11e Haarlemse Voorjaars- BEURS voor do VROUW Halitran SLAGER KNOP SLAGER KNOP RADIO KOS LEVERT U Ga naar TEYGELER KENNIS GE VING Klein villa'tje Halfweg Zandvoort Heemstede Haarlemmermeer Hillegom cocktailjapon am is het voordeligst J Lezing over Verenigd Europa voor V.V.D. Kloosterzuster doctor in de geneeskunde Pro-Duits stemt blanco in de Saarverkiezingen MacLean weer ter sprake WEKABONNEMENTEN Getuige van Jehova voor Maastrichtse rechtbank Eerste wedstrijd van de automobielclub Steiger ingestort W. Koch nam afscheid van „De Eendracht" Feestavond HBC Mechanisering van gemeente-administratie SCHEEPVAART GEN. CRONJESTRAAT 35 DE VERKOOP BEGINT DONDERDAG 10 UUR t/m 6 Nov. ontvangt iedere klant een aardige verrassing Adviseert Uw dokter Steunzolen - Elastieken Kousen enz. n. maat Volkswagen de Luxe 1950 Gemeub. ETAGE te huur SPECIALIST VRAAGT KAMERS -.r bij de brug- PT* „KENWOOD" LIQUIDISER UI „KENWOOD" CHEF te koop of te huur gevraagd WOENSDAG 29 OCTOBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voor de vrouwengroep in de V.V.D., af deling Kennemerland-Zuid, sprak in Dreef- zicht mevrouw dr. A. J. P. Wibautvan Gastel, uit Amsterdam, over „Waarom is een Verenigd Europa noodzakelijk?" Als lid van het uitvoerend Comité van de Nederlandse Raad der Europese Beweging, heeft zij een grondige studie gemaakt van de totstandkoming van de Raad van Europa Zij schetste in het kort de politieke machtsverhoudingen van voor de eerste tot na de tweede wereldoorlog. Na de laatste wereldramp bleef een uitgeplunderd ver armd Europa achter, dat niet meer de imacht op kon brengen zijn koloniaal bezit ite handhaven. Amerika begreep, dat Europa alleen met zijn hulp er weer boven op kan komen, dit begrip werd omgezet in de Marshall-hulp. Voorkomen moest worden, dat de oude erfvijandschap DuitslandFrankrijk zou blijven voortbestaan. ?n de na-oorlogse jaren waren de bin nenlandse moeilijkheden in verschillende fenden te groot, dan dat zij oog zouden hebben voor een verenigd Europa. Door particulieren werd een conferentie gehouden in Hertenstein (Zwitserland) waar de kiem gelegd werd voor een Ver enigd Europa. In Nederland kwam kort daarna de Be weging der Europese Federalisten tot stand Een volgende stap op de moeilijke weg naar eenheid in Europa was het Congres in Den Haag in 1948, waar regerende staatshoofden de leiding hadden. In ons land zijn het ook vooral de werk gevers, die zich achter de Europese bewe ging geschaard hebben. Economische be langen waren er mee gemoeid; door het wegvallen van een groot deel van de Indo nesische markt zochten onze industrieën naar nieuwe afzetgebieden. De landen, die Marshall-hulp genoten, verplichten zich tevens, zich economisch meer aaneen te sluiten. Een mijlpaal in de geschiedenis van de Europese beweging was het bijeenkomen van de Raad van Europa in Straatsburg, een stad liggende tussen twee oude in vloedsferen, namelijk Frankrijk en Duits land. Straatsburg moet worden het sym bool van grotere eenheid tussen de Euro pese volken. Uitvoerig beschreef mevrouw Wibaut de verschillende werkzaamheden van de Raad van Europa, die sinds 1949 in voor- en na