Opbrengst omzetbelasting daalde in Augustus Ontwikkeling van zelfstandige krachten is dringend nodig ui 4 E. E. K. Jonge mannen (14-16 j.) KLEIN MAAR DAPPER STRIJKSTERS 17.9S 8.95 Wat de fiscus ontvangt Amsterdamse Beurs Vriendschapsbetuigingen Truman-Zaroebin Arbeidersstand is in deze ver voor Bennebroek Heemstede ,o Nergens zo goed en zo goedkoop als bij Den Boer's GRAMOFOONPLATEN v. d. MEER Schagchelstr. prima verkoopster Aan de INWONERS VAN HAARLEM EN OMGEVING IT DE LAAGSTE PRIJZEN VRIJDAG 2 6 SEPTEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Gereformeerde synode Uitgeversbond wenst het boek vrij van omzetbelasting Britse parlements leden naar ons land Prof. Oud tot middenstanders: Ds. T. Spilker komt terug Jeugd speelt toneel Fablo" ,CojV laMautne, OVERHEMDEN PERSSTERS en AANKOMENDE MEISJES FLINKE MEISJES Geroutineerd tandarts-assistente Geroutineerde machine- stiksters gevraagd SCHOONMAKER- MAGAZIJNKNECHT Wij vragen. DE KOUDE NOORD-WESTER LOOPT DOOD OP MANCHESTER HET VAKKLEDINGHUIS CORRESPONDENT(E) GEVRAAGD G R E V E N Sola Specialist Charron Frères Meester Accordeon Muziekhandel Lange avonden, meer licht s morgens 's middags 1511 's avonds Ateliers voor Overhemden en Pyama's Het ministerie van Financiën heeft een overzicht gegeven van de belastingop brengst in Augustus. Voor de gezamenlijke kohierbelastingen werd in Augustus f 275,3 millioen opge legd tegen f 435,5 millioen in Juli. Deze teruggang is geheel het gevolg van een daling van het aan vennootschapsbelasting opgelegde bedrag van f 225 tot f 65 mil lioen. Het opleggen van voorlopige aanslagen Inkomstenbelasting 1952 vorderde bevre digend. Het bedrag der aanslagen beliep in Augustus f 165,5 millioen, waarmede een totaal werd bereikt van f 412,4 mil lioen. Dit jaar is eerder met deze aanslag regeling begonnen. In 1951 werd de f 400 millioen pas in November overschreden. In Augustus werd aan definitieve aansla gen over 1950 en voorgaande jaren f 20,7 millioen opgelegd tegen f 29,3 millioen in Juli en f 45,8 millioen in Juni. In deze te ruggang komt de geleidelijke voltooiing van de aanslagregeling over 1948 en 1949 tot uiting. Het kohierbedrag van het boekingstijdvak 1951/52 der Vermogensbelasting steeg met f 3,6 millioen tot f 76,5 millioen. Het be treft hier vrijwel geheel definitieve aan slagen over 1951, 1946 en 1945. Aan voor lopige aanslagen 1952 werd in Augustus f 12,1 millioen ten gunste van het boe kingstijdvak 1952/53 gebracht. Aan Vennootschapsbelasting werd in de afgelopen maand f 65 millioen opgelegd. Dit bedrag betreft nadere voorlopige aan slagen over het boekjaar 1951 en defini tieve aanslagen over 1951 en voorgaande boekjaren. Het hoge bedrag, dat in Juli werd op gelegd aan Vennootschapsbelasting, leidde in Augustus tot een hoge ontvangst. Het ge- inde bedrag steeg van f 173,3 millioen in Juli tot f 286 millioen in Augustus. Het boekingstijdvak 1952/53 der Grond belasting bereikte als gevolg van een stij ging van f 6,8 millioen een totaal van f 82 mihoen. Met het opleggen van aanslagen in de Personele Belasting 1952/53 is in Augustus een begin gemaakt. Inclusief opcenten werd f 2,5 millioen ten kohiere gebracht. De afwikkeling van de aanslagregeling voor de Ondernemingsbelasting, waarvoor 1950 het laatste belastingjaar was, nadert haar voltooiing. Niet-kohierbelastingen De niet-kohierbelastingen brachten in Augustus 260,5 millioen op tegen 282,3 millioen in de overeenkomstige maand van 1951. Deze teruggang ad 22 millioen is voor het grootste deel toe te schrijven aan lagere ontvangsten aan Omzetbelasting. Augustus bracht 88,9 millioen en Augus tus 1951 101,8 mill. op. Ook ten opzichte van de vergelijkbare voorafgaande maan den was de opbrengst van deze belasting laag: zowel in Februari