Stalin gelooft aan scheuring van kapitalistisch blok Vele obstakels op de weg naar oplossing Saar-kwestie Bevan heeft een-derde van Labour achter zich Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Engeland en Frankrijk zullen zich uit Amerika 's omhelzing losmaken Hopperzuiger „Brunsbüttel" vlakbij Zuidpier omhooggelopen Cronjêstraat in feestlicht Artikel in „Bolsjewiek" Artikel speciaal voor partij-congres Mossadeq stelt Londen voor ultimatum In Januari nog geen huurverhoging Drie jaar geëist tegen zakkenrolster Het woord is aan Duitse condities voor Frankrijk niet gemakkelijk te aanvaarden Resolutie tegen bewapening met verrassend kleine meerderheid verworpen Straaljager neergestort; piloot gedood Chauffeur in New York Stranding in dikke mist te IJmuiden i::" - Robot maakte alarm Nederlander omgekomen bij brand in Venezuela Portefeuille - met - zoemer Von Manstein en Kesselring door Britten vrijgelaten Eisenhower wil Aziaten het zélf laten uitvechten 67e JAARGANG No 73 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 3 OCTOBER 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG 233 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU, (Reuter). „In de practijk is de wedijver tussen de kapita listische staten onderling groter dan die tussen de kapitalistische en com munistische stelsels en de landen, die deze toepassen", schrijft de Sovjet-Russische regeringsleider, maarschalk Stalin, in een vijftig pagina's beslaand artikel in het tijdschrift „Bolsjewiek", een officiële uitgave van de centrale commissie der Russische communistische partij. Volgens Stalin zal eerst Groot-Brittannië en daarna Frankrijk „zich genoodzaakt zien zich los te scheuren uit de Amerikaanse omhelzing". Hij verklaart voorts, dat zijn eigen stelling, dat de markten gedurende een bepaalde periode ener algemene crisis der kapitalistische staten gestabiliseerd kunnen worden, thans niet langer opgaat. Stalins artikel is getiteld „de economische vraagstukken van het socialisme in de Sovjet-Unie". Hij geeft er een tot in bijzonderheden uitgewerkt overzicht in van de econo mische vraagstukken, waartegenover Rusland zich gesteld ziet. „Het belangrijkste resultaat op economisch gebied van de tweede wereldoorlog", aldus Stalin, „was de ineenstorting van één, de gehele wereld omvattende markt. Dit heeft de algemene crisis van het kapitalistische wereldstelsel verscherpt". „Er hebben zich thans twee onafhankelijk van elkander werkende markten ontwik keld, namelijk die, gevormd door de Sov jet-Unie, China en Oost-Europa en de rest van de wereld. De blokkade der Westerse mogendheden heeft het aanzien gegeven aan de thans door de communistische staten gevormde markt. Ik voorspel een verdere inkrimping van de markten der kapitalis tische staten, hetgeen hun onderlinge na ijver zal vergroten," aldus Stalin. Stalins artikel, dat van officiële Russi sche zijde wordt beschreven als „een nieuwe en hoogst belangrijke bijdrage aan de Marxistisch-Leninistische leer", is drie dagen vóór de aanvang van het negentien de congres der Russische communistische partij gepubliceerd. „Mijn eigen van voor de oorlog daterende leerstelling, namelijk dat de markten ge durende een bepaalde periode ener alge mene crisis der kapitalistische staten be trekkelijk stabiel kunnen blijven, doet, als gevolg van de tweede wereldoorlóg, niet langer opgeld. Ditzelfde geldt voor Lenins in 1916 opgestelde leerstelling dat het kapi talisme, ondanks zijn verval, naarmate zijn ondergang nadert zich aanvankelijk nog verder zal verbreiden," vervolgt Stalin. „Het is een fout te denken dat een on derlinge oorlog tussen de kapitalistische staten thans niet meer onvermijdelijk is. In theorie is het juist, dat de tegenstelling tussen de kapitalistische en socialistische stelsels scherper is dan die tussen de kapi talistische landen onderling. Deze stand van zaken bestond vóór de tweede