Behoefte en capaciteit Amerika overweegt wijziging economische hulp-politiek op te heffen Kinderjurken V MEUBELFABRIEK Streven naar minder gratis steun Kleermakerij E.E.K. PEN SHOP an ouds 8 Sanering van toerwagenbedrijf Wijziging sluitingstijden voor kapperszaken? De export van fruit naar Duitsland Twee arbeiders gewond bij ongeluk in Heemstede Het huur autobedrijf Caravans zichtbaar van de openbare weg Vrije Gemeente Haagse Comedie Blijspel van Coward met Fie Carelsen SCHEEPVAART Uw radiotoestel VRAAGT om een PLA TENSPELER J0B0T0N MODERN WINKELPAND JAN VAN GOYENSTRAAT ADVERTEERT IN DIT BLAD HUIS te koop 2 KAMERS en KEUKEN VRIJDAG 17 OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „De toestand van het Nederlandse toer wagenbedrijf baart nog immer zorgen. Deze worden nog verzwaard doordat nog steeds geen begin is gemaakt met de ver lening van de definitieve vergunningen", aldus de voorzitter van de Nederlandse vereniging van Transportondernemingen, die in Breda haar jaarvergadering hield. Deze, dr. ir. J. G. J. C. Nieuwenhuis, er kende gaarne, dat de Commissie Vergun ningen Personenvervoer hier staat voor een uiterst moeilijk probleem en dat het al leszins gerechtvaardigd is dat de commis sie, alvorens een beslissing te nemen, deze zaak grondig bestudeert. Hier staan grote belangen van de betrokken ondernemers op het spel. Anderzijds zal echter een nog langer uitblijven van de definitieve ver gunningen de onrust in deze bedrijfstak vergroten, hetgeen weer met zich mede brengt dat een goede oplossing moeilijker zal zijn te bereiken. Sanering van het toerwagenbedrijf is noodzakelijk, daar is iedereen het wel over eens. Doch verschil van mening bestaat over de wijze, waarop deze sanering moet worden bereikt. Een oplossing is naar spre kers mening zeker mogelijk indien men het probleem vooral van de economische kant beschouwt, zonder andere aspecten daarbij uit het oog te verliezen. Het beginsel sta voorop, dat de capaci teit dient te zijn afgestemd op de behoefte. Wanneer deze bedrijfstak eenmaal goed is gesaneerd en georganiseerd, zullen de zui vere toerwagenondernemers de zogenaam de gemengde bedrijven niet langer tegen over, doch naast zich vinden. Hiervan is slechts vruchtdragende samenwerking te verwachten op het gebied van het onge regelde vervoer, het groepsvervoer, de ta riefstelling, enz. Hierdoor zal ook het be ginsel van de Wet Autovervoer Personen, namelijk een duurzame en redelijke en dat wil dus ook zeggen: een rendabele voorziening in de behoefte aan toerwagen- ritten en ongeregeld vervoer, verwezen lijkt worden. Met betrekking tot ongezonde toestanden in het toerwagenbedrijf zeide spreker, dat men deze kwestie niet zal kunnen afdoen met de bewering, dat het pendelvervoer aanleiding heeft gegeven tot vele misstan den. Men zal moeten beginnen met terdege te onderzoeken om welke klachten het gaat en of deze klachten gegrond zijn. De heer Nieuwenhuis hoopte dat de overheid bij dit onderzoek het bedrijfsleven zal wil len betrekken. Hij achtte dit onderzoek daarom zo belangrijk, omdat naar zijn overtuiging vele van de gesignaleerde, onoirbare praktijken voor rekening komen van sommige „reisbureaux", welke deze naam eigenlijk niet verdienen. Eventueel te treffen maatregelen zullen dus in de eerste plaats paal en perk dienen te stellen aan de niet voor hun taak berekende en de niet-bonafide reisbureaux. Indien uit het onderzoek zou blijken, dat het ook noodzakelijk is dat maatrege len worden getroffen ten aanzien van de veiligheid zal de overheid de N.V.T.O. aan haar zijde vinden. Het verlenen van bedrijfsvergunningen 's-GRAVENHAGE, 17 Oct. Naar het ANP verneemt, zou binnenkort een Alge mene Maatregel van Bestuur te