TAMMER Plannen voor openbare werken in de gemeente Haarlemmermeer Kort en bondig Cabaret „Arabesque" Halfweg Zandvoort Weer successen voor ZHC Hillegom Heemstede Verbetering van de Liedebrug H. W. van der Giessen in het zilver Misleidende advertenties in Amerikaanse kranten Auto's zonder chauffeur 7 Kennemer Kunstkring kiende Veel moeite voor een potje haring Galavoorstelling voor Weldadigheid naar Vermogen 4 NOVEMBER A.S. JUBILEERT TAMMER Mogen wij op een bezoek van U rekenen...? Burgerlijke Stand van Haarlem Automobielclub hield oriëntatierit Grote nederlaag van ETO tegen DJK Accordeonklanken in variétéprogramma Oprichting van een mandolineclub Op gaspedaal getrapt in plaats van op de rem St. Maarten stippenrit Kleinkunst in de beurs Katholieke Volkspartij Afsluitbomen bij de Gruquiusbrug Nutsspaarbank in October Scheepvaart Goede naam van Nederlandse boilenkwekers in gevaar gebracht MAANDAG 3 NOVEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - CtfRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het jachtseizoen is weer begonnen. Hier rijdt de jachtstoet van honden en ruiters uit tijdens de „opening meet" van de be faamde Atherstone Hunt in Mink's Kirby in het Engelse graafschap Warwickshire. Cruys Voorbergh en Hetty Blok in „Van snotneus tot neon" Hetty Blok en Cruys Voorbergh hebben deze zomer tezamen met de pianist en componist Cor Lemaire het kleinkimst- ensemble „Arabesque" gevormd ter ver toning van een geheel uit chansons of op muziek gezette gedichten uit v,ele eeuwen bestaand programma onder de toepasse lijke titel „Van snotneus tot neon". In Augustus heb ik daarvan in de kolommen van Haarlems Dagblad reeds met de no dige reserve een geestdriftig verslag uit gebracht. Het gold toen echter een ken nismaking bij wijze van proef. Intussen heeft het selecte gezelschapje reeds een maand in Den Haag gespeeld en pas de afgelopen Zaterdag en Zondag hadden in het Leidseplein Theater de eerste voorstel lingen in de hoofdstad plaats. Daaruit bleek dat deze drie begaafde artisten de goedgemeende critische raadgevingen ter harte hebben genomen. De overbodige en zwakkere nummers zijn gekapt of door beter het doel dienende teksten vervan gen. Bovendien zijn nu ook alle première- ziekten overwonnen, zodat de opvoering wat men noemt gesmeerd loopt. In de thans bereikte vorm mag deze parade van Kleinkunst met een grote K zonder voorbehoud als verreweg het beste van de" cabarets, welke voor dit seizoen zijn voorbereid, worden aangemerkt. Een arabesque, zo schreef ik reeds destijds, is een versieringsmotief en men moet dan ook niet verwachten dat men hier zo iets ails de ontwikkeling van het lied in de loop der geschiedenis zou krijgen voorgespeeld. Hetty Blok en Cruys Voorbergh zingen zo maar een stuk of wat teksten uit allerlei perioden, alleen omdat ze deze mooi of aardig, typisch of ontroerend vinden. Het is verbazingwekkend, maar vooral verheu gend, welk een afwisseling van stemmin gen dit'tweetal weet te bereiken, dank zij een zeldzaam transformatievermogen en een veelzijdige kennis van het métier. Uiteraard zal ik niet in herhaling van bijzonderheden treden, al kan ik niet aan nemen dat men zich het artikel van 7 Augustus nog weet te herinneren. Ik moet volstaan met het signaleren van de artis tieke moed van dit drietal want men mag het aandeel van Cor Lemadre zeker niet onderschatten om met. fijnzinnige smaak de weinig perspectieven biedende sleur van het gangbare cabaret te door breken en het amusement een kunstzinnig cachet te geven. Het behoeft wel geen be toog dat de costuums bijzonder fraaie bij dragen tot het succes uitmaken. Voor ver betering vatbaar zijn eigenlijk alleen nog maar de verbindende teksten en de vertol king der navrante chansons van Jacques Prévert, die waardoor weet ik niet hun uitwerking ten dele missen. „Van snotneus tot neon" blijft de ge hele maand November in het genoemde Amsterdamse theater. Het is te hopen dat het daarna zo spoedig mogelijk naar Haar lem komt. Ik ben er zeker van dat ook hier het applaus van