4®fT0SCA Aan verbeteringen in Zwanenburg wordt begin 1953 begonnen Kort en bondig Hillegom Heemstede Overveen Zandvoort Lisse Auto gekraakt door Hoogoventrein Feestelijke Marktdagen in Haarlem EAU DE COLOGNE Leesportefeuillebedrijf in het ongelijk gesteld Van mensen en dingen onder de Damiaatjes VRIJDAG 7 NOVEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCIIE COURANT Gemeenteraad Haarlemmermeer „Hoor de muzikanten" Burgerlijke Stand van Haarlem Terreinen Oude Slot worden binnenkort opgehoogd Nieuw bestuur K.V.P. Nogmaals radiodienst Handelsvereniging Klaprooscollecte Ouderavond ULO-school Nel Oosthout droeg voor Ouderavond van de Hervormde school mnrton urn ftroorf i r\ rlo lotn V op de Gedempte Oude gracht, want voor de Papier handel Muijs zijn de schut tingen verdwenen zodat ieder een kan aanschouwen hoe fraai het aspect van die brede verkeersader daar wel is ge worden. Dat is natuurlijk in de eerste plaats een pluim op de hoed van architect C. Bra 9 Onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. F. Jansonius kwam de gemeente raad van Haarlemmermeer Donderdagmid dag bijeen ter behandeling van een uit voerige agenda. Over het voorstel tot het geven van straatnamen werd langdurig gediscussieerd daar vele leden de naam „Schrevelsgerechtstraat" te lang vonden. Volgens de heer Van Nieuwenhuis werden de straatnamen vaak verkeerd uitgespro ken. De Lynden von Hemmenstraat werd bijvoorbeeld de „Langenhemdenstraat" ge noemd. Op voorstel van de heer De Ko ning (K.V.P.) werd besloten het woord straat weg te laten en alleen het woord „Schrevelsgerecht" te laten bestaan. Een groot aantal ingekomen stukken kwamen aan de beurt. Over de toestand in de Wilgenlaan te Zwanenburg wilde de heer Van Delden (C.P.N.) een duide lijke uitspraak van B. en W. hebben. Wanneer komen de toegezegde verbeterin gen tot stand? Wethouder Van Beeni deelde mede, dat de plannen gereed zijn en dat voorstellen in de volgende raads vergadering aan de orde zullen komen. Met de uitvoering van het werk zal ver moedelijk begin 1953 worden begonnen. Van hetzelfde raadslid was een vraag binnengekomen over een gezin, dat een onbewoonbare woning had betrokken aan de Ransdorperweg. Wethouder Rans- dorp antwoordde, dat de woning inder daad niet meer voor bewoning geschikt is. Hog nimmer heeft spreker toestanden aangetroffen als in dit huis. De gemeente heeft inmiddels ingegrepen en de woning zal worden opgeknapt. Mevrouw Kappel de Jong (C.H.U.) stelde een aantal vragen over het bouw volume in de gemeente. Wethouder Bos gaf een opsomming van hetgeen gebouwd is. Verscheidene raadsleden waren van mening dat het resultaat en het beleid van B. en W. instemming verdient. De heer Lanser (C.P.N.) wilde iets meer weten over de gang van zaken bij de onteigening van de woningen aan de Schipholdijk. De voorzitter deelde mede dat de gemeente Amsterdam deze zaak in handen heeft. Mochten de onder handelingen onverhoopt niet naar genoe gen verlopen, dan zullen B. en W. bemid deling verlenen. De heer B oh land er (P. v. d. A.) vroeg bij de behandeling van het voorstel tot aanschaffing van schoolborden of B. en W. bereid zijn, ditmaal groene school borden aan te schaffen daar deze kleur beter voor de ogen is. Wethouder Oud- h e u s d e n zegde toe een en ander met de inspecteur van het Onderwijs te zullen bespreken. De voorstellen tot verbetering en riolering van enige weggedeelten te Zwanenburg en de bouw van 24 nieuwe woningen te Hoofddorp en Badhoevedorp juichte de raad ten zeerste toe, hetgeen niet het geval was met het tweede her- zieningsontwerp uitbreidingsplan Schiphol. De heer Lanser deelde mede dat de C.P.N. tegen dit voorstel zou stemmen daar nu wederom een groot stuk cultuur grond verloren gaat. De heer Nieuwenhuis (A.