Verlofgangers WONINGRUIL Zandvoort zoals het wordt Kort en bondig J 11 Halfweg Samenvoeging van ziekenfondsen <^Brieven aan de redactie Heemstede Hillegom Lisse Bloemendaal Zandvoort Bennebroek Haarlemmermeer N.V. HOENDERDOS' BRANDSTOFFENHANDEL pension mooi gelegen herenhuis herenhuis met garage stiksters, handwerksters strijksters en aankomende steno-typiste baasknecht Verfwrijver gevraagd Gevraagd ziekzoeker MATRASSEN Joh. v. Wunnik&Zn foeken „tuieka" V J Telefoniste-typiste VAUXHALL Automobielbedrijf HEEREMANS EN VAN LEUVEN HAARLEM-ROTTERDAM vr. jongste bediende agent-incasseerder Zivanenberg's Fabrieken N.V. HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Levenslang voor drievoudige moord Schaakclub „De Uil" Hoofcl van Gereformeerde school nam afscheid Gouden huwelijksfeest Nieuwjaarsreceptie van de burgemeester Kerstboom voor raadhuis Dr. H. van der Loos brengt bezoek aan Zandvoort Scheepvaart De kachel aanhouden WIJ KOPEN Krijgt U gasten? OPZEELAND VELOX (6 cylinder)7975.- WYVERN (4 cylinder)ƒ7350.- ADVERTEERT IN DIT BLAD te Oss PRIMA KRACHT ALS VERTEGENWOORDIGER WOENSDAG 24 DECEMBER 1952 ln Zandvoort wordt hardgewerkt aan de nieuwbouw. Aan de boulevard rijst een hötelcomplex uit de stijgers. j BINNENLAND Aan de firma Lindeteves te Willemstad (Curasao) is door de landsregering van de Nederlandse Antillen een compromisvoorstel gedaan, zodat zij haar werkzaamheden op Curasao zou kunnen voortzetten. Het aan vaarden van het voorstel zou een belangrijke beperking van de activiteit der firma in de Antillen betekenen. Daar zij thans over een vergunning op Bonaire beschikt, die grote vrijheden biedt, zal de directie het voorge stelde compromis vermoedelijk niet aan vaarden. Indertijd is de directeur van de gevan genis te Leeuwarden, A. J. wegens verduis tering tot een voorwaardelijke geldboete veroordeeld. Thans is aan de directeur, die destijds in zijn functie was geschorst, wegens lichaamsgebreken eervol ontslag verleend. Het Algemeen Werkloosheidsfonds heeft besloten, wijziging te brengen in de bepa lingen van het werkloosheidsreglement wat de wachtdagen betreft. Met ingang van 1 Januari 1953 zullen geen wachtdagen gelden, tenzij door de betrokken bedrijfsvereniging een wachtdagenregeling voor het wachtgeld wordt gehandhaafd. In dat geval zal voor de werkloosheidsuitkering hetzelfde aantal wachtdagen gelden als voor het wachtgeld. De productie der Oranje Nassaumünen bedroeg op 6 December 2.439.900 ton, het geen meer is dan de totale productie dezer mijnen in 1938, welke 2.485.208 ton heeft bedragen. De producie van dat jaar werd tot dusver door nog geen andere Limburgse mijn overtroffen. Tot gewoon hoogleraar in de afdeling der scheikundige technologie aan de Tech nische Hogeschool is benoemd drs. W. Be rends, thans leider van de biochemische af deling van de N.V. Koninklijke Nederlandse Gist- en Spiritusfabriek te Delft. Te Emmen heeft een aantal werklozen en DUW-arbeiders getracht de leden van de gemeenteraad te beletten naar huis te gaart, Zij kregen daartoe echter niet de gelegen heid, waijt de politie had uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen. De arbeiders wa ren ontstemd over het besluit van de ge meenteraad niet over te gaan tot het uit keren van een Kerstgratificatie aan de werk lozen en DUW-arbeiders. Te Roosendaal is aan 150 militairen van het korps Commandotroepen de groene baret uitgereikt. Luitenant-generaal A. T. C. Op- somer deelde mede dat de korpscomman dant, majoor Beets, was bevorderd tot luite nant-kolonel. In West-Brabant is zowel aan de fabriek te Steenbergen als aan de drie fabrieken te Dinteloord, Roosendaal en Zevenbergen de suikercampagne geëindigd. De coöperatieve fabriek te