verwachten zijn waarbij bepaald wordt, dat de kappers zaken tot des avonds half zeven mogen open blijven, met een „afhelptijd" tot zeven uur. Voorts zou het in de bedoeling liggen, binnenkort een dergelijke Algemene Maat regel van Bestuur af te kondigen voor de sigaren- en de viswinkels. Hier gaat de ge dachte naar een openingstijd tot zeven uur met een afhelptijd tut half acht. De winkelsluitingswet geeft de gemeente besturen de bevoegdheid, het uur van slui ting op een vroeger tijdstip te bepalen. Zoals gemeld heeft de West-Duitse re gering na overleg met een Nederlandse delegatie besloten, de minimum-import- prijzen voor appelen en peren van 20 tot 35 ct per kg te verhogen. Nader vernemen wij. dat deze maatregel geldt tot 15 No vember. Aangenomen wordt, dat de afzet van in heems fruit in Duitsland na die datum geringer zal zijn, zodat de Nederlandse ex porteurs dan weer kunnen leveren voor een minimumprijs van f 15.Zoals men weet, was de minimumprijs van f 20 (per 100 kg), welke dus thans tot f 30 is ver hoogd, ook een tijdelijke is. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur heeft bij het leggen van een waterleidingbuis in de Herenweg en Rijnstraat te Heem stede, een bedrijfsongeval plaats gehad. Enige werklieden waren op een diepte van twee-en-een-halve meter bezig met het monteren van de buis toen plotseling de kanten van de put instorten. Hierbij raakte de fitter T. T. G. uit Hoofddorp bekneld tussen het instortende zand en de buis, waardoor hij een wond aan zijn dijbeen omliep en zijn linker knie werd gekneusd. De arbeider J. v. H. uit Haarlem werd door een steen in het gelaat getroffen en liep daar wonden op. Na door een passerende dokter te zijn verbonden is T. T. G. naar zijn woning overgebracht, terwijl J. v. H. zijn werkzaamheden weer kon hervatten. voor toerwagenritten en ongeregeld ver voer zal, overeenkomstig de principes ge noemd in het rapport der N.V.T.O., ook op het terrein van het internationale toer- wagenvervoer sanerend blijken te werken. Echter niet alleen in het toerwagen bedrijf maar ook in het huurautobedrijf is het saneringsvraagstuk reeds geruime tijd aan de orde. Helaas is echter gebleken, dat overwegingen van politieke aard vaak een beletsel vormen om de uit economisch oog punt noodzakelijke maatregelen door te voeren. Een benadering van het taxivraagstuk langs wetenschappelijk-economische weg wordt gegeven in een onlangs verschenen publicatie van de Stichting voor econo misch onderzoek der Universiteit van Am sterdam. Het initiatief van de Unie Ver keer, dat tot dit onderzoek heeft geleid, verdient waardering, terwijl de N.V.T.O. ook erkentelijk is voor het feit, dat de overheid de niet onaanzienlijke kosten voor haar rekening heeft genomen. Het was de heer Nieuwenhuis echter op gevallen, dat de samenstellers van het rapport de betekenis van de ondernemer en de leider van het bedrijf wel sterk on derschatten. Spreker vermag bijvoorbeeld niet in te zien, dat het bestaan van een vergunningstelsel de functie van de leiding tot een beperkte zou maken. Ook het feit, dat de tarieven de goedkeuring van over heidswege behoeven, betekent nog niet een beperking van het ondernemersrisico. Het tegendeel kan zelfs het geval zijn. De kantonrechter te Haarlem zette Donderdagmiddag de behandeling voort van de zaak tegen de Zandvoorter M. M., wie ten laste was gelegd, dat hij in strijd met de Zandvoortse politie verordening op een terrein, zichtbaar van de openbare weg, caravans had laten plaatsen. De zaak was uitgesteld, om de verdediger mr. B. J. de Boer in de gelegenheid te stellen het raadslid W. van der Werff als getuige te horen. Deze deelde mee, dat bij de behande ling van het voorstel in de