-R.) in formeerde of, als de raad dit plan niet zou aannemen het toch werd uitgevoerd. De voorzitter antwoordde dat dit inderdaad het geval wasjhet betreft hier geen ge meentebelang maar een landsbelang. Het voorstel werd met de stemmen der com munisten tegen aanvaard. De prijs van de aankoop van een per ceel grond te Zwanenburg (f 29.000) von den de heren Bohlander (P. v. d. A.) en Bogaard (K.V.P.) te hoog. Na een uiteenzetting van wethouder Bos werd het voorstel tot aankoop met algemene stemmen aanvaard, met de bemerking van In hotel „De Beurs" te Hoofddorp werd onder leiding van Tr, van Norden een mu- ziekrevue opgevoerd onder de titel „Hoor de muzikanten". Het programma werd ge opend door het Aalsmeers Mandoline orkest met een paso doble van J. Joline en de Paraat-mars van Joh. B. Kok. Vervol gens kwamen enige jeugdige krachten hun talent bewijzen, vaak op niet onverdienste lijke wijze. Speciaal dient het jeugd- ensemble B. te worden genoemd. Indien dit groepje blijft studeren zal hier zeker in de toekomst nog een behoorlijk orkestje, waar Hoofddorp behoefte aan heeft, uit ge vormd kunnen worden. Het hawaiïan-en- semble voldeed eveneens aan de te stellen eisen, hetgeen jammer genoeg niet van het krontjong-orkestje geschreven kan wor den. De belangstelling voor deze avond was bijzonder groot en de waardering voor het gebodene, tot uiting gekomen in een lang durig applaus, was dan ook verdiend. Jam mer was het, dat de discipline bij de mede werkers zoveel te wensen liet. Het heen en weer lopen tussen het aandachtig luiste rende publiek overstemde vaak de muziek, zodat veel verloren ging. Het is te hopen dat de organisatoren er in de toekomst in slagen aan dit euvel paal en perk te stellen. ADVERTENTIE coooooiywxioc«)ocooooooocoooooooocooociooooocoooooooooooo Mooi cn degelijk ondergoed voor BABY en KLEUTER Reclameprijzen <v£ÏVee>ib VOOR DE BABy Gr. Houtstr- 116 Anegang 46 HAARLEM, 6 November 1952 GEHUWD: 6 Nov., J. de Vries en J. M. van Leeuwen; D. Bleeker en W. J. van der Breg- gen; R. Takken en H. C. A. Braspenning; A. A. de Vries en T. Lourens; F. Visscher en E. M. Zonneveld; A. de Rooij en Th. C. G. Oorthuis. BEVALLEN van een zoon: 5 Nov., M. Flo- rentinus—Makily; A. G. FrichHannink; M. C. F. DiependaalHeemskerk; 6 Nov., G. BoerrigterTroost; J. Wiegman—Zwaans- wijk. BEVALLEN van een dochter: 4 Nov., W. B. BreedKaandorp; 5 Nov., M. J. E. van d BoomTijdgaat. OVERLEDEN: 4 Nov., Chr. Hinderks, 35 j„ 1 -.zepaterslaan; P. Slootemaker, 54 j„ Kok- s raat; E. K. H. Jacobs, 29 j., Dunklerstraat; H. Priester, 51 j., Potgieterstraat; 5 Nov., E. S. Scholte—Pauling, 84 j., Jansweg. enige leden, dat ze uitsluitend voor stem den omdat de grond voor een tehuis voor ouden van dagen was bestemd. Tenslotte deelde de voorzitter mede dat van de heer Bos, kapper te Zwanenburg een verzoek was binnenge komen om de kapperszaken op Donderdag en Vrijdag tot 7 uur des avonds geopend te doen zijn. De heer Bohlander (Arbeid) kon zich hiermede volkomen verenigen. De voorzitter merkte op dat binnen zeer korte tijd een algemene regeling van het departement voor Sociale Zaken bekend zal worden. Hierin kan de gemeente dan geen verandering brengen. Op de vraag van de heer Lanser (C.P.N.) waarom de straatverlichting des avonds om elf uur inplaats van halfeen werd gedoofd, deelde wethouder B e e m mede, dat hem hiervan niets bekend was. Hij zal een onderzoek instellen. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER ONDERTROUWD: A. de Vries en G. Mantel; C. van Noord en T. Reurekas; M. van Oostenbrugge en A. van Vliet;'N. Idelenburg en H. Roubos. GETROUWD: D. Enthoven en B. J. Immink; A. A. Berk en T. M. A. de Ruijte; C. J. Zwetsloot en C. J. M. Straathof; H. J. Poelgeest en M. A. van Scheppingen; M. J. van Gelderen en L. A. Hooning; J. Overbeek en A. de Kwaadsteniet; J. Mas tenbroek en T. G. Linthoudt; P. M. Ver- woert en L. Eibers. GEBOREN: Theodorus Cornelis, zoon van B. C. Schilder en S. J. de Wreede; Adriana Elisabeth Maria, dochter van H. C. W. van der Veldt en C. H. Witteman; Frederik Isaac Gustaaf, zoon van G. C. Bos en C. S. van Vliet; Sophia Johanna Carolina, dochter van A. S. Leijte en M. A. van Dorp; Dick Nico, zoon van N. J. Elsholz en T. Hofman; levenloos kind van: J. Stellingwerf en E. Kooistra. OVERLEDEN: Jan Bronkhorst, 78 jaren, wedn. van- M. Eijken. BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. Aangezien het Medisch Centrum in ge bruik is voor het nader onderzoek van de personen, die daarvan bericht hebben ont gon, zal de naeontröle van de deelnemers aan het onderzoek, van Donderdag 5 No vember af geschieden in de openbare la gere school aan de Prinses Marijkestraat. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Alphonsus Bernbardus, z. van J. ten Brink en H. W .M. van der Linden. Petronella Catharina Elisabeth, d. van P. van Zanten en M. de Jonge; Adrianus Josephus, z. van A. J. Stroombergen en J. L. Verwoerd; Petronella Sonja, d. van J. Vos en M. van der Vliet; Leonardus Johannes Cornelis, z. van C. J. van Haastrecht en H. W. Pijpers; Albert, z. van H. J. van der Niet en S. C. van 't Wout; Johannes Petrus, z. van W. J. Hage- man en A. Koelemeijer; Johannes Wilhelmus, z. van W. van de Loo en B. M. Koop. ONDERTROUWD: E. Planting en H. Feen- stra; B. L. Lommerse en J. P. Broekhof; B. Akkerman en T. M. van Rooden; A. Does en S. A. Kraan. GEHUWD: P. J. van der Lans en E. M. van der Linden; Ch. de Jong en H. Wessels; A. C. van Kampen en L. G. van Ewijk. Wij vernemen dat B. en W. van Heem stede het ophogen van de terreinen bij het Oude Slot en het aanleggen van rio leringen ten behoeve van de volkswo ningbouw in het kwartier tussen Javalaar. en Ringvaart hebben gegund aan de laag ste inschrijvers, de firma Verheul en Brouwer te Haarlem. Er zal ongeveer vierduizend kubieke meter zand worden aangevoerd, waarmee binnen twee weken een begin zal worden gemaakt. Met het project is ongeveer dertig mille gemoeid. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: H. André Wiltens en J. F. Saarberg; W. Geleijnse en G. L. Rothert; A. de Wit en M. A. Lautensla- ger; G. H. L. Schouten en W. J. Voors. GETROUWD: H. van Oene en H. J Staats; G. J. du Pau en W. M. Beuk; P J. Schelvis en C. J. van der Aar. GEBOREN: Josephus Antonius Martinus zoon van M. A. Rhee en A. J. Hooijmans; Johanna Hendrika Petronella Everhardina dochter van J. H. P. E. Mijnssen en H. G. C. Gelinck; Anna Theodora Maria, dochter van W. Reddeker en W. M. Wesselink; Anna Maria, dochter van J. L. M. Reukers en L. M. V. Kimman; Gesina Maria The- resia dochter van G. W. van Kesteren en A. de Jonge; Johannes Antonius zoon van W. A. Touw en Th. I. Houben; Adriaan Jan zoon van J. Zijta en G. van Wierin- gen; Emile Henricus Johannes Antonius zoon van H. M. J. Breuer en J. M. v. d. Aar. OVERLEDEN: R. Gottschalk-Lobstein, 78 jaren; wed. C. M. Weijers-Ledder, 83 jaren; D. Gantvoort, 79 jaren; G. J. Pas- teuning, 66 jaren; G. van Bakel, 75 jaren; J. Hakvoort-Kwak, 76 jaren. Op de dezer dagen in Domi te Overveen gehouden vergadering van de afdeling Overveen der Kalholieke Volkspartij werd onder andere een nieuw bestuur gekozen en werden de afgevaardigden der afdeling benoemd naar de kringvergadering en sta- tenkring. Het nieuwe bestuur is thans als volgt samengesteld. Met bijna algemene stem