Stampersgat, de grootste van Europa, heeft haar productierecord behouden met de verwerking van 6V2 millioen kilo gram bieten per dag. Op 28 December zal de 17-jarige Hilver- sumse gymnasiast Th. M. van Lohuyzen van Schiphol naar de Verenigde Staten vertrek ken om daar op uitnodiging van de New York Herald Tribune drie maanden te blijven. Hij is de winnaar voor Nederland van de door dit Amerikaanse blad uitgeschreven opstel wedstrijd. De Nederlandse Vakbond voor het Pen sion-, Rusthuis- en Kamerverhuurbedrijf ..Peruka", heeft de leden van de Tweede Kamer een petitionnement aangeboden waar in wordt aangedrongen op een herziening van de omzetbelasting en van de personele belasting vor deze bedrijven. Hedenmorgen van kwart voor acht tot half tien is het treinverkeer van Delft naar Den Haag gestagneerd geweest doordat de bovenleiding door een defect stroomloos was. Van Den Haag naar Delft reden de trei nen wel. HAARLEM EN OMGEVING Bij de in Den Haag gehouden examens voor het diploma radio-technicus en -mon teur slaagden R. Tiemeijer. L. Moerland, H. C. Vink, J. E. Joosten, K. Stuut en W. A. Reinhardt, allen te Haarlem, leerlingen van de Radio Technische School te Haarlem. Als vertaler in de Engelse taal is door de Haarlemse rechtbank beëdigd de heer G. van de Rijn, Joan Maetsuykerlaan 11, Haar lem. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN Donderdag 25 en Vrijdag 26 Dec. HAARLEM. Gemeente Gods. Donderdag 9.30: Samenkomst. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. Donderdag. en 5: Ds. A. Bos. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. Donder- -ig 10: Ds. J. C. Salvei-da. 6.30: Kei-stz'ang- dienst. Vrijdag 9.30: Gemeenschapsdienst. Ds. M. Ros en Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. Donderdag 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. Vrijdag. 9.30: in de Herv. Kerk gemeenschapsdienst. ns. M. Ros en Ds. J. C. Salverda. NIEUW VENNEP. Necl. Herv. Kerk. Woensdag 7.30 n.m. Interkerkelijke Kerst- voorbereiding. Ds. v. Boven en Ds. v. d. Zee. Donderdag 9.30 Ds. J. A. v. Boven. 3: Ds. M. C. Don. Vrijdag 9.30: Ds. M. C. Don. Abbe- nes. Donderdag 9.30: Ds. M. C. Don. 7: Zang- dienst. Vrijdag 9.30: Ds. J. A. v. Boven. Bethelkapel. Donderdag 10: Ds. J. J. v. Beem van Rotterdam. 7: Ds. Alma, v. A'dam. Vrij dag 3: Kerstfeest. Geref. Kerk. Donderdag. '1: Ds. IJ. v. d. Zee. Vrijdag 10: Dezelfde. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. Donder dag. 10: Dhr. A. C. Brörens. 7: Dhr. F. H. Geurtsen, van Haarlem. Kerstwijding. Vrij- 3: Kerstfeest. Geref. Kerk. Donderdag Ds. G. E. Meuleman. 3.30: Ds. D. Zwart, van Halfweg. Vrijdag geen dienst. DOKTERSDIENST Gedurende de Kerstdagen zal arts D. Ho- nigh de doktersdienst waarnemen voor Half weg en Zwanenburg. In een circulaire aan de verzekerden, In geschreven bij de Algemene Ziekenfondsen Bloemendaals Ziekenfonds, Haarlems Zie kenfonds en Zandvoorts Ziekenfonds, wordt medegedeeld, dat het door de besturen van deze drie genoemde ziekenfondsen gedane verzoek tot samenvoeging tot één fonds, door de Ziekenfondsraad is goedgekeurd. Dit betekent, dat met ingang van 1 Janu ari de drie genoemde ziekenfondsen hun werkzaamheden gezamenlijk zullen voort zetten onder de naam van Algemeen Zie kenfonds „Haarlem en omstreken", waarbij evenwel huidige werkgebieden dier zieken fondsen om administratieve- en organisa torische redenen voorlopig zullen worden aangeduid als: Alg. Ziekenfonds „Haarlem en Omstreken", Kring Bloemendaal, respec tievelijk Kring Haarlem en Kring Zand voort. Als redenen van het verzoek tot fusie wordt de verzekerden opgegeven: a. dat het huidige ziekenfondswezen het nood zakelijk maakt, dat door samenvoegingen de administratie