EDO behaalde tweede zege: twee-nul tegen zwak Frisia Stormvogels hield geen rekening met reputatie van DWS: 3-0 VSV zag moeizaam verkregen 2-1 voorsprong teniet gedaan Haarlem moest tegen Leeuwarden de hele verdediging vervangen ■Clowntje Rick Alleen TYBB kon tot een overwinning komen: 3-2 Van Onselen scoorde prachtig doelpunt Toch overwinning met vier-twee Gelijkspel tegen Heracles Bloemendaal, EHS, OG en THB wonnen hun eerste wedstrijd Villoresi won Grote Prijs van Modena Lorenzetti kampioen in de 250 cc-klasse Friezen speelden wederom sterk verdedigend Derde klassers Brand in Belmont Park doodt drieëntwintig renpaarden Wees een Heeren scheer U iedere morgen met Voor de kinderen FEUILLETON Flamingo Eiland door Dorothy Quentin Jenny Kammersgaard moest opgeven Vi erdeklassers A utomobilisme MAANDAG 15 SEPTEMBER 1952 Het is EDO gelukt de tweede thuiswedstrijd eveneens in een overwinning om te zetten, maar de twee-nul zege op Frisia zal de EDO-supporters toch weinig reden tot tevredenheid gegeven hebben. Het spel in deze ontmoeting stond op een laag peil en vooral het stug verdedigende spel van de Friezen was maar matig naar de zin van de weinig productieve EDO voorhoede. Maar deze linie, hoe improductief ook, smaakte toch het genoegen van de zeer weinige kansen een goed gebruik te maken en dat is tenslotte wel een grote verdienste. Het spel der Friezen is in Haarlem ge noegzaam bekend. Nog verleden week maakten we er kennis mee tegen RCH en vooruit wisten we dat de kracht van dit elftal uitsluitend zou schuilen in de hechte verdediging met doelman Bijlenga als uit blinker. Maar deze uitstekende doelman behoefde er deze middag nauwelijks aan te pas te komen, want EDO's aanvalsspel was te zwak om de Frisia-verdediging be paald te verontrusten en vijf kwartier lang hebben de Haarlemse aanvallers, bij wie Koreyaar ontbrak en onvoldoende door Klein werd vervangen, getracht het doelgebied voor de Friese, crack gevaarlijk te benaderen. Slechts eenmaal kon Plaizier een goede voorzet geven maar Klein miste de prach tige kans grandioos. Doelpunten bleven dus tot de vrome wensen behoren. Ook aan de andere kant, want Karpes en vooral Koning waren San- tema c.s. volledig de baas en doelman Van de Berg kreeg weinig moeilijk werk. Doelpunten duur Zo was het dus helemaal in overeen stemming met het spelbeeld dat de rust met blanke stand kon ingaan en ook in de tweede helft zouden de doelpunten duur blijken te zijn. EDO's voorhoede kon maar niet het juiste tegenspel vin der; alle aanvallen bleven vruchteloos en Backers c.s. hadden de EDO-voorhoe- de, waarin Plaizier nog al eens remmend werkte, zodanig in bedwang dat het pu bliek verstoken bleef van het befaamde keeperswerk van Bijlenga. Ook nu deden de Friezen weliswaar veel aanvallen maar veel verband en overleg vielen er niet te genieten en een nul-nul uit slag doemde reeds in hét vooruitzicht. Totdat een kwartier voor het einde de EDO-linkervleugel er eindelijk in slaagde zich van de tegenstanders los te maken en De Haarlemse derde klassers zijn op de eerste dag van de competitie niet bijzonder best voor de dag gekomen. Van de vijf ploegen, die Zondag in actie kwamen wist alleen TYBB de volle buit te veroveren, Hillegom bracht het nog tot een gelijkspel, maar voor HBC, Zandvoortmeeuwen en Ripperda werd het een nederlaag. In de derde klasse B van district I trok Ripperda naar Bilthoven om de strijd op te nemen met BVC. De gastheren maakten een uitstekende indruk en speelden beter dan Ripperda. De rust ging in met een-nul voor de thuisclub. Na de pauze werd het twee-nul, alvorens Th .Dreyer de achter stand kon