diensten H. Avondmaal. Aula Lyceum. 9 en 5: Dr. A. Dondorp. Koediefslaan 10 en 5: Dr. P. J, Ri chel. Camplaan. 10 en 5: Ds. J. Mulder. Ger. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5:Ds. G. Staal, van Groningen. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10 en 8: Sr. Majoor A. L. Gladpootjes, uit Amster dam. 7: Openlucht Soendaplein. Woensdag 19.15: Openlucht Jephtaplein. Vrijdag 19.15: Openlucht Cederstr. Zaterdag 15.30: Open lucht Soendaplein. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. J. E. Drost. H. Doop. Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Dr. A. van Biemen, N.H. Bentveld. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. Pos, te Haarlem. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma 10.30: Dezelfde. H. Doop. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Ds. C. Soutendijk. Dg„ Haarlem. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woens dag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM: Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eerhard. H. Doop. 17: Ds. Knottnerus. Chr. Geref. Kerk: 10 en 17: Ds. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. J. C. Salverda. 7: Ds. M. M. de Jong. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. T. W. Broers, van Hoorn. Gerief. Kerk 9.30 en 3: Ds. D. Hoornstra. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. M. de Jong. 6.30: Ds. M. C. Don. Ab- benes. 9.30: Ds. M. C. Don 6.30: Ds. J. C. Sal verda. Bethelkapel 10: Ds. D. Broers, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Dr. J. G. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. G. van Veldhuizen Azn„ Rotterdam. H. Doop. 18.45: Bijzondere Kerk De Grand Coulee Dam, gelegen in de Columbia Rivier, in de staat Washington, is de grootste ter wereld. Zijn lengte bedraagt ongeveer 1300 meter en de hoogte 170 meter. Voor de dam bevindt zich een stuwmeer van 240 km. lengte. De Grand Coulee Dam urrd gebouwd o.a. met het doel door irrigatie in het Columbia-bekken een nieuw landbouwgebied te ontsluiten. Een machtige pomp met een capaciteit van 65000 pk. stuwt het water door buizen met een doorsnee van bijna 3% meter naar het> Feeder Canal de heuvel op. dienst. D§. Mr. G. A. Alma, Amsterdam- West. 18.45: Zangdienst. Medewerking Ned. Herv. Kapelkoor „De Toorts" 9: Ds. D. ter Steeg e. „De Kapel" geen dienst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Kon. Emmaschool. Raaf straat. 9: Ds. v. d. Mast. 10.30: Dr. v. d. Loos, Jeugddienst. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr. 7: Ds. G. Lans, van Amsterdam, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. Noorman, van Zaandam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Voorber. H. Avondm. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, geb. „Ons Huis". Dinsdag 8: Joh. H. van Oostveen, Evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 5: Dhr. S. den Blaauwen. Ned. Proi. Bond 10.15: Ds. Daalder, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 ert 5: Ds. K. M. R. van den Hoek. van Arnhem. Geref.. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud Geref. Gemeente 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Aalsum, 5 te Madras. Akkrumdijk, 4 te Dar es Salaam. Aiblasserdijk, 4 v. Hamburg te Rotterdam. A both, vertr. 5 v. R'dam n. Pto Alegre. Almkerk, 4 v. Colombo n. Aden. Altair, 5 te Bahia. Aludra, pass. 4 Ouessant. Ampenan, 5 te Port Swettenham verwacht. Amsteikroon, 4 Rotterdam terug v. proeftocht Amstelland, 4 v. Las Palmas n. S. Vincent. Argos, 4 v. Tel Aviv n. Haifa. Aaisdijk, 4 Nantucket gepass. Adinda, pass. 4 Straat Soenda. Agamemnon, 4 460 m. Z.t.O. Kp. Hatteras. Alcyone, 4 123 m. O.NO. Bahia. Aldegonda, 4 220 m. ZO. Kp. Ambodia. Aihena, 4 120 m. Z. Tenenffe. Alkaid. 4 Elba Cp. gepass. Amsteldijk, 4 640 m. O. Kp. Race. Amstelveen, 4 960 m. O.ZO. Guam. Armilla, 4 180 m. ZW. Kp. Cambodia. Arundo, 4 330 m. O.t.N. Belie Isle. Almdijk, 4 170 m. O.NO. Nantucket. Alpherat, 5 210 m. N.t.O. Bermuda. Arendsdijk, 4 Recife gepass. Aardijk, a v. New Orleans n. R'dam. Algen-tb, 5 v. Bahia n. Santos. Alphacca, 5 van Norfolk n. Trinidad. Amsteldiep, pass. 6 eil. Wight. Amsteistad, pass. 5 Belle Isle. Amstel'vaart, pass. 5 Kp. Guardafui. Bantam, 5 te Tj. Priok. Bennekom, 4 te Trinidad. Bengkalis, pass. 4 Kp. Finisterre. Biduk, 4 10.30 u. van Aden. Bonaire, 4 v. Georgetown n. Paramaribo. Baarn, 4 dwars Coquimbo. Baud, 4 v. Belawan n. Singapore. Biitar, 4 v. Rotterdam te Hamburg. Bloemfontein, 4 160 m. Z.ZW. Mogadishu. Bacchus, 4 v. Georgetown te Paramaribo. Boschfontein, 7 Southampton verw. Boskoop, pass. 5 Balboa n. Buenaventura. Britsum, pass. 5 Lands End. Caltex Delft, pass. 4 Oporto. Caltex Leiden, pass. 4 Malta. Caltex The Hague, pass. 4 Bizerta. Celebes, 5 Singapore verwacht. Chama, 4 v. Colombo n. Mena el Ahmadi. Cistula, pass. 4 Minicoy. Camphuys, 5 v. Makassar te Ambon. Cleodora, 4 in Golf van Oman. Corilla, 4 270 m. Z. Bali. Cottica, 3 v. Amsterdam n. Georgetown. Caltex Nederland, pass. 5 Kp. Finisterre. Dclfshaven, 4 Lissabon gepass. Duivendrecht, 4 45 m. Z. Las Palmas. Diemerdijk. 6 te Los Angeles. Elmin-a, 5 Dakar verwacht. Edam, 5 te Antwerpen. Eos, 5 v. Amsterdam n. Levant. Ena, 4 rede Miri. Esso Amsterdam, 4 480 m. W.t.N. Flores. Esso Den Haag, 6 R'dam verwacht. Esso Rotterdam, 4 880 m. W.ZW. Flores. Eerndijk, 4 150 m. O. Abaco. Etramea, 5 v. Curagao n. Santos. Farmsum, 4 700 m. O. Belle Isle. Friesland (SSM), 4 dwars Lizard. Fairsea, 5 180 m. N.NO. Finisterre. Graveland, 4 te Recife. Gadilla, 4 65 m. ZW. Oporto. Groote Kerk, 5 v. Hamburg te Antwerpen. Gaasterkerk, 7 v. Townsville te Sydney. Gooiland, 5 v. Cabedelo n. Las Palmas. Groote Beet', 5 300 m. W. Scilly's. Ga roet, 5 v. Makassar n. Semarang. Gouwe. 