„Friezen moeten zich niet in een confectiepakje laten steken" RIJKSDAALDERS CADEAU!! KNALPRIJZEN BIJ KLEIN MAAR DAPPER KLEIN MAAR DAPPER Haarlems Matrassenhuis y BEHANGERS-NAAISTER jmeNBVL H. DE GRAAFF APOTHEKERS-ASSISTENTE 25 KORTING Reactie op burgemeesterlijke rede: Amsterdamse Beurs Heemstede Bedden, dekens, ledikanten, spiralen, STOUTENBEEK Woninginrichting machinestiksters en handwerksters leerling strijksters en leerling naaisters ERV. BOEKH. ng Gramofoonplaten! VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Voorstanders Friese Beweging vergaderen Vierjarig kind viel tussen schip en kade „Gelijkstelling van rassen - liquidatie van blanken" KLM ontkent bestelling van Comets Boeking van „douceurtjes" en Inkomstenbelasting Bezoekers uit 35 landen op de Najaarsbeurs Uitreiking diploma's voor geslaagden EHBO SCHEEPVAART Lagae volgt Pholien op DE MOOISTE KWALITEIT VOOR AUTOMOBIELEN TE KOOP: ERVAREN ervaren flinke BESTELLER CHAUFFEUR-BESTELLER JONGSTE BEDIENDE (VR.) in huis met JOBOTON IV Slechts f 148.- Naar aanleiding van de rede van de bur gemeester van IJlst, die de statuten van de „Stryboun Fryslan Frij" heeft gekwali ficeerd als „rebellie", is gisteravond te IJlst een openbare vergadering gehouden, georganiseerd door het „Kristlyk Frysk Selskip" en de „Stryboun Fryslan Frij". Voor het gebouw, waar de vergadering werd gehouden, stonden enkele honderden personen te luisteren bij de opgestelde luidsprekers. De eerste spreker was de heer Wybenga, redacteur van het Friesch Dagblad, die zijn rede in de drie volgende punten verdeelde: „Federaal Europa", „Friesland Vrij" en „een sterk IJlst". Een federaal Europa kan naar hij zeide niet sterk zijn indien de volkeren zich niet ontwikkelen kunnen naar de hun door God geschonken eigen aard. Kleine staten werden vroeger onderdrukt door grotere souvereine machten. Steden waren vroe ger zelfstandig om de eigen aard ten volle te kunnen ontplooien. Oorlogen ontstonden doordat de groteren de kleineren onder drukken. Ais voorbeeld noemde hij de Ieren, Basken en andere volken. „Veelvormigheid is gevolg van Gods scheppingsorde en deze moet er blijven. Wanneer men daarvoor opkomt, wordt men in IJlst uitgemaaktvoor rebellen. Fries land heeft een eigen aard en de zelfstan digheid moet daarbij aansluiten", zo zeide spreker. „De raad is het ihoofd der gemeen te en de burgemeester komt hier op het tweede plan. De raadsleden hebben zich te gedragen als vrije mannen. De burge meesters worden hoe langer hoe meer de zetbazen der regering. IJlst moet de vrij heid worden gelaten, zijn eigen zaken te regelen. Wij moeten ons niet in een con fectiepakje laten steken". Het vierjarige meisje Maria José Reinarz, wonende aan boord van een sleepschip, is gistermiddag te Rotterdam te water ge raakt en verdronken. Het meisje speelde op de roef van het schip, die afgesloten is met een hekwerk. Toen zij dit afgesloten gedeelte verliet en zich naar het gangboord begaf, heeft zij waarschijnlijk het handvat gemist, waardoor zij te water raakte. Zij viel tussen het