Keizerin van Vietnam doopte onder Hollandse regen schip voor haar land Vestiging van buitenlandse ondernemingen in ons land Ook Nederland wil invoer uit de V.S. beperken Toestand in Indochina zorgwekkend Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bevan ontbindt zijn groep Alleen hulp van Amerika kan de Fransen redden Een afscheid „Klink los!" aan Noorder Buitenspaarne W ateler-vredesprij s voor mr. D. U. Stikker Het woord is aan Prins Bernhard in Mexico aangekomen Vooral Amerikaanse ondernemers dragen bij tot de industrialisatie Beperking kaasinvoer oorzaak Reorganisatie bij de landmacht Tijdelijk rustiger weer Doch versterkt zijn invloed Zuiderkruis met 800 emigranten naar Zuid-Afrika Vergeldingsmaatregelen tegen Amerika 67e JAARGANG No 95 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 29 OCTOBER 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG No 255 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman VANDAAG heeft Haarlems gemeente secretaris, mr. Th. A. Wesstra, voor het laatst ten Prinsenhove aan de tafel van Burgemeester en Wethouders in de Raad gezeten. Zijn afscheid van de ambtelijke kring, waarin hij zevenendertig jaar lang vertoefd heeft en tweeëndertig jaar lang een zo belangrijke plaats ingenomen, is erop gevolgd. Vrijdagavond zal hij, even eens ten Stadhuize, zijn afscheidsreceptie voor particulieren houden. Dat ook die zeer druk bezocht zal zijn en dat ook daar een recht hartelijke waardering voor zijn per soon en zijn langdurige arbeid in gemeente dienst tot uiting zal komen is zeker. Zaterdag hebben wij uitvoerig verslag gegeven van het interview, dat onze stads- redacteur met hem had gehad. Hetgeen hij daarin had verklaard was kenmerkend voor hem: zowel in zijn samenvattende woorden omtrent de taak van de gemeentesecretaris als in een glimlachend-critische zelfbe schouwing die hem deed zeggen: „ik neem maar node afscheid van mijn werk; ik voel mij nog bijzonder fit en ik ben trouwens eigenlijk altijd kerngezond geweest.. Maar ik voel dat ik niet jong genoeg meer ben om bepaalde moderne ideeën gemakkelijk tot de mijne te maken en als je dat merkt, moet je ermee uitscheiden." Die uitingen in dat interview hebben allen die hem kennen opnieuw bewezen dat Wesstra zijn ambtelijke positie steeds heeft opgevat en uitgevoerd als een de gemeen schap dienende taak. Hij heeft die met toe wijding, met grote kennis van zaken en met bijzondere tact en begrip van zijn mede mensen vervuld. Eenmaal in zijn jonge jaren de zekerheid verworven hebbend, dat dit zijn roeping in het leven was is hij haar met zekerheid blijven volgen. Wie hem lang gekend heeft aarzelt nog steeds om in te stemmen als hij eraan herinnert dat hij geen burgemeesterspost heeft geambieerd, met zijn toelichting: „Ik heb teveel goede gemeentesecretarissen gezien die toch slechte burgemeesters werden." Maar bij een man als deze moet men toegeven, dat hij het zelf wel het best zal weten. Daar aan toevoegend dat het leven ons allen leert, dat de gemeenschap vooral niet min der gediend wordt door goede secretarissen dan door goede voorzitters. Niet alleen in het bestuur van gemeenten, maar op ieder gebied. Al is overal de taak des voorzitters meer spectaculair, al trekt hij dus meer de aandacht, hijzelf in de eerste plaats zal dat erkennen. Hij weet het. Gedurende zijn tweeëndertig jarig secre tarisschap heeft mr. Wesstra verscheidene voorzitters en talrijke mede-bestuursleden gekend: vele burgemeesters en wethouders. In de naoorlogse ontwikkeling werd de snelheid der opeenvolging van voorzitters tijdelijk zelfs ongewoon. Wij hebben in de loop der jaren hen die in nauwe samen werking met de gemeentesecretaris ston den, ook ambtenaren, zich immer met respect en waardering over hem horen uiten. Het zal hen