Haarlem, Heerenveen, ADO en Emma lijden verrassende nederlagen Haarlem leed tegen Vitesse de eerste nederlaag: 2-1 A eer RCH kwam tegen Volewijckers met hakken o\ er de sloot VSV won volkomen verdiend van matig spelend Wageningen Ook na negende ronde geen tekening in de ranglijsten Goed combinerend Stormvogels versloeg AGOVV in tweede helft Kopclubs moesten het Zondag ontgelden RCH behoudt de grote voorsprong op DOS in afdeling A Eerste winst voor Zandvoortmeeuwen Snoeks Jr. en Angenent zorgden voor de 2-0 zege ^beide Sr- - y.: y v -mm Fel omstreden goal van Racing in eerste helft Vogels profiteerden Emma zakte af Nieuwe leider Nederland niet naar wereldkampioenschappen Tweede klassen ZATERDAGVOETBAL Kennemerland verloor De meuwe pure Virgil ichu'Udoos De bekende EXTRA Mi LD in cupverpakking Sport in 't kort MAANDAG 24 NOVEMBER 1952 (Van onze sportredacteur) Er staat wel één ding onomstotelijk vast na de wedstrijden van de negende ronde van de voetbalcompetitie, namelijk dat de kopclubs in de eerste klasse het wel erg moesten ontgelden. Want wie had er nu ver wacht dat Haarlem uitgerekend tegen het toch waarlijk niet zo sterke Vitesse de eerste nederlaag van het seizoen zou lijden; wie had gedacht dat Heerenveen een gedecideerde nederlaag zou lijden tegen het uit gesproken zwakke Blauw Wit; wie had gedacht dat Emma de twee winst punten aan Longa zou laten en wie had tenslotte verwacht dat ADO de kostbare voorsprong tegen Limburgia verloren zou laten gaan? De ver rassingen deden dus weer opgeld Zondag. Verrassingen, die opnieuw be wezen dat men bij voetbal nu eenmaal nooit met enige zekerheid kan zeggen welke ploeg er wint en verrassingen ook die er toe mede werkten dat de spanning om de bezetting van de bovenste plaatsen in de meeste afdelingen weer in ongekende hevigheid toeman. Van enige tekening in de ranglijsten een duidelijke afscheiding dus van de sterke en zwakke clubs kon ook na Zondag niet gesproken worden. Iets wat de aantrek kelijkheid van de wedstrijden in de toekomst alleen maar kan doen toe nemen. In de eerste klasse A bleef RCH door de twee-een overwinning op Volewijckers een ruime voorsprong houden op de naaste concurrenten. Die concurrenten Ajax en DOS wonnen echter ook. Eerstge noemde versloeg NEC met twee-nul en laatstgenoemde gaf Sneek op eigen terrein ook al niet veel kans: ook twee-nul. VSV werkte zich voorts door de nuttige drie een zege op Wageningen weer twee plaat sen omhoog, maar EDO zakte weer een plaats op de ranglijst door de teleurstel lende nederlaag tegen Enschedese Boys (drie-twee). Heracles zond voorts in deze afdeling Zwolse Boys met een duidelijke vijf-nul nederlaag naar huis. De stand in afdeling A is: R C H 9 8 0 1 16 21—9 DOS 9603 12 28—15 Ajax 9 6 0 3 12 17—12 GVAV 9 4 2 3 10 18—11 Heracles 9 4 2 3 10 18—15 Wageningen 9 3 3 3 9 10—10 Volewijckers 9 4 0 5 8 1715 NEC 93248 11—13 VSV 93248 12—16 Ensch. Boys 9 3 2 4 8 17—23 Zwolse Boys 9 3 1 5 7 1220 Frisia 9 2 2 5 6 911 EDO 9 3 0 6 6 12—22 Sneek 9 3 0 6 6 818 In afdeling B is aan de kop weinig ver andering gekomen. Zowel Haarlem (twee een tegen Vitesse) als Heerenveen (vier- ecn tegen Blauw Wit) verloor. Alleen Stormvogels boekte in de kopgroep de volle winst (twee-nul tegen AGOVV), want ook Enschede verspeelde een kost baar punt door het gelijke spel (een-een) tegen Go Ahead, evenals 't Gooi dat deed tegen Achilles: een-een. Elinkwijk en Leeuwarden tenslotte wonnen