verkleinen. Het derde Biltho- vense doelpunt bracht de beslissing. In 3A van district B leed het juibileren- de HBC een zware zes-cirie nederlaag tegen het sterke Blauw Zwart. Dekkings- fouten in de Heemsteedse achterhoede wa ren oorzaak, dat de thuisclub na 15 min. reeds met drie-nul voor stond. Wel scoor de Veen tegen (3-1). maar na de thee sloeg BI. Zwart terug (4-1). Toen Duivenvoorde en De Keus met twee goede doelpunten de stand op vier- drie brachten, kreeg HBC weer hoop, maar de snelle aanvallen van de Wassenaarders waren de HBC-defensie te machtig en het einde kwam met zes-drie. omdat de Leeuwarder spelers door het ge- pingel van Plaizier even in verlegenheid werden gebracht, vergaten zij in te grijpen. En zo kor. EDO's linksbinnen van dichtbij een hard schot lossen waar geen kruid te gen gewassen bleek: een-nul. In eigen doel EDO rook dus de overwinning en hoe wel de Friezen wanhopige pogingen in het werk stelden om de kansen te doen keren, bleek EDO thans de meest gevaarlijke ploeg. Een fraaie combinatie tussen Klein en Plaizier, goed voorbereid door Mul, gaf Klein een schietkans, die hij dankbaar aan vaardde. Maar we betwijfelen het of de bal de doellijn zou zijn gepasseerd indien de Frisia-spi'l de bal niet van richting had veranderd. Thans moest Bijlenga aanzien dat de stand twee-nul voor EDO werd. Daarbij bleef het. Bü een brand in een stal van Willie Knapp op de beroemde baan van Bel mont Park zijn 23 renpaarden omgekomen, terwijl nog een ander paard zulke zware verwondingen kreeg dat het afgemaakt moest worden. De stal bevatte ongeveer veertig paarden en werd in een kwartier in de as gelegd. Bij de verbrande paarden waren Greens boro, Devils Spy, Wild Jamie, Buzzing Bee, Tocoli, Eraser, Ornament, Burlan- dero, Eluethera en Noble Gesture, en al hoewel de juiste cijfers niet gegeven kun nen worden neemt men aan dat het verlies voor de eigenaars in de honderdduizenden dollars zal lopen. De stallen in Belmont Park stonden alle vol met paarden in verband met de herfst- rennen die drie weken duren. ADVERTENTIE ZONDER KWAST ZONDER WATER In scheervluchi Uw baard er af. Niet bepaald opgewekt verlieten de talrijke DWS-supporters, die bij hun komst in IJmuiden zo trots de blauw-zwarte vlag hadden laten wapperen, het sportpark „Sehoonenberg". Zij hadden hun favorieten kansloos tegen Stormvogels ten onder zien gaan konden zelfs getuigen, dat Kil en zijn makkers er met de 3-0 nederlaag nog be hoorlijk waren afgekomen. Hadden Angenent en Snoeks jr. in de tweede helft bij voortreffelijke kansen op enkele meters afstand van het doel bijvoorbeeld minder onbeslisd geschoten, de overwinning van de blauw-witten zou nog veel sprekender geweest zijn. En zulks ondanks het feit, dat de DWS-verdediging toch een goede reputatie geniet. Kanaal zwemmen Studios De Stormvogels-voorïioede trok zich van die roep en van klinkende namen als Spel, Kil, Fanger en Wiertz dus niets aan. Spoe dig na het begin reeds moesten de Amster damse verdedigers zich bijzonder schrap zetten. Ook de Amsterdamse voorhoede kon niet tot grootse daden komen. Wei werkten Dijkstra c.s. bijzonder hard, wel werd zo af en toe in het veld aardig ge combineerd,maar binnen de 16 meter-lijnen moesten zij herhaaldelijk het hoofd buigen voor de Stormvogels-verdedigers, waarbij Venus thans ontbrak. Linkshalf Tol stond nu als back opgesteld, terwijl op zijn oor spronkelijke plaats Westers opereerde. Deze laatste heeft het in samenwerking met Tol de DWS-vleugel Koevoets-Pitters wel bui tengewoon lastig gemaakt. Maar ook Snoeks Sr., Heilig, wiens trap-techniek nog voor verbetering vatbaar is en Van den Oever