„Staking van de strijd" nog te elfder ure toegevoegd Santpoorts gezin vanmorgen op straat gezet r;: i Minister van Defensie zou ontslag hebben gevraagd UNO-commissie laakt Engelse kolonisatiepolitiek Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT UNO-vergadering aanvaardt Indische resolutie Russische houding bleef even halsstarrig Kardinaal Stepinac niet naar Rome Chinese aanval in Korea afgeslagen Twee patiënten in de kou vw De Indonesische crisis Regering weigert commentaar op bericht van „Indonesia Raja" Naar reorganisatie der A.R. partij? Churchill werd door Labourfractie nagejouwd Prins Bernhard morgen terugverwacht Fransen negeren UNO- debat over Tunesië Het woord is aan... Bondsdagdebat begon met rede van Adenauer Resolutie ter bescherming van de mensenrechten in Tanganyika pfe JAARGANG No 126 DONDERDAG 4 DECEMBER 1952 296e JAARGANG No 286 Mossadeq ziek Deense kanonneerboot op Britse zandbank Baron van Pallandt uit Moskou op thuisreis Ministerscomité der Benelux op 20 December bijeen Waar is Eisenhower Thans twee slachtoffers van voedselvergiftiging Rijn sterk gezwollen Monument Februari staking wordt deze maand onthuld Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor ia Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave van de Grafische Bedrijven Damïate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NEW YORK, (Reuter) De Algemene Vergadering der UNO heeft het Indische voorstel tot beëindiging van de Koreaanse oorlog met 54 tegen vijf stemmen (het Russische blok) goedgekeurd. De resolutie was tevoren nog uitgebreid met een jndlsch amendement, waarin een staken van de strijd tot een onafscheidelijk ge deelte der resolutie wordt gemaakt. Het amendement heeft ten doel tegemoet te komen aan de van communistische zijde geopperde bezwaren tegen de Indische resolutie. De Algemene Vergadering heeft dit In dische amendement met 53 stemmen voor en geen tegen goedgekeurd. Het Russische blok onthield zich van stemming. De Indische afgevaardigde Krisjna Menow zeide dat in een moderne oorlog in laatste instantie geen sprake is van overwinnaars of overwonnenen. „Met deze poging, om vrede te bereiken kunnen wij allen tot de overwinnaars worden gere kend", verklaarde hij. Sir Percy Spender (Australië) wees er op dat het Indische amendement bij de communisten de indruk zou kunnen wek ken dat de UNO bereid is in te stemmen met een onverwijlde staking der vijande lijkheden, zonder enige waarborg van communistische zijde dat het gehele In dische voorstel zal worden aanvaard. Hij stelde daarom voor het amendement aan het einde van de inleiding tot de Indische resolutie op te nemen, zodat de communis tische staten in feite zou worden verzocht haar het eerst te aanvaarden, „opdat on verwijld een einde zal komen aan de vij andelijkheden in Korea". De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Wysjinski, herhaalde zijn reeds in de politieke commissie geuite critiek op de Indische resolutie. Hij verklaarde dat zij, ondanks het invoegen van het Indische amendement, „niets bevatte dat bevor derlijk zou kunnen zijn voor een onver wijlde beëindiging der vijandelijkheden in Korea, integendeel, de strijd zou er door worden verlengd", aldus de Russische minister. Lester Pearson, de Canadese minister van Buitenlandse Zaken, die voorzitter is van de Algemene Vergadering, zal de voorwaarden van het Indische voorste] thans ter kennis brengen van de Noord- Koreaanse en de Chinees-communistische BELGRADO. (AFP). Mgr. Stepinac, die vorige week als aartsbisschop van Zagreb tot kardinaal is benoemd, heeft in een ge sprek met een Amerikaanse journalist ge zegd, dat hij niet naar Rome zal gaan voor de inhuldigingsplechtigheid. Hij was er namelijk niet zeker van