hun uitwed strijden tegen respectievelijk Be Quick en DWS met twee-nul. Hier is de stand nu: Heerenveen 9 6 1 2 13 26—11 Haarlem 9 5 3 1 13 22—17 Stormvogels 9 5 2 2 12 22—10 Enschedé 9 5 2 2 12 17—14 Leeuwarden 9 5 1 3 11 21—13 Vitesse 9 5 1 3 11 12—13 't Gooi 9 3 4 2 10 10—4 Elinkwijk 9 4 1 4 9 15—15 DWS 9 3 2 4 8 12—14 Blauw Wit 9 3 1 5 7 12—13 AGOVV 9 3 1 5 7 12—13 Be Quick 9 2 1 6 5 15—32 Go Ahead 10 1 3 6 5 12—23 Achilles 10 1 3 6 5 13—29 In de C-klasse liep Sparta weer een punt verder op Emma uit door een twee een overwinning op VW en heeft nu MW, dat HBS met drie-nul versloeg, als naaste concurrent gekregen. Emma ver speelde namelijk tegen Longa de beide winstpunten in een ruwe wedstrijd en zakte af na de derde plaats. Een andere verrassing in deze afdeling was de gedegen drie-nul nederlaag van Willem II in Den Bosch tegen BW. Ook Juliana deed ieder een verbaasd staan door een twee-een zege te behalen op SVV, dat nog een ern stige candidaat voor de bovenste plaats was. Excelsior versloeg voorts Brabantia (zes-nul) en Sittardia bleef Theole de baas (drie-een). De stand luidt thans: Sparta 9 7 1 1 15 23—10 M V V 9 5 3 1 13 20—8 Emma 9 5 2 2 12 21—9 VVV 9 4 3 2 11 12—10 Excelsior 9 4 2 3 10 32—19 Longa 9 5 0 4 10 14—11 B V V 9 3 3 3 9 14—8 SVV 9 4 1 4 9 21—19 Wilier II 9 3 3 3 9 21—21 Sittardia 9 4 1 4 9 19—22 Juliana 9 2 2 5 6 8—16 Brabantia 9 3 0 6 6 7—22 HBS 9 2 1 6 5 13—23 Theole 9 1 0 8 2 12—39 De eerste klasse D heeft een nieuwe leider gekregen: PSV. De Eindhovenaren, die met drie-een van RBC wonnen, profi teerden van de verrassende nederlaag van ADO tegen Limburgia. En doordat NO AD NAC met vier-een versloeg zakten de Ha- Eenaars zelfs naar de derde plaats. On verwacht kwam in deze afdelinig de over winning van Eindhoven op DHC (een-nul) Het bestuur van de KNVB heeft beslo ten niet in te schrijven voor het tournooi »m het wereldkampioenschap, waarvan de eindronde in 1953 in Zwitserland wordt tehouden. en het gelijke spel van Feijenoord tegen Maurits (drie-drie). Hermes-DVS ver speelde verder weer een punt aan Xerxes twee-twee) en Bleijerheide behield haar positie in het midden van de lijst door de vier-een overwinning op TEC. De stand luidt nu: PSV 9 5 2 2 12 22—14 NOAD 9 5 2 2 12 20—16 ADO 9 5 1 3 11 17—15 Feijenoord 9 3 4 2 10 22—15 Bleyerheide 9 4 2 3 10 17—8 Xerxes 8 3 3 2 9 11—10 Eindhoven 9 3 3 3 9 11—8 Hermes DVS 9 3 1 3 9 14—18 DHC 8 4 0 4 8 14—17 RBC 9 4 0 5 8 13—13 Maurits 9 2 4 3 8 17—17 Limburiga 9 2 4 3 8 11—15 NAC 9 2 2 5 6 11—18 TEC 9 1 2 6 4 12—25 In de tweede klasse A heeft Kennemers na de overwinning op Spartaan (drie-nul) drie punten voorsprong gekregen op ZFC, dat niet speelde. De Beverwijkers hebben echter twee wedstrijden meer gespeeld. En in de tweede klasse B kon Schoten het wederom niet bolwerken: het verloor met een-nul van HVC. HFC stelde in deze af deling teleur door een gelijk spel tegen OSV. De standen in de beide afdelingen zijn als volgt: Tweede klasse A: Tweede klasse B: Kennemers 8 12 West Frisia 7 11 ZFC 6 9 AFC 7 10 UW 7 8 Volendam 6 9 WA 7 8 HFC 7 9 Alcm.Victr. 