HET IDEALE GESCHENK Welsh willen een natie zijn en hun kans ligt in Europa voor StWcolaas en Kerstmis vöiiKiifimenaede Kort en bondig Zandvóort Heemstede Haarlemmermeer WOLLEN HEREN VESTEN Hillegom 7 Zandvoortse jeugd vierde St. Nicolaasfeest Ouderavond Julianaschool Concert in Hervormde Kerk Automobilist reed na aanrijding door Ijsbaan binnenkort open Wijziging in de winkel sluitingsverordening Burgerlijke Stand van Haarlem Plannen nieuw dorpsplein in Zwanenburg Proefstation voor bloemisterij Ds. Ghr. Berhard met emeritaat Hoofdbesteller Van Delden hartelijk gehuldigd DINSDAG 2 DECEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCIIE COURANT De jeugd van de Zandvoortse scholen heeft Maandag in theater Monopole het Sint Nicolaasfeest gevierd. Het begon des morgens met de leerlin gen van de laagste klassen der scholen. Zij waren om half negen door Sint en zijn knecht, gezeten in een open auto, van school gehaald. In Monopole liet de Sint vermaningen horen en bracht lof aan daarvoor in aanmerking komende kinde ren. De jeugd werd onthaald op een zéér geslaagde voorstelling van een marionet ten-theater. Daarna volgden van elf uur af tot half één de leerlingen der kleuter scholen. Des middags waren de kinderen van de derde en vierde klassen aan de beurt en des avonds Van half acht tot ruim negen uur de leerlingen der hoogste klassen en van de U.L.O.-school. Onder groot enthou siasme werd opgevoerd een „costuum- stuk", „De ring van de hertog" geschreven door de heer Cannegieter en ingestudeerd door onderwijzend personeel van alle Zand voortse scholen. De uitvoeringen slaagden buitengewoon. Aankleding en toneelverzor ging waren voortreffelijk. Op het toneel zag men o.a. de heren v. d. Waals, hoofd van de U.L.O.-school en Werkhoven, gepensionneerd hoofd der Karei Doormanschool, die tot de oprichters behoorden van de Zandvoortse toneelver eniging „De Phoenix" en vroeger actieve werkende leden waren. Beiden hadden nog niets van hun oude toneelroutine ingeboet. Het bestuur vgn de Julianaschool aan de Brederodestraat heeft een ouderavond uit geschreven in het schoolgebouw op Dins dag 9 December. De heer W. F. Jansen, ambtenaar van het bureau voor beroepskeuze te Haarlem, zal een causerie houden over „School en be roepskeuze in deze tijd." Daarna zal er ge legenheid zijn tot het bezichtigen van het schoolwerk. Het Kerkkoor der Ned. Hervormde kerk zal onder leiding van de heer H. Does op Zon dag 21 December een kerkmuziekavond verzorgen. Behalve werken van Buxtehude en Handel zullen gedeelten u'it het Weih- nachtsoratorium van Joh. Seb. Bach ten gehore worden gebracht. Mevrouw To DeesKion, sopraan, verleent medewer king. Het strijkorkest „Die Haerlemsche Musyckcamer", en een organist zullen de zang begeleiden. Maandagavond ruim acht uur vond men aan de westelijke zijn van de Herenweg te Heemstede, ter hoogte van het wandelbos Groenendaal, de zevenendertigjarige Van der K. uit Bennebroek ernstig gewond liggen. Vijftien meter verder lag een zwaar bescha digde fiets. De gewonde had een hersen schudding opgelopen en ernstige inwendige kneuzingen. Hij is per ziekenauto naar de Maria-stichting te Haarlem overgebracht. Vanmorgen was zijn toestand iets verbeterd. Hoe het ongeluk gebeurd is heeft men niet kunnen vaststellen. Vermoed wordt, dat Van der K. toen hij in de richting Benne broek reed, door een achterop komende auto is aangereden. De automobilist is doorge reden, zonder enige aandacht aan de gewon de te besteden. Getuigen van het ongeluk wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de Heem- steedse politie, Raadhuisstraat. Naar de secretaris van de ijsvereniging ..De Volharding" ons mededeelt is de kans zeer groot dat indien de vorst aanhoudt de ijsbaan binnen enkele dagen kan worden geopend. B. en W. stellen voor in de winkclslui- tingsverordening een bepaling op te ne men, waarbij het verboden