Britse arts sprak over oudere arbeiders in het bedrijf Venhodk Groentjes Kleine Zaken-annonces C. j.v/d BROEK. Flinke meisjes TIMMERT U ZELF? W erkconf eren tie Bedrijfsgeneeskunde Ranglijsten van de KNLTB over 1952 Engeland bezuinigt op zijn defensie „De Vrije Gemeente" VRIJDAG 5 DECEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Ontslag UNO-functionarissen Brits kabinet overleeft motie van wantrouwen Tennis Bewapeningsprogram wordt nog verder uitgesmeerd Verkiezingen in Irak? Acht maanden geëist wegens diefstal van jacht Naar betere bestuursvorm van grote gemeenten Nieuwe Hoge Commissaris 16 December naar Indonesië Verfraaiing van complex montage woningen in Noord Tiel zit nog met hoog water Vereniging ChevroEd 1948 Wij exposeren ADMINISTRATIEVE KRACHT flinke slagershalfwas Pl.m. 3S00 m2 opslagterrein te huur T)e dag begint anders LANGE BESCHUITJES Op de Europeese werkconferentie over bedrijfsgeneeskunde, die van 30 November tot 9 December te Leiden wordt gehouden, is het vraagstuk der tewerkstelling van oudere arbeidskrachten besproken door dr. T. A. Lloyd Davies, die als hoofd bedrijfsarts van de „Boots Pure Drug Co. Ltd." te Nottingham In Engeland voor de gezondheid van bijna 50.000 werknemers verantwoordelijk is. „In Engeland kan een man van 65 jaar thans verwachten, dat hij nog 13 jaar te leven heeft en een vrouw van 60 mag aannemen, dat zij 79 zal wor den," zo zei deze spreker. Indien men ouderen in het arbeidsproces wil opne men dan zal dat op gemoedelijke wijze dienen te gebeuren, anders loopt het op een mislukking uit. De oudere arbeiders hebben toegefelijkheid en verdraagzaam heid nodig, zelfs moet men aan hun zwak heden en eigenaardigheden tegemoetkomen en hen wat bevoorrechten. Enige punten in het voordeel van de oudere arbeiders zijn: hij verzuimt minder vaak dan de jon- vrijwel een te verwaarlozen factor is. Hij gere arbeider, hoewel zijn eventueel ver zuim langer duurt. Op hogere leeftijd zijn emotionele spanningen, die herhaald kort verzuim zo zeer in de hand werken, ge compenseerd, of zij bestaan niet meer. Eenmaal verworven bekwaamheid kan tot op gevordex-de leeftijd gehandhaafd wor den, hoewel het aanleren van nieuwe vak bekwaamheid steeds moeilijker wordt. Zware lichamelijke arbeid, van tijd tot tijd en onderbroken door lange rustpozen, is niet noodzakelijkerwijs schadelijk voor oude mensen. De arts vertelde, dat er van 290 arbei ders bij een hoogovenbedrijf met een ge middeld aantal dienstjaren van 38Vfe jaar, 58 boven de 60 waren, 14 boven de 65 en 5 boven de 70. Lord Anulree. geneesheer bij het Lon- dens Academisch Ziekenhuis, citeerde een rapport van een Engelse onderneming met meer dan 3000 werknemers, die haar oudere employés overplaatste van werk, dat te zwaar voor hen werd, naar lichtere arbeid. Dit personeelsbeleid oogstte veel succes, want niet alleen verheugde het de werknemers in dienst te kunnen blijven, maar over het algemeen vond de onderne ming hen nauwgezetter dan de jonge meisjes, die deze werkzaamheden voorheen hadden gedaan. Bovendien bleek hun ziek teverzuim aanzienlijk lager te zijn. De bedrijfsarts dr. G. J. Fortuin