6 7 Rapiditas 8 8 DWV 6 7 HVC 8 7 HRC 6 5 ZVV 7 6 Spartaan 5 4 Zeeburgia 7 5 Hollandia 6 3 Helder 6 4 KFC 7 1 Schoten 7 4 OSV 6 3 In de Zaterdagmiddagcompetitie van de K.N.V.B. stond het programma in de derde klasse nagenoeg stil in verband met een oefenwedstrijd. Slechts één wedstrijd werd gespeeld en daarbij was Kennemerland betrokken. De Haarlemmers ontvingen S.S.V.U. en verloren met tweeeen. Han Feller scoorde het enige Haarlemse doelpunt. Peters en Gerritsen voor S.S.V.U. De tweeeen score was reeds voor rust be reikt. In de vierde klasse verraste Zandvoort meeuwen door een gelijk spel tegen S.I.Z.O. in Hillegom. Nadat de rust met eennul voor S.I.Z.O. was ingegaan nam Zand voortmeeuwen een tweeeen voorsprong, maar kort voor het einde moesten de Zandvoorters deze prijsgeven. Schotman hielp S.I.Z.O. nog juist aan een gelijk spel. De spanning onderaan nam echter toe omdat V.E.W. wederom met een nederlaag genoegen moest nemen. U.P.T.T.S. klopte deze Haarlemse club met viereen. Tele- fonia deed het heel wat beter en wist een vijfeen overwinning te behalen op N.D.S.M. Moison, Van Haren en Starink bezorgden Telefonia voor rust een drie nul voorsprong; Starink en Dubois ver hoogden de score tot vijfnul, waarna N.D.S.M. de eer kon redden. Ook S.V.J. deed goed werk door V.V.G.A. met eennul te kloppen door een doel punt van Hassing vijf minuten na de aan vang gescoord. Omdat P.V.F. echter van O.S.O. won (31) bleef de club van Fokker onbe dreigd bovenaan, hetgeen de ranglijst dui delijk aantoont: P.V.F. Telefonia SIZO S.V.J. U.P.T.T.S. 10—19 10—14 10—13 10—13 9—10 N.D.S.M. V.V.G.A. O.S.O. V.E.W. Zandvrtm. 10—9 10—8 10—7 9—2 8—1 De uitslagen waren: 3e klasKennemerlandS.S.V.U. 12. 4B: V.E.W.—U.P.T.T.S. 1—4, SIZO— Zandvoortmeeuwen 22, S.V.J.V.V.G.A. 1—0, Telefonia—N.D.S.M. 5—1, P.V.F.— O.S.O. 3—1. Stormvogels heeft zich in de moeilijke uitwedstrijd tegen A.G.O.V.V. in Apeldoorn naar de goede kant van het scorebord ge schoten. Het won gisteren met tweenul van de Apeldoorners. Deze cijfers zijn niet onverdiend voor de IJmuidenaren, die zonder Kraak, Van Onselen en Drager een goede, hechte en snelle ploeg in het veld brachten, hoewel A.G.O.V.V., dat op eigen terrein moeilijk is te verslaan, zijn goede vorm weer had teruggevonden. Tenminste in het eerste gedeelte van de aantrekkelijke strijd. Maar de Apeldoor ners schoten te haastig en te onbesuisd, zodat een paar werkelijk fraaie kansen verloren gingen. Maar als midvoor Hans kamp en rechtsbuiten Beumer iets for tuinlijker met hun zoevers waren geweest en als doelman Venus zijn doel niet zo voortreffelijk had verdedigd, de score zou wellicht in het voordeel van de gastheren zijn uitgevallen. Aangezien de IJmuidenaren wel mooi combineerden maar het spel toch te klein hielden en slechts zelden tot een goed ge richt schot konden komen (doelman Bre mer behoefde slechts een paar maal han delend op te treden), werd de rust bereikt in dezelfde stand waarmee de strijd was begonnen nulnul. Vogels in de aanval In het tweede gedeelte echter nam Stormvogels het initiatief in handen om het niet meer prijs te geven. Het stormde al direct van de aftrap af naar het A.G.O. V.V.-doelgebied en bleef daar. De verde digers raakten onder het geraffineerde en snelle offensief van de IJmuidenaren van de kook. Hun zelfvertrouwen kreeg een knak, terwijl het dekkingssysteem steeds slechter werd. Een vijfmans-aanval in de vierde minuut bleek A.G.O.V.V. te machtig. De hal werd van man tot man gespeeld zonder dat er een A.G.O.V.V.