Onder wij saangele genheden in Haarlemse gemeenteraad Nieuw voor Haarlem: Gaanderijbouw N.Z.H.-personeel over afwijkingen van het Rijtijdenbesluit Speciaal voor jonge gezinnen „De Waaierpatience Zeventig woningen voor Haarlemse spoormannen Lucienne Boyer bezong 22 keer de liefde VRIJDAG 14 NOVEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Schitterende rol van Charlotte Kohier Restauratie Hofje Guurtje de Waal Voetbal Lenstra weigert linksbuiten te spelen „Stille getuigen" vormden bewijs Diefstal bij „Hollandia- bron" Scheepvaart Verkoop van huizen Vragen over hinder van bedrijf aan de Zomerkade F eestverlichting tijdens de Flora Burgerlijke Stand van Haarlem Hierboven ziet men een foto van de maquette die ir. W. Ph. van Harreveld heeft laten vervaardigen als model van het door hem ontworpen woningblok met gaanderijbouw voor „Patrimonium". In ons blad van Maandag jl. kondigden wij reeds aan dat dit project in de eerst volgende raadsvergadering zal worden be handeld. Het betreft hier vijf blokken van drie woonlagen aan de Rijksstraatweg en Tes- selschadestraat, waarvan de benedenver dieping bovendien de beschikking heeft over een onderhuis. De verdeling naar de gezinsgrootte van deze woningen is als volgt: 52 woningen met vier bedden, 48 met zes bedden, 26 met negen bedden en 24 met elf bedden. Het blok met de gaanderijbouw is spe ciaal bestemd voor jonge gezinnen. Het telt vier woonlagen, terwijl bovendien op de benedenverdieping, waar voor alle be woners een afzonderlijke bergruimte is geprojecteerd, nog twee woningen konden worden gemaakt. De totale hoogte van het blok, dat aan de verkeers,cirkel in de Rijksstraatweg De Franse schrijver Henri Troyat in 1911 onder de naam Tarassov in Moskou geboren is niet alleen bekend geworden door zijn voortreffelijke biografie van Dostojewski, maar ook door een betrekke lijk klein aantal romans, die hem de ka rakteristieke bijnaam „specialist in obses sies" hebben verschaft. Eén daarvan, na melijk de in 1935 verschenen benauwende kroniek van een eenzaam leven onder de titel „Le Vivier" (De visvijver), heeft hij zelf gedramatiseerd tot een in wezen nogal langdx-adig stuk, dat gisteravond door het Rotterdams Toneel als „De Waaierpatien ce" in de Haarlemse Schouwburg werd vertobüd: Een niet uit vlakken kwaliteit hiervan is dat het aan twee actrices een zeldzame gelegenheid tot realistische typering biedt. Daar staat evenwel als bezwaar tegenover dat, hoe dramatisch de stof van het boek ook mag lijken, de karakters op het toneel geen ontwikkeling vertonen. Ze zijn aan het bittere einde alleen een verdrietige ervaring rijker en een illusie armer ge worden. Voor de rest blijft alles bij het oude. Waarmee ik maar wil zeggen, dat ik niet geloof dat de zuiver analytische methode in het theater op haar plaats is, al kan niet ontkend worden dat er enige bijzonder sterke speelscènes in dit stuk zijn aan te wijzen. De handeling, die in opzet zeer wel aan de werkelijkheid kan zijn ontleend, speelt zich af in wat men noemt een met kran tenpapier dichtgestopt provincieplaatsje, waar de weduwe Chasseglin de tijd ver drijft met het leggen van kaartpatiences met voor haar gevoelsleven verraderlijk- suggestieve namen. Zij koestert zich in de nederig-bewonderende genegenheid van een gezelschapsjuffrouw, die haar ter af wisseling voorleest uit romantische boeken van vroeger. De eentonigheid van dit be staan wordt echter verbroken door een neef van laatstgenoemde, die voor herstel van gezondheid zijn intrek in de woning van de beide dames neemt en er al spoe dig in slaagt uit sluwe berekeningen de tot dusver sluimerend gebleven moederlijke gevoelens van zijn gastvrouw op te wek ken. Hij weet haar geheel voor zich te winnen, hetgeen de bitse jalouzie van zijn 'tante ontketent. Na een hysterische scène wijst madame Chasseglin haar levensgezel lin de deur, maar niet voor lang, want al spoedig ontdekt zij de parasitaire bedoelin gen van haar beschermeling. Als het doek voor het laatst valt, zitten de beide vrou wen weer aan het patiencetafeltje, net