allen, en ook velen bui ten het Stadhuis, spijten dat hij heengaat: hij scheen onafscheidelijk met de gemeente Haarlem verbonden als vertegenwoordiger van een goede en voorname traditie. In zijn geval kenmerkte die zich voortreffelijk door dat gevoel voor humor, dat onafschei delijk van mensenkennis is en even onaf scheidelijk van begrip voor de ernst des levens. De scheidende gemeentesecretaris heeft in zijn interview doen weten dat hij zich de komende jaren allerminst als een dolce far niente voorstelt. Hij bekleedt nog aller lei functies, waarmee hij het druk genoeg zal hebben. Wij wensen hem van harte het beste en menen dat ook de krant zich ver oorloven mag te getuigen van dankbaar heid voor al hetgeen hij voor Haarlem en de Haarlemmers gedurende een zo lange loopbaan in gemeentedienst heeft gedaan. R. P. Aneurin Bevan, leider van de linker vleugel der Britse socialistische partij, heeft in overleg met zijn aanhangers besloten gevolg te geven aan de eis tot ontbinding van zijn groep, die door de partijleiding is gesteld. Deze beslissing werd op een Dins dag door Bevan en zijn volgelingen gehou den bijeenkomst genomen. Het verluidt in kringen, die in nauwe verbinding met de aanhangers van Bevan staan, dat laatstgenoemden zich het recht voorbehouden zich als afzonderlijke partij leden te kanten tegen de huidige Britse buitenlandse politiek, die volgens hen te zeer op die der Verenigde Staten is afge stemd, terwijl zij ook van mening blijven, dat Groot-Brittannië thans te veel voor zijn bewapening uitgeeft. Na de bijeenkomst van het nationale par tijbestuur werd medegedeeld dat de „Be- vanieten" hun invloed in twee commissies van het bestuur hebben versterkt. In de internationale commissie hebben de linkse rebellen hun zetelaantal verdubbeld: van twee op vier. Bevan werd in deze commissie gekozen. Bevan en een aanhanger werden tot lid van de politieke en propagandacommissie herkozen. In deze commissie werd een nieuwe linkse rebel gekozen. De vergrote invloed van de „rebellen" in de commissies werd in parlementaire krin gen uitgelegd als een teken dat de socialis ten van de linkervleugel en die van de oude garde tot een compromis geneigd zijn. Met ruim 800 emigranten is Dinsdag middag het m.s. „Zuiderkruis" uit Amster dam naar Zuid-Afrika vertrokken. Vóór de afvaart 'hebben de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid, de heer G. J. Suurhoff, en de Zuid-Afrikaanse am bassadeur in ons land, kolonel P. I. Hoo- genhout, de emigranten toegesproken. Met de „Zuiderkruis" reist ook dr. K. H. E. Gravemeyer, algemeen gedelegeerde van de Generale Synode van de Nederlands Hervormde Kerk naar Zuid-Afrika. Om vijf minuten voor half vijf precies gleed gistermiddag het 3400 ton metende duhbelschroef motorschip „Viile de Saigon" van de helling van de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij het water van het Spaarne in. Het geluid van de stoom fluiten van de werf en het gejuich van de honderden belangstellenden vermengde zich in een indrukwekkende ovatie voor het verre Vietnam, zijn bekoorlijke keizerin Nam Phuong, die zojuist met een zilveren bijltje de dunne draad had doorgehakt, waardoor de laatste beletselen voor de tewaterlating wegvielen, en de reders van het nieuwe schip, dat met de Vietnamese (geel met rode banen), Franse en Neder landse vlaggen was getooid. 