-er aan te pas kwam. Mid voor Angenent stond even buiten het straf schopgebied in vrije positie. Linksbinnen De Boer dirigeerde de bal naar zijn aan valsleider, die een hard schot inzond. De bal werd echter geremd door een been van linksback Van Asselt waardoor het leder van richting veranderde. Juist voor de voeten van rechtsbuiten Snoeks Jr. die zijn rechterbeen strekte: de bal verdween in de rechterbenedenhoek zonder dat doelman Bremer er een hand naar strekte. A.G.O.V.V. repliceerde onmiddellijk met een tegenactie, welke beloond werd met een paar hoekschoppen. Zonder resultaat. Weer kwam Stormvogels terug. Snel, ver rassend en vaardig. Snoeks Jr. en Luppens combineerden speels langs de verdedigers van de thuisclub en in laatste aanleg kreeg midvoor Angenent de bal te pakken. Hij loste een hard schot, dat Bremer kansloos sloeg (0'2). Dit doelpunt deprimeerde de A.G.O.V.V.-ers. Zij kwamen er niet meer aan te pas. Slechts enkele uitvallen deden zij nog, uit een waarvan Brummel (rechts binnen) nog een vrije schietkans kreeg. De bal verdween wel langs doelman Venus maar ook langs de verkeerde kant van de paaL Demonstratie Stormvogels speelde nu rustig verder en gaf een demonstratie weg. A.G.O.V.V. gaf zich daarna gewonnen, zodat de hoopvol begonnen strijd als de bekende nachtkaars doofde. Acht duizend toeschouwers woon den de wedstrijd bij. Bij Stormvogels speelden behalve Venus ook Westers, An genent en Luppens een goede partij, even als linkshalf Dijkgraaf bij A.G.O.V.V. Haarlem speelde tegen Vitesse ontegenzeggelijk beter voetbal, de grotere geestdrift van de Arnhemmers heeft in deze soms uitermate harde wedstrijd echter de door slag gegeven. De voorhoede van Haarlem kon niet tot winstgevend aanvalsspel ko men door het stoere verdedigen van Hendriks, die de stevige midvoor De Voogd geen ogenblik gelegenheid gaf tot doelmatig spelverdelen. De kwaliteiten van deze aan vallers bleken overigens geen beletsel tot het opzetten van gevaarlijke aanvallen, doch te weinig werd van schietposities gebruik gemaakt. Zo eindigden vele Haar lemse aanvallen in hevige doelworstelingen. De Arnhemse aanvallen, minder nauw keurig van uitvoering, waren energieker. Dat Vitesse de eerste helft kon afsluiten met een twee-nul voorsprong, was waarlijk niet aan het toeval te wijten. Wel werd Met na rust twee-een, maar bepaald in gevaar is de overwinning niet geweest. Vitesse miste zelfs nog de kans om de voorsprong te vergroten door uit een strafschop tegen de paal te schieten. Haarlem viel onmiddellijk aan met be kwaam samenspel, waarbij Barends en Boeree de aandacht trokken door handige manoeuvres. De snelheid van de rechts buiten Jacob berokkende Alberts vele moeilijkheden, later ging de Arnhemse in ternationaal de dekking van de rappe Haarlemmer beter verzorgen, maar niet temin glipte Jacob nogal eens langs Alberts. Jammer was dat deze rechtsbuiten moeilijk verlies kon verkroppen en er tel kens op uit was, geïncasseerde duwen met gelijke munt te betalen. De scheids rechter, de heer Boer, trad daartegen on voldoende op. Barends en Kors beheersten al spoedig het middenveld, zij zochten met hun pas sen steeds het hoofd van De Voogd, maar het bleek al gauw dat de Haarlemse mid voor een kwade tegenstander zou hebben aan de Arnhemse stopper Hendriks. Vin nige kopduels werden door beiden ge leverd met afwisselend succes. De Voogd trachtte meestal de bal terüg te koppen voor de voeten van de binnenspelen, die dan ook menige schietkans kregen, maar opnieuw probeerden zij De Voogd tot kop pen of schieten te brengen. Hendriks of Alberts of doelman De Bos hadden dan ge woonlijk het laatste woord. Vitesse scoort De aanvallen van Vitesse waren