kunnen op een goede wedstrijd terugzien. Kraak tenslotte heeft ondanks dit alles niet helemaal werkeloos hoeven toekijken. We hebben hem een paar keer fraai werk zien verrichten, hetgeen culmineerde in de wijze waarop hij vlak voor }xet eindsignaal een schot van Koevoets onschadelijk maakte. Ondanks het feit, dat Stormvogels met flinke cijfers won en met nóg sprekender cijfers had kunnen winnen droeg dé wedstrijd toch geen eenzijdig karakter, hoewel het doel van Richter heel wat vaker onder vuur werd genomen. Voor de rust scoorde De Boer één geldig doelpunt. Een goal van Angenent en een van Luppens vonden in de ogen van de arbiter evenwel geen genade. Na de rust maakte Luppens al spoedig een tweede doelpunt, dat doelman Richter wellicht had kunnen voorkomen (2-0). De de ..Meeuwen" verloren van „Duiven". Ook Zandvoortmeeuwen kreeg tegen Postduiven niet veel kans. Bij rust bood de stand nog perspectief (1-1), maar twee strafschoppen gaven in de tweede helft de Loosduinse club een veilige voorsprong en het vierde doelpunt van Postduiven be tekende voor de gasten de genadeslag. Castien zorgde voor Zandvoorts enige doelpunt. TYBB boekte tegen Wilhelmus bij de rust een nul-twee achters+and, maar daarna kwamen de Yellows zo fel opzetten, dat de goed spelende voorhoede door Van Dijk, Luiten en Snoeks driemaal scoorde en TYBB in veilige haven bracht. Veel spanning bood de strijd tussen Archipel en Hillegom. Nadat de thuisclub de stand op een-nul had gebracht en Van der Meer gelijk had gemaakt, was een blunder in de Hillegom-defensie oorzaak, dat de rust met twee-een inging voor de gastheren. Een kwartier voor tijd maakte Hillegom door Van der Aart gelijk. Na een enerverende strijd heeft Haarlem in Leeuwarden van de club van die naam met 42 weten te winnen, ondanks het feit, dat gedurende de ontmoeting de ge hele verdediging moest worden vervangen en daardoor verschillende omzettingen no dig waren. Het eerste half uur van deze strijd heeft echter allerminst de indruk gevestigd, dat de roodbroeken zouden winnen, want in deze periode is Leeuwarden het meest in de aanval geweest. De Friezen begonnen namelijk heel goed en traden dermate op, dat Haarlem in de verdediging gedrongen werd. Toch was de afwerking niet zo goed als anders, mede doordat de gevaarlijke midvoor v. d. Ley stevig werd geschaduwd. Hij kreeg zo goed als geen kans van Laan en dat maakte de combinatie in de Friese voorhoede onzuiverder dan anders. Bovendien wisten Odenthal en Kuys heel wat aanvallen te onderbreken, al hadden zij daarbij het geluk wel wat aan hun kant. Toch kreeg Leeuwarden de verdiende voor sprong. Na een kwartier ontglipte v. d. Ley zijn bewaking en gaf een zuivere pass naar Kramer, die daarop scoorde. (10). Zelfs kreeg v. d. Ley even daarna nog een kans toen een al te stevige tackle afgestraft werd met een vrije schop, maar hoewel hij schoot voordat de Haarlemmers er op ver dacht waren, ging de bal juist over. Geduchte tegenslag Het zat Haarlem in dit opzicht dus mee, maar aan de andere kant had zij toch ook geducht tegenslag. Odenthal moest wegens een kleine verwonding na tien minuten uitvallen en daar het zelfde het geval was met Kuys na de rust, kreeg- men het bijzondere geval, dat Haarlem een geheel nieuwe ver dediging moest formeren. Bovendien was doelman Snijders reeds vervangen door Willemse, zodat er van de oude formatie niets overbleef. De Groot werd nu rechtsback en Jacobs links back, waarvan natuurlijk verschillen de omzettingen het gevolg waren. Tot de rust heeft Kuys echter kunnen meespelen en zijn aandeel nemen in het vele werk, dat de Leeuwarder druk ver oorzaakte. Een