Haarlems Energiebedrijf meldt ook over 1951 omzetstijging Kort en bondig TRESLONG" Predikbeurten Orgelbespeling in de Kloppersingelkerk Radio Moors Heemstede Bloemendaal 10 Snelle aflevering Burgerlijke Stand van Haarlem Nieuwe rector aan Haarlems Avondlyceum GEZELLIGHEID WONINGINRICHTING 12Ö MODELKAMERS BEVERWIJK SCHEEPVAART ENSEMBLE BILAGHER ZATERDAG 27 SEPTEMBER 19®2 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Hoewel in het verslag van het Haarlems Gemeentelijk Energiebedrijf over 1951 nog een stijging van de omzet van electriciteit en gas wordt vastgesteld, is deze kleiner dan in 1950. Het aantal verkochte kWh steeg van 65.949.358 in 1950 tot 69.383.827 in 1951, d.i. met 5,2 (v.j. 14,3 terwijl het aantal verkochte kubieke meters gas 41.252.342 bedroeg, tegenover 39.561.154 in 1950, d.i. een stijging van 4,3 (v.j. 7,9 Aan de gemeente werd afgedragen 1.727.843,33. Het jaar 1951 kan ten aanzien van de prijzen der verwerkte kolen een ongunstig jaar worden genoemd. Niet minder dan driemaal, n.l. per 1 Januari, 1 April en 1 Augustus, werden de kolenprijzen ver hoogd, in totaal met ca. 16.per ton. De gevolgen hiervan op de gas- en stroom- prijzen bleven niet uit. De Gemeenteraad besloot per 21 Februari, 6 Juni en 9 Sep tember de tarieven aan deze verhogingen van de grondstof aan te passen. De overeenkomsten voor levering van gas aan de gemeenten Bloemendaal en Zandvoort eindigden resp. op 21 en 20 Juli. Met de betrokken gemeentebesturen werd overeengekomen, dat, in afwachting van de tot standkoming van een nieuwe regeling, de levering van gas voorlopig op de voor waarden van de inmiddels geëxpireerde overeenkomsten wordt voortgezet. De in de electrische centrale opgestelde stoomomvormer-installatie werd 5 Juli be- drijfsvaardig opgeleverd. Direct hierna werd een aanvang gemaakt met de levering van stoom aan de afd. Gasfabricage en aan de N.V. DroSte's Cacao- en Chocoladefa brieken. De voorbereiding van de bouw van de door Humphreys Glasgow Ltd., Londen, te leveren watergas-installatie met een ca- pacitiet van ca. 45.000 m3 per etmaal had goede voortgang, evenals de verdere uitwer king van de plannen ter versterking van het hoogspanningsdistributienet. Met de afzet van de geproduceerde cokes, waarvan de verkoopprijzen werden aange past aan de gestegen kolenprijs, werden geen moeilijkheden ondervonden. Het laat zich aanzien, dat de vraag naar deze goed koopste der huisbrandstoffen gedurende de eerstkomende jaren het aanbod zal blijven overtreffen. De geproduceerde koolteer werd op basis van een verwerkingscontract afgeleverd aan de N.V. Teerbedrijf Uithoorn te Uit hoorn. Het bijproduct ammonia-liquida werd verkocht aan het Nederlands Verkoopkan toor voor Chemische Producten te Amster dam. Per 1 Februari werd overgegaan tot in stelling van een bedrijfsgeneeskundige dienst. Met de daaraan verbonden werk zaamheden werd de heer Tj. Meijer, ge neeskundige van de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst, belast. Electriciteitsmeters Aangesloten waren op 31 December 1951: 31.329 gewone enkeltarief-electriciteits- meters, waearvan 56 miximaalmeters en 25 hoogspanningsmeters; 9.218 munt-elec- triciteitsmeters, waarvan 23 nachtstroom meters; 3.057 dubbeltarief-electriciteits- meters, waarvan 1953 nachtstroommeters, 1 maximaal- en 5 hoogspanningsmeters. Totaal 43.604 electriciteitsmeters. Openbare electrische verlichting De nieuwe woonwijken in Haarlem- Noord en Haarlem-Zuid-West werden voorzien van electrische straatverlichting. Langs het gedeelte van de Rijksstraatweg tussen Muiderslotweg en de gemeentegrens werden lichtmasten met natriumlampen geplaatst. Tevens werd de reeds bestaande verlichting van de Rijksstraatweg met gloeilampen, ten noorden van de Jan Gij- zennbrug, gewijzigd in natriumverlichting, zodat nu de hoofdtoegangsweg vanuit het noorden tot de kruising SchoterwegPaul Krugerstraat met natrium verlichting is uitgerust. De vervanging van de gasstraatverlich- ting door electrische straatverlichting had voortgang door het aanbrengen van elec trische straatverlichting langs de voorma lige Oude Weg, de Scheepmakersdijk, in de Glasblazerstraat en onder de viaducten bij de Kruisweg en de Jansweg. Langs het Staten Bolwerk werden mas ten met natriumlampen geplaatst en op een gedeelte van het Kermemerplein masten met kwikdamplampen Verbeterd werd de