men werd tot voorzitter gekozen de heer F. K. J. Fijen, terwijl voorts een bestuurs zetel kregen toegewezen de heren H. A. Benda, H. P. A. Fijen, C. P. van Galen, H. P. van der Mey, E. V. J. A. M. Mutsaerts en J. A. A. van Overbeek. Van genoemde heren zal de eerste het secretariaat op zich nemen, terwijl laatstgenoemde als penningmeester zal optreden. Als afgevaardigde naar Kringvergade ring en Statenkring werd gekozen de heer C. P. van Galen met als plaatsver vanger de heer H. Fijen. De scheidende voorzitter, drs A. J. M. van Pampus werd dank gebracht voor het vele werk door hem ten bate der afdeling Overveen der K.V.P. verricht. Na de geslaagde radio-zangdienst in de Hervormde kerk aan de Ramplaan te Overveen op Zondag 26 October heeft de organist Paul Chr. van Westering ander maal een opdracht van de N.C.R.V. ont vangen om een uitzending van een half uur, met medewerking van gemeente, koor en solisten, te verzorgen. De dienst zal op Maandag 15 December worden opge nomen en op de Eerste Kerstdag worden uitgezonden. De jaarvergadering van de Zamdvoortse Handelsvereniging is vastgesteld op Don derdag 13 November in hotel Keur. De agenda vermeldt een toelichting van het bestuur op de landelijke winkelactie en een bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heren W. v. d. Werff (2de voorzitter) en de heer C. Keur (2de secretaris). Eerstgenoemde stelt zich wèl, laatstgenoemde niet herkiesbaar. CHR. BESTURENBOND De Chr. Besturenbond te Zandvoort houdt op Vrijdag 14 November een pro- pagandia-fiLmavond in „Esplanade". Het woord zal worden gevoerd door een be stuurslid van de Chr. metaalbewerkers- bond. De jaarlijkse „klanroos-collecte" ten bate van het comité „Nederlandse oorlogs graven" zal in Zandvoort worden gehou den op Zaterdag 15 November. GECOMBINEERDE OEFENING RODE KRUIS De gecombineerde oefening van de afde ling Zandvoort van het Nederlandse Rode Kruis, in samenwerking met de plaatse lijke politie en brandweer en de Rode Kruiskorpsen van Haarlem, Haarlemmer meer en Velsen, zal Zaterdagmiddag om half vier worden aangekondigd met sirene - geloei. Tijdens de Donderdagavond gehouden ouderavond van de ULO-school werden in de plaats van de aftredende leden der oudercommissie als nieuw lid gekozen mevrouw P. M. de Wolff en de heren J. Keur, C. Kuyper en S. M. de Zwarte. Het hoofd van de school de heer A. J. van der Waals sprak een slotwoord, waarin hij hoopte op intensieve samenwerking van ouder commissie en de aan de school ver bonden leraren. GEMEENTERAADSVERGADERING De eerstvolgende vergadering van de Zandvoortse gemeenteraad is vastgesteld op Dinsdag 25 November. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT ONDERTROUWD: L. Poelgeest en G. T. Schrader. GEHUWD: J. J. de Groot en M. Berg. OVERLEDEN: J. Zwemmer, oud 80 j., wedn. van B. Krediet. Voor een vrij groot aantal toehoorders declameerde de actrice Nel Oosthout Don derdagavond in gebouw „Zomerlust" het toneelspel in 9 taferelen en een epiloog- „Don Quichotte verbannen" door A. W. Loenatsiarski, in de vertaling van A. Wins. Het. is een avond van uitnemende voordrachtkunst geworden. Nel Oosthouts sobere mimiek en voortreffelijke dictie deden het verhaal en de figuren die het bevolken tintelen van leven. Bijzonder suggestief waren het vijfde tafereel „Een gevangeniscel" en de „Hertogelijke tuin" in het vierde tafereel. Haar grootste pres tatie bereikte zij naar onze mening in de prachtige uitbeelding van de schildknaap Sancho Panza. Het werd een avond, zoals Zandvoort er nog slechts weinige beleefde. Het dankbare publiek bracht de actrice na afloop van haar voordracht een daverende ovatie, waarna de voorzitter van de afde ling Zandvoort van