als in Mei werd ongeveer 105 millioen geïnd. De opbrengst van de overige grotendeels per kwartaal geheven belastingen, de Loon belasting en de Vereveningsbelasting, be liep respectievelijk 52,3 en 22,5 millioen. Deze bedragen zijn in vergelijking tot de ontvangsten in overeenkomstige vroegere maanden normaal. Onder de zaken, die de generale synode der Gereformeerde kerken gisteren in be handeling nam, was een brief van de Ge reformeerde kerk van Bloemendaal om steun te mogen ontvangen voor de uitzen dingen via de zender Bloemendaal. De kerk van Bloemendaal heeft reeds steun ontvangen van de Classis Haarlem en van de particuliere synode van Noordholland, maar deze steun is niet toereikend. De kerk van Bloemendaal vroeg aan de syno de het bedrag van f 2.000 per jaar. Bij deze zaak kwam tevens aan de orde een schrij ven van generale evangelisatie-deputaten met betrekking tot deze materie. De com missie stelde voor, met alle waardering voor het initiatief van Bloemendaal, aan het verzoek niet te voldoen en deze kerk te adviseren inzake deze aangelegenheid contact op te nemen met het Verband van Gereformeerde Evangelisatie-Commissies in Nederland. Aan de discussie namen deel ds. H. Veldkamp, ds. P. de Kuiper en prof. dr. G. Drillenburg. Al deze sprekers hiel den een pleidooi om Bloemendaal wèl te steunen. Na repliek van de rapporteur werd de discussie om des tijds wille afge broken. Ontvangst De generale synode der Gereformeerde kerken is Donderdagmiddag door het ge meentebestuur van Rotterdam officieel ten stadhuize ontvangen. De burgemeester, mr. G. E. van Walsum, hield daarbij een toespraak, waarin hij zei, dat het maar zelden het geval geweest zal zijn, dat het gemeentebestuur een synodale vergadering officiëel ontving. Spreker dankte de kerk voor de wijze, waarop zij door haar voor bede de overheid steunt. De overheid heeft tot taak te zorgen, dat de kerk in rust en vrede vergaderen kan en het Evangelie van Jezes Christus verkondigen. Nadat de voorzitter der synode, ds. P. N. Kruyswijk, de burgemeester voor de vriendelijke ontvangst had dank gezegd en de synode aan hem had voorgesteld, be antwoordde de assessor ds. F. C. Meyster van Rotterdam de toespraak van de burge meester. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl. 47 90% 90H/,. A.K.U 154% 153% Unilever 174 174 Philips Gloeil. 154 Yk 153 Kon. Petroleum 318 318% A'dam Rubber 73 Yk 73)4 Holl. Amer. Lijn 146 V» 147 N. Scheepv. Unie 121% 121% H.V.A 87% 88 Deli Mij 66% 65% Amsterd. Bank 156)4 156 Hed. Handel Mij. 143. 143 Rotterd. Bank 157 157 Twentse Bank 159 159 Anaconda Copper 41%' 42% Bethlehem Steel 48)4 49% Republic Steel 39'/,. 40% Shell Union 72% 71% 2118/i. 22 U. S. Steel 38 38% Aan Dividendbelasting werd in Augus tus 3,8 millioen geïnd tegenover 5,8 mil lioen in Augustus 1951. Deze teruggang wordt toegeschreven aan het feit, dat dit jaar de dividenden in een aantal gevallen op een eerder tijdstip zijn uitbetaald dan vorig jaar. De opbrengst aan invoerrechten bleef met 29,2 millioen iets beneden die van een jaar geleden (ƒ30,6 millioen). De ontvangsten aan accijns op gedistil leerd, bier en tabak waren met respectieve lijk 8,6, 1,8 en 25,3 millioen normaal. In Augustus 1951 werd aan accijns op ge distilleerd een hoger 10,2 millioen) en aan accijns op bier een aanzienlijk lager bedrag (ƒ0,6 millioen) geïnd. Deze afwij kingen zijn het gevolg van wetswijzigingen, welke het vorig jaar aanleiding gaven tot navorderingen op gedistilleerd .en tot terug gaven voor bier. Aan accijns op suiker werd 8,8 millioen geïnd, waarschijnlijk door de grotere invoer van suiker. Buitengewone heffingen Het bruto kohierbedrag der buitengewone heffingen steeg in Augustus met 9 mil lioen tot 3.769,2 millioen. Van dit laatste