Alle Haarlemse eerste klassers startten met kleine overwinning Pas in de tweede helft was Haarlem Be Quick de baas Verdiende overwinning van Stormvogels op Blauw Wit RCH won verdiend, maar niet overtuigend, van Frisia Fel slotoffensief bracht EDO de overwinning Voetbalseizoen deed zijn intrede SVJ haalde eerste punten binnen tegen Zandvoortmeeuwen Voetbalprogramma Verdiende overwinning na 3-1 achterstand HFC bleef Be Quick meester: 4-3 Nederland niet naar wereldkampioenschap Luppens scoorde twee maal Van O-l naar 2-1 3 Beleefd Be Quick Zaterdagmiddagvoetbal Excelsior begint goed Voorwaardelijke schorsing Sittardia-bestuur Onze Gezellen wint eigen tournooi Improductieve voorhoede Schoten kon het tegen Ajax 2 niet bolwerken MAANDAG 8 SEPTEMBER 1952 Wij hadden het Zaterdag reeds voorspeld: de voetbalclubs uit Haarlem en omgeving maken een goede kans in de eerste wedstrijden van de nieuwe competitie. Maar dat de vijf eerste klassers met evenzovele overwinningen voor de dag zouden komen hadden wij zeker niet verwacht. Geen grote overwinningen waren het maar het waren toch wel uitslagen, die moed gaven voor de toekomst. Vooral ook omdat enkele verenigingen zoals EDO en Haarlem gehandicapt waren door geblesseerde spelers en met gemengde gevoelens de eerste competitiewedstrijd tegemoet zagen. Die gevoelens zijn niet bewaarheid, want ook EDO en Haarlem wonnen hun wedstrij den, evenals RCH, VSV en Stormvogels dat deden. Een begin in ieder geval, dat er zijn mag. In de eerste klasse A versloeg VSV op eigen terrein de afdelingskampioen van verleden jaar, Ajax. Dat is reeds meer ge- gebeurd en zo langzamerhand moet men wel gaan geloven aan de regel, die zegt dat de Amsterdammers eenvoudig niet kunnen v/innen in Velsen. Ook RCH startte goed, al was de een-nul overwinning op Frisia weinig overtuigend. Is de club uit het Heemsteedse Sportpark echter wat beter ingespeeld en hebben de voorhoedespelers voor hun schoten een betere richting gevonden, dan zal zij nog een hartig woordje meespreken in het ver der verloop van de competitie. Evenals trouwens EDO zonder Schij- venaar dat GVAV met een twee-een nederlaag naar het Noorden terugstuurde. Een uitslag, die de rood-zwarten met trots kunnen bezien. De Volewijckers is blijkbaar ook heel wat van plan dit jaar. Een vijf-twee overwin ning op Zwolse Boys zegt weliswaar niet zo heel veel, doch uit de uitslag blijkt wel dat de Amsterdamse voorhoede op schot is. En dat kan zeker niet iedere vereniging zeggen aan het begin van het seizoen. Zoals bijvoorbeeld Enschedése Boys en Wagenih- gen, die niet tot het scoren van doelpunten konden komen Zondag. De beide andere wedstrijden, Heracles DOS en SnoekNEC. eindigden in een overwinning van de thuisclub: respectieve lijk met twee-een en vier-twee. In de B-afdeling lukte het Haarlem de twee winstpunten uit Groningen mee naar Haarlem te brengen. Be Quick vond het blijkbaar niet volgens de regels van de be leefdheidsactie om de roodbroeken een nederlaag toe te brengen, ondanks het feit dat de Groningers geruime tijd de leiding hadden. Zij verloren uiteindelijk met vier- vijf. Stormvogels begon met een zege in de eerste klasse. Tegen Blauw Wit bleven de vogels met twee-een in de meerderheid. De club van Abe Lenstra begon minder goed. Heerenveen kon het tegen Vitesse op eigen terrein niet verder brengen dan een gelijk spel: twee-twee. AGOVV was beter op schot: zes-nul tegen het toch waarlijk niet zwakke Enschedé betekende een meer dan goed begin. De