jaarszitting bijeenkomt. Vooral in de commissies wordt in Straats burg veel en goed werk gedaan. Zo wees spreekster op de commissie, die het vluch telingenvraagstuk bestudeert en op een andere, die de gelijkvormigheid van diplo ma's onder de loupe neemt. Ook het plan-Schuman kwam ter sprake, dat geleid heeft tot een Europese gemeen schap voor kolen en staal. Mevrouw Wibaut pleitte voor de instel ling van een Europese overheid, waarvan de bevoegdheden nauwkeurig omschreven zullen worden in een Europese grondwet. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is tot doctor in de geneeskunde gepromoveerd de 30-jarige medische missiezuster A. I. J. Speetjens uit Tilburg. Zij is de eerste kloosterzuster in Nederland die promo veert tot doctor in de medicijnen. Er was voor deze bijzondere promotie grote belangstelling. Onder anderen was de stichteres van de Orde der Medische Missiezusters, de Oostenrijkse dr. Anna Dengel, aanwezig. BONN (A.N.P.) Nadat de regering te Bonn twee dagen achtereen had be raadslaagd over de Saarkwestie heeft een woordvoerder der regering de stand van zaken vandaag als „zeer ernstig" geken schetst. Desondanks wil de Bondsregering de ratificatie van de Europese verdragen niet afhankelijk stellen van een oplossing dei Saarkwestie, zoals door de West-Duitse sociaal-democraten sedert lang met toe nemende kracht wordt bepleit. Het stand punt van dr. Adenauer volgens hetwelk de Europese verdragen ook een oplossing der Saarkwestie zullen vergemakkelijken, wordt onverminderd volgehouden. Dit temeer om dat men in regeringskringen in Bonn in de plotselinge onderbreking van de besprekin gen over de Saar een nieuwe manoeuvre ziet van die kringen in Frankrijk, die tegen de verdragen zijn gekeerd. Zo heeft de persdienst der liberale partij uiting gegeven aan haar argwaan, dat bepaalde Franse kringen door het stokken der Saarbespre- kingen een verwerping van het E.V.G.- verdrag door de Duitse Bondsdag hebben willen provoceren. „Men is er kennelijk op uit het Duitse volk in een val te laten lopen," zo verklaart de leiding der liberale partij. Zij voegt er echter aan toe: „Europa zal wat ons betreft niet boeten voor de zonden van nationale zelfzucht, die aan de Saar worden begaan." Men rekent er in Bonn nu op, dat op zijn laatst in December de zo omstreden verkiezingen voor een nieuwe Landdag in Saarbrücken zullen worden gehouden. De pro-Duitse partijen zullen daarbij niet worden toegelaten, doch het antwoord van Duitse kant op deze manoeuvre kondigt zich reeds aan. De Duitsers zullen de Saar- bevolking adviseren blanco stemmen uit te brengen, om op deze wijze van haar aan hankelijkheid aan Duitsland te getuigen. Volgens regeringskringen in Bonn bestaat ook nog de mogelijkheid dat Washington of Londen bemiddelend zal optreden om het gesprek over de Saar weer op gang te brengen. Tot dusverre echter, zo zeide een regeringswoordvoerder vandaag, is nog generlei aanbod in deze geest gedaan. LONDEN (Reuter) De Britse onder minister van Buitenlandse Zaken, Lord Reading, heeft Dinsdag in het Hogerhuis verklaard, dat MacLean, een van de twee Britse diplomaten, die op 