als in het begin, wachtend op niets meer dan een gelukkige uitkomst van de kaarten. Op waarlijk meesterlijke wijze heeft de romancier Troyat en daar zal zijn Rus sische afkomst niet vreemd aan zijn het slaafse karakter van de gezelschapsjuf frouw doorpeild. daarmede Charlotte Kohier in staat stellend één van de schit terendste rollen van haar carrière te spe len. Op onnavolgbare wijze gaf zij gestal te aan dit aandoenlijke, van nature ser viele wezentje, dat beredderend door de saaie kamers drentelt. De talrijke mensen, die zich tot de bureauliste van de schouw burg wendden met een verzoek om plaat sen voor „dat stuk van Charlotte Kohier" hebben ruimschoots gekregen wat zij ver wachtten: een nieuwe openbaring van haar in de gunstigste zin van het woord eigen aardig talent. Het was jammer dat regis seur Frits van Dijk, die zelf een klein rolletje precies de gewenste maat gaf, aan Magda Janssens heeft toegestaan teveel in „de grote oude stijl" te vervallen. Ove rigens was het een sterke creatie, emotio neel bijzonder zuiver gehouden. De neef in kwestie werd door Ben Aer- den alleszins aanvaardbaar gespeeld, al thans voor zover de schrijver dat mogelijk maakte. Het is namelijk, alweer beschouwd naar de normen van het toneel, een tekort koming dat deze protagonist tezeer als een constante lammeling werd getekend. Troyat had zich in dit opzicht het „Spel met het noodlot" van Emlyn Williams tot voor beeld kunnen kiezen. Want al behoefde hij z^ker het melodramatische niet zover te 'rijven, een beetje echte charme zcu het ghval voor de toeschouwers interessanter hebban «wmaakt. DAVID KONING. komt te staan, is tot de nok achttien meter. Er komen 26 woningen met twee bed den in, verder krijgen de bewoners de beschikking over een keuken en een douche. De gaanderijen liggen aan de achter zijde en 'zijn bereikbaar via trappenhui zen aan weerszijden van het blok, leve ranciers en postbode behoeven niet tel kens dezelfde afstand twee keer af te leggen. De gaanderijen zijn een meter breed en van een ongeveer een meter hoog hek werk voorzien. De deuren komen uit op een portaaltje, evenals de keuken. Aan de voorzijde bevindt zich een overdekt balcon, dat van woon- en slaapkamer uit toegankelijk is. De spijlen van de gaanderij worden vervaardigd uit schokbeton, zij worden 18 bij 22 centimeter dik en staan twee metei uit elkaar. Het complex wordt uitgevoerd in blonde baksteen met donkergrijs gesmoorde pan nen; de binnenzijden van de balcons wor den licht gekeimd. Bij het nieuwe Patrimoniumcomplex komen dan bovendien twintig woningen voor ouden van dagen in een gemeen schappelijk plantsoen. Deze huizen heb ben alle een woon-, een slaapkamer, een keuken (van de woonkamer door een glazen wand gescheiden) en een terrasje op het Zuiden. Verder is er wat zolder ruimte. Zoals wij Maandag reeds berichtten zal de gemeenteraad hiervoor een crediet van bijna twee en een kwart millioen gulden moeten voteren. De huurprijs zal om de negen gulden per week en per woning liggen. Daarenboven zullen de toekom stige bewoners nog ongeveer een gulden per week voor de geyser en het onderhoud van de gemeenschappelijke tuinen moeten betalen. De bouw zal ongeveer anderhalf jaar in beslag nemen. Het bestuur van „Patrimo nium" is zeer erkentelijk voor de door tastendheid waarmee de gemeentelijke in stanties inzonderheid ir; R. G. Veenen- bos ah? directeur van Bouw- en Woning toezicht dit project hebben behandeld. In onze uitvoerige reportage betreffende de bouwactiviteit in Haarlem in ons blad van 12 September hebben wij er reeds melding van gemaakt dat het in de be doeling lag van de Nederlandse Spoor wegen de bouw van zeventig woningen te financieren om de overplaatsing van per soneel van de werkplaats te Utrecht naar Haarlem op te vangen. Thans is het voorstel aan de Haarlemse raad verschenen dat op die transactie be trekking heeft. Het Spoorwegpensioenfonds heeft zich bereid verklaard een lening van f 945.000 tegen 4% te verstrekken. Bovendien hebben B. en W. de zeker heid gekregen dat de bouw niet