het publiek de kun stenaars zal dwingen tot die kostelijke toegift: de straatzangersballade van de ongelukkige Mathilda en haar minnaar van lage komaf. DAVID KONING Zaterdagavond werd door de toneelvereni ging De Kennemer Kunstkring" een kien- avond in de H.K.B. gehouden. Tussen het kienen door trad de heer P. Blanket, ama teurgoochelaar, op met geslaagde trucs. Ver dere medewerking verleende de Beierse kapel „De Alpenroos" onder leiding van Jos Witjes met zang van de jeugdige Rie Rooden. Deze avond werd besloten met een bal onder leiding van de heer H. Hartman met medewerking van het dansshow-orkest „The Juno's". Te Utrecht is de vakgroep Landbouw van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond gesticht. In deze vakgroep worden ondergebracht de leden van de bond, die in de regel werkzaam zijn in de land bouw, bosbouw, griend-, riet- en biezen- cultüur, het cultuurtechnisch werk, de jacht, het dorsbedrijf en aanverwante be drijven, de grasdrogerij en het aardappel- sorteerbedrijf. Zaterdagnacht is ingebroken in een vis winkel aan de Grote Houtstraat. De onge node gasten zijn over een paar platte daken naar de binnenplaats aan de achterzijde van het winkelhuis gekropen en zijn daal de zaak binnengedrongen. De buit was niet bepaald in overeenstem ming met de moeite die zij gedaan hebben: de lade in de toonbank bevatte slechts vijftien gulden. Blijkbaar om nog wat bij de boterham te hebben, hebben de dieven ook een potje met vier gemarineerde harin gen meegenomen. Evenals vorige jaren zal er onder aus piciën van de Vereniging „Weldadigheid naar Vermogen" in de Stadsschouwburg te Haarlem een galavoorstelling worden ge geven op Zaterdag 8 November. Ter aanbeveling van deze avond hebben mevrouw J. baronesse De Vos van Steen- wijkVan Royen, mevrouw C. G. E. M. CremersDe Bruyn, mevrouw L. C. A. L. van RappardMqndt en mevrouw A. den Texbaronesse Bentinck in het erecomité zitting genomen. De baten van deze avond komen geheel ten goede aan het werk van deze vereni- ging. Opgevoerd zal worden het Franse blij spel „Engelen zonder vleugels" van Albert Husson, onder regie van Anton Ruys. ADVERTENTIE 20 jaar TAMMER voor Radio 20 jaar TAMMER voor Stofzuigers 20 jaar TAMMER voor Koelkasten 20 jaar TAMMER voor Wasmachines 20 jaar TAMMER voor Electr. apparaten 20 jaar TAMMER voor Verlichting 20 jaar TAMMER voor Service en één jaar TAMMER voor Televisie Thans kunt U prettig bij ons de etalages bekijken, wij hebben een grote luifel om het gehele pand laten aanbrengen Dus bedenkt het vandaag en onthoudt het voor morgen, laat TAMMER Uw Radio, Electrische Apparaten en Televisie voortaan verzorgen KLEVERLAAN 176-178 (tegenover het Sportveld) HAARLEM - TELEFOON 14753 ADVERTENTIE HAARLEM, 1 November 1952 ONDERTROUWD: 1 Nov. C. Hijne en U. M. van Soest; G. J. Beentjes en M. de Vries; A. van der Wijk en H. A. Smit; J. de Koning en H. E. Bakker. BEVALLEN, van een zoon: 30 Oct., A. H. M. Smit—Gerritsen; 1 Nov., N. M. Moerkerk —de Wit. BEVALLEN van een dochter: 31 Oct., A. T. BackingDijkshoorn; M. van de Bunt Oostewaal; 1 Nov., A. G. Eerhart—van der Zee; E. KorsuizeBurgstede; J. C. P. Scholte Witteman. OVERLEDEN: 30 Oct., J. Hakvoort—Kwak, 76 j., Hazepaterslaan; M. J. van Eekeren Jansen, 77 j., 2e Zuidpolderstraat; P. M. Va- lent, 1 m., Allard Piersonstraat; 31 Oct., E Leeuwenkamp, 72 j„ Wijde Geldelozepad; J. P. C. van Kinschot—Moolenburgh, 84 j., Kamperlaan. Op de kapitaalsdienst van de gemeente begroting van Haarlemmermeer 1953 ko men de volgende objecten voor: Verbouwing van het raadhuis 94.000; bouw van een conciergewioning 12.000; woningbouw 56Ó.000; aanleg industrie weg Zwanenburg 52.000; aanleg plantsoe nen Pa Verkuyllaan 5.940; aanleg plant soen Leeghwaterstraat 1.160; uitbreiding werkplaatsen en garages gemeentewerf 42.000; stichting barenhuis begraafplaats Vijfhuizerweg 11.050; verharding paden idem 1.575; aankoop begraaftoestel 1.365; verbetering Sloterweg en Wilgen laan 400.000; betegeling grinttrottoirs ƒ20.000; bouw van woningen voor ge meente-werklieden 