's Avonds had in Hotel de l'Europe te Amsterdam een galadiner plaats. Aan Kei zerin Nam Phuong werd ter herinnering aan haar kortstondig bezoek, waarbij de Hollandse regen volop haar deel was, een bokaal van Leerdams glas aangeboden. Intussen wordt de kiel voor „Constructie nummer 516" bij de Haarlemse Scheeps bouw al weer gelegd: hij is bestemd voor een tachtig meter lange Braziliaan, een dubbelschroefpassagiersschip. Het was bar druk in de ontvangsttent, die voor de hoge bezoekster, haar gevolg en de vele genodigden was opgesteld. Van Nederlandse zijde waren er de Com missaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de vice-admiraal F. Stam, ver tegenwoordiger van de minister van Marine en de burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers. Van Franse zijde waren er de Franse zaakgelastigde, de heer T. Courson de Villeneuf, die de Franse am bassadeur verving, de consul-generaal in Nederland, de heer F. A. Hummel, en voorts was er een gezelschap van niet min der dan zestig genodigden van de rederij, de Compagnie maritime Denis Frères, die gisteren per K.L.M. uit Parijs waren ge komen en vervolgens in twee bussen van Maarse en Kroon naar de Waarderpolder waren gekomen. Keizerin arriveert Om vier uur arriveerde de Keizerin van Vietnam met haar gevolg, bestaande uit de Hoge Commissaris van Vietnam te Parijs, prins Buu-Loc, en haar nicht, mejuffrouw Didelot. De Keizerin, die een zeer charmante in druk maakte, was gekleed in een donker met bont afgezet manteltje en droeg een bontmutsje met een toef. Zij werd verwelkomd door een nichtje van de directeur, de heer B. M. Vlielander Hein, dat haar een bouquet rozen in de kleuren van haar land aanbood. Nadat de vorstin in de ontvangsttent ook met de andere autoriteiten had kennis ge maakt, besteeg zij de overdekte eretribune voor de plechtigheid van de tewaterlating. Vooraf had de inzegening door pater Augustin Trong, een uit Vietnam afkom stige priester, met assistentie van een Ne derlandse misdienaar. „Steeds groeiende Nadat in de gebruikelijke gebeden de zegen van de Almachtige over het vaartuig en zijn schepelingen was afgesmeekt, hield de heer Vlielander Hein een toespraak, waarin hij uitdrukking gaf aan zijn gevoe lens van hoogachting en waardering voor De Carnegie-stichting te 's-Gravenhage heeft de Wateler-vredesprijs toegekend aan de oud-minister van Buitenlandse Zaken mr. D. U. Stikker, op grond van diens krachtig streven, de vreedzame samenwer king der staten tot ontwikkeling te brengen door bevordering hunner onderlinge orga nisatie. De Wateler-vredesprijs is ingesteld door de heer J. G. D. Wateier, in leven direc teur van een hypotheekbank te 's-Graven hage. De toekenning geschiedt beurtelings aan een Nederlander en aan een buitenlan der. Voor het eerst is de prijs toegekend in 1931. Zij bedraagt na aftrek van het schen kingsrecht 21.000. W. B. C 1 u 1 o w Grote boeken, evenals grote sche dels, hebben vaak de minste her senen. Precies op de vastgestelde tijd (18.50 uur Nederlandse tijd) is Dinsdag het K.L.M.- vliegtuig „Prinses Wilhelmina" met aan boord Prins Bernhard en zijn gezelschap, te Monterey in Mexico aangekomen. Na een verblijf van 24 uur in Monterey zal men doorvliegen naar de stad Mexico, het einddoel van de reis. de komst van de Keizerin, die aan deze tewaterlating van „constructienummer 515" een grotere betekenis schonk. Het herinnerde er aan, dat de stad Sai gon, waarnaar het schip genoemd zal wor den, het devies „Steeds groeiende" voert en hij vergeleek dit met de gang van zaken op zijn werf, waarop ook alles groter wordt: de aantallen en de omvang der schepen, helaas ook de prijzen, zo voegde hij er onder gelach der aanwezigen aan toe. Hij dankte ook de Franse reders waar van de president-directeur en andere hoge functionarissen aanwezig waren voor het in de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij gestelde vertrouwen en roemde inzonder heid de samenwerking met de heer Fran cois Bureau, die voor de opdrachtgeefster de technische supervisie over de bouw had gehad. Vervolgens verzocht de directeur de Kei zerin de tewaterlating te verrichten. Daarna werd in de ontvangsttent de ere- wijn geschonken. Het feit, dat