Mutaties Dienst Publieke Werken va r Franken 's Boterletters Predikbeurten Geen wedstrijden door K.N.V.B. afgelast Franse Litteratuur Bloemendaal Lisse Bennebroek Hillegom SLOT DEFECT? Heemstede Aalsmeer Radio Moors Haarlemmermeer Hoofddorp ZATERDAG 29 NOVEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Schaken Sterke hoofdgroep in Hoogoven-tournooi Aquariumvereniging „De Lis" Pluimvee- en konijnensportvereniging Contactavond hengelaars Wie WINTERSPORT zegt... zegt ZWITSERLAND! Vlieg weg van regen en mist... naar zonneschijn en sneeuw! Drie honderdjarigen bij de P.T.T. Vierduizend Aalsmeerders zagen reeds bloemenrevue met zuivere amandelspijs gevuld p zonder enige bijmenging TO* Bazar fanfare „Excelsior" „Dc zonen der musketiers" (Cinema Pal a c e). De heroïeke romantiek der vier musketiers, waaraan de glorie van Douglas F a ia~ banks even onverbrekelijk verbonden is als de schittering van het intrigerende Franse hof, herleeft in deze füift, 'die1 teruig.grijpt naar de heldendaden van Athos, Porthos, Aramis en d'Artagnan. Het zijn hun nakomelingen, die gegrepen worden door dezelfde idealen als hun va ders indertijd en de degen aangorden om hun koningin ter zijde te staan tegen de vijand, De vier beleven talloze avonturen en die doen in geen enkel opzicht onder voor d'e belevenissen van hun voorzaten. De vijanden die zij te bestrijden krijgen zijn even vals als vroeger en de meisjes die zij veroveren even mooi. Een van hen echter valt uit de toon, wanneer men ver gelijkingen met het illustere viertal vain vroeger gaat trekken, want deze is een zij. Een meisje, die de roem van haar vader voortzet en als een man weet om te gaan met de clegen en de intrige. Met zin voor boeiende, kleurrijke beel den en met gevoeligheid voor de romanti sche fantasie kan men deze film waar deren. Een interessant voorprogramma leidt dit epos in. J. L. Jolson sings again (Minerva). De tweede film over het leven van de eens zo beroemde Amerikaanse zanger Al Jolson, bracht hem in de Verenigde Staten ineens weer op het eerste plan. Al Jolson, die min of meer in het vergeetboek was geraakt, kon aan het vervolg van zijn schitterende carrière beginnen. Deze rolprent vertelt over de laatste jaren van de nog niet zo lang geleden overleden zanger. Van zijn op treden bij de troepen, die hij als eerste Amerikaanse artist wat afleiding bracht, van zijn instortingen, zijn opleving, zijn grote liefde voor het vak, en van zijn tweede huwelijk. Het is een film die tal van oude bekende liedjes, zoals „Mamrqy" en „Sonny boy" doet herleven. Jolson sings again is een aantrekkelijke film geworden. „Verboden jungle" (Lux or). De ge broeders Eichhorn hebben in de wouden van Brazilië, Bolivia en Peru een film ge maakt, waarin zij de verschrikkingen, die een dichtbevolkte wildernis voor mensen uit de geciviliseerde wereld in petto heeft, hoog hebben opgetast. Het verhaal gaat over een van de overlevenden van een zekere expeditie Scott en Emerson, die na jaren gelokt door een gouden Incabeeld je, dat hij daar weet naar dit gebied te rugkeert. Hij treft bij een stam, die hij zich te vriend heeft gemaakt, een vroegere tochtgenote aan, die is opgegroeid tot een meisje, waar hij ogenblikkelijk verliefd op wordt. Maar de weg naar beider geluk moet persé langs het gouden Incabeeld voeren, dat bewaakt wordt door een stam, welke alleen bij de gedachte aan blanken al slag en steekwapens opheft. We zullen u maar niet vertellen, wat de jonggelieven allemaal beleven, het te zien is al zenuwslopend ge noeg. Maar het is bemoedigend voor het menselijk ras om steeds duidelijker gewaar te wprden, hoe zij zegevieren over veer krachtige pythons, over visscholen, die de gewoonte hebben om levende wezens in enkele seconden tot op het geraamte te nut tigen, over krokodillen (u weet wel: die altijd' zo rustig aan komen zwemmen) en over nog veel meer grimmige en griezelige oerwoudbewoners. H. B. „Twee vrouwen" (L i d o). - Deze Frans-. „sprekende" Zweedse rolprent is een goed bedoelde maar niet alleszins ovërtuigende variant op het genre onderwereld-films, waarin de Fransen kort voor de oorlog uitblonken. Alles draait hier om een vrouw-met-een Verleden, die haar rijke en liefhebbende