Over een kindercircus SOLINGER ICA JOJA Truman voert felle, actieve campagne tegen Eisenhower Koopt Uw Staalwaren bü de vakman P. v. d. SERGE'S Ijzerhandel Julianapark 26 IHH3 Jaren jonger Rubbercorset /Vuuiu^. ORSTJENS J r Combinatie Halfweg Nieuw wijkgebouw voor „Het Witte Kruis" Overveen Haarlemmermeer Zandvoort Bloemendaal Adr. Kat J. v. d. BERG 9 Generaal P. A. Cronjé Twee candidaten Jubileumbanket van bakkers-werkgevers Rede van minister Mansholt Faroeks „IJzeren Garde" moet terecht staan Hallstein gaat in Parijs over de Saar praten Urbanus sprak over Amerikaans honkbal Reclasseringsmiddag plattelandsvrouwen Beroep ds. H. W. Wierda naar Canada Begrafenis A. v. d. Kruk Diefstallen in pension Kampeertent verdwenen G. J. W. Vreman neemt afscheid Siroopwafelenactie Jaarvergadering ZHG Haarlemmer aangehouden Zandvoortse Handelsvereniging SCHEEPVAART voor de haard J. v. d. BERG RUDGE RIJWIELEN P. V. d. GEEST dl? Uu/kuMC e&n Al/ hxoèfr Leuke en zeer voordelige VERLICHTING 'Gm-H-' HOLLAND - ELECTRO STOFZUIGERS Laat Uw huis door ons verwarmen DONDERDAG 2 OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAAKLEMSCHE COURANT P. A. Cronjé, naar wie de Generaal Oranjestraat is genoemd, is een bekend boeren-generaal geweest in Zuid-Afrika. Hij werd in 1835 geboren en trad op jeugdige leeftijd als volksleider op. Hij was een der aanvoerders die op 1 Jan. 1896 Jameson met zijn troep gevangen nam bij Krugersdorp. In de daarop ge volgde Engels-Transvaalse oorlog trad hij op de voorgrond. In Februari 1900 moest hij bij Paardeberg met 3700 man capituleren. Als krijgsgevangene werd Cronjé naar Sint Helena gebracht, van waar hij later naar Zuid-Afrika terug keerde. Op 4 Februari 1911 is Cronjé in Klerksdorp overleden. De opgewekte pianoklanken uit de luid sprekers die velen in de Cronjéstraat aan vechtingen bezorgen om zich in een onge bruikelijke rhythmiek voort te bewegen, konden mij niet verlossen van een smarte lijk verlangen naar 't einde van de maand. Slechts de overtuiging, dat er velen in de straat waren, die dat verlangen onbewust met mij deelden, gaf mij de moed om in de étalages te kijken alsof ik het beste van het beste zocht. Ik zou juist haastig een zaak van meer intieme damesmode voor bijgaan toen zich een sproetig jongetje aan mij opdrong dat mijn aandacht vestigde op een schoenendoos onder zijn arm. Zij was bedekt met crêpe-papier en er zat een gaatje in. „Drie cent, maggu kijken", bood hij aan. Vroeger heb ik met die dingen verschei dene zure bommen verdiend, dus waarom zou ik hem geen kans geven? Terwijl ik voor het gewatteerde winterpanorama betaalde bedacht ik dat zich ook op dit gebied sinds mijn tijd belangrijke prijs stijgingen hebben voorgedaan. De koop kracht van de cent is sterk achteruitge gaan. Ineens stond er nog een ventje naast me. Hij exploiteerde óók zo'n doos en vroeg «veneens drie cent. Het viel mij op, dat de ander nu niet op de kunstwaarde van zijn doos probeerde af te dingen, zoals voor heen wel geschiedde. Integendeel, hij uitte er zijn verrukking over. Dit trof mij diep: ik betaalde en zette ook zijn doos aan mijn wang. Maar toen er een derde jongen met NEW YORK (Reuter). In een rede ter gelegenheid van de ingebruikneming van de „Hungry Horse Dam" in Montana heeft president Truman verklaard, dat de demo craten zich niet door propaganda over so cialisme zullen laten afschrikken van het ontwikkelen der natuurlijke hulpbronnen. Als de republikeinen de komende verkie zingen zouden winnen, zou het lang kunnen duren voor weer een bouwwerk van deze aard in gebruik zal worden genomen, zo zei Truman. Volgens hem spreekt Eisenhower als een ijveraar voor particuliere monopolies van energiebedrijven door het aanvaarden van het standpunt, dat openbare projecten voor de opwekking van energie socialisme be tekenen. Deze projecten zijn in dit land evenzeer een deel van de Amerikaanse levenswijze als