van 1 November af de internationale editie van het dagblad „New York Times" in Amsterdam zal worden gedrukt, is voor dr. A. Winsemius, directeur- generaal voor de Industrialisatie, aanleiding geweest, op een persconferentie in Den Haag een uiteenzetting te geven over de betekenis der Amerikaanse investeringen voor onze economie. In de periode na de bevrijding heeft de Nederlandse regering vestiging van buitenlandse ondernemingen in ons land aangemoedigd. Vooral Ame rikaanse ondernemers hebben bijgedragen tot de industrialisatie van Nederland. Zo werden door buitenlanders 36 zuivere dochterondernemingen opgericht. De jaarlijkse productiewaarde van deze en andere vestigingen, waaraan buitenlanders deel hebben, kan op 500 millioen gulden worden gesteld. Keizerin Nam Phuong snijdt met een zilveren bijltje de dunne draad door, met welke handeling de laatste obstakels voor het schip worden weggenomen. Het is voor Nederland noodzakelijk nieuwe exportmarkten te veroveren met nieuwe artikelen. Daarvoor is commerciële en technische ervaring nodig, die men zich door het aantrekken van buitenlandse ondernemers zal kunnen verwerven. Deze politiek van „open grenzen" maakte een aantal maatregelen nodig: het scheppen van een gunstig klimaat, het vereenvoudigen van de procedure voor vestiging van indus trieën en het verschaffen van feitelijke gegevens aan buitenlandse ondernemers. De resultaten van deze actie zijn zeer gunstig, aldus dr. Winsemius. Er is een sterke toeneming van het aantal belang rijke vestigingen te constateren. Het me rendeel dezer projecten betreft export- industrieën. Tot eind 1949 was het aantal belangrijke nieuwe vestigingen van deelnemingen en dochterondernemingen 16. De laatste drie jaren was dit aantal 32, waarvan 18 ge durende het laatste jaar. De voordelen, die ons land heeft te bie den, zijn niet gering, aldus dr. Winsemius. Het heeft een kosten, en prijspeil, dat zeer gunstig afsteekt bij dat van andere Euro pese landen. Er heerst in Nederland een vrijwel permanente arbeidsrust. Nederland is van oudsher op de internationale handel georiënteerd en het is door zijn geografi sche ligging een toegangs- en uitvalspoort van een groot deel van Europa. Dr. Winsemius zei, dat het merendeel van de vestigingen tot 1949 ten doel had afzet te vinden op de Nederlandse dan wel op de Benelux-markt. Met het geleidelijk verdwijnen van de Europese handelsbe lemmeringen is de reden voor dit type ves tigingen vervallen. Thans speelt hoofdzake lijk een rol het feit dat de export-positie van tal van Amerikaanse ondernemingen moeilijk wordt, nu de Amerikaanse hulp de laatste jaren afneemt. Vele dezer onder nemingen wensen niet van de belangrijke markt van dat deel der wereld, waar dol lar-schaarste heerst, verdrongen te wor den, zodat zij tot de oprichting van filiaal- fabrieken overgaan. Een tweede overweging voor de vesti ging van Amerikaanse ondernemingen in Europa is de terugkeer van de concurren tie op de wereldmarkt. De beste afweer hiertegen is het vestigen van een fabriek in een land waar hoogwaardige arbeid voor een niet te hoog loon te verkrijgen is. De „Ville de Saigon" glijdt in zijn element. GENèVE (Reuter). Nederland, Austra lië, Nieuw-Zeeland en Canada hebben in Genève op de zitting van de commissie voor tarieven en handel toestemming verzocht voor het nemen van vergeldingsmaatrege len voor de door Amerika in strijd met de algemene overeenkomst voor tarieven en handel ingestelde invoerbeperkingen. Ne derland zal zijn invoer van Amerikaanse tarwebloem beperken als maatregel tegen de Amerikaanse beperking van de Neder landse kaasinvoer. De leider van de Nieuw-Zeelandse delega tie, de heer K. L. Press,deelde in de Woens dag gehouden zitting van de zevende bij eenkomst der landen,die de algemene