Wageningen, Feijenoord en S.V.V. verspelen punten aan staartclubs Uit vrije trap scoorde RCH het enige doelpunt tegen NEC Sparta in C en NOAD weer in D aan kop van de lijst Heel slecht voetbal, maar genoeg sensatie bij Haarlem-Go Ahead Verswijveren en De Graaf bezorgen Velsenaren twee kostbare punten Haarlem nog enige ongeslagen eersteklasser Keeper Mosterd ('t Gooi) liet zich weer eens niet passeren VSV bleef Volewijckers de baas Alle doelpunten in de tweede helft gescoord Wim Roozen gaat weer in training Kostbare overwinning niet zonder moeite verkregen Kennemerland won van IJmuiden met grote cijfers: 5-1 Wederom overwinningen van EHS en DSS Belg leidt voorlopig Nederlands elftal- Saarbrücken hood üthuiói Schoten verloor van Watergraafsmeer: 4-0 Haarlem won met drie-twee Amsterdammers verwaarloosden de vleugels De sprong van zijn leven Sport in 't kort Zaterdagm iddag voetbal Vierdeklassers Voetballer door tegenstan ders ernstig mishandeld MAANDAG 3 NOVEMBER 1952 3 7 6 0 1 12 16—6 7 5 0 2 10 24—13 7 4 1 2 9 16—7 7 3 2 2 8 13—11 7 4 0 3 8 12—11 7 2 3 2 7 7—6 7 2 2 3 6 10—11 7 3 0 4 6 12—13 7 2 2 3 6 9—12 7 2 2 3 6 12—18 7 3 0 4 6 10—17 7 2 1 4 5 8—8 7 2 1 4 5 9—15 7 2 0 5 4 6—16 Schijn bedriegt. Als U denkt, dat de lijnen van boven staande vierhoek ktom zijn, komt U net zo bedrogen uit als wanneer U denkt, dat ieder hoofdpijntabletje Aspirin is. Controleert U het maar Een Aspirin tablet herkent U aan het Bayerkruis. In de eerste klasse B is de stand: Haarlem 7 5 2 0 12 19—13 Heerenveen 7 5 1 1 11 23—7 Stormvogels 7 4 2 1 10 19—8 't Gooi 7 3 3 1 9 9—2 Enschedé 7 4 1 2 9 15—13 AGOVV 7 3 1 3 7 12—10 Leeuwarden 7 3 1 3 7 13—12 DWS 7 3 1 3 7 10—10 Elinkwijk 7 3 1 3 7 13—13 Vitesse 7 3 1 3 7 8—11 Be Quick 7 2 1 4 5 14—24 Blauw Wit 7 1 1 5 3 7—12 Go Ahead 7 1 1 5 3 9—19 Achilles 7 0 1 6 1 9—26 Van onze sportredacteur) Zoals te verwachten was waren er ook bij de uitslagen in de zevende ronde van de voetbalcompetitie enige verrassingen. Verrassingen, die koplopers kostbare verliespunten bezorgden en verrassingen ook, die de competitiestanden weer wat meer tekening gaven voor wat betreft de wetenschap welke dit voetbalseizoen de sterke verenigingen zijn en welke clubs met man en macht zullen moeten strijden om de rode lan taarn, zoals men dat pleegt te noemen, aan een ander over te geven. De eerste verrassing in de uitslagen van Zondag is natuurlijk wel de drie-twee nederlaag, die Stormvogels leed tegen Enschedé. Die nederlaag kostte de Vogels niet alleen het ongeslagen record, maar tevens de bovenste plaats, die nu door Haarlem wordt ingenomen. Een andere verrassing in de eerste klasse B was de nederlaag van Elinkwijk tegen AGOVV, dat de inzinking teboven blijkt te zijn gekomen. Ook de afdelingen G en D hadden hun niet verwachte uitslagen. Emma moest in G de kop afstaan aan Sparta en Feijenoord verspeelde in afdeling D een punt aan TEG en moest lijdelijk toezien hoe NOAD weer de topclub werd in de afdeling. In de tweede klasse wonnen zowel De Kennemers als HFG hun thuis wedstrijden, zodat de resultaten van de verenigingen uit het district Haarlem (RCH, VSV en Haarlem wonnen en EDO verloor) nog meer dan redelijk waren te noemen. In de eerste klasse A steeg VSV door de twee-nul overwinning op Volewijkers niet minder dan drie plaatsen op de ranglijst, ook al hebben de Velsenaren slechts twee punten meer dan de staartclub Sneek, die niet op kon tegen GVAV (drie-nul). In deze afdeling werkte zich voorts Frisia van de onderste plaats door een geheel onverwachte overwinning (twee-nul) op Wageningen. DOS maakte verder tegen Zw. Boys geen fout: vier-een, nadat de rust met een twee-nul voorsprong voor de