De prijzen RADION Reuzenpak 81 SUNLIGHT GROENTJE ct AMERIKAANS SYSTEEM CENTRA, Kennemerplein 1 Haarlem, Tel. 19373 Hoogovenarbeider door gloeiende cokes gedood Hoofddorp Zandvoort Haarlemmermeer Hillegom Lisse Bloemendaal Heemstede DUBBEL STUK 2'HANDS KACHEL? plaal s een Jm mï uer mrmm 0se>& SLAGROOMTRUFFELS '/J? lAjntiwo KAM56L- t HAAR. p K/M£>1r* KNIP- 8 Ook woordkunst en minder bekende instrumenten Toneelconcours van „Concordia" Kippen doodgebeten Wasgoed verdwenen Installatie nieuwe korpschef van politie Dodenherdenking op 11 November Reclasseringscollecte Bijeenkomst van de Vrije Universiteit Plaatselijk comité voor vluchtelingenwerk Pluimvee- en konijnen sportvereniging R.K. vereniging voor eerste hulp SCHEEPVAART in plaats van in plaats van c t in piaats van 70 cent per ons Banketbakkerij DE REK 20-24 fl. 3.50 25-28 fl. 3.95 VEEL STERKER, VEEL BETERI Wintermantels 4.— p., w. Winterjassen 4.— p. w. Demi's3.— p. w. 5 Regenjassen diverse kleuren 2.— p. w. Gabardine jassen f 4.— p. w. Costuums 5.— p. w. Broeken 2.— p. w. DONDERDAG 23 OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Een uur muziek" De Stichting voor muziekonderwijs op Nederlandse scholen „Een uur Muziek" heeft voor het schooljaar 19521953 een artistiek belangrijk en paedagogisch zeer gedegen leerplan ontworpen, dat in hoge mate zal bijdragen tot de culturele ontwik keling van de jeugd. Behalve de meer bekende instrumenten als piano, viool, fluit, hobo en dergelijke zullen ook het clavecimbel, de harp, de viola da gamba en hoorn worden bespeeld tijdens muziekuren, waarin zowel de fun damentele elementen der toonkunst maat, rhythme, melodie, harmonie en dergelijke als de muzikale vormen en de grote fi guren uit de diverse tijdperken behandeld worden. In deze leergang wordt ook de woordkunst ingevoerd, die verscheidene grondbeginselen met de muziek gemeen heeft en daarmede in he.t declamatorium op geheel eigen wijze in verbinding treedt. Voor dit onderwerp werd de voordrachts kunstenaar Albert Vogel Jr. uitgenodigd met de pianist Willem Hielkema. De heer F. Aufrecht, voorzitter- direc teur der stichting, heeft voor deze nieuwe, veelomvattende cursus wederom vooraan staande kunstenaars geëngageerd om daardoor een der voornaamste beginselen van „Een uur Muziek" onverzwakt te kun nen handhaven. Het is voor een zo gewich tige taak als de aesthetische vorming der jeugd van belang slechts kunstenaars docenten van formaat te laten optreden. Een enkele keer noodzaakte dit principe tot het engageren van buitenlandse kunste naars, omdat niet alle grote Nederlandse musici gelegenheid kunnen vinden voor langdurige concertreizen naar onze scholen. Veelal bezetten zij plaatsen aan conserva toria of bij orkesten en radio-omroepen, waar zij zich uiteraard niet steeds voldoen de vrij kunnen maken. Het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen toont begrip voor deze moeilijkheid en verleende dan ook reeds enige malen toestemming om het Nederlandse kunstenaarscorps met een enkele buitenlander aan te vullen. Onder de medewerkende kunstenaars voor het komende schooljaar worden ge noemd Willem Andriessen, Cor de Groot, Gerard Hengeveld, Theo Olof, Carel van Leeuwen Boomkamp, Paul Tortelier, Hu- bert