wordt vereenvoudigd, waardoor de kosten van verstrekkingen en beheer over een zo groot mogelijk aantal verzekerden kan worden omgeslagen; b. dat de regeling omtrent de verstrekkingen op de meest doelmatige wijze geschiedt. Voor de verzekerden van het voormalig Algemeen Ziekenfonds Bloemendaals Zie kenfonds betekent dit, dat de arts H. D. G. A. Immink niet langer meer als contro-. lerend geneesheer zal optreden. Wel zal echter ten gerieve van de verzekerden uit de kring Bloemendaal op een nog nader te bepalen tijd en plaats een spreekuur in Bloemendaal worden gehouden voor het verkrijgen van inlichtingen, terwijl het de bedoeling van het Algemeen Ziekenfonds „Haarlem en Omstreken" zou zijn in de misschien niet te verre toekomst ook in Bloemendaal een „bijkantoor" van het M.C.B. zitting te laten houden. De rechtbank te Arnhem heeft de 53- jarige landbouwer D. J. L., wonende in de buurtschap Heelweg bij Varsseveld, we gens moord conform de eis veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. L heeft op 29 Juli vergif in het eten van zijn buren gestrooid, waardoor drie personen uit het gezin te Lindert, twee broers en een zus ter, zijn overleden. (Verkort weergegeven) Veiligheid. Er gaat bijna geen maand voorbij, of de pers meldt een botsing met, dodelijke afloop op grote wegen tegen een stilstaande auto. Zou zoiets niet gemakkelijk te voorko men zijn als de wetgever iedere eigenaar van een vrachtauto b.v. met een gewicht boven 1000 of 1200 kg verplichtte twee rode uitschijnende stormlantaarns met olie gevuld en 1 doos lucifers bij zich te heb ben, alvorens uit te rijden, plus 6 stenen of iets dergelijks om de lantaarns in nood geval steun te geven. Deze twee lantaarns moeten dan één op pl.m. 50 meter, de tweede op pl.m. 100 meter achterwaarts van de gestrande auto op de wegberm ge plaatst worden, zodat volgende auto's op het dreigend gevaar geattendeerd worden. Ook zouden twee rode vlaggetjes moge lijk zijn op 50 en 10C meter afstand, doch bij vorst en harde grond zijn ze moeilijk of niet te plaatsen. P. KLAVER DOKTERSDIENSTEN Op de feestdagen worden de doktersdiensten als volgt waargenomen Eerste Kerstdag: dokter P. M. van Gu.eten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 39903 en dokter A. G. Degenaar, P. de Hooghstraat 11, tele foon 35008. Geopende apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 207203, tel. 38220. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9. tel. 34673. Tweede Kerstdag: dokter A. L'. C. v. Lier, Pieter Aertslaan 6, tel. 39875 en dokter J. Laeijendecker, Raadhuisplein 9, tel. 38103. Geopende apotheek als op Eerste Kerstdag. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 138. tel. 39818. Op Zondag 28 December worden de diensten voor artsen waar-genomen door dokter J. J- van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 34445 en dok te'- K. L. Kout, Herenweg 197, tel. 26224. Gopende apotheek: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197; Aerdenhout Apo theek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Lanckhorstlaan 117, tel. 38573. De uitslagen van de negende ronde in de onderlinge competitie van de schaakclub „De Uil" waren als volgt: Brauekmannv. Haeringen 10: BoodVerhoef 10; Veen- straF. v. d. Berg uitgest.; Meulenberg Verleur 01; v. d. ZwetAndeweg- V2— C. v. d. BergOffringa 01: v. Dreunen Bax uitgest.; J. v. d. Berg—Bouwman. 1—0; v. SeistLieverse 01. De uitgestelde wedstrijden zullen Maan dag worden gespeeld. Gisteravond heeft de heer W. P. Jonge afscheid genomen als hoofd van de Gerefor meerde school in de Schoolstraat én tevens vond de installatie van het nieuwe hoofd van deze school, de heer H. Kattenberg, plaats. De erevoorzitter, ds. K. de Gier opende de bijeenkomst. Ook de voorzitter van het schoolbestuur, de heer G. H. Mijnders, sprak zijn dank uit voor de wijze, waarop de heer De Jonge gedurende dertig jaar zijn beste krachten aan de school heeft gegeven. Spre ker was verheugd over het feit, dat de heer De Jonge als hoofd van de U.L.O.