wereldoor log. Wat zien wij bij het uitbreken van deze oorlog? Aanvankelijk een onderlinge krijg tussen kapitalistische staten, waarbij de Sovjet-Unie niet betrokken was." „Waarom was dit zo?", vraagt de Russi sche regeringsleider en hij antwoordt dan: „In de eerste plaats omdat het voeren van een oorlog tegen de Sovjet-Unie, het land van het in de practijk gebrachte socialisme, voor een kapitalistische staat of staten ge vaarlijker is dan een onderlinge strijd. De tweede reden is dat de kapitalistische lan den, terwijl zij ter wille van propagandis tische redenen veel misbaar maken over de aggressiviteit der Sovjet-Unie, weten, dat Rusland de kapitalistische landen niet zal aanvallen. In de practijk is de worsteling tussen de kapitalistische staten onderling om het behoud of uitbreiding hunner mark ten en de wens om zich van concurrenten te ontdoen, sterker gebleken dan de tegen stelling tussen de kapitalistische en socia listische leerstellingen." Vredesbeweging „De mogelijkheid bestaat, dat de moderne wereldvredesbeweging er in zal slagen een bepaalde oorlog te verhinderen of uit te stellen. Dit is echter niet voldoende om de onvermijdelijkheid van oorlog tussen de kapitalistische staten uit te schakelen," vervolgt maarschalk Stalin. „Het imperia lisme moet vernietigd worden, wil men de onvermijdelijkheid van een oorlog teniet doen. Het is onjuist te menen, dat West-Duits- land, Groot-Brittannië, Frankrijk, Italië en Japan tot in het oneindige de Amerikaanse overheersing en onderdrukking zullen ver dragen en dat deze landen niet zullen pogen zich te ontworstelen aan de Amerikaanse slavernij." Stalins artikel bestaat uit vier gedeelten, die alle verband houden met het plan van het politbureau om een handboek voor politieke economie uit te geven. De 32-jarige Amersfoortse buschauffeur Jan van Gent, die thans in New York zijn rondjes draait, zat gisteren op Broadway achter het stuur van de stads bus tijdens een spitsuur. Hij was na de eerste rit reeds een half uur achter op het tijdschema. „In Holland" zei hij „hebben wij voldoende tijd. Je moet hier ogen hebben in de achterkant van je hoofd", zei hij voorts. Jan van Gent vindt de New Yorkse passagiers niet zo vriendelijk als de Amersfoortse. „Maar", voegde hij eraan toe, „ze betalen veel beter". De verdiensten van de Amersfoortse buschauffeur vallen niet tegen. Hij gaat elke week met een salaris van 75 dollars nüar „huis". Bij zijn busonderneming in 8 Amersfoort ontving Jan een salaris van 54 gulden in de week. Maar de koop- kracht van de dollar in de V.S. en de S gulden in Nederland verschilt niet veel. Stalin vermeldt drie voorwaarden, die volgens hem vervuld moeten worden om het socailisme in communisme te doen overgaan: „de voortbrenging der maat schappij moet zonder onderbreken toe nemen, de gemeenschappelijk gedreven 99 boerderijen moeten staatseigendom worden eh de maatschappij moet zich op cultureel gebied ontwikkelen, zodat het de burgers mogelijk wordt gemaakt zich in vrijheid een beroep te kiezen en zij niet langer hun gehele leven aan één bepaalde werkkring zijn gebónden. Om dit te bereiken is het noodzakelijk, dat de werkdag tot zes en zelfs tot vijf uur wordt verkort. Reacties „Het kan thans wel zeker worden geacht dat de Sovjet-Russische buitenlandse poli tiek een nieuwe wending heeft genomen, die er vooral op is gericht te pogen Europa los te maken van de Verenigde Staten en waarbij er zelfs naar zal worden gestreefd de Europese landen stelling tegenover de Verenigde Staten te doen nemen," aldus menen deskundigen te Washington op het gebied van Russische vraagstukken. In Londense politieke kringen is men daarentegen van mening dat Stalins artikel géén nieuwe wending in de Sovjet-Russi sche buitenlandse politiek betekent. Men ziet er integendeel een terugvallen in op de oude, zo niet Leninistische, dan toch zeker Stalinistische theorie, volgens welke de