het Instituut voor Arbeidsontwikkeling, die de avond had georganiseerd, haar met fraaie bloemen huldigde. Donderdagavond werd in de Nederland se Hervormde school een ouderavond ge houden, waar de ouders in de gelegen heid waren om het werk der kin deren te bezichtigen en zich met de on derwijzers van gedachten te wisselen. De heer A. Tibboel sprak er zijn blijdschap over uit dat de ouders in zo grote getale opgekomen waren om het contact met school en onderwijzend personeel te ver stevigen. Hij was er van overtuigd dat de school een goede Christelijke school was. De heer Wevers, werkzaam aan de MULO hield een causerie over „Onze Taak". Hij merkte op hoe moeilijk vaak de taak der onderwijzers is wanneer er een onhandel baar element in de klas is. De heer We vers betoogde dat de opvoeding reeds bij de geboorte een aanvang moet nemen, zo dat hij twee eisen stelde voor een juiste opvoeding der kinderen, in de eerste plaats onverbiddelijke gehoorzaamheid en in de tweede plaats verantwoordelijkheid te leren. Ouders maken soms grote fouten, daar er geen moeilijke kinderen worden geboren, doch wel gemaakt. Tijdens het noodweer van gisteravond heeft zich op de overweg bij de „Blauwe brug" bij StaalhavenwegHoflaan op het Hoogoventerrein te Velscn-Noord een bot sing voorgedaan, die naar omstandigheden redelijk goed is afgelopen. Een locomotiefje, dat drie platte wagens voortduwde, naderde langzaam deze over weg, toen langs de PEN-centrale een stationcar aan kwam rijden met de 40- jarige ploegcommandant van de Hoogoven- terreinbewaking F. J. M. V. uit Beverwijk aan het stuur. Naast V. zat de 41-jarige baas van de electrische afdeling van de CEMY, monteur G. P. M. L„ ook uit Beverwijk, en geen van beiden hebben in de roetzv/arte duisternis en de regenvlagen de trein zien aankomen. Niettemin deed de rangeerder, die op een buffer van de overigens onverlichte voor ste wagen zat, verwoede pogingen de aan dacht van de chauffeur te trekken, door met een lamp seinen te geven, maar midden op de overweg reed de trein op de auto in, die twintig meter werd meegesleurd en ten slotte kantelde. Een buffer van de wagon drong door het linkerportier van de auto en de beide in zittenden werden dusdanig bekneld, dat er eer. takelwagen van de Hoogoven-ongeval- lendienst aan te pas moest komen, om de van voren opgelichte goederenwagon ver der op te takelen. Daarna konden de in zittenden via het achterportier worden be vrijd. Zij werden naar het Rode Kruiszie- kenhuis te Beverwijk overgebracht; waar V. een shock, een lichte hersenschudding en kleine verwondingen bleek te hebben opgelopen (de buffer schijnt hem aan het hoofd te hebben geraakt, terwijl L. er met lichte verwondingen afkwam. ADVERTENTIE Hij de charme en natuurlijke schoon heid van iedere vrouw behoort ,,4711" Tosca Eau de Cologne - een combi natie van de verrukkelijke geur van „4711" Tosca parfum met de frisheid van „4111" klassieke Eau de Cologne, Morgen zal er feest zijn op de Boter markt in Haarlem. Van 8 November af or ganiseren de marktkooplieden namelijk speciale feestelijke marktdagen. De ge meente heeft viaggemasten laten neerzet ten, voor muziek is gezoi-gd en een „Grote Onbekende" zal elke Zaterdag vijftien duizend loten gratis uitreiken. Op twee honderd van deze loten kunnen prijzen gewonnen worden van één tot vijftig gulden. Het comité van marktkooplieden is tot deze marktdagen overgegaan, omdat op Zaterdagmorgen de markt zéér slecht be zocht wordt. Men wijt dit aan de concur rentie van de grote warenhuizen en win kels; het is echter vooral in de winter maanden dikwijls minder aanlokkelijk op de markt inkopen te doen. Door deze marktdagen, die van 28 No vember af zoals