25 Mei 1951 spoorloos zijn verdwenen, voor zijn ver dwijning meer dan eens opmerkingen had gemaakt, die er op wezen, dat hij commu nist was. Het onafhankelijke Hogerhuislid Lord Elton leverde critiek op het ministerie van Buitenlandse Zaken, omdat het niet op de hoogte was geweest van het gedrag van MacLean. Volgens persberichten had Mac Lean zichzelf openlijk een communist ge noemd, dronk hij veel eri had hij een col lega op gewelddadige wijze aangevallen, aldus Lord Elton. Lord Reading gaf toe, dat MacLean in een woedende bui een been van een collega te Cairo had gebroken. Dit werd toen volgens hem geweten aan „over spanning". dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Voor de Maastrichtse rechtbank heeft in hoger beroep terecht gestaan een lid van „Getuigen van Jehova", de 18-jarige P. H. uit Haarlem. Hij had, zoals ter zit ting bleek, in September en October eni ge malen te Nuth het blad „De Wacht toren" op de openbare straat aangeboden aan voorbijgangers. Dit aanbieden is evenwel in de algemene politieverordening van Nuth verboden. Dit feit werd door H. toegegeven met dit voorbehoud, dat er geen sprake was van te koop aanbieden, daar geen betaling werd verlangd. De officier van justitie was van oor deel dat de desbetreffende bepaling in de politieverordening van Nuth niet in strijd was met de bij artikel 7 der Grondwet ge waarborgde vrijheid van drukpers. In de verordening wordt slechts op bepaalde tijden het colporteren verboden. De da gen, waarop zulks wel is toegestaan, zijn met de uren erbij uitdrukkelijk aangege ven. Het arrest van de Hoge Raad, vol gens hetwelk een algeheel verbod onver bindend is, is op dit geval niet van toe passing volgens de officier, die bevestiging van het vonnis van de Heerlense kanton rechter vroeg: 6.boete. De verdediger, mr. L. C. van der Tas, was echter van oordeel, dat de strekking van het desbetreffende artikel in de po litieverordening van Nuth zeer zeker ge richt is op een algemeen colporteerverbod. Hii vroeg ontslag van rechtsvervolging. De rechtbank zal op 11 November uit spraak doen. Zaterdag aanstaande zal de één maand oude automobielclub voor Halfweg, Zwanenburg en omstreken, haar eerste oriëntatie-rit houden. Deze rit, waarvan het bestuur zegt, dat het een rit ter kennismaking is, gaat over een afstand van 44 km., waarbij met een gemid delde snelheid van 30 km..zal worden gereden. Om halfdrie start de eerste auto van de Elzenkade in Zwanenburg; de finish zal zijn bij de tramhalte op het Dr. Baumannplein te Halfweg. Er zijn verschillende prijzen beschikbaar gesteld, waaronder een wisselbeker, die des avonds tijdens een gezellig samenzijn in café restaurant Cornelissen, zullen worden uitge reikt. Dinsdagmiddag even na twaalf uur is bij het in aanbouw zijnde badhdtel een houten steiger aan de voorzijde van het bouwwerk, die zich elf meter boven de grond bevond, bezweken. Onder deze steiger bevond zich op vijf meter boven de grond een andere steiger en tussen deze twee een drietal zoge naamde „schriksteigers". Twee arbeiders, die op de ingestorte steiger werkzaam waren, vielen door deze drie schriksteigers op de