ten koste van het gemeentelijk bouwvolume zal gaan. Ter voorkoming van een concentratie van spoorwegpersoneel in één woning complex en mede teneinde in de moeilijk heden met betrekking tot de huisvesting van het overgeplaatste personeel reeds aanstonds enige verlichting te kunnen brengen, is afgezien van een speciaal met de ter leen ontvangen gelden te bouwen complex woningen, doch is overeengeko men dat de Nederiandse Spoorwegen de beschikking zullen verkrijgen over 70 wo ningen, verdeeld over bestaande, in aan bouw zijnde en te bouwen woningcom plexen. Een belangrijk deel der woningen zal worden geput uit de complexen van 200 en 84 woningwetwoningen, onder scheidenlijk van de Woningstichting „Pa trimonium" en de R.K. Woningbouwver eniging „St. Bavo"-Noord, met de bouw waarvan binnen afzienbare tijd een aan vang zal worden gemaakt. De ter leen ontvangen gelden zullen voor de bouw van een gedeelte van deze complexen dan wel voor and pre woningen kunnen worden aangewend. Indien de raad met het voorstel van B. en W. accoord gaat, zullen de woningen van het Hofje van Guurtje de Waal aan de Lange Annastraat in Haarlem ingrijpend worden verbeterd. Daar is een bedrag van ruim twintig duizend gulden mee gemoeid. Er kan echter steun verkregen worden uil het Terlingenfonds en de gemeentelijke premie uit de post „Woningsplitsing" be draagt ruim 4700 gulden. Bovendien mag worden gerekend op een DUW-subsidie van een zesde deel van de totale kosten. Voor het overige zal de gemeente aan de eigenaresse de Hervormde Diaconie een renteloos voorschot verstrekken. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen na tuurkunde de heer J. M. van Langen uit Velsen. Abe Lenstra zal niet tot de spelers beho ren, die morgen te Hull met het Nederlands elftal tegen het Engelse amateurteam uit komen, omdat hij niet linksbuiten wil spelen. Dit heeft de Fries twaalf uur voor het vertrek van de ploeg naar Engeland aan de KNVB meegedeeld. Lenstra voegde aan zijn mededeling toe, dat hij „er nog eens goed over had nage dacht, maar dat hij niet als linksbuiten in het Nederlands elftal wil spelen". Van de KNVB vernemen wij, dat Louer van NOAD thans in de plaats van Lenstra de reis naar Huil zal meemaken. Dit wil echter niet zeggen, dat Louer ook zal worden opgesteld. Wie de linksbuitenplaats zal bezetten zal pas te Huil worden bekend gemaakt. „Mensen kunnen zich vergissen, 'maar stille getuigen liegen nooit," sprak gister middag de officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. B. van der Burg, tot de tweeënVijftgjarige G. K. Deze was op 29 Augustus een schoolgebouw aan de Julia- nalaan in Hoofddorp binnengeklommen en had daar een collectebus, met ongeveer zes gulden inhoud, geleegd eri enkele kleedjes en vaasjes meegenomen. Verdachte ont kende echter halsstarrig, doch de stille ge tuigen vormden het bewijs. Enkele vinger afdrukken op de collectebus en op enkele vaasjes hadden volgens de getuige-deskuin- ,dige, commissaris H. J. Regenboog uit Den Haag, een voldoende aantal punten van overeenkomst met de vingerafdrukken van G. J. Twaalf overeenkomstige punten ge ven reeds absolute zekerheid. Getuige-deskundige H. de Groot te Sant poort verklaarde, dat zijn rijksspeurhond „Argo" bij een reukproef driemaal ver dachte als de dader aanwees. De officier van justitie, die nog opmerk te, dat G. J. reeds dertien keer veroordeeld was, achtte het bewijs geleverd en eiste twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. G. J. H. de Leeuw, gaf als zijn mening te kennen, dat achter de stille getuigen mensen staan, die zich wèl kunnen vergissen. De uitspraak werd bepaald op 27 No vember. Vanmorgen behandelde de politierechter in Haarlem een zaak tegen vijf fabrieks arbeiders, die van diefstal en/of heling verdacht werden. De mannen, die in dienst waren van de limonadefabriek „Hollandia-bron" bij Vijf huizen mochten altijd tijdens de productie van een bepaald merk limonade enige fles jes voor zichzelf gebruiken. Een nieuw cola-merk beviel hun echter zo goed, dat zij besloten een kistje