Utrechtenaren was ingegaan. RCH won voorts van NEC en bleef de kop houden; Heracles won van Enschedése Boys en EDO kon het in een matige wedstrijd niet bolwerken tegen Ajax, dat met twee-nul won. De stand in de eerste klasse A is nu: RCH DOS GVAV Heracles Ajax Wageningen NEC Volewijckers VSV Ensch. Boys EDO Frisia Zwolse Boys Sneek Doelpunt van Abe Lenstra In de eerste klasse B bleef Haarlem door de drie-twee overwinning op Go Ahead nog steeds ongeslagen en kwam door de nederlaag van Stormvogels op de eerste plaats met één voorsprong op Hee renveen. Deze laatste vereniging kwam te gen Leeuwarden overigens met de hakken over de sloot: een-nul. En dat ene doel punt stond al na vijf minuten op het sco- ringbord, nadat Abe Lenstra met een on navolgbaar hard schot de Leeuwardense doelman had gepasseerd. Keeper Mosterd van 't Gooi vond dat tweetal doelpunten van verleden week blijkbaar vooreerst weer genoeg. Tegen Vitesse liet hij zich tenminste weer niet passeren. De Hilver summers wonnen met twee-nul. Be Quick herstelde zich voorts van de grote neder laag van verleden week en won in Am sterdam met drie-twee van DWS. Met welke overwinning de Groningers overi gens in hun nopjes mochten zijn, want na de rust, die met een drie-nul voorsprong inging, kwamen zij er niet zo heel veel meer aan te pas. AGOVV riep verder Elinkwijk een halt toe en won met drie een. De strijd om de onderste plaats in deze afdeling tussen Achilles en Blauw- Wit werd door de Amsterdammers ge wonnen. Met twee-nul bleven zij in Assen in de meerderheid. Als scheidsrechter voor de westrijd tus sen het voorlopig Nederlands elftal en de F.C. Saarbrücken, Woensdag vijf Novem ber in het Olympisch Stadion in Amster dam, zal de Belgische internationale arbi ter Karl Lescart optreden. Als grensrechters zijn de heren C. J. Kraay (Edam) en J. C. Busso (Amster dam) aangewezen. 7 5 1 1 11 19—9 7 4 2 1 10 17—7 7 4 2 1 10 17—8 7 3 3 1 9 108 7 4 0 3 8 12—9 7 3 1 3 7 15—14 7 2 3 2 7 18—18 7 3 1 3 7 13—16 7 2 2 3 6 11—3 7 2 2 3 6 22—17 7 3 0 4 6 7—13 7 2 1 4 5 11—16 7 1 2 4 4 6—12 7 1 0 6 2 11—34 Aspirin Vriendschappelijk Schoten heeft de vrije Zondag goed ge bruikt om tegen Watergraafsmeer een vriendschappelijke wedstrijd te spelen, in welke ontmoeting de Amsterdamse club zich in technisch en tactisch opzicht de sterkste heeft getoond. Schoten had inval lers voor Klooster van Van Oosten. De beide invallers Nanne en Ter Heegde kon den maar matig bekoren, en ook de overige spelers bleven een stuk onder hun normale vorm. Bij de rust was het een-nul voor Water graafsmeer. Schoten verloor tenslotte met vier-nuL Eerste punte van Theole Theole, dat in afdeling C nota bene nog geen enkel winstpunt had behaald, slaag de er Zondag zo maar in om het toch ze ker niet zo zwakke SW met een gedeci deerde drie-een nederlaag naar huis te sturen. Ook Emma stelde teleur. Tegen HBS in Den Haag konden de Dorötenaren niet verder dan een-een komen. Een uit slag, die hun de bovenste plaats kostte, want Sparta bleef Longa op eigen terrein met twee-nul de baas. Geen overtuigende overwinning overigens, want de Rotter dammers waren grote perioden zeker de minderen van hun actieve en snelle tegen standers. Veel veranderingen in de stand brachten de andere uitslagen niet. Sittar- dia en Willem 2 speelden gelijk (drie drie), Juliana verloor zoals te verwachten was van MW (twee-een) en VW bracht Brabantia een twee-een nederlaag toe. Alleen BW zorgde nog voor een verras sing door een overwinning op Excelsior (vier-een), dat door die nederlaag drie plaatsen op de ranglijst zakte. In de eers Sparta Emma M V V VVV Longa SVV Willem II Sittardia B V V Excelsior Brabantia HBS Juliana