sprak tijdens deze conferentie over de rol van de huisarts bij de beperking van het ziekte- Negen Amerikaanse leden van het secre tariaat van de UNO, die geweigerd heb ben voor een commissie van onderzoek uit de Senaat te antwoorden op vragen over hun betrekkingen met het communisme, zullen ontslagen worden. Zij waren door secretaris-generaal Trygve Lie op ver plicht verlof gezonden. (Van onze correspondent in Londen) De Engelse regering heeft gisteravond met glans een door de Labour-oppositie ingediende motie van wantrouwen over leefd. De motie werd met een meerder heid van 24 stemmen verworpen. De libe ralen onthielden zich van stemming. De voornaamste oppositie-spi'ekers wa ren Attlee en Aneurin Bevan, die voor het eerst van de voorste bank, waar hij nu zit, het woord voerde. Het Lagerhuis heeft Attlee zelden zo goed op dreef gezien. Hij was werkelijk geestig. Na de teleurstellin gen van de afgelopen maanden was dit debat voor Labour het middel om alle op gekropte grieven te spuien. Bevan verklaarde, dat Churchill hem meer en meer herinnerde aan Baldwin in diens meest decadente dagen. Churchill, die na Attlee sprak, weerde zich op zo briljante wijze, dat iedereen zich afvroeg of hier een man van 78 stond. Hij zei, dat de socialisten zich behoorden te schamen voor deze motie. Churchill verzekei-de, dat de regering er veel beter voorstond dan een jaar gele den. Spoedige verkiezingen achtte hij niet in het nationaal belang, ofschoon deze de positie der Tories zouden verbeteren. Een ruime meerderheid van stemmen, bij alle mogelijke gelegenheden verkregen, is op zichzelf reeds een weerlegging van La bour's aanklacht, dat de regering incom petent zou zijn. Engeland heeft een lange periode van politieke stabiliteit nodig, zei Churchill. De keuzecommissie van de Koninklijke Nederlandse Lawntennis Bond heeft over het afgelopen jaar de volgende ranglijst samen gesteld. Daarbij zij opgemerkt dat de cijfers achter de namen het rangnummer van het vorige jaar aangeven. Een streepje betekent dat de spelers of speelsters toen niet op de lijsten voorkwamen. Heren: 1. mr. H. Wilton CD, 2. L. Krijt (2—3), 3. en 4. J. van Dalsum (6) en A. Dennert (78), 5. A. van Meegeren (4), 6. G. Holst (18—20), 7. T. Hughan (5), 8. ir. J. Bouman 9. J. Karamoy (14—16). 10. mr. J. W. Taminiau (10—13), 11. H. V. Gasselt (9), 12/15. drs. A. Borren (1013), W. Breu- kink W. Karsten (1013). O. Timmers 16./20. G. Adama van Scheltema J. Bochardt mr. G. Maris (1416), H. Nolten (17), J. Volkmaars Van ranglijst-sterkte, doch niet gerang schikt werden wegens onvoldoende wed strijd gegevens: J. Knottenbelt, drs. A. Reidt, 1. Rinkel, H. van Swol, D. Teschmacher, F. Wiegers en Jos. Windt. Dames: 1. mevr. J. Roos—v. d. Wal (1), 2./3. mej. F. ten Bosch en mevr. P. v. d. StormHermsen 4. mevr. G. Blaisse (34), 5. mej. M. Rollin Couqueque (2), 6. mej. F. Tekelenburg (12), 7./8. mej. C. Grosveld (56), en mevr. E. Scholten (78), 9. mej. J. Mullemester 10. mevr. A. Koopman (56), 11./12. mevr. E. Koch en mevr. N. Vlielander Hein (10). Niet gerangschikt wegens onvoldoende wedstrijdgegevens: mevr. E. v. Berkel (7—8) en mevr. M. PetersSchmier (3—4). De lijst geeft verschillende verschuivingen aan vergeleken bij het vorig jaar. Bij de heren is die van Holst wel het grootst. Bij de dames doet zich het geval voor dat een speel ster, mej. F. ten Bosch, vorig jaar niet voor klassering in aanmerking kwam en nu ineens Ho tweede plaats gesteld is. verzuim. Hij vestigde er in zijn voordi-acht de aandacht op, dat op het huidige hoge ziekteverzuim het simuleren van ziekten schatte het aantal simulanten slechts op 3 a 4 per 1000 weknemei-s. Men legt tegenwoordig een wat minder strenge maatstaf aan bij de beoordeling tot ai-beidsgeschiktheid dan vroeger. Enige verantwoordelijkheid hiervoor moet vol gens spreker op rekening van de huisarts worden geschreven. (Van onze correspondent in Londen) Churchill deelde gisteravond in het La gerhuis mede, dat de Engelse regering be sloten heeft het volgend jaar minder voor defensie uit te geven dan dit jaar. Daarom is het nodig een aantal posten te beknot ten, hetgeen intrekking of wijziging van sommige contracten met zich zal meebren gen. Dit betekent waarschijnlijk ander werk voor 45.000 of 50.000 arbeiders. Een aantal bedrijven zal moeten terugkeren tot niet-militaire productie, hetgeen de ex port ten goede zal komen. Men gelooft dat Churchill vooral onder druk heeft gehan deld van de economische Gemenebest conferentie, die aangedrongen heeft op grotere Britse leveranties van machines teneinde de dollar-import te verminderen. Aan militaire productie zou dit jaar oorspronkelijk meer dan 725 millioen pond zijn uitgegeven, en volgend jaar meer dan 850 millioen. Inkrimping van het defensie- programma zal zoveel mogelijk worden be reikt door verlenging van de afleverings termijn van wapens en uitrusting. Het is niet bekend met hoeveel jaren de oor spronkelijke pexiode van drie jaar, die voor het programma was vastgesteld, moet worden verlengd. Plaatselijke moei lijkheden in de industrie zullen waar schijnlijk onvermijdelijk zijn. Het verlies van orders zal ten dele wonden gecompen seerd door opdrachten voor de NAVO- landen. Het besluit om het bewapeningstempo te verlangzamen betekent echter geens zins een verslapping in het streven van de regering om aan haar verplichtingen te voldoen en haar aandeel te blijven bij dragen in de gemeenschappelijke inspan ning van de NAVO, aldus vei-klaarde Churchill. De herziening van het oorspron kelijke, door de Labourregering opgestelde, defensie-program, dat in drie jaar 4709 millioen pond - zou kosten, en dat door de gestegen prijzen thans wellicht reeds een 'som van 6000 millioen pond vertegenwoor digt, is nog in volle gang. Rekening zal vanzelfsprekend worden gehouden met de over tien dagen in Parijg door de Noord- Atlantische raad te nemen beslissingen. Churchill herinnerde er nog eens aan dat Engeland op de bijeenkomst van de Atlantische Raad in Lissabon had duide lijk gemaakt dat het vermogen om het programma geheel uit. te voeren en de ge- eiste bijdragen te leveren tot de gezamen lijke strijdkrachten dei' NAVO, afhanke lijk was van de financiële en economische problemen, speciaal van het vraagstuk van