40.000; bouw gym nastieklokaal school 3 Vijfhuizen 19.000; verbetering schoolgebouwen 5.200; aan koop schoolmeubelen 10.500; uitbreiding school voor buitengewoon lager onderwijs 40.000; aanvragen art. 72 lager onder wijswet 1920 30.000; stichting gymna stieklokaal Chr. ULO-school Hoofddorp 79.800; aanleg sportvelden Badhoevedorp 20.000: kosten wederopbouw gemeente ƒ284.800. Voorts is geraamd in de begroting van die dienst van gemeentewerken; gereed schappen e.d. 7.450; vrachtauto voor de plantsoenendienst 6.500; mistbrandspuit 35.000; motormaaier 2.500; personen auto voor algemene doeleinden 9.000; revisie volkswagens 2.400; het grondbe drijf: aankoop gronden en bouwrijp maken van terreinen 226.578; het gasbedrijf: voor verschillende uitbreidingen 44.800. Het totale bedrag luidt 2.064.618. Voor 1952 was een bedrag van 487,984 uitgetrokken voor werken die niet uitge voerd konden worden. Die werken staan op de nieuwe begroting. B. en W. merken op, dat in het alge meen het hoger gezag slechts goedkeuring tot het ondernemen van kapitaalswerken verleent als de financiering daarvan op lange termijn verzekerd is. Tot voor korte tijd bestonden ernstige moeilijkheden in de kapitaalvoorziening der gemeenten. Nog zijn investeringsbeperkingen van kracht. Voor kapitaalswerken, die een Zaterdagmiddag hield de automobielclub „Halfweg, Zwanenburg en Omstreken" haar eerste oriëntatie-rit, die de ruim 40 deel nemers, in een stromende regen, door de ge hele streek tussen Haarlem en Slotèn bracht. Om halfdrie startte de eerste wagen en na een spannende strijd met de klok en de vele geraffineerde, door de sportcommissie uit gedachte en in program gebrachte weg- puzzles, kwamen de bemodderde wagens, bestuurd door enthousiaste rijders om tegen halfvijf binnen. Bijna alle deelnemers waren beginners in deze tak van de autosport en het was daarom niet verwonderlijk, dat de 45 km. lange route veel hoofdbrekens kostte. Maar met spor tieve flair en een geduldig gaspedaal ont glipten de meesten de valletjes. Door het in grijpen van de „geheime" tijdcontroleur zelfs dat, van het plotseling verdwenen transfor matorhuisje van de G.E.B. in Spaarndam. dat één van de wegwijzers vormde.... zolang het er stond! Reeds nu staat vast, dat deze sport onder de enkele honderden automobilisten in Halfweg veel enthousiasme ontmoet. 's Avonds werden, tijdens een gezellig samenzijn in restaurant Cornelissen, de prij zen uitgereikt. Eerste prijs kreeg het équipe B. Stol Jr. met 3 strafpunten. Tweede werd de heer Van Galen, derde de heer J. Pollé, vierde de heer W. van der Hom en vijfde de heer P. Verhoog. hogere uitgaaf dan ƒ100.000 vergen is nog overleg met de investeringscommissie ver eist. Of de geraamde nieuwe kapitaalswerken zullen kunnen worden uitgevoerd in 1953 zal mede afhangen van het standpunt dat hogere instanties innemen ten aanzien van de omvang der toe te laten investeringen en de volgorde van de urgentie daarvan. Dit standpunt zal uiteraard worden be paald door hetgeen wordt gezien als een juiste tenuitvoerlegging van het regerings beleid op financieel-economisoh gebied. ETO heeft Zondag tegen DJK een neder laag met dubbele cijfers moeten incasseren, en hoewel de Hoofddorpers zeer verzwakt waren doordat een drietal spelers door ver wondingen verstek moesten laten gaan, was deze grote nederlaag toch niet te veront schuldigen. Het te korte spel was de hoofdoorzaak en een volkomen falende keeper Grootheart. Bij de aanvang nam ETO het spel in handen en moest de DJK-verdediging alle zeilen bijzet ten om een doorbraak te voorkomen. Door fouten van de ETO-verdediging wisten de gastheren binnen tien minuten een drienul voorsprong te nemen en toen direct na de rust de stand op viernul werd gebracht lieten de Hoofddorpers de moed zakken, wel wist H. Roodzand uit een doorbraak de stapd op viereen te brengen, maar weder om door fouten van de ETO-doelverdediger was het binnen korten tijd achteen. M. W. Dekker, maakte er uit een solo-ren acht twee van. Hierna wisten de gastheren nog tweemaal