opzij te zetten. De getuige, de directeur van de fabriek, verklaarde, dat het hier een prestige kwestie betrof. Hij had na de entdekking de arbeiders gelegenheid gegeven zich aan te melden, doch niemand had dit gedaan. Op de zitting vertelde de directeur, dat hij eigenlijk zocht naar het lek in de fabriek. Er werden namelijk grotere partijen ver mist. In dit geval wilde hij een voorbeeld stellen. De Officier van Justitie mr. B. van der Burg was het volkomen met de getuige eens en eiste tegen elk van de verdachten vijftig gulden boete. De politierechter wil de echter rekening houden met het aandeel dat elk der verdachten in de zaak had en veroordeelde hen tot straffen variërend van vijf tot twintig gulden boete. In het Weekblad van de Nederlandse Vereniging van Vervoerspersoneel wordt verslag uitgebracht van een in Haarlem gehouden nachtvergadering van N.Z.H.- personéel, waarin de moeilijkheden wer den besproken die voortvloeien uit de ook door de Rijksverkeersinspectie geconsta teerde afwijkingen van het Rijtijdenbe sluit. Weliswaar, zo werd opgemerkt, zijn en kele overtredingen het gevolg van onder linge ruilingen van dienst, maar het merendeel moet op rekening worden ge- schreven van een te krappe personeels- opzet en daartegen werd ernstig bezwaar gemaakt. Naar de mening van de aanwe zigen gaat de ontheffing van de Zondags rustbepalingen al zeer ver en mag het zeker niet meer voorkomen dat nog op meer Zondagen dienst wordt gedaan, dan thans toegelaten is. Van de ontheffing van de nachtrustbepaling, die verleend is om het mogelijk te maken dat reserveperso- neel van de late in de vroege dienst komt, zou een onjuist gebruik worden gemaakt. Dit zou een gevolg zijn van de omstandig heid, dat te vaak zou worden afgeweken van de roulering. Voorts zou een onjuist gebruik worden gemaakt van art. 7 van het Rijtijdenbe sluit. In dit artikel is bepaald, dat per week niet meer dan 55 uur mag worden gewerkt. Slechts wanneer dit voor de uit voering van toerwagenritten noodzakelijk is, mag dit 62 uur bedragen, onder voor waarde dat in zulk een week én de daarop volgende, niet meer dan 110 uur wordt ge werkt. De indruk schijnt gevestigd te zijn dat onder alle omstandigheden de werktijd over twee weken uitgesmeerd mag worden. Dit is niet het geval. Opgemerkt werd, dat het grootste deel van het personeel ernstig bezwaar heeft tegen diensttijdverlenging en afwijking van de bepalingen van het Rijtijdenbesluit, maar dat men als het ware werd meege- De uitslag van de verkoping van huizen in het Notarishuis luidt: Spaarnrijkstraat 1 f 3650, J. F. Kampen qq; le Hogerwoerd- dwarsstraat 33 f2800, N. N.; Noorder Tuin dorplaan 20 f5200, P. J. Moerkerk; Noorder Tuindorplaan 22 f5400, P. J. Moerkerk; 2e Hogerwoerddwarsstraat 6 f3100, A. de Wit qq; Ged. Schalkburgergracht 12 f4000, A. Volkers qq: Frans Halsstraat 45 zw. en rd f3525, mr. B. E. van Tijn, Raadhuisstraat 26, Heemstede f 23.100, J. H. H. van der Roo- den qq; Vondelkade 44, Heemstede f13.110, M. van Dijk qq; Mauricialaan 1, Overveen, niet geveild: Bantamstraat 43 tot en met 55 f24.100, N. N. De heer P. G. M. Ottolini (K.V.P.) is voornemens in de Woensdag' te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem vragen te stellen betreffende de hinder van een bedrijf en opslagplaats van oud ijzer aan de Zomerkade. Volgens de vragensteller ligt de voorraad ongeveer zes meter boven het maaiveld, waardoor voor de omwonenden licht en uitzicht sterk be lemmerd worden. Door de opeenhoping van het oude metaal ontstaat een. broedplaats van ratten en aneier ongedierte. Bij: het plat slaan van lege vdien en blikken wordt veel lawaai veroorzaakt, waardoor omwo nenden binnenshuis gestoord worden. Ver zocht wordt aan de toestand een einde te maken. Voorts is bij de gemeenteraad een adres binnengekomen van een aan'al bewoners van de Zomervaart, houdende bezwaren tegen het aldaar gevestigde bedrijf. LORD WOOLTON ERNSTIG ZIEK Lord Woolton, lid van het Britse kabinet en voorzitter van de conservatieve partij, is ernstig ziek. Hij heeft in één maand