vergadering van de Zandvoortse gemeenteraad de naam van de verdachte genoemd is en dat van de zijde van B. en W. werd verklaard, dat er soepelheid betracht zou worden tegen M. M. De ambtenaar van het O. M. zeide, dat uit het proces-verbaal is gebleken, dat vier caravans zichtbaar van de openbare weg waren, waarvan twee van de zijde van de Haltestraat en twee van de zijde van het station. Er is over deze zaak veel te doen geweest. Bij de behandeling van het geval voor de rechter dient men de publieke sfeer achterwege te laten. Of verdachte op de juiste wijze behandeld is, is een kwestie van beleid van B. en W. Het gaat er bij spreker om of de verordening verbindend verklaard dient te worden. Dat is volgens hem het geval. Hij herinnerde er aan, dat er in vele gemeenten verordeningen be staan, waarbij het verboden is woonwagens te plaatsen en woonschepen aan te leggen, zonder vergunning. De verordening van Zandvoort gaat hiermee parallel. Als M. M. toch caravans op zijn terrein wil hebben, dan dient hij schuttingen of een zeil aan te brengen. Het doet voor toeristen die per trein aankomen of in de Haltestraat lopen niet prettig aan als zij caravans zien die het landschap ontsieren. Tenslotte merkte de ambtenaar op, dat B. en W. soepel zijn opgetreden. In het voorjaar 1951 is de ver ordening vastgesteld en pas eind Augustus van dat jaar heeft het college verdachte aangeschreven. In Mei van dit jaar is pro- ces-verbaal opgemaakt. De eis luidde een geldboete van 25, subsidiair 5 dagen hechtenis. Mr. De Boer was van mening, dat de be paling onverbindend verklaard moet wor den. Er wordt speciaal de aandacht geves tigd op openbaarheid. De gezondheid en de zeden komen niet in het geding. Om die reden achtte pleiter de bepaling onverbin dend. Voorts herinnerde hij er aan, dat toen het voorstel van B. en W. behandeld werd, M. reeds een caravankamp had. Toegezegd is, dat B. en W. soepel 'zouden optreden. De kantonrechter merkte op, dat hii zich houden moet aan de bepaling, zoals die is afgekondigd. Daarin wordt de naam van verdachte niet genoemd. Mr. De Boer merkte voorts op, dat de caravans eventueel zichtbaar zijn uit een trein en een vliegtuig. Daarom vroeg hij zich af of de gemeente in haar autonomie niet te ver is gegaan. De gemeente mag zich een dergelijk recht niet aanmatigen. De kantonrechter verklaarde zich hier mee niet te kunnen verenigen. Nadat mr. De Boer verzocht had ver dachte van rechtsvervolging te ontslaan en schriftelijk vonnis te wijzen, bepaalde de kantonrechter de uitspraak op Woensdag morgen 22 October om halftien. In Haarlem en omgeving is een comité gevormd van de Vrije Gemeente, waarvan de heer C. A. Tiemeyer voorzitter en de heer W. C. Dekker secretaris is. Het comité schrijft in een inleidend woord van het programma voor de komende winter, dat de Vereniging de Vrije Gemeente zich richt tot hen die zoeken naar religieuze gemeen schap zonder dogma's en kerkelijke vor men. De Vrije Gemeente is geen kerk, maar wel een gemeente, die men op hoger plan kan zien dan een vereniging. Het woord „gemeente" wijst naar een religi euze doelstelling en „vrij" wil zeggen, niet gebonden aan enige geloofsleer of kerke lijke vormen. Maandag 20 October spreekt G. J. de Nie in restaurant Brinkmann over „De Vrije 1 Gemeente en de onvrije gemeente". De Haagse Comedie onder directie van Cees Laseur en Paul Steenbergen zal dit jaar een flink aantal voorstellingen in de Haarlemse Schouwburg geven. Het is te hopen dat men daarbij ook gelegen heid vindt de stukken die het vorige sei zoen in artistiek opzicht zo succesrijk maakten„De Kersentuin" van Tsjechow en „Ondine" van Giraudoux voor het voetlicht te brengen, niet alleen omdat men hier te