bedrag betreft 2.654,6 millioen de Vermo- gensaanwasbelasting en 1.11'4,6 milioen de vermogensheffing ineens. De teruggaven stegen met 10 millioen. De ontvangsten aan bijzondere heffingen waren in Augustus met 3,3 millioen. be-" trekkelijk laag. Totaal is thans 2.950,2 millioen ontvangen, waarvan 1.923,1 mil lioen aan Vermogensaanwasbelasting en 1.027,1 millioen van de Vermogensheffing ineens. De Nederlandse Uitgeversbond heeft gis teren zijn jaarlijkse vergadering in hotel „Wittebrug" te Den Haag gehouden. De voorzitter, de heer E. Lefebvre, zeide in zijn openingswoord dat er de laatste tijd, meer dan voorheen, contact met de Bel gische collega's bestaat. Aan het einde van dit jaar zal in Den Haag de tweede Confe rentie der Nederlandse Letteren plaats hebben. De eerste werd in 1951 te Brussel gehouden. Er zal gelegenheid zijn over al lerlei problemen van de uitgeverij van ge dachte te wisselen. Sprekende over de algemene toestand in het uitgeversvak zei de heer Lefebvre, dat het niet meer zo vlot gaat als enkele jaren geleden. Veel bedrijven zitten zooals trouwens overal in de handel met de moeilijkheid van grote investeringen en dientengevolge een tekort aan eigen be drijfskapitaal. Vooral voor jonge of nieuw op te richten ondernemingen is dit een zeer zware last. Daarenboven maakt de fis cus aanspraak op dusdanig grote bedragen, dat het voor de uitgevers practisch onmo gelijk wordt om naast, hun commerciële taak de zo nodige aandacht te besteden aan het culturele aspect. Omdat het boek een bu|gndere plaats inneemt, gaan vergelijkingen.-met andere zaken veelal mank. Termen als overpro ductie en onderconsumptie hebbeh,dan ook in het uitgeversbedrijf nog meer dan in andere vakken een relatieve betekenis. Uit gaande van de stelling dat nog altijd het boek het geestesproduct b'j uitnemendheid is, het onmisbare intermediair voor de geestelijke vorming en de intellectuele ont wikkeling van de mens, meende spreker te mogen verlangen dat het geheel van omzetbelasting wordt vrijgesteld. Gestreefd moet immers worden naar een zo ruim mogelijke verspreiding van cnze boeken en dus bestreden al hetgeen wat kan be lemmeren, waarbij ongetwijfeld een door belastingdruk verhoogde prijs een rol speelt. Het uitgeversbelang loopt hier vol komen parellel met de belangen van auteurs en lezers. De heer Lelebvre zag in eventuele toepassing van de wet op de pu- pliekrechtelijke bedrijfsorganisatie dan ook bezwaren. Naar zijn mening kan voor alsnog worden volstaan met de organisa tie, zoals deze op natuurlijke wijze is ge groeid. Overigens wees hij op het gevaar van over-organisatie ook in eigen kring. Op uitnodiging van de beide Kamers der Staten Generaal zullen zes Britse parle mentsleden, Sir William Darling, A. D. D. Broughton, miss Elaine Burton, Christo pher Hollis, George Jeger en R. H. M Thomspon, van 13 tot 19 October een be zoek aan ons land brengen. Het gezelschap komt op 13 October op Schiphol aan. In Den Haag worden die dag bezoeken ge bracht aan het Mauritshuis en het Vre despaleis, gevolgd door een ontvangst bij de Britse ambassadeur. De volgende dag wordt een bezoek gebracht aan de ten toonstelling „Vijftig Jaar Woningwet" en aan de Ridderzaal. De Nederlandse groep der Interparlementaire Unie houdt daarna een ontvangst in het gebouw der Eerste Kamer. Op Woensdag 15 October worden de Centrale Aalsmeerse Bloemenveiling te Aalsmeer en het Frans Halsmuseum te Haarlem bezocht. Het Haarlemse gemeente bestuur zal het gezelschap ontvangen. Daarna maken de Engelse parlements leden een rit door de Wieringermeer. Over de afsluitdijk gaat het gezelschap naar Leeuwarden, waar de Commissaris der Ko ningin in de provincie Friesland hun een maaltijd aanbiedt. Voor 16 October staan bezoeken aan een