Autoreparatie de shag' Predikbeurten Heemstede Bloemendaal Lisse Hillegom Zandvoort Bennebroek Haarlemmermeer Hoofddorp Nieuw Vennep Vijfhuizen CJjDeek 7 Diamanten jubileum Katholieke Arbeiders beweging Zondagsdienst J aarvergader in g „Lisser i5oys" Bazar ten bate van een kleuterschool Nieuw kerkorgel in gebruik genomen Bestuur Zandvoort- meeuwen verstoord over een sportverslag Grote leden aanwas bij ZHC maar. Klaverjassen of... piepers jassen... Klaverjastournooi Gouden jubileum en afscheid Filmpje van Geesink ZATERDAG 18 OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wanneer ds. K. H. E. Gravemeijer 28 October aanstaande naar Zuid-Afrïka vertrekt waar hij is beroepen als predikant belast met een buitengewone opdracht van de organisatie voor geestelijke verzorging van de Nederlands Hervormde emigranten aldaar, dan neemt hij ook een geschenk mede van de Nederl. Hervormde Kerk, om dit te overhandigen aan de Nederl. Hervormde Gemeente te Potchefstroom i.v.m. het feit dat het dit jaar precies een eeuw geleden is dat in deze plaats de eerste Nederlandse predikant ds. Hoff daar predikte. Het prachtige geschenk, een zwaai zilver avondmaalstel met inscriptie, dat luidt: „Geschenk van de Nederl. Hervormde Kerk aan de Nederl. Hervormde Gemeente te Potchefstroom 1853-1953", is vervaar digd door de Haagse firma Begeer, Van Kempen en Vos. Foto: ds. Gravemeijer en het avondmaalstel. Vrijdagavond is in het R.K. Verenigings gebouw aan de Herenweg een herden kingsplechtigheid gehouden ter voorberei ding voor de viering van het zestigjarig bestaan. Het versterkte „Melodia" zong ter inlei ding op keurige wijze een Requiem. Daar na hield de geestelijk aviseur, kapelaan J. v. Rossum een herdenkingsrede waarin hij hulde bracht aan degenen die voor het be houd en de ontwikkeling van de afdeling hebben gestreden en geleden en persoon lijke offers hebben gebracht in het belang van de organisatie. Na passende muziek van het ensemble Jan Nibbering decla meerde de heer Gerard Willemse een ge dicht uit „Jaargetijden" van Guido Gezel- Ie. Tot slot van het eerste deel van deze avond werden gezamenlijk twee couplet ten van het Wilhelmus gezongen. Na de pauze werden niet minder dan 53 jubilarissen gehuldigd, die 50, 40 of 25 jaar lid van de Katholieke Arbeidersbeweging zijn. Aan vijf jubilarissen die een halve eeuw de beweging hebben gediend, werden een gouden insigne en oorkonde overhan digd. De andere jubilarissen ontvingen een zilveren of een bronzen insigne. Allen wer den op hartelijke wijze toegesproken door de voorzitter van de jubilerende afdeling, de heer N. J. v. d. Linden. De R.K. Harmonie „St. Michaël" speel de enige opgewekte marsen. Nadat het en semble Nibbering zich nog eens had laten horen en „Melodia" een lied ten gehore had gebracht, bracht de voorzitter van het ju bileumcomité, de heer G. Willemse een woord van dank aan allen die er toe had den bijgedragen dat deze eerste avond van de feestelijke herdenking zo buitengewoon geslaagd kan worden genoemd. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 19 October waargenomen door dr. J. Laeijen- decker, Raadhuisplein 9, tel. 38103 en dr. A. L. C. v. Lier, P. Aertslaan 6, tel. 39875. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz, Camp- laan 17. Geopende apotheek: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197; Aerdenhout Apo theek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. De Zondagsdienst van* de doktoren in Bloemendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waar genomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, Bloemendaal, tele foon 23449. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Platanenlaan 10, Bloemendaal, telef.. 25769, b.g.g. 10920. De Zondags- avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt alleen voor spoedeisende gevallen verzorgd door de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Vrijdagavond is de jaarvergadering gehou den door de voetbalvereniging „Lisser Boys" onder leiding van de heer K. v. Essen. Uit de jaarverslagen bleek dat het verenigingsleven goed floreerde en de financiële toestand gunstig genoemd mag worden. De penning meester de heer Eigenbrood werd gedechar geerd. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen en in de vacature P. v. d. Leede werd de heer S. Goossens benoemd. De heer A. v. d. Reijden gaf een beknopt jaarverslag waarin hij de hoogtepunten van het verenigingsjaar de revue liet passeren. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt Zondag waar genomen door dr. F. J. L. M. Haase, Achter weg 42, tel. 3685. Vrijdagmiddag werd in de bloembollen- loods van de Gebr. Hylkema aan de Stations weg een bazar geopend, waarvan de op brengst bestemd is voor het bouwfonds der Gereformeerde kleuterschool. Ds. Krabbe zeide in zijn openingswoord dat er voor de kleuterschool nog een paar lokalen nodig zijn. Op de bazar zijn de diverse artikelen op fraaie en overzichtelijke wijze opgesteld en noden vriendelijke dames tot kopen. Wil men zijn geld liever op andere wijze besteden, dan zijn er ook nog diverse spelen waarbij men zijn geluk kan beproeven. Des avonds van 89 uur wordt een modeshow gehouden, waaruit wel blijkt, dat de bazar zo attractief mogelijk is gemaakt. Voor hen die nog niet in de gelegenheid waren de bazar te bezoeken bestaat hiertoe heden Zaterdag nog de gelegenheid. ADVERTENTIE IBEL 1 0570 GARAGE DU RIEU In het gebouw van de Nederlandse Pro testantenbond in de Brugstraat is Vrijdag avond een kerkconcert gehouden ter gele genheid van de inwijding van het nieuwe orgel. De voorzitter van de afdeling Zandvoort, de heer A. Elffers Azn., heette de beide so listen, de organist Herman Dees en de so praan Mevr. To DeesKion welkom. Spre ker bracht dank aan allen, die door hun giften aan het orgelfonds er aan hadden medegewerkt, dat thans dit fraaie instru ment voor de Godsdienstoefeningen kon worden aangeschaft. De solisten gaven voor hun optreden een verklaring van hetgeen ten gehore werd gebracht. Voorts gaf de heer Dees een korte beschouwing over de bouw van het orgel. De heer Dees had voor deze avond een bijzonder goed programma samengesteld. Hij was van de gedachte uitgegaan, om zonder echter het artistiek gehalte van deze keuze aan te tasten, de mogelijkheden van het orgel zoveel mogelijk naar voren te brengen. Het fraaie, moderne harmonium, voor^ zien van twee klavieren met pedaal, bleek bijzonder klankvol en voldeed in deze zaal uitstekend. Na een fraaie vertolking van het orgelkoraal „Nun komm' der Hei den Heiland" van Joh. Seb. Bach en een pittig gespeelde „Trumpet-tune and Air" van Purcell toonde de heer Dees zich in de brillant gespeelde Toccata van Dubois een vaardig organist. Het was een genot mevrouw To Dees Kion wederom te mogen beluisteren. Haar klankrijke sopraan, getuigend van een se rieuze scholing kwam tot haar recht in de ingetogen gezongen aria: „Oeffne dich mein ganzes Herz" van J. S. Bach en kreeg een stralend karakter in de daarop volgen de twee geestelijke liederen: „Kommt Selen, dieser Tag" en „Liebster Immanuel". Doch het meest bekoorde zij ons in de drie liederen „O liefste Jesu soet" (bew. H. An- driessen), „Lof der liefde" (beW. Anth. v. d. Horst) en Jesus Bloemhof, (bew. W. Pij per) waarvan vooral het laatste van een ontroerende schoonheid werd, mede door de prachtige begeleiding, die de heer Dees achter de zang plaatste. Gemeentezang wisselde het programma af, waarna aan het slot de heer Elffers de solisten dank bracht voor het gebodene. In een te Leiden verschijnend dagblad heeft een sportverslaggever over de Zondag jongstleden in Zandvoort gespeelde wedstrijd ZandvoortmeeuwenBlauw Zwart geschre ven, dat de spelers van laatstgenoemde club blij mochten zijn, dat zij niet met gebroken lichaamsdelen in het ziekenhuis waren te rechtgekomen en dat het misschien wel goed zou zijn, wanneer de K.N.V.B. meer „He- racles-praktijken" zou gaan toepassen. Dit verslag heeft het misnoegen van het Zandvoortmeeuwen-bestuur opgewekt, dat zich reeds tot 't bestuur van de KNVB heeft gewend en tot de Nederlandse scheldsrech- tersvereniging. In de bestuursvergadering, die Maandag