doen heeft met hoogtepunten uit de dramatische litteratuur van de laatste hal ve eeuw, maar ook omdat men in deze op voeringen de Nederlandse toneelspeelkunst op zijn best kan zien. Intussen werd gisteravond begonnen met een lichte voorspijs. te weten het blijspel „Relative Values" ('t Is maar betrekkelijk) van Noel Coward, dat maar nauwelijks voldoende stof bevat om er een avond mee te vullen. Het derde bedrijf betekent dan ook voor zover mogelijk een duidelijke in zinking, omdat daarin de met geestige aforismen gekruide conversatie zich nood gedwongen bepaalt tot eigenlijk reeds afgedane zaken. Deze veelzijdige auteur heeft wel eens spitser en flonkerender be wijzen van zijn talent geleverd. Blijkbaar moet hij zijn houding in deze tijd nog vin den, want zijn kracht schuilt nu eenmaal in het doorgaans oppervlakkig registreren van maatschappelijke (of onmaatschappe lijke) modeverschijnselen. In dit opzicht zou men hem kunnen rubriceren onder de voortzetters van de via Oscar Wilde en Somerset Maugham bewaarde tradities van de Engelse zedeneomedie. Hoe dan ook, dit stuk speelt kennelijk in de vredige en luxueuze jaren van voor de oorlog op een Engels landgoed, waar heel wat consternatie wordt gewekt door het voornemen van de adellijke bewoner om in het huwelijk te treden met een in Amerika carrière gemaakt hebbende film ster. Deze lieftallige jongedame blijkt, om de verwikkelingen wat pikanter te maken, bovendien de zuster-met-een-verleden van de trouwhartige kamenier van haar toe komstige schoonmoeder te ziin. Gelukkig voor ieders gemoedsrust verschijnt er kort voor de pauze een door dronkenschap tot doortastendheid gedreven minnaar uit Hollywood ten tonele, die dank zij enige handige intriges van de gravin de mésal liance weet te verijdelen. Dat het publiek door dit alles toch een genoeglijke avond heeft beleefd, is voor een niet gering deel te danken aan de voor treffelijke regie van Cees Laseur, een on betwist meester op dit terrein, die het tempo steeds zo wist te regelen dat zelfs een bescheiden poging om grappig te zijn de zaal tot een verheugde lach bewoog. Bovendien was hij zelf als de butler de zoveelste variatie op het deftige standaard type door de droge trant, waarop hij zijn niet te stuiten stroom van wijsheden lanceerde, bijzonder vermakelijk. Een kos telijke rol zag men ook van Fie Carelsen als de gravin, die met een air van char mante hulpeloosheid een schrandere tegen woordigheid van geest maskeerde. Een verrassing was het voortreffelijk in het milieu passende optreden van Frans van der Lingen als de ietwat geaffecteerde, ge makkelijk om de tuin te leiden edelman met een romantische bevlieging. De andere medewerkenden waren Annie van Duvn als de actrice, Diny Sprock als de kamenier, Annie Leenders als een vriendin des hui zes, Jan Retèl, als de filmster met opval lende schoenen, Theo Frenkel en Piet Bron, als geheel een ruimschoots voldoende be zetting. Ir. A. Viergever ontwierp het aris tocratische décor. DAVID KONING. Maastrichtse melkfabriek leverde ondeugdelijk product De economische politierechter te Maas tricht heeft een melkinrichting in die stad tot zeven maal 250,boete veroordeeld wegens het afleveren van ondeugdelijke melkproducten aan haar consumenten. In melk, die als gepasteuriseerd was aange duid, kwamen veel meer micro-organismen voor dan toegestaan is, hetgeen volgens een getuige-deskundige ernstige gevaren voor de volksgezondheid kan opleveren. Ver scheidene andere Limburgse melkinrich tingen zullen zich binnenkort voor derge lijke nalatigheden voor de politierechter te verantwoorden hebben.' NEW YORK (A.F.P.). Er schijnt zich een wijziging af te tekenen in de Ameri kaanse mening over de economische