te scoren. Met tientwee kwam het einde van deze wedstrijd, die op een laag peil stond en zeer sportief verliep. De accordeonvereniging „Zandvoort" werkte Zaterdagavond in theater Mono- pole aan een cabaretprogramma onder lei ding van Eddy Valk mede. Uit het optre den bleek dat directeur P. de Haan in de studieperiode veel aandacht aan de ont wikkeling van de techniek heeft besteed. Doorgaans kon men een warme toon con stateren. Het musiceren was overigens voor de pauze aanmerkelijk beter dan daarna. Bijzonder fraai klonken „Tussen palmen en varens" van R. Wassenaar en de potpourri uit „Martha" van Von Flo- tow, maar ook de beide marsen van J. Wolf voldeden goed. Hierbij moet verder het slagwerk worden geprezen, evenals de pianobegeleiding door mevrouw De Haan. Het cabaretprogramma was zeer aan trekkelijk, al slaagde Eddy Valk als confé rencier er niet in contact met de zaal te krijgen. Zowel het parterrewerk als de trapezenummers van het duo „Black and White" oogstte terecht veel applaus. De clowns Pipo en Nanny zorgden voor de vrolijke noot in dit variété, de xylofonist Alfred Burckhard en de pianist Cor Schef- fer voor de muzikale. Het raadslid M. Weber, bestuurslid van de concerterende vereniging, opende en sloot deze avond, die gevolgd werd door een gezellig bal met medewerking van The Moonlight Serenaders. Gelet op de grote animo is het bestuur van de Zandvoorf.se speeltuinvereniging „Kin dervreugd" overgaan tot oprichting van een mandelineclub, als onderdeel der vereniging. De wekelijkse repetitie-avonden werden vastgesteld op Vrijdag. Na de overwinning van de vorige week tegen Zuidwijck, heeft het enthousiast spelend eerste elftal van de Zandvoortse hockeyclub ZHC het Zondag op eigen ter rein gepresteerd om van de sterke ploeg van BMHC 2 met twee-een te winnen. De Zandvoortse spelers lieten zich dit keer niét ontmoedigen door de voorsprong, die H. Zeven zijn club BMHC in de eerste hèlft gaf. De ruststand was een-nul. Het was een snelle wedstrijd met twee ploegen, die tegen elkaar waren opge wassen. Na vijf minuten in de tweede helft maakte Martien Vleeming uit een korte hoekslag gelijk en tien minuten later scoor de E. Vleeming uit 'n open aanval het win nende doelpunt. Jan van den Berge bleek op de spilplaats goed te voldoen. Zandvoort 2 ging op bezoek bij Alliance 2 en het derde elftal van die vereniging kwam naar Zandvoort 3. Beide wedstrijden eindigden in een gelijk spel (1-1). De competitiewedstrijd in de Onderbond Noordholland tussen het vijfde en vierde elftal van de ZHC eindigde in een vijf-een overwinning voor de spelers van het vier de elftal, dat voornamelijk uit ouderen bestaat. Het jongens jeugdelftal won Zaterdag middag in Zandvoort met zeven-nul van de jeugd van Alliance; de wedstrijd van de meisjes tegen Eechtrop in Beverwijk ging niet door. Het eerste dameselftal ging voor de tweede achtereenvolgende maal naar Den Haag. Tegen HGC werd gelijk gespeeld (1-1). Het tweede elftal verdeelde even eens de punten in de uitwedstrijd tegen Ijsvogels (1-1). Huldiging Zaterdagavond werd in hotel Keur, Zee straat, de maandelijkse contactavond ge houden. Dit keer vermeldde het program ma de door omstandigheden iets late huldiging van het tweede dameselftal, dat aan het einde van het vorige seizoen na het spelen van promotiewedstrijden promo veerde naar de hoofdbond van de KNHB. De voorzitter van de Zandvoortse hockey club, de heer J. A. B. van Pagee, sprak de speelsters van het tweede elftal toe. Hij noemde het succes des te groter daar de meisjes het hockeyspel slechts kort beoe fenen. Zij behaalden de reeks van over winningen meer door hun enthousiasme ■dan door speltechniek. Alle speelsters en reserves kregen het verenigings-insigne aangeboden. Aanvoerster Elly Racké dank te namens allen voor het aandenken en richtte zich eveneens tot de heer A. Bakels, die het elftal had getraind. Zondagmiddag trapte een automobiliste uit Amsterdam bij het oprijden van het par keerterrein aan de Noord Boulevard op het gaspédaal in plaats van op de rem. Zij