Barwahser, Jo Vincent, Herman Schey, John van Resteren, Anneke van der Graaf en ensembles als het Nieuw Hollands Strijkkwartet, het Concertgebouw-Koper- kwartet en het Holland Piano-Trio. Het behoeft bij dit alles geen verwonde ring meer te wekken, dat zich gedurende de laatste weken weer tientallen nieuwe scholen hebben gevoegd bij de driehon derdtachtig deelnemende Nederlandse on derwijsinstellingen, waarvan er reeds vele gedurende zeventien jaar bij „Een uur Mu ziek" zijn aangesloten. De 46-jarige „storingsarbeider" A. P. Zonneveld uit Beverwijk is gisteravond omstreeks half zeven bij een ongeval op de Hoogovens om het leven gekomen. Bij werkzaamheden aan de koelplaten van Hoogoven I werd namelijk een van deze platen uit de ovenwand naar buiten gedrukt. Een steekvlam, die gevolgd werd door een stroom gloeiende cokes trof de storingsbankwerker die onmiddellijk werd gedood. Zonneveld laat een vrouw en vijf kin deren achter. De vereniging „Concordia" te Hoofddorp houdt ter gelegenheid van haar negentig jarig bestaan een toneelconcours waaraan vijf verenigingen deelnemen. Elke maand voert een der amateur-toneelverenigingen een stuk op, dat door een jury zal worden beoordeeld. Médailles en geldprijzen zijn ter beschikking gesteld. De deelnemende verenigingen zijn „Opgang" uit Aalsmeer, „Willem Royaards" uit Utrecht, „Westfries Kleintoneel" uit Wognum, „Amsterdams Artistiek Toneel" Amsterdam en „Litteris Sacrum", Leiden. De avonden zullen wor den gehouden in hotel „De Beurs" te Hoofddorp. De eerste voorstelling is be paald op Dinsdag 28 October waarop de vereniging „Opgang" uit Aalsmeer zal op voeren het toneelspel „Kleine kinderen worden groot". Een Zandvoortse kippenhouder heeft de politie medegedeeld, dat onder zijn pluim veestapel een ware slachting was aange richt, vermoedelijk door een hond. De re cherche stelde een nader onderzoek in en vond inderdaad verschillende doodgebeten kippen in de omgeving van het bedrijf. Er bleken echter óók verscheidene dieren zoek. Wederom is bij de politie aangifte ge daan van vermissing van wasgoed, dat te drogen was gehangen in tuinen. Men dringt er nogmaals met klem bij het publiek op aan, het wasgoed niet op plaatsen op te hangen, die niet voortdurend in het ge zicht zijn. De installatie van de nieuwe korpschef van politie te Zandvoort, de heer H. P. Huijsman, is bepaald op Maandag 17 No vember. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar op 11 November, de internationale gedenkdag der in de oorlog gevallenen, weer een plechtige dodenherdenking worden gehou den bij de graven der Britse vliegers en Nederlandse militairen en onbekenden op de Nieuwe Algemene Begraafplaats (hoek HoofdwegVijfhuizerweg) bij Hoofddorp. De organisatie berust bij de afdeling Haar lemmermeer van het Nederlands Oorlogs graven Comité. De Reclasseringscollecte in de Haarlem mermeer heeft 941.01 opgebracht en wel in Abbenes 40.83, Hillegommerbuurt 15.22, Hoofddorp 67.02, Vijfhuizen 84.70, Leimuider- en Aalsmeerderbuurt 113.56. Lisserbuurt 20.20, Nieuw Ven nep 87.37, Zwanenburg 154.74 en Bad hoevedorp 357.37. Door de bijzonder grote belangstelling, er waren ruim 1000 bezoekers, begon de propaganda-bijeenkomst voor de Vrije