en financiële politiek tegenover het buiten land. Talrijke Amerikanen wensen, dat de gratis hulp aan het buitenland gewijzigd wordt, of door iets anders vervangen. Deze stemming, waarvan de toekomst sterk af hankelijk is van het resultaat der Ameri kaanse presidentsverkiezingen, steunt op de volgende overwegingen: de gratis hulp aan het buitenland is bij talrijke Ameri kaanse belastingbetalers en bij talrijke leden van het Congres niet populair. Enige maanden geleden werd reeds getracht de omvang er van te verminderen. Wanneer men wil, dat de vrije wereld sterk is en doeltreffend het communisme kan bestrij den, dan moet haar economisch leven op gezonde en solide grondslagen rusten. Het buitenland oefent op het ogenblik op de Verenigde Staten druk uit om de economi sche en financiële politiek naar buiten te wijzigen. De regering te Washington kan er in zekere mate niet aan ontkomen met deze druk rekening te houden, die kort geleden openlijk in verschillende redevoe ringen op de conferentie van de instellin gen van Bretton Woods tot uitdrukking kwam. Binnenkort zal deze druk ongetwij feld concrete vormen aannemen, bij voor beeld op de conferentie van het Gemene best te Londen, die op 25 November begint. De Verenigde Staten blijven niet werke loos. Men stelt een onderzoek in en geeft deskundigen der regering opdracht hun in zichten over de toekomstige Amerikaanse economische en financiële politiek ten aan zien van het buitenland uiteen te zetten. Symptomen In dit opzicht kunnen in het bijzonder de volgende feiten worden geconstateerd: Kortgeleden zijn twee campagnes begon nen tot vergroting van de investering van particulier Amerikaans kapitaal in het bui tenland. Een er van staat onder leiding van Eric Johnston, de voorzitter van de Ame rikaanse vereniging van filmproducenten. Zij is gebaseerd op de stelling, dat het noodzakelijk is meer Amerikaans particu lier kapitaal in het buitenland, vooral in de minder ontwikkelde landen te beleggen. De andere campagne wordt gevoerd door de National Planning Association. Deze stelt aan industrie, handel en banken diep gaande studies over Amerikaanse kapitaal investeringen in het buitenland ter be schikking. In de loop van de zomer is de commissie-Pauley, die van president Tru man opdracht gekregen had een onderzoek in te stellen naar de vooruitzichten voor de grondstoffenvoorziening van de Ame rikaanse industrie, tot de slotsom gekomen, dat de Verenigde Staten op dit gebied af hankelijk zijn van het buitenland. Deze commissie heeft gewezen op de noodzake lijkheid de productie der buitenlandse na tuurlijke hulpbronnen te vergroten, de Amerikaanse douanetarieven te verlagen, vooral voor grondstoffen, en met het bui tenland overeenkomsten te treffen voor de levering van grondstoffen aan de Verenig de Staten. In Amerika gaan stemmen op, die aan dringen op een verlaging van de Ameri kaanse douanetarieven, teneinde West- Europa te helpen de dollarschaarste te overwinnen. Opgemerkt dient echter te worden, dat de stroming in de Verenigde Staten vror beschermende douanerechten nog steeds sterk is. Groenboek Het bureau voor wederzijdse beveiliging (M.S.A.) laat op het ogenblik bij zijn bureaux in het buitenland een „groenboek" circuleren, waarin de meningen van zijn deskundigen over de toekomstige Ameri kaanse economische en financiële politiek WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. tegenover het buitenland uiteengezet wor den. Daarin wordt uitdrukkelijk verklaard, dat de meningen van deze deskundigen niet noodzakelijk die van het bureau zijn. Zij komen op niet minder neer, dan op de vorming van een economische, fir^nciële en valuta-eenheid van het Westen, die in zekere mate naast de