Friese veeteeltboerderij, aan een kaas- fabriek en aan de Noordoostpolder op het programma. Het gemeentebestuur van Kampen biedt een thee aan en daarna zal een der nieuwe kazernes op de Veluwe worden bezichtigd. Op Vrijdag 17 October wordt een bezoek aan De Hoge Veluwe gevolgd door een ontvangst door het gemeentebestuur van Arnhem, waar het Airborne-monument zal worden bezocht. Het gezelschap gaat daarna via Utrecht naar Den Haag, waar de gasten zullen aanzitten aan een diner, aangeboden door de Nederlandse regering. Op Zaterdag 18 October wordt het Rijks museum te Amsterdam bezocht. Ook zal een rondvaart door de grachten worden ge maakt. Zondagochtend daarop vertrekt het gezelschap van Schiphol naar Londen. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de 34-jarige assurantiebezorger R. S. uit Den Helder wegens oplichting tot tweeëneenhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. S. was ten laste gelegd dat hij talrijke stadgenoten had opgelicht voor een totaal bedrag van f 40.000. De nieuwe Sovjet-Russische ambassa deur in Washington, Zaroebin, heeft Don derdag zijn geloofsbrieven op het Witte Huis aldaar overhandigd. Hij gaf president Truman de verzekering, dat de Sovjet-Unie te zamen met Amerika voor wereldvrede en goede betrekkingen tussen beide landen zou streven. De Sovjet- Unie koestert volgens Zaroebin een op recht gevoel van vriendschap voor de Ver enigde Staten. Truman antwoordde, dat de Verenigde Staten slechts gevoelens van de meest vriendschappelijke aard voor de Sovjet- Unie hebben. De president vervolgde: „U kunt er van verzekerd zijn, dat de regering der Ver enigde Staten slechts een wereld wenst, waarin vriendschappelijke betrekkingen van goede nabuurschap tussen elk land be staan. Deze regering voert steeds een poli tiek, welke omstandigheden tracht te scheppen, die een stabiele en welvarende wereld tot gevolg zullen hebben, waarin alle volkeren in vrede kunnen leven". Na het onderhoud, dat drie minuten duurde, zei Zaroebin slechts tot verslag gevers: „Het is niet waar, dat de Sovjet- Unie een haatcampagne tegen de Verenigde Staten voert". Het Haagse gerechtshof heeft het vonnis bevestigd, waarbij de rechtbank de 20-jarige slager J. K. en de 23-jarige bakker A. L. uit Den Haag zijn veroordeeld tot acht jaar ge vangenisstraf. Op 17 Juli 1951 hebben zij de 70-jarige M. O. in diens woning in Den Haag zodanig mishandeld, dat O. is overleden. Op het jubileumcongres van de Konink lijke Nederlandse Middenstandsbond heeft prof. mr. P. J. Oud gesproken over „De positie van de zelfstandige ondernemer in het midden- en kleinbedrijf in onze samen leving". Mr. Oud zette eerst uiteen wat men dient te verstaan onder het begrip zelfstandige ondernemer. De ondernemer zorgt voor de samenwerking van arbeid en kapitaal en draagt daarvan het risico. Dit risico is zeer verschillend, naar gelang van de onderneming. Wie over het midden standsbedrijf spreekt, denkt aan de onder nemer, die persoonlijk uitsluitend of na genoeg uitsluitend het risico draagt. Het middenstandsbedrijf valt in grote trekken uiteen in de kleinhandel, het am bacht, en kleine nijverheid en de dienst verrichting. In de laatste honderd jaar is de betekenis van het grootbedrijf zeer toe genomen, maar het heeft het middenstands- bedrijf niet verdrongen. Het zou uit een oogpunt van algemeen maatschappelijk be lang in de hoogste mate te betreuren zijn, indien het middenstandsbedrijf zou ver dwijnen. In onze tijd van toenemende overheidsbemoeiing mag de overheid dit geen ogenblik uit het oog verliezen. Bij de beschouwing der verhouding tussen mid denstandsbedrijf en overheid valt aandacht te schenken aan de bemoeiingen in de eigenlijke economische sfeer, de sociale wetgeving, de belastingwetgeving