ega niet durft opbiechten dat zij vroeger „gezeten" heeft en die des wege door een stel louche lieden op ge wetenloze wijze gechanteerd wordt met een bijna noodlottige afloop. Jammer dat men zich hier en daar ver liest in melodramatische aandikkingen. Wij zien als de belaagde onschuld, in het begin van de film, een weesmeisje, dal door haar onmenselijke stiefouders in de armen van een marqué gedreven wordt, de schurk neervelt met een gereedstaande drankfles, hetgeen haar in de gevangenis doet belanden. Na haar stx-aftijd raakt zij in allerlei dubieuze gelegenheden verzeild goed getroffen is de sfeer van de sme rige „bistro's" met hun griezelig-obscene kroegtypen uit welk verdorven milieu zij nog net op tijd gered wordt door haar huwelijk met de reeds genoemde rijkaard. Dan komt de chantage door een ex-celge- note en haar vrienden, de argwaan en ver vreemding van haar echtgenoot en ten slotte de climax annex happy ending. H. C. „Guerilla op de Philippijnen" (City) Drenkelingen van een tot zinken gebrach te Amerikaanse kruiser belanden op de Philippijnen. Met een prauw trachten zij Australië te bereiken, maar op de derde dag van hun tocht slaat het vaartuig reeds om. Zij weten echter weer aan land te ko men. Een kolonel geeft hun order een gueril- labende op gen der eilanden te organise ren. Tevens moeten zij trachten belangrij ke berichten over de Japanse vloot in handen te krijgen. Na enkele schietpartijen tussen deze hel den en brullende Japanners gelukt dit. Een jonge planters-weduwe, die de guerilla- shijders op alle mogelijke manieren helpri wordt verliefd op de aanvoerder van dc troep (Tyrone Power) en aan het slot van deze technicolor-film is een ieder aanwe zig bij de grootse intocht van MacArthur. H.d.G. Frans Hals: Het theater is wegens wintervacantie gesloten. „Spoken" (Spaarne.) Als een ver frissend bad tussen het stof en de kruit damp van de Westerns door overvalt deze grappige film, waarin Hans Moser zijn grollen produceert, de toeschouwer. Deze Duitse komiek, die in het verhaal op een parfumfabriek werkt, wordt geboeid door een bijzonder prettig odeurtje. Hij volgt de dame, die het verspreidt en komt op een slot, waar twee jongelieden een verras send procédé voor de parfumbereiding heb ben uitgevonden. Hij is niet de enige, die dit heeft geroken, maar ook de dochter van een Zwitserse parfumfabrikant jaagt voor haar vader op het recept. Het algemeen jachtterrein is het slot, waar de geïnte resseerden elkaar op allerlei manieren het recept betwisten. De omstandigheid, dat ze in een slot zijn, brengt hen allen op het idee te gaan spoken. De warboel, die hierdoor ontstaat is allervermakelijkst en de ontkno ping ervan niet minder. Behalve Hans Moser ziet men ook Rudolf Bernhard en Lucie Engliscli in deze film optreden. H. B. „Marva's Ahoi" (Rembrandt). Drie charmante Amerikaanse meisjes ne men uit teleurstelling over haar ervarin gen op amoureus gebied dienst bij d'e ma rine. De ene is Esther Williams, die uit de trouwzaal wegloopt naar een opleidings kamp voor marva's, de tweede is Joan Evans, die eveneens op het allerlaatste ogenblik weigert in het huwelijksbootje te stappen en de derde, Vivian Blaine, gaat naar de marine om daar haar geliefde ma troos op te zoeken. U krijgt de belevenis sen van dit drietal uitvoerig voorgezet in een amusant verhaal, dat er voor een be langrijk deel op berekend is, Esther Wil liams zowel in marva-uniform als in bad pak op haar voordeligst te doen uitkomen. En daarom begrijpen wij eerlijk gezegd de schaarse mannen in het opleidingskamp niet, die al dit schoons volgens het scenario blijkbaar hardnekkig moeten negeren, be halve dan een oude loodgieter, die voor Esther natuurlijk geen partij is. Behalve door de fraaie technicolor contouren van de marva's te water en te land worden oog en oor ook gestreeld door aardige liedjes van de vijf Marco-Sisters en van Billy Eckstine, welke het tegen de achtergrond van meeslepende orkestmuziek heel aardig doen. S. K. De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond deelt mede, dat er geen aanleiding is over te gaan tot algehele afgelasting van het wed- strijdorogramma voor Zondag dertig Novem ber. De keuring van de