reed door de afrastering en kwam met haar auto op het lager gelegen rijwielpad, waarbij zij een juist passerende wielrijdster uit Heem stede raakte, die er met enkele lichte bles sures afkwam. Het rijwiel werd gekraakt en de auto zwaar beschadigd. De motorclub „Zandvoort" hield Zondag morgen de jaarlijkse „Sint Maarten stippen rit". Zeventig deelnemers hadden ingeschre ven, waarvan 55 op motoren en 15 in auto's. Het parcours voerde over een afstand van pl.m. 70 km. door de omgeving van Zand voort. Ook nu weer waren fraaie prijzen beschikbaar gesteld. In het clubhuis „Pavil joen de Vijverhut" zijn de prijzen uitgereikt. De uitslag was: 1. J. Leeuwerke, op Jawa 250 cc. motorcl. „Zandvoort" 11 str.p.; 2. Ph. Minderman, in Volkswagen, motorcl. „Zand voort" 14 str.p.; 3. H. Meiland in Volkswa gen, motorclub „Haarlem" 14 str.p.; 4. J. Veenbaas, op Ardie 125 cc., motorclub „Zand voort" 15 str.p.; 5. F. Everardt, Haarlem, op Norton 500 cc. 15 str.p.; 6. F. van Soesbergen, motorcl. „De Toerist", Amsterdam, op Jawa 250 cc. 17 str.p. De nieuwe beurszaal biedt Hillegom ook de mogelijkheid bijeenkomsten op het gebied der kleinkunst te bieden. Dit bleek Zater dagavond toen een aantal radio-artisten een uitverkochte beurszaal van een vlot en gevarieerd programma liet genieten. Vooral de niet meer zo jeugdige Heintje Davids had de lachers op haar hand. Met Olga Lowina waanden we ons in de Tiroler Alpen. De charmante Swinging Nigh tingales onder leiding van Gerard van Kre velen, deden hun goede naam eer aan. De Chico's veroverden de zaal met hun cowboy-songs, vooral met „High noon" uit de film van Cary Cooper en „Goudkoorts". De programma's werden door Koos Speen hof met een aardige conférence verbonden. Na de pauze trad hij als een goed humorist met een praatje en een liedje op de voor grond. In de vergadering van de afdeling Heem stede van de Katholieke Volkspartij is be sloten mejufrouw Van der Putten, ver tegenwoordigster van de jongeren, in het bestuur op te nemen. De periodiek aftre dende bestuursleden werden herkozen en in plaats van de heer L. Roest, die zich niet herkiesbaar stelde, de heer G. Kuiper. De voorzitter, dr. H. A. IJsselmuiden, zal het bestuur vertegenwoordigen in het kring- bestuur en in de partijraad. De heer L. Bouwman besprak in de rondvraag het gevaar als er vóór de ge meenteraadsverkiezingen geen eenheid be staat. Andere partijen, zoals de Partij van de Arbeid leggen grote activiteit aan de dag en daarmee dient men rekening te houden. De voorzitter merkte op, dat er reeds gekerkt is in de geest door de heer Bouwman genoemd. Aan de propaganda zal grote aandacht worden besteed. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben op de begroting van het wegen fonds voor de dienst 1953 een bedrag van f 40.000 uitgetrokken voor het maken van afsluitbomen met een grendelinrichting bij de brug over de Haarlemmermeerringvaart bij de Cruquius. In de provinciale weg Haarlem-Schip- hol-Diemen zullen kantstroken langs de Schipholweg (in de Haarlemmermeer) worden gemaakt. De kosten worden op f 60.000 geraamd. Voor beplantingen is een bedrag van f 30.000 nodig. Dinsdagmorgen zal de gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude ten raadhuize te Halfweg vergaderen. Op de agenda staan zeventien onder werpen ter bespreking. Daaronder is, be halve het reeds vermelde voorstel betref fende de afwijkende bepalingen op de Winkelsluitingswet, ook een voorstel in zake de reeds lang voorgenomen vernieu wing van de Liebrug tussen Haarlem en Halfweg. De houten brug, door haar z.g. hoge ,.kattenrug"-vorm een lastig en gevaarlijk object in de verbinding tussen de polders en de straatweg naar Haarlem en Halfweg, is niet voor het eerst onderwerp van be spreking in de gemeenteraad. Reeds op 23 Maart 1949 «werd besloten tot een bij drage in de kosten der vernieuwing. Haar lem zou de helft en de gezamenlijke pol ders, die veel belang hebben bij een beter en veiliger verbinding, een zesde deel der kosten dragen. Door verschillende omstandigheden werd het