openbare scholen en gemeentelijke wa terwerken, posterijen en nationale parken, aldus de president. Volgens waarnemers spant Truman zich op zijn verkiezingsveldtocht nog meer in dan in 1948, toen hij stereed voor zijn eigen verkiezing. Bij iedere stopplaats van de trein, waarmee hij zijn reis maakt, doet hij nieuwe aanvallen op generaal Eisenhower, die hij een stroman van particuliere belan gen, een candidaat met vijf sterren of een bokkenschieter noemt. Zo verklaarde hij tijdens een oponthoud zo'n diorama kwam aanlopen werd het mij te erg. „Met hoeveel zijn jullie eigenlijk?" vroeg ik streng. „Met z'n vijven, meneer", zei de eerste, nog altijd enthousiast. En hij haalde met een diep adem om er nog een „kale" en een „rooie" bij te roepen. Toen de exploitanten verenigd voor mij stonden dacht ik zorgelijk aan de beschei den rol die het geld in het kinderleven mag vervullen en ik aarzelde. Ze hadden het al opgemerkt. De oudste trad naar voren en nam mij in vertrouwen. „Azzu in alle vijf kijkt krijgt u twee droppies en een kauwgumpie toe", zei hij. En hij diepte al een kleverig en bedui meld rolletje uit zijn broekzak. Het zit er al vroeg in daar in de Cronjé straat. H. B. OOOODCOOOCOOOCODOCXXWOOOOCX Over een kindercircus Het zaken-element, dat in de 50-jarige straat, waarover het op deze pa gina gaat, een overheer sende rol heeft ge speeld, zou de indruk kunnen doen postvatten dat de geschiedenis van deze straat alléén maar een zeer zakelijke zaak is. Laten we even deze sfeer verbreken en een paar wetenswaardighe den van heel andere aard vertellen. Wij hebben de heer Boeree, een der oudste inwoners het verhaal horen vertellen van Klaasje Klinkenberg. Een rentenierend boer tje, compleet met zwart zijden pet, wijde blau- we kiel, ivitte klompen en veel geld. Hij had een cafétje in deze buurt, aan de Kennemerstraat. En hij was dol op kin deren. Die voorliefde bracht hem er toe in zijn schuur geregeld een circusje in het klein voor zijn lieve kleinen te ensceneren. ,.Er zat zelfs een orkestje op de hooizolder bij te spe len", vertelt onze zegs- man, ,en er draafden dure ponies in de piste. Allemaal voor de kinde ren. En voor niks nie- mandal". De heer Boe ree is er zelf ook wel eens geweest. „Dat was wat je noemt een feest voor de kinderen". Hij laat de herinnering even op zich inwerken. Kleurige oude roman tiek, waar ben je geble ven? „De man is arm gestor ven", zegt hij tenslotte. Nóg een herinnering, die- overigens verder in het geheugen ligt. Zij da teert uit de laatste be zetting swinters toen de zaken in de Cronjé straat meer het karakter van een ruilhandel kre gen. Een deel van de winkelstand kon zich daardoor nog een beetje handhaven maar in de gezinnen der omliggen de straten was grote nood. Er waren twee middenstanders, een ma- nuf acturier en een wijn handelaar, beiden deden ook veel illegaal werk; wie deze nood tot een actie aanzette. De straat heeft veel acties ge kend, maar nooit zo'n merkwaardige als deze. Het tweetal ging inza melingen bij de winke liers houden, die het mogelijk maakten, dat in een drukkerij in de Delistraat geregeld erw tensoep voor tal van hongerigen werd „ge schonken". Men spreekt daarom nu nog wel van de snert- loods" als het over dat perceel gaat. Minister S. L. Mansholt, die gisteren met vele andere vooraanstaande figuren ere gast was bij een banket, dat ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf in het Kurhaus Sche- veningen werd aangericht, heeft uit naam van de Koningin de voorzitter van de ver eniging, de heer C. J. Ulrich, onderschei den met het officierskruis in de Orde van Oranje Nassau. In een toespraak zei hij, dat er wel eens geklaagd wordt over overorganisatie in het bedrijfsleven, maar dat dit niet gezegd kan worden van de jubilerende vereniging, die bewezen heeft de belangen van het bak kersbedrijf ook in ruimere zin te kunnen behartigen. Zowel de minister