naar Joegoslavië te zullen mogen terugkeren. Hij wil bij zijn volk blijven. TEHERAN (Reuter) De Perzische minister van Buitenlandse Zaken Hoes sein Fatemi, heeft Woensdag medegedeeld, dat premier Mohammed Mossadeq ziek is en sinds Dinsdag geen voedsel meer tot zich genomen heeft. De Deense kanonneerboot „Havoernen" is Woensdagochtend op de Scroby zand bank gelopen, vijf km van Yarmouth (Engeland). Twee Britse reddingboten redden Woensdagavond dertien mannen van het schip. Een hefschroefvliegtuig redde vier leden van de bemanning. Zes opvarenden zijn nog aan boord. regering. Hij zal deze regeringen verzoe ken hierop voor het beëindigen van de huidige zitting der Algemene Vergadering, commentaar te willen geven. De Algemene Vergadering heeft haar voorzitter opgedragen haar „op het eerste, daartoe geschikte tijdstip", verslag uit te brengen van het resultaat van zijn stap. pen. De Amerikaanse afgevaardigde, Ernest Gross, verklaarde na de stemming in de Algemene Vergadering dat de Verenigde Staten het Indische voorstel ten volle steunen. „De aanvaarde resolutie wijst ons een weg naar vrede in Korea welke in overeenstemming is met de beginselen der UNO", verklaarde hij. De Chinese troepen hebben Woensdag de grootste aanval sinds midden November ingezet om de hellingen van een belang rijke bergpas aan het centrale front in Korea te heroveren. Zuid-Koreaanse troepen moesten zich na een hevig Chinees artillerievuur terugtrek ken van een vooruitgeschoven stelling, maar zij hielden de „speldépuntheuvel", een der meest betwiste toppen van deze bergkam, in handen. De Zuid-Koreanen ondernamen Woens dag tegen de middag een tegenaanval op de sluipschuttersbergrug en zij slaagden er in de Chinese troepen uit de stellingen te verdrijven, die deze bij hun aanval in de ochtenduren hadden genomen. Volgens het Amerikaanse achtste leger hadden de Zuid- Koreanen in twee uur alle verloren stel lingen heroverd en rukten zij nog steeds verder op. Radio-Peking heeft Woensdagochtend de Amerikanen er van beschuldigd het platte land bij Antoeng in Mandsjoerije in de nacht van 28 November te hebben gebom bardeerd. De Spandau-gevangenis te Berlijn herbergt een groot aantal Nazi-bonzen, die als oorlogsmisdadigers tot langdurige gevangenisstraffen zijn veroordeeld.'De bewaking is in handen van de bezettende mogendheden. Hier wordt de wacht afgelost. Russen (links) en Amerikanen (rechts) presenteren elkaar het geweer. Hun commandanten salueren. In tegenstelling tot wat men zou verwachten dragen de Amerikanen en niet de Russen mutsen van bont. Vanmorgen stond de boedel van het meubelfabriekje van J. G. Oudendijk op de mistige Wüstelaan in Santpoort het gevolg van een uitzetting volgens vonnis van de Haarlemse rechtbank. Hiermede was de laatste fase aangebroken van een klein drama, zoals ze zo vaak uit de wo ningnood voortkomen: een gezin van man, vrouw (overspannen) en twee kinderen (3'/2 jaar en 6 maanden) waarvan de baby hoge koorts heeft, stond op straat. Het pand, waarin sinds 1945 een meu belfabriekje werd uitgeoefend, werd in tweeën bewoond, nadat de eigenaar via ettelijke korte gedingen in het huis was gekomen. Deze, de heer A. Paulus, kreeg na allerlei ruzies toegang tot het huis, dat op dat moment door de heer Oudendijk werd bewoond. Hij kreeg bovendien ver gunning voor het hele huis, waar de heer Oudendijk naar zijn zeggen eveneens op kon bogen, maar de vergunning van de heer Oudendijk werd niet gesteund door een bereidverklaring van de eigenaar Paulus. Inmiddels zijn de vrouw en de baby op medisch advies in het rusthuis „Mara- natha" gebracht (er is een scherp advies van een Haarlemse zenuwspecialist om niet tot uitzetting over te gaan). De man zoekt met het oudste kind nog onderdak. Tussen