straatverlichting langs het Spaarne-Westzijde tussen Ged. Oude Gracht en Korte Veerstraat, in de Waarderpolder en langs de Oostvest. Langs de Oostvest werd, voor een goede aansluiting op de verlichting van de Am sterdamsevaart en de Papentorenvest, na triumverlichting toegepast. Gasbuizennet De aanleg van gasleidingen, in verband met de stadsuitbreiding, vond o.a. plaats in de Indische Buurt (1430 m.), benoorden de Jan Gijzenvaart (775 m.), Haarlem N.W. (390 m.), en Haarlem Z.W. (700 m.). Door bestratings- en rioleringswerk zaamheden konden plaatselijk verbeterin gen worden uitgevoerd, waarbij oude lei dingen door nieuwe van grotere diameter werden vervangen (ca. 2650 meter), met ADVERTENTIE het doel het drukverlies, bij een stijgend gastransport, binnen de perken te houden. Het volgend overzicht geeft aan de ver anderingen in de lengte van het buizennet gedurende de loop van het verslagjaar. Het gasbuizennet had op 1 Januari 1951 een lengte van: 332.657,55 m. Gelegd werden in 1951 5.954,85 Vervallen in 1951 338.612,40 m. 2.495,— Lengte op 31 December 1951 (incl. de persleidin gen) 336.117,40 m. HAARLEM, 26 September 1952 ONDERTROUWD: 26 Sept., A. L. Stoelman en A. I. Th. van Assma. GEHUWD: 26 Sept., J. M. Groeneveld en J. F. Klumper. BEVALLEN van een zoon: 23 Sept., E. L. de Vries—Bargmann; 25 Sept., H. P. Groene veld—Hut; J. J. Beerenhout—Sekreve. BEVALLEN van een dochter: 25 Sept., J. Schaap—van Halm; 26 Sept., A. J. den Rid der—Visser; C. Steenvoorden—Louwkamp. OVERLEDEN: 23 Sept., G. E. Antonisse— van Broekhuizen. 60 j.. Nieuwe Kerksplein; 24 Sept., M. C. van Eekelen—Braak, 57 j., Kamperlaan; 25 Sept., M. G. van Roode—van der Vossen, 67 j., Kamperlaan; N. P. Lam mens, 70 j-, Ripperdapark. Voorlichtingsafdeling Ook in 1951 bleek de toonkamer een krachtig middel te zijn om het zo gewenste contact met de stroom- en gasverbruikers te bevorderen. Uit het grote aantal bezoe ken aan de toonkamer gebracht blijkt, dat een dergelijke dépendance van het bedrijf in het centrum van de stad gelegen, door de verbruikers wordt gewaardeerd. De verkoop van huishoudelijke toestellen voor gas en electriciteit nam toe in verge lijking tot 1950. Voortgegaan werd met het geven van huishoudelijke voorlichting door middel van demonstraties, cursuslessen, huisbezoek en de spreekuren van de kooklerares en de huishoudkundige. Voor gas werden gegeven; 44 kook- en bakdemonstraties en 72 cursuslessen, die werden bijgewoond door 2977 dames. Aan huis werd 11 demonstraties gegeven, ter wijl 852 huisbezoeken werden afgelegd. Zeventien kook- en bakdemonstraties en 8 cursuslessen met electrische kooktoestel- len werden bijgewoond door 664 dames, terwijl 15 demonstraties van electrisch koken aan huis werden gegeven en 218 huisbezoeken werden afgelegd. Het was feest aan de Wagenweg 48 op Vrijdagavond. Tijdens een bijeenkomst van curatoren, bestuur, leraren en leerlingen van het Haarlems Avondlyceum werd gis terenavond de nieuwe rector drs. J. D. van Dijck geïnstalleerd. In zijn begroetings rede gewaagde de president-curator van het belang van het avondlyceum voor de gemeente Haarlem en de grote kring van omliggende gemeenten. De nieuwe rector was dankbaar te weten dat hij in zijn taak kon rekenen op mede werking van bestuur en curatorium en hij sprak de hoop uit om met de docenten in zijn ambtsperiode het Lyceum te brengen op de plaats, die het toekomt; onder de be langrijkste avondlycea in Nederland. Daarna was het woord aan de vertegen woordiger der geslaagde oud-leerlingen, die het bestuur een globe aanboden als dank voor het genoten onderwijs. De schei dende rector, de heer J. C. Appeldoorn, werd nog eens extra bedankt voor al zijn zorgen in de vierjarige rectorperiode. De heer A. F. M. Noyons aanvaardde onder grote dankbaarheid de globe en hij wees in zijn dankwoord op zijn streven een band te leggen tussen leerlingen en school, een band, die hij hoopte, met de jaren steeds zou groeien. ADVERTENTIE ontstaat door kleinigheden. Vorm en kleur spelen een grote rol bij het inrichten van een woning. Uw smaak en onze ervaring kunnen samen een interieur opbouwen waarin het pret tig is te leven. Ga Uw licht eens opsteken door een bezoek te brengen aan onze modelkamers. Het verplicht U tot niets. U bent er welkom. Hendrik Lasschuit gaf gisteravond een vrij uitvoerig orgelrecital in de Klopper singelkerk