militaire eenheid zou komen te staan, die door het atlantische verdrag gevormd is. Dit economische blok, zou de Verenigde Staten, het sterlinggebied en West-Europa omvatten. Het zou moeten streven na9r herstel van de inwisselbaar heid der valuta (met hulp der Verenigde Staten), vergroting van de goederenomzet, verdwijning van het dollarvraagstuk en stabilisatie van de grondstoffenprijzen. Dit zijn belangrijke gedachten, waarvan de be tekenis bovendien nog vergroot wordt, doordat zij door een regeringsorgaan ver spreid worden. Aagtekerk, 16 te Hongkong. Aalsum, 15 van Karachi n. Aden. Aldiegonda, 15 v. Bangkok naar Singapore. Alioth, 15 te Sao Francisco do Sul. Alpherat, 15 te Las Palmas. Abbedijk, 15 v. Havana n. Vera Cruz. Albireo, 15 v. Montevideo. Aphacca, 15 v. Buenos Aires n. New York. Argos, 16 van Amsterdam te Rotterdam. Alphard, 16 v. Las Palmas n. Recife. Axeldijk, 15 23.35 u. v. Le Havre n. Antw. Adiinda, 16 van Singapore te Liencheu. Aiamak, 15 nog te Basrah. Alwafci, 15 120 m. NO. Rio Grand deo Sul. Amstelkroon, 15 40 m. W. Oporto. Agamemnon, 16 v. Colon te Kingston. Arendsdijk, 15 160 m. N.t.W. Natal. Arnedijk, 15 720 m. W. Scilly's. Arundio, IS 720 m. O. Belle Isle. Abbekerk, 16 van Suez naar Aden. Alhena, 15 van Babi a n. Antwerpen. Altair, 16 Ouessawt gepass. n. Las Palmas. Alwaki, 16 te Montevideo. Amor, 16 v. Chios te Haifa. Axeldijk, 17 te Antwerpen. Aagtedijk, 17 v. Buenos Aires te New York verw. Aalsdijk, 16 v. New York n. Rotterdam via Antwerpen. A-lchiba17 Rio de Janeiro verwacht. Aludina, 16 v. Rotterdam n. Calcutta. Amstelkroon, pass. 17 Gibraltar. Aar-dij k, 16 v. New Orleans te Houston. AUblasserd'ijk, 15 v. New Orleans naar R'diam Aavdijlk, 16 v. Antw. 17 op de Schelde in, mist Boissevain, 16 v. Port Elizabeth te Kaapstad verwacht. Boschfontein, 16 v. Genua naar Port Said. Barendreoht, verm. 17 v. Rotterdam n. Curacao. Baarn, 15 500 m. W. Horta. Bali, 15 120 m. ZO. Oostp. Kreta. Bandjermasin, verm. 16 v. Ampenan n. Bima. Batoela, 17 te Makassar verwacht. Baud, 15 v. Belawan n. Singapore. Bloemfontein, 15 v. Hamburg n. Antw. Bonaire, 15 1270 m. NO. Barbados. Breda, pass. 15 ten W. Oporto. Blijdendijk, 16 van Rotterdam naar New York. Billiton, 16 v. San Pedro n. Manilla. Bliitar, 17 van Aden naar Cochin. Blommersdijk, 16 v. Philadelphia te Baltimore Blijdendijk, pass. 16 Vilssingen. Clavella, 15 v. Djibouti naar Napels. Caltex Delft, 15 v. Rotterdam naar Sidon. Celebes, 15 van Amsterdam naar Hamburg. Caiiisto, 15 op de St. Laurensrivier. Cleodora, 15 230 m. O.t.Z. Madras. Caltex Leiden,, pass. 16 Kp. de Gata. Caltex Nederland,, pass. 16 Gibraltar. Callex The Hague, pass. 16 ten Z. eil. Kreta. Caltex Utrecht, 16 van Sidlon n. Roterdam. Cotica, 16 Azoren gepas. Ceram, 16 te Madras. Drente, 16 v. Java te Rotterdam. Duivendrecht, pass. 17 Kp. Finisterre. Danae, 16 v. Palermo naar Malta. Etrema, 15 530 m. O. Albany n. Genua. Edam. 15 1000 m. W.ZW. Scilly's. Eemdijk, 15 370 m. ZW. Fayql. Emggano, 16 v. Port Said n. Genua. Esso Den Haag, pas. 16 Guadeloupe. Eos, 17 v. d. Middellandse Zee te Amsterdam. Esso Rotterdam, 15 910 m. ZW. ten W. Flores. Friesland (SSM), 17 ca. 13 u. v. Northshiels te Amsterdam verwacht. Fairsea, 16 250 m. O.t.Z. Albany n. Genua. Farmsum, 15 800 m. W. Vailentia. Gaasterkerk, 16 te Suez. Garoet, 16 te Napels en vermoedelijk 17 van Napels naar Genua. Gaasterland, 1 5v. Bahia n. Las Palmas. Gouwe, 16 8 u. v. Roytta te Zaandam. Ganymedes, 15 v. Antwerpen te Amsterdam. Gordias, 15 v. Amsterdam n. Bremen. Garoet, pass. 15 Str. Messina. Hersilla, 16 v. Barbados n. Port of Spain. Hera, 16 v. Callao naar Pacasmayo. Hoogkerk, 16 te Karachi. Haarlem, 15 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince. Hathor, 