kapitalistische staten voorbestemd zijn om hetzij elkander te vernietigen, hetzij door inwendige ontbinding uiteen te vallen. fes (Van een verslaggever) Vanmorgen omstreeks negen uur is op een paar honderd meter bezuiden de Zuid- pier in IJmuiden de 3000 ton grote hopper zuiger „Brunsbüttel" gestrand. Het schip, dat tussen de pieren baggerwerkzaamhe- den voor de Rijkswaterstaat verricht en eigendom is van de Amsterdamse Baüast- maatschappij liep tijdens een zware mist vast tijdens aflopend getij. Onmiddellijk zijn sleepboten van Wijsmuller naar de plaats van de stranding vertrokken: de Hector en de Stentor zullen proberen van middag omstreeks half vier bij hoog water de gestrande boot vlot te trekken. De Amsterdamse Ballastmaatschappij heeft het schip kort geleden uit Duitsland overgenomen en het voor het werk tussen de pieren geschikt gemaakt. De „Brunsbüttel" zit schuin met de boeg naar het strand haast parallel aan de pier en er is, doordat de zee zeer rustig is en er bijna geen wind staat, voorlopig geen gevaar voor de hopperzuiger noch voor de bemanning. Heen en weer Deze schepen varen twintig, dertig keer TEHERAN (A.F.P.) De Perzische premier, dr. Mossadeq, heeft Donderdag in een boodschap aan het Perzische volk en het buitenland verklaard, dat ingeval de Britse regering niet in gunstige zin zal ant woorden op de jongste Perzische voorstel len, Perzië zich verplicht zal zien zijn diplomatieke vertegenwoordigers te Londen terug te roepen. De ministerraad, aldus de boodschap, zal deze kwestie in een volgen de zitting bespreken. Groot-Brittannië heeft in verband met het dreigement van Perzië's premier de Verenigde Staten verzocht accoprd te gaan met een gezamenlijk krachtig standpunt. Men confereert hier en in Washington druk in de hoop dat de Verenigde Staten spoedig zullen besluiten zich te scharen aan de zijde van Gr.-Brittannië en vast te hou den aan de gedragslijn, die de vorige maand tot uitdrukking kwam in een gezamenlijk voorstel van Churchill en Truman over een oplossing van het oliegeschil. Mossadeqs dreigement, dat hij, naar ver luidt, Zaterdag wil uitvoeren, indien dan zijn ultimatieve voorstellen niet zijn aan vaard, gelden hier in officiële kringen als een laatste wanhopige poging om een wig te drijven tussen Groot-Brittannië en de Verenigde Staten. „De Brunsbüttel" in zijn précaire positie. per dag in en uit de pieren, maar waar schijnlijk heeft de roerganger in de dikke mist van hedenmorgen de Zuidpier voor de Noordpier aangezien. Het schip lost meest al bezuiden de pieren of bij de brulboei zijn lading bagger, om daarna weer terug te keren naar de plaats van het werk tus sen de pieren. De sleepboten kunnen niet vlakbij de „Brunsbüttel" komen, want er stond van morgen om tien uur naar schatting maar een meter water op de plaats van de stran ding. Er zal dus wel een lijn overgebracht moeten worden met een vletje, maar de strandexploitanten hopen, dat het voorlo pig helemaal niet lukt. „Wij ook eens een schip" zeggen ze tevreden. Vanmiddag hebben twee sleepboten van de Amsterdamse Ballast Maatschappij, terwijl de vloed alweer opkwam, verbin ding gemaakt met het gestrande schip. Verwacht wordt, dat de Sociaal-Econo mische Raad over de voorgenomen her ziening van het huurpeil waarschijnlijk in November aan de regering advies zal uit brengen. De bestudering van het rapport en het beraad over de kwestie zal waar schijnlijk geruime tijd vergen. Men acht het in bevoegde kringen onwaarschijnlijk, dat, wanneer een beslissing zal zijn geno men, de huurverhoging reeds per 1 Ja nuari 1953 zou kunnen ingaan. Een Zwitserse robot Saborgenaamd, heeft reeds twee maal opschudding ver wekt op een tentoonstelling in Wenen. De eerste ma.al veroorzaakte de kunst mens een paniek, toen op een ongelegen ogenblik het loopmechanisme in werking trad en de robot op een groep angstige kinderen inliep. Gisteren drukte een onbekende