Het orgel, dat de firma Pels daar bouwde biedt voor het concertteren in gemengde stijl (barok en romantisch) vol doende kansen en is opvallend goed in evenwicht met de acoustiek van de kerk. Zo kon de organist met succes een passend klankkarakter oproepen van Bach en Han del, evenzeer als hij daarin slaagde voor Franck en Boëllmann. Alleen was hij wel wat kwistig met het volle werk, dat vrij sterk geïntoneerd is en dan ook soms te felle contrasten teweeg bracht, bijvoor beeld in de slotmaten van het gracieuse Menuet uit een Concert van Handel en ook in de Introductie van de Suite gothique van Boëllmann. Overigens weet Lasschuit best wat registreren is; trouwens als helper-regis trator op het orgel van de Grote Kerk ver keert hij in de gunstige omstandigheid om met dit belangrijk onderdeel van de orgel kunst vertrouwd te raken en zijn inzichten te toetsen aan de opvattingen van meesters in het vak. Als hij nu daarbij zijn techniek nog tot groter ontwikkeling brengt en vooral zijn rhythme belangrijk verstevigt, heeft hij alle kans om een voortreffelijk or ganist te worden. Voor de tweede keer deze week beleef den we op orgelgebied een confrontatie tussen Bach en Handel; van de eerste speelde Lasschuit onder meer Preludium en Fuga in c, van de tweede het Concert no. IX. Dit laatste is één van de belangrijkste van Handels orgelcomposities. Het is een opgewekt, fleurig stuk dat voortreffelijk doorgewerkt is; de herinnering aan het Halleluja-motief uit de Messias, waar het eerste deel op steunt, maakt het van het be gin af pakkend. Maar na de diepgravende Bach krijgt men toch de indruk, dat bij Handel alles vrij vlot en oppervlakkig ver loopt, wat in dit stuk slechts ten dele waar is; niettemin is die indruk niet weg te rede neren. De vergelijking bracht mij een zeer typerende uitspraak te binnen van Anton Rubinstein, die Bach een kathedraal en Handel een koninklijk slot noemde. De organist had nog een tweetal werken uit die Handel-sfeer op zijn programma; een niet onbelangrijke „Introduction and allegro" van de blinde organist John Stan ley en een korte suite van Thomas Arne, de componist van het „Rule Brittania". Het stuk van Arne wist hij aardig te kleuren. Op het koraal voorspel „Wachet auf" van Bach liet Lasschuit het koraal zelf volgen. JOS. DE KLERK ADVERTENTIE „Het kind der zonde" (Cinema P a 1 a c e). De titel van deze Franse film laat al heel weinig te raden omtrent de inhoud ervan. Het verhaalt dan ook een periode uit het leven .van een lichtekooi in de havenstad Marseille. Het lichtzinnige meisje Marie woont daar met haar twaalfjarig zoontje Si mon, waar zij zo doet zij tenminste voor komen dol op is. Als zij echter merkt dat het knaapje haar manier van leven in het geheel niet aanstaat en een van haar vriend jes zelfs met een mes te lijf gaat, moet zij het kind wel loslaten en zijn eigen weg laten gaan. Het einde van de geschiedenis is ook al weinig verheffend. Simon monstert aan als maatje, zijn moeders vriendje verraadt de valse muntersbende waar hij lid van is en wordt oherbarmelijk neergeschoten en de lichtekooi blijft bittere tranen schreiend alleen achter. Het geheel is onder de regie van Jean De- lannoy 'een film geworden, die al bitter wei nig indruk maakt en alleen voor de liefheb bers van dit genre films een avond van ver pozing kan betekenen. Voor degenen, die eisen plegen te stellen aan een film rest de ongetwijfeld knappe rol, die de twaalfjarige Pierre Michel Beck in deze film speelt. Ma deleine Robinson is de lichtekooi en Frank Villard de „mooie jongen" met de verderfe lijke mentaliteit. E. K. .,Eva" (L i d o). In deze Zweedse film van Gustaf Molander is het leven van een fijnge voelige jongeman uitgebeeld, dat beheerst wordt door de strijd om de voorrang tussen levensverwachting en angst voor de dood. De plotselinge afsnijding van het leven heeft hem al vroeg verontrust. Als kind reed hij mee op locomotieven en een stoker leerde hem pre cies alle handgrepen, hetgeen er toe leidde dat hij er een keer in gezelschap Vhn een blind vriendinnetje op een locomotief vandoor ging. welke roekeloosheid dit kind het leven kostte. De aanblik van haar levenloze lichaampje is hem sindsdien bijgebleven en laat hem geen rust. In allerlei latere erva ringen beleeft zijn geest die rampspoed weer totdat hij eindelijk zijn rust hervindt in zijn huwelijk. Dat