Theole TEC bedwong Feijenoord Zoals reeds geschreven moest Feyenoord in de eerste klasse D de bovenste plaats weer afstaan aan NOAD, dat de Rotter dammers juist Zondag jongstleden ver drongen hadden. Dat kwam omdat Feyen oord het tegen TEC onder aan de lijst niet verder dan drie-drie kon bren gen en ook omdat NOAD met twee-een van Eindhoven won. Dat gelijke spel van Feyenoord was overigens nogal onfortuin lijk, omdat het in de eerste helft met drie nul voorkwam, maar toen de keeper moest missen, die met een ernstige blessure in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De reservedoelman bracht er niet zo veel van terecht en de Tielenaren konden daarna de stand gelijk maken. Xerxes, dat op vervaarlijke wijze naar de bovenste helft van de ranglijst was gestegen, stelde wel bijzonder teleur door het gelijke spel (een-een) tegen Limburgia, dat dat wed- strijdpunt goed gebruiken kon. ADO slaagde er voorts in PSV van de tweede plaats te verdringen (twee-een), terwijl DHC Bleyerheide de punten afhandig maakte en Hermes DVS en Maurits de punten eerlijk deelden: een-een. De stand in de eerste klasse D luidt als volgt NOAD Feijenoord ADO PSV Xerxes Hermes DVS DHC Bleyerheide R B C Limburgia N A C Eindhoven Maurits TEC Twee overwinningen In de tweede klasse A verdrong Ken- nemers, dat gemakkelijk met vier-een van KFC won, ZFC weer van de bovenste plaats en heeft nu een punt meer dan de Zaankanters met een wedstrijd meer ge speeld. In de tweede klasse B klom HFC door de overwinning op HVC op tot de vierde plaats met evenveel punten als West Frisia, Volendam en AFC, maar ook met een wedstrijd meer gespeeld. De stand in de beide tweede klasse af delingen is als volgt: Tweede klasse A: Tweede klasse B: Alm Victrix 5 7 West Frisia 4 6 ZFC 5 8 Volendam 4 6 Kennemers 6 9 AFC 4 6 WA 6 7 HFC 5 6 UW 5 5 ZVV 4 5 DWV 5 5 Zeeburgia 4 4 Spartaaan 4 4 Rapiditas 5 4 HRC 3 3 Schoten 5 4 Hollandia 4 1 HVC 5 3 KFC 6 1 Helder 3 2 OSV 4 2 7 4 2 1 10 15—11 7 3 3 1 9 18—10 7 4 1 2 9 12—11 7 3 2 2 8 17—12 7 3 2 2 8 9—8 7 3 2 2 8 12—14 7 4 0 3 8 14—16 7 2 2 3 6 9—7 7 3 0 4 6 9—9 7 1 4 2 6 8—10 7 2 2 3 6 9—12 7 1 3 3 5 6—8 7 1 3 3 5 12—14 7 1 2 4 4 11—19 De Zondag in Amsterdam tussen D.W.S. en Be Quick gespeelde wedstrijd bracht de Groningse club een drié-twee overwinning. Op de foto ziet men het moment, waarop D.W.S. uit een hoekschop haar tweede doelpunt maakt. Van links naar rechts: Appel, Terpstra, Havinga, Koevoets (D.W.S.)achter hem (gedeeltelijk zichtbaar) Van Kooijk, Bulder (D.W.S.) en de Groningse doelman Flieringa, die juist iets te ver uit zijn doel gelopen is. Haarlem heeft met drie-twee een verdiende overwinning behaald op Go Ahead en omdat deze zege behaald werd zonder de steun van Piet Groeneveld, kan men in het Haarlemkamp volop tevreden zijn met dit resultaat. Maar of men eveneens tevreden is over het vertoonde spel van de ploeg, daarvan zijn we nog lang niet overtuigd. Vooral in de eerste helft vertoonde Haarlem een spelletje dat het aanzien nauwelijks waard was en omdat Go Ahead het eerder nog slechter dan beter deed, zal men het met ons eens zün wanneer we zeggen, dat we in dit seizoen nog niet zo'n slechte partij voetbal hebben aanschouwd. Gelukkig was de tweede helft door andere om standigheden heel wat aantrekkelijker, niet echter door de spelkwaliteiten, en deze tweede speelhelft heeft tenslotte datgene gebracht waarop iedere voetbalsupporter min of meer rekent. Spanning, sensatie en doelpunten en tenslotte een overwinning voor de favorieten. VSV kwam in de ontmoeting tegen Volewijckers met een enigszins gewijzigde voor hoede in het veld. Evenals tegen de Enschedése Boys speelde Van der Kuyl weer