competitie van het Zaterdagmiddag voetbal is ook reeds begonnen. Wel niet met een volledig programma maar in de vierde klasse zijn twee clubs uit Haarlem en omgeving tegen elkaar in actie geweest. SVJ kreeg bezoek van Zandvoortmeeuwen en wist de eerste punten in de wacht te slepen. Het was een vrijwel gelijkopgaande wed strijd, waarin SVJ na 20 minuten door Van Leen de leiding nam en een kwartier voor het einde werd het uit een penalty zelfs 20. Zandvoortmeeuwen kon in de reste rende tijd de eer redden, zodat SVJ met 21 won. Kennemerland wist het in het tournooi om de Kromhout-motor niet tot de eindover winning te brengen. Na overwinningen op SNL en Robaver respectievelijk met 20 en 52, kwam Kennemerland Zaterdag in de finale tegen Kromhout en had tot zeven minuten voor het einde nog een 1O-voor sprong door Spanjer. Toen echter maakte Kromhout gebruik van een misverstand in de Kennemerland-verdediging en met 11 kwam het einde. De verlenging bracht geen beslissing, zodat strafschoppen de winnaar moesten aanwiizen. Hierbij toon de Kromhout zich de gelukkige zodat Ken nemerland zich, hoewel het ongeslagen was gebleven in dit tournooi, met de tweede prijs tevreden moest stellen. Dat de eerste klap een daalder waard is, dachten ook DWS, Leeuwarden en 't Gooi. Zij wonnen van respectievelijk Achilles (drie-een), Go Ahead (vier-twee) en Elinkwijk (drie-nul). Excelsior, dat het afgelopen seizoen het eerste klasseschap heroverde, snoepte in afdeling C de eerste w:edstrijd een punt af van MVV, dat niet verder dan een-een kon komen. De landskampioen Willem 2 boekte wel een overwinning en wel tegen Emma in Dordrecht: twee-een. BW en VVV brachten het tegen Sparta en SVV niet ver der dan een gelijk spel: nul-nul en twee twee. Verder waren er in afdeling C nog twee drie-een overwinningen. Namelijk van Ju liana in Den Haag tegen HBS en van Bra- bantia op eigen terrein tegen Sittardia. Longa tenslotte won overtuigend met drie nul van Theole. In de eerste klasse D waren maar liefst drie wedstrijden, die in een een-een gelijk spel eindigden LimburgiaFeyenoord, BleyerheideADO en XerxesEindhoven. TEC verloor voorts met vier-een van RBC, DHC verloor met vier-twee van NOAD en de afdelingskampioen van verleden jaar, Hermes DVS, beet met niet minder dan vijf-een in het zand tegen het Eindhovense PSV. oooooooooooo Het voetbalprogramma voor Zondag aanstaande luidt: Eerste klasse A: Zwolse BoysAjax; Volewijckers—Wageningen; Enschedése Boys—Sneek; NEC—GVAV; EDO—Frisia; RCH—DOS; Heracles—VSV. Eerste klasse B: Stormvogels—DWS; Blauw Wit't Gooi; Elinkwijk-Go Ahead; LeeuwardenHaarlem; Be QuickVi tesse: HeerenveenEnschedé; AGOVV Achilles. Eerste klasse C: MVVSparta; Excel siorWillem II; EmmaSVV; VVV Theole; Longa—Sittardia; Brabantia— Juliana; HBS-BVV. Eerste klasse D: EindhovenFeijen- oord; XerxesADO; BleijerheideNAC; Maurits—RBC: TEC—PSV; Hermes DVS —NOAD; DHC—Limburgia. Het bondsbestuur van de K.N.V.B. heeft het bestuur van de voetbalvereniging Sit tardia voorwaardelijk geschorst voor de duur van drie maanden met een proeftijd van één jaar. Aanleiding tot deze schorsing is het spe len van de wedstrijd oud-internationals tegen oud-Sittardia voetballers ter gele genheid van de opening van de Dekenale missieweek in Siltard op 26 Juli op het Sit- tardia-terrein. Ook de beide actieve spelers, die in het oud-internationalselftal uitkwa men, Van Bun (M.V.V.) en Vroomen (Chè- vremont) zijn ingaande 4 September voor vier maanden geschorst, waarvan 2 