inbreker in het gebouw op een verkeerde knop, waarop de robot in werking trad en drie schoten loste met een alarmpistool. De door het lawaai gewekte omwoners waarschuwden de politie, doch de on bekende dader had haar komst niet af gewacht. CARACAS (Reuter). Twee personen zijn omgekomen bij een brand in een raf finaderij van de Shell Company te Punta Cardon in Venezuela. Een van hen was de 38-jarige Nederlandse employé D. Slot boom uit Rotterdam. Hij was gehuwd en had twee kinderen. Het andere slachtoffer was de Britse ingenieur T. S. Rowley. In het begin van dit jaar sloegen zakken rollers herhaaldelijk hun slag in een Rot terdams warenhuis. Een typiste van het hoofdbureau van politie ging, gevolgd door enkele rechercheurs, op een drukke Zater dagmiddag in dit warenhuis winkelen. In haar open tas lag voor ieder zichtbaar een portefeuille. Deze portefeuille was met poeder bestrooid en verbonden met een zoemer, die begon te werken, als men de portefeuille wegnam. Toen de typiste bij een uitstalling stond te kijken, klonk plot seling de zoemertoon. De rechercheurs schoten toe en arresteerden een 33-jarige Duitse vrouw. Zij werd enige tijd later dooi de Rotterdamse rechtbank tot 2 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Van dit vonnis ging zij in beroep. Voor het gerechtshof in Den Haag verklaarde zij onschuldig te zijn. De president hield haar voor dat zij in Duitsland zes jaar gevangenisstraf wegens zakkenrollerij had ondergaan. De procu reur-generaal vorderde verhoging van de straf tot drie jaar. Op 15 October zal het hof uitspraak doen. Oorlogsmisdadigers zullen „medische behandeling" ondergaan BONN (United Press) In een offi ciële Britse verklaring is gezegd, dat de veroordeelde oorlogsmisdadigers veld maarschalk Erich von Manstein en Albert Kesselring voor onbepaalde tijd voor me dische behandeling uit hun Britse ge vangenis zijn vrijgelaten. Verklaard werd, dat ten tijde van hun vrijlating geen schatting werd gemaakt van de periode van behandeling die nodig zou zijn. Ook nu is deze schatting nog niet gemaakt. Hun toekomstige behandeling, heet het in de Britse verklaring, zal afhangen van hun gezondheidstoestand. Een officiële Britse bron legde echter uit, dat deze methode gevolgd is om de Spinoza: Dwalen is niet onwaarheid bezit ten, maar ivat waar is niet be zitten. Het onware is geen eigen dom van ons verstand. twee veldmaarschalken los te laten tot na de ratificatie van het West-Duitse vredes verdrag. Het verluidt dat geen formele overeen komst tussen de Engelsen en de Duitse regering gesloten is. Maar de Engelsen zijn van gevoelens, dat een vrijlating op deze wijze zekere leden van de West-Duitse coalitie-partijen tot zwijgen zou brengen die verklaard hebben, dat zij tegen het West-Duitse vredesverdrag en het pact van het Europese leger zouden stemmen indien niet eerst enige oorlogsmisdadigers op vrije voeten zouden worden gesteld. (Van onze correspondent in Parijs) De Frans-Duitse besprekingen over het Saar-probleem, die sinds het onderhoud begin September tussen Schuman en Ade nauer te Luxemburg onderbroken waren, zijn gisteren aan de Quai d'Orsay te Parijs hervat. Prof. Hallstcin heeft bij die ge legenheid Schuman een brief van Adenauer overhandigd, waarin de kanselier zijn in zichten voor het eerst duidelijk moet heb ben geformuleerd. De inhoud van de brief is in Parijs nog wel niet openbaar gemaakt, maar uit Amerikaanse en Duitse bron is er toch wel zo veel over bekend geworden, dat de wederzijdse standpunten zich nu eindelijk vrij helder beginnen af te tekenen. Adenauer moet in zijn brief de richt lijnen hebben aangegeven voor een' voor lopige oplossing van het Saar-probleem. Een definitieve regeling zou pas bij het vredesverdrag getroffen moeten worden, hetgeen betekent dat Duitsland zijn aan spraken op de souvereiniteit van dit ge bied niet prijs wil geven. Dit is de kern van het Duits