en het vraagstuk der bedrijfsorganisatie. Bij al deze vraagstukken moet steeds als doel voor ogen worden gehouden de ontwikke ling van de zelfstandige krachten in de middenstand. Tot de ontwikkeling van deze zelfstandige krachten zal het vrije organi satieleven van de middenstand in grote mate moeten bijdragen. Op dit punt is de middenstand nog zeer ten achter bij de arbeidersstand. De middenstand zal er met kracht naar moeten streven die achterstand in te halen. De bondsvoorzitter, de heer L. de Groot, sloot na dit referaat met een hartelijk dankwoord het congres. Van Schiphol zijn gisteren 44 leden van het Korps Commandotroepen naar Suriname vertrokken. Op 29 en 30 September vertrek ken de overige leden van de 103de compag nie naar Suriname. Bü Koninklijk Besluit van 18 Septem ber is mr. A. J. D' Ailly herbenoemd tot bur gemeester van Amsterdam. Met ingang van 1 October zal ds. T. Spilker, Gereformeerd predikant, na een jaar legerpredikant te zijn geweest in Noord-Brabant, zijn werkzaamheden bij de Gereformeerde Kerk van Bennebroek hervatten. Een groepje jongens en meisjes, die allen nog de school bezoeken heeft het aange durfd in het Hervormd Jeugdhuis het to neelstukje „Assepoester" op te voeren onder leiding van de 14-jarige Henk Nuijen. De dansen waren van de 14-jarige Leo Jansen, die ook de tekst schreef en de regie in handen had. Mevrouw Fagel zorg de voor een passende begeleiding op de piano. Het clubje dat de schone naam „Door ons voor u" draagt, zal zich in de toekomst nog wel eens meer op het toneel wagen. Wie weet wat daaruit nog zal groeien. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: J. Ch. Booms en M. van de Weele; L. L. Vermeij en M. Th. L. van Kesteren. GETROUWD: H. Brink en J. J. Lansdorp; R. A. H. Rhodius en K. Bijleveld; A. A. Ruis broek en E. Th. M. van der Asdonk; H. J. J. van der Moolen en C. Th. M. Stolten. GEBOREN: Irene Martha en Elsje Maria, dochters van G. M. Snoeks en J. S. Jan broers; Johannes Jacobus Maria, z. van W. Prins en G. J. Willemse; Johanna Maria, d. van R. H. Vester en A. P. Brands; Alexandra Maria, d. van H. Cats en M. H. Koeleman. OVERLEDEN: Wed. J. B. Fakker—Nies- sen, 84 j.; H. de Graaff, 2 j. Guillaume Velu presenteert U twee unie series overhemden met vaste boord. trubenijs boord reserve boord gevoerde borst dubbele cuffs 1 diverse kleuren prijs: ook VOOK U Gr. Houtstr. 96 GR. HOUTSTR. 156 - HAARLEM Telefoon 16176 Grote sortering zuiver wollen Kamgaren en Tropical Heren- en Dames-costuums naar maat vanaf ƒ100.tot ƒ160. Uitsluitend goed maatwerk, degelijk binnenwerk, prima stof. moderne dessins. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41. vraagt WIJ VRAGEN voor eenvoudig werk. Wasserij HOEK EN VAART, Santpoort-Station. Bloemendaalsestraatweg 17, gevraagd, min. leeftijd 20 jaar, v. g. h. Mid. Ond. opleiding, kunn. typen, sal. n. cap. Voor ambitieus meisje bestaat mog, tot opleid. Br. no. 1334 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstr. 32 door Kinderkleding Ind. „Vrizo" Bakenessergracht 26. Na 6 uur: Molenaerstraat 33. De Haarl. Vereniging tot bestr. der tuberculose zoekt voor haar Consultatiebureau een Sollicitaties met opgave van leeftijd uitsluitend schriftelijk aan het Consultatiebureau, Ged. Oude gracht 41. voor spoedige indiensttreding om in het vak te worden opgeleid. Aanmelden bij de portier van 10-12 uur v.m. en van 2-4 uur n.m., behalve 's Zater dags. Indiensttreding na medische goedkeuring. cacao- en chocoladefabrieken N.V.. Haarlem AVONDVAKTEKENSCHOOL TE HAARLEM vraagt voor de cursus, die 2 October a.s. begint 3 LERAREN V.L.O., hoofdakte en bij voorkeur in bezit van wiskunde L.O. 1 LERAAR AUTOTECHNIEK, Sollicitaties ten spoedigste te richten aan de Directeur I. Hubregtsen, Kleverparkweg 