over eenkomst voor tarieven en handel hebben getekend, mede, dat zijn regering vergel dingsmaatregelen overweegt, omdat in weerwil van de bezwaren, die verschillen de landen kenbaar hebben gemaakt, de Amerikaanse wet, welke tot beperking van de invoer strekt, alleen in zoverre is ge wijzigd, dat hij naast de bestaande „ver werpelijke" clausules thans ook nog dis criminerende bepalingen inhoudt. De Nieuw-Zeelandse gedelegeerde verklaarde, dat zijn land nog geen pond boter aan de Verenigde Staten heeft kunnen verkopen, sedert de invoerbeperkingen van kracht zijn geworden. De gedelegeerde van Canada, C. Ibister, merkte op, dat een jaar geleden de landen, die aan de overeenkomst deelnemen, be sloten geen vergeldingsmaatregelen te ne men, doch dat Canada thans van oordeel is, dat men dit besluit moet herroepen. In zijn antwoord deelde de Amerikaanse vertegenwoordiger, de heer Raymond Ver- non, mede. dat zijn regering er naar streeft de wet, die het instelien van invoerbeper- kingen voorschrijft, door het Congres te doen herroepen, en dat zij zal trachten be voegdheid te verkrijgen om de invoerbe perkingen voor zuivelproducten op te hef fen. De Amerikaanse regering, zo zeide hij, erkent het recht van de andere landen om hun krachtens de algemene overeenkomst voor tarieven en handel verleende conces sies in te trekken, doch zij zal de zaak niet als afgedaan beschouwen, alleen maar om dat de andere landen tot herroeping van hun concessies overgaan. De Amerikaanse gedelegeerde zeide overigens de bewering te moeten tegenspreken als zou het door zijn regering ingevoerde stelsel van invoer- contingenteringen voor bepaalde producten discriminaties inhouden. Van Deense zijde werd op de conferentie steun toegezegd aan de landen, die vergel dingsmaatregelen tegen de Verenigde Sta ten wensen te nemen. De Deense afgevaar digde, Seiaenfaden, verklaarde echter de aandacht te willen vestigen op de onge zonde aspecten van dergelijke maatregelen, die volkomen in strijd zijn met de geest (Van onze correspondent in Parijs) Alles wijst er op dat het beslissende offensief der Vietminh-opstandelingen in de Delta van de Zwarte Rivier nu nog maar een kwestie van dagen, zo niet van uren is. Aan beide zijden zijn nu omvangrijke troepenbewegingen gaande en de Fransen zijn er zelfs in geslaagd een luchtbrug van het binnenland naar het front op te richten, waarlangs nu in koortsachtig tempo wapens, munitie en voedingsmiddelen worden aangevoerd. Langs de Zwarte Rivier, die de opstan delingen nu op verschillende plaatsen zijn overgestoken, en in de Delta waarvan zich de enorme rijstvelden van het Thailand uitstrekken, hebben de communisten naar schatting zes divisies (waarvan drie nieu we) geconcentreerd. Wat precies de krachten zijn, die de Fransen daar tegenover kunnen stellen, is niet nauwkeurig bekend, maar dat zij nogal ver in de minderheid zijn moet helaas wel worden afgeleid uit het onverwacht snelle tempo waarin zij de laatste dagen zijn te ruggetrokken. De Fransen, die op de grond stellig aanmerkelijk zwakker dan hun te genstanders zijn, moeten het in hoofdzaak HUIDIGE SITUATIE IN VIETNAM van de algemene overeenkomst voor tarie ven en handel. Ook de voorzitter der conferentie, Johan Meiander (Noorwegen) gaf als zijn mening te kennen, dat vergeldingsmaatregelen geen bevredigende oplossing bieden voor het probleem, dat alleen uit de wereld kan, worden geholpen door opheffing van de invoerbeperkingen door Amerika. van hun luchtmacht hebben en deze zou de laatste tijd met verscheidene Amerikaanse toestellen zijn versterkt. Men verheelt zich in Parijs niet dat de toestand in Indochina de laatste tien dagen even zorgwekkend is geworden als op die dramatische dag dat wijlen maarschalk Delattre de Tassigny een militaire débacle aan