is melkwinkels op Woensdagmiddag na 13 uur geopend te hebben. Voorts wordt voorgesteld te be palen, dat slagerswinkels, gelegen ten zuiden van de Bennebroekerweg, op Maan dag voor 13 uur en slagerswinkels, ge legen ten noorden van de Bennebroeker weg, op Maandag na 13 uur gesloten moeten zijn. ADVERTENTIE RADIO-iN GRA MOFOQNSPEC/A LIST GROOTE HOUTSTRAAT 108 TEUJ0<6 HAARLEM is een mooie Gramofoonplaat. De grootste keuze in normale- en langspeelplaten. Voorts hebben wij een uitgebreide collectie Radio Radio/Gram. - Televisie - ES. gramofoons etc. HAARLEM, 1 December 1952 ONDERTROUWD: 1. Dec., H. J. Graaman en G. J. Lodders. BEVALLEN van een zoon: 28 Nov., J. J Zant—Menks; C. J. OerlemansHeinsen; 29 Nov., A. W. Funckevan Oers; K. W. van Broekhuizen—de Waal; 30 Nov., R. Siepel— Plat; A. Chr. Lourensden Nieuwenboer; A. M. Terstal—Terstal. BEVALLEN van een dochter: 28 Nov., G. Jansen—Villerius; 29 Nov., G. C. Kuijer— Bosch; 29 J. M. J. C. Cramervan Boeckel. OVERLEDEN: 28 Nov., F. Snoek, 73 j., Floresstraat; 29 Nov., J. H. Bergkamp, 84 j„ Maerten van Heemskerkstraat; N. H. M. Scholts, 4 j., Korte Houtstraat; 30 Nov., W. M. Toemen—van den Berg, 79 j., Gasthuis straat. De heer J. van den Boogaard te Am sterdam is eigenaar van een perceel, groot 805 m2, aan de westzijde van de lepenlaan ten zuiden van de Olmenlaan te Zwanen burg. Deze grond heeft in het uitbreidings plan in onderdelen voor Zwanenburg de bestemming van half open bebouwing met woonhuizen en bijbehorende tuinen. In het in bewerking zijnde ontwerp van een nieuw uitbreidingsplan zou de grond even tueel van belang zijn wegens de vorming van een dorpsplein nabij de verlengde Dennenlaan. Enige tijd geleden is het ter rein geveild, doch niet toegewezen. Het hoogste bod bedroeg toen f 5.per c.a. Aanvankelijk wilde de eigenaar alleen voor deze prijs de grond aan de gemeente ver kopen. Na enige besprekingen heeft hij echter verklaard met de prijs van f 3.35 per c.a. genoegen te nemen, mits de kos ten, verbonden aan de veiling, door de gemeente vergoed werden. De kosten heb ben f 414.65 bedragen. De totale koopprijs wordt f 3111,40. B. en W. van Haarlemmermeer delen de gemeenteraad mee, dat de gevraagde koopprijs naar hun mening billijk is. Daar om steilen zij voor op het aanbod in te gaan. B. en W. delen de gemeenteraad mee, dat vooral aan de Zuid-Oostzijde van Haarlemmermeer de bloementeelt een be langrijke bron van inkomsten voor de al daar gevestigde bevolking is. In 1951 werd de totale omzet van de in de ge meente woonachtige kwekers geschat op f 1.800.000. Het ligt voor de hand, dat die kwekers hun voordeel doen met de proe ven die het Proefstation voor de bloe misterij te .Aalsmeer doet. Het bestuur der stichting verzoekt de gemeente Haarlem mermeer een jaarlijkse bijdrage te verle nen. De gemeente Aalsmeer zal de subsi die van f400 per jaar waarschijnlijk ver hogen tot f1000. Gezien het grote belang dat de kwekers uit Haarlemmerméér hebben bij de in standhouding van het proefstation, stellen B. en W. de raad voor met ingang van 1 Januari 1953 jaarlijks een bedrag van f 100 beschikbaar te stellen ten behoeve van de stichting. Voorts stellen B. en W. de raad voor van de gebroeders C. J. en N. G. van der Laan aan te kopen een terrein, groot 5600 vierk. m., gelegen aan de Iepenlaan ten Zuiden van de Olmenlaan. Een gedeelte van de grond is nodig voor de doortrek king van de Dennenlaan van de Olmenlaan af tot aan het Esdoornplein. Voorts kan een ander deel bestemd worden als de plannen tot het maken van een dorpsplein verwezenlijkt zullen worden. De kosten bedragen f 9000. Een deel van de grond is bouwrijp. ADVERTENTIE zonder mouw met mouw Wollen Dersey v.a. ƒ15.90 v a. 23.50 v.a. ƒ32.50 Spaarnwouderstraat 47-80 - Tel. 21392 ADVERTENTIE Zondagochtend werd in de dienst in de Hervormde Kerk door de wnd. scriba van de Kerkeraad een boodschap van