5 v. Dakar. Heemskerk, 5 v. Rotterdam te Sydney. Helicon, 4 v. Haiti n. New York. Ha t hor, 4 rede Tanger. Haulerwij-k, 4 560 m. ZO. Kp. Farewell. Hera, 4 490 m. NO. Fayal. Hermes, 4 300 m. W.ZW. Fayal. Hersilia. 4 520 m. W.t.Z. Ouessant. Holland, 4 v. Beira n. Moma. Hestia, 6 te Curagao verwacht. Hector, pass. 5 Gibraltar n. Bremen. Hecuba, pass. 5 ten Z. eil. Wight. Hos, 4 bij Turks eil. Ittersum, 5 v. Charleston n. Le Havre. Japara (KPM), 4 v. Palembang n. Soerabaja. Joh. v. Oldenibarnevelt, 4 530 m. O.t.Z. Diego Garcia. Kota Gede, pass. 4 Gibraltar n. Port Said. Kota Inten. 4 v. Suez n. DJedda. Kota Baroe, verm. 6 v. Bremen. Kalabahi, 5 v. Meraukee te Fakfak. Karossa, 4 v. T,j. Priok te Singapore verw. Karsik, 4 v. Tjiiatjap te Palembang. Kasimbar, 4 v. Soerabaja n. Kalianget. Kieldrecht, 4 200 m. ZO. Kp. Cambodia. Kedoe, pass. 6 Sabainfe n. Aden. Kertosor.o. 5 v. Balikpapap n. Zamboana. Lieve Vrouwekerk, 5 v. Hamburg te R'dam. Loenerskerk, 4 v. Bombay n. Aden. Luna, 4 v. Levant te Amsterdam. Lekkerkerk. 4 nog te Damman. Leopoidskerk, 4 te Bandarshapur. Leuvekerk, 4 65 m. ZO. Marseille. Lange, pass. 4 Oporto. Liseta, 4 v. Pladju n. Bangkok. Lutterkerk, 4 70 m. ZO. Ei_a eil. Larersberg, 5 v. R'dam naar Bari. Laertes, 6 v. Soerabaja te Tjiiatjap. Limbuig, 5 v. Tj. Priok naar Semarahg. Malvina, 4 v. Balikpapan n. Pladju. Marken, 4 v. Tj. Priok n. Bintang. Mataram, 5 te Beirouth. Maas, 4 bij Kp. Matapan. Maashaven, apss. 4 Lissabon. Mapia, 4 170 m. Z.ZW. Flores. Meerkerk, 4 t. h. v. Napels. Mentor, pass. 4 Lizard Head. Metula, 4 v. Vizagapatam n. Chittagong. Minjak, 4 v. Balikpapan n. Tarakan. Mitra. 4 90 m. ZW. Kreta. Maaskerk, 5 bij Bordeaux. Maeuba, 4 540 m. NO. Guadeloupe. Marisa, 5 360 m. NW. Nelson. Merwed'e, 4 v. Houston te Galveston. Maasdam, 5 480 m. W.t.Z. Kp. Clear. Manoeran. 5 v. Mcnado n. Balikpapan. Muiderkeik, 5 te Genua. Myonia, 6 v. Adelaide te Port Pirie verw. Nestor, pass. 4 terceira. Noordwijk, pas. 4 Ouessant. Noordam, 5 530 m. W. Seilly's. Nigerstroom, 5 v. Boma n. Duala. Oranje, 4 van Suez naar Colombo. Orestes, 4 v. Pampatar te Grenada verve, Obeion, 4 160 m. N.t.O. Flores. Omala, 4 120 m. N. Christmas eil. Ondina, 4 Str. Messina gepass. Ootmarsum, 4 560 m. W.t.N. Flores. Ovula, 4 120 m. O.NO. Bahrein. Oranjestad. 5 v. La Guaira n. Trinidad. Oranjefontein, pass. Dakar n. Kaapstad. Polydorus, 4 te Belawan. Poelau Laut, 4 140 m. W.ZW. Kp. Comorin. Poseidon, 5 te Plo Calbello verw. Prins Maurits, pass. 5 Vlieland. Prins Willem III, 5 325 m. O.t.N. Belle Isle. Pygmalion, 4 te Maracaibo. Phrontis, 5 dwars Algiers n. Port Said. Peraa, 5 v. Singapore n. Gelralton. Reynaersz, 4 v. Makassar te Soerabaja. Roepat, 4 te Hamburg. Rondo, 4 290 m. W. Lissabon. Rossum, pass. 4 Casquets. Radja, 4 v. New Orleans n. Baltimore. Rempang, 4 v. Holehaven n. Port Said. Ridderkerk, 6 v. Marseille te Genua. Riouw, >6 v. Chittagong te Penang verw. Sehiedijk, 4 v. Mobile te Rotterdam. Stad Maassluis, 4 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Maastricht, 5 v. Rotterdam n. Lulea. Stentor, te Barbados. Singkep, 5 v. Semarang te Soerabaja verw. Soestdijk, 4 te Aden. Sanrbas, 4 v. Kalianget n. Soerabaja. Siberoet, 4 v. Padang n. Semarang. Shedreeht, 4 dwars Bahia. Slolerdijk, 4 geankerd Kohsichang. Stad Arnhem, 4 Lissabon gepass. Stad Breda, 4 190 m. O.NO. Abaco. Stad Leiden, 4 440 m. W. Flores. Stad Vlaardingen. 