twee operatie ondergaan en zijn toestand baart veel zorg. De Haarlemse raad zal in zijn vergade ring van Woensdag 19 November weer tal van onderwüsaangelegenheden behandelen. Voorop staat natuurlijk de bouw van de tweede fase van het Coornhertlyceum. In ons nummer .van Dinsdag jongstleden ga ven wjj daar reeds de bijzonderheden over. Voorts is er bij de ingekomen stukken een adres van de besturen der Vereniging van directrices en directeuren van middel bare scholen voor meisjes en der Vereni ging van directeuren van hogere burger scholen met vijfjarige cursus met het ver zoek een diepgaand onderzoek in te stellen naar de juistheid van de bezwaren van de directrice der H.IÏ.S. voor meisjes tegen df. docente mejuffrouw G. A. Janssen. B. en W. stellen voor dit verzoek voor ken nisgeving aan te nemen. B. en W. stellen voorts voor f 6.850 te gebruiken voor nieuwe boeken en leer middelen voor de Tweede Centrale school aan de Linschotenstraat, een gevolg van de invoering van nieuwe methoden op die school. Ruim negenduizend gulden is no dig voor boeken en leermiddelen voor twee nieuwe openbare lagere scholen: de mr. J. H. Thiel-school in Oost en de Jan Gijzen-school in Noord. Uitbreiding kleuterschool Met het oog op het grote aantal aan meldingen voor de school voor voorbe reidend lager onderwijs no. 1 aan de Tesselschadestraat besloot de raad in Augustus tot het aangaan van een huur overeenkomst met de speeltuinvereniging „D.V.S." terzake van het clubgebouw aan de Eksterstraat. Hoewel hierdoor enige verbetering in de toestand is ingetreden, blijft de vraag naar kleuteronderwijs gro ter dan het aantal beschikbare plaatsen. Met het oog hierop ligt het in onze be doeling, zodra het gebouw van de Jan Gijzcn-school aan de Jan Gijzenvaart ge reed is, het voor het lager onderwijs in gebruik zijnde speellokaal van vorenge noemde kleuterschool in te richten tot les lokaal voor het voorbereidend lager on derwijs. De kosten hiervan worden ge raamd op f 2.000. Tevens is het nodig voor de beide klassen waarmede de kleu terschool wordt uitgebreid leermiddelen aan te schaffen. De kosten hiervan wor den begroot op f 2.050. Na het gereedkomen van de verbou wing van de Linnaeusschool aan de Wil genstraat zal in dit gebouw weer een lo kaal ter beschikking kunnen worden ge steld van de daarin gevestigde afdeling van de school voor voorbereidend lager onderwijs no. 3. De kosten van het aan schaffen van de meubelen en de leermid delen voor deze klasse worden geraamd op onderscheidenlijk f 1.570 en f 1.100. De vloeren van de Klaas de Vries- school voor M.U.L.O. aan het Junoplant- soen hebben door de militaire bezetting van het schoolgebouw tijdens de oorlogs jaren erg geleden. Teneinde kostbare her stelling in de toekomst te vermijden is het noodzakelijk thans maatregelen te ne men. Dit kan op betrekkelijk eenvoudige wijze geschieden door het aanbrengen van een dekvloer van asbest-cellulose. De kosten hiervan bedragen voor twaalf les lokalen f 6.240. Benoemingen B. en W. stellen de volgende benoemin gen voor: tot tijdelijk leraar aardrijks kunde aan het Coornhertlyceum: de heer D. van Veen te Haarlem; tot tijdelijke leraar(es) Nederlands aan H.B.S. B: me vrouw dr. Ph. H. J. Brouwer-Knierim te Haarlem en de heer J. J. Deegenaar te. Beverwijk. De tijdelijke gymnastiekonder- wijzer bij het u.l.o. C. G. Jongergouw zal in vaste dienst komen. B. en W. bevelen aan voor de vacatures in de Commissie van Toezicht op de mid delbare scholen: X. ir. G. A. Rosenthal en 2. ir. H. F. Ott de Vries (vacature-Rosen- thal) en 1. J. J. Voogd en 2. mr. W. Glastra (vacature-Thiel). sleurd door enkelen, die het daar niet zo nauw mee nemen. De conclusie, waartoe deze vergadering kwam, was dan ook, dat alles in het werk zal moeten worden gesteld om afwijkin gen van het Rijtijdenbesluit, die vallen buiten de verleende ontheffingen, te voor komen en dat maatregelen dienen te wor den genomen, opdat de roulering van het personeel kan worden aangehouden. Van het bedrijf zal worden verlangd, dat het personeelbestand hieraan