Bouw zestig woningen aan Dr. Gerkestraat opnieuw voorgesteld „BOLWERK" Halfweg Lisse Bennebroek Hillegom Vijfhuizen Haarlemmermeer Bloemendaal Heemstede Proef-vordering van motorrijtuigen ZATERDAG 13 DECEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Zweedse Kerstdiners Zandvoorts vrouwenkoor Voorstel tot wijziging van de begroting W aarschuwingsborden voor het verkeer Maatschappelijk Hulpbetoon Gemeenteraad komt Woensdag en Donderdag bijeen Commissie voor Georganiseerd overleg Aankoop van grond voor nieuwe straat Extra tapvergunning voor nieuwe badhotel? Tarieven voor badhuis worden verlaagd Crediet Zandvoorts wederopbouwfonds „Hi!lman"-„Humber" Halfweg krijgt een bijzonder schoolgebouw Nieuwe opslagplaats in de Houtrakpolder Harddraverijvereniging Ned. Chr. Blindenbond Agrarische Bond Bloembollencultuur Bloembollencultuur Sparrenbosschool Kerstcantate Julianaschool Meisjesvereniging „Lidia" Ruim honderd opgaven voor feestmiddag bejaarden Zondagsdienst Woningverbetering KNAC verzoekt om overleg „Sibajak" en .J^drapoera" dicht bij huis Scheepvaart SLOT DEFECT? In de vergadering van 25 November be sloot de Zandvoortse gemeenteraad op voorstel van de heer Lindeman om het voorstel van het college tot het verkopen van grond aan de Dr. Gerkestraat aan de woningbouwvereniging „Eendracht maakt macht" aan te houden om eerst te trach ten, 7.0 snel mogelijk van Gedeputeerde Staten toestemming te verkrijgen, om het woningbouwplan van 54 woningen in plan Noord verwezenlijkt te krijgen. B. en W. berichten de raad, dat uit in gewonnen informaties is gebleken, dat op korte termijn van Gedeputeerde Staten geen beslissing is te verwachten, doch al ware dit wèl het geval geweest en al zou deze beslissing gunstig zijn uitgevallen, clan nóg zouden B. en W. zich genoodzaakt hebben gezien op het plan Gerkestraat te rug te komen. Uit een inmiddels ontvangen rapport van de directeur van Publieke Werken is gebleken, dat als gevolg van de ongunstige gesteldheid van de bodem in plan Noord omvangrijke grondverbete- ringswerken zullen moeten worden ver richt, alvorens met het bouwrijp maken zal kunnen worden begonnen. De uit te voeren extra werken zullen globaal be rekend ongeveer f 192.000 vergen, waardoor deze woningwetwoningen op f 2071 per woning aan grondkosten zou den komen, terwijl deze in de dr. Gerke straat slechts f 1400 per woning bedragen. Zonder een abnormaal hoge huur zou dan ook voor deze 54 woningen nimmer een sluitende exploitatierekening te verkrij gen zijn. Door de grondverbeteringswerkzaamhe den in DUW verband uit te voeren, zou den deze grondkosten tot f 1771 per wo ning kunnen worden teruggebracht, het geen ligt binnen de grenzen van het prac- tisch toelaatbare, doch B. en W. merken op, dat hiervoor toestemming nodig is van diverse instanties, welke eventueel slechts kan verkregen worden, nadat een uitge werkt plan en een definitieve begroting zijn opgesteld en door de raad aanvaard. Dit alles zal zéér veel tijd vragen en de directeur van Publieke Werken meent, dat niet voor 1 Mei 1953 met deze werkzaam heden zou kunnen worden aangevangen, terwijl de duur der uitvoering op 40 we- ADVERTENT1E Tijdens de BEIDE KERSTDAGEN serveren wij met NIEUWE SPECIALITÉS. In aansluiting op ons 20-jarig jubileum hebben wij het genoegen aan iedere Dame, die aan ons Kerstdiner deel neemt. een originele ZWEEDSE SURPRISE aan te bieden. RESTAURANT Kennemerplein 5 - Tel. 16840 Reserveer tijdig Uw tafel. De te Zandvoort wonende zangpaedagoge, mevrouw Maria OrbaanBeversluis, die in de loop van dit jaar overging tot oprichting van een geselecteerd Zandvoorts klein vrou wenkoor. zal met dit ensemble op Zaterdag 20 December in gebouw „Ons Huis" een uit voering geven. Medewerking verleent „The Beverly Girls" een onder haar leiding staand meisjeskoor uit Amsterdam en enige solo leerlingen. Mevrouw G. Winkler—Blooker zal. behalve als begeleidster, ook als piano soliste optreden. Het programma vermeldt werken van Cho pin, Handel, Purcell, Schubert en Mendels sohn, enkele Negro Spirituals en Franse Chansons. Het eventueel batig saldo zal worden afge dragen aan de culturele kring ,,'t Helm", om daardoor financiële steun te verlenen aan de kunstavonden-cyclus, die door ,,'t Helm" werd opgezet. B. en W. van Zandvoort hebben de raads leden enige wijzigingen in de begroting voor 1953 doen toekomen, vermeldende een voor- deel_ van totaal 1700.en een nadeel van 5150.waardoor de post „onvoorziene uit gaven". geraamd op 32.000—, met het totale nadeel ad 3450.zal kunnen worden verlaagd en gebracht op 28.550.—. Het voordeel ontstond doordat op de post kleding en uitrusting van de politie op het onderdeel „munitie" 1000.