ieder jaar in December tot Kerstmis dagelijks gehouden zullen worden, tracht men dit bezwaar op te heffen. De president van de Amsterdamse recht bank, mr. C. Briët, heeft heden in het kort geding, dat „De Nieuwe Haagse Leeskring" te 's-Gravenhage aanhangig heeft gemaakt tegen de uitgeversfirma de „Geïllustreer de Pers" te Amsterdam het Haagse lees portefeuillebedrijf in het ongelijk gesteld. De „Geïllustreerde Pers" had maatrege len genomen tegen een grossier in Den Haag, die enkele honderdtallen week bladen van de „Geïllustreerde Pers" aan het leesportefeuillebedrijf leverde. De „Ge- illustreerde Pers" wilde niet dat deze gros sier het leesportefeuillebedrijf voortaan weekbladen zou leveren. „De Nieuwe Haagse Leeskring", die deze weekbladen in zijn leesportefeuilles legde en onder het publiek verspreidde, achtte zich door deze maatregel gedupeerd en had daarom de „Geïllustreerde Pers" laten dagvaarden. In de motivering van zijn beslissing zegt de president van de rechtbank: wanneer de weekbladen in leesportefeuilles worden verspreid, dan wordt de kans op het ver werven van abonnés voor de „Geïllustreer de Pers" verkleind. Het staat ter vrije be oordeling van de „Geïllustreerde Pers" aan wie zij haar uitgaven wenst te leveren, i Weliswaar ondervindt de „Nieuwe Haagse Leeskring" moeilijkheden van de maat regelen, die de „Geïllustreerde Pers" wil treffen, maar gezien het grote aantal week bladen, dat in Nederland wordt uitgege ven, is door deze maatregelen van de „Ge- illustreerde Pers" een staking van het lees portefeuillebedrijf niet te voorzien". De president wees de eis tot het opleg gen van een dwangsom en het treffen van andere maatregelen tegenover de „Geïl lustreerde Pers" van de hand. Gevraagd was dat de president de „Ge- illustreerde Pers" zou gelasten voort te Feest VANDAAG IS HET FEEST In deze stille Novemberdagen Lichtpuntje Pas komen voor het bepleis teren van een bebloede knie of hand. mogen we graag in de late middaguren door duister Haarlem kuieren. Duister slaat in dit geval zeker niet op hen die zich bezighouden met dingen die het daglicht niet kunnen velen, maar wel op de mate waarin sommige stadswijken van lantaarns zijn voorzien. over gouden en soms zelfs diamanten huwelijksfeesten. Deze week staat op ons lijstje In de afgelopen week is het het echtpaar Dirk Koeleman voorgekomen dat de heer en Elisabeth Keleman-Buter, Holtring 's ochtends ontdekte Kloosterstraat 78 rood. De da- dat zelfs een monumentaal turn is 19 November. Dat zij hek voor zijn gevel was los- leven, gerukt en nu gaat hij zich afvragen of het nu toch wer kelijk niet mogelijk is dat er Haarlems Noorderlingen zien Postagentschap Want dat is vooral in de bin- nenstad lang niet beat. Het is natuurlijk heel mooi om langs te ontwerpen die modern is mede door het gebruik van glazen deuren en die toch buitengewoon goed past bij de overwegend negentiende eeuwse omgeving. het Korte Spaarne om een uur of half zes de oude gevels aan de overzijde in een grijs waas te zien opdoemen, maar het was toch beter indien men De papierhandel zelf is uitge- de losliggende klinker of de breid met een oppervlakte van afgewaaide boomtak vlak ongeveer honderd vierkante voor zijn voeten gewaar kon me*er doordat het huis op de worden, hoek van de Schagchelstraat bij de zaak werd getrokken. Ook de magazijnruimte onder ging een aanzienlijke ver groting, zowel in de kelders als op de biede verdiepingen. Dit alles geschiedt juist 65 jaar nadat de grootvader van De firma Holtring, die in die de huidige gebroeders Muijs twee prachtige oude panden daar een lichtpuntje bij komt. Vuile was Wij schreven in de aanhef nu wel over stille November dagen, maar er