zal worden aan gepast en intern zullen maatregelen wor den genomen, opdat zij, die niettemin de voorschriften van het Rijtijdenbesluit zou den overtreden, gesignaleerd zullen wor den. Een confrontatie met een artiste die een kleine twintig jaar geleden reeds het hoog tepunt van haar carrière beleefde, kan een penibele zaak worden, vooral wanneer het een dienaresse van de lichte muze be treft. Die vrees bleek gisteravond bij Lucienne Boyer, die in de niet al te best bezette luinzaal van het Haarlemse Con certgebouw optrad, ongegrond te zijn. Deze Franse chansonnière beschikt im mers niet alleen over de voor de beoefe ning van haar genre noodzakelijke char me, maar ook over een voortreffelijke stem beheersing, een (voor zover wij het beoordelen kunnen) goede zangtechniek de microfoon heeft zij in tegenstelling tot vele van haar jongere kunstzusters niet nodig en weet op waarlijk meesterlijke wijze gebaar en mimiek te pas te brengen. Deze kwaliteiten dragen er toe bij dat ieder liedje dat zij zingt een pakkend tafe reeltje wordt, kleinkunst in de ware zin van het woord. Die hoedanigheden zijn er ook de oor zaak van dat men de hachelijke eenzijdig heid van haar répertoire niet al te zwaar neemt. Want Lucienne zong gisteravond 22 nummers en die gingen allemaal over de liefde. En dan meestal over de vluchtige liefde, met alle tijdelijke vreugden en narigheden van dien. De enige afwisseling werd daarin gebracht doordat afwisselend lichte en zware accoorden werden aange slagen, wat betekende dat men heen en weer reisde tussen de zoetheid van „Nos talgie" of „Moi dans tes bras" en de pseu- do-tragiek van „La dame du bar en „Estampe marocaine". Maar daartussen flonkerden de klassie ken des te meer: het tere „Que reste-t-il de nos amours?" van Charles Trenet, het guitige „C'est toujours la même chanson" van Jean Delettre, het geestige „Un amour comme le notre" van Borel Clerc en na tuurlijk het onvermijdelijke „Parlez-moi d'amour" van Jean Lenoir, gebisseerd ui teraard op dringend verzoek van een pu bliek dat reeds na drie chansons zijn traditionele reserve liet varen. Lucienne Boyer beantwoordde de harte lijke ovatie aan het slot met het „Parler- moi d'autre chose", een niet mis te ver stane wenk, dat ook zij de betrekkelijk heid van de door haar gezongen teksten zeer wel inziet. De begeleiding was m handen van de zeer bekwame Rcné Jonard. J.H. B. In de Woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal aan de orde komen een voorstel van B. en W. om bedragen van 7.0.000 en 1.900 be schikbaar te stellen voor het aanbrengen van een verlichting van monumentale en historische gebouwen e.a., alsmede voor het aanbrengen van een bloem, en plantver- siering op verschillende punten in de stad tijdens de bloemententoonstelling Flora. Dit bedrag mogen B. en W. slechts besteden, indien naar hun oordeel het particulier initiatief op redelijke wijze voorziet in het organiseren van een algemeen feestpro gramma, waarin begrepen is een behoor lijke feestverlichting van de voornaamste winkelstraten ter stimulering van het be zoek aan Haarlem tijdens de duur van de tentoonstelling. Wij hebben reeds meegedeeld, dat Haar lems Bloei zich met vele organisaties in verbinding heeft gesteld met verzoek medewerking te verlenen. HAARLEM, 13 November 1952 ONDERTROUWD: 13 Nov., A. Post en S. van der Meer; A. Nederhand en E. A. van Brugge. GEHUWD: 13 Nov. G. J. H. Kerstholt en J. S. L. de Wit. BEVALLEN van een zoon: 10 Nov., C. C. WcsselinkSlobbe; 11 Nov., A. F. Vermaat —Rietveld; 12 Nov., A. M. Chr. Wijker— Veldman. BEVALLEN van een dochter: 13 Nov.. M. C. WesseliusHeerens; F. Schildwacht Hesseling. OVERLEDEN: 11 Nov., G. Paap—Postma, 37 j., Gasthuisvest; A. J. van Litde Ruiter, 51 j., Gasthuisvest. Prins Charles, het zoontje van Koningin Elizabeth van Engeland en de hertog van Editiburgh, viert vandaag zijn vierde verjaardag. Naast hem zijn zusje, de tweejarige prinses Anne. Aalsdijk, pass. 12 Scilly's. Adinda, 13 v. .Bangkok te Pladju. Albireo, 13 te Bahia. Alwaki, 12 v. Santos n. Rio de