— kon worden verminderd, en op de post „bureaubehoeften" de aanschaffing van een schrijfmachine ad 700.— werd geschrapt. Het nadelig saldo ontstond hoofdzakelijk door het verlagen van de extra rijksbijdrage in de kosten van de eigen politie met 1700.-. ƒ2000.uit te trekken voor opleidingskosten van blokploegen voor de burgerlijke lucht verdediging, waarvoor geen rijksbijdrage te verwachten is en het verlenen van een sub sidie van 780.aan de commissie voor kin- derhygiëne in Noordholland. Daar de huidige voorraad materieel, welke ingevolge de nieuwe wegenverkeerswet noodzakelijk is voor de bebording of ver lichting van tijdelijke obstakels in de ge meente Zandvoort zéér sober is, vragen B. en W. de raad een crediet van f 2200 voor de aanschaffing van de voorgeschreven borden, wegversperringen en lampen. Genoemd be drag moet als het absoluut noodzakelijke minimum worden gezien. In het bestuur van de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijk hulpbetoon dienen per 1 Januari periodiek af te treden mevrouw A. M. Mol—Van Bellen en de heren J. van Sluisdam en D. Vader. De aan de raad voorgestelde voordracht vermeldt genoemden als nummer een op de lijst, met als tegen-eandidaten respectieve lijk mevrouw W. C. Paapde Wid en de heren T. Paap en C. Siegers. Voordat de gemeenteraad van Zand voort in de openbare raadsvergadering, die Woensdagavond om 8 uur aanvangt en op Donderdagmiddag 2 uur word' voortgezet, overgaat tot de behandelinv der gemeentebegroting voor 1953 zal nog een agenda van 14 punten worden afge werkt. ken wordt geraamd, zodat met de bouw van deze woningen in 1954 begonnen zou kunnen worden. Van het allergrootste belang achten B. en W. het, dat het aan de gemeente Zand voort toegewezen extra bouwvolume, met inbegrip van het volume voor de 60 wo ningen, slechts geldig is tot en met het jaar 1953. Worden deze 60 woningen dus in 1953 niet gebouwd, dan dient dit extra bouwvolume als verloren te wor den beschouwd. Daarom dringt het college met klem bij de raadsleden er op aan, alsnog tot het uitvoeren van het plan dr. Gerkestraat te besluiten. Gestreefd zal daarbij worden naar het verkrijgen van een zo spoedig mogelijke beslissing van Gedeputeerde Staten wat betreft de 54 woningen in plan Noord, waarna, bij een eventueel gunstige beslissing, het bouwrijp maken van dit ter rein met de grootste spoed zal worden voorbereid. De commissie voor georganiseerd over leg treedt op 1 Januari periodiek af. Voor de gemeenteraad hebben in deze commissie zitting de heren ir. P. G. van Kuijk, C. Siegers en W. v. d. Werff en als plaatsvervangende leden mevrouw A. M. Mol-Van Bellen; en de heren J. L. C. Lindeman en J. W. Gosen. B. en W. stellen de raad voor, voor het komende zittings tijdvak, dat eindigt op 1 Januari 1955, opnieuw drie leden en drie plaatsver vangende leden te benoemen. Voor de aanleg vam een nieuwe straat, tussen de Wilhelminaschool en het pand Dr. Gerkestraat 10 dient de gemeente te beschikken over een gedeelte van het bij dit pand behorende erf. ter grootte van pl.m. 53 vierk. m. De eigenaresse er van is bereid deze grond te verkopen voor f 8 per vierk. m., onder voorwaarde dat de ge meente Zandvoort het verplaatsen en ver nieuwen van de terreinafscheiding voor haar rekening neemt. B. en W. stellen de raadsleden voor hiertoe te besluiten en een crediet van f 900 beschikbaar te stellen. CABARETAVOND „WIM IIILDERING" De Zandvoortse toneelvereniging „Wim Hildering" houdt op Zaterdag 20 December een cabaret-avond in gebouw „Zomerlust". Beroeps-artisten zullen een cabaret-pro gramma ten tonele brengen onder de titel „Wij brengen U". Na afloop volgt een bal met medewerking van het orkest „The Moonlight Serenaders". Rekening courant B. en W. van Zandvoort stellen de raad voor het crediet rekening courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor het jaar 1953 vast te stellen op f 400.000. Dit bedrag acht het college vol doende. De heer N. W. Bouwes. voor wie het nieuwe badhotel aan de Strandweg wordt gebouwd, heeft zich tot het college van B. en W. van Zandvoort gewend, met ver zoek medewerking te verlenen dat hem een tapvergunning boven het vastgestelde maximum wordt verleend voor een ot meer lokalen in zijn hótel. De mogelijk heid bestaat namelijk dat een tapvergun ning, d.i. een vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein, uitsluitend voor gebruik ter plaatse, boven het vast gestelde maximum kan worden verleend, indien het hier lokaliteiten betreft, welke deel uitmaken van een buitengewone in richting voor maatschappelijk verkeer. Het maximum aantal vergunningen, dat voor Zandvoort 38 bedraagt, is echter al sinds jaren bereikt, terwijl op de lijst voor candidaatvergunninghouders