op de linksbinnenplaats. Voorts was Tielrooy gepasseerd en vervangen door De Bie, die de rechtsbuitenplaats bezette. Zonder nu direct te willen beweren, dat de aan- valslinie in deze samenstelling perfect spel liet zien, moet toch gezegd worden, dat er wel perspectief in zat. Belfroid en De Bie zullen evenwel moeten leren de bal vlug ger te spelen en Van der Kuyl zal wat minder vaak als „solist" moeten optreden. Op de plaats van Groeneveld stond v. Osch opgesteld maar er ging van de Haarlemse voorhoede, speciaal in de eerste helft zo weinig kracht uit, dat de Deventer ach terhoede het makkelijk kon klaren. Spil Koopman bleek een onoverkomelijk strui kelblok en de weinige keren dat doelman Brand er aan te pas moest komen toonde dc-ze uit het goede hout te zijn gesneden, zodat er vrijwel geen kans in zat voor de roodbroekon om de score te openen. Maar evenals het roodblauwe vijftal, ver toonde ook de Deventer voorhoede een spel dat als droog zand aan eikaar hing. Slechts op één ogenblik, toen Snijders de bal liet vallen bij een hoge voorzet van rechts, hielden de Haarlem supporters hun hart vast, maar het liep goed af zodat het Haarlem doel dus voor de pauze aan een doorboring ontsnapte. Maar ook aan de andere kant kon doelman Brand eenmaal een onverwacht hard schot van Jacob slechts met de grootste moeite stoppen. Spanning De tweede helft zou echter veel vergoe den van het slechte voetbal van de eerste speelhelft. Niet dat de technische kwaliteit op een hoger plan kwam, maar wel om het spannende verloop en enkele sensatie scheppende doelpunten. De eerste sensatie beleefde men reeds na drie minuten toen Odenthal en De Voogd gepasseerd waren en doelman Snij ders zich volkomen verkeerd opstelde toen hij de beste Deventer voorwaarts Kolkman op zich af zag stevenen. Daar door kon het harde schot van Kolkman de doellijn passeren en leidde Go Ahead clus met een-nul. Maar dat scheen Haarlem wakker te schudden. De roodbroeken beten van dit ogenblik ook feller van zich af en zonder dat de strijd nu bepaald ruw werd, ge beurden er toch tal van ongelukjes. Tien minuten na het Deventer doelpunt be landde een doelschop van Snijders vrij onverwacht over het hoofd van Koopman juist voor de voeten van de snel sprin tende Jacob en een goed gericht schot bleek de Deventer doelman te machtig, een-een. Voorsprong Haai-lem deed het daarna beter en toen tien minuten later De Voogd een bal ver naar voren plaatste, was Ja cob zijn tegenstanders opnieuw te vlug af en prompt lag nummer twee achter doelman Brand. Haarlem scheen de wedstrijd gewonnen te hebben, maar een blunder van doelman Snij ders deed de kansen volledig keren. Bij een der Deventer aanvallen gaf hij middenvoor Kerkdijk een trap, welke overtreding scheidsrechter Schipper met een strafschop bestrafte. En het was Méulenbrugge, die de stand op twee-twee bracht. Hierna waren er nog 20 minuten te spelen en een voetbalge vecht om de overwinning ontspon zich De Groot moest het veld verlaten en dit De oud-internationaal Wim Roozen, middenvoor van Haarlem, is sedert het ongeval in de wedstrijd DWS-Haarlem in het vorige seizoen nog steeds op non- actief. Toen de gewonde enkel bijna was hersteld kreeg Roozen tijdens een loop oefening op de cursus voor oefenmeesters, waarvoor hij in opleiding was gegaan, op nieuw een ongeval, waardor de genezing van de enkel dermate werd verstoord, dat hij voorlopig niet meer kon spelen. Thans is zijn blessure zodanig hersteld, dat hij deze week wederom aan de training bij zijn vereniging Haarlem gaat deelne men. In de tweede helft van de competitie hoopt Roozen zijn plaats in het eerste elf tal weer in te nemen. In elk geval heeft