-chool nog enige tijd voor het onderwijs behouden zal blijven. Vervolgens sprak ds. De Gier, namens de kerkeraad van de Gereformeerde gemeente, de heer J.-van der Spek namens het perso neel van de school en tenslotte de oud onderwijzeres mejuffrouw E. Mulder. De hoer De Jonge dankte allen voor de vriendelijke woorden en sprak de hoop uit, dat de samenwerking, ook na zijn vertrek, goed mocht blijven. De heren Mijnders. v. d. Spek en De Gier heetten het nieuwe hoofd van de school de heer H. Kattenberg hartelijk welkom. De heer De Jonge hoopte, dat ook hij, als col lega, kon rekenen op een goede samen werking. In zijn dankwoord deed de heer Katten berg een beroep op de ouders om zoveel mogelijk bij de opvoeding van de kinderen te helpen. ARTSENDIENST De doktersdienst wordt tijdens de Kerst dagen waargenomen: Eerste Kerstdag dr: A. J. Duijmaer van Twist, Hereweg 295, tel. 3453. Tweede Kerstdag: dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. Op Donderdag 8 Januari hoopt het echt paar C. M. Marie-Bosch, wonende Klever laan 21 te Bloemendaal, de dag te herden ken, waarop het een halve eeuw geleden in het huwelijk trad. Met de Kerstdagen gaan de bruidsdagen in. De bruid is 72 de bruidegom 73 jaar. Hij was gedurende ongeveer zesendertig jaar in dienst bij de Amsterdamse Droogdok Maatschappij te Amsterdam. Voordien heeft hij een vijf tiental jaren, bij de toenmalige Rijksmarine in Amsterdam gediend. Sinds veertien jaar woont het echtpaar Marie in Bloemendaal. DIENST MET DE KERSTDAGEN Met de Kerstdagen is de dienst van de doktoren, wijkverpleegsters en apotheken als volgt: De artsendienst in Bloemendaal-dorp wordt van Donderdag Eerste Kerstlag 0.00 uur tot Zaterdagmorgen 27 December acht uur, waargenomen door de arts S. B. Drijber, Bloemendaalseweg 84, Bloemendaal, telef. 22185. De dienstdoende wijkverpleegster is zuster M. G. van der Loo, Dr. D. Bakkerlaan 78, Bloemendaal. telefoon 22528. De dienst gaat in heden-, Woensdagmiddag en duurt tot Zaterdagmorgen acht uur. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Blnemendaal en Santpoort-station die dus ook geldt voor de beide Kerstdagen wordt van heden avond zes uur af tot Woensdag 31 December verzorgd door de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Sant- poortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemen- daalsestraatweg 145, Santpoort-station, tele foon K 2560 8242. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: J. Leemhuis—Houtgraaf, z.; S. M. TelchuVsvan der Zee, z. GETROUWD: C. J. Jaski en Th. A. Janse. De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenerna en mevrouw Van Fenema- Brantsma, stellen zich voor, op Zaterdag 3 Januari des middags van 3 tot 5 uur ten raadhuize in de raadzaal een nieuwjaars receptie te houden. Het bestuur van de stichting „Touring Zandvoort" heeft besloten tijdens de Kerst dagen een kerstboom, die verlicht zal wor den, te plaatsen in de fontein voor het raad huis. Naar de kerkeraad der Hervormde ge meente té Zandvoort ons mededeelt, zal dr. H. van der Loos, die beroepen is in de vacature ds. Saraber, Zaterdag 27 Decem ber in de nieuwe consistorie der Hervorm de gemeente, ter nadere oriëntatie zich komen voorstellen aan de leden der ge meente, om enige indruk te verkrijgen van het kerkelijk leven in Zandvoort. ZONDAGSDIENSTEN Op eerste Kerstdag: dokter G. Manschot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502—430. Op. tweede