ds. Chr. Eerhard voorgelezen, waarin deze mede deelde, dat hij zich in verband met zijn gezondheid genoodzaakt ziet per 1 Mei 1953 met emeritaat te gaan. VARKENSMARKT LEIDEN LEIDEN, 2 December. Aanvoer 191 vette varkens. Notering zware 204—207; lichte 198—204; zouters 185—190; zeugen 170180. Maandagmorgen is hoofdbesteller W. v. Delden, die veertig jaar werkzaam is bij de P.T.T., op hartelijke wijze gehuldigd op de afdeling pakketpost aan de Baljuwslaan te Haarlem. Nadat de heer W. Flooren een openings woord had gesproken, schetste de heer J. W. v. Schaik, directeur van het postkantoor Haarlem, de jubilaris als een trouw en goed ambtenaar. Spreker bood een oorkonde en couvert aan, ter herinnering aan de veer tigjarige werkzaamheid in openbare dienst De heer P. Lalleman, chef van het stationspostgebouw Baljuwslaan, sprak eveneens waarderende woorden tot de jubilaris. De heer D J. Barneveld, chef afdeling bestelling, bood namens die afdeling een bloemstuk en kistje sigaren aan. De heer P. v. Kamp, sprak namens de Christelijke Ambtcnaarsbond Haarlem, en gewaagde van de goede samenwerking tussen jubilaris en de vakorganisatie. Kapitein Zoeten van het Leger des Heils bracht grote dank over voor het vele werk, dat de heer W. van Delden verricht voor het reclasseringswerk in Haarlem. De heer P. Koomen bood namens het Jubileumfonds een prachtig tafelkleed aan en bloemen voor mevrouw Van Delden. Tenslotte dankte de jubilaris voor de grote belangstelling. Het portret van Wales, dat ik gepoogd heb in mijn serie artikelen voor u te schilderen, heeft in dit laatste verhaal nog maar een enkel veegje nodig, voor ik een paar stappen achteruit kan doen om met critisch scheef-gehouden hoofd te kijken of het werkelijk lijkt. Het land en zijn mensen vormen overigens geen gemakkelijk model voor een ponretteur-met-woorden. Het wil niet genoeg stil zitten, zijn stemmingen veranderen snel, het is onberekenbaar en bovendien is er zoveel ongrijpbaars in de atmosfeer, dat men de taal zou moeten spreken van de oude verweerde stenen van ruïnes, van het zingen van een rivier, van de wind die over de bergen waait of zo ge wilt van het ijzeren geluid van de mijnen, dat de nachtelijke stilte van de dalen vult, om het te kunnen vangen. Het land en de mensen zijn té Keltisch om ooit door iemand anders dan een Kelt met zijn ongebreideld voorstellingsvermo gen, met zijn zin voor het grootse wonder en met zijn manier om dat gestalte te geven in het eenvoudigste vertelsel, recht gedaan te worden. Het is wat dat betreft haast als Ierland. Al moet ge daar helemaal niet uit afleiden, dat Wales in ieder opzicht op Ierland en de Welshman op de Ier lijkt. Hij mist de vreugdevolle nonchalance van de Ieren, het vermogen om uit nietsdoen een feest te puren, om in lompen een koning te zijn bij de gratie van zijn fantasie. Hij is een tikje weemoediger, eerder geneigd zich te beklagen, een tikje zwaarder op de hand en ondanks zijn gastvrijheid geslote ller. Hij is wat harder en lijkt in dat op zicht meer op de mensen van Bretagne, ook al leden van de Keltische familie, die in zovele opzichten het zout in de Euro pese pap is. Dat is de Welshman in de stijve Engelse porridge-brij overigens zeker. Dat culinaire beeld dringt zich onweerstaanbaar op ook wat de andere niet-Engelse Britten betreft: de Schotten en de Ieren. Want als men de brillante specialiteiten van de Welsh met hun politici en geleerden, van de Ieren met hun vechtjassen en hun schrijvers en de Schotten met hun haast tot een edele kunst uitgegroeid instinct tot zakendoen af zou trekken van het totaal dat Groot-Brittannië heet, dan zou men vrezen niet veel anders over te houden dan het overigens zeer nut tige bindmiddel in deze ratjetoe, dat men Engeland pleegt te noemen. Die pittige bijvoegsels hebben op het ogenblik nochtans neiging genoeg" om zich zelf af te scheiden van het nationale