onderste steiger. Het ongeval, dat zich aan vankelijk ernstig liet aanzien, bleek mee te vallen. Een der gevallen arbeiders, de Zand- voorter P., klaagde over pijnen in de rug, zijn maat, een Heemstedenaar, had schaaf wonden an armen en benen en een wond aan het hoofd opgelopen. Dr. Entzinger liet de Zandvoorter naar huis vervoeren, de andere kon op eigen gelegenheid naar huis terug keren. Deskundigen hebben uitgemaakt, dat de oorzaak van het instorten moet worden gezocht in het breken van de z.g. „kortelin- gen", waarop de steiger rust, welke, doordat zij te dun waren, zijn afgeknapt. Doordat de veiligheidsmaatregelen onvol doende waren getroffen, is tegen de aanne mer proces-verbaal opgemaakt. Dinsdagavond hield de pluimveevereniging ,.De Eendracht" een ledenvergadering. De voorzitter de heer W. Koch, trad na 23 jaar als voorzitter te zijn opgetreden, 'af. Na gememoreerd te hebben, dat de taak van een voorzitter soms gemakkelijk maar ook moeilijk kan zijn, stelde de heer Koch vast, dat zijn taak, dank zij de zeer grote mede werking van het bestuur altijd een zeer ge makkelijke is geweest. Hij dankte allen die hem in deze jaren steeds met zoveel begrip hebben geholpen en die bereid waren, alles te doen als het gold „De Eendracht" haar goede naam te helpen handhaven. De tweede voorzitter, de heer R. Donke laar, roemde de uitstekende kwaliteiten van de heer Koch die al zijn talenten en dat zijn er niet weinige in dienst heeft gesteld van ..De Eendracht". Het bestuur heeft besloten de heer Koch te benoemen tot erelid. Namens de vereniging bood de heer Donkelaar een compleet hengelsportgarnituur aan. Het lid de heer J. C. Behage bracht hulde aan de heer Koch, omdat deze altijd als een vriend met de leden omging. Voor deze vriendschap dankte hij hem. Bij de daarop volgende verkiezingen werd de heer R. Donkelaar tot voorzitter benoemd. Dinsdagavond werd in het Minerva- theater een feestavond gehouden voor de junioren van de verschillende afdelingen ter gelegenheid van het gouden jubileum. Er werden enige films gedraaid en verder zorgden Adrie van Oorschot en Justus Jesayes er voor dat de jeugd zich met hun goocheltoeren uitstekend amuseerde. De voorzitter van het feestcomité, de heer W. v. Liemt Jr., sprak een inleidend woord. Als eerste plattelandsgemeente in den lande, is de gemeente Haarlemmermeer be gonnen met de mechanisering van haar ad ministratie. Dit gebeurt in navolging van de grote stadsgemeenten Haarlem, Groningen en Delft, die met deze bijna revolutionnaire om schakeling van hun gemeente-administraties de eersten waren. Voorlopig heeft de gemeente Haarlemmer meer een begin gemaakt met de aanschaf van de, bij dit z.g. Cytografische systeem benodigde, metalen plaatjes. Op deze plaatjes van iedere inwoner der gemeente is er één staan door middel van mechanisch ingeponsde nokjes en ruitertjes (uitstekende deeltjes) alle gegevens, die gewoonlijk op de kaartsystemen van de afdeling bevolking voorkomen. Behalve de enorme beknoptheid die men hierdoor bereikt, wordt het nu moge lijk, door middel van een z.g. sorteermachine, in uitermate snel tempo bepaalde gegevens, b.v. hoeveel