Zuid-Afrika zal resolutie der UNO negeren Foster Dulles vraagt FBI om bewijs van goed gedrag Pro-Duits gemeenteraadslid in Saarbrücken vermoord Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tragedie Nederlandse delegatie weifelt nog over het Indische Korea-voorstel Iets zachter weer in kustgebied Premier Pinay dreigde met aftreden Het woord is aan Onderzoek naar doods oorzaak van jonge vrouw Beschikking over „bevoegdheid" Officiële intocht van de Sint in Haarlem Althans dat zegt de politie, de regering geeft als reden op. hartverlamming Twee opstandige bataljons kiezen voor Warouw Twee doden bij auto-ongeluk Minder beperkingen voor geschenkzendingen Vergissing bij narcose inzake Velser affaire komt Maandag af Directeur UNESCO afgetreden Arrestaties in Tunesië 67c JAARGANG No 116 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie,-Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 22 NOVEMBER 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG No 276 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WIJ KUNNEN DE DOOD van de Ame rikaan A. H. Feller, voornaamste juridi sche medewerker van de secretaris-gene raal van de U.N.O., Trygve Lie, als een persoonlijke tragedie beschouwen. Die man was overwerkt; hij was bovendien over spannen door jle moeilijkheden, waarin de Amerikaanse heksenjacht hem ten aanzien van leden van zijn personeel had gebracht. Hij rukte zich los van zijn vrouw, die hem poogde te weerhouden en wierp zich uit een raam van de U.N.O.-wolkenkrabber op straat. Een afschuwelijk geval; een geval overigens van iemand, die zich in een vlaag van verstandsverbijstering het leven be nomen heeft. Het is ver van ons geschied en weinigen hier in Nederland hadden ooit de naam Feller ook maar horen noemen. Intussen is sindsdien wel gebleken dat dit geval geenszins alleen persoonlijke beteke nis heeft. Onze Amerikaanse correspondent heeft erover geschreven onder de titels: „Feller's zelfmoord leidde tot crisis in U.N.O.-organisatie. Lie woedend op commissie-McCarran, die hij eens hielp''. De commissie-McCarran, geheten naar de 76-jarige senator van de staat Nevada die haar presideert, houdt zich bezig met on derzoek naar communistische invloed in regeringsdepartementen, en heeft dat on derzoek uitgebreid tot Amerikaanse leden van internationale instellingen, die in het i land gevestigd zijn. Dus ook tot het secre tariaat van de U.N.O.dat tweeduizend leden telt en dat overigens zijn eigen appa ratuur voor personeels-aangelegenheden bezit. Secretaris-generaal Lie, zelf bevoegd tot het ontslag van personeels-leden, heeft er zich aanvankelijk door deze commissie toe laten brengen om mensen, die haar niet aanstonden, met betaald verlof te sturen. Hij is later van houding veranderd. Hij heeft zich na de dood van Feller, die hem diep getroffen heeft, in zeer scherpe be woordingen over de heksenjacht uitgelaten en gesproken van „bezwaddering zonder onderscheid en overdreven beschuldigin gen". En het is wel heel duidelijk dat in de U.N.O.-staf nu een uiterst onbehagelijke stemming heerst. Onze correspondent heeft opgemerkt, dat zowel onder Amerikanen als onder buitenlanders in New York de ontstemming ten opzichte van de commis sie-McCarran is toegenomen en dat die ont stemming niet haar doel, maar haar metho den geldt. Men verwondert zich aan de andere zijde van de Oceaan tegenwoordig nogal eens over een minder vriendelijke stemming in Europa ten aanzien van de Amerikaanse beleidsmethoden. Men vraagt zich af waar door die verklaard moet worden. Laat men dan eens door zijn vertegenwoordigers laten onderzoeken, welke indruk die hek senjacht hier maakt. Niet nu, niet in de laatste maanden, maar al sinds jaren en in toenemende mate. Zoiets strookt niet met onze begrippen van persoonlijke vrijheid. Het optreden