hij een uitnodiging om mee te spelen in de traditionele wedstrijd HFC-oud-interna- tionals op Nieuwjaarsdag aangenomen. had een omzetting in de Haarlem gele deren tot gevolg. Laan bezette de spil- plaats, Jacob werd rechtsbuiten en De Voogd -middenvoor. Tien minuten voor het einde viel de be slissing, toen bij een der Haarlem aan vallen Koopman te zacht op zijn doelman terugspeelde en De Voogd een dankbaar gebruik maakte van deze unieke kans. Drie-twee. Wel viel Go Ahead heftig aan orn het getij alsnog te doen keren, maar Haarlems defensie hield stand en sleepte dus toch nog de overwinning uit het vuur. Ongetwijfeld kwam VSV deze Zondag middag de overwinning toe. De roodhem- den wisten na een enigszins aarzelend be gin meer vaart in hun spel te brengen en begingen niet de fout waarin hun tegen standers tot het einde toe bleven vervallen hun offensief door het centrum op te zetten en daardoor hun vleugelspelers zo goed als uit te schakelen. Van de Volewijckers leek zulks juist daarom verkeerd gezien, omdat ze in spe lers als linksbuiten Van der Ruit en rechts buiten Los ongetwijfeld krachten hadden, die wel wat in de mars voeren, zoals ze dat in de eerste helft demonstreerden (toen ze nog wel eens in het spel betrokken wer den). Alleen beging Van der Ruit de fout de bal veel te dicht tot dc achterlijn op te brengen. Vlot begin In de aanvang van de wedstrijd keken de Volewijckers-supporters elkaar verheugd aan, immers hun favorieten liepen vlot van stapel. Vooral de Amsterdamse rechter vleugel speelde er lustig op los, wat ook daarom kon, omdat Stijger in het eerste kwartier nog al naar zijn vorm liep te zoe ken. Alleen viel het reeds toen op, dat het Amsterdamse binnentrio, wanneer het het VSV-strafschopgebied bereikte, finaal de kluts kwijt raakte en geen enkele maal tot een behoorlijk schot wist te komen. Toch zou Volewijckers het in deze periode tot een doelpunt gebracht hebben, als mid- voor Van der Mast, toen Van der Wint de bal liet vallen, hei hoofd koel had gehou den. Nu hij dit niet deed, werkte hij het leder naast het lege doel. Bij de eerste serieuze VSV-aanval had Verswijveren reeds bijna succes. Met een handige schijnbeweging wist hij zelfs de uitlopende doelman Hagenaars te passeren, doch toen liep de bal vlak naast het ver laten doel over de achterlijn. Comc-back Maar VSV kwam terug. Stijger, die nu beter op dreef kwam, stelde De Graaf in staat een hard schot te lossen, waarmee Hagenaars de grootste moeite had. Hü kon de bal niet klemvast krijgen en na enig getrap werkte Verswijveren de bal in het doel (1—0). Dit doelpunt bracht moed in de roodwitte en enige verontrusting in de hoofdstedelijke gelederen, waar»plotseling de verdediging minder zelfbewust en betrouwbaar speelde. Toen Muller met de bal geen raad wist, speelde hij op Hagenaars terug, maar deed zulks dusdanig, dat De Graaf kon sco ren (20). Met deze veilige voorsprong Invaller-doelman Van Elteren van RCH heeft in de wedstrijd van de Racing tegen NEC in het Heemsteedse sportpark geen zwaar debuut gehad. Hiermede is echter nog niet gezegd, dat de Racing de over winning op de Nijmegenaren cadeau heeft gekregen, verre van dat. De na een slordig begin vrijwel voortdurend aanvallende Haarlemmers vonden een vastberaden achterhoede tegenover zich, die pas toen het steeds opgevoerde tempo haar in de laatste phase van de wedstrijd te machtig was geworden voor een enorme vrije schop van De Wette het hoofd boog. NEC dat het zónder de uitstekende spe ler Spierenburg moest stellen, begon met enkele veelbelovende aanvallen, waaraan slechts de juiste afwerking ontbrak. Fraai was overigens de kopbal van Willemse, die een voorzet van