15 v. Amsterdam te Hamburg. Holland, 14 v. Durban n. Lorenzo Marquez. Hector, 15 v. Caiamaida n. Kavalla. Heelsum, 15 670 m. ZW. Flores. Helena, 14 v. Ciudad Bailivar n. Grenada. Hydra, 15 600 m. O.NO. Bermuda. Tndrapoera, 16 v. Rotterdam te Tj. Priok. Ittersum, 16 v. Lulea n. Mobile. Jupiter, 16 v. Amsterdam te Piraeus. Joih. v. Oldenlbarneveat, pass. 16 St John's eM. Jagersfontein, 15 v. Kaapstad n. Port Elizabeth Kota Gede, IS v. Soerahaja ,n. Makassar. Kedoe, 16 v. Hollandia te Rotterdam. Kertosono, 12 San Francisco. Kota Agoeng, pass. 15 11 u. Mini coy. Kalimantan, 15 300 m. NO. Singapore. Kallanida, 15 t.h.v. eil. Banka. Karsik, 15 In Basilan Straat. Kieiidrecht, 1G v. Cebu n. Singapore. Kota Ged'e, 16 v. Soerahaja, te Makassar. 1 Laertes, 16 v. Belawan n. Penang. Leopoldskerk, 16 v. Port Said n. Hamburg. Llnge, 16 v. Zaandam, te Sta oka. La uren skerk, 16 v. Rotterdam n. Oalcuta. Limiburg, pass. 16 Saibanig n. Colombo. Lombok, 16 te Balboa. Limburg, 15 v. Belawan n. Colombo. Lindekerk, pass. 15 Ouessant n. Hamburg. Leuvekerk, 16 v. Genua n. Port Said. Loosdrecht, 16 v. Genua n. Port Said. Leersum, 15 te Mobile. Lanigkoeas, 15 350 m. ZO. ten O. Socotra. Lekhaven, 15 320 m. O. Belie Isle. Lisseikerk, 15 v. Antw. naar Hamburg. Loenerkerk, 15 v. Rotterdam te Bremen verv,'. Maas, 16 Gibraltar gepass. Manner an, pass, nacht 16-17 Aden n. Suez. Martha, 17 te Dakar. Met.uia, 16 v. Chittagong n. Singapore. Mapia, pass. 15 Gibraltar ri. Alexandirlë. v Mentor, 16 v. Amsterdam te R'dam. Merwede, 15 v. Houston te Rotterdam. Maashaven, pass. 15 Sierra Leone. Modjokerto, 15 in Golf v. Biscaye n. Genua. Macoma, 16 250 m. NO. eil. Martinique. Marisa, 15 1100 m. O.t.N. eil Mauritius. Mirza, 15 410 m. W. Torrestraat. Mitra, pass. 15 Cairns. Nieuw Amsterdam, 16 v. New York n. St. Thomas Nestor, 16 te Paramaribo. Noordam, 15 770 m. O. Cp. Race. Oranjestad, 17 te La Guaira. Omala, 16 v. Singapore te Rangoon verw. Ondina, 16 v. Piraeus te Berre. Orion, 15 v. Alexandrië te Beyrouth. Oberon, 15 v. St. Marc Haiti n. New York. Oranjefontein, 15 640 m. O. Ascension eil. Orestes, 15 150 m. O. Abaco Bahamas. Overijsel, 14 230 m. NW. Cp. Negrais. Ootmarsurri, 15 620 m. O. Cp. Race. Poelau Laut, 16 te Soerabaja. Polyphemus, 16 v. Singkawang te Tj. Priok. Prins Willem V, 16 te Antwerpen. Poseidon, 16 y. Amsterdam te Rotterdam. Prins Fred. Wifi^m, 12 v. Rotterdam te Chicago Prins Maurits, 13 v. Chicago naar Rotterdam. Prins Willem III, 16 te Hamburg. Prins Fred. Hendrik, 15 560 m. O. Belle Isle. Prins Joh. W. Frisd>J5 690 m. O. Belle Isle. Parkhaven, 15 dw. Victoria Braz. n. Las Pahnsa Pygmalion, 17 te HJoustdO verwacht. Polyctorus, 17 te Port Swisjtenham. Prins Willem IV, 16 v. To ren to n. Cleveland. Riouw, 17 v. Nunukan te Balficpapan. Roebiah, 16 te Penang. Rondo, 17 v. Beaumont te New Yohk. Rottl, pass. 16 Sabang n. Co-lombo. Rofcula, 16 van Gibraltar. Ruys, 17 te Beflawan. Roepat, 17 dwars eil. Kreta. Rijndam, 16 v. New York n. R'diam vla' South ampton en Le Havre. Ridderkerk, 17 v. Adelaide n. Melbourne. Rijnland, 15 v. Montevideo n. Santos. Reyniersz, 16 te Soerahaja. Samarinda, 17 v. Singapore te Tj. Priok. Saparoera, 17 te Djeddah. Scherpendirecht, 16 v. Rio Grande do Sul. Sehie, 16 v. Lissabon naar Oran. Schiedijk, 17 v. New Orleans te Newport News Sibajak, 16 950 m. W.t.Z. Galapagos eil. Stad Arnhem, 16 v. IJmuiden n. ICirkenaes. Stad Maassluis, 16 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Maastricht, 19 v. Casablanca te Rotterdam verwacht. Stad Alkmaar, 15 v. Narvik n. Newport Mon. Sumatra, 15 v. Tj. Priok rr. Belawan. Sarangan, 13 v. East London n. Durban, sunetta, 16 v. ounedin te CÏttragao verw. Stad