van een man als senator Mc Carthy met zijn onbewezen beschuldigin gen vervult ons met afkeer. De historie van de hardnekkige vervolging van Owen Lattimore, eertijds adviseur der Ameri kaanse regering in Chinese aangelegen heden en tenslotte voorstander van een beleid, dat het régime niet onderschreef, heeft ons verbaasd en ontsteld. De gedachte dat men, als men in Amerika maar een beetje linkser dan het politieke gemiddel de georiënteerd is, een beetje rose-getint om het zo maar uit te drukken, de kans loopt meteen voor communist uitgekreten te worden, heeft ons eerst doen glimlachen, daarna geërgerd en tenslotte gealarmeerd. Menigeen heeft zich afgevraagd of deze houding voortsproot uit een soort angst voor de Russen, die wij in Europa niet ervaren, ofschoon wij zoveel dichter bij hen zitten en zoveel kwetsbaarder zijn dan de Amerikanen. Maar wij hebben gedacht dat dit alles wel luwen zou, dat het een tijdelijke misvatting betrof zoals er zich meer voordoen, dat beter en rustiger in zicht de overhand wel zou krijgen. Helaas is dat tot dusver niet bewaarheid. De ontslagneming van Trygve Lie heeft aanvankelijk de indruk gewekt, dat zij al leen door de onwil en negatie, die de Rus sen en hun satellieten jegens hem toonden, veroorzaakt was. Nu blijkt dat andere in vloed er zich op heeft doen gelden en dat die van Amerikaanse zijde ontstaan is. De scherpe taal van Lie na de dood van Feller laat daaraan geen twijfel bestaan. Of het bij deze krasse verschijnselen voorlopig zal blijven zal de naaste toekomst leren. In Europa wordt men door deze din gen niet tegen Amerika gekant, maar wel ongerust. Zij zijn schokkend voor het ver trouwen niet in een volk, maar wel in de werkwijze van onderdelen en personen in een bewind, welks beleid voor ons van de grootste betekenis is. De Europeaan ver wacht meer zorgvuldigheid, meer verdraag zaamheid, meer eerbied voor de menselijke persoonlijkheid dan blijkt uit deze dingen al begrijpt hij heel goed dat men op treedt tegen lieden van wie inderdaad is komen vast te staan dat zij spionnage of verraad gepleegd hebben. Dat begrijpt hij wel. Maar geen heksenjacht. R. P. DJAKARTA, (Reuter). Twee batal jons van Kahar Muzakkar hebben zich ach ter overste Warouw geschaard, aldus meldt het in Djakarta verschijnende blad „Mer- deka". Kahar Muzakkar is de leider van enige opstandige legerafdelingen in Zuid- C'.elebes, tegen wie de laatste maanden acties werden uitgevoerd. „Merdeka" meldt voorts dat kolonel Gatot Subroto, in wiens plaats luitenant kolonel Warouw zich heeft gesteld, op eigen verzoek naar Malino is overgebracht, waar hij onder bescherming is gesteld. De veronderstelling, dat de operaties te gen Kahar Muzakkar en zijn legergroep nu deze hun steun aan luit.-kol. Warouw hebben toegezegd, zouden worden ver traagd of zelfs geheel zouden worden be lemmerd, zijn door een woordvoerder van het stafkwartier van het Zevende Militaire Territorium te Makassar tegengesproken. De zuiveringsacties zullen gewoon door gaan, aldus de woordvoerder. Het Indonesische kabinet is er nog niet in geslaagd tot een besluit te komen over de hangende kwesties in verband met de demonstraties van 17 October en wat daar op is f°vole;d. PRETORIA, (Reuter) De Zuid-Afrikaanse minister van Binnenlandse Zaken, dr. Donges heeft Vrijdagavond verklaard, dat zijn regering zich niet zal storen aan de resolutie der UNO inzake de instelling van een commissie van drie landen voor een onderzoek naar de apartheidspolitiek. De minister zeide, dat zijn land niet zou mee werken aan deze schending van het Handvest. „Indien de UNO voortgaat zich te mengen in binnenlandse aangelegenheden", zo zeide de minister, „is het einde der organisatie niet ver". Ten aanzien van de ongehoorzaamheids- actie verklaarde hij, dat er bewijzen