werk niet uitgevoerd en inmiddels ste gen de bouwkosten dusdanig, dat belang rijke verhoging van de toegezegde bijdrage zal moeten plaats hebben. Haarlem, dat in beginsel niet afwijzend staat tegenover een eventuele overname van de brug, wil ook nu nog een groot deel der kosten, namelijk f 17.300, dragen. De gezamenlijke polderbesturen zullen f 2050 en de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, als de voorstellen van B. en W. door de raad worden goedgekeurd f 6950 zal fourneren. In de maand October is bij de Nutsspaar bank ingelegd een bedrag van f 1.063.525,89, waaronder via de ophaaldienst f48.829,33 en bij de afdeling Jeugdspaarbank f3840,31. Terugbetaald werd f868.367,71. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 604. Daarnaast hebben zich 260 nieu we deelnemers bij de Jeugdspaarbank aan gemeld. Op 31 October 1952 bedroeg het totaal aan tal inleggingen 65.879 met een tegoed van f 24.292.595,76. Amstelkroon, pass. 31 ten Z. Soeotra. Annenkerk, 31 v. Sydney n. Aden. Alamaka, 31 v. Bahrein n. Rotterdam. Alhena. 1 Nov. v. Buenos Aires te Rotterdam Amedijk, 31 v. New York n. Rotterdam. Aagtedijk, 31 te Norfolk. Alblasserdijk, 1 Nov. te Antwerpen. Aremdsdijk, 31 te Philadelphia. Arkeldijk, 30 v. Galveston naar Rotterdam. Aldegonde, 31 van Bangkok naar Pladju. Aludira, 31 370 m. ZO. Suez. Adinda, 1 v. Pladju te Singapore. Ab'bedijk, 2 van New Orleans te Mobile. A verdijk, 1 v. Houston te Galveston. Adri I, pass. 31 Gibraltar. Al bi re o, 3 te Paranagua. Algenib, 4 Antwerpen verwacht. Alnati, 31 te Rio de Janeiro. Alpherat, 29 v. Rotterdam te Buenos At res. Am stel land, 2 v. Montevideo n. Paranagua. Aailsdijk, l van Rotterdam naar Hamburg. Andijk, 2 van Hamburg te Rotterdam. Almdijk, 2 te Antwerpen. Altair, 2 van Bahia n. Santos. Ams tel diep, pass. 2 Key West. Amstelveen, 1 v. Fremantle n. Aden. Argos, 3 v. Salondki te Istanbul. Arm ill a, 3 v. Pladju te Haiphong. Axeldijk, 2 v. Antwerpen n. Galveston. Abbekerk, 1 v. Singapore n. Hongkong. Aldabi, pass. nacht 2-3 Victoria n. Rio de Janeiro Alderamin, 1 v. Bahrein naar Suez. Alioth, pass. 1 St. Pauls Rock. Almdijk, 2 Antwerpen verwacht. Amsitelvaart, 3 v. Beira te Lorenzo Marquez verwacht. Bonaire, l Nov. te Paramaribo. Bawean, 31 140 m. ZO. Padaog. Bloemfontein, 31 100 m. N. Kp. Blanco. Blommersdijk. 31 450 m. W. Scilly's. Blijdendijk, 31 223 m. Z. Cp. Race. Boschfontein, 31 230 m. Z. Guardafui. Bennekom, 3 v. Cristobal te Curasao. Blommersdijk, 3 Antwerpen verwacht. Boskoop, 1 v. Peru te Amsterdam. Brilliton, 3 te Manilla. Boissevain, 2 v. Buenos Aires te Montevideo. Caltex Delft, 31 85 m. O. Kp. de Gata. Cal tex The Hague, 31 55 m. O.NO. Oran. Caltex Utrecht, 31 60 m. NW. Oporto. Celebes, 3 v. Amsterdam naar Indonesië. Caltex Leiden, 2 van Rotterdam naar Si don Cronenburgih, 1 van Rotterdam naar Boston. Caltex Pernis, pass. 2 Kp. St. Vincent. Corilla, 2 v. Bombay n. Karachi. Ceram, pass. 2 Perim. Clave 11a, 1 van Suez. Cottica. 1 v. Dover n. Madeira. Dongedijk. 31 v. Rotterdam n. Vancouver. Delfshaven, 31 85 m. O.NO. Kp. Frio. Danae, 1 v. Messina naar Napels. Dalerdijk, 31 v. Vancouver naar Rotterdam. Delfland, 1 v. Amsterdam naar Hamburg. Delft, 1 v. Caldera n„ Calloa. Eendracht. 31 v. Mersin te Latsy. Erinn-a, 1 Nov. v. Mirt te Singapore, verw. Esso Den Haag, 1 Nov. v. Aruba te R'dam. Esso Rotterdam. 31 260 m. ZW. Flores. Eemdijk, 1 te Vera Cruz. Eos, 3 v. Bremen te Amsterdam. Edam, 3 v. Antwerpen Halifax. Enggano, nacht 1 te Antwerpen. Farmsum. 