een pansgerecht. De Ieren is het al gelukt en de Schotten en de Welsh streven er in steeds heviger mate naar om dat ook voor elkaar te krijgen, zij het dan in een wat ge matigder vorm dan hun temperamentvolle Westerburen. Nationale bekrompenheid Zou het werkelijk een gelukkige oplos sing zijn, wanneer het zou lukken? We vrezen van niet.De ervaring in vele geval len heeft geleerd, dat het verwezenlijken van de nationalistische eisen heeft geleid tot een hoge mate van in zich zelf gekeerd raken, van een zekei-e nationale bekrom penheid en van het streven naar een be slotenheid waarin men veilig met dat nieuw verworven speelgoed, de nationale souvereiniteit, rond kan springen. Men ziet dat verschijnsel in haast alle staten die zelf hun nationale onafhankelijkheid hebben bevochten. Indonesië is er óók een voor beeld van. En toch is daarmee de kous niet af. Want het minderheden-probleem blijft bestaan. Het bestaat ook in zekere zin in Wales, waar inderdaad een volk apart zich tekort gedaan voelt in de staat, waarin het ge huisvest is. Het bestaat in Friesland, het bestaat in het Italiaanse Zuid-Tirol en in het Oostenrijkse Slowenië om nog maar eens een paar voorbeelden te noemen. Er zijn er meer. Het geeft geen zin om van al die mensen te verlangen, dat zij hun taal, hun eigen tradities, hun eigen cultuur maar overboord zouden zetten omdat het de na tionale staat, waarin zij zijn opgenomen, niet past. Het zou bovendien wel degelijk een vei-arming zijn. De oplossing ligt kennelijk in een andere MM De nieuwe tijd in het oude Wales. Een ï>rachtig modern fabrieksgcbouiv van de British Nylon Spinnersin de heuvels van Zuid-Wales. richting. En op gevaar af, dat gij mij voor de voeten zult werpen de Europese eenheid als een middel tegen alle kwalen te zien, zou ik haar willen vinden in die veel gro tere ruimte, waarin het keurslijf van de te nauwe grenzen open zou barsten. Het klinkt vreemd, dat deze afsplitsingsneigin gen van kleine gemeenschappen zouden kunnen samen gaan met het vormen van dat internationale geheel. En toch is het dat niet. Het leggen van nationale grenzen om die splinterlanden zou economisch ge zien als volstrekte waanzin zijn. Het voorbeeld van Wales wat dit betreft, ligt voor de hand. Groot-Brittannië heeft het al een keer uit een depressie moeten redden, waar het op eigen houtje nooit uit had kunnen komen. Terzijde kan nog wor den opgemerkt, dat een economisch Ver enigd Europa die depressie had kunnen voorkomen. Een nieuwe kans Bij die economische noodzaak komt ech ter de mogelijkheid om de bitterheid, de gekrenkte trots weg te nemen, die in ge bieden als Wales zeer sterk zijn. Immers, in een Europese federatie zou het idool van de nationale souvereiniteit een toontje lager moeten zitten en een land als Wales zou tegenover Groot-Brittannië onder een Europees gezag in een veel gelijkwaardiger en in ieder geval minder pijnlijke positie komen, dan waarin het nu verkeert. Zeker wanneer de gezamenlijke minderheden in een mogelijk nog verre Europese toekomst zouden gaan ijveren voor een hèr-indeling van de uit onze tijd geërfde grenzen. Ik heb dit denkbeeld wel eens bij natio nalisten in Wales geopperd en merkte, dat zij het ruimschoots de moeite van overden king waard vonden. Want om heel eerlijk te zijn, is de Europese eenheidsgedachte in Wales nog niet bepaald een geregeld on derwerp van discussie. Evenmin als elders in Groot-Brittannië trouwens. Maar wan neer men erover spreekt ontmoet men in Wales niet het gebrek aan voorstellings vermogen, de zelfgenoegzaamheid of het cynisme waarmee zovele Engelsen haar be jegenen. Dat de Welsh er wel meer over willen horen, is trouwens niet verwonde ringwekkend, want hun Keltische geest brengt met zich„ mee, dat zij van grootse, gedurfde ideeën niet bang zijn. Het zou te hopen zijn, dat het zo zou lopen, want wie zou de gloeiende Keltische robijn