Janeiro. Ampenan, 12 v. Galveston te New York. Alarnak, 13 van Port Soedan n. Suez. Aldabi, nacht 12-13 v. R'dam te Buenos Aires. Alderamin, 13 v. Port Said n. Sfax. Alhena, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Alpherat, 12 v. Buenos Aires n. R'dam. Amsteldijk, 12 v. Rotterdam n. New Orleans. Aludra, 15 Madras verwacht. Aimkerk, 12 v. Rotterdam te Hamburg. Amstelvaarl, 13 v. East London te P. Elisabeth. Appingedam, 12 te Genua v. Savocva. Aai-dijk, 13 4G0 m. W. Flores. Amstelveen 12 2t»0 m. ZO- Diego Garcia. Alehiba, H Am werpen verwaent. Alioih, 13 v. Porto Alegre te Rotterdam. Armiila, 13 v. Singapore n. Haiphong. Agamemnon, 13 v. Adam n. Barbados 14 v. IJm. Aibireo, 13 v. Bahia n. Antwerpen. Alphacea, 13 v. New York n. Boston. Altair, 13 v. Santos n. San Francisco. A raided ij It, 13 v. New York n. Rotterdam. Abbedijk, 12 v. Lake Charles te Houston. Aagtekerk, 13 v. Manilla naar Cebu. Arkeldijk, 14 v. Galveston le Rotterdam. Barendrecht, 13 v. Curasao te Punta Cardon. Boskoop, 12 v. Bremen n. Antwerpen. Bennekom, 12 200 m. N. Flores. Bor.aire, 12 720 m. ZW. San Miguel. Billiton, 13 v. Soerabaja n. Semarang. BLitar, 12 te Adelaide. Cailisto, 13 v. Rotterdam te Norfolk. Celebes, 12 v. Genua n. Port Said. Cistuia, 13 v. Singapore te Fremantie. Clavella, 13 v. Napels te Mombassa. Congostroom, 14 v. W. Afrika te A'dam verw. Corilia, 12 in Golf v. Oman. Caltex Delft, pass. 13 ten NO. edl. Malta. Caltex Leiden, pass. 13 ten Z. eil Cyprus. Caltex The Hague, 13 t.h.v. Lissabon. Cronembuigh, pass. 13 Ouessanl. Cirrus qweerschip), 14 v. d. All. Oceaan te Rotterdam. Delft, 13 v. Pisco te Paita. Diemerdijk, pass. 12 Vlissinge.n. Deisfhaven, 12 300 m. ZW. Kp. Blanco. Duivendiecht, pass. 12 ten N. Kp. Blanco. Dongedijk, 13 v. Cristobal n. Los Angeles. Danae, 12 v. Gibraltar n. Lissabon. Elmina, 12 v. Cotonu n. Pointe Noire. Esso Amsterdam, 12 v. Rotterdam n. Aruba. Edam, 12 v. Halifax. Eos, 12 200 m. N. ten O. Finiisterre. Etrema, 12 400 m. O.ZO. Cp. Farewell. Friesland (KRL), pass. 13 Minicoy n. Djibouti. Erin.na, 13 v. Singapore naar Madras. Esso Den Haag, 15 v. Rotterdam te Aruba verw. Ena, 14 v. Vizagapatam n. Calcutta. Friesland (SSM), 12 v. Amsterdam te Setubal. Groote Beer, 13 v. New York te Rotterdam. Ganymedes, 12 te Barranquilla. Goiaias, 12 v. Piraeus n. Eleusis baai. Groote Kerk, 12 v. Suez n. Port Said. Garoet, 13 v. Bremen te Antwerpen. Gravelamd, 14 te Bahia. Gaaslerkerk, 14 v. Antwerpen te Amsterdam. Hydra, 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Hathor, 12 v. Famagust n. Mersin. Helena, 12 100 m. O.NO. Bonaire. Helicon, 13 v. Jacmel n. Barahona. Hera, 12 840 m. ZW. Flores. Haaiiem, 13 v. Puerto Plata n. Amsterdam. Heemskerk, 13 v. Marseille n. Duinkerken. Hercules, 13 v. d. Middellandse Zee te R'dam. Hestia, 14 v. Trinidad te Guanta verwacht. Hector, 14 v. Amsterdam Rotterdam. I-Ieeteum, pass. 13 Key West n. Savanna. Ilos, 12 v. Fort Liberte n. New York. Indrapoera, 9 v. Semarang n. Tj. Priok. Ktersum, 13 v. Lulea te Mobile. Jagerslontein, 12 400 m. Z. Cp. Palmas. Japara (KRL), pass. 12 Khorya Morya. Joh v. %Oiaeniba ine velt, pass. 13 Finasterre. Kota Inten, pass. 12 Singapore n. Rotterdam. Kieldrecht, 13 te Alexandrie. Kedoe, pass. 13 Finisterre. Kota Agoeng, 13 v. Semarang te Soerabaja. Laertes, pass. 13 Gibraltar n. Liverpool. Lekkerkerk, 12 v. Genua. Leuvekerk, 13 v. Colombo n. Madras. Leopoldskerk, 13 v. Rotterdam te Hamburg. Lun3, pass. 12 Kp. St. Vincent. Leerdam, 12 990 m. W. Lands End. Lekhaven, 12 200 m. NO. Madeira. Loppersum, 12 1G0 m. N. ten O. Finisterre. Leeisum, 13 v. Le Havre n. Anawerpen. Lissekerk, 13 te Port Said. Lindekrek, 14 van Amsterdam. Linge, 14 v. Zaandam n. Port Gentil. Mariekerk, 13 v. Durban te Lorenzo Marquez. Meliskerk, 12 v. Genua n. Port Said. Meerkerk, 13 te Suez. Myonia, 13 v. Port Said n. Gibraltar. Murena, 12 voor anker Mena al Ahmadi. Macoma,. 