schip en de Fijenoord-kade. Na vijftien minuten dreggen gelukte het een schippersknecht het meisje op te halen. In bewusteloze toestand is zij naar het Zui derziekenhuis vervoerd, waar bij aankomst bleek, dat zij was overleden. Dr. Gravemeijer over apartheid: „Wanneer men gelijkstelling van de ras sen in Zuid-Afrika eist, kan men evengoed de liquidatie van de blanke bevolking eisen", aldus het lid van het moderamen van de blanke bevolking der Nederlandse Her vormde Kerk, dr. K. H. E. Gravemeijer, die voor de organisatie van „in dienst der Kerk" te Goes een lezing heeft gehouden over Zuid-Afrika. Dr. Gravemeijer zal binnenkort weer naar Zuid-Afrika ver trekken om de geestelijke verzorging van de emigranten voor te bereiden. „De Neder landers", zo motiveerde dr. Gravemeijer, kunnen steeds terugvallen op Nederland, maar de andere blanken in Zuid-Afrika hebben geen ander vaderland. Gelijkstel ling van rassen betekent, dat zij onder de voet worden gelopen door de enorm grote groep zwarte bevolking en de groep In diërs, die Mohammedaan zijn. De oplos sing van dit tragisch rassenprobleem is volgens hem niet te bereiken door discri minatie, maar door dislocatie. De rassen moeten geheel afzonderlijk van elkaar voortleven. Dr. Gravemeijer leverde felle critiek op wat hij noemde „de onvolkomen en zeer tendentieuze berichtgeving van het Engelse persbureau Reuter, dat een vol komen foutieve weergave van de feiten geeft". De rechtspleging in Zuid-Afrika is wel is waar wat primitief, maar het is vol gens spreker niet waar, dat de niet-blanke bevolking wordt mishandeld. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Nederl. 47 90% g.l. 90% A.K.U 155% 154/ Unilever 175 g.l. 175/ Philips Gloeil 157% 157/ Kon. Petroleum 324 g.l. 323 A'dam Rubber 7814 78/ Holl. Amer. Lijn 144>4 144/ N. Scheepv. Unie 122/* 122 H.V.A 93 g.l. 93 Deli Mij 68 68/ Amsterd. Bank 15314 153/ Ned. Handel Mij 145 145 Rotterd. Bank 1531* 153/ Twentse Bank 153/ 153/ Anaconda Copper 45% 45 Bethlehem Steel 5114 51/ Republic Steel 40 40/ Shell Union 74»/i« 74/ 2211/1» 22/ U. S. Steel 40/ g.b. 40 De heer Fedde Schurer sprak vervolgens onder het motto „Butter, brea en griene tsiis" (boter, brood en groene kaas). „Er zijn thans veel mensen, die geen Fries wil len in school, rechtszaal en vergadering. Dit is verdrukking en cultuurloosheid, en hiertegen willen wij ons verzetten en er voor vechten zo lang wij leven", aldus de heer Schurer. Wie zijn volk zich wil zien ontplooien, moet zijn taal in stand houden. Het volk zelf moet zijn instrument in han den nemen om zijn cultuur te kunnen ont wikkelen en dit instrument is de taal. Daar het Fries niet de officiële omgangstaal mag zijn, wordt deze ontwikkeling beperkt. Het Friese volk heeft, naar hij zeide, nog altijd een minderwaardigheidsgevoel en spreekt daarom nog te weinig Fries. Een volk, hoe klein ook, moet zijn eigen geaardheid be houden ten behoeve van een sterk Europa. Naar A.N.P. in Londen verneemt heeft de K.L.M. in Engeland een order geplaatst tot aankoop van enige Cornets (passagiers vliegtuigen met straalaandrijving). Leve ring zou in 1954 of daarna moeten geschie den. Voorts verneemt A.N.P. dat ook de Nederlandse luchtmacht een bestelling in Engeland heeft gedaan. Hierbij zou de be langstelling voornamelijk uitgaan naar het Vickers Swift-gevechtsvliegtuig. Zowel de K.L.M. als de Nederlandse luchtstrijdkrachten ontkennen echter voor melde bestellingen gedaan te hebben. De officier van Justitie bij de' Rotter damse rechtbank eiste gisteren acht we ken gevangenisstraf tegen de 53-jarige L. H. van der M. uit Gouda. Volgens de dag vaarding zou deze zijn aangiftebiljetten voor de inkomstenbelasting over de jaren 1946 tot en met 1949 onjuist of onvolledig hebben ingevuld. De officier, die de zaak voordroeg, merkte op, dat Van der M. over deze jaren een bedrag van circa f 17.000 aan inkomen zou hebben verzwegen. Ook zou hij als directeur van een zeil makerij en scheepstuigerij het belastbaar bedrag op een aangiftebiljet voor de ven nootschapsbelasting niet juist hebben op gegeven. Verdachte, die verklaarde te goeder trouw te hebben gehandeld, zeide, dat hij het be wuste geld had besteed om relaties te be houden. Daar hij wilde boeken, ging hij tot fictieve boekingen over. Zijn raadsman lichtte dit als volgt toe: Zijn cliënt legt zich toe op het uitrusten van schepen met tuigage enzovoort. In dit bedrijf is het gewoonte met douceurtjes te werken indien men wil leveren. De door pleiter geraadpleegde scheepvaartmaat schappijen zeiden hem blij met deze ge woonte te zijn, want zou niemand douceur tjes geven, dan zouden scheepskapiteins voor de tuigage naar Antwerpen varen. Deze man had een ruim inkomen, hield zelfs over en daarom was er voor hem geen reden zijn inkomen met bedragen van enkele honderden guldens te verhogen. Verdachte zeide gedacht te hebben een boeking te moeten hebben en hij gaf toe, dat de „vorm totaal verkeerd is geweest". Zou hij de fiscus namen genoemd hebben van de personen aan wie hij douceurtjes gaf, dan zou hij ze als klant verloren heb ben. Pleiter betoogde nog, dat de bedragen zijn cliënt niet privé ten goede zijn ge komen. Voor het eerste tenlastegelegde vroeg de raadsman vrijspraak, van het tweede achtte hij de opzet niet bewezen en drong hij aan op een geldboete. Het aantal buitenlandse bezoekers, dat zich gedurende de eerste twee dagen van de Utrechtse Najaarsbeurs liet inschrijven, is hoger dan ter gelegenheid van de laatste Voorjaarsbeurs. Op deze beide dagen werden bezoekers geregistreerd uit meer dan 35 verschillende landen, verspreid over alle werelddelen. Uiteraard nemen onder hen onze nabuur- staten België en West-Duitsland de voor naamste plaats in. Daarnaast kunnen even wel ook worden gemeld een aantal Zuid- Amerikaanse staten zoals Chili, Uruguay en Venezuela en landen uit het Verre en Nabije Oosten, onder meer China, India, Iran, Israel en Libanon. Ook uit Australië en verschillende ge bieden uit Afrika werd «belangstelling on dervonden. VERZENDING VAN ZEEPOST Met'de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk moet zijn gepost, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Voor Indonesië en Nieuw Guinea: m.s. „Indrapoera" (6 September); voor Neder landse Antillen: m.s. „Delft" (9 Septem ber); voor Suriname: m.s. „Nestor" (17 September); voor Zuid-Afrika: m.s. „Pre toria Castle" (6 September); voor Canada: s.s. „Nieuw Amsterdam" (10 September); voor Argentinië, Uruguay, Chili en Bolivia: s.s. „Alberto Dodero" (9 September); voor Brazilië: m.s. „Alnita" (18 September): voor Australië en Nieuw Zeeland: s.s. „Strathnaver" (6 September). Donderdagavond zijn in het R.K. Ver enigingsgebouw diploma's uitgereikt aan leden van de R.K. vereniging voor E.H. B.O.. Onder de vele aanwezigen waren burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard, pastoor C. v. Mierlo, het bestuur van de afdeling Heemstede Nederlandse Vereniging voor E.H.B.O., hoofdinspecteur van politie A. Berentsen, dr. J. Hootsmans, de medisch leider van deze vereniging en een groep leden van de zusterafdeling uit Haarlem. De voorzitter, de heer N. Oud, sprak er zijn vreugde uit over het feit dat eindelijk de tijd gekomen was waarop de zo lang verwachte diploma's, waarvoor zo hard gewerkt was, konden worden uitgereikt. De medische leider, dr. J. Hootsmans zeide, dat het bezit van het diploma en het insigne niet impliceert dat men nu van E.H.B.O. alles weet, integendeel, men zal steeds moeten blijven oefenen. Daarna reikte hij de diploma's uit. Op verzoek van de voorzitter spelde de burgemeester de insignes op. Daarna hield de burgemeester een korte toespraak, waarin hij de geslaag den geluk wenste en zijn vreugde uitsprak over de groei van het werk der E.H.B.O. in Heemstede. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door pastoor C. v. Mierlo, die aanspoorde om verder te blijven oefenen. Daarna ont ving dr. Hootsmans, die wegens gezond heidsredenen zijn werk bij de E.H.B.O. moet beëindigen, geschenken van de ge slaagden en van de vereniging. Mevrouw Hootsmans ontving bloemen. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: R. A. H. Rhodius en K. Bijleveld; P. H. du Buisson en E. Sprokke- lenburg; H. J. J. van der Moolen en C. Th. M. Stolten; A. Drok en A. Lub; P. J. Stasse en L. de Graaff. GETROUWD: J. van Rooyen en G. M. Breed; A. Dubbeldam en L. Verduijn; K. Zwitser en J. Vollenga; A. S. Kabel en W. Weesie; H. A. Jonkers en A. C. W. van der Burg; J. J. M. Draijer en C. C. Seijsener. GEBOREN: Maartje Christina, d. van A. Dijkshoorn en C. N. de Jong; Geertruida Johanna, d. van H. de Graaff en G. Sas; Franciscus Johannes, z. van J. P. Schouten en M. E. Schildwacht; Rudolf, z. van J. Kui ken en A. Smits; Robertus Gerardus Francis cus, z. van N. J. J. Westerhoven en M. C. v. d. Drift; Gerjen Adi'iaan, z. van J. J. van Eijk en F. Huizebosch; Robèrt Eugene, z. van R. van Vlijmen en L. M. van Duin; Hen- ricus Joseph Maria, z. van A. F. H. Berg- feld en M. E. Th. v. Houten; Marcellinus Petrus Joseph, z. van G. Th. Delemarre en M. A. v. d. Laan; Theresia Antonia Maria, d. van W. Trossel en D. A. J. Otte. OVERLEDEN: E. M. Witbraad—Prince, 77 j.; W. J. van Breemen, 62 j.; J. KatVisser, 61 j.; D. van Essen, 54 j.; A. A. Mac Neill Schoute, 51 j.; E. J. W. DieckmanPieters, 55 j.; J. Meijer, 64 j.; mej. C. M. Schaper, 29 j. BRUSSEL (Reuter). Koning Boude- wijn heeft het ontslag van Pholien, de Bel gische minister van Justitie, aanvaard. Léonce Lagae, senator uit Gent, zal Pholien als minister van Justitie opvolgen. De Belgische minister-president, Van Houtte, heeft in een radiorede de verzeke ring gegeven, dat zijn regering niet zal af wijken van het beleid jegens politieke ver oordeelden, dat zij destijds heeft uitgestip peld. De regering Van Houtte heeft destijds gezegd, dat er geen sprake kan zijn van vrijlating van personen, die ernstige mis daden hebben begaan. In gevallen van De Bodt en Van Coppenolle is van deze lijn niet afgeweken en er is geen sprake van een algemene genademaatregel, aldus de premier. Algenib, 4 te Bahia. Alhena, 3 te Las Palinas. Annewkerk, 4 te Colombo. Aalsdijk, 3 van New York n. Rotterdam. Aldabi, 4 te Montevideo. Andijk, 2 te Vera Cruz. Amstelfcerk, 3 v. Lagos n. TakoradL Adinda, 3 v. Tjilatjap naar Pladju. Agamemnon, pass. 3 Crooked eil. Alcyone, 3 230 m. Z-ZO. Bahia. Aletta, 3 dwars Str. Riouw. Alikaid, 3 40 m. ZO. Brothers. Alphard, 3 90 m. N. Fernando Noronha. Amsteldiep, 3 320 m. W. Scilly's. Amsteldijk, 3 560 m. N.t.O. Flores. Arendsdijk, 3 t. h. v. Fernando Noronha. Armilla, 3 220 m. NW. Kp. Cambodia. Alphacca, 4 te Norfolk. Alpherat, 320 m. Z.ZO. Sable ell. Alwaki, 3 700 m. O. Trinidad. Aagtekerk, 5 v. R'dam n. Japan via Genua Aagtedijk, 3 te Rio de Janeiro. Amstelpark, 4 v. Amsterdam n. Norfolk. Aadsum, 5 te Madras. Akkrumdtjk, 4 te I>ar es Salaam. Al'blasserdijk, 4 v. Hamburg te Rotterdam. Alioth, vertr. 5 v. R'dam n- Pto Alegre. Almkerk, 4 v. Colombo n. Adten. Altair, 5 te Bahia. Aludra, pass. 4 Ouessant. Ampenan, 5 te Port Swettenham verwacht. Amstelkroon, 4 Rotterdam terug v. proeftocht Ams teiland, 4 v. Las Palm as n. S. Vincent. Amstelvaart, 4 v. Aden n. Mombassa. Argos, 4 v. Tel Aviv n. Haifa. Bloemfontein, 3 v. Mombassa. Bosch fontein, pass. 3 Gibraltar. Boskoop, 3 v. Cartagena n. Cristobal. Baam, 3 v. Antogafasta n. Valparaiso. Blijdendijk, 3 80 m. Z. Sable eil. 5 N. York verw. Bantam, 5 te Tj. Priok. Britsurn, pass. 4 Dungeness. Bennekom, 4 te Trinidad. Bengkalis, pass. 4 Kp. Fimsterre, Biduk, 4 10.30 u. van Adien. Bonaire, 4 v. Georgetown n. Paramaritx Caltex Nederland, pass. 3 Kp. St. Vincent. Ceronia, 4 v. Walvisbaai te Curacao verw. Caltex Utrecht, 3 250 m. O.ZO. Kreta. Oleodora, pas. 3 Str. Ormbez. Corilla, 3 210 m. NW. Cape. Callisto, 4 v. Montreal n. Lands End. Caltex Delft, pass. 4 Oporto. Caltex Leiden, pass. 4 Malta. Caltex The Hague, pass. 4 Bizerta. Celebes, 5 Singapore verwacht. Chama, 4 v. Colombo n. Mena el Ahmadl. Cistula, pass. 4 Mlnicoy. Duivendijk, 4 te New York. Delfshaven, 3 Kp. Finisterre. gepass. Delft, 3 te Antwerpen. Ena, 3 rede Miri. Enggano, pass. 4 Kp. Ambon. Esso Amsterdam, 3 500 m. W.t.N. Flores. Elmdna, 5 