zijn, dat India deze actie geldelijk steunt. Er is een fonds van twee millioen pond in op luchting voor het aanstoken tot wetsover tredingen in de Unie. „Desalniettemin tracht India het optreden van Zuid-Afrika voor de UNO te brandmerken als een be dreiging voor de vrede". Volgens de minister mengde de premier van India zich rechtstreeks in de binnen landse aangelegenheden van de Unie, niet tegenstaande India en Pakistan twee jaar geleden in de UNO een resolutie hadden gesteund, waarin werd vastgesteld, dat een land niets mag doen om burgerlijke woe lingen in een ander land aan te moedigen. De UNO wordt gebruikt als instrument voor het uitvoeren van „het welbekende Russische systeem om onrust en verwar ring te verspreiden", zo besloot minister Donges. Korea Het voorstel van India inzake de krijgs gevangenen in Korea wordt door de Ne derlandse delegatie beschouwd als een ernstige en zeer te waarderen poging om de moeilijke kwestie der repatriëring op te lossen, maar in verband met de verschil lende zwakke plekken die erin te vinden zijn, heeft de delegatie haar houding om trent het voorstel nog niet definitief be paald, aldus meldt ANP. Hoewel de uitvoerige rede van de Indi sche gedelegeerde, V. K. Krishna Menon, waarmee deze het plan in de politieke commissie uiteenzette, verschillende détails heeft verduidelijkt, is de Nederlandse de legatie van mening dat er door de voorge stelde resolutie toch nog allerlei vragen worden opgeworpen, die niet gemakkelijk te beantwoorden zullen zijn. Afgezien van het feit, dat een repatriëringscommissie van vier, waarin Zweden, Zwitserland, Po len en Tsjechoslowakije zitting zouden hebben, niet werkelijk onpartijdig zou kunnen worden genoemd, moet men zien afvragen of de commissie er ooit in zou kunnen slagen een voor allen aanvaard bare strikt objectieve scheidsrechter te vinden, zo redeneert men in Nederlandse Gisteravond is op de provinciale weg tussen Nieuw-Kuijk en Drunen een ern stig auto-ongeval gebeurd, waarvan de groothandelaar I. C. Mortier uit Waalwijk en zijn chauffeur, de heer J. Bruister, het slachtoffer zijn geworden. Hun auto reed in volle vaart op een onder een lantaarn geparkeerde auto. Een achterop rijdende autobus kon een aanrijding niet meer ver mijden en botste tegen de personenauto. De beide inzittenden werden zeer ernstig gewond en zijn enige uren na aankomst in een ziekenhuis te Den Bosch overleden. Tot dusverre mochten geschenkzendin gen tot een waarde van f 25 en een bruto gewicht van 5 kg. worden uitgevoerd met inachtneming van een aantal beperkingen. Met ingang van 25 November worden de beperkingen voor een aantal artikelen op geheven en de maxima voor andere arti kelen verhoogd. kring. Het voorstel van India schrijft voor, dat zulk een scheidsrechter de beslissende stem moet uitbrengen over allé kwesties waaromtrent de stemmen van de vier le den der commissie staken. Een ander bezwaar van Nederlandse kant is, dat de repatriëringscommissie niet over machtsmiddelen zou kunnen be schikken om de orde onder de krijgsge vangenen te handhaven nadat deze door de oorlogvoerende partijen aan die com missie zouden zijn toevertrouwd. Wat kan die commissie dus doen als er weer een oproer onder de krijgsgevangenen zou uit breken zoals op Koje het geval is ge weest? Voorts ziet de delegatie een ernstige moeilijkheid in het plan om de beslissing omtrent krijgsgevangenen, die na negentig dagen nog niet naar hun vaderland zijn teruggekeerd (wat alleen kan betekenen dat zij niet terug willen) over te laten aan de politieke conferentie, die op de wapen stilstand zal volgen. Daar de gevangenen die wel terug willen nooit een probleem hebben opgeleverd, blijft men dus zit ten met de gevallen waarover al maanden lang tevergeefs gedelibereerd is. Ondanks deze en andere bezwaren