183, Haarlem. a n b 1 e d 1 n g pilow 22 Speciale Herfst MANCHESTER broek MANCHESTER mouwvest met rug en mouw MANCHESTER mouwvest geheel Man- 95 Chester gevoerd dm^Jm 1 O 95 MANCHESTER vest zonder mouwen.. wb OQ 95 MANCHESTER jassen diverse kleuren w w MANCHESTER gekleurde pantalon. O 95 grijs, bruin en blauw «wi MANCHESTER plus-fours ■O O 95 16 95 v. heren en jongens mbbi A Vb v. heren en jongens Een pracht KHAKI OVERHEMD kleurecht, krimpvrij gabardine. Het beste van het beste Het loont de moeite, een kijkje te nemen bij Lange Veerstraat 18 - Telef. 17369 - Haarlem Frans. Duits. Engels. Enige avonden per week of andere tijden. Brieven onder no. 784 aan het bureau van dit blad JULIANAPARK 24 Haarlem. Tel. 11295. Met de grootste keuze. De accordeon door alle vak musici gebruikt. De accordeon met de origi nele Musette klank. De accordeon met soepele aanslag (geen gekletter). De accordeon met schitteren de afwerking. De accordeon, die ook de amateur graag doet spelen. Dit instrument Charron Frè res geheten, alleen-verkoop bij: hoek Damstr. Tel. 14663 Accordeola 120 bas 5 en 1 reg., 4 korig met prima koffer f 725.— 80 bas grootmodel met koffer 305. Joboton IV. Gramofoon Pla- tenwisselaar f 148.Ook voor langspeelplaten. Betaling in overleg, repara- tiën vlug en billijk. Het van ouds bekend adres voor: Jobotonwisselaar met ver sterker in koffer 350. Perka kap met |3> 95 plastic demper O a 60 Watt 75 keukenbol JL b Moderne Glas- verl. crème, rose 50 groen vb Grote sortering Plafon nières voor Salon en Eetkamer Voor de kille avonden: ELECTR. KACHELS 1 C 50 vanaf J> w b Gratis geplaatst Alléén: Telefoon 11157 Levensmiddelenbedrijf vr. v. g. g. v. Aanmelden van 7—9. Rijksstraatweg 200. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd KLEIN MAAR DAPPER waarschuwt KOOPT GEEN OUD GOED VOOR NIEUW, dat in sommige etalages geëtaleerd staat, en dat al verscheidene jaren in de winkels gehangen heeft! Open UW ogen en wacht U voor misleiding Wij geven GEEN CADEAUX maar WEL DE BESTE KWALITEITEN. Wij verkopen VOOR DE PRIJS DIE OP ONS GOED STAAT Wij LIQUIDEREN NIET en VERKOPEN ONS OOK NIET LEEG Maar WEL verkopen wij de BESTE KWALITEIT voor Op aanvraag verkopen wij OOK UIT ONZE 3 ETALAGES. Wij hebben ons publiek REEDS RUIM 50 JAAR met raad en daad büg:e- staan en VOELEN ONS DAAROM VERPLICHT het publiek TE WAAR SCHUWEN tegen oneerlijke practijken. Tientallen personen hebben reeds de nadelen AAN DEN LIJVE ONDERVONDEN! Blijf gerust vertrouwen op Het adres voor de betere heren- en jongenskleding, waar U altijd het beste en goedkoopste slagen kunt. Kom. zie en overtuig U van de waarheid in deze advertentie. Wij hebben de mooiste sortering COSTUUMS, COLBERTS, PANTALONS. WINTERJASSEN, DEMI-SAISONS, REGENJASSEN en niet te vergeten onze grote collectie DAMESREGENMANTELS in 2 kleuren, zowel in dubbel Egyptisch linnen als in wollen gabardine; dit alles BESLIST VOOR DE LAAGSTE PRIJS! Waarschuw anderen ook! LOOP NIET VERKEERD, wij hebben geen filialen en zijn alleen gevestigd HOEK GEN. BOTHASTRAAT 130 b. d. GEN. CRONJéSTRAAT HAARLEM-NOORD - TELEFOON 12447 "W Spaarzegels worden in betaling aangenomen. vraagt: Flinke, nette meisjes vanaf 16 jaar die prijs stellen op werk in een LICHTE, FRISSE OMGEVING, kunnen door ons in dit vak worden opgeleid. Na een korte inwerktijd kan reeds een zeer behoorlijk loon verdiend worden. Bovendien kunnen wij in onze naaizaal nog enige NAAISTERS plaatsen. Vergoeding van reiskosten voor hen die buiten Haarlem wonen. Aanmelden: van 8.30 tot 5.30 uur: Stephensonstraat 50. Haarlem. NA 7 UUR: Mej. R. Berkhout, M. van Heemskerkstraat 24; Hr G de Vreede. Van 't Hoffstraat 20; Mej. C v. d Reep. Schoollaan 92, Bennebroek.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7