reeds 31 ge gadigden voorkomen. B. en W. zijn van oordeel, dat een der gelijke vergunning in dit hotel onontbeer lijk is, alleen reeds met het oog op de centrale positie, welke dit bedrijf in de outillage van de badplaats zal gaan in nemen. Het college merkt op dat het badhotel met Marshall-hulp tot stand kwam, waaruit de grote betekenis voor het vreemdelin genverkeer blijkt. De waarde voor de bad plaats Zandvoort en voor het maatschap pelijk verkeer blijkt voorts duidelijk uit de omvang. Het zal namelijk bevatten een benedenzaal groot 100 m2„ een beneden zaal, verdeeld in een restaurant-zaal, groot 70 m2., een zaal van 150 m2, een dans zaal van 70 m2., een bar van 80 m2., 19 vier-, 15 twee-, en 5 één-persoons ka mers; een dakterras van 350 m2., een overdekt buitenterras van 70 m2., en een onoverdekt buitenterras van 1200 m2„ ter wijl straks aan dit geheel nog een theater.' plaats biedend aan 500 personen, zal wor den toegevoegd. B. en W. geven de raadsleden in over weging, het college te machtigen, zich met een adres tot de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid te wenden, opdat de heer Bouwes in het bezit van de ver gunning boven het vastgestelde maximum kan worden gesteld. B. en W. van Zandvoort stellen de raad voor de tarieven van het gemeentelijk badhuis op Woensdag en Donderdag te verlagen en te brengen voor een douche- bad van 20 ets. op 15 ets. en voor een kuipbad van 50 op 25 ets. Door het invoe ren van deze maatregel per 1 Januari hoopt men het afnemend bezoek aan het ba^'mis opnieuw te kunnen opvoeren. B. en W. van Zandvoort verzoeken de raadsleden accoord te gaan met hun voor stel tot verhoging van de rekening-cou rant-overeenkomst met de stichting „Zand voorts wederopbouwfonds" in oprichting van f 200.000 op f 400.000. Eerstgenoemd crediet is namelijk niet toereikend om enkele de laatste tijd aan geboden grootste herbouwplichten ter ont heffing van de bestedingsplicht, door ge noemde stichting te doen overnemen, dat voor de realisering van het „kernplan" van eminent belang wordt geacht. ADVERTENTIE Amsterd. Rijtuig MU. - Official dealer Volgende week Vrijdag zal de nieuw te bouwen Openbare Lagere school in Halfweg worden aanbesteed. Voor deze school, die zal verrijzen aan de volgens het Halfwegse uitbreidingsplan door te trekken Dr. Schaepmanstraat, bestaat in de kringen van het onderwijs en van bouw kundigen grote belangstelling, daar de bouw zal geschieden naar de tekeningen van een nieuw prototype. Een Halfwegse architect, de heer Jac. J. v. d. Burgt, heeft de ontwer pen gemaakt. Het nieuwe schoolgebouw krijgt vier loka len die. in de vorm van een driehoek, om een grote hal worden gebouwd en aan beide zijden van grote ramen zijn voorzien. Waar de lokalen elkaar raken is de entrée gepro jecteerd, terwijl aan de wijde kant van de driehoek een kamer voor het schoolhoofd en andere vertrekken zullen komen. De -uimte tussen de lokalen is geschikt voor uitvoeringen en kan als gehoorzaal wor den gebruikt. Het geheel is zó ontworpen dat het zonlicht in elk lokaal gemakkelijk kan komen, terwijl bij de verdere inrichting is uitgegaan van de gedachte, dat het natuur lijke licht zoveel mogelijk moet worden ge bruikt. Zodra de school, die in het centrum der plaats wordt gebouwd, klaar is, verwacht men vegl belangstelling uit andere gemeen ten. Deze school zal namelijk in het kader van de experimentele schoolbouw een nieuw studieobject vormen. Volgens de plannen moet men in de ko mende zomer met de bouw gereed zijn. Voor de Coöperatieve Aankoopvereniging en Malerij „De Eendracht", wordt op het ogenblik een grote opslagloods gebouwd aan het Zijkanaal F in de Houtrakpolder. De „Eendracht" voert met deze bouw een reeds jaren lang bestaand plan uit. want de noodzaak van een dergelijke opslagruimte midden in het gebied van haar activiteit was reeds lang bekend. Oorspronkelijk was ge tracht in samenwerking met de Coöperatieve Aankoopvereniging „De Volharding" uit Haarlem tot de bouw van een loods te ko men. De plannen vonden echter geen door gang en de ruim twee honderd landbouwers uit de omgeving van Halfweg en Zaandam, die bij de Coöperatie zijn aangesloten, zullen nu een eigen, moderne en aan een gemak kelijk bevaarbaar water gelegen loods in ge bruik kunnen nemen. Men hoopt vóór het komende voorjaar met de bouw gereed te zijn. zodat de kunstmest ten behoeve van het zomerseizoen en de aangekochte oogst opbrengsten daar kunnen worden opgeslagen. ZONDAGSDIENST Dokter D. A. Rij^ders. Amsterdamsestraat weg 60, Halfweg (Tel. 593) heeft dit week einde Zondagsdienst. Donderdagavond hield de Harddraverijver eniging Lisse en omstreken haar 50ste jaar vergadering ondeY voorzitterschap