zal worden gehouden, zal men zich nader beraden over de stappen die zul len worden ondernomen over dit huns inziens onverantwoordelijke verslag, daar men ervan overtuigd is, dat een uiterst faire en zeker niet ruwe wedstrijd werd gespeeld. De Zandvoortse hockeyclub maakt op het ogenblik een periode mee van grote bloei, dank zij ook de toetreding van vele jeugd leden. Het ledental is dezer dagen de hon derd gepasseerd, een aantal dat in de laatste jaren nog niet bereikt is. Daardoor wordt nu behalve met vier senior heren en twee dameselftallen aan de jeugdcompetitie in de Onderbond Noordholland nog deelgeno men door een meisjes- en een jongenselftal. De meisjes spelen vanmiddag de eerste wed strijd; voor de jongens wordt het de derde ontmoeting. Het competitieprogramma voor Zondag vermeldt drie thuiswedstrijden. Het eerste dameselftal speelt om twaalf uur tegen HHIJC. Bij de heren speelt het tweede elftal om twee uur tegen Eechtrop I en het vierde elftal om 10.45 uur tegen HBS V. Het eerste en derde elftal spelen uitwedstrijden tegen Ijsvogels en BMHC. ZONDAGSDIENST Op 19 October wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door dr. G. Man schot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 420. BINNENLAND Een Korea-vrijwilliger, de Surinaamse soldaat A. Z., die toen het Nederlands deta chement op Koje verbleef op zeer ruwe wijze zijn mening had te kennen gegeven over een sergeant, die een Koreaans schoen poetsertje het kamp uit had geschopt, is gisteren door de Krijgsraad te velde-West tot twee maanden militaire detentie ver oordeeld. Maandag 27 October zal het 25 jaar ge leden zijn, dat het Laboratorium voor Toe gepaste Psychologie te Amsterdam (voorheen Psychotechnisch Laboratorium der Vrije Universiteit) door prof. dr. J. Waterink werd opgericht. Ter gelegenheid van dit jubileum zal een receptie worden gehouden in het Internationaal Cultureel Centrum te Am sterdam. De reclame-ontwerpers Otto Treumann te Amsterdam, Hans Bolleman te Velsen en H. Nijgh te Heemstede vormen de jury ter beoordeling van de inzendingen voor een prijsvraag ter verkrijging van een oorkonde, die aan emigranten» uit Noord-Brabant zal worden aangeboden. In Maassluis is gistermiddag het drieën- vijftigste rampendepöt van het Rode Kruis geopend. Het is de bedoeling, dat een in het gehele land 80 van deze depóts komen. De Mexicaanse koopman D. S„ die op 5 Juli te Rotterdam werd gearresteerd, is uit voorlopige hechtenis ontslagen. Een tegen hem ingebrachte beschuldiging, betreffende knoeierij met het leveren van 3400 patroon tassen uit Engelse en Nederlandse leger- instanties. bleek niet juist te zijn. Mr. P. J. Oud zal op Donderdag 30 October tijdens een openbare senaatsverga dering in de aula van de Economische Hoge school te Rotterdam zijn inaugurele rede uit spreken ter gelegenheid van de aanvaarding van zijn ambt als buitengewoon hoogleraar ir. het Nederlands staats- en administratief recht aan de Nederlandse Economische Hoge school. HAARLEM EN OMGEVING In het Staatsblad is een regeling gepu bliceerd inzake de tegemoetkoming bij studiekosten aan de Technische Hogeschool voor aspirant-officieren der landmacht. Volgens deze regeling kunnenfttudenten aan de T. H. aanspraak maken op een tegemoet koming in hun studiekosten tot een bedrag van 10.000 gulden mits zij na het verkrijgen van het ingenieursdiploma een verbintenis van tien jaar aangaan als officier bij de K. L. Mr. J. C. C. W. Hijszeler, wethouder van sociale zaken en huisvesting te Bloemendaal, is Dinsdag verhinderd spreekuur te houden. ADVERTENTIE SHAG DOKTERSDIENSTEN De dokiersdiensten in de Haarlemmermeer zijn voor Zondag 19 October als volgt ge regeld: Hoofddorp: dr. J. Bult. Nieuw Vennep: dr. H. van Haeringen. Halfweg/Zwanenburg: dr. G. Reijndérs. Het jaarlijkse klaverjastournooi ten bate van de kankerbestrijding, georganiseerd door de pandoerclub „Troefboer" uit Hoofddorp, zal hedenavond in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp een aanvang nemen. Er volgt nog een tweede avond en op 8 November wordt het