de betalingsbalans. Dit was toen algemeen aanvaard. Ondanks de verbetering in onze financiële positie, aldus Churchill, zijn deze problemen nog niet opgelost. De Iraakse ambassadeur te Cairo, Na- guib el Rawi, heeft de pers medegedeeld, dat de algemene verkiezingen in zijn land over drie maanden gehouden zullen wor den. De ambassadeur zeide, dat de regering van Irak onder de huidige omstandighe den niet van plan is deel te nemen aan een plan voor gemeenschappelijke verde diging van het Midden-Oosten. Twee negentienjarige jongens, een ma troos uit Amsterdam en een monteur uit Ouder-Amstel, stonden Donderdag voor de Rotterdamse rechtbank terecht wegens diefstal van een zeiljacht in Hoek van Holland. De jongelui wilden met het jacht naar Afrika varen, maar de reis verliep niet zo vlot als ze hadden gedacht, want het schip strandde bij Scheveningen. Ze dachten toen, in Engeland te zijn. De officier eiste tegen ieder van hen een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De raadsleden wezen op verschillende verzachtende omstandigheden. Uitspraak over veertien dagen. Adviescommissie door prof. Reel geïnstalleerd Donderdag heeft minister Beel de staats commissie geïnstalleerd, die de regering van advies zal dienen omtrent de meest ge wenste bestuursvorm voor de grote ge meenten, hetgeen mede verband houdt met het vraagstuk der samenvoeging van ge meenten. In zijn installatierede zeide de minister onder meer, dat de commissie vooral zou stuiten op het vraagstuk van de steeds groter wordende afstand'tussen de bestu ren van de grote gemeenten en de be stuurden. Haar taak zal zijn, de oorzaken van dit te betreuren verschijnsel op te sporen en middelen tot verbetering aan te geven. Haar research-arbeid zal de com missie ook op sociologisch terrein brengen, omdat de vervreemding, waarover prof. Beel sprak, niet uitsluitend valt toe te schrijven aan het feit, dat in de grote ge meenten „zo weinigen zo velen besturen", doch mede op rekening dient te worden geschreven van een na de laatste wereld oorlog op velerlei terrein zich sterk mani festerend gebrek aan belangstelling en medeleven. Ook het verschijnsel, dat veler interesse nog wel uitgaat naar zaken van nationaal en internationaal belang, doch vaak gering is voor locale aangelegenheden, zal zeker de aandacht van de commissie vragen. De nieuw benoemde Nederlandse Hoge Commissaris in Djakarta, mr. W. F. L. graaf van Bylandt, zal de volgende week Zaterdag per vliegtuig naar Indonesië vér- trekken. Hij wordt op 16 December in Djakarta verwacht. VERZENDING VAN ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost wor den verzonden. De data waarop de corres pondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd. staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Voor Indonesië: m-s. Weltevreden (11 De cember); voor Nieuw Guinea: m-s. Oranje (23 December); vo r de Nederlandse Antillen: m.s. Helicon (8 December); voor Suriname: m.s. Stenton (10'December); voor de Unie van Zuid Afrika: m.s. Winchester (6 Decem ber); voor West Afrika: Castle; voor Canada: s.s. Nieuw Amsterdam (8 December) en m.S- Noordam: (11 