half uur lang hield de thuisclub het heft in handen, maar toen flauwde haar offensief toch af, waarvan Haarlem meteen geprofiteerd heeft. En eigenlijk heeft de eerste gevaarlijke aanval der roodbroeken meteen succes gebracht. De bewegelijke Schilpzand schoot van wel twintig meter uit een kluwen van spelers raak. (11). Zelfs kwamen de Haarlem mers, die meer en meer het initiatief na men, nog voor de rust aan een voorsprong, ■toen de Leeuwarden-spil De Linde wat te kalm terugspeelde en de snelle Groeneveld, onmiddellijk reagerend, inschoot. (12). Haarlem in 't offensief Na de rust kwam Haarlem dus met een geheel gewijzigde verdediging in het veld wat echter niet wegnam, dat er dadelijk een flink offensief ondernomen werd, dat acht minuten tot resultaat leidde. De na Friese verdediging werd in de luren gelegd door Groeneveld, die Meyer zag staan en deze prachtig de bal toespeelde. En Meyer, die veel aggressiever was dan in Gronin gen, miste niet. Zo werd het 23, maar doordat kort na de aftrap v. d. Ley er 23 van wist te ma ken, werd de strijd toch weer volkomen open. Er ontspon zich een emotioneel ge vecht, waarbij Haarlem bofte, toen bij een schot van Schaafsma de bal van de onder kant van de lat het veld weer instuitte. Aan de andere kant redde doelman Koop man bij een goede kans van Jacobs en zo verstreek de tijd met snel en wisselend spel. In de 28ste minuut viel de beslissing toen de Friese verdediging voor buitenspel bleef staan en Meyer inschoot. (24). Ge scoord werd er na dat doelpunt niet meer. BELGISCHE ATHLETEN WINNEN. In Antoing (België) is Zaterdag een athletiek- wedstrijd gehouden tussen een Belgische B- ploeg en ploegen uit Noord Frankrijk en Zuid Nederland. België B won deze ontmoe ting met 197','2 pnt. tegen Zuid Nederland 152 r»nt. en Noord Frankrijk 138'/2 pnt. Dat spelletje van rover en reiziger had een hele tijd geduurd. Ze wilden nu weer eens iets anders gaan doen. „Wat gaan we nou doen, jongens'/", vroeg Bunkie. Ze dachten er even over na. „Nou, weet je watWe konden wel eens gaan kijken, hoe Pilon het maakt, die hebben we weer 'n poos niet gezien!", stelde Oepoetie voor. Ja, daar voelden ze wel wat voor. Ze gingen op weg naar het kabouterdorp en waren er spoedig; het was niet ver weg. Ze zagen Piloii al in zijn tuintje staan, met een hark. „Ha, Pilon!", riepen ze. Pilon keek op en zwaaide. „Zo, jongens, zijn jullie daar weer eens? Hoe gaat het met jullie Ze gingen Pilons tuin in en gaven hem een hand. „Mooi weertje, hè?", lachte Pilon. „Zijn jullie er weer eens op uit getrokken?" Ze vertelden, dat ze in het bos gespeeld hadden. „Zo? Nou, dan zul je wel honger en dorst gekregen hebben", lachte Pilon. „Ik ga juist brood snijden. Kom maar binnen, heren!" Hij opende de deur en de jongens stapten het leuke huisje van Pilon binnen. 41) vertaald uit het Engels. „Kies jij het eten maar uit," verzocht ze Mark, toen een ober met het menu kwam, en zonder veel drukte bestelde de jonge dokter voor hen beiden. IJsgekoelde soep, koude kalkoen met salade, en fruit en kof fie toe. „Ben je wat moe?", vroeg Mark, haar onderzoekend aankijkend. Toni trok haar wenkbrauwen in verwon dering op. Mark stelde zelden zo'n persoon lijke vraag. „Drie uren bij de kapper zijn geen sinecure," antwoordde ze lachend. „Ik bedoel niet, dat je er minder aan trekkelijk dan anders uitziet," haastte Mark zich haar gerust te stellen. „Het was meer een doktersopmerking. Tracht je je te ontspannen, Toni. Je schijnt te veel op je zenuwen te leven. Geen last van slangen in je bed gehad?" „Wie heeft je daarover verteld?", vroeg ze scherp. „Fisk. Alleen omdat hij weet, dat