als de be drijfsvereniging dragen verantwoordelijk heid voor de broodvoorziening. Beider in zichten botsen wel eens, „maar", aldus de minister, „u streed, ondanks de felheid van de strijd, altijd met open vizier. Wij bleven altijd respect voor eikaars mening hebben." Van de organisatie wordt, naar de minis ter zeide, veel gevergd. Een groot probleem in het bakkersbedrijf, de sanering, dient te worden opgelost. Deze taak rust op de organisaties en de overheid en wordt be lichaamd in de commissie-Schilthuis. Bij dit werk gaat de taak van de organisaties echter uit boven het eigen belang. Met het oog op de broodvoorziening kan men hier van een landsbelang spreken. Minister Mansholt zeide te hopen, dat de organisaties in de toekomst een nog groter werkgebied dan Nederland zullen hebben. Door internationale contacten kunnen zij een grotere eenheid in de markt van West- Europa en daardoor een grotere staatkun dige eenheid bevorderen. De minister doel de daarmede op de agrarische integratie en die van de daarmee samenhangende be drijfstakken. De heer J. C. Ulrich. die zijn dank be tuigde voor de onderscheiding, zeide, dat het woord „strijd" thans beter vervangen kan worden door „overleg". Dat geldt eveneens voor de bedrijfsunie der werk nemers, waarmede, hoewel de golven wel eens hoog gaan, toch altijd weer overeen stemming door redelijk overleg wordt be reikt. Voordat het feestbanket werd gehouden, kwamen de leden van de jubilerende ver eniging in een besloten feestvergadering bijeen. Nadien recipieerde het bestuur. De feestelijkheden werden ingeleid met een „bfikkersrally", waarbij zowel dwaze als vaktechnische opdrachten moesten worden uitgevoerd. Ondanks de stromende regen hebben de deelnemers bijzonder veel ge noegen aan deze rally beleefd. CAIRO, (Reuter) Een woordvoerder van het hoofdkwartier van het Egyptische leger heeft Woensdagavond te Cairo mede gedeeld, dat twaalf leden van ex-koning Faroeks voormalige „ijzeren garde" bin nenkort terecht zullen moeten staan op beschuldiging van moord en het aanzetten daartoe. De woordvoerder zeide, dat een door de geheime dienst van het Egyptische leger ingesteld onderzoek heeft aangetoond, dat deze „ijzeren garde" kort na het uit breken van de Palestijnse oorlog werd gevormd. Haar opdracht was elk verzet tegen Faroek te breken. Overeenkomstig deze opdracht zijn verscheidene personen, die een bedreiging voor de Egyptische troon werden geacht, uit de weg geruimd of op andere wijze onschadelijk gemaakt. De voormalige „ijzeren gardisten" zijn thans in een militaire gevangenis opgeslo ten. Onder hen bevinden zich hoge offi cieren. Vijf van hen worden er van beschuldigd Sjeik Hassan el Banna, „opperste gids" van de „Mohammedaanse broederschap" te hebben vermoord. Generaal Hoessein Sirry Amer wordt beschuldigd van moord en smokkelarij op grote schaal in verdovende middelen. BONN (Reuter). De staatssecretaris van het West-Duit.se ministerie van Bui tenlandse Zaken, prof. Hallstein, zou heden naar Parijs vliegen om de besprekingen roet de Franse regering over „europeani sering" van de Saar, voort te zetten, zo heeft een woordvoerder van het ministerie meegedeeld. Vermoedelijk zal Hallstein de volgende voorstellen doen: Europeanisering van de Saar voor vijf jaar, waarna de bevolking van dit gebied zich hierover kan uitspreken in een volks stemming. De algemene verkiezingen in de Saar, die in deze herfst gehouden zouden worden, uitstellen tot de lente. Tegen die tijd zullen, naar men te Bonn hoopt, het Europese legerverdrag en de conventie van Bonn door alle betrokken landen, waaronder Frankrijk, zijn bekrachtigd, terwijl dan ook de commissie van de kolen- en staal gemeenschap onder leiding van de West- Duitser Von Brentano met de uitwerking van een Europese grondwet gereed moet zijn. Men zal dan de vorm van het toe komstige Europa kunnen zien. De drie pro-Duitse partijen in de Saar