terreinen wordt der halve aan de consuls overgelaten. Voor het van zes tot en met achttien Ja nuari aanstaande in Beverwijk te houden vijftiende Hoogovenschaaktournooi is de internationale hoofdgroep als volgt samen gesteld: dr. Euwe, Kramer, Cortleve'r, Donner (allen Nederland), O'Kelly de Galway (Bel gië, Rossolimo (Frankrijk), Toran (Span je). Heidenfeld (Zuid-Afrika) en Trott 'Engeland). Waarschijnlijk zal ook de Ne derlander Van der Tol in deze groep uit komen. Jean Dutourd: Au bon Beurre (éd. Gallimard. Paris). Enige jaren geleden heb ik een boek van Jean Dutourd niet kunnen uitlezen, we gens zijn prikkelende toon van hinderlijke zelfgenoegzaamheid en zijn onuitstaanbaar aanmatigend sarcasme. De door deze her innering opgewekte tegenzin, wa-armee ik Dutourd's niéuwe roman ,,Au bon Beurre" begon Je lezen, sloeg echter al tva elfkéfë* bladzijden in gespannen en geamuseerde aandacht om. Zeker, het voorwoord toont nog behalve zelfingenomenheid, een scherp dit ké?r geen litteraire Goden sparend sarcasme', maar in dé roman zelf is dit verzacht tot ironie én soms verdiept tot hu mor. De jonge auteur (geboren in 1920) toont zelfs een mild begrip voor zijn held, een lid van een d'er weinige groepen, die succesvol uit de jongste oorlog tevoor schijn zijn getreden: les crémiers, de boter-, kaas- en melkleveranciers. De rijk geworden erémier, of, zoals de Fransen thans zeggen, de ..B.O.F." (beurre, oeufs, fromages) is eigenlük het symbool van allen, die zich in 1940-1945 wisten „aan te passen" aan de omstandigheden, die hetgeen gebeurde niet zo onredelijk vonden, mits men zo verstandig was zich er voordelig door heen te slaan, die Pétain de ware Fransman vonden, maar toch tij dig voor een alibi in het verzet zorgden. Met de juiste dosering caricatuur en leu gen om de waarheid aanvaardbaar te ma ken verhaalt de schrijver de opgang van Charles-Hubert Poissonard, erémier, rué Pandolphe, Paris en zijn vrouw Julie, die in 1940 een bescheiden winkeltje ,.Au bon Beurre" dreven en in 1950 zeven en veer tig millioen bezaten plus een schoonzoon kamerlid. (Le député, e'est le marquis du XXe siècle). Om dai succes te bereiken heeft Charles-Hubert alleen maar tijdig het ogenblik voorzien, waarop de klant, van koning, bedelende hond zou worden. Neen, onze erémier was geen geniaal koop man, hij bestudeerde geen marktanalyses of statistieken: hij vormde alleen maar domweg voorraden van wat schaars zou worden. En hij deed dat met een ontwa penend gebrek aan gewetensbezwaren en een egoïsme, dat monsterlijk van argeloos heid is. Dutourd schildert deze crémiers en hun klanten door hun gesprekken, hun gedra gingen en door hun wijsheidsuitingen, die enerzijds berusten op de toen heersende slogans, anderzijds op een afschuwelijk egoïsme. Zijn roman is een levendige ze denschildering geworden, die de lezer her haaldelijk vermaakt, hoewel de tableaux in wezen allesbehalve lachwekkend zijn. Wie een van de vele aspecten van het Frankrijk van 1940-1945 wil leren kennen, vindt in Au bon beurre een van de koste lijkste middelen daartoe. De tegenfiguur, de intellectueel Lécuyer. is minder goed uit. de verf gekomen. Wat hem overkomt is meer aan zijn individuele geestesgesteldheid te wijten dan aan het feit, dat hij een intellectueel is en geen B.O.F.-mentaliteit bezit. Zonder dat de schrijver wil moraliseren drukken de woorden „Mon fils sera erémier". waar mee Lécuyer het boek besluit, wel zeer schrijnend de ontgoocheling uit over wat de oorlog opgeleverd heeft. „Au bon Beurre" zal waarschijnlijk een behoorlijk aantal stemmen krijgen bij de a.s. Prix, tenzij de juries vrezen dooir een bekroning te zeer de aandacht te vestigen op een niet al te fraaie kant van het leven in Frankrijk tijdens 1940-1945. De Fransen hebben nu eenmaal de ge woonte de toestanden in hun land openliik te critiseren of belachelijk te maken. Zij hangen hun was altijd vlak voor de ven sters van hun buren. Deze buren zouden er echter verkeerd aan.doen te menen, dat die was, waar dan toch zo een frisse wind doorheen kan waaien, smoezeliger zou zijn dan die hunne, die zij angstvallig verborgen houden op hun muffe zolder. Het verschijnsel „B.O F." is zeker niet binnen bepaalde grenzen opgesloten. S.E. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd van enige personeels leden bij de dienst van Publieke Werken te Bloemendaal werd in de vacature voor zien door de benoeming als technisch amb tenaar van de heer F. A. Buhrmann te Am sterdam en van de heer T. llarkema te Bolsward als parkwachter in het Bloemen- daalse bos, tevens belast met de verzorging van de hertenkamp. Beide functionarissen zullen op 1 December bij de gemeente Bloe mendaal in dienst treden. De heer Buhrman komt naar Bloemen daal, omdat de heer D. de Vos, laatstelijk technisch ambtenaar eerste klasse, de dienst van Publieke Werken gaat verlaten. De heer De Vos was sinds Januari 1920 in gemeentedienst, oorspronkelijk voor land meetkundige werkzaamheden, doch in zijn latere functie was hij speciaal belast met het toezicht op het onderhoud der gebou wen. Nadat de burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex, reeds Donderdagmorgen op het raadhuis afscheid had genomen van de ambtenaar, die gedurende ruim dertig jaar zijn beste krachten in dienst van de gemeente Bloemendaal stelde, werd Vrij dagmiddag in intieme kring afscheid van hem genomen in het gebouw van Publieke Werken door de ambtenaren van deze dienst. Verschillende sprekers hebben daarbij het woord gevoerd. De directeur van deze tak van dienst, de heer IJ. E. Dijkstra, heeft er op gewezen, hoe de heer De Vos de gehele op- en uitbouw van de gemeente heeft medegemaakt. Verschei dene uitbreidingsplannen immers werden in zijn ambtsperiode een voldongen feit. Bloemendaal werd in die dertig jaar van plattelands- tot een welvarende forensen gemeente. Voor de prettige samenwerking werd de heer De Vos vervolgens dank gebracht door de heren Ch. Lebeau als oudste collega J. Th. van Steenwijk en J. B. Klein Poelhuis. De scheidende ambtenaar ontving van zijn collegas een aandenken, waarvoor hij hen hartelijk heeft dank gezegd. Van het raadhuis waren aanwezig mejuffrouw A. M. Voetelink en mr. F. F. Lindeman. Parkwachters Gedurende vele jaren heeft de heer W. A. van Ooyen met liefde de hertenkamp en de dieren verzorgd. Toen hij op 1 Augustus 1951 met pensioen ging, werd hij opgevolgd door de heer H. Aartsen. Maar deze op volging duurde slechts kort, want ook de heer Aartsen bereikte spoedig de pensioen gerechtigde leeftijd en verliet de gemeente dienst op 1 October j.l., na in September 65 jaar te zijn geworden. In de afgelopen twee maanden werd de verzorging van dé hertenkamp waarge nomen door de heer H. Wijgeres, doch dit zal op aanstaande Dinsdag zijn afgelopen, De Aquariumvereniging „De Lis" kwam in ledenvergadering bijeen in „De Witte Zwaan" onder voorzitterschap van de heer B. Keijzer. De heer F. Bos sprak over „Aqua riumverzekering" waarin hij opmerkte dat het thans ook mogelijk is het aquarium tegen een speciaal tarief te doen verzekeren. Daar na volgde een bespreking over de te houden tentoonstelling. Na de pauze hield de heer M. de Koning een inleiding over „Inheemse vissen", waarna een gedachtenwisseling volgde. De pluimvee- en konijnen sportvereniging „Lisse en Omstreken", hield in de zaal De Taveerne een ledenvergadering onder voor zitterschap van de heer N. J. Dol. Besproken werd het vraagprogramma van de tentoon stelling die le Boskoop gehouden wordt, waaraan ook de Lissers zullen deelnemen. Vervolgens bracht de heer Dol verslag uit van zijn bezoek aan de tentoonstelling van Ornitophilia te Utrecht. Ou 8 December zal voor leden en belangstellenden vertoond worden de film „Pluimvee voor de lens". Besloten werd een ere-prijs te schenken aan de postduivenvereniging „De Luchtklievers" voor de kinnenkort te houden tentoon stelling. De Nederlandse Hengelaarsbond hield in de Taveerne een contactavond, waarvoor vele hengelaars belangstelling toonden. De avond stond onder leiding van de heer C. Hendriks. Nadat enkele films over de visserij waren vertoond sprak de heer De Wit over de hengelsport. Daarbij herinnerde hij aan de maatregelen ter bescherming van de vis stand, aan het verkrijgen van vergunningen en aan de juiste maten van de vis. Tenslotte gaf spreker nog een toelichting op de nieuwe viswet. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt a.s. Zondag waargenomen door dr. A. J. Duijmaer van Twist, Herenweg 295, tel. 3453. wanneer de heer Harkema zich aan dit werk gaat wijden. Tenslotte zal de heer H. Hendriks te Haarlem per eind December met pensioen gaan. De heer Hendriks is straatmaker en behoort eveneens tot de oud-gedienden. Sinds Mei 1921 is hij in vaste dienst bij de gemeente Bloemendaal. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, Bloemendaal, tele foon 23449. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Platanenlaan 10, Bloemendaal, telefoon 25769, b. g. g. 10920. De Zondags-, avond- en nachtidenst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 6 December verzorgd alleen in spoedeisende gevallen door de Elswout Apotheek (drs. A. P. W: van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, tlefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. ADVERTENTIE omdat Zwitserland niet te overtreffen is in zonnige winterpracht, ideale skivelden. technische installaties voor de wintersport en de prettige sfeer in intieme hotels en pensions. Thans méér deviezen, dus méér mogelijkheden Hofelarrangemenien voor iedere beurs Goedkope winiersporlabonnemeriten (nu ook in guldens betaalbaar), Inlichtingen en prospectussen bij de erkende reisbureaux en het Nationaal Zwitsers Verkeersbureau, Koningsplein 11A'dam Laat het aan de oyer U er vlug en comfortabel h' en te brengen. Inlichtingen en boekingen bij de erkende reisbureaux en hot Nationaal Zwitsers Verkeersbureau, Koningsplein 11, Amsterdam ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 30 November waargenomen door dr. G. Man schot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 430. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Johanna Maria Theodora, d. van B. J. van Roode en B. M. Uilenhoed; Bernadetta Maria Catharina, d. van H. Zwart en J. Kops; Johanna Bernarda Maria, d. van H. C. Adamse en J. Th. Hoogenstein; Rober- tus, z. van C. M. Seijsener en Th. J. Asper van Dongen; Nelly Helena, d. van H. G. Hijl- kema en N. Veldhuyzen van Zanten; Maria Petronella Jacoba Francisca, d. van J. Weijers en M. F. A. Beijsens. GEHUWD: B. F. Lommerse en J. P. Broek hof; B. Akkerman en T. M. van Rooden; H. Aangeenbrug en H. R. G. Wisse: E. Planting en H. Feenstra; J. Salier en A. Bons. OVERLEDEN: H. HeemskerkKuipers, 71 j., Kennemerbeekweg 12. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST'' LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Op 1 December bestaan behalve de Rijkstelegrafie de Centrale Werkplaats der Telegrafie en Telefonie en de Centrale Magazijndienst van het Staatsbedrijf der P.T.T. honderd jaar Het eeuwfeest va.n de Rijkstelegraaf is in de afgelopen zomer maanden gevierd. De jubilea van de C. W. P. en de C. M. G. Z. D., zoals deze instellingen bij de P.T.T. worden aangeduid, worden gevierd met feestavonden voor leden van het totaal duizend man tellende personeel. Voor het hoofd van de C. W. P., de hoofdingenieur H. J. Wessels, is de eerste December ook nog in ander opzicht een gedenkwaardige dag: hij is dan veertig jaar iaar in dienst bij de P.T.T. Het lioofö van de poli'" e afdeling van het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken, Sven Werner Dahlman, is Vrijdag be noemd tot Zweéds gezant in Den Haag. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 30 November waargenomen door dr. J. Leijendecker, Raadhuisplein 9, tel. 38103 en dr. J. J. v. Luin, Bronsteeweg 76, tel. 34445. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673. Geopende Apotheek, ingaande Zaterdag 18 uur. Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197, Aerdenhout Apotheek, Zandvoort- selaan 164, tel. 26772. Conjunctuur bevordert goede stemming Het is reeds een hele week feest in het bloemendorp Aalsmeer. Want op onge kend eensgezinde wijze wordt daar het veertigjarig bestaan der beide bloemen veilingen gevierd. Uit de omtrek trekken velen voornamelijk uit de Haarlemmer meer avond aan avond naar dat unieke stukje bloemenland. Het begon een week geleden reeds, toen in een schitterend met bloemen versierde veilinghal van de C.A.V. de jubilerende besturen recipi eerden. Zaterdagavond volgde de herdenkings avond, die de C.A.V. organiseerde voor ruim tweeduizend