lang niet zo nauwkeurig van opzet, maar de Arn hemse voorhoede zocht veel ijveriger naar openingen. En die kwamen ondanks het goede spel van Laan. Na twintig minuten passeerde Dick Herberts in een soloren enige Haarlemmers; zijn voorzet werd door Huiberts ingeschoten, voordat de bal de grond had geraakt (10). Deze voorsprong was op dat moment volkomen tegen de verhouding; het succes prikkelde de Arnhemmers tot hernieuwd aanvalsspel en Snijders kreeg het drukker dan zijn collega aan de overzijde het tot dusverre had gehad. Het spel had een zeer enerverend karakter: nauwelijks was er een einde gemaakt aan een doelworsteling voor het Haarlemse doel of in het Arnhem se doelgebied werd vinnig gestreden om het bezit van de bal. Enige minuten voor de rust kreeg Faber de bal nabij de middenlijn, ter wijl enkele Arnhemmers appelleerden voor een overtreding van een Haar lemmer. Terecht liet de scheidsrechter doorspelen. Faber passeerde enige verdedigers, liet het juiste moment om te schieten voorbijgaan en verloor de bal na een botsing met de uitlopende Snijders. Linksbuiten G. Jansen was echter meegelopen en deze kon de bal in het ledige doel plaatsen (20). Snijders was bij de botsing gewond ge raakt: Odenthal nam gedurende de resterende minuten zijn plaats in. Vi tesse kon van de numerieke meerder heid geen gebruik maken. ADVERTENTIE a. 'HUNTERH rar-T- -r-p -V-w-V*""1 - WË. WÊmm HÉ i! ;-%u krl ^ifSj I Benen en armen van Hendriks (Vitesse) en De Voogd (Haarlem) in elkaar gestren geld en daar hoog bovenuit doelman De Bos (Vitesse) die de bal weer het veld inwerkt. Dit was een der momenten uit de Zondagmiddag in Arnhem gespeelde wedstrijd Vitesse-Haarlem die met twee een door de gastheren werd gewonnen. Na de hervatting stond Snijders weer fit en wel onder de lat. Haarlem bleef aan trekkelijk combineren en na acht minuten bracht een doelworsteling het alleszins verdiende tegenpunt. Boeree schoot de bal langs vele benen in het doel (21). Vitesse verslapte en Haarlem kon een reeks gevaarlijke aanvallen opzetten, meestal via de snelle Jacob. Een hard schot van Boeree werd door Hendriks weggekopt. Haarlem ging de voorhoede reorganiseren. Van Osch ging rechtsbuiten spelen en deed daar goed werk, Jacob speelde rechtsbin nen. Later zagen we Odenthal op de lin kervleugel. Strafschop gemist De Arnhemse tegenaanvallen, meestal geleid door E. Jansen, gaven de Haarlemse verdediging al spoedig weer de handen vol; na ruim een half uur scheen een doorstoot van Huiberts naar een derde doelpunt te leiden. De Arnhemse linksbinnen werd echter ten val gebracht: strafschop. Faber schoot echter hard tegen de paal. Even later wilde hij zijn fout corrigeren, maar Snijders stopte zijn harde schot meester lijk. Dick Herberts rende daarna nog wel enkele malen langs de lijn, maar de Haar lemse verdediging liet geen kansen meer toe, evenmin als de Arnhemse defensie bij snelle stonnlopen van Jacob en Van Osch. Wat was het nu, een doelpunt of geen doelpunt? Aan het gesticuleren te zien van een grote schare van Volewjjckers-spelers was het geen doelpunt, maar scheidsrechter Van Eeden had het anders gezien en dus was het wél een goal; de eerste van RCH in de wedstrijd tegen Volewijckers in het Heemsteedse Sportpark. Het omstreden doelpunt was ontstaan nadat linksback Muller een schot van rechtsbuiten Koster uit het doel had gekopt. Volgens de scheidsrechter van achter de lijn, volgens de Am