Kerstdag: dokter P. van Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502—300. Op Zondag 28 December: dokter G. Man schot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502—430. DOKTERSDIENSTEN Hoofddorp: le en 2e Kerstdag dr. Nannin- ga, tel. 6220; 28 December dr. Bult, tel. 6320. Nw Vennep: le en 2e Kerstdag dr. v. d. Weg. 28 December dr. v. Haeringen. Zwanenburg, niet bekend. Axeldljlc, 23 ca. 18 u. v. Bremen aan de Hoek van Hol-Iamcl verwacht. Altaar, 22 Antwerpen verwacht. Aak'dijk, 22 v. Hamburg n. Bremen. Alrndijk, 23 te Vera Cruz. Annewkerk, 23 v. Australië te Rotterdam. Alamak, 22 v. Bremen n. Antwerpen. Aletta, 22 v. Pladju n. Po-rt Swetenham. Amstellarud, 22 v. Amsterdam te Hamburg. Abbedijk, 22 240 m. O.ZO. Sable eil. Alwaki, 22 650 m. NW. Fort Aleza. Amstelstad, 22 510 m. Z. Kp. Race. Amstelvaart, 23 te Bremen. Averdijk, 22 500 m. O.t.Z. Bermuda. Akkrumdijk, 23 v. Aden n. Colombo. Afcüabi, pas. 23 Ouessan't. Alud'ra, 23 v. Chittagon n. Madras. Amstelveen, pas. 23 Wight n. Curacao. Arendisdijk, 23 v. New York te Philadelphia. Aagtedijk, 23 v. Santos n. Victoria. A ai sum, 23 1 60 m. O. Madeira. Algatha, 23 v. Saigon n. Haiphong. Algenifa, 23 v. San Francisco do Sul. Athena, 23 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Ahïstl, pass. 23 St. Pauls Rock n. Rió de Janeiro. Aardij'k, 23 te Galveston. Atblasserdijk, 24 v. Antwerpen n. Havana. Amor, 23 v. Famagusta n. Tel Aviv. Amsteld'ijk, 30 Le Havre, verw. Argos, 23 v. Amsterdam n. Middel!. Zee vla Rotterdam. Arunido, 23 v. New Orleans n. Rotterdam. Amerskerk, 24 v. Rotterdam via Marseille. Amsteiik.ro on, 23 v. Ballkpapan te F rem anti e. Bantam, pass. 22 Azoren. Boskoop, 23 v. Balboa te Pta Arenas. Breda, 22,. v. Curasao n- Aruba. Behgikaiis, 24 v. Aden te Port Soedan verw. Bloemfontein, 22 v. Teneriffe n. Southampton. Ban-djemvasin, 23 v. Soerabaja te Kaüanget. Blommersdijk, 22 300 m. W. X^ands End. Blrtar, 22 230 m. Z.ZO. Adelaide. Biratang, 23 Kp. Comorin gepass. Boisseva-in, 25 Manilla verwacht. Boschfontein, 26 Antwerpen verwacht. Baarn, 24 v. Amsterdam te Valparaiso. Britsum, 4 of 5 Jan. v. Narvik te Mobile verw. Benmekom, 23 te Trinidad. Bali. 21 te Penang. Borneo, 21 v. Belawan n. Penarjg. Caltox The Hague, 22 v. Rotterdam te Sidon. Cronenburgh, 22 v. Rotterdam te Bilbao. Charna, pass. 22 Aden. Ceram, 22 v. Semarang n. Tegal. Ceronla, 22 480 m. O.ZO. Socotra. Claveüa, 22 v. Pladju n. Singapore. CaMdeto, 22 540 m. W.NW. Honolulu. Cistula, 22 140 m. Z. Kp. Padaran. Cleodora, 22 200 m. Z.ZO. Christmas eil. CHo, 19 te San Juan. Conigóstroom, 22 160 m. O. Madeira. Gorilla22 t.h.v. Sardinië. Caltex Nederland, 23 Flnisterre gepass. Cottica, verm. 24 v. Amsterdam n. Georgetown Dongedijk, 23 te Los Angeles. Delfshaven, pass. 22 Kp. St. Vincent. Duivendrecht, 23 v. Burirty r. Port Harcourt. Danae, 23 v. Tanger n. Gibraltar. Delfland, 23 v. Rio Grande. Eemdijk, 23 te Rotterdam. Eos, 22 t.h.v. Oporto n. Antwerpen. Eendracht, 22 IOO m. N. Finiisterre. Ena, pass. 22 ten W. Luzon. Easo Amsterdam, 22 640 m. NO. Sombrero eil. Esso Rotterdam, 23 ca. 14 u. v. Baytown te Rot- terd'am-Pernds verwacht. E trema, pass. 24 Madeira. Elmlna, 27 v. W. Afrika te Amsterdam. Fairsea, 23 580 m. O.ZO. Diego Garcia. Farmsum, pass. 23 Key West. Friesland ,(KRL), 24 v. Gdynia te Antwerpen. Friesland (SSM), 24 v. Setubal te Rotterdam. Gooiland, 22 v. Paranagua n. Santos. Garoet, 20 18 u. te Belawan. Ga-dito, 22 250 m. Z.ZO. Fayal. Ganymedes, 23 v. Port au Prince te Ciudad TruJiMo. Gaasterland, pass. 24 Fernando Noronlha. Gordias, 23 v. Algiers n. Bremen. Groote Beer, 23 230 m. W. Kp. Palmas. Glessua, 23 v. Hebburn n. Curacao. Hector, 22 