aan de Europese kroon van verbluf fende veelzijdigheid willen missen. Wales, dat zich eigenlijk op het ogenblik pas aan liet hervinden is, zou in de Europese ruim te onvergelijkelijk meer kansen krijgen, dan in het Britse eilandenrijk, waar het een tweede viool moet spelen, laat staan in de nationale isolatie van een min of meer „onafhankelijk" Wales, zo ge dat ver ouderde woord nog wilt gebruiken. En .de juwelen van de geest, waarmee de schat kamers van Wales liggen volgestapeld, zouden een inbreng vormen, die het door het land zo lang gederfde respect welhaast zouden garanderen. W. L. B. BINNENLAND Een baby van vfjf maanden van de familie K. te Venlo is overleden aan brand wonden, die de kleine opliep toen het wiegje in brand geraakte, doordat het te dicht bij een electrische kachel stond. Te Rotterdam is plotseling overleden mr. J. A. Roest van Limburg, ambtenaar van het O. M. en waarnemend officier van justitie te Rotterdam. Hij was 42 jaar Met ingang van 1 December is de wet op de horizontale eigendom in werking ge treden. Deze houdt in dat men een gedeelte van een gebouw in eigendom kan verwerven. Tot nu toe kende de Nederlandse wet alleen de figuur, dat de eigenaar van een stuk grond eigenaar is van alles wat er op staat. Aan hoofden van broodbakkerijen, ban ketbakkerijen. rijwiel- en automobielherstel- plaatsen, bierbottelarijen, limonadefabrie- ken, slagerijen en vleeswarenfabricken, in wier onderneming geen arbeid wordt ver richt op Donderdag 25 December 1952 en op Donderdag 1 Januari 1953, wordt vergunning verleend, om van Maandag 22 December tot en met Zaterdag 3 Januari het personeel ar beid te laten verrichten op de op de arbeids lijst vermelde vrije middagen, indien deze niet op Donderdag is gesteld. Het Amsterdams Toneelgezelschap heeft in studie genomen: „Het Woud" van A. N. Ostrowski onder regie van Louis Saalborn en „Koning Lear" van William Shakespeare onder regie van A. Defresne. Op de plaats, waar zich sedert 1713 m Oostburg de oude uitspanning „De Een hoorn" bevond, die ten gevolge van oorlogs handelingen moest worden afgebroken, heeft de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een monument onthuld, voorstellende een eenhoorn. Dit monument herinnert niet al leen aan de oude uitspanning die destijds een grote rol speelde in het sociale en cul- turele leven van deze Zeeuwsch Vlaamse centrumgemeente, maar ook symboliseert het de moed, de kracht en voortvarendheid, welke bij de herbouw van het zwaar ge troffen Oostburg door de bevolking werden getoond. Van de werf van Verschure en Co. te Amsterdam is een baggerzuiger te water ge laten die bestemd is voor Oost-Pakistan. De bouw geschiedde door de „Hollandeen combinatie van zes scheepswerven, geves tigd te Den Haag. De echtgenote van de zaakgelastigde van Pakistan te 's Graven- hage verrichtte de doopplechtigheid. Philips beeft onderzocht of kaskom- kommers in de winter kunnen worden ge teeld. De eerste producten van deze proef nemingen zijn aan de Loosduinse groente veiling aangevoerd. Zij brachten f 1.33 per st.uk op. De eerste komkommers zijn aan de Konmgin aanfeboden. Het ligt in de be- doe'ing van Philips om nlanten het gehele teeltseizoen met hogedruk-kwikdamplam- pen te belichten. Aan prof. dr. J. Korevaar. hoogleraar in de zuivere en toegepaste wiskunde en de mechanica aan de Technische Hogeschool te Delft, is eervol ontslag verleend. Prof. Kore vaar vertrekt naar Amerika, waar hij is be noemd tot hooglaar aan de Mabisone Univer sity te Mabisone. De Schiedamse gemeenteraad heeft besloten in de Plantage aldaar een openlucht theater te bouwen, dat 1900 zit- en 600 staan plaatsen zal bevatten. De bouw zal gefinan cierd worden door de Schiedamse Gemeen schap, het overkoepelend orgaan van alle culturele organisaties in deze stad. Tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniver siteit te Leiden is voor