de bedrijven door is er van ver schillende kanten gewerkt, om het gezin Oudendijk aan een woning en een be drijfsruimte te helpen. Dat is in zoverre gelukt, dat een pand aan de Hyacinthen- straat hem is toegewezen, maar dat moet nog leeg komen; een bedrijfsruimte aan de Hagelingerweg is inmiddels beschik baar gekomen. Officiële lezing- Wij vernamen vanmorgen van officiële zijde: „De heer Oudendijk had een vergunning van de gemeente om een deel van de woning te betrekken en het college was voornemens het huis geheel aan hem toe te wijzen. Toen de oorspronkelijke eige naar het pand verkocht aan de heer Pau lus, stelde deze voor het huis dusdanig te verbouwen, dat het naar het oordeel van de overheid in tweeën bewoonbaar zou zijn. Er is echter een administratieve vergis sing gemaakt, die verklaarbaar is in zulk een gecompliceerde zaak: de vergunning aan Oudendijk werd afgegeven vóór die verbouwing tot stand kwam. Wanneer de beide betrokkenen op dat moment met de gemeente overleg hadden gepleegd over de gerezen moeilijkheden ware het hele geval nog op te lossen ge weest. Daarna heeft het college echter de fout goed proberen te maken door Oudendijk met spoed te helpen aan een ander pand plus bedrijfsruimte". Zover de mededeling van officiële zijde. Ingevolge een besluit van het centraal comité van Anti-Revolutionnaire kiesver enigingen heeft het moderamen een com missie benoemd met de opdracht na te gaan of de statuten van de Anti-Revolu tionnaire Partij dienen te worden gewij zigd en zo ja, in welke zin, alsook of wel licht wijzigingen in de werkwijze van de partij organisatie moeten worden aange bracht. Door het moderamen zijn voer deze com missie aangezocht.de heren mr, A. W. Roosjen, voorzitter, prof. mr. P. J. Ver dam, A. R. de Kwaadsteniet, dr. J. J. de Jong, J. Smallenbroek. De heer R. Cosker is als secretaris aangewezen. Het centraal comité zal voorts begin Januari het centralen-convent bijeenroe pen ter behandeling van het rapport in zake het passieve vrouwenkiesrecht. De bespreking gaat voornamelijk over de vraag, of het besluit van de deputaten- vergadering van 14 October 1921 al dan niet dient té worden gehandhaafd. Het centraal comité heeft tevens beslo ten een partij conferentie bijeen te roepen, welke zal worden gehouden op Woensdag 11 Maart 1953. Deze zal de kwestie van de bezitsvorming bespreken. Santpoorts gezin uit huis gezet. De inboedel op straat. De Indonesische minister van Defensie, Sultan Hamengku Buwono, heeft vandaag bp het kabinet een verzoek ingediend om van zijn post te worden ontheven, zo heeft het blad „Indonesia Raya" vernomen uit doorgaans zeer betrouwbare kringen. In klingen van het kabinet weigerde men ver klaringen af te leggen naar aanleiding van dit bericht. Volgens de zegslieden van „In donesia Raya" zou de onduidelijke houding van het kabinet ten aanzien van de pro blemen betreffende de strijdkrachten waar schijnlijk de voornaamste oorzaak van het verzoek tot ontslag zijn geweest. DJAKARTA (Aneta). De voor Woens dagavond aangekondigde vergadering van het Indonesische kabinet is op verzoek van de minister van Defensie, Sultan Hameng ku Buwono uitgesteld, zo deelde de minister van Voorlichting, de heer Mononutu, mede. Deze kon niet zeggen, hoe lang dit uitstel zou duren en weigerde, in te gaan op vra gen betreffende het bericht in „Indonesia Raya" over de ontslag-aanvrage van de minister van Defensie. Het Chinese dagblad „Sin Po" had ge meld dat de Sultan zich had verzet tegen een beslissing van het kabinet om slechts maatregelen te nemen tegen officieren, die betrokken waren bij de demonstraties tegen het parlement op 17 October. Volgens de „Sin Po" wilde de minister van Landsver dediging dat ook maatregelen zouden