sterdammers van vóór de doellijn. Na afloop van de wedstrijd protesteerde Vole wijckers officieel tegen dit doelpunt, doch dit protest zal weinig kans van slagen hebben omdat waarnemingen van de scheidsrechter bij de protestcommissie terecht altijd de doorslag geven. Hoe het ook zij, RCH won, maar mocht afgezien van het eerste doelpunt om nog andere redenen met het resultaat te vreden zijn. Wel had de Haarlemse club in de eerste helft een overwicht, maar dat was niet voldoende om het op het scoring- bord tot uitdrukking te brengen. Daarvoor was de tegenstand van Volewijckers, spe ciaal van de achterhoede, te goed en te sterk. Wel losten De Wette, Koster en Gallis diverse harde en goede schoten, maar steeds was doelman Hagenaars op zijn post en aan deze speler hebben de Amsterdam mers het voor een groot deel te danken, dat de Haarlemse score voor rust niet groter werd dan het ene (omstreden) doelpunt. Ook de stopperspil Kamstra was in uitste kende vorm en maakte in deze periode van RCH-overwicht talrijke aanvallen onscha- delijk. Mistrap Ondertussen had ook de Haarlemse ach terhoede blijken van kracht gegeven. Want ook de Amsterdammers zaten op het glad de en zware veld niet stil en hier was het vooral v, d. Ruit, die nogal eens verwarring stichtte en uit diens voorzet, vijf minuten na het RCH-doelpunt, beging v. d. Brink een lelijke mistrap, waarvan middenvoor Klaver handig profiteerde. Zo was de strijd weer volkomen open geworden met de een-een stand. RCH bleef inmiddels de toon aangeven maar kon, ondanks goed spel en een overwicht, voor de pauze niet meer tot scoren komen. In de tweede helft was het spel van de Racing aanmerkelijk minder dan voor de pauze. Deels was dat te danken aan het uitvallen van Couwenhoven, die onvol doende door Pelser werd vervangen, deels ook door de groter wordende tegenstand van de Amsterdammers, die zich langzaam maar zeker een veldoverwicht wisten te verschaffen. Defensie in vorm En het vroeg de grootste aandacht van de RCH-verdediging, waarin echter Wille- mink en doelman Wille in goede vorm bleken te zijn. De strijd kreeg een span nend karakter en pas acht minuten voor het einde viel de beslissing ten gunste van RCH. Bij een der aanvallen beging spil Kam stra een overtreding, die met een indirecte vrije trap werd bestraft. Een klein tikje van Biesbrouck naar De Wette was vol doende voor RCH's scherpschutter om met een enorm hard schot doelman Hagenaars te passeren (21). De laatste periode van de wedstrijd werd minder prettig, omdat Volewijckers' rechtsbuiten v. d. Hulst zich op een ge geven ogenblik niet kon beheersen en door de scheidsrechter van het veld werd ge stuurd. Dat werd het minder prettige slot van een sportieve en over het algemeen goed gespeelde wedstrijd. De gewijzigde VSV-ploeg heeft gisteren op twee kostbare punten beslag gelegd. Het spel van de rood-witte voorhoede was nog niet geheel overtuigend, maar Spaans en de zijnen konden met een gerust hart de twee winstpunten accepteren, want de over winning was terecht gekomen bij de club, die er de meeste aanspraak op kon laten gelden: het spel van Wageningen is wel erg onder de maat gebleven. Vooral van het spel van de Oostelijke voorhoede valt wemig goeds te vertellen. Het tweede doelpunt van R.C.H. in de wedstrijd tegen Volewijckers. De Wette schiei de bal na een indirecte vrije schop hard achter doelman Hagenaars. Bij VSV bezette Bouwens jr. de mid- voorplaats. Hij