Christen-democraten, socialisten en de democratische partij moeten toestem ming krijgen, haar werkzaamheden te her vatten. Het studentenblad van de Columbia universiteit te Neio York, waarvan ge- geraal Eisenhower president is, heeft zich uitgesproken voor steun aan de tegenstander van de generaal, gouver neur Stevenson. Eisenhower, zo zegt de „Columbia Daily Spectator", heeft op portunistische overwegingen zwaarder laten wegen dan principes en heeft ge toond een „moeizaam orthodox denker te zijn zonder verbeeldingskracht". Gouverneur Stevenson heeft het over heidspersoneel te Springfield toegestaan heden in de middagpauze langer weg te blijven teneinde hen in staat te stellen een bijeenkomst van zijn republikeinse tegenstander, generaal Eisenhower, bij te wonen. "XioooooooO(X>xjoooooocooooooooooooooooooooJDOoccoooooooot3c te Belton in Montana: „Ik houd van Ike, doch ik houd van hem als opperbevelheb ber van de strijdkrachten, niet als presi dent". Bij een andere stopplaats verklaarde de president, nadat hij Eisenhower geloofd had wegens diens militaire verdiensten, dat het ambt van president bestaat uit het overreden van het volk om mede te werken aan het welzijn van het land, terwijl de militair gewend is te zeggen: Doe dit, doe datof anders de krijgsraad. De republikeinse nationale commissie in Amerika heeft bekend gemaakt, dat een vliegende „waarheidsafdeling" zal vertrek ken om de speciale trein, waarmee Truman zijn verkiezingsreis onderneemt, te volgen. Arthur Sommerfield, de nationale voor zitter van de republikeinen, verklaarde dat Truman de republikeinen had gedwongen tot „deze nog niet eerder genomen maat- regei." Hij zeide: „Wanneer de president van de Verenigde Staten de hoge post, die hij be zet. verlaagt door hem te misbruiken voor opsnijderij, voor verdraaiingen, onverant woordelijke laster en politieke leugens, dan is het tijd om te handelen". De afdeling Halfweg en Omstreken van de Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis" zal aanstaande Dinsdag de bouw van een nieuw Wijkgebouw aanbesteden. Het gebouw zal verrijzen aan da School straat te Halfweg, naést het Badhuis der vereniging. De Halfwegse architect Jac. J. v. d. Burgt heeft de tekeningen en het ont werp geleverd. Zo spoedig mogelijk na de aanbesteding zal met het werk worden be gonnen. Deze nieuwbouw word* behalve uit een lening van de gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude, de verkoop van het oude gebouw en een daartoe ingesteld fonds, gefinancierd uit de opbrengst van een bazar en de baten van door sportver enigingen georganiseerde wedstrijden. Te vens zal door het op de bovenverdieping onderbrengen van drie woningen (één voor de concierge en twee voor de wijkver- pleefsterst een niet. onbelangrijke premie van het Rijk worden verkregen. Naar de voorzitter der vereniging, de heer P. H. van Essen, ons mededeelde, zal de benedenverdieping bestaan uit maga zijnen, een wachtkamer, artsenkamer, zus- terkamer, onderzoekvertrek en kantoor. In de snel groeiende dorpen Halfweg en Zwanenburg neemt „Het Witte Kruis" een belangrijke plaats in. Daar het laatstge noemde dorp in de Haarlemmermeer ligt, draagt deze gemeente ook tot de bouw mee. Voor de vereniging betekent het ge bouw een zeer belangrijke aanwinst. De aula van het Kennemer Lyceum in Overveen was Woensdagavond voor twee derde bezet met voornamelijk leerlingen van middelbare- en ulo-scholen uit Haarlem en omgeving. De jongelui waren bijeen op een avond, die was voorbereid door de school- honkbalcommissie Haarlem van de Ko ninklijke Nederlandse Honkbal Bond. De voorzitter van de K. N. H. B., de heer D. Beets te Haarlem, opende de bijeenkomst en wees er op dat honkbal, een attractief spel met grote snelheid, speciaal in de omgeving van Haarlem en Amsterdam populair is. Vervolgens vertelde de heer J. H. Urbanus uit Amsterdam, werper van het nationaal honkbalteam, iets