wor den genomen tegen de officieren, die na die datum hun bevelhebbers hebben afgezet. „Sin Po" meldde voorts, dat in de ka binetsvergadering van Woensdag een be slissing zou vallen over de vraag, of de Sultan zijn functie zal neerleggen, of dat de Sultan het ten uitvoer leggen van een besluit van het kabinet, waarmede hij tot heden niet accoord is gegaan, zou forceren. Het blad voegt hieraan toe, dat dit kabi netsbesluit diametraal staat tegenover de conceptie van de minister van Defensie. Bende-activiteit De dienst van de spoorwegen heeft mede gedeeld, dat de treinverbinding tussen Cheribon en Djokjakarta over Purwokerto tijdelijk is stopgezet. Een bende heeft na melijk de baan opgebroken tussen de plaat sen Kretek en Bumi Aju. Reparatie is voor lopig niet mogelijk, daar in de buurt ben den zijn gesignaleerd. Het treinverkeer is omgelegd over Semarang. LONDEN, 3 Dec. (Reuter.) In het Britse Lagerhuis is het Woensdagavond tot een rumoerig debat gekomen. De vroegere minister van Defensie Shinwell had Chur chill namelijk verzocht om een verklaring, waarom thans na zes maanden nog geen uiteenzetting was gekomen over het uit blijven van de benoeming van een opperbe velhebber van de NAVO in de Middellandse zee. Churchill zeide, dat hierover bespre kingen werden gevoerd. „Ik moet mijnheer Shinwell waarschuwen, dat hij niet te pro fetisch moet zijn over de gang van zaken. Mogelijk zal het niet zo ongelukkig voor dit land lopen als hij zonder twijfel wel wenst", zeide Churchill. De laatste woorden werden beantwoord met luide kreten en gejouw van de zijde der Labour-banken. Attlee zeide, dat Chur chill diende te weten „hoe hard Shinwell in het verleden aan de defensie van het Westen heeft gewerkt". Toen Churchill later de zaal verliet werd hij nageroepen een ongewone gang van zaken in het Lagerhuis. Dertig Labour-afgevaardigden hebben een motie ingediend, waarin Churchill er van beschuldigd wordt Shinwell onwaar dige, onvaderlandse motieven toe te dich ten. De premier wordt verzocht zijn woor den zoader voorbehoud in te trekken. Volgens de procedure behoeft deze motie niet behandeld te worden. Sommige waar nemers zijn dan ook van mening, dat de re gering er niet verder op in zal gaan. Naar het ANP verneemt wordt Prins Bernhard morgenochtend 5 December van zijn reis door Latijns-Amerika op Schip hol terug verwacht. Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft Woensdag verklaard, dat de Franse dele gatie het debat over Noord-Afrika in de UNO niet zal bijwonen. Reeds verleden maand heeft minister Schuman in zijn rede in de UNO verklaard, dat Frankrijk die bespreking zou boycotten. De woordvoerder zeide dat het een „zeer ernstig en betreurenswaardig pre cedent" is, dat de Tunesische nationalis tische leider Joessef, minister in de rege ring van Tsjenik die dit jaar door de Fran se resident-generaal van Tunesië werd ontslagen, als raadsman bij de Iraakse UNO-delegat;ie is geaccrediteerd. „Op deze manier zou elke particulier, in een UNO- delegatie opgenomen, kunnen trachten zijn persoonlijke grieven te uiten", aldus de woordvoerder. Hij wordt nu ambassadeur in India De Nederlandse ambassadeur in de Sov jet-Unie, mr. F. C. A. baron van Pallandt, die tot ambassadeur in New Delhi be noemd is, heeft Woensdagavond de thuis reis via Helsinki en Stockholm aanvaard. Functionarissen van het protocol van het Russische ministerie van Buitenlandse Za ken en vele vrienden uit de diplomatieke gemeenschap deden de Nederlandse am bassadeur op het station te Moskou uitge leide. Baron Van Pallandt, die ons land twee en een half jaar in Moskou heeft verte genwoordigd, bracht voor zijn vertrek een afscheidsbezoek aan de waarnemende Rus sische minister van Buitenlandse Zaken. Uit