geschiedt wanneer een nieuw, jong leven zich aanmeldt, Er zit een duide lijke lijn in dit verhaal van Ingmar Bergman, maar de accenten zijn er zo zwaar in neerge ploft, dat zij soms wat vermoeit Tegenover een bepaald macabere weergave van de dood is men er niet geheel in geslaagd de volle rijkdom van het leven zo uit te beelden als in overeenstemming zou zijn met de tendenz. H. B. Burcht der haat (Frans Hals). Roman tische films in de trant van Robin Hood kun nen soms een plezierige afwisseling betekenen in de stroom van pseudo-romantische en naargeestige psychologische avontuurlijkhe den, die ons middels de film voor ogen ko men. Zolang ze geen pretenties hebben zijn zulke films best te genieten. „Burcht der haat" kan men er ook onder rangschikken. Het is geen cinematografisch wonderwerk, het is lichte kost voor iemand die dat voor de spijsvertering nodig heeft. Divertissement met een liefdesidylle, een dappere jonge ke rel, die niet schrikt voor tyrannie en een happy end. dat u. als ge niet zulke hoge eisen stelt, eveneens zal bevredigen. De film zal wel het meest in de smaak vallen bij de minder gevorderden in jaren, die er eens goed voor zullen gaan zitten Fr. „Het graf van Djenghis Kahn. (S p a a r n e) Men kan deze week het tweede deel gaan zien van de uiterst mysterieuze film „De Trommen van Fu Manchu". Dit deelt neemt u vastge klemd aan uw stoel mee naar diepe spelon ken. waar Allan Parker en Nayland Smith in moeilijkheden komen door de afgrijselijke wraak van de glimlachende Oosterling Fu Manchu. Anderhalf uur woedt de strijd om de scepter van Djenghis Kahn. Overal laat de dood zijn vreselijke aangezicht zien. Tenslotte moet de machtige Chinees het toch afleggen tegen de Amerikanen. Dit tweede deel van De Trommen van Fu Manchu is wellicht nog mysterieuzer, nog spannender dan het eerste deel, „Het graf van Djenghis Kahn". J.V. „Geeft acht" en ..De koningin der bandie ten" (C i t y). Twee Amerikaanse militairen beleven in „Geeft acht" zonderlinge avontu ren als zij in een voor hen verboden afdeling komen, namelijk daar, waar vrouwen opge leid worden voor het leger. Aanvankelijk zijn beiden niet bijster op elkaar gesteld, maar als zij in verlegenheid worden gebracht, voelen zij zich aan elkaar verbonden en slaan zich door de moeilijkheden heen, tot groot ver maak van de bioscoopbezoeker- De film „De koningin der bandieten" geeft een beeld van Californië, waar schietpartijen en achtervolgingen aan de orde van de dag zijn. De toeschouwer wordt in het bijzonder geconfronteerd met de koningin der bandie ten een meisje wier ouders zijn vermoord en dat opkomt voor de belangen van haar land genoten. Dat zij met haar beschermer zege viert behoeven wij nauwelijks te vermelden A. O. ZONDAG 28 SEPTEMBER 1952 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. F. H. Janssen, van Nij megen. 7: Ds. E. Pot. Herdenking 50-jarig bestaan College van Collectanten. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. H. F. Win- terwerp, van Nijmegen. Noorderkerk, Vel- serstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. E. Pot. H. Av. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. G. J. Waar denburg. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. A. Boschma. 10.30: Jeugddienst. Ds. B. van Gelder. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan 9.30: Kinderkerk. Ds. A. J. van Rhijn. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. G. J. Waardenburg. Rusthuis Jans straat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel Noord. Mo- lenaerstraat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost. Zomerkade 10: geen dienst. West, Leidsestr. 10: Dhr. A. Verhoeff Centrum, O. Groen markt 10: Dhr. A. Arnoldussen. Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Alle-Dag-Kerk. Dinsdag 3: Broe- derkerk, Parklaan. Rondetafelbespreking. Woensdag 7: Waalse kerk. Tweetalige dienst Vrijdag 7.30: Broederkerk. Contactavond met gerepatrieerden. Ds. J. Tjebbers. Eglise Wal- lonne. 10.30: Pasteur J. de Watteville. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Vroegindewey, Huizen. Stads Evan gelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: A. van Gent, Arnhem. Met medewerking van Zangkoor. Woensdag 8: J. F. Snoeks, H'lem. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. J. A. Monsma, Redacteur van het „Zoeklicht", Rotterdam. 