4 360 m. NO.tO. Kp. Race. Straat Banka, 4 230 m. Zt..W. Cambodia. Straat Makassar, 4 v. Miri n. Manilla. Teiresias, 4 v. Soerabaja n. Probollnggo. Teucer, 5 v. Singapore te Port Swetteniham. Tarakan, 5 in Suez kanaal. Taria, 5 ten anker rede Liverpool. Tero, 4 v. Port Arthur n. Buenos Aires Tibia, 4 v. Mena el Ahmadi n. Pladju. Tjipanas, 4 v. Port Elizabeth n. East London. Teiamon, 4 v. New York n. Curasao. Tiberius, 4 330 m. NW. Curasao. Tamo, 4 Montevideo, gepass. Tankhaven II, 5 v. Palembang n. Belawan. Tawa-li, pas. 4 Kp. de Gata. Ternate. 4 Str. v. Jubal gepass. Titus, 4 v. Palermo n. Algeria. Tjibantjet, pass. 4 Natuna eil. Tjibodas, 4 v. Makassar n. Balikpapan. Tjikampek, 4 pass, ten W. Noordp. Luzon. Tiitjalemgka, 4 dwars Zuidp. Madagascar. Veendam, vertr. 5 13 u. v. R'dam n. New York. Van Riebeeck, 4 v. Tj. Priok n. Semarang. Waal, v. Gibraltar n. Valencia. Weltevreden, 6 v. Makassar te Soerabaja verw. Willem Ruys, 4 580 m. Z.ZO. Socotra n. Suez, Winterswijk, 5 v. Sluiskil te Huelva. Waterman, 4 v. R'dam til New York. Westland, 5 te Bahia. Willemstad, 5 v. Dover naar Madeira. Wonosari, 4 v. Hamburg te Rotterdam. Westerdam, 4 510 m. O. Kp. Race. Wield recht. pass. 4 Christmas eil. Woensdrecht 4 170 m. O.t.N. Aden. IJsel. 4 le Piraeus. Zaan. 4 te Holtenau. Zeeland ,'SSM), 4 v. Odense n. Stettin. Zuiderkruis, 4 v. Rotterdam te New York. Zorvnewijk. 4 120 m. Kp. Clear. Zeeland (KRL), ca. 14 te Londen verwacht. Schepen met passagiers, emigrerendeit en repatriërenden Aldabi. 9 Santos verwacht. Aihena, 15 le Rio de Janeiro verwacht. Alnatie, verm. 20 v. R'dam n. Buenos Aires. Bonaire. 10 Paramaribo verwacht. Boskoop. 6 le Buenaventura verwacht. Cottica. 12 Madeira verwacht. Fairsea, 12 te Port Said verwacht. Groote Beer, 12 New York verwacht. Indrapoera. verlr. 9 v. R'dam n. Ti. Priok. Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 Fremantle verw. Maasdam, 7 15 u. Southampton verw. Nieuw Amsterdam, 9 Southampton 10 R'dam verwacht. Noordam, 8 Rotterdam verwacht. Oranje, 11 Colombo verwacht. Oranjestad. 8 Port of Spain verwacht. Rijndam, ver. 6 14 u. v. R'dam n. New York via Le Havre en Southampton. Sibajak, verm. 26 v. R'daim n. Wellington via Panamakanaal. Veendam, 16 New York verw. via Le Havre en Southampton. Waterman, 13 New York verwacht. Westerdam. 8 New York verwacht. Willem Ruys. 10 Port Said verwacht. Willemstad. 10 Madeira verwacht. Zuiderkruis, vertr. 6 v. New York 15 R'dam verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 13