van de heer Jac. de Vroomen, die in zijn openings woord het deze zomer gehouden concours hippique memoréërde, dat het bestuur aan de leden heeft aangeboden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. De ontvangsten in het afgelopen jaar bedroegen 9375 en de uitgaven 16.042; het totaal bezit der ver eniging is gedaald tot 8797. Het aantal leden is gestegen boven de 800. Een verzoek van het Gemeentebestuur om het Lisser Sportpark in te schakelen moest worden afgewezen, daar het terrein van de heren Vreeburg weer voor drie jaar is inge huurd. Op verzoek van het bestuur werden de aftredende bestuursleden de heren Joh. v. d. Meij en Th. v. d. Eerden herbenoemd. Tot beschermheer der vereniging werd be noemd Graaf van Lynden en tot ereleden de heren M. Beelen en F. van Paschen. In de veilingzaal van de HoBaHo werd Donderdagavond een contactavond gehouden van de Nederlandse Blindenbond. Ds. Jonge- boer sprak een- openingswoord, waarna het lid van het hoofdbestuur de heer R. van Wijk een inleiding hield over de te vertonen film „Licht in de duistere nacht"; waarin aan schouwd wordt het opvoedende element van de Stichtingen Barthimeus en Sonneheerd met haar werkplaatsen. De Algemene Agrarische Bond herdacht Donderdagavond in een feestelijke bijeen komst in De Taveerne het 25 jarig bestaan. De voorzitter, de heer Willemstein, verwel komde de gasten. Het lid van het hoofdbe stuur. de heer Roelofs, sprak over: „Wat is 25 jaar in de geschiedenis van de arbeiders beweging in Nederland?", waarin hij een terugblik wierp in het verleden. Spreker be sloot zijn rede met op te merken dat de kwa liteit der mensen vooruitgaande is. Voor 25 jaren lidmaatschap werd de heren J. de Vreugd en J. Faas het ere-insigne op de borst gespeld. Nadat enkele verzen van Henriëtte Roland Holst waren voorgedragen, werd het toneelstuk „Dokter tegen wil en dank" van Molière opgevoerd. Onder voorzitterschap van de heer Joh. Lely kwam de afdeling Lisserbroek in leden vergadering bijeen. In zijn openingswoord betreurde de voorzitter het dat vele leden hebben bedankt als lid. De toekomst ziet er, ondanks het feit dat de prijzen teruggelopen warén, beter uit dan het vorig jaar. Besloten werd aan de Stichting Bloemlust wederom een beker beschikbaar te stellen en wel voor narcissen. In de vacature van een lid van het hoofdbestuur, werd L. Hoek uit 's-Gravenzande gesteund. Het Handelsreglement werd na drukke dis cussie in zijn geheel aanvaard. Wat het hef fingspercentage voor het bijgoed betreft, was de mening van de vergadering dat 3 pro cent voor crocussen veel te hoog was omdat voor het artikel gladiolen en dahlia's het percentage verlaagd is tot U/2 procent. Dit zal op de algemene vergadering ter sprake worden gebracht. De secretaris der afdeling, de heer Mesman, werd met grote meerder heid herkozen. Bij de rondvraag werd de zeer strenge keuring der surplusbollcn besproken. Zij werd als een onbillijkheid gezien. Getracht zal worden om de postbestelling van een ge deelte van de Hillegommerdijk, Lisserdijk en Lisserweg bij de postbestelling van Lisse te krijgen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Augustinus Gerardus Maria, z. van Th. J. Mesman en G. v. d. Berg; Ger- dina Maria, d. van G. Opdam en C. J. v. d. Kamp; Quirinus Wilhelmus Maria, z. van L. C. v. d. Voort en A. v. d. Klauw. ONDERTROUWD: A. Wildenburg en J. C. Beijk; C. A. A. Spruit en S. A. E. Jonkman; J. v d. Voort en A. v. d. Klauw. GEHUWD: Th. J. Korlekaas en M. J. Hes- seling; H Wiorsma en J. de Vrecde. OVERLEDEN: J. Slootbeek echtg. van C. Kerkvliet, oud 59 j.; C. Witteman, wed. van C. van Gerven, oud 82 jaar. MEDISCHE DIENST Dr. F. J. L. M. Haase Jr., Achterweg 40 telefoon 3685. Gisteravond kwam de afdeling Bennebroek- Vogelenzang van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur in vergadering bij een, ter behandeling van de beschrijvings brief voor de algemene vergadering die Maandag te Haarlem gehouden zal worden. De voorzitter, de heer W. A. Philippo, her dacht in zijn openingswoord de overleden leden jhr. P. W. Barnaart en N. Beumer, die aan de afdeling zijn ontvallen. Aan de orde kwam de beschrijvingsbrief. In het bijzonder werd het handelsreglement besproken, dat nogal commentaar uitlokte van enige leden. Het werd onveranderd aan vaard. Als candidaten voor het hoofdbestuur werden door de vergadering de heren L. Hoek en Chr. Kieft gesteld. Uitvoerige discussies ontstonden over het voorstel van de afdelingen Hem en Venhui zen. Bovenkarspel en Grootebroek om de hef fing voor de bijgoedartikelen aanzienlijk te verlagen. Met grote meerderheid van stem men werd dit voorstel verworpen, waarna het voorstel van het hoofdbestuur, inzake