kampioenschap klaverjassen van Hoofd dorp verspeeld. Speeltuinvereniging Ook te Nieuw Vennep heeft zich een comité gevormd dat zich ten doel stelt de oprichting van een speeltuinvereniging. Het comité bestaat uit de volgende leden: dr. G. A. v. d. Weg, B. Dol, C. v. d. Heuvel, G. Stam. ADVERTENTIE Hei warmste op m'n bed na: een haard-kachel van de Toneeluitvoering Het gezelschap „Adamson" zal op Zaterdag 25 October in het gymnastieklokaal te Vijf huizen een opvoering geven van het blijspel „Bruiloft op de Appelbloesem" van Eden Phillpotts. De man op de Eiffeltoren (Minerva). In Heemstede kan men de kennismaking hernieuwen met die alleraardigste figuur van de Parijse Commissaris Maigret, gees teskind van de Frans-Belgische auteur Georges Simenon, die al heel wat pagina's aan zijn avonturen heeft gewijd. In dit ge val gaat het om een opwindende jacht op een student die aan een psychopatische zelfoverschatting lijdt. Het is de verdienste van Maigret dat hij die jongeman psycho logisch zo weet te benaderen dat deze van zijn complexen wordt bevrijd. Dat gebeurt uiteindelijk na een angstaanjagende klim partij op de Eiffeltoren, het einde van de achtervolging die Maigret heeft ingezet op de student, die een reeks misdaden op zijn geweten heeft. De belangrijkste rollen worden gespeeld door Charles Laughton als Maigret (voor treffelijk) en verder door Franchot Tone, Burgess Meredith en Patricia Roc, allen zeer verdienstelijk. Toch kwam de Parijse sfeer in deze kleurenfilm niet geheel tot haar recht daarvoor moet men bij de Fransen zelf wezen. J. H. B. „Peppino" (City) Peppino, een tien jarige weesjongen uit Assisië, die in zijn eigen onderhoud voorziet en bij zijn werk zaamheden grote steun ondervindt van zijn ezel, staat in het middelpunt der belang stelling tijdens zijn zwerftochten in zijn v/oonplaats en tijdens zijn pogingen een bezoek te brengen aan de Paus in Rome. De jongen is zeer geliefd in zijn omgeving en de kerk besteedt veel aan aan hem, vooral als. hij in zorgen verkeert, omdat zijn ezel ziek is. Liefderijk verzorgt hij het dier en als hem de raad wordt gegeven een bezoek te brengen aan de Paus, begeeft hij zich naar Rome. Dat het niet gemakkelijk is tot de kamer van de Paus door te drin gen, is te begrijpen. Het gelukt hem en de wijze waarop dat lukt, is grappig. De toe schouwer krijgt daarbij gelegenheid een blik te slaan op het Vaticaan en het Vati caans museum, waarin Peppino ronddoolt. Een onderhoudende en vlotte film. A. O. „De mijnen van Koning Salomo" (Rem brandt) Ook in de komende dagen wordt de film „De mijnen van Koning Salomo" vertoond. „Dwars door de vuurlinie", (L i d o) Dit is het epos van de roemruchte „Red Ball Express", die in 1944 door het Ge allieerde opperbevel in Frankrijk werd ge formeerd om generaal Pattons ver vooruit geschoven troepen van benzine en ammu nitie te kunnen blijven voorzien. Patton was toen namelijk zo ver en zo snel door de vijandelijke linies heengebroken, dat de gewone intendance van de invasiemacht die taak niet meer aan kon en daarom werden er duizend chauffeurs uit de „troep" gerecruteerd om de bevoorrading van Pattons tanks over te nemen. De film geeft .nu, in lichtelijk-romantiserende beelden, een indruk van de gevaren waar aan deze chauffeurs in hun zware trucks tijdens de hachelijke tochten door de Duitse linies blootgesteld waren, van hun gevechten met de vijand, met de stukge reden wegen en met elkaar, want, ook in hun eigen gelederen bestaan vele onder linge veten. Het verhaal, dat niet geheel van sentimentaliteit en van valse heroïek is vrij te pleiten, overtuigt om die rede nen niet geheel als documentaire, maar wie van een spannende oorlogsfilm houdt, die komt hier rijkelijk aan zijn trekken. Jeff Chandler geeft een voortreffelijke uit beelding van een transportofficier van het type „ruwe bolster - gouden pit", de bij rollen zijn, zoals men dat in Amerikaanse films van dit genre gewend is, schilder achtige soldatentypes. H. C. „Rodeo in vlammen". (Spaarne). Deze film leert ons, dat zelfs cowboys wel eens werkeloos kunnen