ik als dokter belang stel in alles wat er op Flo- riana voorvalt." Mark leunde achterover in zijn stoel en dronk met kleine teugen van de vruchtendrank, die de ober gebracht had. Kalm voegde hij er aan toe: „Het lijkt me goed, dat je van Floriana weggaat, als je getrouwd bent. Ik ben niet gesteld op zulke zogenaamde ongelukken „Het rij-ongeval was inderdaad een onge lukkig toeval, terwijl het voorval met de slang ook geen boze opzet geweest kan zijn, hoogstens een misplaatst grapje om mij schrik aan te jagen," protesteerde ze na drukkelijk. Mark vond haar protest echter tè nadruk kelijk. Ze is in haar hart doodsbenauwd en tracht zich flink te houden, peinsde hij. Hij zou haar weg willen halen van Floriana, morgen, desnoods vanavond nog, maar wat had hij over haar te zeggen? Hij zou haar willen verlossen van de overspannen Bur- den-familie en dat boosaardige Spaanse dienstmeisje. Maar hij mocht haar niet laten blijken, dat hij zich zorgen maakte. Dat zou de spanning, waarin ze toch al bleek te leven, ondraaglijk voor haar ma ken. Bovendien bezat hij geen enkele auto riteit. Hij kon in dit geval geen enkele stap doen. „Heb je Carlos verteld van die slang?", vroeg hij zo onbevangen mogelijk. Toni schudde haar hoofd. „Laten we er alsjeblieft niet meer over praten, Mark. De Burden-familie doet over alles zo drama tisch en ik wil een en ander het liefst maar vergeten." Om door iets amusants zijn aan dacht af te leiden, begon ze hem over Nigel's huwelijksaanzoek te vertellen. „Arme Nigel, hij vond het afschuwelijk Sïaar we zijn nu betere vrienden dan we ooit te voren geweest zijn. Daarom ben ik er thans ook van overtuigd, dat dat ongeval met het paard inderdaad een ongeval was. Verder heb ik de oude mevrouw Burden er, geloof ik, wel van overtuigd, dat het dwaas is, haar erfgenamen zó op de vingers te zitten kijken. Ze is werkelijk heel hinderlijk in verband met haar geld. „Ja, dat heb ik wel gemerkt," zei Mark, met zichtbaar genoegen aan zijn sigaret trekkend. Hij sloeg Toni gade op een ma nier, die haar niet ^rlegen maakte. „En jij hebt dus de man, die Floriana zal erven, geweigerd, omdat je van plan bent met Carlos te trouwen." voegde hij er langzaam aan toe. „Beseft Carlos welk een eer hem te beurt valt?" „Je weet heel goed, dat ik Nigel nooit zou willen hebben, ook al was hij de laatste man op aarde," riep Toni heftig uit. Ze schrok van haar eigen heftigheid en hield onmiddellijk in. Het drong tot haar door, dat dit een geschikt moment was om Mark te vertellen, dat ze nooit met- Carlos zou trouwenDat ze zich vergist had Toch kwamen de woorden niet over haar lippen. Ze dacht aan het kleine jade paard je, dat in haar tas zat. Haar huwelijks cadeau van MarkZe overlegde, dat het niet fair tegenover Carlos zou zijn om er met Mark over te spreken, voordat ze met hem een duidelijk gesprek had gehad. Bo vendien was ze bang voor de blik van be vreemding in Mark's ogen, dat ze zo dwaas had kunnen zijnHij zou waarschijnlijk denken, dat ze een spelletje gespeeld had met Carlos en diens partij kiezen. Ze zou nooit de wonderlijke physieke aantrek kingskracht, welke deze Zuiderling tot voor kort op haar had uitgeoefend, kunnen ver klarenWat gingen Mark tenslotte ook haar diepste gevoelens aan, ook al was hij een dierbare en vertrouwde vriend? Hij had genoeg aan zijn eigen zaken. „We zullen ongeveer tegelijkertijd van het eiland vertrekken," zei Mark peinzend. „Jij waarschijnlijk naar een andere plan tage en ik naar Londen. Allemensen, wat zal het goed zijn Londen,.weer te zien!" „Zeg niet zulke dingen, dan voel ik mijn heimwee boven komen." Mark lachte. „Begint de