Arnhem, verm. 16 v. IJmuiden n. Kir- kenaes. Stad Leiden, 15 v. A'dam n. Brits Columbia. Holland verwacht. Stad Breda, 15 110 m. NO. Key West. Said j a, 15 rede Muntok. Salland, 15 570 m. Z.t.W. St. Vincent. Siheroet, 16 te Pare Pare. Sommelsdijk, 15 v. Londen te Bremen. Stad Vlaardingen, pass. 15 ten W. Galloper. Straat Soenda, 15 v. Fremantle n. Singapore. Swartenhondt, IS v. Tailitali n. Donggala. Tiba, 17 ca. 15 u. v. New Orleans te Rotterdam verwacht. Titus, 15 van Bari naar Catania. Tabian, pass. 15 ten Z. eil. Kreta. Tawali, 15 v. Panarukan n. Probollnggo. Tjibantjet, 15 v. Soerahaja n. Semarang. Tjikampek, 15 v. Tjilatjap n. Soerabaja. Tamo, 15 180 m. NW. Cp. San Antonio. Tasman, 14 v. Hongkong te Osaka. Telamon, 15 v. Punta Cardon n. Philadelphia. Tiberius, 17 v. Hoston te New Orleans verw. Tjlmenteng, 15 430 m. NW. Diego Garcia. Triton, 15 v. Ciudad Truijillo n. Aruba. Taibian, 1 6te Port Said. Tegelberg, 17 te Yokohama. Temate, 17 v. Semarang te Soerabaja. Thalatta, pass. 16 Kreta. Tomini, pass. 16 Scilly's n. Curagao. Tar a, 61 v. Gothenburg te Maimö. Tero, verm. 20 v. Buenos Aires n. N. Amerika. Themisto, pass. 17 Lizard 18 ca. 18 u. bij Vlis- singen verwacht. Tjltjalengka. 16 v. Montevideo te Santos verw. Trompenberg, 15 te Mobile. Tjipanas, pass. 15 ten NO. Noordpunt Madagas car n. Mauritius. Urecht, 17 te Cochin. Veendam, pass 15 ten ZO. Cp. Race. Van Heutsz, 15 v. Singapore, n. Hongkong. Van Riebeeck, 15 v. Makassar n. Buleleng. Willem Ruys. 16 440 m. O.ZO. Socotra. Winterswijk, 21 v. Rotterdam te New York verw. Westland, 16 van Amsterdam naar Hamburg. Westerdam, 15 520 m. O. Cp. Race. Waterland, pass. 15 Porto Alegre. Wonosari, 15 135 m. N. Horla Beyrouth. Waterman, 16 90 m. N. Cartagena. Weltevreden, pass. 17 4 u. Aden n. Port Soedan. Waal, 18 Amserdam verwacht. IJsel, pass. 17 Gibraltar. Zeeland (SSM) 15 v. Amsterdam n. Blyth. Zonnewij'k, 16 van Rotterdam n. Baltimore. Zaan, verm. 17 v. Norkoping n. Rundivik. NERGENS ZO GOEDKOOP EN GOED ALS BIJ E.E.K. Door onze enorme prijsverlaging zijn wij goedkoper dan confectie. Wij leveren zuiver wollen costuums naar maat Tropical en Kamgaren in alle moderne dessins van 100.— tot 150.— Damesmantels in grote sortering moderne kleuren en dessins vanaf 115. Winterjassen v.a. 115.Lodenjassen vanaf 115. Ruime keuze op elk gebied. - Prima binnenwerk Afwerking en snit van de beste kwaliteit. GROTE HOUTSTRAAT 156 TEL. 16176 - HAARLEM Haarlems Eerste en Enige Vulpenspecfalisl Grote Houtstraat 150 - Haarlem - Telefoon 18132 VULPENNEN vanaf 6.75. Grote sortering Pelikan - Parker - Waterman enz Rectificatie In de gisteren geplaatste advertentie van DE BLAUWE WINKEL Gen. Cronjéstraat 116, Haarlem, staat o.m. trainingspakken vanaf 1.85. Dit moet echter zijn: Trainingsbroeken vanaf ƒ185. Reeds voor 79..Philip» t maakt U van Uw I platenspeler radio een radiogra- op standaard üö.- mofoon. I platenwisselaar met pick up, een half uur gramo- foonmuziek achter elkaar. -co (zonder platen)'"®'" 3 gulden per week, compleet met 10 pla- nummers) naar keuze. Betaling geheel ten (20 HAARLEM KRUISSTRAAT 33, TEL. 15507 IJMUIDEN: Stephensonstraat 61, Telefoon 4325 Wij zijn van plan onze zaak Ziet reeds nu onze prijzen der Fa. HEZEMANS - Plein 4 Haarlem met vrije woning te koop. Leeg te aanvaarden. Inl. MAKELAAR W. BOS, Heemstede, Lucas van Leyden- laan 2, telefoon 34271. voor geldbelegging, gelegen Kloosterstraat f 4000. Brie ven no. 941. Gevraagd: H'lem of omg. Br. no. 942 levert op maandelijkse af lossing Goth., Eng., blanke, mah. en Brabantse huiska mers, Bankstellen Slaapk. Bedden, Karpetten, enz. Toonkamers, Westerhoutpark 8, Haarlem. TeL 18840.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10