Universiteit, die Woensdagavond in de grote beurszaal werd gehouden, ruim 20 minuten te laat. Nadat de aanwezigen „Grote God wij loven U" hadden gezongen, waarbij het versterkt Asafkoor het cantus- firmus zong, volgde een begroetingswoord door ds. H. v d. Berg uit Sassenheim, de voorzitter van de ring Rijnsburg der Ver eniging voor Hoger Onderwijs op Gere formeerde grondslag. Ds. v. d. Berg her innerde er aan dat de Vrije Universiteit op 20 October 72 jaar bestond. Hoewel 72 jaar, is de Universeiteit geen afgeleefde grijsaard, maar integendeel fris en groen. De levensvatbaarheid is wel bewezen. Zon der Calvinistische universiteit zouden wij ons thans niet meer kunnen redden, aldus spreker. In de Vrije Universiteit heeft God ons een „eigen smidse" gegeven. Prof. dr. F. L. Muiswinkel, hoogleraar in de economische faculteit, behandelde hier na het onderwerp „De mogelijkheid van een Christelijke economie". Hij merkte op, dat het vraagstuk van op waarlijk Christelijke wijze een wetenschap beoefenen een der moeilijkste is. Toch wilde hij achter de titel van zijn causerie geen vraagteken maar een uitroepteken plaat sen. Was de mogelijkheid van een Chris telijke economie er niet geweest dan ware- de instelling van de faculteit een sprong in het duister geweest. Een verschil tussen Christelijke en niet-Christelijke economie is aanwezig, niet in zakelijk waarnemen, maar in oorsprong en eindbestemming. Spreker besprak de opvattingen die een arbeider, kantoorman of directeur kun nen hebben, door opgedane ervaringen, waarbij de economen vaak bloot staan aan ernstige critiek. De economie onderzoekt de behoeften en hoe die behoeften kunnen worden bevredigd. De oorsprong van het economisch handelen ligt reeds in de God delijke opdracht bij de schepping. De be oefenaren van de economische wetenschap trachten problemen op te lossen tot eer van God. Bij de economie blijkt bij het waar nemen van een verschijnsel reeds verschil mogelijk tussen Christelijke en niet-Chris telijke beoefenaren van de economie. Al naar men ingesteld is, heeft men een andere waarneming. Het duidelijkst blijkt dit wel, doordat sommigen van de hoog leraren in de economische faculteit aan de Vrije Universiteit beweren dat zij „rood" zijn, terwijl anderen het tegendeel be weren. Wat Zondagsarbeid betreft zeide spre ker, dat de Christelijke beoefenaars van de economie zich in de eerste plaats houden aan Gods gebod. Hij kwam overigens tot de overtuiging, dat Zondagsarbeid moet leiden tot kostprijsverhoging. De verhouding tussen staat- en maat schappij behandelende, merkte spreker op, dat de Schrift leert dat zowel de econo mische en politieke macht in handen van de overheid, als de gehele economische macht in handen van de ondernemers en arbeiders een satanisch karakter dragen. Prof. Muiswinkel meende dit te kunnen aantonen op grond van de economische theorieën. Spreker besloot zijn causerie met te zeggen dat de economische weten schap zal kunnen bijdragen aan het bou wen van Gods schepping. Nadat studenten een schetsje hadden opgevoerd sprak dr. H. K. Oosterhuis, lector in de medische faculteit, over „Hoe staat het met de medische faculteit". Spre ker moest in verband met het vergevor derde uur zijn causerie