Dakar verwacht. Edam, 5 te Antwerpen. Eos, 5 v. Amsterdam n- Levant. Farmsum, 3 460 m. O. Belle Isle. Felipes, 5 v. Haiphong te Padju verw. Friesland (SSM), 3 dwars Wight. Fairsea, pass. 4 Wight. Gaddla, 3 dwars Kp. St. Vincent. Gordias, 3 v. Izmir n. Istanboel. Ganymedes, 4 te Georgetown. Garoet, 5 v. Ternate te Makassar. Graveland, 4 te Recife. Groote Beer, pass. 4 Scilly's. Gaasterkerk, 4 v. Townsville n. Sydney. Gooiland, 4 v. Bahia te Cabedelo. Heelsum, 4 v. Houston te Rotterdam. Hercules, 4 v. Amsterdam te Rotterdam. Haarlem, 4 v. Curasao te Amsterdam. Haulerwijk, 3 560 m. W.t.N. Kp. Clear. Hector, 3 dwars Kp. de Fer. Hecuba, 3 370 m. W.t.Z. Scilly's. Hera, 3 300 m. NW. Kp. Finisterre. Hersilia, 3 440 m. NO. Fayal. Hydra, 2 v. Philadelphia te New York. Heemskerk, 5 v. Rotterdam te Sydney. Helicon, 4 v. Haiti n. New York. Java, 3 240 m. W.ZW. Minlkoy. Kertosono, 4 v. Tj. Priok te Balikpapan. Karossa, 3 v. TJ. Priok n. Singapore. Kedoe ,4 6 u. v. Port Swettenham o, Pt Said. Kalabahi, pass. 3 Kp. Valsche. Kalianget, 30 v. Penang n. Singapore. Kota Gede, pass. 4 Gibraltar n. Port Said. Kota ïnten, 4 v. Suez n. Djedda. Kota Baroe, verm. 6 v. Bremen. Leuvekerk, 3 v. Genua n. Hamburg. Lutterkerk, 3 v. Genua n. Port Said. Langkoeas, 4 v. Hamburg te Rotterdam. Leerdam, 3 te Baltimore. Loppersum, pass. 3 Kp. de Gata. Lemsterkerk, 5 te Genua. Lieve Vrouwekerk, 5 v. Hamburg te R'dam. Loenerskeiik, 4 v. Bombay n. Aden. Lima, 4 v. Levant te Amsterdam. Meerkerk, 3 v. Genua naar Port Said. Marisa, 4 v. Nelson n. Miri. Maaskerk, pass. 4 Ouessant n. Bordeaux. Mariekerk, 4 v. Antwerpen te Amsterdam Meliskerk, 3 te Cochin. Maas, 3 bij Malta. Maeoma, 3 340 m. N.NO. Mauritius. Mentor, pass. 3 Dungeness. Mitra, 3 110 m. O. Malta. Murena, 3 1070 m. ZW.t.W. Azoren. Maashaven, ca. 8 v. Takoradl te Londen verw Macuba, 3 300 m. O. Guadeloupe. Malvina, 4 v. Balikpapan n. Pladju. Marteen, 4 v. TJ. Priok n. Birrtang. Maasdam 7 15 u. Southampton verw. Mataram, 5 te Beirouth. Nigerstroom, 3 dtwars Ambriz. Noordam, 3 580 m. O.tZ. Kp. Race. Notos, 1 v. Port au Prince n. Barranquilla. Nestor, pass. 4 terceira. Noordwijk, pas. 4 Ouessant. Oranjefontein, 3 v. Teneriffe n. Kaapstad. Ovula, 3 Mena el Ahmadl n. Gibraltar. Omala, 3 Str. Banka gepass. Ootmarsum, 3 360 m. NW.t.W. Flores. Overijsel, 3 te Bahrein. Oberen, 4 130 m. NW- Flores. Orestes, 4 te Carupano verwacht. Oranjestad, 4 v. Curasao n- La Gualra. Oranje, 4 van Suez naar Colombo. Prins Fred. Willem, 3 v. Montreal te R'dam. Poulau Laut, 3 200 m. W. Minicoy. Prins Fred. Willem, 3 t. h. v. Flamboro. Poseidon, 4 v. Curacao te Aruba. Prins Willem III, 3 625 m. o.t.N. Belle Isle. Prins Willem IV, 3 op St. Laurens. Polydorus, 4 te Belawan. Phrontis, 4 v. Oran naar Port Said. Riouw, 3 v. Chittagong n. Penang. Ruys, 4 te Montevideo. Rondo, pass. 3 Kp. St Vincent. Rodas, 4 te St. Vincent. Ridderkerk, 4 te Marseille. Sliedrecht, pass. 3 Recife. Sloterdijk, 4 te Kohsichang. Straat Makassar, 4 te Manilla verwacht. Sarpedon, 4 te La Guaira. Samarinda, 5 Ilo rio