31 v. Narvik n. Mobile. Felipes, 31 v. Pladju n. Tjilatjap. Fairsea, 2 150 m. N. ten W. Massawa. Friesland (SSM), 4 v. Huelva te Amsterdam verwacht. Gaasterkerk, 1 Nov. v. Antwerpen. Garoet, 31 v. Rotterdam n. Bremen. Gadjlla, pass. 31 Skerries. Gena, 1 van Amsterdam n. Curasao. Gouwe, 5 v. Amsterdam te Ornkoldsvik verw. Gooiland, 2 v. Bahia n. Victoria. Grote Beer, 3 v. Halifax te New York. Gadila, 1 v. Piirfleet te Stawlow. Gordias, 1 v. Gibraltar n. Algiers. Haulerwijk, pass. 31 Stromboli n. Port Said. Hermes, 31 v. Carupano n. Pampatar. Hathor, 1 van Algiers naar Malta. Hector, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. EHoogkerk, 3 v. Colombo te Madras. Heemskerk, 1 v. Aden n. Suez. Japara (KPM), 31 240 m. Z. Kp. Padaran. Japara (KRL), 1 te Beyrouth. Jagersfontein, 2 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Karsik, 31 v. Soerabaja te Semarang. Kalabahi, 31 van Sarmi n. Biak. Kota Gede, 31 v. Soerabaja n. Semarang. Kedoe, 2 v. Antwerpen te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 1 Nov. Khorramshar te Basrah. Linge, 31 van Hernosand n. Zaandam. Leersum, 31 250 m. O.ZO. New York. Lekhaven. 31 v. Hamburg te Antw. Loppersum, 31 dwars Vigo. Liseta, 31 v. Pladju op rede Manggar Billiton. Lekkerkeik. 2 v. Port Soedan naar Suez. Laurenskerk, 2 te Port Said. Leopoldskerk, 3 v. Hamburg te Rotterdam. Luna, 1 v. Kandia n. Algiers. Leerdam, 2 te Philadelphia. Limburg, pass. 2 11 u. Malta n. Halifax. Laertes, 3 te Suez. Lawak, 3 v. Singapore te Belawan. Lissekerk, pass. 2 Kp. St. Vincent. Lawak, 1 v. Singapore n. Belawan. Leuvekerk, 2 te Karachi. Loosdrecht, 2 v. Dubai n. Rastanura. Lutterkerk, pass. 1 Aden n. Port Said. Loenerkerk. 1 van Rotterdam naar Hamburg. Meerkerk, 31 v. Chdttagong n. Rotterdam. Maaskerk, 31 v. Novoredondo n. Lobito. Marfekerk, 31 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Marisa, 1 Nov. v. Kaapstad te Durban. Minjak, 31 v. Ambon naar Gorontalo. Myonia, 31 370 m. NW. Cocos eil. Mentor. 31 v. Piraeus n. Alexandrië. Muiderkerk. 2 te Madras. Maas, 4 v. Rotterdam te Bordeaux verwacht. Maasdam, 5 Cobh verwacht. Marken, pass. 3 4 u. Perim. Mataram, pass. 1 20 u. Point de Galle. Merwede, 3 Savanna verwacht. Mi tra, pass. 2 Torrestraat. Manoeran, pass. 2 Ouessant. Modijokerto, 4 v. Djedd'ah te Djibouti verw. Maasland, 2 te Itajai. Madoera, 2 Belawan verwacht. Marpessa, 31 v. Miri n. Balikpapan. Molemkerk, pass, nacht 1 Flnisterre n. Mar seille. Miuren#, pass. 1 Sabang. Nestor, 31 120 m. v. Pta del Gada. Nieuw Amsterdam, 2 150 m. Z. Cp. Race. Noordam, 2 v. New York te Rotterdam. Oranjestad, nacht 31 Oct.-l Nov. v. Curasao naar La Guaira. Ophir, 31 v. Tj. Priok n. Belawan. Ondina, pass. 31 ten Z. Kreta. Ootmarsum, 1 van gotlerdam naar Hamburg. Omala, 2 v. Singapore n. Vizagapatam. Oranje, pass. 2 Algiers. HAARLEM EN OMGEVING Mej. J. Th. C. van Rossum te Haarlem is aan de gemeente-universiteit te Amster dam geslaagd voor het candidaatsexamen Nederlandse taal. Op Donderdag 6 November zal me vrouw Riek Bonset—Horst voor de patiënten in Sanatorium „Eikengaerde" te Aerdenhout oude balladen en legenden voordragen. Het zilveren jubileum van de heer H. VV. van der Giessen als ambtenaar van het Provinciaal Waterleidingbedrijf te Bloe- tr,endaal werd Zaterdagmorgen op harte lijke wijze gevierd. De jubilaris werd allereerst toegespro ken door de waarnemend directeur, ir. S. Kramer, die de kwaliteiten en verdiensten van de heer Van der Giessen zowel in zijn ambtelijk als in zijn particuliere leven zijn belangstelling voor het jeugdwerk, zijn lidmaatschap van de Haarlemse raad, zijn werkzaamheid als ouderling-kerk voogd van de Nederlands Hervormde ge meente van Schoten schetste. Vervol gens bood ir. Kramer de jubilaris het tra ditionele geschenk onder couvert aan. Mevrouw Van der Giessen werd een bloemenhulde gebracht. Een afgevaardigde van de jubileumcom missie, de heer B. F. C. Keesom, sprak de heer Van der Giessen vervolgens als col lega toe, waarbij hij memoreerde hoe de jubilaris reeds meer dan eens getoond heeft ook een prettig en hulpvaardig ambtgenoot te zijn. Als stoffelijk hulde blijk werden hem enige huishoudelijke ar tikelen aangeboden. De heer B. P. Maat hield als waarne mend chef van de afdeling waterverkoop een geestige toespraak over het wel en wee van het deel van het bedrijf waar de heer Van der Giessen werkt en overhan digde namens het personeel van die tak een actetas. Nadat ook nog namens het personeels blad dank was gebracht voor de wijze waarop de feesteling dat orgaan pleegt te illustreren, werd een jubileumrevue