tropische glans wat te verbleken?" Buiten had de regen even plotseling op gehouden als hij begonnen was. De avond was snel gevallen en het was al helemaal donker. De lichten rond de haven leken op een flonkerende diamanten halsketen. Bin nen enkele ogenblikken zou het op straat weer een drukte van belang zijn, de grote Amerikaanse auto's zouden door de straten rijden, d® rijtuigjes met de wankele paar den er voor zouden langzaam voorbij ko men op zoek naar klandizie en overal zou den er weer mensen zijn. Het rook heerlijk fris buiten naar regen en aarde en bloemen. „Ik heb mevrouw Burden gezegd, dat er diverse dingen op dit eiland zijn, waarvan ik houd," antwoordde Tor.i peinzend, „maar ik heb er aan toegevoegd dat er ook heel wat is, dat ik haat. O, waarom kunnen we Het doelpunt waarover nog lang zal wor den nagepraat, kwam van dé voet van Van Onselen. De Stormvogels-linksbuiten drib belde'van de vleugel naar binnen', nam een viertal DWS-verdedigers „op de hak" en gaf toen doelman Richter geen schijn van kans (0-3). De Deense zwemster Jenny Kammers gaard, die Vrijdagavond te water was ge gaan voor een poging over het Kanaal te zwemmen, is, nadat de tocht 21 uur 40 minuten geduurd had, tegen haar wil aan boord van de volgboot genomen. Ze bevond zich toen vijf kilometer bui ten de Franse kust en wilde haar poging voortzetten. Zij had echter het getij tegen en aangezien ze nog vijf of zes uur zou moeten worstelen in woelig water om de kust te bereiken, achtten haar begeleiders het raadzaam de tocht te beëindigen. Zij is naar Folkestone teruggekeerd. Verscheidene andere candidaten hebben hun vertrek uitgesteld in verband met de sterke wind en de woelige zee. De Engels man Kenneth Wray en de Paraguees Luiz Roberto Ruiz, die Zaterdagavond zouden starten voor een tocht in de richting Frank- rijk-Engeland, behoorden hiertoe. Een ploeg van zes jeugdige leden van de Fol kestone Swimming Club, die in estafette- verband van Frankrijk naar Engeland wil den zwemmen, hebben hun vertrek uitge steld tot Zondag 21 September. Had VSV Zondag in Almelo tegen Hera cles over wat meer adem beschikt, het zou ongetwijfeld de beide punten mee naar huis hebben kunnen brengen. Nu moesten de Velsenaren toezien, dat de Almeloërs de gelijkmaker scoorden, waardoor de stand die tevens de eindstand werd op twee twee kwam. Aan spanning ontbrak het in deze leven dige wedstrijd overigens niet. Aan beide zijden combineerde men aardig en over het algemeen durfde men het ook wel met schoten van verre afstand te proberen. Nog voor het eerste half uur verstreken was, had VSV vooral door beter positiespel een klein overwicht gekregen. Het stugge verdedigen van de Heracles-defensie was er echter oorzaak van, dat dat overwicht niet in doelpunten kon worden uitgedrukt. Heracles scoort En zoals dat meer gaat: het minder sterke team maakt dan een doelpunt. Zo ook He racles. Dat gebeurde in de drieëntwintig ste minuut toen Stephan met een zuiver schot de VSV-doelman Van der Wint on houdbaar passeerde (10). Dat kon VSV niet op zich laten zit ten. Weer trokken de Velsenaren in de aanval. En nu hadden zij meer succes. De competitie is voor de Haarlemse vierde klassers vrij gunstig begonnen. Zo wonnen Bloemendaal, EHS, Onze Gezellen en THB hun eerste wedstrijd en speelde DSS verdienstelijk gelijk Bloemendaal zag kans door Gaartman en Slecht een twee-een overwinning te behalen op WMS en EHS deed het nog wat duidelijker want tegen LOC wonnen de mannen van Pirovano met vier-een. Van der Ham en Zijistra gaven EHS een twee-nul voorsprong, waarna Schuitemaker in eigen doel scoorde, zodat LOC al zeer goedkoop