dienstplichtigen er in een zeker jaar zijn, of hoeveel mensen er moeten stem men, te verzamelen. In Hoofddorp bezit men die sorteermachine nog niet, omdat het geld hiervo~r 30.000) nog niet beschikbaar kon worden gesteld. Daarom heeft men met de gemeente Haarlem een overeenkomst geslo ten, waarbij is afgesproken, dat het sorteer- werk daar geschiedt. Half Januari hoopt men in Hoofddorp ge reed te zijn met de vervaardiging en afwer king der plaatjes (waarmee een bedrag van 18.000 is gemoeid) en bij de komende ver kiezingen in de zomer van het volgende jaar zal men dan voor het eerst op grote schaal van dit nieuwe systeem gebruik maken. Het ligt in de bedoeling van het gemeente bestuur van Haarlemmermeer, zo gauw dit megelijk is, ook een sorteermachine te kopen, om dan met verschillende andere omringende plattelandsgemeenten te gaan samenwerken. DISTRICTVERGADERING JONGE KERK Voor de eerste maal in dit seizoen zal de Jonge Kerk, afdeling Bloembollen streek, in districtvergadering bijeenkomen op Donderdag 30 October in het Hervorm de Jeugdhuis „Weltevreden" aan de Van der Endelaan in Hillegom. Op deze avond zal ds. J. v. d. Wiel uit Leiden het woord voeren. Wegens het ver trek van ds. M. M. de Jong naar Hengelo, is dit de eerste districtvergadering onder leiding van de nieuwe voorzitter ds. C. Jongeboer uit lisse. Alhena, pass. 27 Kp. Findsterre. Alphard, 28 Rio de Janeiro verw. Amstelland, 25 v. Buenos Aires n. Amsterdam Aardijk, 27 v. Tampa n. New Orleans. Abbedijk, 26 v. Tampico te New Orleans. Averdijk, 26 te Houston. Adinda, 27 200 m. Z. Saigon. Amor, 27 v. Mersin naar Piraeus. Akkrumdijk, 27 230 m. Z.ZW. Ouesant. Alpherat, 27 130 m. NO. Rio Grande. Arnedijk, 27 v. Baltimore n. Newport News. Aagtedijk, 28 v. Norfolk te New York. Aateum, 28 te Suez. Aiphacca, 28 te Bahia. Altair 23 te Recife Arendskerfc, pass. 28 Finisterre n. Arrtw. Angos, 28 v. Napels naar Volos. Alohii'ba, 28 v. Recife n. Antwerpen. Allgenito, pass. 29 Madeira n. Antw. Alnati, 28 v. Paranagua n. Santos. Amstelkroon, pass. 29 Perim naar Belawan. Alamak, 29 v. Harapoirat naar Bahrein. Aludra, 29 te Port Said. Bandjermasin, 28 v. Tj. Priok te Oosthaven. Barumun, 28 v. Makassar te Kendari. Bawean, 27 v. Tj. Priok n. Padang. Bloemfontein, 27 85 m. N.NO. Finisterre. Bontekoe, 28 v. Semarang te Tj. Priok. Bacchus, 28 v. Paramaribo te Willemstad. Bantam, 27 v. Halifax n. Boston. Boskoop, 23 te Antwerpen. Baarn, 28 v. Rotterdam n. Bremen. Breda, 28 v. La Guaira n. Curacao. Bali29 v. Indonesië te Amsterdam. Bosch fontein, pass. 28 Perim n. Aden. Clavella, 27 v. Napels n. Mombassa. Cleodora, 27 v. Bahrein n. Colombo. Caltex Nederland, pass. 27 ten Z. Kreta. Congostroom, 28 v. Lagos n. Abidjan. Caltex The Hague, 27 60 m. NW. Casquets. Cistula, 27 v. Pladju n. Singapore. Ceram, 27 190 m. NW. eil. Minicoy. Caltex Utrecht, 28 v. Rotterdam n. Sidon. Ceroraia, 28 v. Shéllhaven te Amsterdam. Corilla, pass. 28 Ceylon. Diemerdijk, 28 v. Vancouver te Rotterdam. Dalerdijk, 27 v. Portland n. Seattle. Delft, 27 v. Valparaiso n. San Amtondo. Duivendijk, 26 v. Los Angeles. Danae. 