December); voor Australië en Nieuw Zeeland via Engeland (6 December); voor Argentinië. Auruguay, Bolivia, Chili, Paraguay: s.s. „Presedente Peron" (10 De cember); voor Brazilië: m.s. Alnati (10 De- eer ber). Nu het complex van 182 flatwoningen aan en bij de Spaarndamseweg in Haarlem- Noord gereed is gekomen, is het gewenst de plantsoenen en binnentuinen, welke ge legen zijn om en bij deze woningen, op een voudige wijze aan te leggen. Het ligt in de bedoeling een sobere beplanting toe te pas sen. Bovendien is gerekend op het aanbren gen verspreid over het gehele complex van vier zandbakken voor de kleuters van de bewoners en op het aanleggen van een speelweide aan de Bandoengstraat. De totaio kosten zullen 39.120.— bedragen. Ds. L. I. BAAS OVERLEDEN In de ouderdom van veertig jaar over leed te Valkenburg Zuidholland ds. L. I. Baas, Ned. Hervormd predikant aldaar. Ds. Baas was sinds 1939 achtereenvol gens hulpprediker in Zwolle, en predikant in Wijk aan Zee en Hoog-Made. Op 20 Januari 1946 deed hij zijn intrede in Val- kenbui-g. De kans is groot dat het hoge water de Tielse veerdienst parten gaat spelen. Tot gisteren kon de overtocht TielWamel over de Waal met twee boten met vast gekoppelde ponten worden onderhouden. Donderdagavond was de stand voor Tiel 8.40 plus N.A.P. Een gedeelte van de Waalstraat is geheel blank komen te staan, waardoor het verkeer door de bin nenstad moest worden geleid. De los- en laadkade, waardoor het hoogste gedeelte thans in vol gebruik is, verleent uitste kende diensten. Aan de Zuidelijke Waal oever hebben de zomerkaden het bege ven, waardoor thans de Wamelse polder onderloopt. Men hoopt de veerdienst voor alle verkeer te kunnen blijven uitvoeren. Tegen de verwachting in heeft de rivier de Waal in het afgelopen etmaal voor Nijmegen nog een hoogte bexreikt van 12.31 meter boven N.A.P. Daaruit is af te leiden, dat in de laatste nacht het water voor Nijmegen nog 12 cm. is gestegen. Maar daarmede zal nu inderdaad wel de hoogste stand bereikt zijn voor deze periode, daar Keulen de laatste twee dagen nu al 75 cm. val heeft geconstateerd en de waterstand bij Lobith hedenochtend onveranderd was bij een stand van 14.98 meter. Van de Bo- venrijn wordt nu bijna overal val gemeld. Heden overleed, na een geduldig gedi-agen lijden, onze lieve moeder, be- huwdmoeder en oma RIXSKE DIJKSTRA weduwe van P. H. M. Ruyzenaars in de ouderdom van 82 jaar. Haarlem: E. van Hees- Ruyzenaai-s A. J. van Hees Nijmegen: J. M. H. Ruyzenaars M. H. J. Ruyzenaars- Koelemij Enschedé: P. H. M. Ruyzenaars M. B. Ruyzenaars- Ronde en kleinkinderen. Haarlem, 4 Dec. 1952. Leidsevaart 444. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 8 December te 12.30 uur op de Noorderbegraafplaats. Vertrek sterfhuis te 12 u. Jaarlijkse Algemene verga dering van aandeelhouders van de ..Internationale Zee vishandel Compagnie N.V." te houden op Zaterdag 13 December 1952, des v.m. 11 u. ten kantore der Vennoot schap. 3e Havenstraat 1 te IJmuiden. De agenda en jaai-stukken liggen ter inzage voor aan deelhouders ten kantore der vennootschap. DE DIRECTIE. In het faillissement van J. HEERTJES, aannemer, wo nende te Santpoort, Gem. Velsen, Brederoodseweg 90 is de enige uitdelingslijst heden ter Griffie van de Arr.