het onderwiis in de physische. scheikunde benoemd'" prof. dr. J. J. Hermans, thans hoogleraar aan de rijks universiteit te Gronihgéh. Het hoofdbestuur van de Alg. Ned. Bond van Gepensionneerden heeft aan de raad van ministers een adres gezonden, waarin wordt gezegd, dat volgens de voorstellen van het interim-rapport van de Staatscommissie voor de Pensioenwetgeving de pensioenpositie van het gros der gepensionneerden in geen enkel opzicht wordt verbeterd, hoewel de achteruitgang van hun pensioen betreurens waardige verhoudingen heeft aangenomen. Verzocht wordt een stelsel van toeslagen in te voeren. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben het gedeejte van de provinciale B-weg Uithoorn—Vreeland, van de aansluiting van de rijksstraatweg Utrecht—Amsterdam in de gemeente Loenen tot de grens van de pro vincie Noordholland in de gemeente Vree land, tot A-weg verklaard. Vrachtwagens en autobusssen met een grotere breedte dan 2.20 m. en/of een grotere wieldruk dan 2400 kg. kunnen dus voortaan van dit gedeelte gebruik maken. Bij een prijsvraag van de Societa del Quartetto in Vercelli (Italië) werden aan onze landgenoten Marius Flothuis en aan Max Vredenburg een eervolle vermelding voor hun composities toegekend. Een oud Zaans bedrijf, de oliefactorij Pieter Bon Czn. te Zaandam, vierde gisteren zijn 200-jarig bestaan. Tevens herdacht de huidige directeur, de heer J. Fleur, het feit dat hij 25 jaar geleden a&ri de factorij werd verbonden. Honderden kwamen des middags in het Internationaal Cultureel Centrum te Amsterdam het bestuur der vennootschap gelukwensen. De heer B. Hoogeveen, de chauffeur van de Koningin, is in het paleis Soestclijk ge huldigd wegens zijn 25-jarige dienstbetrek king bij het Koninklijk Huis. De Koningin heeft hem de zilveren ere-médaille van de Huisorde van Oranje uitgereikt. Het hof te Den Bosch heeft twee politie mannen uit Brunssum tot f 100 en f60 boete veroordeeld. Deze mannen, die een verzets groep hadden willen vormen voor het geval van een Russische aggressie, waren wegens diefstal en verduistering van patronen voor pistolen en stenguns door de Maastrichtse rechtbank veroordeeld tot f 25 boete. In hoger beroep had de advocaat-generaal bij het Bossche hof f 100 boete subsidiair dertig dagen hechtenis tegen beiden geëist. De Maastrichtse rechtbank heeft een 26-jarige vertegenwoordiger uit Heerlen ver oordeeld tot twee weken gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor zes maan den. Hem was ten laste gelegd dat hij op 15 Juli te Heerlen met een snelheid van onge veer 80 kilometer rijdende de plotseling de weg overstekende 70-jarige wielrijder W. Houkes had aangereden, waardoor deze op slag dood was. Te Scheveningen is plotseling overleden mr. W. L. A. M. van de Kamp, directeur secretaris van de N.V Maatschappij tot Fi nanciering van het Nationaal Herstel (Her- stelbank). De heer Van de Kamp was 52 jaar. HAARLEM EN OMGEVING Woensdagmorgen om elf uur worden drie K.M.A.-officieren, die benoemd zijn bij het regiment zware luchtdoelartillerie „Ypenburg", op het voorplein van de Rip- perdakazerne te Haarlem door de regiments commandant, luitenant-kolonel C. J. M. van Dommelen, beëdigd. Maandagmorgen om negen uur is de dertienjarige Ineke van der K. uit Santpoort op het Santpoorterplein te Haarlem door de gladheid van de weg van haar fiets gevallen. Zij liep een lichte hersenschudding op en is per ziekenauto naar haar woning vervoerd. Op 8, 9 en 10 December worden door de afdeling Haarlem van de Algemene Bond van ouden van dagen ontspanningsavonden belegd in gebouw St. Bavo, waaraan onder meer het amusementsorkest G.E.B., het dub- belmannenkwartet Elga en de toneelclub „Onder Ons" meewerken. Ds. P. Op den Velde te Murmerwoude (Fr.) heeft bedankt voor het beroep naar de Chr. Geref. Kerk te Haarlem-Centrum.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 9