staat de Nederlandse delegatie echter bepaald niet zonder meer afwijzend tegenover het voorstel van India, al wordt het grondig bestudeerd en al zullen er ophelderingen en waarschijnlijk wijzigingen nodig zijn. Het K. N. M. I. deelt mede: Een gecompliceerd depressiesysteem, dat enige dagen voor Engeland was gelegen, verplaatst zich naar het continent. Daar door draait de wind in ons land later naar richtingen tussen West en Noord, waarbij iets minder koude lucht van de Noordzee binnenstroomt. In de kustgebie den kunnen gedurende het weekeinde en kele buien voorkomen, maar in het bin nenland, waar het temperatuurverloop niet veel verandering zal ondergaan, wordt geen neerslag van betekenis verwacht. PARIJS, (Reuter). Premier Pinay van Frankrijk heeft gedreigd af te treden als de Nationale Vergadering besluit een verhoging van de sociale voorzieningen, hetgeen een vergroting der uitgaven zou betekenen, te bespreken. Communisten, socialisten en enige volksrepublikeinen hadden om dit debat verzocht. Een desbetreffende motie werd Vrijdag tijdens het debat over de begroting, dat reeds enige weken gaande is, ingediend. Pinay stond onmiddellijk op om hiertegen te protesteren. Hij verzocht het Huis de kwestie niet in de avondvergadering van Vrijdag te behandelen. Als het dit toch zou doen, zou hij president Auriol zijn ontslag aanbieden. De Nationale Vergadering besloot later met 304 tegen 214 stemmen het debat uit te stellen, totdat de gehele begroting zal zijn behandeld, hetgeen ongeveer tien da gen zal nemen. Prince de Ligne: Er zijn mensen die denken om te schrijven; anderen schrijven om niet te hoeven denken. De laatsten zijn nog zo dom niet, maar zij die hen lezen zijn het wel, naar mijn mening. NEW YORK (Reuter) John Foster Dulles, die in Eisenhowers regering minis ter van Buitenlandse Zaken zal worden, heeft Edgar Hoover, hoofd van het federale bureau voor onderzoek (F.B.I.), verzocht zijn „leven en werken" aan een onderzoek te onderwerpen. Op een persconferentie op het hoofd kwartier van Eisenhower verklaarde hij, dat „er geen verdachte smet op het nieuwe ministerie van Buitenlandse Zaken zal rusten." „Dat geldt voor de hoogste en de laagste rangen, en voor alles, wat daar tussen ligt", zo zei Dulles. Hi) had Hoover verzocht de beste speurders van het F.B.I. in te schakelen en verslag uit te brengen aan generaal Eisenhower. Generaal Eisenhower heeft Vrijdag George M. Humphrey uit Cleveland, als minister van Financiën, Herbert Brownell uit New York, als procureur-generaal en Harold Stassen, oud-Gouverneur van Min nesota, als directeur van het bureau voor wederzijdse beveiliging (M.S.A.) aange wezen. Hij zal dus Averell Harriman op volgen. Humphrey heeft enige ervaring in rege- ringsdienst. Hij is voorzitter geweest van de adviescommissie voor de industrie in de organisatie voor economische coördinatie. Deze commissie hield zich bezig met her stelbetalingen en de ontmanteling van Duitse fabrieken na de tweede wereldoor log. In 1948 was hij voorzitter van de ad viesraad voor het zakenleven bij het departement van Handel. De benoeming van deze multi-millionnair wordt als een concessie aan Taft beschouwd. Brownell is lange tijd de rechtei-hand van de gouverneur van New York, Dewey, geweest. Stassen was een van de mede-candidaten van generaal Eisenhower op de republi keinse partijconventie in Juli. De op hem uitgebrachte stemmen droeg hij echter over aan de generaal, waardoor deze reeds bij de eerste stemming de overwinning kon behalen. Reis naar K'orea Het hoofdkwartier van generaal Eisen hower heeft geweigerd een persbericht, dat de toekomstige minister van Defensie, Charles Wilson, de generaal op zijn reis naar Korea zou vergezellen, te bevestigen of tegen te spreken. Het schijnt, dat Eisenhower haast wil maken met zijn