het Noordfront nog net wist te voor komen. Onder deze dreigende omstandigheden krijgt de dringende oproep om meer actieve bijstand die president Auriol Zaterdag tot de Verenigde Staten van Amerika in het bijzonder heeft gericht, een nog klemmen der betekenis. Ofschoon er zeker nog geen direct gevaar bestaat dat de Fransen hun vroegere kolonie geheel zullen moeten ont ruimen, heeft men in politieke kringen te Parijs toch wel sterk de indruk dat er voor het expeditie-leger thans een uiterst zware beproeving op til is. Zou het deze slag ver liezen dan is, gelijk gezegd, Indochina nog niet direct verloren, maar dan zal onweer legbaar duidelijk zijn aangetoond, zo meent men hier, dat deze belangrijke schakel in de Atlantische veiligheidsgordel in het Verre Oosten alleen zal kunnen worden behouden indien de volle zware last van deze strijd niet uitsluitend op de ruggen der Fransen zal blijven drukken. Naar het A.N.P. verneemt wordt er op het ogenblik bij de Koninklijke Landmacht gewerkt aan een ingrijpende interne reor ganisatie, welke ten doel heeft de oplei dingsmethoden te verbeteren en een doel treffender gebruik te maken van parate eenheden. Verscheidene regimenten wor den samengevoegd tot opleidingsdepóts, waar recruten van verschillende wapens tezamen zullen worden opgeleid. Dit zal een verschuiving veroorzaken in de be velvoering van tal van regimenten en gar nizoenen. De opgeleide eenheden zullen in nieuw te vormen gevechtseenheden wor den ondergebracht als parate eenheden. Een en ander zal in April 1953 ingaan bij de opkomst van de nieuwe lichting. Met de opkomst en de opleiding van deze lichting zal het waarschijnlijk enigs^ zins anders gaan dan tot dusverre het ge val is geweest. In Limburg liep gisteren de temperatuur tot 20 graden op Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in ons land staat sedert het midden van de vorige week onder invloed van een aantal zeer actieve oceaandepressies, die welis waar op grote afstand voorbijtrekken, maar waarvan de storingsfronten ons land toch steeds bereiken en nu en dan regen veroor zaken. De laatste van deze depressies be reikte de voor de tijd van het jaar uitzon derlijke diepte van 935 millibaren kwik- druk en trok, vergezeld van zeer zware stormen, langs de Noord-Westpunt van Schotland naar het Noord-Oosten. Aan deze depressies hebben wij het echter ook te danken dat het weer zoveel zachter is ge worden doordat Zuid-Westelijke winden voortdurend lucht van lagere breedten aan voerden. Gisteren bereikte het zachte weer een hoogtepunt toen in een groot deel van het land de temperaturen tot boven 17 gra den opliepen en in Limburg zelfs maxima van 20 graden werden waargenomen. Der gelijke hoge temperaturen komen zo laat in de herfst maar zelden voor. Zowel in Noord-Amerika als in Rusland kwam op dezelfde breedte als ons land matige vorst voor met sneeuwval en krachtige Noorden winden. Van de oceaan nadert nu een gebied van hoge luchtdruk, dat ons tijdelijk wat rus tiger weer zal bezorgen. Van lange duur zal dit rustige weer waarschijnlijk niet zijn, want bij New Foundland ontwikkelen zich weer nieuwe depressies, die de oceaan zul len oversteken. nooooOCOOOOOi OOCOOC»DOOOOOCOOClf»00000 OOOnrv IETS KOUDER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met enkele ver spreid optredende buien. Langs de kust aanvankelijk nog harde, overigens krachtige tot matige Westelijke wind. Opnieuw iets lagere temperaturen. 30 October Zon op 7.31 uur, onder 17.15 uur. Maan op 15.52 uur, onder 4.12 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 29 October Hoog water: 0.10 en 12.42 uur. Laag water: 8.20 en 20.33 uur. Donderdag 30 October Hoog water: 1.06 en 13.33 uur. Laag water: 9.14 en 21.29 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1