12 100 m. O. Rar Fartak. Marisa, 12 360 m. W. Seychellen. Maarkerk, 14 v. Novorëdondo te Lagos verw. Modjokcrto, 13 v. Colombo n. Belawan. Murena, nacht 13-14 v. Mena al Ahmadi naar Yokohama. Maashaven, 14 v. Port Harcourt te Buruiu verw. Maas, 15 Bougie verwacht. Malea, pass. 13 Sombrero. Maasdam, 13 14 u. v. Calcutta n. Indonesië. Melula, 12 v. Adelaide n. Port Pirie. Nigerstroom, 12 v. Abidjan te Takoradi. Nieuw Amsterdam, pass. 13 Scitiy's. Overijsei, 12 v. Port Swetteniham n. Penang. Oranje, 13 te Colombo. Ondina, 12 700 m. ZW. St. Maria. Ootmarsum, 12 250 m. W. ten N. Flores. Oranjestad, 13 v. Madeira n. Plymouth. Oranjefontein, 14 v. Hamburg te Antwerpen. Poelau Laut, 13 v. Cochin n. Halifax. Prins Willem IV, 12 v. Montreal n. Le Havre. Prins Willem V, 13 te Detroit. Prins Willem II, 12 230 m. W. Cp. Wrath. Po iy do rus, 12 100 m. Z. ten O. Kreta. Poseidon, 15 v. Ciudad Trujillo te New York verwacht Pygmalion, 12 Cp. Mississippirivier. Polyphemus, -13 v. Port Said n. Londen. Prins Fred. Willem, 13 v. Le Havre n. Anitw. Prins Maurits, 13 te Hamburg. Prins Willem III, pass. 13 Detroit. Prins Alexander, pass. 13 Belle Isle. Prins Joh. Willem Friso, 13 v. R'dam n- Montreal Prin6 Willem v. Oranje, 10 v. Montreal. Rotula, pass. 12 Azoren. Rijnkerk. 13 v. O. Afrika te Amsterdam. Rondo, 12 te Beyrouth. Rita, pass. 12 Oostkust Malakka. Rodas, nacht 12-13 Martinique. Rijnland, 12 230 m. Z.ZW. Palma. Roebiah, 13 te Honolulu. Rijndam, 13 220 m. ZO. Cp. Race. Ridderkerk, 14 v. Sydney n. Melbourne. Riouw, 14 v. Port Said n. Genua. Ruys, 12 v. Nagoya te Kobe. Sehiedijk, 13 te Port Said. Straat Banka, 12 v. San Francisco do Sul naar Kaapstad. Salawati, 14 Rangoon verwacht. Stad Dordrecht, 13 v. Rotterdam n. Palermo. Stad Schiedam 13 v. Amsterdam n. Casablanca Sibajak, 13 5100 m. O. Oostp. Timor 171 Soera- ba ja verwacht. Saidja, 12 te Pladju. Stanvac Dj irak 12 v. Penang n. Teiokanson. Saroena, 12 v. Tarakan n. Soerabaja. Sarpedon. nacht 12-13 v. Port au Prince 16 New York verwacht. Seherpendrecht, 12 230 m. O. Kp. Hatteras. Sehie, pass. 12 Zuidpunt Sicilië n. Vigo. Sigli, 12 t.h.v. Selatan. Sumatra, pass. 12 Pantellaria. Saïatiga, pass. 13 Sabang n. Madras. Salawati, 14 te Rangoon. Sarar'tgan, 13 te Colombo. Slamat, 13 v. Soerabaja te Semarang. Straat Makassar. 14 te Durban. Sliedreoht, 14 v. Puerto La Cruz ten anker rede Buenos Aires. Sloterdijk, pass. 13 Str. Florida. Saparoea, 13 v. Amsterdam n. Hamburg. Stad Arnhem, 13 v. Narvik n. Cardiff. Stad Breda, vertr. 14 of 15 v. Amsterdam naar Golf van Mexico. Stad Maastricht, pass. 13 Holtenau. Stad Vlaardingen. 14 v. Vlaai-dingen n. Wabana Thalatta. 21 te Suez. Tosari, 15 10 u. Suez verwacht. Teiresias, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Tiba, 12 90 m. NW. Kp. Finiisterre. Tomori, 133 v. Suez te Safaga. Tawall, pass. 12 ten Z. Minicoy. Tiberius, 13 v. Paramaribo te Willemstad verw. Tjisadane, pass. 12 Kp. Varella. Tomioi, 13 470 m. Z. Kp. Lucas. Trompenberg, 12 1070 m. W. ten Z. Flores. Tara, pass. 12 Fernando Noronha. Tara, pass. ,3 Recife n. Rio de Janeiro. Tarakan, 13 v. Belawan n. Colombo. Thalatta, 13 v. Suez. Tjibaotjet. pass. 13 Seychellen n. Mombassa. Tjitjailengka, 13 v. Durban n. .Tarr'tave. Titus, 14 v. Rotterdam te Amsterdam. Tamo, vorm. 15 v. Buenos Aires n. Rosario. Tero, 14 v. Buenos Aires te Baltimore verw. rnemtsto pass. 13 Key West. Utrecht.. 12 v. Ho Ilo. Van Riemsdijk, 12 v. Makassar n. Semarang. Waal. 12 van Napels naar Piraeus. Wield recht, 12 te Païembang. Waingapoe, 12 Str. Malakka gepass. Willem Ruys, 13 v. Port Said n. Southampton. Winsum, 13 v. Civita Vecehla n. Bona. Westerdtun, 13 960 m. W. Scilly's. Westiand, 14 te Montevideo. Willemstad, 14 te La Guaira. Woenisdrecht, pass. 13 Perim. Wonosari, 14 te Khorramshar. Willem Barendtsz, 13 840 m. NO. Guadeloupe. Winterswijk, 10 v. Baltimore te Quebec. Waterman, 14 300 m. W. ten Z. Kangeroe eil. IJsel, 14 v. Algiers n. Sevilla. Zonnewijk, 11 170 m. Cp. Hatteras. Zijpenberg, pass. 12 Bahama s. Zeeland (SSM), 13 v. Hamburg ©p de Yyne. Zeeland (KRL), 14 te Aden. Zuiderkruis, 13 280 m. N. ten W. Kaapstad. Zaan, pass. 14 Holtenau.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 13