27 van Triest naar Bari. Dongedijk, 29 v. Anlw. te Rotterdam. Elmina, 27 v. Takoradi te Cape Coast. Erinna, 28 v. Shimoneski te Mirt. Ena, 27 100 m. ZW. Kp. Selatan. Et rem a27 570 m. O. ten N. Bermuda. Esso Den Haag, 1 Nov. ca. 1000 u. v. Aruba aan de Hoek van Holland verwacht. Friesland (KRL), 27 v. Penang n. Belawan. Farmsum, 27 65 m. W. Bergen. Gordias, pass. 27 Ouessant n. Gibraltar. Groote Kerk, 25 v. Dar es Salaam n. Tanga. Gouwe verm. 30 v. Amsterdam n. Ornskoldsvik Gooiland, 27 420 m. N. St. Paulsrock. Groote Beer, 23 920 m. O. ten N. Cp. Race. Gaasterkerk, 29 te Antwerpen. Hera, 27 v. Buenaventura n. Cristobal. Hersilia, 28 v. Aruba te Buenaventura. Hydra, 28 v. Rotterdam te Amsterdam. Hermes, 27 v. Ciudad Trujillo n. Guanta. Holland, 28 v. Beira te Macuse verw. Haithor, 28 te Lissabon. Helena, 28 v. Philadelphia te New York. Hercules, 28 v. Mersin naar Palermo. Hoogkerk, 29 v. Bombay te Colombo verw. Indrapoera, 28 v. Soerabaja n. Makassar. Ittersum, 12 of 13 Nov. v. Lulea te Mobile verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 28 v. Sydney te A'dam Japara (KRL), 28 v. Spezia n. Beyrouth. Karaten, 27 v. Tarakan n. Samarinda. Kalianda, 27 v. Padang n. Sibolga. Kota Gede, pas. 27 ten N. Natuna eil. Langkoeas, 28 v. Soerabaja te Tj. Priok. Leersum, 28 te Savanna. Leuvekerk, nacht 27-28 v. Aden n. Karachi. Loppersum, 27 v. Melilla n. Nederland. Laurenskerk, 28 v. Genua naar Port. Said. Leopoldskerk, pass. 28 Ouessant n. Hamburg. Lieve Vrouwekerk. 23 v. Koe wait te Khorramshar Lekkerkerk, pas. 27 Korya Morya. Liseta, pass. 27 Str. Soenda. Lombok, 27 370 m. N.NW. Fort Aleza. Laertes. 28 dwars Socotra n. Aden. Laagkerk, 28 v. Antw. te Rotterdam. landekerk, 29 v. Rotterdam te Antwerpen. Lissekerk, 28 v. Rotterdam n. Perz. Golf. Lareraberg, 29 v. Rotterdam te Bari verw. Luna, 28 v. Izmir te Kalamata. Lawak, 28 te Singapore. Marpessa, 23 v. Brisbane te Miri verw. Mataram, 28 te Bombay. Maaskerk, 27 v. Luanda n. Port Ambon. Macoma, pass. 27 Gibraltar. Malea, pass. 27 ten W. Ouessant Markelo, pass. 27 Ouessant. Metula, 27 in Str. Soenda verw. Manoeran, pass. 28 Algiers. Mentor, 27 v. Tunis naar Patras. Mariekerk, 27 550 m. NW. Luderitzbaai. Marken, 27 140 m. W. Minicoy n. Port Said. Martha Vinke. 27 400 m. NW. Luderitzbaai. Maasdam, 28 v. Rotterdam te New York. Mapta, pass. 23 Perim n.Penang. Marisa, 28 v. Kaapstad naar Durban. Merwede, 3 Nov. Charleston verw. MeliSkerk, 29 v. Antw. te Rotterdam. Nieuw Holland, 30 v. Brisbane te Makassar. Nieuw Amsterdam, 28 v. Havana n. New York. Nigersfroom, 29 v. Bordeaux n. Dakar. Omala, pas. 27 Andamanen. Ootmarsum, 29 v. Antwerpen. Oranjestad, 28 v. Cristobal n. Amsterdam. Orion, 28 v. Cavala te Salontki. Poelau Laut, 27-28 v. Polt Swettenham naar Penang. Prins Joh W. Friso, 27 v. Port Alfred 7 Nov. Rotterdam verwacht. Prins Willem IV, 23 v. Rotterdam te Chicago. Prins Willem v. Orapje, 27 480 m. W.NW. Scilly's Prins Willem II, 27 170 m. W.t.N. Scilly's. Prins Willem III, 27 180 m. W. ten N. Valentia. Pygmalion, pass. 27 Cp. Cruz. Papendrecht, pass. 28 Finisterre. Parkhaven, 31 Las Palmas verw. Phrontis, 28 v. Makassar n. Soerabaja. Poseidon, 31 v. Amsterdam te Curagao verw. Prins Fred. Hendrik, 28 te Toronto. Radja, 27 te Koewait. Raki, pass. 27 Gibraltar n. Halifax. Riouw, 27 v. Singapore n. Penang. Rotula, pass.27 ten N. eil. Martinique. Rijnland. 