zijn. En zo zién we dan Roy Rogers aan het hoofd van een reizende circustroep moedeloos van dorp tot dorp trekken. Echter zonder noemens waardig resultaat. Als het hem eindelijk, via een radio-directeur, lukt een contract af te sluiten worden alle wagens door een concurrerende cowboy in brand gestoken. Roy Rogers laat, zoals een goede held betaamt dit natuurlijk niet op 'zich-zit ten. Hii gaat de schurk achterna, redt en passant een vriend van de verdrinkings dood, zingt cm de vijf minuten een liedje en richt een nieuwe „rodeo" op. Het succes is verbluffend en als aan het slot blijkt, dat het meisje, dat ietwat zon derling door de gehele film heenloopt, van hem houdt zijn alle factoren voor een gelukkig einde aanwezig. Om ons enigszins in de stemming te brengen heeft de directie als voorfilm „Oorlogsbandieten" op het programma ge plaatst. Enkele felle Duitsers terroriseren Midden-Amerika, doch worden tenslotte toch ontmaskerd en neergeschoten. Liefhebbers van het Wild-West-genre mogen deze beide films beslist niet mis sen. H.d.G. „Peking Express". (Frans Hals). Zo'n ritje in de trein van Shanghai naar Peking in het communistische China brengt heel wat meer spanning en sensa tie met zich dan een reisje hier in Neder land van Amsterdam naar Haarlem. Maar hier zijn de afstanden dan ook veel min der groot, zijn de communisten niet de baas en hier hangt ook niet de mysterieu ze Oosterse sfeer. Dat alles is echter in het tegenwoordige China wei het geval. Daar kunnen Joseph Cotton, Corinne Can- vet en Edmond Gwenn in deze film van mee praten. De eerste is een nogal idealis tische dokter van de UNNRA, de tweede een vroegere vriendin van de dokter en communistische spionne en de laatste een katholiek priester. Zij allen ziin reizigers in de Peking express, waar druk ruzie wordt gemaakt en een mensenleven blijk baar niet schijnt te teilen. Nauwelijks is de toeschouwer van de eerste schrik be komen, of de trein wordt overvallen en tientallen mensen kortweg afgemaakt. Daarna volgen nog wat hartverheffende taferelen in het hoofdkwartier van een guerilla-leider ergens in het onmetelijke China. Spanning is er in deze film in over vloed evenals anti-communistische pro paganda. Voor liefhebbers daarvan is de film de moeite waard. E.K. Africa Queen (Luxor) Deze gezel lige avonturenfilm speelt in de eerste wereldoorlog, doch men merkt van die oor log weinig. Alleen ziet men een stel Duit sers in hun Afrikaanse kolonie tewerkgaan, waarbij zij een zuivere voorafbeelding leveren van hun activiteit in de tweede wereldoorlog. Waarmee gezegd wil zijn, dat zij ook toen al blijkbaar weinig rekening hielden met de regelen der humaniteit. Zij worden afgetroefd door een verlopen Ca nadees en een devote zendelinge, een duo dat ogenschijnlijk slecht bijeen past, doch tenslotte een ideaal span vormt in het adembenemende avontuur van hun veld tocht tegen de vijand. Humphrey Bogart en Katherine Hepburn spelen de hoofdrollen in deze boeiende rol prent, die de majestueuze, geheimzinnige natuur van Afrika tot décor heeft en daar als kleurenfilm natuurlijk veel profijt van trekt. De humor noch de spanning ontbreekt, het einde zal ieder bevredigen en zo kan men deze film met gerustheid een geslaagd product noemen. J. L. „711 Ocean Drive". (Pal ace). Een lang niet onverdienstelijke film over de Amerikaanse bookmakers-syndicaten, of liever gezegd de organisaties die de book makers met bliksemsnelheid uitslagen en laatste nieuwtjes van de renbaan bren gen, een buitengewoon lucratief bedrijf, ZONDAG 19 OCTOBER 1952 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. J. Bronsgeest. 3.30: Con sistoriekamer. Liturgische dienst voor Doof stommen en Slechthorenden. 7: Bijzondere dienst. Ds. I. P. van der Waal, van 's Gra- venhage. 6.457: Zangdienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. E. Pot. Noorder- kcrk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. A. J. Rasker. 7: Ds. B. van Gelder. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn, H. Av. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Ds. S. H. J. Voors. Kapel Sarepta, Ha- zepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. R. J. Rijpstra. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuy- zen, van Heemstede. Diaconessenhuis, Haze- paterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis Jansstraat. 10.30: Ds. M. G. Blauw. Jeugd- kapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Wika Timmer. West, Leidsestraat 10: Dhr. D. Vogel. Oogst- dienst. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. D. Selling. Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacob- straat 6. 10.30: Mej. Ds. U. van Drimmelen, Ureterp. Eglise Wallonne. 10.30: Pasteur J- F. Baudraz. Church of England: Kinderhuis- singel 3 p. m. Evensong, Rev. Mossman. AIle-Dag-Kerk. Broederkerk, Parklaan. Dins dag 3: Ronde-tafelbespreking. Vrijdag 7.30: Contact-avond met gerepatrieerden. Ds. E. Zijlstra. Stads Evangelisatie, L. Herenstr. 6. 10: W. F. Kloos, Gouda, met Solozang van Adr. Pape. Haarlem.. 7.30: G. Baas, Egmond aan Zee. Woensdag 8: H. van Doorn. Heiloo Vrijdag 8: Bijbellezen. Zuiderkapel, Zuider straat 15. 10: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam. 5: Dezelfde, Evangelisatiesa menkomst. 8: Jeugdsamenkomst o. 1. v. Mej. A. Punt van de Bijbelclub-beweging uit Am sterdam (met flanellograaf). Opwekkingssa menkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. J. Visser, Amsterdam, Maranatha-lezing met medewerking van het Zangkoor der Vrije Baptistengemeente te Amsterdam. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaafa 34. Woensdag 7.30: Ds. Poot. Broedergemeente, Parklaan 34 Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zon dag 10.30: Ds. H. Schutz. Vrije Evang. Ge meente, geb. Bethel. Voorhelmstraat 3. 10 en 5: Ds. H. H. W. Zegerius, uit Dordrecht. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Dr. S. van der Woude, Evang. Luth. pred. te Amsterdam. 10.30: Ds. W. Spliethoff in het Jeugdgebouw Schoterweg hoek Pijn boomstraat. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Daalder. Haarlem-O. Wijklokaal N.H. Kerk, Zomervaart. 7.30: Ds. Hoekema. Jeugd dienst. Peuzelaarsteeg. 10.30: Mej. H. van Dam. Haarl.-Nrd. geen dienst. Remonstr. Ge- reform. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille Geref. Kerk.. Kloppersingelkerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. Wilhelmina- kerk. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. L. Hoor weg Jr. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. L. Hoor weg Jr. 5: Ds. A. B. C. Hoflartd. Geref. Kerk Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Ger. Ge meente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Bel, van Krabbendijke. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10: Leesdienst. 4: Ds. J. C. Maris. Donderdag 8: Ds. J. W. v. d. Gronden. Zendingsrede. Baptiste Gemeente, gebouw H. J. M. V., Lange Margarethastr. 13. 10: Ds. J. W. Weenink. 11.30: Zondags school. 5: Geen dienst. 7.30: Jeugddienst. Ds. J. W. Weenink. Pinkstergemeente, Nieuwe ADVERTENTIE Laat uw breiwerk gsen prooi van de motten worden. Koop uitsluitend gaWIITINiseerde: motvrlje woi. De heer H. Moolenaar, die vandaag vijf tig. jaar als bankwerker aan de werven „Conrad" en „Stork Hijsch" verbonden was heeft wegens pensioengerechtigde leef tijd afscheid genomen. De directeur van de werf, de heer C. H. Holgen, overhandig de hem een enveloppe met inhoud. Van het Jubileumfonds ontving hij een ge schenk. Zijn collega's namen afscheid van hem, evenals de bedrijfsbrandweer, waar van hij deel uitmaakte. Joop Geesink's Dolly wood-producties genieten een grote bekendheid en niet al leen in ons land. Geesink vervaardigt voornamelijk poppenfilms voor reclame doeleinden. Hij past thans een nieuw pro cédé toe; hij gebruikt handpoppen met bewegende (plastic) gezichten. Wij heb ben in Rembrandt zo'n filmpje gezien. Het is inderdaad een vooruitgang. De anders starre gezichten leven nu. Er staat echter tegenover, dat Geesink zich nu moet be perken tot de bovenste helft van zijn pop pen, omdat zij met de hand worden be wogen. Hij filmt