Brussel verneemt Reuter van offi ciële zijde dat het ministercomité der Be nelux op 20 December a.s. in Scheveningen zal vergaderen. De ministers der drie landen zullen dan nagaan welke vorde ringen zijn gemaakt door de zeven Bel gisch-Nederlandse commissies, die inder tijd zijn ingesteld voor het zoeken naar werkwijzen om de moeilijkheden op te lossen, welke voor de Belgische industrie door de Nederlandse concurrentie zijn ontstaan. Voigcr.s „Le Monde" heerst onder de journalisten van het Pentagon (het Ameri kaanse ministerie van Defensie) de me ning, dat generaal Eisenhower sedert Maandag op weg is naar Korea. Dit on danks de lijst van besprekingen die door het secretariaat van de nieuw gekozen president Woensdag werd gepubliceerd. Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland afgetreden Woensdag is te Washington vernomen dat de Amerikaanse hoge commissaris in Wcst-Duitsland, Walter Donnelly, is afge treden. Donelly heeft president Truman verzocht hem met ingang van 31 Decem ber van zijn post te ontheffen. Cervantes: Vertalingen zijn op haar best met de verkeerde kant van gobelins te vergelijken. (Van onze correspondent in Bonn) In een sfeer van grote spanning is de West-Duitse Bondsdag Woensdagmiddag aan de tweede lezing van de Duits-geal lieerde verdragen begonnen. Over de vraag of deze verdragen zullen worden aangenomen of verworpen bestaat geen enkele onzekerheid meer. Men rekent op een meerderheid van tenminste 50 stem men voor de regering. Bondskanselier Adenauer heeft een rede gehouden, die zich zeer gunstig onder scheidde van recente bijdragen van zijn kant bij Bondsdagdebatten, en haar effect niet miste. Op duidelijke en levendige wijze stelde hij nog eens alle argumenten in het licht, die volgens hem een „ja" tot de verdragen wettigden, daarbij niet ver getende er de aandacht op te vestigen welk een inspanning het vereist heeft een verdragswerk tot stand te brengen dat 1000 paragrafen bevat en de vaak zeer verschillende opvattingen van zes landen onder een noemer brengt. Men moest zich volgens Adenauer door ondergeschikte punten niet van de hoofd zaak laten afleiden. Hetgeen, zo zeide hij, een sociaal-democratische uiting citeren de en voor zich gebruikende, hier om een fundamenteel „ja" of eén fundamenteel „neen" gaat. De oppositie bestreed dit ge zichtspunt en beschuldigde hem bij mon de van de afgevaardigde Wehner er van het zich bij diverse onderdelen van het verdragswerk veel te gemakkelijk te heb ben gemaakt. De debatten zullen vandaag en morgen voortgang vinden. De voorzitter van de S.P.D., Ollenhauer, zal pas bij de derde lezing aan het woord komen. Waarschijnlijk kan de derde lezing nog niet op Vrijdag worden gehouden, wat oorspronkelijk voorzien was. In het ziekenhuis te Sittard is gister avond de 61-jarige mevrouw P. uit Berg aan de Maas overleden. Zij is het tweede slachtoffer van de voedselvergiftiging, die vorige week in haar gezin werd gecon stateerd na het eten van hoofdkaas. Zon dag overleed, zoals eerder is bericht, een 18-jarige zoon uit het gezin. De 30-jarige zoon W. P., die er aanvankelijk niet ernstig aan toe was, verkeert ook in zorg wekkende toestand. NEW YORK. (Reuter). De beheer- schapscommissie van tie algemene UNO- vergadering heeft Woensdag een resolutie aangenomen die bedoelt was Engeland uit te nodigen maatregelen te nemen om aan 3.000 leden van de Meroe-stam in Tan ganyika onmiddellijk de grond terug te geven waarvan zij werden verdreven. Een desbetreffende resolutie was door El Sal vador, Guatemala, Haiti, Indonesië, Li beria, Pakistan, Saoedi-Arabiè en Syrië ingediend, doch werd later verzacht. Met 27 tegen 17 stemmen bij 8 onthou dingen is een amendement van Brazilië, Ecuador en Peru aangenomen waarbij