v. Algiers n. Valencia. Heemskerk, 24 Marseille verwacht. Haulerwijk, 22 v. Basrah te Khorramshar. Hoogkerk, 23 te Genua. Hercules, 22 Thessaloniki n. Izmir. Heelsum, 22 t.h.v. Dover. Helena, 22 380 m. N. Flores n. Antwerpen. Hera, 22 80 m. ZW. Lands End. Hersilia, 22 450 m. O.NO. Fayal. Hecuba, 23 v. Grenada naar Amsterdam. Hoogkerk, 23 v. Genua n. Barcelona. Hathor, pass. 23 Finisterre n. Lissabon. Hydra, 23 v. Frederik baai n. Norfolk. Haarlem, pass. 24 Azoren. Hos. 22 350 m. ZO. Kp. Hatteras. Jupiter, 22 v. Bremen te Amsterdam. Joh. v. Oldenfbarnevelft, 23 530 m. ZW. Cocos eil. Japara (KRL), 23 Zuidpunt Ceylon gep. Kaimana, 23 te Belawan. Karossa, 22 v. Toeal te Dobo. Kaüanget, 20 te Penang. Kota Agoeng, 22 490 m. W.NW. Minikoy. Kota Gedie, 22 280 m. W.ZW. Flores. Kota Ba-roe, 24 te Belawan. Kota In-tem, 26 v. Rotterdam n. Tampa en New Orleans. Lekhaven, 23 v. Beira te Dar es Salaam. Lissekerk, 23 v. Bandarshapur te Basrah. Loenertoerk, 22 120 m. NW. Cochin. Lawak, 22 200 m. W.NW. Marcus eil. Leerdam, pass. Scilly's. Loenerkerk, 24 te Colombo. Limburg. 20 v. New Orleans te New York. Loosdrëobt, 24 v. Port Soedan n. Suez. Laertes, 42 v. Liverpool n. Port Said. Langkoeas, 23 te Colombo verm. 24 v. Colombo naar Aden. Lareniberg, 24 v. Huelva naar Sluiskil. Lop'persum, 24 v. Bagnioli n. Casablanca. Lutterkerk, 24 le Genua. Lekkerkerk, pass. 23 Gibraltar n. Genua. Malea, 22 v. Bordeaux n. Curacao. Me tula, 22 v. Pulubukom n. Fremantle. Mariekerk, 22 v. Port Said n.-Genua. Marken, 22 Gibraltar gepass. Maas, 23 v. Valencia te Rotterdam. Ma la-ram, 20 rede Singapore. Maashaven, pass. 23 Finisterre. Maasland. 24 te Cadedello verw. Mapia, 24 te Belawan. Maasdam, 23 160 u. v. New York n. Cartagena, Muiderkerk, 25 v. Hamburg te Rotterdam verw. Modjokerto, 24 v. Makassar te Soerabaja. Manoeran, 23 Mlnilcoy gepass. Mentor, 24 v. Algiers te Tunis. Nigerstroom. 24 te Lagos. Nieuw Amsterdam, 24 te Antigua. Ondina, 2i v. R'd-am n. Sta vanger 22 t.h.v. Pit- boei. Ootmarsum, 23 te Savanna. Oranjestad. 23 v. Aruba n. Curacao. Ovula. 22 500 m. NO. Azoren. Oberon, 22 160 m. N.NW. Mona eil. Orestes, pass. 22 Startpoin-t. Ondina, 23 v. Rotterdam te Stavanger verw. Oricn, 23 te Tripoli n. Lattakia. Polydorus, 23 v. Houston te New Orleans. Prins Willem II. 22 v. Montreal te Rotterdam. Prins Fred. Willem, 22 v. Burriana n. Valencia Prlns Maurits, 22 v. Rotterdam n.. Valencia. Papen-drecht, 22 510 m. NO. Sombrero. Prins Fred. Hendrik, 22 Kp. Clear gep. Phróntrs, pass. 23 Kreta. Poelau Laut, 22 v. New York. n. Baltimore. Prins Alexander. 23 v. Southampton. Prins Joh. W. Friso, 23 v. Montreal te R'dam. Pi-ins Willem III, pas. 24 Gibraltar. Papendreeht, 25 of 26 v. Amsterdam te Curacao verwacht. Rondo, pass. 22 Runsal Jtbel 24 Karachi verw Ridderkerk, 23 v. Suez n. Genua. Rita, 22 in Golf v. Thailand. Rakl. 22 580 m. O.NO. Bermuda. Roebiah, 19 v. Vancouver n. Calcutta. Ruys, 19 v. Hongkong n. Yokohama. Roepat, 23 v. Belawan n. Colombo. Rijnkerk, 23 v. Aden n. Karachi. Rijn-land, pass. 23 Madeira n. St. Vincent. Ra-dja, 23 v. Calcutta n. Rangoon. Rempang, 23 v. Priok n. Singapore. Rotula, pass. 24 San Miguel n. Curasao. Rijndam, 24 v. Southampton n. Cobh. Salatiga, 22 v. Singapore n. Manilla. Singkep, 22 v. Makassar n. Avurang. Slamat, 22 te Napels. Stad Schiedam, 22 v. Safi naar Amsterdam Scherpend recht. 22 ten W. Flores gepass. Sun-etta, 23 te Stockholm. Stad Arnhem, verm. 27 v. Middlesboro n. Narvik Stad Lelden, 29 v. Vancouver te R'dam of Amsterdam verwacht. Sta dVIaardingen, 22 1000 m. W. Lands End- Straat Bank a, 22 140 m. W.ZW. Sabang. SommetecHjk, 22 440 m. NO. Bermuda. Stad Alkmaar, 22 340 m. O.t.N. Bermuda. Slad Breda. 