aan een tegenpunt kwam. Door Zijlstra en Veldmeer won EHS tenslotte met vier- een. Onze Gezellen won van DIO met vier- drie na een spannende strijd, waarin DIO door Veen de leiding nam maar reeds met rust leidde Onze Gezellen met drie-een door doelpunten van Mathot, Verhappen en V. d. Velde. Door Veen werd het na rust drie-twee, doch Verhappen deed OG weer juichen. Maar het was Herwig, die voor een vier-drie eindstand zorgde. DSS stond bij de rust tegen De Pionier met twee-nul achter maar zag toch kans door doelpunten van Soellaart .en Jansen een twee-twee gelijkstel te bereiken. DCO liet zich een twee-nul voorsprong over Graaf Willem lelijk ontnemen. Met rust was de stand reeds twee-vijf en uiteinde lijk verloor DCO met zeven-drie. Dan deed THB het beter, want tegen Teylingen won nen de Haarlem Boys met twee-een, dank zij doelpunten van Biemond. Het winnende doelpunt ontstond in de laatste minuut. Concordia scoorde door Aarts eenmaal tegen Lugdunum, maar omdat deze laatste ploeg al tweemaal had gescoord, verloor de Hillegomse club met twee-een. ETO stond tegen Halfweg met rust met een-twee ach ter. De club uit Halfweg, pas gedegradeerd naar de vierde klas, had dus de beste kan sen maar de zege bleef in Hoofddorp, want ETO scoorde in de tweede helft tweemaal en won dus met drie-twee. Kort na het doelpunt van Heracles, scoorde rechtsbinnen Tielrooy de ge lijkmaker uit een afgemeten voorzet van Van der Kuil. (11). VSV neemt de leiding En nog voor de rust kwam VSV aan een voorsprong toen Belfroid een misser van de spil van Heracles, Van den Hout, af doende afstrafte. (12). Na de hervatting was het echter met het overwicht van VSV gedaan. Heracles werd nu sterker en al spoedig lag de gelijkmaker achter Van der Wint. De Almelose midden voor Mos had daar met een kopbal voor gezorgd. De wedstrijd leverde daarna wel een maximum aan spanning op, maar gescoord werd er niet meer. Het klassement van de Zondag gehouden grote prijs van Modena luidt: 1. Villoresi (Italië) met Ferrari, 230.6 km in 1 uur 51 min. 21 sec., gem. snelheid 124.256 km.u. 2. Gonzales (Argentinië) met Maserati 1.51.21.8. 3. Sighinolfi Ascari (Italië) met Ferrari 1.51.49.6. 4. Farina (Italië) met Ferrari 1.53.00.2. 5. Fischer (Zwitserland) met Ferrari 1.51.49.2 (97 ronden). 6. Bayol (Frankrijk) met Osca 1.51.25.6 (96 ronden) 7. Cgntoni (Uruguay) met Maserati 1.51.47 (94 ronden). 8. Carini (Italië) met Maserati 1.51.52.8 (92 ronden). 9. Von Stuck (Duitsland) met Ferrari 1.51.41.4 (90 ronden). 10. Claes (België) met Gordini 1.51.55 (89 ronden). Op het circuit van Monza zijn de grote prijzen der naties verreden, mee tellend voor de wereldkampioenschap pen. In de 125 cc klasse won de Ita liaan Mendogni met Morini, in een tijd die overeenkomt met een gemiddelde snelheid van 135.899 km/u, een nieuw wedstrijdrecord. Zeer spannend was de strijd in de 250 cc klasse tussen de Motoguzzi-rijders Lorenzetti, Anderson en Montanari, en de N.S.U.-cracks Haas en Colombo. Lorenzetti ging als eerste over de streep, maar zijn voor sprong op Haas was slechts een kwestie van centimeters. Door deze overwinning heeft Lorenzetti het wereldkampioenschap in de 250 cc klasse behaald. Zijn puntentotaal van 28 voor zijn vier beste wedstrijden, die voor het wereldkampioenschap meetellen, zou door de Brit Anderson geëvenaard kunnen worden, indien Anderson op 5 October de grote prijs van Spanje won en Lorenzetti uit die prijs geen enkel punt haalde. Maar in dat geval zou de vijfde wedstrijd mee gaan tellen, waarin Lorenzetti 6 punten heeft behaald tegen Anderson 4, zodat Lo renzetti toch altijd eerste zou blijven. In de 350 