-Recht- bank te Haarlem gedepo neerd. waar zij gedurende 10 dagen ter kosteloze inzage van crediteuren ligt. De Curator Mr. C. Blankevoort. Haarlem, 4 December 1952. Kruisweg 61 rd. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechlbank te Haar. lem d.d. 25 Nov. 1952 is in staat van Faillissement ver klaard: J. M. van Houten, wonende te Hillegom aan de van Tetsstraat nr. 15, van be roep bloembollenhandelaar, met benoeming van de E. A. Heer Mr. C. E. Muller tot rechter-commissaris en van Mr. O. H. van Wijk, Heem- steedse Dreef Nr. 183 te Heemstede, tot curator.' De curator. Bijeenkomsten in December Maandag 8 December, 20 u Spreker: E. FRATER SMID. Onderwerp: „Het leven roept ons tot de daad". Zondag 21 December 10.30 u. Voorganger Dr. H. JANSEN. De Zondagmorgenbijeen komst, die eerst op 14 De cember was vastgesteld zal dus een week later plaats vinden. De bijeenkomsten worden gehouden in Rest. Brink- mann, Gr. Markt. Internationale School v. h. Rozekruisers Genootschap LECTORIUM ROSICRUCIANUM Bakenessergracht 11-15 Haarlem. Inlichtingen: Woensdag en Zatei-dagmiddag van 35 uur of na afspraak 's avonds. Tel. 21828. 1000 WOLLEN DEKENS Zaterd. en Maand, ver kopen wij prachtige wol len dekens 2e keus, grote maten, aan instellingen en particulieren voor slechts f 15.50, f 17.50, f 18.90. Komt uitzoeken in onze toonkamers.TAPI.TTHAN- DEL „MARO" N.V., Jans straat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. Direct van particulier te koop wegens beëindiging van Indisch verlof weinig gelopen. Bekleding, uiterlijk en mechanisch in st. van nieuw. Prijs f 5000. Elk desk. onderzoek toegestaan. H. Paauw, Jan Luyckenstr. 14, tel. 23409. TE KOOP: Hei-encostuum f 15, Werk broeken f 5.50, Overhemden f 3, n. Holl. Werkschoenen a. m. f 14.50, D. Broeken nieuw f 15, donk. blauwe M. Broe ken f 8.50, Overalles f 7.50. Jaeger Borstrokken f 2, Jon gens Plusfours, Jongensjas sen. Meisjesmantels a. m. JOS. v. BODEGRAVEN Ridderstraat 3. 2" Onze TOONZALEN, Oude Groenmarkt 18-20 zijn ook Zaterdagmiddags van 36 uur geopend. „Dordrecht" Gas-artikelen, DRU-Gasojar, Nestor Martin, Ascot- en Renova warm water-apparaten, Cannon en Crossland straalkachels en haarden. Al deze apparaten voor stads- en butagas. Levering uitsluitend via Uw installateur. Haarlem. Oude Groenmarkt 2-4 tel H960 VERTROUWENSCOMMISSIE van de C. V. veor de Handel in Melk en Melkproducten „Heemstede" U A. Mevr. M. KUBATZ—BRUGMAN, Heemstede, Lucas v. Leydenlaan 6. tel. 34406, voorz. Mevr. M. E. BREITENSTEINDE STOPPELAAR, Aer- denhout. Schulpweg 9, tel. 26061, secr. Mevr J. A. v. ASCH VAN WIJCK. Baronesse VAN DEDEM. Aerdenhout. Boekenrodeweg 6, tel. 27334 Mevr. J. J. C. VAN ZWIJNDREGT—ROUWENHOFF Aerdenhout, Zwaluwenweg 1, tel. 26646. Mevr. M. C. GOEMANS—RIJNBEEK, Heemstede, Su- matrastraat 12. Mevr. C. VERLOOYOSKAM. Heemstede, Bosb, Tous- saintlaan 5. tel. 38480. N. TH. ALDERS, Heemstede, Wipperplein 3, tel. 38601 G. TERVOORT, H'stede, Zandvoortselaan 62, tel. 26192. A. v. d. WEIDEN, H'stede, Jan v. Goyenstr. 