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Het bestuur van Sittardia kreeg deze straf omdat het zonder toestemming van de K.N.V.B. het terrein voor deze wedstrijd beschikbaar had gesteld aan de sportcom- missie van de missietentoonstelling. Doelman Ditchburn van Tottenham Hot spur pliLkt hier de bal weg van het hoofd van zijn clubgenoot Clarke, die het leer juist zelf wilde wegkoppen, in de league wedstrijd tegen Cardiff City. Haarlem heeft de competitie goed inge zet met een 5-4 overwinning op het Gro ninger Be Quick. Een zege die de Haar lemmers pas in de tweede helft, toen zij eerst een 2-0 en daarna een 3-1 achterstand moesten wegwerken, hebben weten te be werkstelligen door het heft volkomen in handen te nemen en te profiteren van ver- dedigingsfoutcn bij de thuisclub. Voor de Haarlemmers zelf zal dit resul taat min of meer een verrassing zijn, want voor de rust wilde het in de ploeg niet al te best vlotten. Terwijl Haarlem een kort combinatiespel liet zien, zorgde Be Quick met lange, meestal goed geplaatste trappen er voor dat de bal het veld overbrugde. Waar bovendien het Groninger binnentrio verrassend goed combineerde, kwam Haar lem in den beginne herhaaldelijk in moei lijkheden. Haar middenveld trok zich daarom terug, waardoor de voorlinie op zichzelf kwam te staan. Bovendien beging men daarin nog de fout, ondanks de waarschuwingen van trainer Kick Smit, de bal te weinig op de vleugels te spelen. Het bleef dus een opere ren in het centrum, maar daar werd Haar lem steeds weer onverbiddelijk terug ge wezen door de goed aansluitende Be Quick- verdediging. De Groningers hielden bovendien stevig onderling contact, zodat het accent bij hen kwam te liggen. Na 22 minuten kwam het eerste doelpunt: Odenthal werd uit positie gespeeld door de Groninger linkervleugel, vanwaar tenslotte een voorzet kwam. waar uit midvoor Rozema hard en onhoudbaar inschoot (1-0). Toen drie minuten later dezelfde speler een kalm rollertje inzond, waax-bij doelman Snijders over de bal heen viel en het dus 2-0 werd, leek het voor Haarlem werkelijk niet best. Wel ging vooral rechtshalf Boeree een grotere acti viteit ontplooien met een goede rugdekking door Odenthal, maar het initiatief bleef toch bij de thuisclub en er werd soms voor het Haarlem-doel hevig geschermutseld. Het was dan ook volkomen bij verrassing, dat rechtsbinnen Meyer vlak voor de rust uit een hoekschop ineens kon inschieten (2-1). Haarlem in de aanval Zoals gezegd is de tweede helft heel an ders verlopen. Onmiddellijk trok Haarlem ten aanval en in tegenstelling met de pe riode voor de rust liet zij nu het middenveld niet meer vrij. Kors en Boeree werden hier zeer actief en steunden de voorlinie goed, waardoor er meer eenheid in de Haarlem- ploeg kwam, met als gevolg meer zuiver heid in het speL Haarlem in de aanval tegen Be Quick in Groningen. Drie Groningers, onder andere Terpstra en Appel (eerste en derde van links) hebben zich in het doel opgesteld voor het geval dat keeper Koster er niet in mocht slagen de bal weg te werken. Nu werden bovendien de aanvallen langs de vleugels geleid, waarbij al spoedig bleek dat de Groninger linksback een zeer zwak ke schakel in de Be Quick-ploeg was. Met de bedoeling hem te assisteren trok de Be Quick-vei-dediging langzamerhand naar zijn kant met het gevolg, dat Groeneveld meer vinjheid kreeg. Toch had Be Quick het eerste succes. Na 9 minuten kreeg rechtsbuiten Vogt bij een opdringen van Haaidem een vrij veld en scoorde onhoudbaar (3—1), maar toen onmiddellijk daarna rechtsbuiten Hulsen, vrij staande, in de bovenhoek schoot, waardoor het 32 werd, kreeg Haarlem opnieuw inspira tie om door te zetten. En toen is eigen lijk Be Quick niet meer aan bod ge komen. Na 22 minuten scoorde Jacob de gelijkmaker, 3 minuten later werd het door Groeneveld 34 en spoedig daarna volgde opnieuw een goal van midvoor Jacob. Met de bedoeling de voorsprong te bevei ligen gingen de Roodbroeken toen de na druk leggen op de verdediging en dat is hun bijna nog duur te staan gekomen. Men liet Be Quick, dat voordien betrekke lijk weinig gepresteerd had, weer in haar spel komen en enige minuten voor het eind wist Lugthart de stand nog op 45 te brengen. Het algemeen offensief dat toen volgde, bracht voor Be Quick echter de be geerde gelijkmaker niet meer. Het Kennemcrland-tournooi, georgani seerd door Onze Gezellen, werd door de organiserende vereniging gewonnen. Aan dit tournooi namen deel: IEV (Velsen- Noord), EHS, VI. Vogels en Onze Gezellen. EHS en VI. Vogels speelden tegen elkaar gelijk (11), waarna strafschoppen EHS in de winnaarsfinale brachten. Onze Gezel len had daarna grote moeite met IEV en won slechts met 10. In de verliezersfinale wist IEV met niet minder dan 72 van VI. Vogels te win nen. De eindstrijd tussen Onze Gezellen en EHS bracht een spannende strijd, waarin Mathot voor rust Onze Gezellen aan een 10-voorsprong. hielp. In de tweede helft scoorde Wagemaker het tweede doelpunt voor de Gezellen, dat tenslotte met 20 in de xneerdei'heid bleef. Het was voor de HFC'er Hans Bussel man ongetwijfeld een pijnlijke gewaarwor ding, toen hij zich enkele minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Be Quick (Zutphen) strompelend naar de kleedkamers moest begeven. Busselman had een prima partij gespeeld, maar een oude beenblessurc dwong hem tot opgeven en de kans is zeer groot, dat HFC in de ko mende competitie niet meer over zijn uit stekende achterhoedespeler zal kunnen be schikken. Het is tussen HFC en Be Quick overigens een levendige partij voetbal geweest. Beide ploegen speelden een spel vol enthousias me en er was dan ook zeker geen sprake van een lauwe oefenpartij. Doelman Hey- ting moest in de eerste helft van de strijd een paar maal in actie komen bij gevaar lijke schoten van Teunissen. maar toen de HFC'ers er geleidelijk aan beter in kwa men maakte Tom Corbeth een tweetal fraaie doelpunten. In beide gevallen na zuivere voorzetten van Hein Winter. Toen HFC terstond na de hervatting de voorsprong op 30 bracht weer was het Corbeth geweest die een pass van Hein Winter onberispelijk afwerkte leek Be Quick verslagen. Maar Teunissen wist uit een fout van Heyting tegen te scoren en hoewel Hans Winter uit een solo-ren num mer vier op het bord bracht, gaven de Zutphenaren het niet op en Verhagen en Teunissen brachten de achterstand terug tot 43. HFC zorgde er hierna echter voor dat de overwinning aan de Spanjaardslaan bleef. Op de vergadering van de organisatie commissie van de wereldkampioenschappen voetbal 1954, die in Lissabon werd' gehou den, is besloten, dat de inschrijvingen voor dit tournooi uiterlijk 1 Februari 1953 moe ten worden ingezonden. Naar wij van de zijde van de K.N.V.B. vernemen, zal Ne derland niet voor deze wereldkampioen schappen inschrijven. Dc commissieleden Thommen (Zwitsex-- land), Barassi (Italië), Bex-gerus (Zweden), Vilizio (Uruguay), Sir Stanley Rous (Groot Brittannië) en Gassmann (Zwitserland) woonden de vergadering in Lissabon