cc klasse werd de Rhodesiër Amm met Norton eerste voor Colemann, Sherry, Brett, Goffin en Schnell. Geoff Duke werd niet geplaatst, maar de strijd om de titel is toch in zijn voordeel beslist. Hij is in vier grote prijzen eerste gewor den en heeft daarmee 32 pnt vergaard, een totaal dat door geen enkele andere coureur geëvenaard kan worden. Bij de grote prijs van Spanje op 5 October wordt namelijk niet in de 350 cc klasse gereden. In de 500 cc klasse won de Brit Graham met M.V. Augusta de grote prijs met een gemiddelde snelheid van 171.161km/u voor de 24 ronden (151.2 kilometer), een nieuw wedstrijdrecord. Tweede werd de Italiaan Masetti met Gilera. In het klassement voor het wereldkampioenschap gaat thans Ma setti met 22 pnt aan het hoofd. niet al deze heerlijkheid van kleuren en bloemengeur, van de bergen, de rivier en de zee hebben zónder slangen en insecten en die ondraaglijke hitte?" HOOFDSTUK 21 „Je ziet er niet naar uit, dat de hitte je kwaad doet," merkte Mark met een glim lach op, hoewel zijn stem ernstig klonk. „Zo is het leven nu eenmaal. Naast rozengeur en maneschijn zijn er de schaduwzijden. We moeten een soort evenwicht zien te vinden Met haar kin leunend op haar handen keek Toni nadenkend voor zich uit. Ze had Mark nog nooit dergelijke philosofische op merkingen horen maken. Zij zelf had een practische kijk op het leven, en waarschijn lijk had haar opleiding gedurende de oor logsjaren in een groot Londens ziekenhuis daar wel iets mee te maken. Geld speelde echter geen overheersende rol voor haar. Ze had veel menselijk lijden gezien, maai er was geen bitterheid over haar gekomen Het leven had haar tot dusverre nog weinig bijzonders gegeven, maar toch had ze nooit haar geloof in de essentiële dingen ver loren: liefde voor de medemens en gévoel voor humor, verdraagzaamheid en integri teit. Ze was haar ouders dankbaar voor haar gelukkige jeugd en het „thuis" dat ze haar gaven, hoewel ze zich pas tijdens haar verblijf op Floriana werkelijk bewust was geworden van wat dit betekende. Terwijl ze aan haar vader en moeder en thuis dacht, voelde ze opeens een groot heimwee. Ze zou weg willen lopen van hier om het gesprek met Carlos te vermijdenZe was bang voor de blik in Mark's ogen, als hij van deze mislukking zou horen. „Bedoel je, dat we vaak eerst fouten moeten maken..,.?", vroeg.ze aarzelend, „voordat we beseffen, wat we werkelijk in hel leven willen? Geloof je, dat er een be paald patroon bestaat, Mark?" „Natuurlijk bestaat dat in zekere zin, dat weet je maar al te goed," antwoordde hij ernstig. Ergens op de achtergrond begon een dansband te spelen en opzettelijk be gon Mark hun conversatie een luchtiger accent te geven. Toni was heel lief, als ze vergat de onafhankelijke vrouw-met-een- baan te spelen. Vanavond zag ze er ver moeid uit en in haar ogen was een droef geestige uitdrukking. Diep in zijn hart vroeg de jonge dokter zich af, of Toni op het punt stond een verkeei-de stap te doen en dit thans besefte. Hij was bang haar door zijn tussenkomst in nog grotere twijfel en moeilijkheden te brengen. Haar trotse opgeheven kin wees op een grote mate van zelfstandigheid en een sterke eigen wil, en Mark. die het menselijk karakter zo goed kende, had de indruk, dat critiek op Carlos op dit moment haar tot een overijld huwe lijk of een andere, even verkeerde daad zou drijven.Wat zou hij bovendien op deze Zuiderling kunnen aanmerken? Hij was jong en gezond en knap om te zien, terwijl hij in zijn wei-k uitstekend voldeed. Ook had hij een uitstekende Europese opvoeding genoten. (Wordt vervolgdJ,

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 6