aanzienlijk bekor ten, maar zette toch uiteen de moeilijk heden waarmede deze faculteit te kampen heeft en de moeilijkheden die reeds zijn overwonnen. Spreker heeft goede hoop dat binnen afzienbare tijd de faculteit kan worden uitgebreid. Woensdagmiddag is ten gemeentehuize een bijeenkomst gehouden waarop de bur gemeester mr. Th. M. J. de Graaf, het plaatselijk comité voor vluchtelingenhulp heeft geïnstalleerd. De burgemeester bracht dank aan de da mes voor haar bereidwilligheid om zit ting te nemen in het te vormen plaatselijk werkcomité voor vluchtelingenhulp. Het mag, aldus de burgemeester, voor een rechtgeaard Nederlander geen verwonde ring wekken dat verschillende personen contact hebben gezocht en middelen heb ben beraamd op welke wijze van Neder land uit hulp geboden kan worden aan de millioenen van huis en haard verdrevenen. De bereidheid van Nederland om hulp te bieden is door de Verenigde Naties er kend door de benoeming van de heer Van Heuven Goedhart tot hoge commissaris voor vluchtelingen van de Verenigde Na ties. Nadat de burgemeester de werkwijze van het nationaal Comité had uiteengezet, deelde hij mede dat in het plaatselijk co mité hadden zitting genomen de dames W. H. M. de Gaaaf-Theling, voorzitster, B. van Dijk-Van Doorn, penningmeesterersse, M. H. van Grieken, secretaresse. W. L. van Leeuwen-Schot, G. E. Molenaar- Posthumus, M. A. Peereboom-Veldhuizen van Zanten; A. H. Ruijs-Belgraver, M. A. Veldhuizen van Zanten-Philippo en C. R. Segers-Hoogerheide. Woensdagavond vergaderde de Pluim vee- en Konijnensportvereniging Lisse en Omstreken in de zaal „De Taveerne". In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede dat de heer Luijk als secretaris heeft bedankt. Zijn plaats werd ingenomen door de heer J. C. van Ruiten. Wegens de nog heersende vogelpest werd besloten met Kerstmis geen tentoonstelling te houden. Voor December staat een filmavond op het programma. Gewaarschuwd werd tegen het kopen van afgekeurde kippen, daar deze waardeloos zijn voor de leg. Ge tracht zal worden aan de konijnententoon stelling te Boskoop deel te r.emen en met kippen aan de tentoonstelling van Avicul- tura deel te nemen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: J. MagerPreuninger, d.; M. E. van de Nes—Warmerdam, z.; L. Schagen van LeeuwenElzendoorn, z.; G. C. Over- lieseHagenaar, d. ONDERTROUWD: Nr Helle en D. C. P. Richel; J. C. Mol en E. M. A. Metzelaar; C. van Bremen en C. Kluit. GETROUWD: P. Hoogkamer en C. E. Lanson; J. V. Colijn en A. G. Schaank; K. Smit en H. E. Salm. OVERLEDEN: J. J. Cramer—van Beek, 72 jaar; C. Wolterbeek, 60 jaar; H. J. Klaver, 36 jaar. De afdeling Heemstede van de R.K. ver eniging E.H.B.O. hield in het parochiehuis onder voorzitterschap van de heer N. M. Oud een ledenvergadering. Eenheidsdi ploma's zijn uitgereikt aan de heren C. Berkhout en G. Th. Deliemare die een af zonderlijk examen hebben afgelegd. Uit de jaarverslagen van de secretaris, de heer W. van Polanen en de penningmeesteresse, mejuffrouw W. Jansen, bleek dat de afde ling in het eerste jaar van haar bestaan een grote activiteit had ontwikkeld. Als bestuursleden werden gekozen de dames W. Brouwer en M. Leuven. Besloten werd op 2 November deel te