5. Dezelfde. Maranatha-samen- komst. 8: Jeugddienst. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar, Maranatha-lezing. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel. Voor helmstraat 3. 10 en 5: Ds. F. J. Nijkamp, van Utrecht. Broedergemeente, Parklaan 34. Za terdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. Joh. Mensink. van Amsterdam. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. Oosterbaan. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhel- minakerk. 10: Ds. T. Spilker, van Bennebroek 5: Ds. P. de Ruig. Zuid-Oosterkerk 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Ger. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Lees- dienst. Dinsdag 7.30: Ds. L. Rijksen. van Middelburg. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. H. W. Eerland, Baptiste Gemeente, geb. H. J. M. V., Lange Margarethastraat 13. 10 en 5: Ds. J. W. Weenink. 11.30: Zondags school. 8: Jeugdsamenkomst. Geb. „Salem" Bakenessergracht 65. Dinsdag 8: Bidstond. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Bijzondere samenkomst. Medew. Zang koor „Glorieklanken". Spr. E. Schuurman. 4: Bidstond. 7.30: Openbare samenkomst. Maandag 7: Jongensclub. Woensdag 3 en 7: Meisjesclub. Donderdag 7.45: Bidstond. Vrij dag 8: Jeugdbijeenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, Jac. v. Ruysdaell. 7, Hst. Maandag 3: Samenkomst. Gem. des Heeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gem. Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst. Zevende- Dags Adventisten, Jacobstr. 6. Iedere Za terdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Ge meente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Geloofsgemeenschap „Emanüël" Bakenessergracht 65. 8: Grote Samenkomst. Spr. Luitenant-Kolonel Doevedans, van Am sterdam. Gemeente van Christus, Spruiten- bosstraat 9. 10.15: Eredienst met Avondmaal en Preek. 19: Avonderedienst met Evangelie Prediking. Dinsdag 20: Damesbijbelklas. Donderdag 20: Bijbelstudie voor allen. Christen-Geloofsgemeenschap, geb. „Rosen- haghe", Hoofmanstraat. 10: Samenkomst. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Woensdag 8: Bidstond Garenkokerskade 27. Iedere Za terdagavond 8: Jeugdsamenkomst, Benkoe- Klokslag Twaalf (Lu x o r). Overeenkomstig de verwachtingen is deze film over een epi sode uit de Wild-West geprologeerd. Ons gunstig oordeel heeft men al uitvoerig kun nen lezen. Wie de spanning aan kan verzuime de film niet. „Douane Boem" (Rembrandt). De film komiek Nils Poppe. die wel geannonceerd wordt als „de Zweedse Charlie Chaplin", doet inderdaad erg zijn best zijn Engels-Ameri kaanse collega te imiteren, hetgeen hem slechts zeer ten dele gelukt. Hij probeert ook in de scenario's voor de films waarin hij de hoofdrol speelt en die hij grotendeels zelf schrijft Chapliniaanse vondsten te verwerken. Dat kan men ook weer in „Douane Boem" bespeuren, waarin Nils Poppe de figuur van de overdreven plichtsgetrouwe ambtenaar, die door alles wat hij doet de lachlust opwekt, toch in zekere mate een tragische achtergrond geeft. Maar als u van films in het komische genre houdt moet u zich vooral niet door deze goed gecamoufleerde tragiek laten afschrik ken, de vermakelijke avonturen van de mo del-douanebeambte Boem mee te beleven. Die avonturen spelen zich niet alleen ten kantore en ten huize van de heer Boem af, maar ook op een smokkelaarsschip en in een Franse havenkroeg, waar de integere ambtenaar heel wat te stellen heeft met frivole apachenliefjes. Maar via de gevangenis loopt alles voor Boem nog heel goed af. s. K. „De gesluierde Maja" (Minerva). Een weelderige Duitse showfilm vol fraaie waterballetten, walsende ijsberen, duelle rende tapdansers, en champagnedrinkende nachtclubbezoekers aaneengeregen in een prefabricated verhaaltje, waarin de van ouds bekende Willy Fritsch en de danseres Maria Litto de hoofdrollen vervullen. „De gesluierde Maja" is de naam van de nacht club, waarin Maria gaat dansen teneinde de schaarse gezinsinkomsten wat aan te vullen. Zij veinst echter voor haar vader, om diens duidelijk omlijnde principes niet te kwetsen, dat zij bij een dokter gaat wer ken, hetgeen natuurlijk een hele bende verwikkelingen doet opdoemen, die overi gens in het voordeel van allen, in het bij zonder van de desbetreffende arts in casu Willy Fritsch worden opgelost. Haar vader verzoent zich wanneer het er op aankomt geheel met haar middernachtelijke baan en schroomt zelfs niet meer, in zijn inmiddels verkregen functie van de ver tegenwoordiger van een wijnhandel, in de nachtclub likeuren te gaan slijten. In de shows is duidelijk aangetoond, dat men ook zonder technicolor een groter 'uister ten toon kan spreiden. H. B. lenstraat 28, H.