over zijn reis die hij dit jaar naar Amerika heeft ondernomen en waarbij hij een maand de gast was van de vereniging „New Yorks Giants". Dit is een van de grootste baseball- (waar aan het Nederlandse honkbal gelijk is) clubs. De heer Urbanus behandelde de indeling van de competitie en zeide dat er in het seizoen, dat van half April tot eind September duurt, 154 wedstrijden worden gespeeld. De clubs ontmoeten elkaar 22 maal, hetgeen mogelijk is doordat de Amerikaanse baseballspelers professionals zijn en zich wat het spelen van wedstrijden betreft dus niet uitslui tend tot de Zondag behoeven te beperken. Speler promoveert Het eigenaardige van de indeling in klassen is dat niet het team na afloop van het sei zoen naar een hogere klasse promoveert doch de speler. En wanneer zo'n speler de klasse AAA heeft bereikt, behoort hij tot de pro minente spelers. Na de pauze werd een fraaie kleurenfilm van „New York Giants" vertoond, die ruim een uur duurde en waar de onderdelen van het spel, die de heer Urbanus reeds voor de pauze had besproken, nogmaals op duidelijke wijze werden toegelicht. De afdeling Haarlemmermeer van de Bond van Plattelandsvrouwen hield in „De Beurs" te Hoofddorp een bijeenkomst, welke in het bijzonder aan de reclassering was gewijd. Een spreekster, die actief aan dit werk deel neemt, hield hierover een inleiding. Hevige rook door verkeerd stoken Tegen half tien werden de leden in het rayon Overveen van de Bloemendaalse Vrijwillige Brandweer Woensdagavond ge alarmeerd door de bewoners van het per ceel Bloemendaalse weg 186, een voormalige villa waar door de dienst Maatschappelijke Zorg vijf gezinnen van gerepatrieerden zijn ondergebracht. Brand kon alleen ont dekt worden in de ketel van de centrale verwarming in de kelder, maar door het waarschijnlijk onoordeelkundig stoken van de verwarming had zich in de kelder een hevige rookontwikkeling voorgedaan, die zich weldra over de rest van het huis ver spreidde. De brandwachten zijn ongeveer anderhalf uur bezig geweest om aan de rookontwikkeling een einde te maken. Ds. H, W. Wierda, voorheen Gereformeerd predikant te Vijfhuizen, bedankte voor een beroep, dat op hem werd uitgebracht naar Ontario-Canada. Woensdagmiddag is op de algemene be graafplaats te Zandvoort teraarde besteld het stoffelijk overschot van de heer A. v. d. Kruk, die Zondagavond op 43 jarige leeftijd, tijdens de controle van een puzzle- rit door de motorclub „Zandvoort" in de omgeving van Oudendijk door een hartver lamming overleed. De met een schat van bloemen bedekte baar werd o.a. door bijna alle leden van de motorclub „Zandvoort" gevolgd. Aan de groeve sprak de voorzitter van deze club, de heer B. Bakker, die de grote verdiensten van de heer Van der Kruk voor de vereniging besprak en de ontroering vertolkte, die ontstond toen zijn plotseling verscheiden werd gemeld. Nadat een vriend het woord had gevoerd sprak ds. De Ruiter van de Ned. Adventis tengemeente te Haarlem, naar aanleiding van de tekst: „Waakt dan, want gij weet niet in v/elke ure de Here komen zal". Een eigenaar van een pension voor ge- repatrieerden heeft voor de tweede maal aangifte gedaan van vermissing van kleine geldbedragen. Na een nauwgezet onder zoek ging de Zandvoortse recherche over tot aanhouding van de 23-jarige inwoner van Zandvoort, J. C. E., die bekende de laatste tijd kleine bedragen ten nadele van zijn patroon te hebben ontvreemd. Een uit Amsterdam afkomstige kampeer der in het tentenkamp, die zijn huisje had afgebroken en in afwachting van vervoer op het strand had opgeslagen, kwam na enkele uren afwezigheid tot de onaange name ontdekking, dat strandhuisje en enige inboedel verdwenen waren. De chef van de Zandvoortse politie G. J. W. Vreman zal Dinsdag 7 October af scheid nemen van de gemeente, die hij méér dan 35 jaar diende. Die middag om twee uur zal ten raad- huize een buitengewone raadsvergadering