7, tel. 34905. CONFECTIEFABRIEK vraagt een /elke tevens kan typen. Zonder nodige erv. onnodig te soil 'rieven onder no. 1324 aan het bureau van dit blad. Voor direct gevraagd: goed loon. Aanm. H. Wisker, Gen. Cronjéstraat 32. NED. VER. v. SPIRITISTEN „HARMONIA", Afd. Haarlem. Secr.: Grote Houtstraat 163 II, Tel. 17728. Zondag 7 Dec., 10.30 uur in Geb. „Cultura", Jansstraat 83 WIJDINGSMORGEN. Spreekster Mevr. De Koelensmid— v. d. Staaij, A'dam. Onderwerp: „Niet wat we zeggen, maar wat we zijn". Wij leveren alle houtsoorten ook op maat gezaagd en ge schaafd. Triplex - Boards - Ronde stokken - Fineer enz Fa. 3. VAN ROODE EN ZONEN Rollandstraat 55—57 - Telefoon 15667. a. h. Z. B. Spaarne. Brieven no.. D 216 Boekhandel A. van Slooten, Bennekom. BELASTINGZAKEN? Ace. kant. Weyko (Fr. Kolle) Parklaan 11. H'lem. Tel. 18133 (b. g. g. 16514). Drukkerij JACOBSON vraagt voor haar afdeling binderij enige nette meisjes. Leeftijd 16—20 jaar. Loon naar C.A.O. Persoonlijk aanmelden van 10—12 en van 2—4 u.. Parklaan 40 I i. Denkt U er aan? Het is Taai- tijd. Verkade Taaipoppen, leuk verpakt, in verschillende prijzen. Zakjes Taai-taai met 8 aardige figuren 35 cent. als U zélf alles eens anders doet. Neemt maar een paar lange beschuitjes van Verkade bij een kopje thee als inlei ding voor het ontbijt. Ze smaken dan nèt zo lekker als bij Uw gebruikelijke kop chocolade. In zakjes van IS stuks: 30 ct. Huish personeel gevr. Flinke nette WERKSTER v. Dinsd. en Vrijd. Zijlweg 168 trekbel. Gezocht v. Engeland MEISJE in kl. gezin. Goed loon, meer dere hulp aanw. Tevens Kin dermeisje bij 2 kinderen. Loon f 30 p. w. Br. G 9219 Tel. v. 7—9 2502—322. Gevr. SERIEUZE HUISH. zelfst. kunn. werken en ko ken in klein gezin, intern, p. 1 Febr. Goed salaris. Maris- plein 4, H'stede tel. alleen a.s. Zondag vanaf 11 uur no. 34318). Bedrijfspers. gevr. Ie KAPSTER. Permanent huis. Pieter Kiesstraat 35. Gevr. MANGELSTERS en VOUWSTERS Wasserij Meul- man. Amsterdamsevaart 28. Gepens. letterzetter wordt RUIME VERDIENSTE aan geboden. Br. G 9196. Huish. pers. aangeb. DAME, 36 j. zoekt een pas sende werkkring bij heer al leen of rustig gez., goed mi lieu, jaren lange erv. maar door sterfgeval zonder be trekking. Goede ref. Brieven G 9175. BREISTER vraagt sokken te breien. Brieven G 9197. Huizen aangeboden BURGERWOONHUIS te k. met inboedel. Vrij te aanv. f 6500. Brieven no. 1325. Kamers gevraagd GEM. KAMER z. pens. gevr. door ingenieur m. 1. Bij voor keur te Heemstede en met gebruik van bad en tel. Jan. of eerder. Brieven G 9190. Ambtenaar zoekt ingaande 2 Jan. a s. ZIT-SLAAPKAMER met volledig pension. Brie ven G 9183. Juffr. b. b. h. h. zoekt ZIT- SLAAPKAMER in Benne- broek. Heemstede of Haar lem. Bi-ieven G 9179. Behoorlijke SLAAPKAMERS gevr. voor a.s. seizoen, liefst omtrek Plein. Brieven Hotel van Aken Baan 1, tel. 11044 Bej. echtp. met volw. dochter zoekt ongem. of gemeub. KAMER (S) m. keuken, Bid. of omg. Br. B 1324 Boekh. Vernout, Bl'daal. Gevr. gem. KAMERS met kook. en stookgel. v. echtp. z. k. b. b. h. h. liefst Haarlem of omgev. Brieven G 9168. KAMERS met pension. Kle verparkweg 64. Dame vr. gr. ongem. KAMER met keuken of kl. kamer, enige bergr. Brieven G 9198. Bejaarde juffr. vr. ongem. ZIT-SLAAPKAMER. Br. m. prijs G 9195. Kamers aangeboden Gem. ZIT-SLAAPKAMER, gas en stookgel. a. H. of D. b. b. h. h. Centrum Bloemen- daal. Brieven G 9170. Ruime, ongem. zonn. ZIT- SLAAPK. m. balkon v. w. stook- en kookgel. d- of h., liefst b. b. h. h. Julianal. 