-N. De Christengemeenschap, Westerhoutpark 1 A. 10: Zondagsdienst voor kinderen. 10.30: Mensenwijdingsdienst. Pink ster-Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Samenkomst. Dinsdag 8: Opwekkings samenkomst in de Noorderkapel. Minahas- sastraat. Zaterdag 8: Openluchtprediking Spaarnhovenplein, Nrd. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen Cornel issteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science. Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal Hersteld Apost. Zcndingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-beweging. Nas- sauplein 8. 11: Dienst. Theologisch-Philoso- fische beschouwingen met repliek, Ged. O. Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. de Jong Harmeijer. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Brigadier J. H. Salomon, opdrachtsdienst. 8: Gedenkdienst wijlen Zr. Antonisse-Broek- huizen, kapiteins Bouwens-van Gameren. Donderdag 8: Heiligingssamenkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Ds. M. Hin- lopen, van Amstelveen. Bijzondere dienst. Imm&nuëlkerk. 10: Dr. M. v. d. Voet. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Ds. G. J. de Nie. Stichting tot verbeiding v. h. Evangelie „Petra", Noorderkapel (einde Minahassastr.) Woensdag 7.45: Zangdienst. 8: Evangelisatie samenkomst. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gideon", Achterweg 2A. 4 Oct. 2.30: Ope ningsmiddag voor de kinderen 4 t/m. 15 jaar o.l.v. Dhr. I. E. Ketellapper, van Haarlem. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. T. Spilker, Benne broek. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 8: Verlossingssamenkomst 7: Openlucht Soendaplein. Kapiteins v. d. Woude. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. J. van Dorp 19: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Ka pel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwenhuyzen. 19: Dr. Rasker, te Haarlem Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. R. H. Oldeman Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. G. J. Sirks. Hoogl. Leiden. Meer en Bos, Kapel Irene. 10: Broeder C. J. Oostenrijk. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. J. E. Drost. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem. 's Graven- hage. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Dezelfde. Avondstilte. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. B. C. Hofland te H'lem BLOEMENDAAL. Ned. Hen'. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel, 1215 jaar „Maranatha", Donkerelaan. 10.15: Jeugddienst voor Jongeren van 1520 jaar in „Maranatha", Donkerelaan 11.45: Zondagsschool, voor 56 jaar in Kleuter school, Boslaan, voor 712 jaar in „Mara natha" en Jeugdhuis. Ned. Prot. Bond, Pot- gieterweg 4. 10.30: Ds. D. A. Vorster, Hv., Arnhem. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 15: Ds. W. Fijn van Draat, van Amsterdam. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woens dag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. B. Keers, uit den Haag. 2.30: Dankdienst voor de Oogst voor de kinderen van Zondagssch. en Jeugdkapel en belangstellende ouderen, in de kerk aan de Ramplaan. Voorg. Dr. Ch. de Beus. 19.45: Zondavondstilte voor Prot. Overveen, voorafgegaan door Zangdienst, aanvangende 19.15 in de kerk aan de Ramp laan. Geref. Kerk. Croesenstr. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. 7.45: Gemeenschappelijke Avond- wijding in de Herv. Kerk a. d. Ramplaan. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. 10.30: Ds. G. H v. d UeDeL,.As01ETAO Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon, H. Doop. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9: Ds. G. H. v. d. Woord, Gezins- dienst. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. ADVERTENTIE van ouds bekend. - Tel. 14609 Officiëel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 28 September waargenomen door de art sen J. G. M. v. Walsem, Bronsteeweg 32, tel. 38377 en J. L. Tombrock, Burg. v. Lennep- weg 1, tel. 38032. Wijkverpleging: zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 39818. Geopende apotheek, ingaande Zaterdag middag 18 uur: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206-203, tel. 38320. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts H. D. G. A. Immink, Bloe- mendaalseweg 128, Bloemendaal, telef. 23449. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Platanenlaan 10, Bloemendaal, telefoon 25769, b. g. g. 10920. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 4 October e.k. in spoed eisende gevallen verzorgd door de Bloemen- daalse Apotheek (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tele foon 22181. Eveneens is in dat tijdvak ge opend Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, telefoon K 2500 8284. ADVERTENTIE MOTECHTHEID blijft, óók na herhaald wasse en ohemi&ch reinigen Alhena, 26 te Buenos Aires. Ampenan, 25 130 m. W. Gibraltar. Arendskerk, 26 te Port Swettenham. Aldegonda, 25 v. Telokanson n. Pladju. Alpherat, pass. 26 Lands End. Annilla, 26 v. Haiphong te Pladju. Abbedijk, 25 Ouessant gepass. Argos, pass. 25 Ouessant n. Antwerpen. Axeldijk, 25 v. Port Arthur te Tampa. Araor, 27 van Rotterdam n. Leixoes. A ms tel vaart, 26 v. Tanga te Dar es Salaam. Aagtedtjk, 26 v. Montevideo n. Paranagua. Abbekerk, 27 v. Antwerpen te Rotterdam. Aldabi, pass. 27 Casablanca n. Antw. Algenib, 26 v. Pto Alegre n. Rlo Grande. Alpherat, 27 v. New Orleans te Rotterdam. Altair, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. AlbirCo, 27 te Recife. Alioth, 29 te Bahia 4 Oct. te Rlo Janeiro verw. Almkerk, pass. 26 Gibraltar. Alnati, 26 200 m. ZW. Las Palmas. Amstelland, 25 te Montreal. Bantam, 26 te Colombo. Bengkalis, pass. 26 Kp. Guardafui. Bali, 25 v. Penang naar Colombo. Baarn. 26 v. Callao naar Pisco. Batoela, 25 v. TaLitoli n. Menado. Bintang, 26 v. Manilla n. Los Angeles. Bennekom, 26 v. Molendo naar Artca. Bloemfontein, 27 te Antwerpen vertr. 18 u. n. Amsterdam. Breda, 26 v. Valparaiso te Rotterdam. Congostroom, 26 v. Freetown te Monrovia. Caltex Nederland, 25 v. Sidon. HAARLEM EN OMGEVING Op de voordracht voor hoofd der open bare lagere school te Edam komt voor de heer J. de Zaayer, onderwijzer te Bloe mendaal. Voor het jubileumfestival van De Melo- disten op Zaterdag 1 November in het ge meentelijk Concertgebouw zijn alle afde lingen volgeboekt. Vele aanmelders moesten worden teleurgesteld. Wegens de grote belangstelling, die da Kathedrale Basiliek van St. Bavo geniet, zal morgenmiddag 28 Septemebr om drie uur wederom gelegenheid worden gegeven om de Kathedraal te bezichtigen onder leiding van Joh. Beijk. Op 5 October 1952 worden de namen van een aantal spoorwegstations gewijzigd. Het station Den Haam—Vroomshoop zal voortaan Vroomshoop heten, de halte Vroomshoop—Geerdijk Geerdijk. Ermelo— Veldwijk wordt gewijzigd in Ermelo. Am sterdam Amstelstation zal met Amsterdam- Amstel worden aangeduid. ADVERTENTIE HILLEGOM Café-restaurant tuup-bak— grillroom voor uw congressen vergaderingen recepties en familie-partijen INTIEM-GEZEILIG terras aan demonstratietuin CONGRESZAAL UOO ZITPLAATSEN MODERNE TONEEL- EN GELUIDSINSTALLATIE Caltex Ledden, pass. 26 Sicilië. Castor, 25 v. Barranquilla n. Cartagena. Camphuys, 25 v. Tj. Priok n. Pankalpinang. Cistula, 26 v. Ras tanura te Singapore verw. Ceronóa, 25' 350 m. NO. Barbados. Caltex The Hague, pass. 26 Kp. Bon. Celebes, 26 v. Port Said n. Napels. Drente, 25 v. Aden naar Djeddah. Delfland, 25 140 m. N.t.O. Recife. Dedft, 27 v. Trinddad n. La Gualra. Esso Den Haag 25 550 m. O.t.Z. Bermuda. Esso Rotterdam, 25 v. R'dam n. Aruba. Etrema, 25 v. Rio de Janeiro n. Aruba. Edam, 25 te Philadelphia. Esso Amsterdam, 25 290 m. W.t.Z. Ouessant. 27 15.30 u. Hoek v. Holland. Elmina, 27 v. Amsterdam naar W. Afrika. Eendracht, pass. 26 Ouessant. Felipes, 25 v. Pladju n. Haiphong. Farmsum, pass. 26 Fatherpaint. Ganymedes, 25 380 m. NO. Fayal. Groote Beer, 29 Halifax 1 Oct. New York verw, Gaasterland, 27 v. Rio Grande te Itajai. Hydra, 25 v. Georgetown te Ciudiad Bolivar. Haarlem, 25 250 m. NO. Fayal. Hecuba, 25 550 m. NO. Flores. Herslilia, 26 v. Amsterdam n. W. Intddë. Hector, 26 v. Oran n. Patras. Hoogkerk, pass. 26 Kp. Finnsterre. Inidrapoera, pass. 25 Str. v. Jubal. Ittersum, 26 v. Antwerpen n. Hamburg. Joli. v. Olden'barnevelt26 Torre Straat gepass. Jagersfontein, 26 v. Amsterdam