voorgenomen reis teneinde zo spoedig mogelijk de toestand in Korea persoonlijk te onderzoeken. „General Motors", waarvan Wilson pre sident is, heeft later bevestigd, dat Wilson de generaal op zijn reis zal vergezellen. De Justitie heeft lijkschouwing doen verrichten op het stoffelijk overschot van de 22-jarige mevrouw Van 't Hul uit La ren, die dezer dagen in de R.K. Zieken verpleging te Hilversum is overleden. Onderzocht wordt of de doodsoorzaak moet worden toegeschreven aan het ge bruik van een verkeerde vloeistof bij de narcose, die mevrouw Van 't H. bij een operatie is toegediend. Door een vergissing zou formaline in plaats van aether zijn gebruikt. In hoeverre de behandelende vrouwenarts, die door een zijner assisten ten de narcose heeft doen toedienen, ver antwoordelijk zou zijn, wordt tevens door de officier van justitie te Amsterdam, mr. H. A. Wassënberg, onderzocht. Vrijdagmiddag is Hr. Ms. Fregat „Johan Maurits van Nassau", ter aflossing van Hr. Ms. Torpedobootjager „Piet Hein", naar dë Koreaanse wateren vertrokken. Het vertrek uit Den Helder. De wethouder van Onderwijs van de ge meente Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, deed Vrijdagmiddag de eerste zet aan het dambord van de Nederlander ir. Van Dijk en de Fransman Bonnard (rechts), daarbij gade geslagen door de wethouder van Financiën, de heer W. C. Bakker. Naar wij vernemen, zal de beschikking van öe Haarlemse rechtbank, waarin zij verklaart, al of niet bevoegd te zijn inzake de behandeling van het complex van zaken, bekend staande als de „Velser affaire" Maandag afkomen. De regering werd gesteund door het me rendeel van de volksrepublikeinen, de ra dicalen, de gematigd conservatieven en de Gaullistische dissidenten, terwijl de so cialisten, de communisten en ongeveer tien volksrepublikeinen voor de motie stem den. De Gaullisten onthielden zich van siemming. Premier Pinay had tevoren verklaard, dat zijn verzet tegen de motie niet bete kende, dat hij tegen verhogingen van de sociale voorzieningen gekant is, doch dat hij deze kwestie slechts wil bespreken als de begroting als geheel aan de orde zou zijn. Sint Nicolaas, die nog altijd officieel als vreemdeling wil worden beschouwd in ons land heeft dienovereenkomstig aan „Haarlems Bloei" laten weten, dat hij op Woensdagmiddag 26 November de Spaar- nestad zal bezoeken. Te ongeveer kwart voor drie arriveert de Goede Sint op de Dreef bij het Houtplein en maakt van daaruit een tocht door de stad en wel langs de volgende route: Houtplein, Grote Houtstraat. Grote Markt, Jansstraat, Jansweg, Stationsplein, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat, Grote Markt. Ten tweede male op zijn tocht op de Grote Markt aangekomen, zal Sint Nico laas voor het Stadhuis te ongeveer kwart voor vieren welkom worden geheten door de burgemeester of bij diens ontstentenis door de loco-burgemeester. De Sint zal dan uit diens handen de sleutel ontvangen van de Vleeshal, waar later de kinderen uit de Haarlemse wees huizen van alle gezindten geschenken zullen ontvangen. Eerst vervolgt de Sint dan nog zijn tocht en trekt met zijn gevolg door de Konings straat, Verwulft, Gedempte Oude Gracht, Kleine Houtstraat, Lange Veerstraat, Klok huisplein, Grote Markt, Zijlstraat, Kinder- huisvest, Raaks, Gedempte Oude Gracht, Verwulft, Grote Houtstraat, Grote Markt. Aan de Vleeshal aangekomen wordt de Sint met alle eerbetoon ontvangen en zal aan de jeugdige genodigden, die dan reeds aanwezig zijn binnen dit bouwwerk, waar op Haarlem terecht zo trots is, na het hou den van een korte toespraak, allerlei kleine geschenken uitreiken. Het verheugt „Haarlems Bloei", dat de Winkelstraatverenigingen langs de te vol gen route hun volle medewerking hebben toegezegd. Enkele fabrikanten van lekker nijen hebben spontaan hun