22 310 m. NW. Bermuda. Straat Makassar, 22 660 m. W.ZW. Rio de Janeiro Soestdijk, pass. 23 Miami. Straat Malakka, 24 te Lorenzo Marques. Sumatra, pass. 23 Gibraltar n. Marseille. Stad Maassluis, 25 v. Vlaandtogen te Kirken-aes verwacht. Sohie, 23 te Bon-a n. O ran. Sliedrecht, 3 Jan. v. Campana te Caripito verw. Tegelberg, 23 te Tj. Priok. Thalatta, pass. 22 Gibraltar. Ternate, 22 Algiers gepass. Tamo. verm. 24 v. Houston n, New York. Teiresias, 24 v. Djedd-ah te Aden verw. Taria, 22 520 m. NO. Sombrero eil. Telamon, 23 te New York. Titus. 22 190 m. O. Malta, Tjisadan-e, 22 300 m. W.NW. Kaapstad. Triton 23 te Plo Cabeiio. Tawali, pass. 22 Caso.uets n. Port Said. Tiberius, 22 v. Curasao n. Gonaies. Tjikampek, 22 v. Tj. Priok op rede Semarang Trompenberg, 22 100 m. N. Bermuda. Thcmisto, 23 v. Mobito voor anker Queens-town Tjiba-ntjet, 23 v. Durban n. Mauritius. Tabian, 24 te Djedda. Tara, 23 v. Il'heos n. Bahia. Tero, 24 v. Newport News te Rotterdam. Tiba, 23 v. Porto Alegre te Buenos Aires verw. Tosari, pass. 23 20 u. Findst&rre. Van Outhoorn, 22 v. Semarang n. Soerabaja. Winsum, 22 v. Dakar n. Monrovia. Waal, 23 Ouessant gepass. West land, pass. 24 Kp. Frio n. Las Palmas. Weltevreden, 24 te Port Said- Willems-tad, verm. 24 v. Amsterdam n. Cristobal. Waterland, 24 v. Buenos Aires te Amsterdiam. Winterswijk, pass. 23 Finisterre. Wield-recht, 31 le Panama verwach-t. IJsel. 23 te Tstamboel n. Izmir. Zeeland (SSM). 23 v. d. Tyne n. Amsterdam Zeeland (KRE), 23 v. Soerabaja n. Probolinggo. Zaan, 20 v. Gefle te Tunadal. KLEINE VAART Atlas, 22 v. Ba-ri n. Catania. Arnoudispolder, 22 v. Lissabon te Oporto. Algarve. 22 v. Barry n. Rotterdam. Annie, 21 v. Londen te Middlesboro. Arnhem, 22 v. Amsterdam te Malmö. Bab-T, 22 v. Oxelosund n. Vastervik. Birmingham, 22 v. Amsterdam n. Lorvden. Bill, 22 v. Wisrnar te Drontheim. Caland, 23 v. Gothenburg te Rochester. Carpo, 22 v. Rotterdam te Dublin. Corsica, 22 v. Middlesboro tg Delfzijl. Dilinigenlia, 22 200 m. Z.ZW. Kp. Vilano. Domburgh, 23 v. Casablanca te Rouaan. Duiveland, 23 v. d. Tyne n. Rotterdam. Frisia, 23 v. Be-rre n. Algiers. Gaasterland, 22 v. Leith n. Blyih. Glashaven, verm. 23 v. S-vendborg n. R'dam. Hada, 22 v. Casablanca n. Huelva. Haskerland, 23 v. Goole n. Harlingen. Hast I, 22 v. Londen n. Southampton. Hast IV, 22 v. Parijs te Hull. Henrica, 23 v. Avilles te Bilbao verw. Heemskerk, 22 v. Newcastle n. Grangemouth. Ingeborg, 22 v. Frederikstad te Duinkerken. Jacarand-a, 19 v. New Gleans n. Vera Cruz. Julia, 22 v. Eling n. Dordrecht. Kenitra, 22 v. Rotterdam te Rouaan. Keyser, 22 v. Londen te Goole. Larix, 20 v. Hargsham-n n. Zaandam. LeuVehaven, 23 v. Gothenburg te R'd-am verw- Lies, 22 v. Goole te. Veyl-e. Marcella, 23 v. Sal tend n. Aberdeen. Matthew, 22 te Grangemouth. Miraeh, 25 of 26 v. Rouaan te R'dam verw. Muphrid, 22 v. Rotterdam te Stralsund. Nassauhaven, 23 v. Antwerpen te Kopenhagen verwacht. Noord, 23 v. Shellhaven te Biliingham. Nottingham, 22 v. d. Tnye n. Rotterdam. Pavo, 21 v. Rotterdam te Sundsvall. Ponto, 22 v. Stockholm n. Vastervik. Prior, 23 te Catania. Pollux, verm. 21 v. Londen n. Delfzijl. Pon-za, 21 v. Hargshamn te Zaandam. R. P. S., 24 v. Goole te Nan-tes verwacht. Sambre, 22 v. Rouaan naar Rotterdam. Soemba, 23 v. Kiel te Antwerpen. Spurt, 22 v. Valencia n. Londen. Silaplana, pass. 22 Kiel. Tilly, 21 v. Visby te Marsviken. Ton, 23 v. Leer te Amsterdam. Veenenbu-rgh, 22 v. Middlesbro n. Rotterdam. Vlier, 23 v. Rotterdam te Antwerpen. Volharding, 23 v. Agadir te Nantes verw. Van Gelder, 22 v. A'dam te Gdynia. Viking, 22 v. Stralsund te Mantyluoto. Wilpo, 22 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Westpclder, verm. 23 v. Oporto n. Antwerpen. Westkust, 22 v. Hull te Aalborg. en toch zuinig stoken met Drentse baggelaar Prjjs ƒ2.25 per 100 stuks. Kinderhuissingel 2 - Telefoon 11979 Gezocht in Haarlem of omgeving voor heer op leeftijd degelijk en vriendelijk Zitkamer en aparte slaapgelegenheid. Eigen meubelen. Prijs ca. 200 per maand. Brieven onder no. 1446. TE KOOP leeg te aanvaarden, te Haarlem (W.) Koopsom 23.700. Te bevr.: Makelaarskantoor WOONZORG, Koningstraat 16. Telefoon 16818 21551 24492. LEEG TE KOOP centr. verw. en ongev. 