worden gehouden, waarna om drie uur een afscheidsbijeenkomst in de kamer van de korpschef in het bureau van politie volgt. Van vijf uur af zal in dezelfde kamer gelegenheid zijn voor de burgerij om tijdens een receptie van de heer en me vrouw Vreman afscheid te nemen. De Zandvoort verlatende korpschef zal zich na afloop van deze receptie naar Laag Kep- pel begeven, waar hij zich gaat vestigen. De Zaterdag te Zandvoort gehouden siroopwafelen-actie, ten bate van de Kel- dringsstichting te Zetten, Marthastichting te Alphen aan de Rijn en Valkenheide te Maarsbergen. heeft een verkoop opgeleverd van 1400 pakies wafelen, een aantal, waar over het comité zich bijzonder verheugt. De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Zandvoortse hockeyclub Z. H. C. is vastgesteld on Zaterdagavond 4 October in hotel „Keur" aan de Zeestraat. Behalve de iaarverslaom van secretaris en penningmees ter vermeldt de agenda een besnreking over de comnetitie. die Zondag begint, en een be stuursverkiezing. Dit jaar zijn aan de beurt van aftreden mejuffrouw A. Berends en de heer P. C. W. J. Krot. die zich beiden her kiesbaar stePen. Mejuffrouw .T. van Meurs en de heer M. Gatsonides hebben voor het lidmaatschao bedankt. Voor hun bestuurs functies stelt het bestuur candidaat de heren P. Meeth en T. Bakels. Een 58-jarige Haarlemmer, die enige tijd omgang heeft gehad met een te Zandvoort wonende vrouw, vervoegde zich opnieuw aan haar adres en eiste toegang. Toen hem deze geweigerd werd trapte hij de deur in en begon in huis de boel kort en klein te slaan. Met de hulp van omwonenden werd de man weer buiten gezet. Later vernielde hij mét een straatsteen een raam. Inmiddels was de politie gearriveerd, die hem ter overpeinzing van zijn wandaden insloot en proces verbaal opmaakte wegens vernieling en huisvredebreuk. Argos, 1 te Anitwerpen. Aal'.sum, 2 van Aleppey te Cochin. Alcyone, 1 van Uitluiden te Rotterdam. Am pen an, 2 te Halifax. Amsteldijk, 2 van New York te Rotterdam. Aagtekerk, 1 ten anker Singapore. Axelidijk, 30 v. New Orleans n. R'dam via Le Havre. Baarn, 1 Oct. v. Iluaeho te Paita. Boskoop, 30 v. Paita n Guayaquil. Breda, 1 Oct. v. Rotterdam te Bremen. Blltar, pass. 30 Gibraltar n. Marseille. Bantam, 30 370 m. ZO. Socotra. Bawean, 30 200 m. ZO. Padang. Blitar, pass. 30 Kp. St. vincent. Bali, 1 te Colombo. Bu.ru, 1 van Colombo. Bi ill ton, 27 v. New Westminster te Astoria. Brlitsum, 2 te Gibraltar. Caltex The Hague, pass. 30 Kp. Finisterre. Cumulus, (weersehip), 30 v. R'dam n. All. Oceaan Caliisto, 30 500 m. W.t.N. Cp. Clear. Ceronaa, 30 740 m. ZW. Fay al. Oh am a2 dwars Bona. Celebes, 1 v. Napels naar Genua. Cottica, 1 v. Demeraia te Paramaribo verw. Duivendreeht, 4 Oct. v. Lagos te Las Paimas verwacht. Dalerdijk, 30 480 m. NO. Mora eil. Dorigedijk, 30 570 m. O.t.Z. Bermuda. Delfland, 1 v. St. Vincent. Drente. 1 10.05 u. van Suez. Delft, 1 van La Guadra te Curasao. Diemerdijk, 30 van San Francisco. Duivendijk, 1 v. Los Angeles te San Francisco Bemdijk, 1 v. Bremen te Hamburg. Eos, 30 v. Heraklion naar Messina. Etrema, 30 120 m. O. Fort Aleza. Eendracht, 1 140 m. m. W. Algiers. Faiirsea, 2 rede Fremanile. Garoet, 1 van Colombo n. Aden. Groote Beer, 2 v. Rotterdam te New York. Groote Kerk, 1 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Grave land, 1 v. Rio die Janeii-o n. Itajai. Ganymedes, 2 van Pto Plata te Amsterdam. Haarlem, 30 1000 m. NO. Sombrero. Heeuba, 30 690 m. ZW. Flores. Helder, 30 360 m. N.NO. Flores. Hersilia, 30 190 m. ZW. Ouessant. Hera, 1 v. Buenaventura n. Guyaquil. Hator, 2 te Cartagena verwacht. Haulerwijk, 2 van Bremen te Hamburg. Iittersum, 2 v. Houston te Rotterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 1 Oct. v. Sydney te Soerabaja. Jagersfontein, 1 v. Teneriffe n. Kaapstad. Kaïmana, 30 van Belawan naar Oleholeh. Kalabahi, 30 v. Sarmi naar Biak. Kalianda, 30 v. Padang te Siboiga. Karaton, 