standpunt. Hoeveel belang door de Fransen aan de besprekingen van gisteren wordt gehecht, blijkt wel uit het feit, dat Schuman van daag onverwacht Hoffmann, de premier der Saarregering naar Parijs heeft uitge nodigd, om hem omstandig over de stand van zaken in te kunnen lichten. Van Franse zijde is in-tüssen nu ook wat meer bekend gemaakt over de voorstellen, die Schuman Bonn tevoren heeft gedaan. Zo weet men nu, dat op 13 Augustus Schu man een plan voor de Europeanisatie heeft voorgesteld, dat inhield, dat er een Euro* pese commissaris, die noch Fransman, noch Duitser, noch Saarlander zou mogen zijn, over het bestreden gebied .zou worden aan gesteld. Hij zou tot taak hebben te waken over de naleving der overeenkomsten, die tussen Frankrijk en Duitsland gesloten moeten worden, en waarover ook de Saar- bevolking waarschijnlijk bij plebisciet haar oordeel uit zou moeten spreken. MORECAMBE. (Reuter). De „Beva- nisten" hebben Donderdag: op het Labour- congres hun actie voortgezet. Walter Padley, een van Bevans medewerkers, diende een resolutie in waarin gevraagd werd om „onderzoek en vermindering" van het herbewapeningsprogram. De resolutie werd met 3.644.000 tegen 2.288.000 stemmen verworpen. Deze meer derheid was veel kleiner dan verwacht werd. D e meerderheid tegen de resolutie was klaarblijkelijk te clanken aan het machtige Vanavond om half acht ontsteekt burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers de indruk wekkende feestverlichting in de jubilerende Generaal Cronjêstraat in Haarlem-Noord Gisteravond hebben de 3600 lampjes aan de bogen over de rijweg proef gebrand, evenals de schijnwerpers die het Julianapark in een waar sprookjesland met kabouters en paddestoelen herscheppen. blok van stemmen der vakverenigingen, die Woensdagavond openlijk de strijd aan bonden met Bevan. Niettemin was deze meerderheid verrassend klein en klaarblij kelijk heeft een aantal vakverenigingsver tegenwoordigers vóór Bevan gestemd. Attlee, die hartelijk werd toegejuicht, viel de resolutie fel aan. Zonder Bevan te noemen zei hij niet veel eerbied te hebben voor lieden, „die schreeuwen om vermin dering van de bewapening van de verdedi gers der vrijheid, doch die het feit van die gewapende en gevaarlijke staat (de Sovjet- Unie), die zich niet bereid heeft getoond over ontwapening te spreken, negeren". Uit de stemming blijkt, dat ruim een mil- lioen vakverenigingsleden zich achter Bevan heeft geschaard. Als men hierbij het millioen stemmen telt. dat werd uitge bracht op Bevan en vijf zijner aanhangers bij de verkiezingen voor het partijbestuur, blijkt, dat ruim een derde van de zes mil lioen Labburledën Bevans mening delen, dat Engeland het huidige herbewapenings program niet kan volhouden. Een tweede resolutie tegen het herbewa peningsprogram, die niet gesteund werd door de „Bevanisten" omdat zij te ver ging, werd met overweldigende meerderheid verworpen. In de resolutie werd verklaard, dat het bewapeningsprogram onverenig baar was met een socialistisch program en op elke toekomstige Labourregering werd een beroep gedaan om alle Britse troepen uit het buitenland terug te trekken. Bevan verklaarde Donderdagavond te genover verslaggevers, dat naar zijn me ning de strijd binnen de Labourpartij aan het luwen is. „Er is alle reden om aan te nemen, dat het nieuwe dagelijkse bestuur in staat zal zijn een politiek op te stellen, die de partij tot een eenheid maakt. Over fundamentele punten is overeenstemming bereikt", aldus Bevan. Het congres heeft verder een resolutie aangenomen, waarin wordt aangedrongen, het principe van geleide economie ook op de landbouw toe te passen. Besloten werd, een volledig onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van investeringen op grote schaal in de Ierse landbouw teneinde de vlees- en zuivelproductie te verhogen. Het parlementslid Davies zeide, dat Ier land gemaakt moet worden tot het „Dene marken van de Britse eilanden". Alle moeilijkheden, die zouden kunnen rijzen, zou deze commissaris, die de be schikking zou dienen te krijgen over een soort van veto-recht, voor dienen te leg gen aan de Raad van Europa, die te Straats burg gevestigd is. De economische unie tussen Frankrijk en de Saar zou echter be stendigd moeten blijven. Dit plan is in Luxemburg tussen Schu man en Adenauer naar het schijnt vrij vluchtig besproken, en nu heeft dan de Duitse kanselier zijn tegenvoorstellen ge daan. Duitsland aanvaardt daarbij de eco nomische voorrechten, die Frankrijk thans in Saarland geniet. Maar die zeker belang rijke concessies van Duitse zijde wordt aan een drietal scherpe condities gebonden. Ten eerste zal de Europese commissaris in het Saarland zijn autoriteit niet ont lenen aan de Europese raad, maar aan de staal- en steenkool gemeenschap, waarin Duitsland zijn positie krachtig hoopt te kunnen vestigen. Ten tweede zal zoals gezegd Duits land zijn aanspraken inzake de souvereini teit over Saarland handhaven, althans voor zolang de Europese politieke federatie nog niet definitief zal zijn ingesteld. En ten derde zullen verkiezingen in Saarland, die officieel nog altijd deze maand plaats zouden moeten hebben, tot de komende lente dienen te worden uitge steld. De di-ie pro-Duitse partijen die door de Saar-regering nog steeds verboden zijn, zijlen aan die verkiezingen deel moeten nemen. Voor het moment ligt in deze laatste eis zo lijkt het een van de grootste moei lijkheden. Men weet, dat de leiders der drie verboden partijen de laatste tijd druk met Adenauer hebben overlegd en daarbij heeft de Duitse kanselier blijkbaar hun eisen tot de zijne gemaakt. Om binnenlandse poli tieke redenen zal Adenauer daar voorlopig moeilijk aan kunnen tornen. Diezelfde eisen beschouwt de Saai-rege ring echter als ten enenmale onaanvaard baar, en zo is dan in zekere zin het accent der beslissingen thans van Parijs naar Saarbrücken verlegd. Wanneer beide partijen zo dus nu beter weten wat zij aan elkander hebben, is tevens wel duidelijk geworden, dat een overeenkomst voorlopig nog op vele moei lijkheden stuiten zal. Dat het wederzijds vertrouwen nog verre van ideaal genoemd kan worden, is gisteren opnieuw gebleken uit een uitlating van Grandval, de Franse ambassadeur bij de Saarregering, die Duitsland openlijk van kwade wil beschul digd heeft. Hedenmiddag; omstreeks één uur is op de grens van de gemeenten Leusden en Amersfoort een Gloster Meteor-straaljager neergestort. De piloot is om het leven ge komen. Vermoedelijk heeft hij nog getracht het vliegtuig te verlaten, want in een boom heeft men resten van een parachute ge vonden. Verschillende personen verklaar den dat zij vlammen uit het toestel had den zien komen voor het neerstortte op een opslagplaats van de Heidemaatschappij, op zeer korte afstand van een woning, be woond door J. Meijer. NEW YORK (Reuter). Generaal Eisen hower, de republikeinse candidaat voor het Amerikaanse presidentschap, heeft Dondei-dag in een verkiezingsrede te Springfield in de staat Illinois, waar zijn tegenstander, Stevenson, gouverneur is, verklaard, dat het geen zin heeft, dat de Verenigde Staten het spits afbijten in de Koreaanse oorlog, als de Zuid-Koreanen kunnen worden opgeleid om zichzelf te verdedigen. MORGEN OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond, opgemaakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met hoofdza kelijk aanvankelijk enkele buien en morgen flinke opklaringen. Overwe gend matige wind tussen Noord-Oost en Noord-West. Iets kouder. 4 October Zon op 6.46 uur, onder 18.11 uur. Maan op 18.03 uur, onder 8.08 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 3 October Hoog water: 3.04 en 15.27 uur. Laag water: 11.12 en 23.31 uur. Zaterdag 4 October Hoog water: 3.46 en 16.07 uur. Laag water: 11.54 uur

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1