1100 m2 tuin, gelegen Vogelenzang- scheweg te Aerdenhout. Vest.verg. vereist. Koops. 19.000.-. Inl. Makelaarskantoor J. A. Schouten en Zn., Kinderhuis singel 104, telefoon 19796. GEVRAAGD voor direct voor blouses en japonnen. - Confectiebedrijf v. GAMMEREN, Witte Herenstraat 15 (le étage), telefoon 12310. Bij een Ziekenfonds alhier zal ontstaan de vacature van Voor het vervullen van de werkzaamheden zijn vereist: Vlot kunn. stenograferen en typen, alsmede MULO-dipl. Leeftijd niet ouder dan 20 jaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen en vermelding van da tum waarop de sollicitant in dienst zal kunnen treden, te richten aan het bureau van dit blad onder no. 1443. GEVRAAGD een prima bekend met alle voorkomende tuin- en schuurwerkzaam- heden. Brieven onder no. 1436 bureau van dit blad. bekend met driewals en gewend met bascule te wegen- Brieven onder ho. 1442 aan het bureau van dit blad. door BELLE TEEUWEN in Lisse. SCHAGCHELSTR. 13 Haarlem. Tel. 10286 Spec, reparatie-inr. van particulieren, tegen behoorlijke prijzen. Ro mans, Kunstwerken, Pocket Books, Populaire Wetenschap, Encyclopae- dieën, Jongens- en Meis jesboeken enzovoort. Boekhandel Kruisweg 13 b. h. Station, Haarlem. Belt ons op Tel. 21677 of zendt bericht. Wij komen Voor VERHUUR van: I SERVIESGOED GLASWERK COUVERT-ART. STOELEN, enz ZIJLSTRAAT 24—30 Tel. 12615 Op Drukkerij-kantoor kan geplaatst worden een niet ouder dan 19 jaar. Te vens voor administratieve werkzaamheden. Eigenhan dig geschr. brieven met ver melding van leeftijd, practi- sche en theoretische oplei ding en referenties no. 1454. ^GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOGGOOOOOOOCOOO RUIM. COMFORTABEL EN TOCH ZUINIG. HET IS EEN GENERAL MOTORS PRODUCT. Uit voorraad leverbaar. Vraagt geheel vrijblijvend een proefrit. NIEUWE GRACI5T 78 HAARLEM TELEFOON 21498 0G0OOOOOOOOOOOGO0OOOOOO0O00OOOOOGOQOOQG0QO0GGOOGGGOOCGGG. Aangeb. op zeer mooie stand te A'hout, bij halte tram en station, ged. mod. Villa, vrije keuken, badk., tel. en c. v. Huur p. mnd. f 250. Brieven no. 1453. Aangeboden in R'dam: (Blij- dorp) zonnige moderne wo ning bevattende 5 kamers, badkamer. Huur f 58 p. mnd. Gevraagd in Haarlem: of om geving ongeveer dezelfde woning. Brieven no. 1455. Voor spoedige indiensttreding gevraagd MULO genoten, voor eenv. kantoorwerkz. Brieven met opg. van leeft, en ref. onder no. 1411. Verzekerings-Concern (V.V. - L.V. - Varia - Brand) vraagt voor bestaande portefeuille in Haarlem e.o. Brieven onder no. 1441 aan het bur. van dit blad. heeft voor intensieve bewerking van haar rayon in de Haarlemmermeer en de stad Haariem plaats voor een Gezocht wordt iemand, die zich door ijverig en systematisch werken als verkoper een levens positie wil verwerven. Bekendheid met en ervaring in de levensmid delenbranche vormen een aanbeveling, maar bijzonder zal gelet worden op aanleg, algemene ontwikkeling en doorzettingsvermogen. Voor de juiste man opent deze functie zeer goede perspectieven met behoorlijk inkomen, pensioenregeling enz. Brieven met korte levensbeschrijving, foto en otioave tegenwoordig inkomen te richten aan de afdeling Personeels saken. Persoonlijk bezoek alleen na oproep.

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 13