een heffing voor algemene vakdoeleinden, met grote meerderheid van stemmen werd aan genomen. Door de afdeling werden als afgevaardig den naar de algemene vergadering aangewe zen de heren Joh. Bonkenburg en P. Tijssen. De voorzitter deelde mede, dat de afdeling besloten heeft, 75.aan het prijzenfonds van de „Flora 1953" te schenken. De bestuurs verkiezing welke noodzakelijk was door het periodiek aftreden van de heer J. van Til had tot resultaat dat de heer Joh. Bonken burg werd gekozen. De eerste ouderavond in de nieuwe open bare school is. dank zij de zeer grote belang stelling van de ouders een groot succes ge worden. Uit de mededelingen van het hoofd der school bleek, dat het aantal leerlingen sterk is toegenomen. Het bedraagt thans 60. Van mej. M. M. Berkenbosch, voorheen on derwijzeres aan deze school, die inmiddels in het huwelijk is getreden, werd officieel af scheid genomen. Wethouder K. Enthoven sprak namens het gemeentebestuur woorden van dank voor hetgeen zij voor de school heeft gedaan. Na de pauze traden enige jongens in een zelfgemaakte poppenkast op. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 14 December waargenomen door dokter G. Manschot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 - 430. In de Ned. Hervormde Kerk kwamen Don derdagavond de ouders van de leerlingen der Julianaschool bijeen om te luisteren naar een Kerstcantate die leerlingen van die school uitvoerden. Het hoofd der school, de heer Valkenburg, opende de avond, waarbij hij mededeelde dat door het grote aantal leerlingen het niet meer mogelijk was om op school het Kerstgebeuren te gedenken met ouders en leerlingen samen. In kinderlijke eenvoud werd de Kerst cantate uitgevoerd, waaraan de leerlingen van alle klassen deelnamen. Het bleek een zeer geslaagd experiment en het initia tief van de Julianaschool is dan ook alleszins lofwaardig. De avond werd door ds. Eerhard gesloten. De Hervormde meisjesvereniging Lydia vierde Donderdag haar 27ste verjaardag in een kerksamenkomst,-die een feestelijk rakter droeg:. In weerwil van het koude weer' was het kerkgebouw aardig bezet toen de ere-voorzitter, de heer A. C. Brörens de bij eenkomst opende en nadat gemeenschappe lijk gezongen was, Psalm 100 voorlas en in gebed voorging. Nadat de heer Brörens er op gewezen had hoe „Lydia" velen tot zegen was en nog is, legde hij de nadruk op het Schriftwoord: Hij heeft ons gemaakt en Hem behoren we toe (Ps. 100:3). Een programma, dat een overzicht van het verenigingswerk gaf en voorts een tweetal opstellen, voordrachten en stukjes ten ge hore bracht werd vlot en goed afgewerkt. Na de pauze sprak de heer J. Philippo namens de kerkeraad en ook voor de andere afgevaardigden van verenigingen een waar derend woord. De presidente mevrouw Brö rens sprak het slotwoord. HAARLEMMERMEERSE LANDBOUWERS NAAR DE NOORDOOSTPOLDER Drie landbouwers uit de Haarlemmermeer polder kregen een bedrijf toegewezen in de Noordoostpolder, n.l. W. P. Veldt, IJweg, Hoofddorp; J. Meyer, Kruisweg, Vijfhuizen en J. van Woerkom, Kerkhoflaan, Zwanen burg. PROPAGANDA-AVOND V.V. ETO. Op Woensdag 17 December zal de voetbal vereniging ETO in hotel „De Beurs" te Hoofddorp een propaganda-avond houden. Er zijn wild en gevogelte als prijzen voor de spelen beschikbaar gesteld. NED. FRUITTELERS ORGANISATIE De ledenvergadering van de Nederlandse Fruittelers organisatie kring Rhijn en Am- stel] and, zal worden gehouden op Dinsdag 16 December in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp. Voor de feestmiddag voor Ouden van Da gen, die op Dinsdag 30 December in het Jeugdhuis te Bloemendaal zal worden ge houden, kwamen tot de sluiting voor aan melding 109 opgaven binnen. De bejaarde inwoners van Bloemendaal zal een cabaretprogramma worden geboden, dat door een amateur-gezelschap verzorgd zal worden. Door welwillende medewerking van bedrijven zullen zij, die het Jeugdhuis moei lijk te voet kunnen bereiken, van huis wor den afgehaald. Het vorige winterseizoen kon door omstan digheden geen feestmiddag voor de Ouden van Dagen worden gehouden. Maar overigens is het de bedoeling om de bejaarden een feestmiddag in de winter en een uitstapje des zomers aan te bieden. Tenslotte vermelden wij nog, dat mevrouw A. C. den Texbaronesse Bentinck te Bloe mendaal haar girorekening (no. 212134) nog steeds openstelt voor vrijwillige bijdragen om de onkosten van de feestmiddag te kun nen bestrijden. De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts S. B. Drijber, Bloemen- daalseweg 84, Bloemendaal, telefoon 22185. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. van Dijk, Bloe- mendaalseweg 307, Overveen, telefoon 12698, b.g.g. 14424. De dienst van de apotheken voor Over veen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 20 December des avonds, des nachts en op Zondag in spoedeisende gevallen verzorgd door de Elswout Apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon. 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. B. en W. van Heemstede vragen de ge meenteraad machtiging om in de gevallen welke naar hun mening daartoe aanleiding geven, over te gaan tot toekenning van pre mie voor woningverbetering overeenkomstig de richtlijnen en bepalingen welke zijn gege ven voor het toekennen van een bijdrage uit het Terlingenfonds. De voorzieningen dienen te leiden tot een verbetering van de indeling van de woningen, waardoor een meer sociaal- verantwoorde bewoning mogelijk wordt ge maakt. Bovendien zal getracht worden wo ningen te behoeden voor onbewoonbaarheid. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op Zondag waargenomen door dr. K. L. Kout, Herenweg 197, tel. 26224 en dr. J. L. Tom- brock, Burg. v. Lennepweg 1, tel. 38032. Deze Zondagsdienst gaat op Zaterdagmiddag 14 uur in. Wijkverpleging: Zuster B. G. Baddings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 39818. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek. Binnenweg 98, tel. 38197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164. tel. 26772. Deze Zondagsdienst gaat in op Zaterdagmid dag 18 uur. De K.N.A.C. heeft zich tot de minister van Oorlog gewend naar aanleiding van de berichten in de pers over het voornemen om in het jaar 1953 ter gelegenheid van de mobilisatie-oefening in Augustus daar bij tevens een proef-vordering van motor rijtuigen te betrekken. Ongetwijfeld zal éen dergelijke oefening naar haar mening van grote betekenis zijn teneinde in de practijk te toetsen of de organisatie aan de verwachting beant woordt. Dit neemt niet weg, dat juist door het onverwachte van de te scheppen situatie hiervan een storing in de normale gang van zaken is te verwachten. Afgezien nog van het feit, dat velen op de vast te stellen dag aan reeds van te voren gemaakte afspraken en getroffen za kelijke regelingen niet zullen kunnen vol doen, of zich' om maatschappelijke of an dere redenen niet zelfs maar zeer tijdelijk aan hun taak kunnen onttrekken (artsen, vroedvrouwen, enz.) zullen ook velen zich met hun motorrijtuig in het buitenland be vinden of daarheen moeten vertrekken. Teneinde het welslagen van de oefening enerzijds, en de behartiging der belangen van hen die geroepen worden met hun motorrijtuig te verschijnen anderzijds, zo veel mogelijk te bevorderen, verzoekt de K.N.A.C. de minister met. haar in overleg te willen treden, teneinde zo spoedig dit enigszins mogelijk is het publiek in een nadere uiteenzetting te kunnen voorlich ten inzake de gedachte uitvoering Twee passagiersschepen van de Ko ninklijke Rotlerdamsche Lloyd, namelijk de „Indrapoera" en de „Sibajak", beide komend uit Indonesië, worden met slechts één dag tussenruimte te Rotterdam ver wacht. Onvoorziene omstandigheden voor behouden, zal het m.s. „Indrapoera", dat vrijwel geheel is volgeboekt, op Dinsdag 16 December en het m.s. „Sibajak", dat slechts 267 passagiers, van wie ongeveer 180 zonder onderdak en vaak ook zonder voldoende eigen inkomsten, naar ons land brengt, op Woensdag 17 December aan de Lloydkade aankomen. Ook het vracht/passagiersschip „Over- ijsel", eveneens komend uit Indonesië, wordt Dinsdag a.s. in de thuishaven ver wacht. Onder de passagiers van de „Indrapoe ra" bevinden zich de heer A. C. Korteweg, directeur der Christelijke H.B.S. te Dja karta; de heer J. Meyerink, leraar aan het Lyceum te Bandung; en ir. J. S. de Smit, algemeen gevolmachtigde van het Dasaad Musin Concern, één der grootste im- en exporthuizen in Indonesië. Onder de 267 passagiers van de „Siba jak" zijn niet minder dan 116 kinderen beneden 18 jaar; verder twee gezinnen van 10 personen en een alleenreizende dame van 80 jaar. Van Aden af reist de Neder landse ir. J. Leyh, die industrieel adviseur van de Staatsbank van Ethiopië is, met de „Sibajak" naar Nederland. Daar de „Indrapoera", de „Sibaiak" en de „Overijsel" evenals het j.l. Zaterdag thuisgevaren emigrantenschip „Water man", pas in Januari ophieuw uit Rotter dam zullen vertrekken, kunnen de onge veer 700 opvarenden dezer schepen de ko mende feestdagen in Nederland door brengen. Aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het candidaats- examen sociale aardrijkskunde de heer W. •T. Eichelberg uit Haarlem en voor het can- didaatsexamen economie de heer S. C. Bruin, eveneens uit Haarlem. Amsteldiep, 14 voor IJmuiden verwacht. Amsteldijk, 11 v. Brownsville n. Corpus Christi Aagtekerk, 11 van Aden naar Suez. Ab'bedijk, 12 v. Bremen naar