dus eigenlijk een orgi- nele poppenkastvertoning. Dat is dan aardig, wanneer hij ze ook op een originele wijze filmt. Voorlopig zal hij er wel mee moeten experimenteren. De resultaten, zo als wij ze in zijn filmpje „Marjolijntje en de draak" zagen zijn nog niet zo, dat men er enthousiast over kan zijn. De eerlijkheid gebiedt echter meer filmpjes af te wachten alvorens men een definitief oor deel kan vellen. De winst zou wel eens door het verlies tot nul gereduceerd kun nen worden. Fr. waarmee zij bovendien buiten de arm van de wet blijven. Want bookmaker zijn is verboden, maar nieuws verspreiden mag wel. Deze organisaties opereren op een enorme schaal en bestrijden elkaar op leven en dood. Vooral op het laatste trouwens. Deze film vertelt het verhaal van een jonge telefoon-technicus, die van wege zijn bekwaamheid en zijn geldzucht in handen van zo'n organisatie raakt en steeds hoger klimt, tot hij tenslotte ver ward raakt in 't net van moord en doodslag die er schering en inslag zijn. Deze film, die cp auhentieke gegevens berust de ver vaardigers zeggen zelf, dat de gangster syndicaten gepoogd hebben te verhinde ren, dat zij gemaakt werd heeft voor Amerika althans een uitgesproken maat schappelijke tendenz. Zij is namelijk be doeld als bestrijding van de gokkerij. Zij blijft echter ook voor hen, die in een land wonen, waar deze practijken niet bestaan, boeiend, omdat zij zo knap is gemaakt. W. L. B. Kruisstr. 14. 10: E. Schuurman. Nam. Bijzon dere Samenkomst met medewerking ..Jeugd club „Gideon". Donderdag 7.45: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen. Parklagn 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemcenschapsbond, Jac. v. Ruys- daellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samen komst. Gemeente des Heeren, Lange Molen straat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gemeente Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst. Evangeli satie „Immanuël", 8: Grote Samenkomst. Lui tenant-kolonel Doevendans, van Amsterdam Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9. 10.15: Ochtendaanbidding met Avondmaal en Predicatie. 19: Avond- evangeliepredikingsdienst. Maandag en Dins dag in de Broederkerk, Parklaan 34. Woens dag t/m. Zaterdag in ons gebouw: Speciale diensten. Christen-Geloofsgemeenschap, „Ro- senhaghe", Hoofmanstraat 10: Samenkomst. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Woens dag 8: Bidstond Garenkokerskade 27. Iedere Zaterdag 8: Jeugdsamenkomst Benkoelen- straat 28, H.-N. Pinkster Evangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Volle Evangelie prediking. Vrijdag 8: Zandvoort, Brugstr. 17 Samenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zen dinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nas- sauplein 8. 11: Dienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen. Dhr. Ir. H. Bouman, den Haag. Theologisch-Philosofische beschouwingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Psycho-Syn- these. Rest. Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: Herken de valse profeten. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Opdrachtsdienst. 8: Heilssamenkomst. Kapi teins A. Bouwens-van Gameren. Donderdag 8: Kapiteins A. Bouwens-van Gameren. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk 10: Dr. H. v. d. Loos, H. Avondmaal. 7: Dezelfde Dankzegging. Woensdag 8: Dr. H. V. d. Loos, bijzondere dienst i. v. m. de Gezinèweek, m. m. v. Chr. Fanfarekorps „Arti et Religioni" Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Stichting tot verbreiding van het Evangelie „Petra", Noorderkapel (einde Minahassastraat). Woensdag 7.45: Zangdienst 8: Evangelisatiesamenkomst. J. Sevensma, van Amsterdam. Geref. Kerk. Nood-Scho- terkerk. 9 en 10.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, Flores- straat. 10 en 5.30: Ds. J. C. Maris, H. Avond maal en Dankzegging. Leger des Heils, Ceramstraat 4. Oogstfeest 10 en 8: Kapiteins J. v. d, Wpude. 7j Open lucht Soendaplein. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. R. K. Oldeman 19: Dhr. H. de Jong, te Wassenaar. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels H. Avondmaal. 19: Dr. A. J. Raskor, te Haar lem. Gezinsdienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. G. Groeneboer, te Doetinchem. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. G. J. de Nie. Hv., Amsterdam. Doopsgez. Kring, geb. Volksbond, Heemst Dreef. 10.30: Ds. Mr. J. A. Oosterbaan. Meer en Bos Kapel. 10: Dhr. Groen. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 0: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Koediefslaan. 10: Ds. W. Fijn van Draat. Amsterdam. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel 5: Ds. W. Fijn van Draat. Geref. Kerk, He renweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Prof. Dr. A. A. van Ruler, uit Utrecht. 10.30: Jeugdkapel. 12-15 jaar in Wijkgebouw ..De Stal". Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. H. Jansen. Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk 10 en 5:Ds. T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma, H. Avondmaal. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar, Maranatha, Donkere- laan. 11.45: Zondagsschool, 67 jaar, Kleu terschool. Boslaan; 8-12 jaar Jeugdhuis en „Maranatha". Ned. Prot. Bond, Potgieterstr. 4. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem., Leiden. Geref. Kerk. 8.45, 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole, H. Avondmaal en Dankzegging. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag geen dienst. Vrijdag. St. Raphaels- dag. Uitstelling van- het H. Sacrament van 2.30 tot 19.30. 19.30: Vespers en Lof. Soefi- Beweging, Acacialaan 28. 11: Universele Ere dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 5: Dr. Ch. de Beus, H. Avondmaal. 10: Jeugdkapel. 1216 jaar, in „Irene", Elswoutslaan 1, voorafgegaan door samenzang, aanvangende 9.45 uur. 19: Dr. J. H. Stelma. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eer- hard, H. Avondmaal. 17: Ds. Knottnerus. Voortzetting H. Avondmaal. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Sluiter. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. A. Kromhout, H. Avondmaal. 11.45: Kin derkerk. Geref. Kerk 10 en 4: Dr. Harren- stein van Amsterdam. Zendingszondag. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. J. C. Salverda. 7: Ds. B. van Ginkel, van Amsterdam. Jeugddienst. Geref. Kerk. 8.30 en 3.30: Ds. M. Ros, H. Avondmaal. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Abbenes. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 6.30: Ds. M. C. Don. H. Avondmaal. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. A. C. Brörens. 7: Ds. v. d. Berg, van Amster dam. Bethelkapel. 10: Ds. E. B. Evenhuis, van A'dam. 7: Ds. G. A. Alma, van Amser- dam. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meu- leman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. Ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. D. Ter Steege. „De Kapel" 7: Ds. H. J. Drost. Den Haag. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Voorber. HAv. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Av. 7: Ds. A. J. Brinkman, Jeugddienst. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk. 10: Dhr. H. Wachter, uit Beverwijk. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. KerK- plein. 10: Ds. C. de Ru, H. Doop. 7: Ds. E. Saraber Jr.. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. C. J. Bleeker. van Amsterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, gebouw „Ons Huis". Dinsdag 8: Samenkomst. J. C. Draijer, van Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C Jongeboer. 19: Ds. M. C. Don, van Amster dam. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond 10.15: Ds. Noordhof. van Rotterdam. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. E. I. F. Nawijn, van Den Haas Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Ver leur. Geref Gem. 10 en 4: Ds. K. öe Gie- Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr, Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. B. van Smeden, van Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 7