op gevoerd die de belangrijkste en amusant ste momenten uit de carrière van de heer Van der Giessen uitbeeldde. De goede naam van de Nederlandse bloembollenkwekers in de Verenigde Sta ten wordt ernstig in gevaar gebracht door praktijken van een nog onbekende firma, die onder de naam „Hollandse Winter tuin" pakketten bloembollen in vrijwel alle bladen in de Verenigde staten per advertentie aanbiedt voor 1,98 dollar. De inhoud der pakketten heeft een waarde van ten hoogste twee kwartjes. De pakjes bevatten ranonkels, irissen, crocussen en ander kleingoed. De Amerikaan, die tul pen, narcissen en hyacinten verwacht, ziet zich in die verwachting bedrogen. De Nederlandse bloembollenexporteurs zijn van mening dat deze pakketten-actie de goede naam van het Nederlandse pro duct schade doet. Blijkens mededelingen van de Ameri kaanse vertegenwoordiger van het Cen traal Bloembollencomité, de heer Springer, die de advertenties „misleidend en on juist" noemt, zijn bij de federale handels commissie en bij het „National Better Bu siness Bureau" klachten ingediend over de misleidende aard van de beweringen in de advertenties. De heer Springer is van me ning, dat het bloembollenvak door deze pakkettenactie schade zal lijden, omdat iedere door deze advertenties teleurgestel de klant wantrouwend zal worden. ADVERTENTIE Voor veilig rijden een vertrouwd adres Amsterdamsche Rijtuig Mg. - Plein 21 Orestes, 2 v. New York te Curagao. Prins Alexander, 2 v. Hamburg te R'dam. Papemdrecht, 2 v. Le Haivre n. Rotterdam. Poelau Laut, 31 'v. Penarng te Belawan. Polydorus, l v. Calicut n. Aden. Ridderkerk, 2 v. Port Kembla te Sydney. Riouw, 3 van. Colombo naar Adien. Rijndam, 1 630 m. W. Valentia n. Halifax. Rita, 2 v. Pladju n. Bangkok. Roepat, 2 v. Belawan n. Fenang. Rotti, pass. 2 Kp. Bon. Roebia, 1 v. Claveria n. Honolulu. Rotula, 1 v. Curagao n. Lands End. Rijnkerk, 2 te Marseille. Rijnland, 1 v. Iliteos n. St. Vincent. Stad Schiedam, l Nov. v. Lulea n. Amsterdam. Stad Arnhem, l Nov. ca. 12 u. v. Kirkenaes aan, de Hoek v. Holland verwacht. Stad Alkmaar, l Nov. v. Narvik n. Rotterdam Sabang, l v. Soerabaja te Bandjermasln. Starevac Talang Akar, 31 v. Singapore. Straat Makassar 31 220 m. ZW. Sabang. Salatiga, 2 te Manilla. Schiie, 3 v. Famagusta op rede Mersin. Sifoajak, 2 12 u, v. Rotterdam te Wellington. Stad Dordeeht, pass. 3 Finïsterre. Sad Leiden, pass. 2 Baliboa. Stad Maassluis, 4 v. Kirkenaes te R'dam o. Vlaarddngen verwacht. Stad Vlaarddngen, 1 v. Wabana n. R'dam of Vlaardiingen. Schiedijk, pass. 2 Fayal n. Alexandrië. Stad Arnehem, 1 v. Kirkenaes te Vlaardiingen. Salawatl, 2 v. Vizagapatam n. Calcutta. Sumatra, pass. 3 Kp. Guairdiafui n. Aden. Salatiga, 2 Manilla verwacht. Singkep, 1 te Port Said. Sloterdijk, 2 Ie Halifax. Saparoea, pass. 2 Ouessant. Tibia, pass. 31 Cairns. Teiresias, pass. 1 Nov. Gibraltar n. Londen. Tankhaven III, 1 v. Sungeigerong te Belawan. Tankhaven I, 1 v. Belawan te Sungeigerong. Tamo, pass. 2 9.30 u. Kp. Frio. Tero, 2 7 u. dwars Natal n. Trinidad. Tiba, 3 5.30 u. v. Hamburg te Vlissingen 3 Antwerpen verwacht. Titus, 2 v. d. Middellandse Zee te Amsterdam. Tomirid, 2 v. Curagao n. Cristobal. Tarakan, 29 te Tj. Priok. Tawali, 2 v. Belawan n. Singapore. Teucer, 2 v. Kopenhagen n. Malmö. Thaiatta, pass. 2 Findsfcerre. Torori, 2 v. Marseille n. Genua. Tjimenteng, 2 Lorenzo Marquez verw. Tomori, 1 te Marseille. Waal, 1 Nov. v. Rotterdam n. Tanger. West land, 31 v. Las Palmas. Willem Barendsz, 1 Nov. v. Amsterdam n. Kaap stad via Curagao. Waingapoe, 31 v. Tj. Priok n. Cheribon. Wonosari, 31 200 m. N. Guardafui. Willem Ruys, 1 v. Singapore n. Belawan. Waterman, 1 390 m. Z. ten W. Cock ell. Weltevreden, pass. 2 Kp. St. Vincent. Westerdam, 2 90 m. Z. Sable eil. Willemstad, pass. 2 Findsterre n. Madeira. IJsel, 1 v. Lattakia op rede Yerakini. Zeeland (KRL), pass. 2 Ouessant. Zeeland (SSM), 2 v. Hamburg naar Huil. Zuiderkruis, 2 van Las Palmas. Zaan, 3 bij Ijmuiden verwacht. Zonnewijk, 3 bij Cp. Henry verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3