Antwerpen. Akkrumdijk, 11 te Genua. Alcyone, 12 v. Suez naar Adien. Argos, pass. 12 Ouessant. Amstelveen, 13 10 u. te R'dam verwacht. Aalsdijk, 11 675 m. W. Lands End. Agatha, 11 v. BilMton te Manggar. Alamak, pass. 11 Terschelling n. Bremen. Alchiba, 11 210 m. W. Gran canaria. Aletta, 12 te Pladju verwacht. Amstelkroon, 12 v. Soerabaja te Makassar. Amedijk, 10 v. Boston n. Philadelphia. Amstelvaart, 11 120 m. W. Oporto n. Antw. Arm lila, pass. 11 ten N. Haunan. Axeldijk, 11 740 m. W. ten Z. Flores. Aliolh, pass. 12 Bahia n. Rio de Janeiro. Alkald, 13 te Suez. Alphacca, 13 v. ew York te Buenos Aires verw. Aldabi, 13 dwars Fernando Noromha. Atmkerk, 12 pass. Guardafui n. Cochin. Alnati, 12 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alpherat, 13 v. Buenos Aires te Rotterdam. Alair, 12 bij Kaap Verdische eil. Amor, 13 Algiers verwacht. Amstelstad, 12 v. Mobile n. Nederland. Averdijk, 13 te Antwerpen. Alwaki. 12 v. Ncxrfolk te New York. Amstelland, 14 v. Buenos Aires te IJm. verw. Arkeldijk, pass. 12 SciMy's. Ampenang, pass. 13 4.15 u. Suez. Annenkerk, 12 te Antwerpen. Bali, 12 te Colombo verwacht. Baarn, 12 te Callao. Baud, 11 v. Buleleng 12 Panarukan verw. Bloemfontein, 11 250 m. W.ZW. Walvisbaai. Bengkalis, 11 690 m. O.ZO. Ceylon. Boissevadn, 11 610 m. O.NO. Diego Garcia. Borneo, 11 350 m. O. ten Z. Socotra. Blijdendijk, 12 te Antwerpen. Boschfontein, 13 te Suez. Blom mer-sd ijk, 12 v. New York n. Rotterdam. Boskoop. 13 v. Guanta n. Curagao. Breda, 12 v. Paita n. Buenaventura. Congostroom, 11 v. Antwerpen n. Bordeaux. Cottica, 11 380 m. ZW. Flores. Caltex Leiden, 11 60 m. O. Gibraltar. Cleodora, 11 v. Singapore n. Pladju. Ceronia, 11 170 m. NW. Port Said. Clavella, 13 y. Rastanura te Singapore yerw. ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C i A L I S T" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Cronenburgb, 12 v. IJmuiden. te Rotterdam. Ohama, 14 v. R'da>m te Mena al Ahmad! verw. Danae, 11 v. Amsterdam rt. Middell. Zee. Douro, 11 van Gdynia naar Kopenhagen. Duivendrecht, 11 v. BurutU n. Lagos. Delfland, 13 te Santos. Diemerdijk, 13 te Los Angeles. Etrema, pass. 11 Aruba. Edam, 11 440 m. ZO. Kp. Race.- Eendracht, 11 v. Bremen n. Antwerpen. Fairsea, 12 In Suezkanaal. Friesland (KRL), 12 v. Rotterdam n. Hamburg Friesland (SSM), 12 v. Rotterdam n. Casablanca. Gooiland, 12 v. Pto Alegre te Itajai. Gaasterkerk, pass. 11 Kp. Guardafui. Gadllla, 11 v. Curagao n. Stockholm. Groote Beer, 1.1 380 m. W.NW. Walvisbaai. Gordias, 12 v. Izmir naar Calamata. Garoet, pass. 12 Guardafui n. Belawan. Hercules, 11 v. Tunis te Malta. Hector, 11 v. Triëst n. Rijeka. Holland, 12 te Quelimane verw. Herwies, 12 v. Cumana te Carupano. Hersdida, 11 270 m. O.NO. Sombrero eil. Haarlem, 13 v. Pto Plata te Amsterdam verw. Heemskerk, 13 v. Antwerpen te .Amsterdam. Hathor, 12 v. Amsterdam te Hamburg. Hos, 1'2 250 m. Zi. Kp. Hatteras. Ittersum, pass. 12 Key West. Indrapoera, pass. 12 Gibraltar 16 Hoek v. Holl. verwaoht. Japara (KRL), 11 te Basrah. Joh. v. Oldenbarnevelt, 11 240 m. W. ten Z. Kan- geroo eil. Japara (KPM), 12 te Priok verwacht. Kota Inten, 11 v. Indonesië te Rotterdam. Kotia Agoerag, 12 v. Singapore n. Colombo. Leopoldskerk, 11 v. Genug n. Port Said. Laertes, 12 te Birkenhead verw. Laagkerk, 11 770 m. W.NW. eil. Lemsterkerk, 11 v. Antw. n. Bremen. Lindekerk, pass. 11 Rasfartak n. Muscat. Lekhaven, 12 v. Lorenzo Marques n. Beira. Lutterkerk, 12 v. Rotterdam te Amsterdam. Languoeas, 1 z van Penang. Laurenskerk, 12 v. Bombay n. Aleppy. Maashaven, 11 v. Takoradi n- Las Palmas. Macuba, 12 te Tokuyama. Mariekerk, 11 v. Mombassa n. Aden. Maas, 13 12 u. v. Venetië te Burriana verw. Mirza, 12 v. Bombay n. Port Okha. Manoeran, 11 te Port Said. Ma-lea, 11 90 m. O. Malta. Mapia, 11 te Tjilatjap. Mataram, 11 v. Banjuwangi n. Semarang. Metula, 12 v. Pladju te Singapore. Merwede, 12 v. Charleston n. Le Havre. Mi tra, 13 v. Singapore te Jlo Ilo. Maasdam, 12 in Suezkan'. - n. Belawan. Mentor, 12 te Rotterdam. Melisker-k, 12 te Hongkong. Noord-wijk, 11 v. Rio Haine n>,Baltimore. Nieuw Amsterdam, pass. 12 SciX.y's- Oranje, pass. 11 Malta n. Southampton. Oranjefontein, 12 te East London. Oberon, 11 v. Cp. Haittaen n. New .York. Overijsel, 12 v. Marseille. Oranjestad, 12 v. La Guaira n. Curageo. Prins Willem II, 10 v. Sorel. Prins Fred. Willem, 12 v. Burriana te R'dam. Phrontis, 11 400 m. W. Minicoy. Prins Willem v. Oranje, 12 125 m. W.ZW. Lands End. Poelau Laut, 11 250 m. ZO. Halifax. Poseidon, 14 v. Curagao n. Puerto Catoello. Prins Joh. W. Friso, 11 710 m. O. Cp. Race. Pygmalion, pass. 11 Kp. San Antonio. Prins Willem III. 12 v. Le Havre n. Antw. Perrva, 7 v. Brisbane n. Lahe. Prins Maurits, 12 v. Burriana te Londen. Prins Willem V, 13 te Le Havre. Rondo. 