zijn heel wat mensen die juist nu helemaal niet stil zitten. We zullen het nu helemaal niet hebben over al die speelgoedwinkels die zich op het bezoek van Sin terklaas gaan voorbereiden, maar denken wel aan die fa briek van wasmiddelen die zich vestigde. Hun vader maakte reeds de plannen voor de huidige verbouwing, maar overleed in 1947. Hun moeder heeft daarna met. hen de za ken voortgezet. Zij zijn pas op de hoek van de Wijde Steeg tegenover de Grave- stenenbrug is gevestigd, kan erover meepraten. Het aanbal ongelukjes daar is in de loop der jaren niet meer te tellen. 27 en 23 jaar oud. Pochen op De fietsers schijnen namelijk hun succes doen zij niet, wel zijn zij verheugd dat het hun gegeven is het werk van hun grootvader en vader goed voort te zetten. de bocht van de brug naar het Korte Spaarne moeilijk te kunnen maken en dat resul teert nogal eens in een bo+sing tegen de gevel van de firma Nog een andere oude firma op HolJril^A di,e dan °°k_alv^! de Gedempte Oudegracht heeft een nieuw jasje aange trokken: het is de firma Schous, die zich eveneens een fagade heeft aangemeten die een verfraaiing betekent voor de binnenstad. wat gebroken ruiten heeft moeten laten herstellen. De meeste van die incidenten hebben in de avonduren of 's nachts plaats, maar ook overdag moet de verband- trommel er nogal eens aan te in de komende drie weken in gebouw St Bavo 's middags en 's avonds de huisvrouwen eens zal laten zien wat ze met haar producten wel kunnen berei ken. Wie dat wil bijwonen behoeft zelfs geen drie dub beltjes voor de bus neer te ^ellen, want men wordt op kos+en van de fabrikant ge haald en gebracht. Als dat niet helpt. Dat sij leven Haarlem is niet alleen de stad van het Spaarne, de drukke rijen, de chocolade en nog heel v/at nuttige en aangename za ken meer, het is ook de stad van de gelukkige huwelüken. Dat zou men tenminste kun nen afleiden aan de vele aan kondigingen die ons bereiken intussen reikhalzend uit naar de opening van het postagent schap op de hoek van Muider- slotweg en Geusevesperstraat. De heer G. Alkema zal hen graag bij een sigaartje of een doosje sigaretten er „één van tien en twee van vijf" over handigen. Andere combinaties zijn natuurlijk ook mogelijk. De opening heeft waarschijn lijk plaats op 22 November. Bewoners die dichter bii de Jan Gijzenkade wonen, kun nen natuurlijk ook terecht b; het bes+aande agentschap aan de Rijksstraatweg. Veiliger Rijksstraatweg Een ander goed nieuws voor Haarlem-Noord is dat een po ging wordt ondernomen om het de fietsers op de Rijks straatweg wat gemakkelijker en wat veiliger te maken. In navolging van de Utrechtse Biltstraat zullen bij de bus halten aan de Zaanenstraat vluchtheuvels worden aange legd voor de uitstappende passagiers, zodat de fietsers niet meer op de baan voor de auto's komen. Voorlopig gaat het nog maar om een proef, maar als die slaagt is het te hopen dat de Rijkswaterstaat er mee ac- coord gaat dat de weg over de gehele afstand in Haarlem van vluchtheuvels wordt voor zien. gaan met levering van voldoende tijd schriften aan de Haagse grossier en deze, zoals vroeger, niets in de weg zou leggen om de tijdschriften te verkopen aan de „Nieuwe Haagse Leeskring". „De Nieuwe Haagse Leeskring" zal tegen de uitspraak in hoger beroep gaan. Verslaggevers op één na niet toegelaten Evenals Dinsdag bij de behandeling van dit kort geding heeft de president gewei gerd de verslaggevers, die de uitspraak wilden bijwonen, allen in de rechtzaal toe te laten. Hij wilde slechts twee van hen toegang verlenen. Teneinde de nieuws voorziening niet te schaden is daarop alleen de verslaggever van het A.N.P. na overleg met de andere journalisten naar binnen