verwacht. Sibajak, 5 1 u. Hoek v. Holl. verw. Tomoxi, 3 v. Port Said tiaar Genua. Sabang, 3 ten aniker monding rivier Banjermasin Said, 3 rede Murutok. Sambas, 3 v. Soerabaja n. Kalianget. Scherpend recht, 3 430 m. N.t.O. Belem. Schie, 3 430 m. ZW. Flores. Sigli, 3 rede Semarang. Stad Arnhem, pass. 3 Kp. St. Vincent. Stad Leiden, 3 220 m. W.NW. Flores. Stad Vlaardingen, 3 200 m. NO. Kp. Race. Straat Malakka, pass. 3 ten W. Luzon. Stad Alkmaar, 4 v. Narvik te Cardiff verw. stad Breda, 3 240 m. ZW. Bermuda. Schiedijk, 4 v. Mobile te Rotterdam. Stad Maassluis, 4 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Maastricht, 5 v. Rotterdam n. Lulea. Stentor, te Barbados. Slngkep, 5 v. Semarang te Soerabaja verw. Soestdijk, 4 te Aden. Ternate, 3 19 u. v. Suez naar Colombo. Titus, 3 v. Catania naar Palermo. Tamo, 3 v. Buenos Aires n. Trinidad. Tabinta, 3 440 m. Z. Dondrahead. Tanikhaven II. 4 v. Tj. Priok te Palembang. Tria, 3 130 m. W.ZW. Ouessant. Tasman, 3 v. Penang n. Singapore. Ta wall, pass. 3 Kp. St. Vincent. Tjibantjet, 3 v. Bintant n. Hongkong. Tjitjalengka, 3 300 m. W.ZW. Mauritius. Tegelberg, 2 te Durban. Tiba, 4 v. Barbados te San Juan. Tiberius, 3 dwars Santiago. Tjiwangi, 2 v. Hongkong n. Singapore. Trajanus, 29 v. Curacao n. Mobile. Triton, 3 v. Aruba n. Pto. Plata. Teiresias, 4 v. Soerabaja n. Probolinggo. Teucer, 5 v. Singapore te Port Swettenham. Tarakan, 5 in Suez kanaal. Taria, ten anker rede Liverpool. Tero, 4 v. Port Arthur n. Buenos Aires. Tibia, 4 v. Mena el Ahmadi n. Pladju. Tjipanas, 4 v. Port Elizabeth n. East London. Uni, 2 v. Port au Prince n. Blue Fields. Van Heutsz, 3 v. Tj. Priok n. Palembang. Veendam, vertr. 5 13 u. v. R'dam n. New York. Waikelo, 4 v. Ampenan te Soerabaja. Wieldrecht, pass. 3 Krakatau. Woensdrecht, pass. 3 Ras JTartak. Waal, v. Gibraltar n. Valencia. Weltevreden, 6 v. Makassar te Soerabaja verw. Wlilem Ruys, 4 580 m. Z.ZO. Socotra n. Suez. Winterswijk, 5 v. Sluiskil te Huelva. Waterman, 4 v. R'dam n. New York. Westland, 5 te Bahia. Willemstad, 5 v. Dover naar Madeira. Wonosari, 4 v. Hamburg te Rotterdam. IJsel, 4 te Piraeus. Zijpenberg, 3 te Huil. Zeeland (KRL), 4 5 U. v. Port Said 8 6 u. Genua verwacht. Zonnewijk, 3 360 m. W.t.N. Kp. Clear. Zaan, 4 te Holtenau. Zeeland ,"SSM), 4 v. Odense n. Stettin. Zuiderkruis, 4 v. Rotterdam te New York. Aangekocht een grote fabrieksvoorraad tegen knalprijzen Wij verbrijzelen Iedere concurrentie! ^jïC1 Zaterdagmorgen 9 uur begint de verkoop TWEEDJASSEN, in alle kleuren voor KNALPRIJZEN KAMGAREN COSTUUMS, in alle kleuren voor KNALPRIJZEN BUIKCOSTUUMS, in alle kleuren, de grootste maten voor KNALPRIJZEN SPORTCOSTUUMS, in alle kleuren voor KNALPRIJZEN SPORTCOLBERTS, in alle kleuren voor KNALPRIJZEN EGYPTISCHE DAMES- EN HERENREGENJASSEN voor KNALPRIJZEN GABARDINE REGENJASSEN, in alle kleuren voor KNALPRIJZEN WINTERJASSEN, in alle kleuren voor KNALPRIJZEN FANTASIE PANTALONS, in alle kleuren voor KNALPRIJZEN BUIKPANTALONS, in alle kleuren voor KNALPRIJZEN HEREN, NU KUNT U WEER PROFITEREN! Dy NA BEZICHTIGING VAN