nemen aan de wedstrijden te Breda. Aan de orde kwam vervolgens het aanschaffen van materiaal en verbandkoffers en het uitzetten van posten. Het vervaardigen van de koffers ondervindt door bepaalde om standigheden enige stagnatie, doch de toezegging is gedaan, dat de vijf bestelde exemplaren voor 1 November geleverd zul len worden. Ten aanzien van het uitzetten van posten, deelde de voorzitter mede, dat dienaangaande reeds overleg bestaat met de afdeling Heemstede van de Nederlandse vereniging voor E.H.B.O. en dat er een uit stekende verstandhouding bestaat. De voorzitter sprak de wens uit, dat in Heem stede spoedig een goed georganiseerde on- gevallendienst tot stand zal komen. Aalsum, 21 v. Aden n. Port Sudan. Alkaid, 21 v. Calcutta n. R'dam. Amstetstad, 21 v. Houston te Amsterdam. Amstelveen, pass. 21 ten ZW. Cocos eilanden. Arendskerk, 22 te Genua. Armilla, 22 v. Bangkok te Pladju. Aardijk. nacht 21-22 v. Houston te Galveston. Abbe dijk, 22 v. Vera Cruz te Tampico verw. Al-nati, 21 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Ariadne, 19 v. Port au Prince n. Santiago de Cuba. Angos, 22 Gibraltar verwacht. Arundo, pass. 21 Westp. Anti Costi eil. Agamemnon, 21 v. Jacmel n. Ciudiad Trujillo. Amstelkroon, 21 280 m. W. Kreta. Aaisdijk, 21 500 m. N. Flores n. Antwerpen. Al'gend'b, 21 50 m. ZO. St. Paulsrock. Alihena, 21 80 m. Z, eil. Fogo. Alphard, 21 260 m. N.HO. St. Paulsrock. Ampenan, pass. 21 ten ZO. Cp. Hatteras. Akk rum dijk, pass. 22 lóp. Bon Aldaibi, pass. 22 Lissabon. Alp'nerat, 22 te Recife. AmsteldSep, pass. 22 Azoren. Argos, 22 te Gibraltar. Alc'hlba, 23 v. Victoria te Hlheus. Alphacea, 23 te Santos. Arkeidijk, 23 v. Brownsville te Houston. Aagtedijk, 22 v. Boston te Philadelphia. Arendsdijk, 22 dwars v. d. Bermuda. Arned'ijk, 21 v. Rotterdam te New York. Amor, 23 v. Pama-gusta te Iskenderun verw. Aludra, pass. 22 Gibraltar. Ba am, 21 te Antwerpen. Bloemfontein, 21 v. Antwerpen te Amsterdam. Britsum, 21 v. Alexandrië n. Philippeville. Bali. 22 v. Genua. Bantam, 21 230 m. W.ten Z. Flores. Barendrecht, 21 390 m. W.t.N. Finisterre. Breda, 21 1020 m. NO. Barbados. Bacohus, 22 v. Port of Spain te Paramaribo. Batoela, 22 v. Maikassar te Donggala. Barumun, 21 v. Bonebobakal n. Maikassar. Biunaibaai, 21 v. Baiikpapan n. Tj. Priok. Boissevain, pass. 22 Tristam da Cunha. Boschfonitei-n, 23 te Port Soedan. Blommersdij'k, 22 v. New York n. Rotterdam.. Blitair, 22 te Cochin. Ceram, 21 v. Colombo n. Aleppey. Oaltex Leiden, 22 v. Sidon n. Rotterdam. Ceromia, pass. 22 Lands End. Cottica, 22 v. Georgetown te Amsterdam. Callisto, 21 510 m. w. Valenitia. Clavella, 21 90 m. ZO. Kreta. Cleodora, 21 360 m. ZO. ten O. Ras al Hadd. Clio, 15 v. Aruba naar Curasao. OoriH-a, 22 v. Singapore naar Bombay. Delfshaven, 21 La Plata gepass. Dongedijik, 22 v. Hamburg te Bremen. Diemerdijk, 21 200 m. NW. Flores. Duivendreeht. 