12 v. Bandarshapur te Basrah. Radja, 11 v. Vizagapat-am n. Budgebudge. Ridderkerk, 11 210 m. Z.ZW. Anderhalfgraads- kanaal. Salland, pass. 11 Kp. Frio. Soestdijk, 11 te Halifax. Stad Dordrecht, 12 v. Sagunto te R'dam. Stad Arnhem, 11 v. Cardiff te Narvik vertr. 13 v. Narvik n. Middlesbro. Stad Vlaardingen, verm. 12 of 13 v. R'dam n. Wabana. Sabanig, li v. Priok ns Singapore. Saroena, 14 ten anker Moesi rivier. Stad Maassluis, 11 in Kielerkan. Stad Schiedam, pass. 14 Cartagena. Stan vac Djirak, 12 Tj. Uban verwacht. Straat Malakka, 12 Zanzibar verwacht. Sl-ie-dceeht, 11 80 m. ZO. Na 1. Sloterdijk, 14 440 m. W. ten N. Flores. Stad Alkmaar, 12 Scilly's gepass. Stad Maastricht, 12 v. Gibraltar n. Piombino Schie, 13 te Genua. Sunetta, 13 v. Curagao te Rotterdam verw. Sarangan, 13 van Manilla. Sibajak, pass. 13 9 u. Gibraltar 17 Hoek v. Holl. verwacht. Tabian, 12 te Colombo. Tjisadane, 12 te Durban. Tarakan, pass. 12 Kp. St. Vincent. 1 as-man, iz v. Hongkong te Singapore. Thalatta, pass. 11 Str. Bonifacio. Tiberius, 11 te Pampatar. Ternate, 14 140 m. N. ten O. Massawah. Trompenberg, 11 Ouessant gepass. Talisse, 13 te Suez. Tegelberg, 12 v. Manilla n. Miri. Teiresias, pass. 12 Gibraltar. Tjitjalengka, 13 Hongkong verw. Tamo, 12 te Triniidad. Tero, 12 v. Newport News n. Rotterdam. Tiba, 12 v. Parariagua n. San Francisco do Sul. Van Outihoorn, 11 v. Belawan n. Tj. Pinang. Van Riebeeck, 11 v. Belawan n. Singapore. Westland, 12 te Montevideo. Waal, nacht 14-15 Rotterdam verw. Willem Ruys, pass. 12 Minicoy n. Colombo. Waingapoe, 14 v. Reo n. La Buanbodjo. Waterman, 13 v. Fremantle 10.45 u. te R'dam. Willem Barendisiz, 12 390 m. NW.t.W. Kaapstad. Woensbrecht, 12 Lizard Head gepass. Willemstad, pass. 12 Finisterre n. Plymouth. IJsel, 11 v. Gibraltar n. Megara. Zaan, 12 v. Amsterdam naar Gefle. Zonrtewijk, 11 160 m. W.t.N. Kaapstad. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatriërenden Alhe-na, verm. 23 v. Buenos Aires n. R'dam. Alnati, 29 Rio de Janeiro verw. Boskoop, 14 Curagao verw. Cottica, ca. 17 Plymouth verw. Fairsea, 16 Aden verw. Groote Beer, 14 v. Amsterdam te Kaapstad verw. Indrapoera, 16 v. Priok te Rotterdam verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 13 v. Amsterdam te Mel bourne verwacht. Maasdam, 18 Halifax verwaoht. Nieuw Amsterdam, 18 v. R'dam te New York verwacht. Noordam. vertr. 13 14 u. v. Rotterdam n. N. York Oranje, 16 te Southampton 17 te A'dam verw. Oranjestad, 13 te Curagao verwacht. Rijndam, 17 e Cobh verwacht. Sibajak, 17 v. Priok te Rotterdam verw. Waterman, 13 v. Fremantle te Rotterdam verw. Weserdam, 22 v. New York te R'dam verw. Willem Ruys, 13 te Colombo verw. 16 rede Be lawan verwaoht. Willemstad, 15 Plymouth verwaoht. KLEINE VAART Albergen, 12 v. Gars ton te Preston. Algarve, 11 v.'Lissabon n. Guernsey. Appingedam, 13 te Sligo verwaoht. Arnoudspolder, vertr. 13 v. R'dam n. Lissabon Batavier II, pass. 12 Kp. St. Vincent. Birmingham, 11 v. Rotterdam te Hartogen. Bierum, 11 v. Londen n. Kiel. Binnenhaven, 11 v. Rouaan te Casablanca. Brem, 13 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Campo, pass. 11 Lizard Head. Crescendo, 11 op de Elbe. Coolnaven, 13 te Stockholm verwacht. Deo Duce, 11 v. Honfleur n. Gothenburg. De Ruiter, 11 te Norrkoplng. Domburgh, pass. 11 Dover. Dorinda, pass. 12 Holtenau. Elisabeth, 11 v. Londen n. Amsterdam. Elsenburgh, 11 dwars Oporto. Fiducia, verm. 13 v. Maassluis n. Londen. Frederik, 12 v. Swansea te Gent. Frepo, 11 v. Rochefort naar Bilbao. Gaasterland, 11 v. Goole te Hartogen. IIast I, 14 v. Bordeaux n. Falmouth. Hast III, II v. Rieme n. Ko-rsor. I-Ia«t V, 11 v. Guernsey te Londen. Hast IV, 14 v. Huil te Parijs. Ilenrica b, verm. 12 v. Gothenburg n. Morlaix. Hoflaan, pass. Ouessant. Hulst, 8 te Vera Cruz. Josef Swenden, pass. 11 Brunsbtittel. Joost, 11 te Gent van Zaandam. Julia, 14 v. Gdansk n. Portsmouth. Keyser, 11 v. Gdynia n. Londen. Kortenaer, pass. 11 Dungeness. Larix, 11 van Goole naar Stockholm. Lacra, 12 v. Walkom te Amsterdam. Lies, 11 v. Streuma te Zaandam. Marne, 11 v. Klngslynn te Antwerpen. Mid'Sland, 12 ten anker Nieuwe Waterweg. Mies, 12 van Amsterdam n. Goole. Nettle, 12 ten anker Flamborohead. Nooreland, 10 v. Antw. n- Aberdeen. Oleum, verm. 12 v. Silvetown n. Selzaete. Pa-vo, 1:1 te Zaandam van Borga. Soemba, pass. 11 Brunsbüttel. Timor, 11 v. Belfast te Liverpool. Toos, 11 v. Newcastle te Thisted. Trompen burgh, pass. 11 Ameland. Venus, 9 te Great Yarmouth. Viking, 12 v. Hartogen te Rotterdam. Vrede, 11 rede Vlissingen. Westkust, 11 v. Grangemouth n.,Duinkerken. Wim, Hl te Cardiff.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 12