bij haar veilingwerk betrokken personen. Helaas is deze avond niet in alle opzichten geworden wat de organisatoren er zich van hadden voorge steld, daar een paar honderd mensen op luidruchtige wijze hun 'afkeuring van het die avond gebodene te kennen gaven. Ook voor het Nederlandse Kamerkoor, dat on der leiding van Felix de Nobel concer- tegerde, en voor „Alma Musica", dat eveneens optrad, was deze gang van za ken niet prettig. Velen konden door het geroezemoes en de veel te massale ac- coustiek in de zaal niets horen van het prachtige programma. Gelukkig bleek achteraf, dat de ontstemming over de avond slechts bij een klein deel der bezoe kers tot uitbarsting kwam en kan Aals meer, ondanks alles, terugzien op een waardige herdenking van he' C.A.V - jubileum. Hei ene feest na het andere volgde, want Maandag zette de veiling „Bloe- ADVERTENT1E menlust" haar feestviering in met de eer ste opvoering van een rijk en overdadig met bloemen gemonteerde revue. Reeds zagen vierduizend Aalsmeerders deze unieke prestaties van Aalsmeerse ama- teursgroepen en nog tweeduizend zullen volgen, want tot Woensdag duren de op voeringen voort. En men zal zo nodig nog langer draaien. Ondertussen helpen natuur en con junctuur de bloemennandel der Aals meerders slagen. Want de export kan on verminderd voortgang vinden en de grote vraag naar bloemen brengt de kwekers, daar in verband met het koude weer de aanvoer niet zo groot als anders kan zijn, goede besommingen. Het ziet er niet naar uit dat de prijzen op de veiling zullen dalen, want December met de haar eigen grote vraag naar bloemen (vooral cycla men, waar een deel der kwekers zich dan ook in specialiseert) zal de prijzen zeer zeker doen stijgen. Reden temeer voor de Aalsmeerders om de zorgen een week aan de kant te laten en van harte het feest der veilingen te vieren. ADVERTENTIE van ouds bekend - Tel 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten in de Haarlemmermeer zijn voor Zondag 30 November als volgt ge regeld: Hoofddorp: dr. J. Bult. Nieuw Vennep: dr. A. v. Haeringen. Halfweg/Zwanenburg: dr. G. Rijnders. RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Haarlemmermeer z.al Donderdagmiddag 4 December een openbare vergadering houden ten raadhuize te Hoofd dorp. BUURTVERENIGING „DE CRUQUIUS" Het St. Nicolaasfeest dat jaarlijks wordt voorbereid door de buurtvereniging „De Cru- quius" zal worden gehouden op Woensdag 3 December, in restaurant „Sportpark" te Heemstede. SUCCES VOOR O.K.G. TE NIEUW-VENNEP Het dubbelmannenkwartet „Onderling Kunstgenot" (O.K.G.) te Nieuw Vennep heeft op een zangconcours te Rotterdam een tweede prijs behaald. BURGERT,IJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Johanna, d. van W. v. Dongen en J. Groeneweg; Philippus Jacobus Johan nes Maria, z. van P. J. J. Haaker en H. M. Huesken: Simon Cornells, z. van C. v. Vel den en F. Lagrouw; Geertruida Maria Mag- dalena, d. van H. A. v. Nieuwburg en A. G. v. d. Laan; Annemarie Jikke, d. van A. Kran sen en K. Modijefsky; Koen, z. van J. Gou- driaan en A. Groenewoud: Francijna Adria- na, d. van F. W. Rijlaarsdam en F. A. v. Damme: Johanna, d. van C. de Bruin en B. C. C. Waasdorp; Jan, z. van J. Verbeek en H. Schinpers; Gerard Jan. z. van G. P. Bar- ten en N. Verbeek: -Tohanna Agnes Maria, d. van G. A. Straathof en -T. M. v. d. Eist. ONDERTROUWD: J. B. N. van Diemen en A. van der Veldt. GETROUWD: W. J. Dickhoff en A. M. Reekers; C. van Noord en T. Reurekas: A. Cardol en L. L. Verhoeven; C. Leegwater en S. van de Panne. OVERLEDEN: Maria Dorothea Jacoba Hendrica. 1 d., d. van J. Clemens en H. J. Logeer; Antonia Adriana Bax. 64 i., wed van G. Camnhorst.; Leendert Barendregt, 81 j., e. van M. v. Driel; Johanna Cornelia Maria Peters. 