22 v. Liverpool te Dakar. Delft, 22 v. Tocopilla n. Antofagasta. Eemdijk, 22 Havana verwacht Eos, 22 v. Amsterdam te Kopenhagen. Etrema, 21 v. Curagao n. Reykjavik. Esso Den Haag, 21 280 m. NO. Mona eil. Erirma, 21 180 m. N. Okinawa. Ena, 23 V. Miri te Balipapan. Elmina, 24 v. Monrovia te Abidjan verw. Friesland (SSM) 21 - Ouessant gepass. Farmsum, 22 v. Montreal te Amsterdam. Felipes, 21 in Golf v. Thailand. Groote Kerk, 22 te Zanzibar. Gaasterkerk, 22 v. Gen-ua n. Duinkerken. Garoet, 21 100 m. NO. Minorca. Gravelanö, 22 v. Porto Alegre n. Rio Grande do Sul. Groote Beer, 22 van Le Havre. Gooiland, 22 t.h.v. Madeira. Gordias, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Gouwe, 23 v. Zaandam te Amsterdam. Gaasteriand, 24 Las Palmas -verw. Haulerwijk, 21 dwars Vigo n. Genua. Helicon, 22 v. New York te Curasao. Hydra, 21 350 m. NO. Flores. Heotor, 22 v. Algiers n. Lissabon. Heelsum, pass. 22 Bahamas n. Brownsville. Hathor, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Hermes, 23 v. New York te Port au Prince. Hersilia, 23 v. Curagao te Aruba. Hercules, 22 v. Izmir n. Kalamata. Hoogkerk, 22 v. Rotterdam te Bombay. Iitteraum, pass. 23 Ouessant. Japara (KPM), 21 v. Tj. Priok n. Palembang. Joh. van Oldenbairnevelt, pass. 22 Kp. Bou- garomil. Kertosomo, 22 v. San Francisco le Los Angeles. Kota A-goeng, 21 140 m. NW. Enggano eil. Kaimana, 21 v. Tj. Priok n. Singapore. Kalianda, 21 v. Tj. Priok n. Benkulen. Kalimantan, 21 v. Bangkok n. Tj. Priok. Kota Baroe, 22 v. Belawan n. Tj. Priok; Kota Gedfe, 22 rede Tj. Panda-n. Lombok, 21 dwars Curasao n. Trinidad. Laurenskerk, pass. 22 Gibraltar n. Genua. Loosdrecht, 22 v. Suez n. Dubai. Liseta, pass 21 Straat Soenda. Langkoeas, 21 130 m. ZW. Siberoet eil. Larerjberg, 21 dwars Vigo. Lutterkerk, 21 te Koewadt. Laertes, 23 te Colombo. Lekkerkerk, 22 v. Bushire n. Bahrein. Lemsterkerk, 23 v. Damman te Karachi. Leuvekerk, 22 van Suez naar Aden. Lekhaven 22 v. Montreal te Rotterdam. Lindekerk, 23 v. Hamburg te Rotterdam. Linge, 22 v. Stocka te Herniosand. Loppersum, 22 v. Reggio naar Melilla. Maaskerk, 22 v. Cotonu te Pointe Noire verw. Mentor, 21 te Lissabon. Modjokerto, verm. 23 v. Genua n. Port Said. Mirza, 22 t.h.v. Brisbane. Markelo, 21 van Lissabon te Leixoes. Marisa, 21 170 m. O. Zuidip. Madagascar. Martha Vlnke, 21 240 m. Z. Cp. Paimas. Macoma, 21 860 m. W. ten Z. Palm a Mariekerk, 21 150 m. W. Monrovia. Merwede, 21 360 m. ZW. Scilly's. Metula, 21 in Str. Malakka. Ma-taram, 22 v. Khorrams'bar n. Bahrein. Mlentor, 22 van Lissabon n. Oran. Mure-na, 22 van Mdri n. Singapore. Maasdam, 22 710 m. W. Scilly's. Manoeran, nacht 22-23 v. Port Said. Mapda, nacht 22-23 te Port Said. Maas, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Macuba, 23 dwars Colombo. Nestor. 21 v. Paramaribo n. Amsterdam. Nieuw Holland, 22 v. Brisbane n. Makassar. Nigerstroom, 22 v. Amsterdam n. W. Afrika. Nieuw Amsterdam, 23 v. La Guadra te Curagao Omala, 22 v. Rangoon te Calcutta. Oranjefontein, 21 v. Teneriffe n. Southampton Overijsel, 22 v. Singapore te Semarang. Oötmarsum, 23 te Antwerpen. Oranjestad, 22 140 m. NO. Cartagena. Poelau Lautr 22 v. Tj. Priok te Singapore. Polyphemus, 22 te Singapore. Prins Willem II, pass. 21 Belle Isle. Polydorus, 19 van Port Swettenham. Papendrec'nt, 21 90 m. ZW. Kreta. Ph-rontis, 23 v. Soerabaja te Baiikpapan. Prins Alexander, pass. 22 Lizard Head. Prins Willem IV, 22 op Michigan Meer. Parkhaven, pass. 22 St. Paulsrock. Prins Willem van Oranje, 22 v. Rotterdam n. Oh'icago. Prins Willem V. pass. 22 ten Z. Cp. Clear. Prins Frederik Willem, pass. 