Sewalt, na missen van Lasschuit, in een doelpunt dreigde om te zetten. Van Elteren was er echter ook nog. Met een verre sprong voorkwam hij het onheil. De grote kans voor NEC kreeg rechtsbuiten Hendriks, die bij een over rompelende aanval volkomen ongedekt stond, maar vlak voor het doel naast schoot. Hoger tempo RCH voerde daarna het tempo op en nam bezit van het middenveld, waar Bies- brouck een grote rol speelde. Vooral Cou- wenhoven gaf enkele goede voorzetten, waar door tijdig en vaak móedig ingrijpen van doelman Janssen echter geen successen voor de Haarlemmers uit voort vloeiden. Snel opbrengen van de bal door Gallis tot aan de achterlijn betekende overigens een goede kans voor De Wette, die was meegekomen. Janssen deed evenwel ook dit gevaar voor de Nijmegenaren teniet. Dat ook de lat bij een kopbal van Bies- brouck Janssen te hulp kwam, doet aan de bewonderenswaardige prestaties van deze doelman niets af. R.C.H. scoorde haar enige doelpunt uit een vrije schop, door De Wette genomen. Dat doelpunt heeft de fotograaf in beeld gebracht. Rechts De Wette. Het „muurtje" noch de Nijmeegse doelman hebben het schot kunnen keren. Ook na de rust, die met een dubbelblanke stand was ingegaan, bleef RCH Janssen's doel onder druk zetten. Cuijten, Van Roes en spil De Winther hielden echter stand. Pas de bovengenoemde vrije schop van De Wette, twintig minuten voor het slot, bracht het gevormde Nijmeegse „muurtje" benevens Janssen tot capitulatie. Dit doelpunt betekende de onvoorwaar delijke overgave. De thuisclub gaf NEC geen kans meer, maar liet door constant aanvallend spel de kans op een grotere overwinning tot het einde voortduren. Meer dan twéé door de palen gekeerde schoten van Koster en De Wette leverde het eindoffensief echter niet op. De Joegoslavische voetbaltrainer Bran- ko Pekarsi heeft zich Zondag door een prachtige sprorig de vrijheid verworven. Aan de Italiaanse grenswacht vertelde hij dat hij naar de afrastering was ge wandeld, die de scheidslijn tussen Italië en Joegoslavië aangeeft, zonder de aan dacht van de Joegoslavische bewakers te trekken. Toen nam hij plotseling een aanloop, sprong over de afrastering heen en retxde naar een post op Ita liaans gebied. „Het was een van de beste sprongen uit mijn hele loopbaan", ver telde hij later. WEER EEN ZEGE VAN FLOYD PATTER SON. In de ring van Madison Square Garden heeft de Olympische kampioen mid dengewicht Floyd Patterson (die onder meer de Rotterdammer Leen Jansen klopte) zijn derde overwinning in successie als profes sional behaald. Hij won van Lester Jackson door k.o. in de derde ronde. voor VSV ging de rust in, dank zij het feit dat Spaans c.s. de Amsterdamse aanval geen enkele schietkans gunden. Na de rust waren beide partijen om beurten in de aanval, maar het bleef op vallend, hoe weinig de Amsterdamse aan val, ondanks de inspanning, welke Van der Mast c.s. zich getroostten, tegen de VSV- verdediging had in te brengen, en zulks voornamelijk als gevolg van het blijven negeren der buitenspelers. VSV volgde dit Amsterdamse voorbeeld niet, doch kwam ook niet meer tot doelpunten, deels omdat Belfroid en De Bie te veel tijd nodig had den, deels omdat Kamstra c.s. zich van hun inzinking hersteld hadden. Bovendien liet De Graaf een paar mooie kansen onge bruikt. De Zaterdagmiddagcompetitie heeft dit maal een flinke stagnatie ondervonden door de grote regenval. Verschillende wedstrij den vonden dan ook geen doorgang. Wel werd de belangrijke wedstrijd LJmuiden Kennemerland gespeeld. Kennemerland won met vijf-een, nadat de rust met nul nul was ingegaan. Spanj er en Feller gaven na de hervatting Kennemerland een twee-nul voorsprong, waarna Veltman