66 j., wed. van C. T. van Velsen: Aart van Tooren, 70 j., wedn. van L. P. J. Broek huizen. Kosten nocl moeite zijn gespaard om de bazar ten bate van het Hoofddorpse Fanfare corps Excelsior een feestelijk aanzien te geven. Het is te verwachten dat de toeloop in de komende dagen groot zal zijn. De bazar die wordt gehouden in hotel „De Beurs", is ge opend door de voorzitter E. Kolkman. Het fanfarecorps is een onmisbare schakel in het dorpsleven, zeide deze en het is daar om noodzakelijk de instandhouding te helpen bevorderen. Grote voldoening schenkt het het bestuur dat zo velen hun medewerking aan het tot stand brengen van deze bazar hebben gegeven. Er zijn nieuwe instrumenten nodig en daarvoor ontbreken de gelden. Reeds de eerste avond was de belangstel ling, niettegenstaaande de weersomstandig heden, zeer groot. De voetbalvereniging ETO heeft als eerste vereniging een bijdrage toe gezegd met de verwachting dat meer orga nisaties het voorbeeld zullen volgen. ADVERTENTIE A U T O R IJL E S bij v d. Z E E betekent P 13 B E W S OKé Telcf. 17355 ZONDAG 30 NOVEMBER 1952 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Gr. Markt. 10; Ds. Saraber, Zandvrt. 7: Dr. M. v. d. Voet, v. Schoten. N.we Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. A. J. Rasker. Noorder- kerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. S. H. J. Voors 7: Dr. A. J. Rasker. Oosterkerk, Zo- merkade. 10: Ds. J. Bronsgeest. Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Ds. G. J. Waardenburg. 4.30: Padvindersdienst. 7: Ds. E. Pot, H. Avondmaal. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Mr. J. I-I. Ekering. 10.45: Ds. B. van Gelder. Diacones- senhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. C. Eerhard, van Hillegom. Jeugdkapel: Noord. Molenaerstraat 10.30: J. E. van Epen; Oost, Zomerkade 10: Wika Timmer. West, Leidse- straat 10: A. v. d. Hoeff. Centrum, O. Groen markt 10: N. Desjardijn. Ver. van Vrijz. Her vormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. D, A. Werner, van Driebergen. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10.30: Pasteur J F. Baudraz. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Vroegindewey, Huizen. Stads Evan gelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: J. Hoeken dijk, Heemstede. 7.30: Is. Kuijper, Amers foort. Woensdag 8: Gemeenschapsavond. 2: Meisjesclub. Zuiderkapel, Zuiderstr. 15 10: Dhr. Joh. v. Oostveen, Evangelist te Voor burg. 5: Dhr. Th. Dikkes, Evangelist te Lei den. 8: Jeugdsamenkomst o. 1. v. K. Esmeyer Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. Schutz Hosiannadienst. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 5: Evang. A. van Gent, uit Arnhem. Evangelisatiedienst met koorzang. O. R. G. Centrum, Westerhout- park 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. J. A. Roskam, te Ede. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Oosterbaan» Jeugddien sten. Peuzelaarsteeg 10.30: Dhr. H. Vogele- sang. Haarlem-N. geen dienst. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Wilheiminakerk 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A.. van Arkel. Zuid-Oosterkerk 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Kerk Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Ger. Ge meente. Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Dhr. A. F. Honkoop, van 's Gravenhage. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 4: Ds. W. A. Zijlema, Nieuweroord. Don derdag 7.30: Ds. P. v. d. Bijl. Driebergen. Baptiste Gemeente, geb. H. J. M. V., Lange Margarethastr. 13. 10 en 5: Ds. T. Jansen. 11.30: Zondagsschool. 8: Jeugdsamenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken) Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Jac. v. Ruysdaellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Gem. des Heeren. Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gem. Gods, Parkiaan 21. 4: Sa menkomst. Zevendedags-Baptisten Gemeen te, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Predi king. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstr. 6 Tedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Evangelisatie „Im- manuël", Bakenessergracht 65. 19.45: Bid stond. 20: Brigadier B. Haas. Christen-Ge loofsgemeenschap, geb. Rosehaghe, Hoof- manstraat. 10: Samenkomst. 8: Samenkomst Garenkokerskade 27. Woensdag 8: Bidstond Garenkokerskade 27. Iedere Zaterdag 8: Jeugdsamenkomst, Benkoelenslr. 28. Pink ster Evangelisatie. Ged. Oude Gracht 47. 10: Prediking. 7: Bijzondere Jeugddienst o. 1. v. A. van Polen. Den Haag. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11,15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nas- sauplein 8. 