28 Bahia verwacht. Reyniersz, 27 rede Gorontalo. Rijnkerk, 27 1303 m. Z.ZO. Kreta. Roepat. 28 v. Colombo n. Belawan. Ruys, 29 te Manilla. Rotti, 29 te Suez. Rijndam, vertr. 29 ca. 14 u. v. R'darn n. New York via Le Havre, Southampton en Halifax Rondo, 28 v. New York n. Indonesië via Mar seille. Salland, 27 v. Buenos Aires. Schiedijk, 26 v. New York n. Java. Saparoea. pass. 28 Algiers. Stad Vlaardingen, 31 v. Emden te Wabana verw. Sambas, 28 v. Soerabaja te Pontianak verw. Schie, 277 v. Piraeus n. Tel Avlv. SigH, 27 v. Belawan n. Rangoon. Sinabang, 27 v. Singapore n. Bangkok. Stad Arnhem, 27 130 m. O. Rorvik. Straat Soenda, 28 v. Port Swettenham te Penang Stad Breda, 27 50 m. N.NO. Miami. Stad Leiden, 27 390 m. NO. Guadeloupe. Sunetta, 27 550 m. NW. Fort Aleza. Scherpendrecht 27 175 m. N.NO. Paramaribo. Sloterdijk. 27 230 m. O.NO. Fayal. Salawati, 29 te Madras. Slamat, 28 v. Cheribon te Semarang. Sommelsdijk. 28 v. Lissabon n. Havana. Sibajak, 28 850 m. NO. East Cape. Straat Banka, 29 v. San Francisco do Sul te Montevideo verwacht. Sumatra, 28 v. Colombo n. Aden. Salaüga, pass. 28 Marianen n. Maniloa. Stad Dordrecht, verm. 29 v. Sagunto n. R'dam. Stad Maassluis, 27 v. Kirkenaes r.. R'dam. Stad Maastricht verm. 29 v. Lulea n. R'dam. Trompenberg, 27 te New Orleans. Tankhaven III, 27 v. Penang n. Sungeigerong. Tankhaven I, 27 v. Sungeigerong te Belawan. Tarakan, 27 v. Soerabaja n. Semarang. Teiresias, pass. 27 Str. Messina Tjibodas, 27 v. Tj. Priok n. Cheribon. Tjiluwah, 28 v. Soerabaja te Makassar, Tabian, 27 510 m. ZO. Socotra. Tamo, 27 260 m. NW. Fort Aleza. Telamon, 27 v. Philadelphia n. New York. Themisto, 27 260 m. W. ten N. Finisterre. Tiberius, 28 v. Curagao te La Guaira. Tjikampek, pass. 27 eil. Poelau Laut. Tjitjalengka, 27 540 m. NO. Tristan da Cunlba. T.jiwangi 27 190 m. NO. Kp. Varella. TaSasse, 23 v. Soerabaja n. Balikpapan. Ta wald, 28 v. Padang n. Belawan. Thalatta, 29 v. Banias te Thameshaven. Tjipanas, 29 te Port Swettenham. Veendam, 28 430 m. W. Seitty's Southampton. Waibalong, 27 v. Belawan n. Rangoon. Wainigapoe, 27 te Semarann. Waiwerang, 27 v. Singapore n. Soerabaja. Westerdam, 27 230 m. W. Scilly's. Westland, pass. 28 Kp. Vilano n. Las Palmas. Woensdrecht, 28 Suez. Waterman, 29 te Papeete. Weltevreden, 28 117 u. te Genua. IJsel, 27 v. Alexandrië te Beyrouth. Zormewijk. 27 720 m. ZW. ten W. Flores. Zaan, 28 v. KOprnaotsholmen rt. Amsterdam of Zaandam. Zuiderkruis, 28 v. Amsterdam naar Kaapstad. Zijpenberg, 14 Nov. v. Narvik te Mobile verw. FRANS MODEL ook te dragen als schoudertas, gevoerd, met spiegel en spie- gelzakje. Zeer apart! Sinds 1930 Gedipl- Pedicure - Voetspecialist. Ook aan huis te ontbieden. Ziekenfondsleden reductie HAARLEM - SANTPOORTERSTRAAT 68 - TEL. 20606 OCCASION. aangeboden. Direct van particulier. Automobielbedrijf KOKS en DE JONG, Wagenweg 132 Hrl. mag in Uw garderobe niet ontbreken. 