gegaan. Vijf jongelui hebben in Groningen op 3 Augustus een inspecteur van politie gemo lesteerd, omdat hij daags tevoren het vijftal had laten opbrengen wegens openbare dron kenschap. De rechtbank heeft alle vijf thans tot negen maanden gevangenisstraf veroor deeld, waarvan twee maanden voorwaar delijk De lieer A. Th. Lamping, die 11 Novem ber zijn functie van Hoge Commissaris te Djakarta zal neerleggen, arriveert omstreeks half December hier te lande. Op 15 Januari zal hij zijn functie als ambassadeur te Bonn aanvaarden. Aan de veiling te Venlo werd Donder dag een record-aanvoer van bloemkool ge noteerd, nam. 164.000 stuks. Dit is de hoogste dagvaanvoer van bloemkool sinds de oprich ting van de Venlose veiling. Tengevolge van het grote aanbod zakte de prijs in 14 dagen van 60 tot 16 a 17 cent per stuk. In Amsterdam is opgericht een comité van bonafide tegenwoordige bezitters van effecten, welke verkregen zijn gedurende de bezettingstijd door bemiddeling van de effectenbeurs of op een openbare veiling. Dit comité stelt zich ten doel om, wegens de tot dusver gevoerde onderhandelingen over een regeling van het effecten rechtsherstel, bij de betrokken instanties de belangen van deze bezitters te behartigen. Tot dusver kon den de houders van dergelijke effecten geen stem laten horen, aangezien zij niet georga niseerd waren. In Friesland zal dit jaar St. Nicolaas per helicoptère arriveren. De Sint zal op 29 No vember om één uur in Harlingen landen. Daarna wordt de tocht voortgezet naar Dok- kum, waar hij om twee uur hoopt te arrive ren. Vervolgens vliegt hij naar Heerenveen en vandaar naar Steenwijk. De rechtbank te Zutphen heeft uitspraak gedaan in een civiele procedure tussen een arts-patholoog-anatoom te Apeldoorn en het bestuur van het Julianaziekenhuis aldaar. Het bestuur had de arts schriftelijk mede gedeeld dat het onvoldoende vertrouwen in zijn kundigheid had. De rechtbank heeft be slist dat het verzenden van deze brief een onrechtmatige daad is. In zijn vordering tot schadevergoeding is de arts niet ontvanke lijk verklaard. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Neder-Betuwe heeft een adres gezonden aan de minister van Verkeer en Waterstaat, waarin wordt aangedrongen op de bouw van een verkeersbrug over de Rijn bij Rh en en. Ook het gerechtshof te Arnhem heeft, evenals de rechtbank te Breda en de recht bank en het hof te Leeuwarden, een exploi tant van zo genaamde grijpautomaten op kermissen vrijgesproken van het hem ten laste gelegde gelegenheid geven tot hazard spel. Te Utrecht is geslaagd voor het veearts examen de heer J. A. Engel te Aalsmeer. Tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau is benoemd de eerste luitenant Suh Chen Sung van het Zuid-Koreaanse leger. Tot burgemeester van Megen, Haren en Macharen (Noord-Brabant) is benoemd de heer A. A. van den Acker (K.V.P.), commies ter secretarie van Nijmegen. De benzinedistributie in Oostenrijk is opgeheven, zo deelt de toeristenbond A. N. W. B. mede. De benzineprijzen zijn ongewij zigd gebleven. HAARLEM EN OMGEVING De vereniging „Nederlands Fabrikaat" vergadert 10 December in Haarlem. Op het programma staat een excursie naar Beijnes in Beverwijk. Woensdagavond 19 November spreekt in het Wijkgebouw „Irene" der Nederlands Hervormde Gemeente te Overveen prof. dr. E. L. Smelik te Amsterdam over „Kierke gaard en het Christendom". Voor de afdeling Haarlem van de Ver eniging Nederland-U.S.S.R. zal Zondagmor gen in het Frans Halstheater de film „Het leven van prof. Pawlow" vertoond worden. Morgenmiddag wordt in „Cultura" aan de Jansstraat de bazar van Haarlems Ge mengd Koor geopend.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 11