deed zulks in zoverre niet onverdienstelijk, dat hij tenminste zijn plaats eens durfde verlaten en niet aarzelde, zo nodig van verre afstand, een vinnig schot te lossen, al ging dit dan ook meestal over de lat. Verswijveren deed op de rechtsbinnenplaats nog wat onwen nig, doch scoorde in ieder geval een prach tig doelpunt. Van der Kuyl speelde slechts in de eerste helft mee. In de rust voelde hij zich niet fit en liet zich vervangen door Jaap Bouwens. Verdediging had het rustig De VSV-verdediging heeft het niet las tig gehad. De Wageningse voorhoede liet zich namelijk van een weinig goede zijde zien. Bepaald zwak was het spel van de vleugelspelers Jansen en Van der Meij twee invajlers en midvoor Van Kleef. Alleen linksbinnen Van der Weerdt deed enkele handige en goede dingen. Twee harde schoten van zijn voet stopte doel man Van der Wint in de tweede helft op uitstekende wijze, waarmee hij zijn fout, die de Wageningen-gelijkmaker tot gevolg had, weer goed maakte. Na een kort Oostelijk overwicht was het VSV dat de (aanvals-)zaken in handen nam. Na 10 minuten had Verswijveren met een kopbal bijna succes. Doelman Geutjes was reeds geslagen, maar links back Jansen wist erger te voorkomen. VSV kwam echter terug en toen Bouwens jr. even een kans kreeg, loste hij zo'n pittig schot, dat Geutjes volop in actie moest ko men, om zijn doel voor doorboring te be hoeden. De aanvallen van Wageningen sorteer den al bitter weinig effect door het zwakke van de vleugelspelers en midvoor, waar door ze al in eerste opzet tot mislukken gedoemd waren. Alleen Charley v. d Weerdt trachtte een enkele maal leven in de brouwerij te brengen met een ver schot, doch hij kon de juiste hoogte en richting niet vinden. In het middenveld waren Hazeveld en Stijger heer en meester. Daardoor kon VSV het meest in de aanvall blijven. Een door Van der Kuyi genomen vrije trap stopte Geutjes keurig maar na een klein halfuur spelen was een schot van Bouwens jr. hem te machtig (1-0). Na de thee domineerde VSV aanvanke lijk weer sterk, zonder direct tot grote dingen te komen, maar toen Van der Wint na een scliot van Van der Meij even onhandig deed en de stand daardoor gelijk werd (1-1), kwam Wageningen wat meer los. Gelukkig voor VSV echter wist Ver swijveren na goed werk van De Bie met een uitstekend schot Geutjes opnieuw te passeren (2-1). De Oostelijken gaven zich echter nog niet gewonnen; vooral hun spil Lolijs gaf het bezielende voorbeeld. Van der Weerdt zag kans een vliegend schot in te zenden dat Van der Wint evenwel meester lijk stopte. Tien minuten voor het einde kwam de overwinning voor VSV uit de bus. Toen stompte de geblesseerde Geutjes de bal na een voorzet van Bouwens jr. mis en De Graaf profiteerde er handig en danbaar van (3-1). VOETBALLER BRAK BEEN. Steven van Marle, de oud-Go Ahead-speler, heeft Zondagmiddag bij de eerste keer. dat hij voor de Deventer club Roda in de wedstrijd tegen Epe uitkwam, weinig geluk gehad. Kort voor rust kwam Van Marle namelijk zo ongeluk kig te vallen, dat hij zijn linkerbeen brak. VOORSTEL INSTELLING LANDENCOM PETITIE AFGEWEZEN. Op de bijeen komst van de Europese commissie van de I.A.A.F. in Brussel heeft de bekende Franse athletiekdeskundige en journalist Gaston Meyer een plan ingediend voor een compe titie tussen landen om de Europabeker. De Europese commissie heeft dit initiatief af gewezen.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 5