bij. Er is een schema opgesteld voor het eind- tournooi, dat naar men weet in Zwitser land plaats vindt. Er werd besloten, dat alle spelers, van welk deelnemend land ook, voetbalschoe nen moeten dragen. Op 14 Februari 1953 komt de commissie in Zurich bijeen ten einde de wedstrijden voor de voorronden, die reeds in 1953 worden gespeeld, vast te stellen. Maandag .en Dinsdag zal het bestuur van de F.I.F.A. in Lissabon vergaderen. De be sluiten door de commissie genomen, zullen aan het bestuur ter goedkeuring worden voorgelegd. De Stormvogels hebben het seizoen goed ingezet door de uitwedstrijd tegen Blauw Wit met 2-1 te winnen. Het spel der Vogels was nu nog wel niet direct overtuigend vooral voor de rust niet maar in ieder geval was de overwinning verdiend. Het feit dat Kraak er deze middag vrijwel niet aan te pas behoefde te komen, bewijst, dat de Stormvogels-verdediging de aanval van Blauw Wit aardig in bedwang heeft ge houden, terwijl de talrijke moeilijkheden, waarvoor de Blauw Writ-dcfensic werd ge plaatst, aantonen dat de aanvallen van Angenent c.s. niet van gevaar ontbloot waren. De Blauw Wit-speler Tjepkema passeert Kraak in de wedstrijd tegen Stormvogels. Het bleek later het enige doelpunt van de Amsterdammers, die met 2-1 verloren. Was de nieuwe doelman van Blauw Wit, Eype, niet in zo'n goede vorm geweest, Stormvogels had de zege met sprekende cijfers behaald. De eerste Stormvogels-aanvallen be loofden veel, temeer daar al spoedig bleek, dat het in de Amsterdamse defensie niet erg klopte, wat zich later zou manifesteren in het cadeau geven van tal van corners en gevaarlijk terugspelen op de eigen doelman Het vrij levendige begin werd gevolgd door een lange pex-iode van weinig boeiend spel. Blauw Wit zocht zijn heil in kort spel. dat steeds weer op Tol c.s. stuitte. Storm vogels' spel stond nu ook niet direct op een hoog peil, maar de aanvallen der Vogels waren, doordat men het spel meer open hield in ieder geval gevaarlijker. Even leek Blauw Wit wakker te schrik ken. Toen Kraak wat ver was uitgelopen, schoot Tjepkema net over de lat. Even la- Wat waren de doelpunten Zondagmiddag in het Heemsteedse sportpark, waar RCH de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen tegen Frisia speelde, duur. In twee maal vijfenveertig minuten zagen de duizenden toeschouwers langs de lijnen van een overwegend sterkere thuisclub niet meer dan één doelpunt, terwijl de wed strijd voor RCH toch haast wel een maximum aan kansen opleverde. Frisia, dat nagenoeg géén kans kreeg en ook de capaciteiten miste om een kans te scheppen, scoorde helemaal niet, zodat RCH uiteindelijk toch met een overwinning uit het veld kwam. Een overwinning, die toch ondanks alles volkomen verdiend was. Maax- vex-trouwen kon die overwinning de Racing zeker niet geven. Want hoe vlot men veelal ook combineerde en hoe wel doordacht men ook te werk ging, er bleek in die eerste competitiewedstrijd één groot mankement; impx-oductiviteit. Want hoe- vele kansen brachten de blauwzwarten om zeep tegen het vrij zwakke Frisia? We zullen ze niet alle memoi-eren, want het stond wel onomstotelijk vast dat de RCH- voorhoede die toch in de tournooien wel anders heeft bewezen volkomen van schot was. Voox-al rechtsbuiten Koster ver knoeide zowel voor als na de rust kansen, die het publiek tot een medelijdend hoofd schudden brachten. Er was echter nog een andere reden, waax-om het RCH niet wilde lukken. Frisia bracht namelijk een hechte achterhoede in het veld, waarover