22 Mackmacstraat. Ridderkerk, 23 v. Melbourne te Sydney verw. Roepat, pass. 22 Perim n. Colombo. Riouw, pass. 21 ten Z. Kp. Sela tan. Rotula, 21 770 m. W. ten Z. Pa'lma. Reyniersz, 22 v. Toli Toll te Menado. Radja, 22 van Damman naar Koewait. Raki, 22 v. Port Said n. Hallfax. Rijndam, 22 510 m. W. Scilly's n. Southampton Rijnland, 23 Rlo de Janeiro verwacht. Rempang, 23 v. Penang te Port Swettenham. Saparoea, 21 te Suez. Sliedrecht, 21 Kp. Frio. Stad Alkmaar, 21 van Narvik te Newport. Sumatra, 21 v. Belawan n. Colombo. Salland, pass. 21 Madeira. Stad Leiden, pass. 21 ten Z. v. d. Azoren. Stad Maassluis, 25 v. Vlaaixlingcn te Klrkenaes verwacht. Stad Maastrioht, 21 v. Vlaardingen n. Lulea. Sunetta, 21 v. Puerto La Cruz n. Santos. Sibajak, 21 700 m. NO. ten O. Tahiti. Sommelsdijk, 22 te Antwerpen. Sabang, 21 ten N. Poelau Laut. Saroena, 21 dwars Palawan. Sarpedon, 21 v. Grenada 23 Pto Plata verw. Scherpendreeht, 21 t.h.v. Victoria. Saidja, 21 te Pladju. Siberoet, 21 v. Menado naar Sangi. Swartenhor.dit, 21 v. Makassar n. Soerabaja. Sarangan, 22 v. Lorenzo Marques n. Beira. Simgkep, pass. 22 Ouessant. Sehie, 23 v. Algiers te Malta. Salatiga, pass 22 Midway n. Manilla. Schiedijk, 22 te New York. Stad Arnhem, 22 v. IJmuiden te Kirkenaes en verm. 23 n. Rotterdam Straat Banka, 22 te San Francisco. Saparoea, 22 v. Port Said. Tawali, 21 v. Semarang n. Tj. Priok. Teiresias, 21 v. Port Soedan n. Suez. Ternate 21 v. Soerabaja naar Makassar. Tibia, 21 v. Miri naar Sydney. Tomini, 21 Flores n. Curagao. Tamo, 21 v. Trinidad. Tara, 22 v. Malmö naar Hamburg. Tiba, verm. 25 v. Rotterdam n. Bremen, Ham burg en Antwerpen. Teucer, 22 v. Indonesië te Amsterdam. Tiberius, pass. 21 ten Z.ZW. Cienfuegos Cuba. Thalatta, 21 120 m. W. Kreta. Tjipanas, 21 450 m. ZW. ten Z. Diego Garcia. Tjitjalenjgrka, 21 160 m. ZO. Kp. Frio. Tosari, pass. 21 Str. Banka. Tankhaven ni, 21 v. Singapore n. Sungeigerong Tjitoantjet, 21 v. Tj. Priok n. Belawan. Tjiluwah, 21 v. Singapore n. Tj. Priok. Tegelberg, 22 v. Osaka n. Hongkong. Tabian, 23 te Adten. Themisto, 23 v. Antw. n. Golf v. Mexico. Titus, 22 v. Genua naar Oran. Trompenberg, 19 v. Rotterdam le Houston. Veendam, 180 m. Z.ZW. Cp. Sable. Van Riebeeck, 21 v. Semarang n. Tj. Priok. Weltevreden, 21 13 u. v. Djeddah. Woensdrecht, 22 v. Gibraltar. Waibalong, 21 v. Pladiju n. Belawan. Waingapoe, 21 v. Panarukan te Djankar. Waal, 23 v. Amsterdam te Hamburg. Waterman, 22 930 m. W. Galapagos. Willem Ruys, 22 te Singapore. Zeeland (KRL), 21 v. Bremen te Londen. Zonnewijk, 21 460 m. NO.t.O. Flores. Zaan, 23 v. Rurudvik te Kopmanholmen. omlaag! 32*29, Zoekl een Ideaal van een Bij vonnis van de Arr. Recht bank te Haarlem d.d. 30 Sep tember 1952 is inzake Mr. P. O. F. M. Cremers, Burgemeester van Haarlem; eiser q.q.; procureur Mr. F. v. d. Goot; tegen 1. J. van Zadel, tuinder te Heemstede 2. P. A. Koning, te Zandvoort 3. E. G. Driehuizen wed. van J. Koning te Zandvoort gedaagden; proc. Mr. W. G. J. Veenhoven uitgesproken de onteigening in het belang der volkshuis vesting t. n. v. de gemeente Haarlem van de percelen weiland gelegen te Haarlem, kadastraal bekend Gemeente Haarlem II, sectie S no's 1575 en 1576 ter grootte van on derscheidenlijk 0.63.95 H.A. en 