30 v. Tarakan naar Samarlnda. Kartika, 1 v. Tj. Priok te Tj. Uban. Kola Agoeng, 2 te Port Said. Kota Ba roe, 1 te Port Said. Kota Inten, 2 te Singapore. Kieldreoht, 1 van Kobe naar Rotterdam vla Hongkong. Klipfontedn, 2 v. O. Afrika te Amsterdam. Linge, 4 Oct. v. Gefle te Zaandam verwacht. Leersum, 30 v. Mobile naar Houston. Loenerkerk, pass. 1 Oct. Gibraltar. Lissekerk, pass. 30 Gibraltar. Lekhaven, 30 210 m. W. Cp. Clear. Lekkerkerk, 30 te Basrah. Linge, pass. 30 ten O. Stockholm. Luna, pass. 30 Malta n. Piraeus. Langkoeas, pass. 30 18 u. Kp. St. Vincent. Laatgkerk, 1 te Antwerpen. Lemstenkerk, 1 te Damman. Lindekerk, 2 te Suez. Luttierkerk, 2 v. Mtena el Ahmadii te Bandars- hapur. Lombok, 27 v. Tacoma te Portland. Loppersum, 1 van Rotterdam naar Reggio. Loosdrechit, 2 van Rotterdam te Amsterdam. Modjokerto, 1 5-30 u. v. R'dam te Antw. Maaskerk, 30 van Takoradi n. Cape Coast. Maasland, pass. 30 Kaap Verd. eil. Molenkerk, 30 v. Marseille n. Antwerpen. Malea, 1 v. Shellhaven te Salt End. Marisa, 1 v. Pladju te Singapore. De Zandvoortse handelsvereniging houdt haar eerste ledenvergadering in dit seizoen op Dinsdag 7 October in hotel Keur. De agenda vermeldt een verslag van afgevaar digden naar het jubileumcongres van de K.N.M.B., toelichting op de feestavond op 25 October en bespreking van de spaar- zegelactie. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: W. H. Wijnschenk—Weze naar, d.; F. WarmerdamSmit, z.; A. A. Bruijnvan Spronsen, d.; C. den Haan Preuninger, d.; J. Nederstigt—Geerlings, d.; H. M. C. van DeelenAlbers. z. en d.; N. W. van der Zee—Schenk, d.; P. Dekker—van der Schoot, d. ONDERTROUWD: F. J. Kwaaitaal en L. Jager: H. J. Suermondt en T. L. ten Broeke. GETROUWD: W. J. Lettinga en F. W. de Groot. OVERLEDEN: A. F. J. Meijer—Volkers, 61 j.; Jhr. W. Ph. Barnaart, 87 j.; L. M. Th. bar. van Ittersum, 81 j. Alamak, 30 v. Koewait te Khorramshar. Amstelstad, 30 v. Houston naar Nederland. Aldabi, 1 Oct. te Antwerpen Alchiba, 28 te Pto Alegre. Alphacca, 29 te Eva Perón. Arendsdijk, 30 te Eva Perón. Almkerk, 1 Oct. te Antwerpen. Alwaki, 30 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Aalsum, 30 van Colombo na Aleppey. Albireo, 1 Oct. te Victoria. Alderamin. 30 te Basrah. Amor, 1 Oct te Leixoes. Arendekerk, 30 v. Penang naar Colombo. Aalsdijk, 30 230 m. W.t.Z. Scilly's Aardijk, 30 190 m. N.NW. Kp. Findsterre. Abbedijk, 30 180 in. ZW. Fayal. Aclinda, 30 v. Bangkok naar Pladju. Amstelpark, 30 500 m. O.ZO. Cp. Race. Avendijk, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Alk add. 1 te Colombo. Amstelveen, 2 van Tacoma te Bombay. Arundo, 2 van Rotterdam te Swansea. Amstelkerk, 1 van Hamburg te Amsterdam. And Ijk, 30 vain Galveston naar Hamburg. Mentor. 30 800 m. ZW. Fayal. Muiderkerk, pass. 30 ten O. Lacadlven. Murena, 30 200 m. W.t.N. Mimcoy. Macuba, 1 van Suez. Mataram, 1 te Bandarshapur. Meliskerk, 1 te Ceuta. Myoniia, 1 v. Balikpapan n. Melbourne. Mapia, 29 v. Newport News te New York. Maas In nacht 3-4 v. Istaniboel te Barl verw. Madioera, 1 van Genua n. Port Said. Merweds, 4 le Le Havre verwacht. Nieuw Amsterdam, 1 Oct. v. New York te Rot terdam. Noord am, 7 ca. 7 u. aan de Hoek v. Holl. verw. Nigerstroom, 2 te Le Havre. Ovula, 30 100 m. W. Ouessant.. Ondina, 1 van Malta n. Beyrouth. Oranje, pass- 1 eil Miniicoy n. Suez. Otoeron, 1 v. La Gualra n. Pto Cabello. Prins Fred. Hendrik, 30 te Antwerpen. Poseidon, 30 620 m. W.t.Z. Ouesant. Prambanan, 30 v. Singapore n. Tj. Priok. Prins Alexander, 30 720 m. O. Belle Isle. Prins Joh. Willem Friso, 30 650 m. W.t.N. Cp. Clear. Prins Willem IV. 30 200 m. W. Valentia. Fhrortds, 1 v. Singapore naar Tj. Priok. Po el au Laut, 2 v. Semarang te Soerabaja. Polydorus, 1 v. Probolinvggo te Semarang. Prins Fred. Willem, 28 te Montreal. Prins Maurits, 27 v. Montreal. Prins Willem II, 1 v. Rotterdam n. Montreal. Polyphemus, 29 te Menado. Rempang, 30 te Singapore. Rijnland, 30 van Pto Alegre. Rossum, 30 v. Immingham n. Sevilla. Riouw, 30 v. d. rede Amurasg op rede Bltung. Rondo, 1 v. Baltimore te New Orleans. Raki, 30 v. Penanig te Belawan. Singkep, pass. 30 ten NW. Malta. Slamat, 1 Oct. v. Aden naar Belawan. Stad Alkmaar, 1 Oct. Middlesboro te Narvik verwacht. Schiedijk. 