'n cocktailjapon van: Zijden travers in bordeaux en groen f29.75 Tajfet-faqonné in goud linde lila en bois de rose f39.75 Tajfet-faqonné met losse bolero in prachtige warme tinten f45.75 ANEGANG HAARLEM i In het hartje van de stad. 3 min. v.d Gr. Markt. Van 27 Februari t/m 6 Maart 1953 zal in alle zalen van het Krelage-Huis te Haarlem de worden gehouden onder auspiciën van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, afd. Haarlem en omstreken. Belangstellenden voor een expositieruimte kunnen zich voor inlichtingen wenden tot het Bureau van Organisatie, v. Merlenlaan 7 te Heemstede. Tel. K.2500 - 38958 - 38957. Sm V-.il! flw; urn fmsm Hoe kunt U Uw lichaam de zo hoog nodige rust schenken, als U een groot deel van de nacht rechtop in Uw bed zit te hoesten Neem vandaag nog het geneesmiddel, dat Uw hard nekkige hoest spoedig verdrijft: BERICHT Notaris H. M. van Weel te Bloemendaal bericht, dat de veiling op 13 November 1952, van het perceel a. d. Mauri- cialaan 1 te Overveen NIET DOORGAAT wegens verkoop uit de hand. agb. op le stand in Centrum Haarlem. Bijz. geschikt voor kantoorruimte. Br. no. 1043. omgeving Zaanenlaan. H.-N. Brieven no. 1038. Het is reeds in Haarlem en omgeving algemeen bekend: Heden noteren wij voor le kwal. vers Hollands Rundvlees: Haas 2.30 bief stuk 2.20, lende 2.10,rosbief 2.10, ribstuk 1.90, riblap- pen 1.90. Magere lappen 1.85, mooie doorr. lappen 1.80, Reclame lappen 1.65, Gehakt half om half 1.30, Dik rundvet bij vlees 0.80 dikke bladreuzel 0.85. Lamsvlees: borstlappen 1.45, carbonade 1.50, bout zonder been 1.90. Onze reclame is: Varkenscarbonade 1.68, stukjes fricandeau (schou der) 2.05, Varkenspoten 0.40, varkenskop 0.70, ma ger pekelspek 1.70, run dertong 1.40, mager rook- spek 1.70, leverworst 0.60 prima rauwe rookworst 1.60, gekookte rookworst 1.50, 200 gram pekelvlees 0.75, volop benen en mergpijpen voor de soep. U weet wel, bij RIJKSSTRAATWEG 215 PHILIPS RADIO- APPARATEN in elke prjjs. De nieuwste typen (o.a. met visserijband en speciale klankkleurregeling) demonstreren wij U gaarne. Betaling desgewenst in overleg. Discretie verzekerd. SPREEK MET KOS EN 'T KOMT IN ORDE Linschotcnstraat 2 Tel. 16287 Het apparaat geschikt voor o.m. Rauwkost. Maakt het mogelijk om in zeer korte tijd voedzame en smakelijke gerechten samen te stellen. Maalt en verpulvert noten, bonen en andere vaste stoffen. Mengt eieren en vloeistoffen tot heerlijke dranken, cocktails, sausen enz. Mengt - Kneedt - Klopt - Maalt - Snijdt - Perst in ongelooflijk korte tijd op de meest eenvoudige manier. Gaarne demonstreren we bij U aan huis. Grote Houtstraat 99 Haarlem liefst vrijstaand, prijs pl.m. 30.000,Heemstede of naaste omgeving. Brieven onder no. 1033 aan het bureau v. d. blad. Altijd eetlust Krijgen MIJN kinderen wel vitaminen genoeg Alleen Halitran brengt U de vitamine-zefter- heid: 38.000 natuurlijke vitaminen A en 3500 D per gram (ca. 60 keer méér dan in gewone levertraan). Dit constante hoge ge halte wordt U officieel gegarandeerd. Geef Uw kinderen druppels Halitran zolang de zomerzon zich schuil houdt. 'eerbaar. A kweekt gezonde, mooie kinderen a

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3