ONZE DRIE ETALAGES zult ook U Dy zeggen VOOR BETERE KLEDING IS ER MAAR EEN ADRES voorheen ANEGANG 10, thans ""•SKI HOEK GEN. BOTH ASTRA AT 150 bij de Gen. Cronjéstraat HAARLEM-NOORD TELEFOON 12447 ZEGT HET VOORT DÜF"" Wij hebben géén filialen 1 Loopt dus niet verkeerd "THf Óndanks 'deze lage prflzen geven kij iedere koper op vertoon van deze advertentie DRIE PROCENT EXTRA KORTING! SPAARZEGELS WORDEN AANGENOMEN. Ford Sedan 1950, in staat van nieuw. Ford 1949 Sedan Custom. Ford Prefect 1950. Citroën 1951, als nieuw. Vauxhall six 1949. Austin 40 met schuifdak '49. Austin 10 1947, keurige wagen. Fiat 500 1940, iets aparts. Alle wagens worden onder 3 maanden schriftelijke ga rantie verkocht! Betalingen kunnen geregeld worden. Komt eens met ons praten, het verplicht U tot niets. Honderden tevredenheidsbetuigingen. Te bezichtigen in onze showrooms. Het adres van vertrouwen: Koningstraat 5658 Na 6 uur: 18974 of 16059. Telefoon 14267 Tot en met Maandag op alle artikelen enz. enz. WIJ SLUITEN van 10 tot 19 September WEGENS VERBOUWING BEDSTEL 109.— U BETAALD 85.— Dus nog 2 dagen koopjes halen GROTE HOUTSTRAAT 105 - Tel. 11485 Breestraat 82 - Telefoon 3556 te Beverwijk vraagt een niet onder 25 jaar om de leiding van het gordijn-atelier op zich te nemen. Alleen zij die aan deze eisen kunnen voldoen gelieven te solliciteren. Bij voorkeur na 17 uur of volgens telefonische afspraak. HAARLEMS CONFECTIEBEDRIJF Kleine Houtstraat 106 zwart, vraagt Aanmelden van 8—19 uur. CHEMISCHE WASSERIJ vraagt voor haar atelier Aanmelden Fa. J. LOTTGERING, Amsterdamsevaart 30. Volledige opleiding voor Half September begin van de cursus. Apotheek 'T GILDEHUYS, Tel. 12038, Koninginneweg 3 Hrl. In RUTECK'S CAFETARIA kunnen worden geplaatst: EEN SERVEERSTER VERKOOPSTERS VOOR DE BUFFETTEN Melden: Zaterdag 6 September van 10 tot 13 uur in Ruteck's Cafetaria. Kruisweg 22—24. GEVRAAGD: voor transportfiets. Leeftijd circa 30 jaar. Goed bekend in Haarlem en omgeving. FIJNWASSERIJ LIJFLANDER, FLORESSTRAAT 16. In wasserijbedrijf gevraagd Liefst bekend in Haarlem en Amsterdam. Brieven met beschrijving van vroegere en tegenwoordige werkkringen, leeftijd, godsdienst, verlangd salaris enz. onder no. 633 aan het bureau van dit blad. heeft nog vrije tijd beschik baar voor het bijh. van ad- min. etc. Brieven no. 631. VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 62, Hrl. Tel. 14637 Overal te ontbieden. Nummer brie ven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Gevraagd door Administra tiebureau Typen vereist. Steno en enige kennis v. boekhouden strekt tot aanbeveling. Brieven met opgave van verlangd salaris no. 630. Lwe Ge*e Hebt u geen platenspeler? Kiest dan de een ideale platenwisselaar wisselt 10 platen en kost Desgewenst kan de beta ling gemakkelijk geregeld worden. Voor gramofoon platen, langspeelplaten, platenspelers en platen- wisselaars, gaat u natuur lijk óók naar dat beken de adres: Haarlems Oudste Muziekzaak j MUZIEKIKSTRUMEHTTH OUDE GROENMARKT 28

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7