30 v. Havana n. Vera Cruz. Sommelsdijk, 30 v. Galveston te Rotterdam. Stad Maassluis, pass. 1 Oct. Holtenau. Stad Leiden, 1 Oct. v. New Orleans te A'dam of Rotterdam verwacht. Stad Maastricht, 30 14.30 u. v. Gibraltar. Salland, 30 te Rio de Janeiro. Saidja, 30 v. Muntok te Pladju. Samudera, 30 490 m. W.t.N. Minacoy. Sliedrecht, 30 230 m. NO. Paramaribo. Stad Vlaardlngen, 30 500 m. NO. Cp. Race. Stan vac Pendopo, 1 v. Sungeigerong te Singapore Swartenhondt, 30 van Donggala naar Menado. Stad Dordrecht, 1 60 m. W.ZW. Ouessant. Saparoea, 1 te Damman. Sibajak, 1 van Horta n. Curasao. Stad Breda, 2 van Amsterdam n. New Orleans Straat Banika, 2 te Port Elisabeth. Tabinta, 30 v. Kaapstad naar Houston. Tarakan, 30 van Soerabaja naar Semarang. Tjipanas, 30 van Beira n. Dar es Salaam. Tankhaven III, 30 v. Sungeigerong n. Belawan. Ternate, 30 op rede Pangkalpinang. Tjikampek, 30 160 m. O.t.Z. Cp. Padaran. Tjiluwah, 30 v. Makassar naar Hongkong. TJisadane, 30 v. Tj. Priok n. Palembang. Tare, pass. 1 Anti Costi eil. Tawali, 1 v. Singapore te Tj. Priok. Tegelberg, 2 v. Singapore te Tj. Priok. Tifaa, pass. 1 Key West. Taria, pass. 1 Gibraltar. Tamo, veirn. 2 v. New York n. Golf v. Mexico. Teucer, 1 dwars Elba 3 Suez verwacht- Titus, 1 van Algiers te Tunis. Utrecht, 30 te Colombo. Veendam, 30 v. New York te Rotterdam. Van Riebeeck,, 30 v. Makassar n. Ambaino. Woensdrecht, 7 Oct. v. Bremen te Curacao verw. Waiwerang, 1 v. Singapore te Soerabaja. Winsum, 30 250 m. O.t.Z. Takorad'i. Waterland, pass. 1 Findsterre n. Montevideo. Willemstad, 1 v. Curaqao n. Le Gunira. Wor.osarl, 30 v. New Orleans te New York. Zeeland (SSM), 30 v. Rotterdam n. Setubal. Zaan, 30 v Kotka 5 Oct. Amsterdam verw. Zijpe, 30 Kp. Finisterre gepass. Zuiderkruis, 1 v. New York n. Amsterdam. Huishoudscharen Linnenscharen Papierscharen enz. enz. Zakmessen Broodmessen Schilmessen enz. enz. Groot aantal maten voorradig. GEN. CRONJéSTR. 170 Tel. 12786 hoek Sp.vaartstraat. De moeite waard om even te kijken naar onze afdeling OU/I. RIJWIELHANDEL GEN. CRONJÉSTRAAT 6 Heeft geen filialen Tel. 16832 Zult u zich voelen door de heerlijke vol maakte steun van een Zonder baleinen. GEN. CRONJéSTR. 15 Tel. 15003. geef het dan een bij haar ge zicht passend montuur in een kleur, die haar staat. In onze grote collectie monturen zult u stellig de passende bril vinden. GEN. CRONJéSTRAAT 63 Tel. 15677. Haarlem. Pullampjes f 2.59 Wandlampjes 3.59 Huisk. lamp met glasplaat 12.95 Salonlamp met zijden rokkap 19.95 Slaapk. schaal 1.39 Slaapk. glaslamp 6.86 Plafonier 1.61 Leeslamp kap 2.10 Leeslamp kap zijde 5.25 Pulkapjes 0.49 Pulkapjes zijde 0.98 Prima Electrische Strijkbouten 9.98 Bedleeslamp met schakelaar 10.95 Pianolamp 17.33 Alléén bij GEN. CRONJÉSTRAAT 6 Heeft geen filialen Tel. 16832 GELD VERDIENEN!! 10 tegen inlevering van deze advertentie 10 DAMES. Tijdens de feestmaand geven wij op onze reeds sterk verlaagde prijzen 10 KORTING. Enige van onze prijzen zijn als volgt: Zwarte wollen Blouses vanaf 14-95 Ribfluwelen Rokken, grijs - bruin14-75 Ribfluwelen Pantalons 19-50 Wollen japonnen vanaf 19.50 Speciaal grote maten - Ook naar maat leverbaar. Hebt U zelf slof Laat deze dan deze maand verwerken. „MODERN" - Cronjéstraat 160 Tel. 17834 Zonder bankbemiddeling, zonder vooruitbetaling, vanaf 2.50 per week. GEN. CRONJéSTRAAT 170 Telefoon 12783. hoek Spaansevaartstraat. Grote keuze in HAARDEN, HAARDKACHELS en LUXE SALAMANDERKACHELS o.a. E. M. Jaarsma, Permanent Duplex, Beckers, Faber enz. GEN. CRONJéSTRAAT 82 TELEFOON 13053

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 13