tegenscoorde. Van der Vaart (2 x) en Spanjer deden Kennemer land tenslotte met vijf-een winnen. De uitslagen waren: IJsselmeervogels Zuidvogels 1-3, HuizenSpakenburg 4-0, De GeuzenSSVU 1-2, IJmuidenKenne merland 1-5. Zuidvogels Huizen S. N. L. gesp. pnt. 15 12 11 11 6 Kenn.land S. S. V. U. K. M. V. Z. Geuzen IJmuiden gesp. pnt. In de vierde klasse vonden slechts twee wedstrijden doorgang. Hier won SVJ zeer verdienstelijk van OSO met een-nul, ter wijl SIZO bij NDSM een twee-twee gelijk spel bereikte. Verdere uitslagen luidden: OSO—SVJ 0-1, NDSM—SIZO 2-2. Over het algemeen hebben de Haarlemse vierde klassers gisteren goed werk ge leverd. EHS en DSS behielden hun fraaie kansen op de eretitel. Beiden wisten te winnen. EHS was bij het sterke Nautilus op bezoek en na een uitermate spannende en sportieve strijd slaagde Van Esveld er in om in de laatste minuut het enige doel punt van deze ontmoeting te scoren. EHS behield dus de leiding in zijn afdeling. Ook DSS won weer. Ditmaal werd Half weg het slachtoffer. Wel wist Halfweg de leiding te nemen, maar bij de rust was het reeds gelijk door een doelpunt van Jansen. Woonink en Van der Zalm zorgden er voor dat DSS tenslotte met drie-een kon winnen. Jammer, dat Onze Gezellen bij ADO een éen-nul nederlaag kreeg te incasseren. Een resultaat, dat voor de Gezellen overigens toch zeer eervol is te noemen en waarmee de Heemskerkse club tevreden mag zijn. Met Bloemendaal blijft het de verkeerde kant uitgaan. De aanstaande jubilaris ver loor bij VDO met drie-twee. DIO deed het beter en wist WB met vier-twee te klop pen. DIO zal in de komende wedstrijden nog wel meer van zich laten spreken. Nederlaag van ETO ETO werd door DJK met tien-twee ver slagen en in de vierde klasse van District twee behaalde THB een verdienstelijke en zeer kostbare overwinning op WS. B. Zuidhoek en Van der Haag zorgden er voor dat THB met twee-een kon winnen. DCO stond tegen SJC bij de rust rnet twee-nul achter, maar zag kans deze achterstand door De Jong en Perukel in te lopen en had Hekelaar de strafschop beter genomen, dan waren de beide punten in het DCO-kamp terecht gekomen. Nu bleef het bij een ge lijk spel twee-twee. Concordia kon het tegen Warmunda niet verder brengen dan een nul-nul gelijk spel. Enkele invallers hadden de kracht van de Hillegomse ploeg niet doen toenemen. Al met al een goede dag voor de Haarlemse vierde klassers. Tijdens de voetbalwedstrijd Vlijmense Boys 2 tegen Wilhelmina 3 voor de afde ling Brabant van de KNVB heeft zich Zondag een ernstig staaltje van voetbal vandalisme voorgedaan. Toen de midvoor van de Boys bij een omhaal van de Wilhelminaspeler Valen tijn per ongeluk een trap in het gezicht kreeg, ging deze Valentijn te lijf. Hij kreeg daarbij onmiddellijk assistentie van twee broers en een 25-tal toeschouwers. Zich zo goed mogelijk togen de aanval lers verwerend, slaagde Valentijn er in zich in de kleedkamer terug te trekken. De aanvallers forceerden echter de deur, sleurden Valentijn naar buiten en sloegen hem daar bont en blauw, terwijl bestuurs leden van Vlijmense Boys, die machteloos stonden tegenover deze vandalen, er bij stonden te huilen. Op aanwijzing van een toeschouwer kon Valentijn tenslotte een huis binnenvluch ten, waai- hij in elkaar zakte. Er werd onmiddellijk een dokter gehaald, die be halve vele verwondingen, een hersen schudding constateerde. Na een kwartier kon de politie de rust op het veld herstellen. Terwijl Valentijn per auto naar Den Bosch werd vervoerd de midvoor van Vlijmense Boys was inmiddels van het veld verwijderd ging de wedstrijd verder. Wilhelmina 3 won met drie-een.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5