1.19.80 H.A. met bepaling van de schadeloosstelling op f 12.863 met de rente en met veroordeling van gedaagden in de kosten des gedings. Haarlem, 18 October 1952. De Officier van Justitie Sikkel. Bij vonnis van de Arr. Recht bank te Haarlem d.d. 30 Sep tember 1952 is inzake Mr. P. O. F. M. Cremers, Burgemeester van Haarlem; eiser q.q.; procureur Mr. F. v. d. Goot; tegen N.V. Bouw- en Handel Mij. „Brazilië" te Amsterdam; ge daagde; proc. Mr. J. H. J. Simons, uitgesproken de onteigening in het belang der volkshuis vesting t. n. v. de gemeente Haarlem van de percelen: gem. Haarlem II. sectie S nummers 1501, 1591 en 1770, resp. als weiland groot 3 Are 25 centiaren en als bouw terrein groot 74 Are. 77 cen tiare en 5 Are 3 centiare, met bepaling van het bedrag der schadeloosstelling op f 45.636.75 met de rente, en met veroordeling van eiser q.q. in de kosten des gedings. Haarlem. 18 October 1952. De Officier van Justitie Sikkel. Bij vonnis van de Arr. Recht bank te Haarlem drd. 30 Sep tember 1952 is inzake Mr. P. O. F. M. Cremers, Burgemeester van Haarlem; eiser q.q.; procureur Mr. F. v. d. Goot; tegen N.V. Automobielbedrijf Gebrs. H. en F. Kimman, te Haarlem; gedaagde; proc. Mr. J. H. J. Simons, uitgesproken de onteigening in het belang der volkshuis vesting t. n. v. de gemeente Haarlem van het gedeelte ter grootte van 0.26,55 H.A. van het perceel kadastraal bekend gem. Haarlem, Sectie E no. 5392 met vaststelling van de schadeloosstelling op f 29.625 met de rente en met veroordeling van eiser q.q. in de kosten des gedings Haarlem, 18 October 1952. De Officier van Justitie Sikkel. Bij vonnis van de Arr. Recht bank te Haarlem d.d. 27 Mei 1952 is inzake Mr. P. O. F. M. Cremers, Burgemeester van Haarlem; eiser q.q.; procureur Mr. F. v. d. Goot; tegen H. Sedel, te Haarlem; ge daagde, z'ijnde deze proce dure na zijn overlijden voort gezet door zijn erfgenamen: lo. H. N. Willemse, wonende te Haarlem, als hoofd der huwelijksgemeenschap met Chr. A. C. Sedel; 2o. a. A. C. C. Sedel te Haarlem, echtge note van P. Bos, 2o. b. P. Bos te Haarlem tot bijstand en machtiging van zijne echt genote onder 2 a. genoemd; 3o. T. Heeg te Haarlem als hoofd der huwelijksgemeen schap met H. M. Sedel; 4o. J. C. Samson als hoofd der hu welijksgemeenschap met C. L. Sedel; gedaagden; procu reur Mr. S. Groen; uitgesproken de onteigening in het belang der volkshuis vesting t. n. v. de gemeente Haarlem van het perceel huis. schuren en erf, gelegen te Haarlem aan de Schalk- wijkerweg kadastraal bekend gemeente Haarlem II, sectie Q no. 442 groot 32 A en 50 c.A. met vaststelling dei- schadeloosstelling op f 27.650 met de rente, en met ver oordeling van eiser q.q. in de kosten des gedings. Bij arrest van de Hoge Raad d.d. 15 October 1952 is het beroep in cassatie verworpen Haarlem, 21 October 1952. De Officier van Justitie Sikkel. Roomborstplaat 45 ct. per ons Banketbakkersspcculaas50 ct. per V2 pond Heerlijke gebakjes in een enorme verscheidenheid. schoenoe Meüfo SCHOENEN, Gen. Cronjéstraat 25 - Haarlem De Winter komt aan Profiteert nu van ons REEDS MEER DAN 7000 CLIëNTEN GEBRUIKTEN ONS SYSTEEM. HET GESLOTEN HUIS BEVERWIJK ALKMAAR HEERLEN

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 10