ongetwijfeld straks ook nog vele andere voorhoedes in de eerste klasse zullen struikelen. Dat die defensie hecht was, kwam omdat de Friezen een systeem speelden met een aanvallende (teruggetrokken midvoor) en een verdedi gende spil. En vooral ook omdat de eerste zijn taak als aanvaller volkomen negeerde en dus steeds in de achterhoede was te vinden, hadden de RCH'ers meer dan de handen vol om voor het Friese doel te komen. Uitstekende doelman Bovendien stond in dat doel een kee per, die in uitnemende vorm stak. Bij- lenga reeds vroeger door de Keuze commissie van de KNVB ontdekt was nagenoeg niet te passex-en. Hoe scherp Koster en Couwenhoven ook voorzetten en hoe ver en hard of hoe dichtbij en zuiver Van Lieshout, Gallis en De Wette soms ook op het doel schoten, Bijlenga was steeds op de plaatsen waar gevaar school. Eén maal moest hij zwichten voor de steeds maar aangolvende aanvallen van RCH. Dat was in de twaalfde minuut van de tweede helft, toen Gallis een paar meter naast het doel op de achterlijn een strakke voorzet gaf, die De Wette eenvoudig niet kón missen. Verder dan dat ene doelpunt liet Bijlenga en lieten de RCH'ers het niet komen. Zijn fraaie keepen bezorgde de Fries zowel bij de rust als na afloop een hartelijk applaus van het RCH-publiek, Zonder moeite Zoals gezegd: het bleef een-nul. Want de RCH-defensie had niet al te veel moeite met de schaarse en bovendien nog slecht en doorzichtig opgezette Friese aanvallen. Zo wel de backs Willemink en Van Rheenen als stopper Van de Brink lieten de vier man in de Frisia-voorhoede dan ook zelden in hun strafschopgebied komen. En kwam dat een enkele maal voor, dan was doelman Wille er nog om verder gevaar te be zweren. Al met al dus een wedstrijd, waarin RCH wel verre de meerdere was van haar tegen stander, maar waarin het die meerderheid door gebx-ek aan schutters niet tot uiting kon doen komen. Komt de RCH-voorhoede echter in de komende weken beter op schot, wel, dan zullen de blauwzwarten zeker een zeer sterk team gaan vormen, want het elftal als geheel maakte de onwennig heid in aanmerking genomen een solide indruk. ter werd een hard schot van dezelfde Blauw Witter door de Stormvogels-doelman fraai gestopt. Tegen de rust werd Blauw Wit op eigen helft teruggedrongen. Steeds meer plaats ten H. Snoeks en Tol de bal voor de Am sterdamse doelman, waar de verdediging zich slechts met de grootste moeite staande hield. Van Dijk kopte bijna in eigen doel en kopballen van Luppens en Angenent belandden in Eype's handen. Beteré tweede helft In de tweede helft was het spel aan beide kanten beter. Reeds in de eerste se conden moest Kx-aak bij een schot van linksbuiten Dhans de handen uit de mou wen steken. Aan de andere kant was het meteen raak. Na een nek-aan-nek race met Van Dijk kwam de snelle Luppens alleen voor Eype, die geen schijn van kans kreeg. (0—1). Deze tegenslag voor Blauw Wit beteken de geenszins, dat de Amsterdammers bij de pakken gingen neerzitten. En toen Tol, die een goede wedstrijd speelde, de bal vex-keerd plaatste, wist Tjepkema van dichtbij na zes minuten de stand op 11 te brengen. Bijna bracht Blauw Wit de stand op 21, doch dezelfde paal, die vóór de rust een doelpunt van De Boer voorkwam, stond nu Kraak terzijde. Vóór bet overige zorgde het trio v. d. Oever-Heilig-Venus er voor, dat Tjepkema c.s. niet gevaarlijk konden worden. Twaalf minuten voor het einde speelde Corbran te zacht op Eype terug, Luppens reageerde snel en Stormvogels had de lei