n. Z. Afrika. Jupiter, 26 v. Bremen naar Amsterdam. Kaloekoe, 25 v. Makassar te Ambon. Kota Agoeng, pass. 25 Gibraltar. Kedoe, 27 te Suez. Klip fontein, pass. 26 Kp. Flnisterre. Leersum, 26 v. Savanna n. Mobile. Lissekerk, 26 dwars Malta. Lareniberg, 25 v. Bard. Liseta, 25 v. Pladju naar Bangkok, Lutterkerk, 25 te Bahrein. Lieve Vrouwekerk, 28 Port Said verwacht. Loenerkerk, 26 te Genua. Leopoldskerk, 26 te Karachi. Loppersum, 26 v. Vlaarddngen te Rotterdam. Molenkerk, 26 te Genua. Meliskerk, 26 v. Port Said. Meeru, 25 rede Chittagong. Mapia, 25 v. New Orleans te Mobile. Mataram, 25 te Damman. Mitra, 25 150 m. O.ZO. Madras. Myonda, pass. 25 Noordpunt Borneo. Mentor, pass. 25 Barbados. Maasdam, 25 500 m. O.t.N. Kp. Race. Merwede, 25 420 m. Z.t.O. Kp. Race. Maasland, 26 v. Las Palmas n. Recife. Metula, 26 v. Bahrein naar Madras. Nieuw Holland, 26 van Sydney te Melbourne Nestor, 25 1 20 m. N. Azoren. Nieuw Amsterdam, 25 140 m. O.NO. Sable ell. Nigerstroom, 24 v. Dakar n. Le Havre. Overijsel, 25 te Calcutta. Ophir, 25 v. Belawan naar Singapore. Orion, 26 v. Rotterdam n. Alexandrtë. Ovula, 3 Oct. Stamdow verw. daarna Rotterdam Oranje, 26 v. Singapore n. Belawan. Prins Fred. Hendrik, 26 te Bremen. Polyphemus, 25 v. Makassar naar Ronggala. Prins Willem II, pass. 26 Wight. Prins Fred. Willem, pass. 25 Belle ell. Prins Joh. W. Friso, 25 v. Port Alfred. Phrontds, 26 te Belawan. Poseidon, 25 970 m. W.ZW. Flores. Rempang, 25 v. Colombo n. Singapore. Rnys, 25 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. RiOuw, 25 v. Balikpapan. Rossum, pass. 25 Wight. Raki, 27 te Port Swettenham. Rijnland, 27 te Pto Alegre. Roebiah, 27 te Calcutta. Radja, pass. 27 Kp. St. Vincent. Rijnland, 26 v. Rio Grande do Sul. Salawati, 27 v. Khorramshar te Basrah verw Slamat, pass. 25 Daedalus Rif. Stad Maassluis, 25 v. Vlaardingen te Lulea. Soestdijk, 25 v. New York n. Tj. Priok. Stad Breda, 29 Amsterdam verwacht. Sabang, 25 v. Soerabaja n. Semarang. Said j a, 25 te Pladju. Stad Breda, 25 720 m. W. Lands End. Stad Schiedam, pass. 25 Stockholm. Stad Vlaardngen, 25 250 m. NO. Cp. Race. Salland, 25 170 m. ZW. Rio Grande. Sloterdijk, 27 nog te Djedidah. Seherpendreoht, 26 v. Belem te Pto La Cruz verwacht. Sibajak, 26 v. Rotterdam n. Wellington. Singkep, 27 te Suez. Stad Arnhem, 26 te Algiers. Straat Baraka, 25 te Lorenzo Marques. Tawall, 25 v. Penang n. Singapore. Ternate, 26 te Singapore. Tara 25 10.30 u. v. Threerivers. Teiresias, 26 v. Singapore te Belawan. Tjibantjet, 26 te Nagoya verw. TjJuwah, 25 v. Tj. Priok n. Semarang. Tjiwangi, 25 v. Singapore n. Hongkong. Taria, pass. 25 Oostp. Kreta. Tero, 25 240 m. Z.t.W. Rio de Janeiro. Tjitjalengka, 25 620 m. O. Rio Grande. Tegelberg, 26 v. Singapore n. Belawan. Utrecht, 25 v. Singapore n. Belawan. Veendam, 29 13.15 u. Southampton. Van Riebeeck, 26 v. Semarang te Soerabaja. Weltevreden, 26 v. Penang te Belawan. Winterswijk, 25 v. Terneuzen te Duinkerken. Willemstad, 26 v. Pto Limon n. Cristobal. IJsel, pass. 26 Kp. Flnisterre. Zonnewijk, vertr. 28 v. Montreal n. Nederland. Zijpenberg, 26 v. Melilla naar IJmuiden. Zuiderkruis, 28 v. R'dam te New York verw. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatriërenden Aldabi, 2 Oct. Antw. 3 Oct. R'dam verw. Alhena, vertr. 1 Oct. v. Buenos Aires n. R'dam Alioht, 29 te Bahia 4 Oct. te Rio Janeiro verw. Alnati, 6 Oct. Rio Janeiro verwacht. Bonaire, vertr. 3 Oct. v. A'dam n. Georgetown Cottlca, 30 Georgetown verwacht. Falrsea, 1 Oct. Fremantle 6 Oct. Melbourne verwacht. Groote Bere, 29 Halifax 1 New York verw. Indrapoera, 23 Aden 8 Oct. Belawan verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, l Oct. Soerabaja 3 Oct. Priok verwacht. Maasdam, 29 v. R'dam te New York verw. Nleuw Amsterdam, 29 te Cobh verw. Noordam, vertr. 27 12 u. v. New York n. R'dam Oranje, 30 Colombo verwacht. Oranjestad, vertr. 2 Oct. v. A'dam n. Cristobal Rijndam, 27 v. New York te R'dam verw. vertr. 4 Oct. v. Rotterdam n. New York via Havre Southampton en Cobh. Sibajak, 7 Oct. Willemstad verw. Veendam, 29 Southampton 30 R'dam verw. Waterman, vertr 4 Oct. v. R'dam n. Wellington via Panama kanaal. Westerdam, vertr. 27 14 u. v. R'dam n. N. York. Willem Ruys, vertr. 3 Oct. v. R'dam n. Priok. Willemstad, 28 v. Amsterdam te Cristobal verw. Zuiderkruis, 28 y. 'dam te New York verw.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 20