medewerking gegeven, terwijl het Politie-Muziekkorps de eerbiedwaardige Sint op zijn gehele tocht door de stad zal vergezellen en voor feestklanken zal zorgen. PARIJS (Reuter). Dr. Jaime Bodet, directeur-generaal van de UNESCO, is vandaag afgetreden als protest tegen de besnoeiing van de door hem voorgestelde begroting. SAARBRÜCKEN (Reuter). De politie van Saarbrücken heeft Vrijdag medege deeld, dat Donderdagavond vier onbeken den de woning van een 70-jarige aanhan ger van de verboden Duitse democratische partij, Georg Geiger, zijn binnengedrongen en de man hebben doodgeslagen. Geiger was gemeenteraadslid. Nadat de indringers overhandiging van verboden pro-Duitse geschriften geëist hadden ontstond een handgemeen, aldus de politie. Geiger liep verwondingen op waaraan hij spoedig be zweek. Aangenomen wordt, dat de aanval lers met gummiknuppels gewapend waren. Geiger werd door de Duitse democrati sche partij als gemeenteraadslid gekozen voordat de partij verboden werd, hetgeen 18 maanden geleden geschiedde. Het ver bod had echter geen invloed op de status van Geiger als raadslid. Het niéuws van de moord op Geiger werd door de politie geheim gehouden tot dat het Vrijdagmiddag bij' dagbladen in Saarbrücken bekend werd als gevolg van een verklaring van de Duitse vice-kanse- lier Blücher in Bad Ems. Het nieuws heeft in politieke kringen te Saarbrücken ont steltenis verwekt. Men vi-eest, dat de openbare mening de verantwoordelijkheid voor de moord zal toeschrijven aan de par tijen die de constitutie van de Saar onder steunen. Een functionaris van de partij van pre mier Hoffmann verklaarde Vrijdag, „dat de moord deed denken aan „nazi-methoden om moord als middel tot provocatie te ge bruiken". Volgens een Vrijdagavond uitgegeven verklaring van het ministerie van voor lichting van het Saargebied zou Geiger door de indringers niet aangevallen of verwond zijn, doch enkele uren na de in- Vrijdagochtend zijn in Tunesië 30 natio nalistische leiders gearresteerd als ver dacht van betrokken te zijn bij de jongste golf van terreurdaden. Het zijn in hoofd zaak plaatselijke leiders van de onafhan kelijkheidspartij, die al eens eerder zijn aangehouden. val aan een hartverlamming overleden zijn. De premier van het Saargebied, Johan nes Hoffmann, heeft Vrijdag ontkend, dat er sprake zou zijn van een politieke moord. Uit het onderzoek van de politie en uit verklaringen van de zoon van Geiger en diens schoondochter was gebleken,, dat er geen kwestie van moord was, aldus Hoff mann. Hij zeide dit naar aanleiding van een verklaring van de West-Duitse vice- kanselier Blücher, die Vrijdag op het con gres van de vrije democratische partij te Bad Ems had medegedeeld, dat Geiger Donderdagavond door onbekenden was vermoord. Een woordvoerder van de West-Duitse regering heeft gezegd, dat zijn regering geen verklaring zal afleggen over de dood van Geiger zolang zij nog niet over de fei ten beschikt. PLAATSELIJK OPKLARINGEN Verwachting; medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Plaatselijk opklaringen maar hoofdza kelijk in de kustgebieden ook enkele buien. In de nacht en ochtend hier en daar mist. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. Zwakke tot matige wind. draaiend naar Noor delijke richtingen. 23 November Zon op 8.14 uur, onder 16.39 uur. Maan op 13.16 uur. onder 23.07 uur. 24 November Zon op 8.15 uur, onder 16.38 uur. Maan op 13.31 uur. onder Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 22 November Hoog water: 6.38 en 19.00 uur. Laag water: 2.11 en 14.32 uur. Zondag 23 November Hoog water: 7.29 en 19.55 uur. Daag water: 2.59 en 15.23 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 24 November Hoog water: 8.28 en 20.59 uur. Laag water: 3.50 en 16.18 uur.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1