11: Dienst. Theologiseh-Philoso- fische beschouwingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, Den Haag. Pinkster Gemeente, Nieuwe Kruisstraat 41 10 en 7.30: E. Schuurman. Donderdag 7.45: Bijbellezing en Bidstond. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Eredienst met H. Avondmaal en Preek. 19: Avond- evangelisatiesamenkomst. Dinsdag 20: Da- mesbijbelklas. Donderdag 20: Bijbelstudie voor allen. Bijbellezing, Parklaan 21. Don derdag 8: K. Rozendal. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk 10: Ds. G. Koch. Immanuëikerk. 10: Dr. M. v. d. Voet. 7: Ds. G. J. Waardenburg. Ned. Prot. Bond, geb. Berkenstraat 10.10.30: Mej. L. A. v. d. Voort Stichting tot verbreiding van het Evangelie „Petra", Noorderkapel Minahassastr. Woens dag 7.45: Zangdienst. 8: J. Sevensma, v. Am sterdam. Geref. Kerk, Noord-Sehoterkerk. 9 en 10.30: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 9: Ds. J. W. v. d. Gronden. 5.30: Ds. W. A. Zijlema Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Ad- ventssamenkomst. 8: Verlossingssamenkomst Kapiteins v. d. Woude. 7: Openlucht Soen- daplein. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Adr. Oskamp. 19: Ds. R. H. Oldeman. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30 en 19: Ds. F. R. A. Henkels Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. H. v. d. Veer. Hv., Deventer. Meer en Bos, Kapel Irene. 10: Ds. J. A. de Klerk. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. A. Bos, Leger- pred. Camplaan 10: Ds. B. A. Bos. 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds; M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.15: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel, 11-15 jaar Wijkgebouw „de Stal". Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Dg., Hrl. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel. 11-15 j. Maranatha, Donkerelaan. 11.45: Zondags school; 5 en 6 j. in Kleuterschool. Boslaan; 7-12 j. in Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. W. J. H. Hubeek, Rem. Vlaardingen. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 15.30: Prof. Dr. K. Dijk. van Amster dam. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. Soefi-Beweging, Acacialaan 28. 11: Univ. Eredienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel, 12-16 j. „Irene", Elswoutslaan 1. 12-13: Zondagsschool voor Ramplaankwartier in „Irene", Elswoutslaan I. 10.15: Zondagsschool in Juliana-kwartier in Kon. Wilh. School, ing. Dompvloedslaan. Geref. Kerk. 10.15 en 5: Ds. D. Ringnalda. 9.45 tot 10.10 's morg.: Gemeentezang. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. v. Rhijn, uit Haarlem. 19: Ds. Lagerwey, uit Den Haag (Jeugddienst). Chr. Geref. Kerk 10 en 17: Ds. Sluiter. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. T. J. Kromhout. 11.45: Kinderkerk. 7: Ds. J. Salverda, uit Hoofddorp. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. D. Zwart. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda 7: Ds. G. M. J. Winter, van Rijk. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 3: Ds. M. C. Don. Ab- benes. 9.30: Ds. M. C. Don. 3: Ds. J. A. v. Boven, Bethel-Kapel 9.30: Ds. Dönszelman, van A'dam. 7: Ds. Mr. G. A, Alma, van A'dam Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. A. C. Brörens. 5: Ds. Mr. G. A. Alma, v. Am sterdam, Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. „De Kapel" 7: Dhr. W. F. van der Staat, Vicaris. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat, 9, 10.30 en 7: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru. 7: Prof. Dr. W. C. van Unnik, van Utrecht. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Hei- dinga, van Haarlem. Geref. Kerk, Juliana- weg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeensehapsbond, geb. „Ons Huis". Dins dag 8: Joh. H. van Oostveen. Evang. te Voorburg. Pinkster Evangelisatie, Brugstr. 17. Vrijdag 8: Samenkomst. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. Ter Laak Poot, uit Amsterdam. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. de Haas, uit Voorburg. Geref. Kerk, 10: Dr. Th. Ruijs. H. Avondmaal. 5: Dezelfde. H. Av. en Nabetrachting. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 13