een passage van de resolutie wordt ge schrapt die afkeuring uitspreekt „over de maatregel van het bestuur van Tanga nyika waarbij geweld gebruikt werd om de Meroe's te verdrijven en hun woningen en andere bezittingen vernietigd werden". Verder werd een amendement van India aangenomen met 27 stemmen tegen 20 stemmen en 5 onthoudingen. Hierin wordt betreurd, dat de stappen van de beheer- schapsraad om deze kwestie op te lossen „onvoldoende gebleken zijn". De uitslag van de stemming over de ge hele (geamendeerde) resolutie der acht genoemde landen was 32 stemmen voor, 17 tegen en drie onthoudingen. De tegen stemmers zijn: Australië, België, Canada, Columbia, Denemarken, de Dominicaanse republiek, Frankrijk, Griekenland, Luxem burg, Nederland, Nieuw-Zeeland, Noor wegen, Zweden, Zuid-Afrika. Engeland, de V. S. en Uruguay. Israel, Peru en Thai land onthielden zich. Engeland moet krachtens de uiteinde lijk goedgekeurde resolutie de Meroe's vol ledig schadeloos stellen. Voorts moet het bestuur van Tanganyika de uitvoering van ieder plan voor de herverdeling van land, dat „de verdrijving van inheemsen met geld" zou inhouden, opschorten. Aanbevo len wordt, dat Engeland de Meroe's mo derne methoden van landbouw en veeteelt zal bijbrengen waartoe het technische steun van de UNO moet zien te verkrij gen. Tenslotte moet Engeland volgens de resolutie volledig verslag uitbrengen aan de beheerschapsraad tegen de zomer van het volgend jaar „over de maatregelen die genomen zijn om de resolutie ten uitvoer te leggen". De resolutie gaat thans naar de Alge mene Vergadering waar voor goedkeuring een meerderheid van twee derden nodig is. Op de Rijn is de topstand hedenmiddag Keulen gepasseerd met een hoogte van 7,21 meter. Deze top zal morgennacht Lobith bereiken. Daar was de stand hedenmorgen 14.69 meter plus N.A.P. Volgens de Rijks waterstaat zal de topstand maar weinig boven 15 meter plus N.A.P. komen. In Nijmegen, waar de stand vanochtend 12 meter plus N.A.P. bedroeg, wordt nog 40 centimeter was verwacht. Voor Eefde, waar de 8 uur stand vandaag 6.30 was, wordt in de eerste twee dagen een stijging verwacht tot ongeveer 6.80 meter. Volgens berichten van de Rijkswater staat was de stand van de Waal heden ochtend 12 meter 19 N.A.P. Er werd een was waargenomen van ongeveer 20 cm. De verwachting is, dat dit vrijwel de hoog ste stand van de Waal voor Nijmegen zal zijn in deze hoogwaterperiode. Van de Bo- vennjn wordt overal een val gemeld van gemiddeld 30 cm. Alleen Ruhrort had hedenochtend nog 20 cm. was, maar Keu len seinde al 19 cm. val bij een stand van 7 meter. De toestand op de Waalkade is nu zo, dat ook de hoge kade op enkele punten is overstroomd. De schepen moeten lossen nabij de spoorbrug bij het Maas en Waalkanaal. - "*Y*XV>cr>r*TrcOfX*300000CX Op een nog nader te bepalen dag, doch zeker in de tweede helft van deze maand zal Koningin Juliana het monument ont hullen, dat de gemeente Amsterdam op hel Jonas Daniel Meyerplein doet verrij zen ter herinnering aan „de Frbruari-sta- king". Het is vervaardigd door de Haar lemse beeldhouwer Mari Andrisssen. RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Plaatselijk mist, overigens half of zwaar bewolkt, overwegend droog weer. Over het algemeen zwakke wind tussen Noord-West en Zuid-West. Vannacht op vele plaatsen lichte vorst, overigens temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi. 5 December Zon op 8.31 uur, onder 16.30 uur. Maan op 20.11 uur. onder 11.50 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 4 December Hoog water: 5.18 en 17.32 uur. Laag water: 0.55 en 13 14 uur. Vrijdag 5 December Hoog water: 5.58 en 18.14 uur. Laag water: 1.35 en 13.54 uur. 0

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1