ding. (1—2). Koekebakker kreeg kort hierna de kans van de dag om gelijk te maken, doch hij schoot recht in Kraaks handen. Vlak voor het einde trok Luppens er nogmaals tussen uit. Weer lapte hij de ge hele Blauw Wit-defensie aan zijn voetbal schoen, weer kwam hij alleen voor Eype te staan, maar nu richtte hij iets te hoog, zodat de 21 stand ongewijzigd bleef. Schoten speelde een vi-iendschappelijke wedstrijd tegen Ajax 2 en verloor met 5-1. De rust was ingegaan met 'n 0-2 score, waarna Tjeertjes voor een tegenpunt zorg de. Hierna kon Ajax 2 z'n technische over wicht in nog drie doelpunten tot uitdruk king brengen, zodat de Amsterdammex-s met 51 zegevierden. De EDO-supporters waren er bij de rust van de strijd EDOGVAV lang niet gerust op. Dubbelblank was toen de stand nog en een ieder moest toegeven dat de Groningers een kleine voorsprong wel verdiend hadden na deze eerste speelhelft. Toen het dan ook drie minuten na de hervatting inderdaad 1-0 voor GVAV werd, dacht niemand meer aan een Haarlemse overwinning, omdat de Groningse ploeg tot dat moment absoluut het beste voetbal had vertoond. Maar toch werd het nog 2-1 voor EDO dankzij een fel slotoffensief, waartegen de Groningers niet bestand bleken. Vooral in de eerste helft liep EDO naar z'n vox-m te zoeken. Met invallers voor Bax. Schijvenaar en Verdam kon de Haar- lemse ploeg aanvankelijk maar niet op toeren komen. De beide nieuwelingen Mul en Plaisiex-, die de binnenplaatsen bezetten, bleken in tempo tekort te schieten en in de achterhoede klopte het af en toe evenmin. De Groningse ploeg daarentegen speelde een pittige partij, die vooral op snelheid was gebaseerd en de eerste verrichtingen der bezoekers deden het ergste voor EDO vrezen. Reeds na 5 xninuten kreeg linksbinnen Le Crois een niet te missen kans, toen hij de bal maar voor het inlopen had, maar onbegrijpelijk ging de bal toch nog naast. En toen even later een hax-d schot, van Pais juist over de EDO-lat scheerde en kort daarop v. d. Berg een schuiver van Van Oosten maar net corner kon slaan, scheen het dat EDO zou verliezen. Het bleef voorlopig echter maar bij schijn. Wel behield GVAV het initiatief, maar tot aan de rust konden de Groningers hun veldovex-wieht niet tot uiting brengen. GVAV scoort Drie minuten na de hervatting, juist in een periode dat EDO in de aanval was, trok plotseling het Groningse vijftal er tus senuit en middexivoor Van Oosten kon v. d. Berg op kalme wijze passeren (01). Dit succes scheen echter de EDO-ploeg tot feller spelen te inspireren en omdat bovendien de bezoekers het wat rustiger gingen doen, kon EDO het spel langzaam maar zeker in handen nemen. De Haar lemse aanvallen wei-den gevaarlijker maar te kort spel in de voorhoede was oorzaak dat succes uitbleef. Een kwartier voor het einde werd EDO's overwinning ingeluid na fraai werk van linksbuiten Korevaar, die na een rush de bal voor het doel plaatste, waar Roodselaar gereed stond doelman Roffel onhoudbaar met een kopbal te passex-en (11). Winnende doelpunt Dit doelpunt had EDO juist nodig om de eindspurt in te zetten tegen een ploeg die de dreiging van een nederlaag over zich zag komen en niet meer in staat bleek hetzelfde tempo van de eerste helft op te brengen. EDO's aanvallen werden talrijker en zes minuten voor het einde viel de beslissing. Opnieuw zette Korevaar de bal fraai voor en nu schoot Mul de bal beheerst achter doelman Roffel. Met dat doelpunt won EDO de wedstrijd

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5