64, Overveen. Woningrui! In Bussum of Enkhuizen een MIDDENSTANDSWONING aangeboden voor woning te Haarlem. Brieven G 9192. Diversen GOED TEHUIS gez. v. 6 w. oude honden, waarvan de moeder D. Herder is. Teg. adv. kosten af te halen bij Spaarne 92, HUWELIJK. Jongeman, 23 j. zoekt langs deze hem on sympathieke weg kennisma king met net meisje. Brieven G 9199. Te kocp gevraagd Oud-Holl. KINDERSTOEL, v. 3 j. Tel. 27228. Van emigranten gevraagd: HAARD, stofzuiger, geyser, douche, huisk. meub. Brie ven met prijsopg. G 9180. Gevraagd: goede STUUR- SLEE. Brieven G 9163. Te koop aangeboden ETERNITPLATEN en stenen wasbak met afvoer. Delftlaan no. 39. MAGAZIJN DOZEN Kerk plein 23, Bloemendaal. TAFELBILJART te koop aangeboden. Brieven G 9187 Orig. RICHTERSPASSER DOOS. Vondelweg 174. Pr. SMOKING m. 46. Telef. no. 15579. Pr. JONGE HENNEN 4 a 4^ maand oud met 7 kalkoenen. J. Mooij, Spoorhuis 26 A, Westerstraat 2, H'lem Te zien tussen 12 en 2 uur. Overn. zwarte AVONDJA PON met tule, nieuw f 50. Hoogeweg 7, Zandvoort, tel. 2062. COCKER SPANIEL, 1jaar. Vergiei'deweg 28. Voor liefhebber pr. HOLL. HERDER, afgericht en lief v. kind. f 45. Korte Begijnestr. 10. Na 6 uur. AM. HOCKEY- en KUNST SCHAATSEN m.sch.m. 41-42 in pr. st. f 45 p. p. Kam. On- nesstraat 12. VAUXHALL 6 cyl. '49 Pracht wagen. Bez. Zondag Rusten- burgerweg 8, Bloemendaal. VRACHTWAGEN Ford V 8, lange laadbak, in g. staat, J. Snoeks, Schouwtjeslaan 6 Te koop in prima st. zijnde ELECTR. WASMACHINE m. electr. wiünger, geruisloze motor met onderaandrijving, merk Macvis f 160. Rijksweg 324 Santpoort-Dorp. Lessen OOK UW ADRES: zw. rood koper f 2 per kg„ zw. geel koper f 1 p. kg.lood f 0.75 p. kg. Huishoudlompen 40 ct. p. kg. Oude geysers en zol deropruimingen de hoogste waarde. Parkstraat 10, bij het Station, Haarlem. Tel. 19771 DANSLES. Foxtrot, Eng. Wals, enz. Snel privéles Ken- nemer Dansstudio Wagenweg 208. Tel. 18888. Te koop aangeboden Diversen ACCORDEONS zonder voor uitbetaling op termijn, alle merken. Mondorgels voor halve prijs. Dirk Witte, Vij zelstraat 53 bij de Munt, Am sterdam. Tel. 64655. IEDEREEN ZEGT HET TROUWENS. De zuinige Re nault verhuurt Bouwens Auto-verhuur, Burretstr. 10, Tel. 17734, bij Turfmarkt. WERKSCHOENEN als nw. f 6 en f 8.75. G. v. Koperen, All. Piersonstr. 28, Amsterd. buurt. EMIGREREN? Laat ITEB emballei-en! Dr. Schaepman. straat 60. Tel. 20851. ÏN- en VERKOOP boeken en tijdschr. Vrij entree. Ver boom, Kleine Houtstraat 60, Haarlem. Tel. 19732. Te koop gevraagd GEERTS KOOPT ALLES Meubilair, naaimachines ko perwerk. goud, zilver, antieke meubelen. zolderopr. enz. Overal te ontbieden. Taxatie gratis op elk gebied, Telef. 14672, van ouds bekend. Hoog- f* Nummer brieven, die volger* ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 4