Predikbeurten 85 ct Vraag Uw viswinkelier! Hillegom Halfweg Zandvoort Lisse Vijfhuizen Haarlemmermeer HaRING IN ZUIVERE R00WS^S plNSDAG 23 DECEMBER 1952 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Kerstfeest voor ouden van dagen Dienst in de Kerstnacht Opbrengst toneeluitvoeringen Oriënteringsposten bij ongevallen „De Phoenix" Christen Vrouwenbond hield Kerstbijeenkom,st Kerstzang door kinderen Kerstdeelamatorium Verhoging van de suikerbietenprijs Zwanenburgse kappers voelen zich gedupeerd Scheepvaart ■\V\e f|S^'n9 üutchman Mijn Zondagsrust heet... VITA Diepvries. Aardbeien met suiker Frambozen op sap Perziken op sap Bloemkool (heel) Soepgroenten Hollandse snijbonen 450 gram 1.10 te 0.97 Verkrijgbaar bij Firma A. BOON ZONEN Telefoon 13753 Koudenhorn 50 Haarlem Het Hervormd Jeugddienstkoor hield Maandagavond in samenwerking met de Jonge Kerk een Kerstfeest voor de Hervorm de ouden van dagen in het Nutsgebouw. De avond werd door ds. Knottnems met een kort welkomstwoord geopend, waarin hij zijn vreugde uitsprak over het initiatief van het koor en de Jonge Kerk. Ha zang van het koor vertelde ds. Knott nems het Kerstevangelie, waarna gezamen lijk het „Eere zij God" weerklonk. Na de pauze vertelde mevrouw Buisman cen kerstverhaal en zong het koor verschil lende kerstliederen. Voor dat de oudjes naar huis gingen ont vingen zij een fruitschaal. Een goede avond voor,' hen die vaak niet in de gelegenheid rijn/op andere wijze het Kerstfeest te vieren. Voor het eerst zal er dit jaar in de Kerst nacht een kerkdienst worden gehouden in de Hervormde kerk. Ds. A. J. Kromhout zal het Kerst-Evangelie lezen en een korte toe spraak houden. Het orgel wordt bespeeld door de organist J. Kasper en mevrouw J. Boon—Buise zal enkele liederen zingen. De zang wordt bege leid 'door orgel en blaasinstrumenten. De toneelgroep van de Zandvoortse po- litiesportvereniging heeft aan het bestuur van de afdeling Zandvoort van het Neder landse Rode Kruis afgedragen als batig saldo van de toneeluitvoeringen van „Pin ky" op 15 en 29 November een bedrag van 701.50. Naar aanleiding van de Vrijdag gehou den vergadering van het bestuur van het Rode Kruis, afdeling Zandvoort, met de korpschef van politie, zijn de volgende oriënteringsposten vastgesteld, vanwaar de Rode Kruisvlag zal wapperen, indien een ongeval is gebeurd, ter waarschuwing voor de plaatselijke doktoren: Service Station Sauveplanne, Hogeweg. Sigarenmagazijn Haarsma, Paradijsweg hoek Brederode- s'raat. W. Paap, Kostverlorenstraat, hoek Verlengde Haltestraat. Van Beek, Haar lemmerstraat hoek Tolweg. C. Siegers, Grote Krocht hoek Herenstraat. Gebouw Publieke Werken Raadhuisplein. A. Loos, J. P.. Heyeplantsoen 4 (Noord). Boekhan del Sytsma, Tollensstraat 47 (Noord). De Zandvoortse toneelvereniging „De Phoenix" zal op Zaterdag 3 Januari in ge bouw „Zomerlust" een opvoering verzor gen van het blijspel in drie bedrijven „Blijf zitten waar je zit" door Aug. van Zuylen. De regie is in handen van de heer F. van Emmerik uit Haarlem. Na afloop volgt een Nieuwjaarsbal. In de Hervormde kleuterschool werd Maandagavond onder leiding van mevrouw Jongcboer door de afd. Lisse van de Neder landse Christen Vrouwenbond een Kerstwij- dingsavond gehouden. Mevrouw Jongeboer sprak over het onderwerp „U is heden ge boren de Zaligmaker". Zij zeide, dat deze boodschap eerst glans en heerlijkheid krijgt, als men persoonlijk aan het Kerstwonder mag deelnemen en ervaren dat Christus tot verlossing van de mensen in de wereld kwam. Mevrouw A. H. Ruis droeg een Kerstver haal voor over „Het lied der Engelen", waar in werd weergegeven dat het zingen van het lied ter ere Gods pas waarde heeft als het met het hart gezongen wordt. Het dameskoor der afdeling zeng liederen uit de Kerst- liturgie van de Ned. Christen Vrouwenbond. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Elizabeth Anna Maria, d. van H, v. d. Voort en J .A. Beijk; Eduard Gerar- dus Hellena, z. van C. J. v. d. Zon en M. C. v. d. Berg; Cornelia Agatha Maria, d. van Th. P. Kortekaas en C. P. J. Kraan; Theodora Adriana Albertha, d. van J. A. van Marwijk en M, J. Ammerlaan; Pieter Johannes, z. van G. Segers en G. Griffioen; Annelies Jenny en Magda Aafje, d. van H. Vijfhuizen en H. Boender. ONDERTROUWD: L. van Liemd en M. C. M. G. Matse; H. B. Oostendorp en M. C. Dui venvoorden; W. A. v. d. Ploeg en J. M. Pel grim. GETROUWD: C. Duivenvoorden en M. E. Kleihorst. Het Christelijk Kinderkoor te Vijfhuizen zal op eerste Kerstdag, onmiddellijk na de morgendienst in de Gereformeerde kerk, Kerstliederen ten gehore brengen. De Gereformeerde Vrouwenvereniging „Alles ter ere Gods" hield gisteravond in een speciale kerkbijeenkomst een Kerst deelamatorium, dat gebracht werd onder de titel „Knielen". De leiding berustte bij me vrouw H. GroenenbergRoodenburg. Be halve samenzang, schriftlezing en blokfluit- spel, werd medegewerkt door een speciaal hiervoor gevormd dameskoortje. Na de pauze werd het verhaal „Kerstfeest der Kinderen" gelezen. Met het oog op de invoering van de wet op de Wachtgeld- en Werkloosheidsverzeke ring heeft de minister van Landbouw, op aandrang van de Stichting voor de Land bouw, besloten, dat de suikerprijs voor de suikerfabrieken zodanig zal worden ver hoogd, dat deze per 1000 kg. bieten een prijs kunnen betalen, welke 57'/2 cent hoger ligt dan de oorspronkelijke prijs. Deze 57'/» cent komen overeen met de ge middelde kostenverhoging ten gevolge van bovengenoemde wet. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Pieter, z. van M. Vroonland on D. van den Berge; Jacobus Leonardus Maria, z. van C. J. Stokman en E. C. P. Stut; Petronella Cornelia, d. van K. E. C. van der Meulen en M. C. Rinkel; Geertje Akke, d. van E. Dijkstra en M. Knigge; Adriana Hen- drika, d. van N. van der Voort en G. M. Kooi; levenloos kind van C. V. J. Granneman en E. C Kokkelkoren. ONDERTROUWD: C. A. Donsen en M. W. Lmwers. GETROUWD: W. H. van Os en A. Osse- waarde; J. J. F. van den Bergh en J. Peters. OVERLEDEN: G. van Bennekom, 68 j., echtgenote van Hermina Franclna van Doorn. De Zwanenburgse kappers zijn in het ge weer gekomen tegen het door de gemeente raad van Haarlemmermeer vastgestelde sluitingsuur van de kapperszaken. Reeds eerder hadden zij bij de raad gepro testeerd, doch dit protest werd van de hand gewezen. Toen hun klachten geen resultaat hadden heeft men nog een poging gewaagd om een onderhoud met burgemeester mr. J. F. Jansonius te krijgen, doch men werd ver wezen naar de voorzitter van de Midden standsbond te Hoofddorp. Tot nog toe, aldus de kappers, hebben wij niets vernomen. Men heeft nu de besturen der plaatselijke afdelingen van het C. N. V., N. V. V. en K. A. B. te hulp geroepen. Want het zijn niet alleen de kappers in Zwanen burg die door het vroege sluitingsuur zijn gedupeerd, ook de werkmensen die in de regel in de andere plaatsen werken en pas tegen halfzeven thuis zijn, ondervinden moei lijkheden. Zij zijn gedwongen óf zich in de middagpauze van hun werk naar een kapper- in de plaats waar zij werken te begeven, óf baard en haardos te laten staan tot Zater dag, als ze bij hun eigen kapper terecht kunnen. Wanneer zij zich elders laten knip pen is de consequentie daarvan dat de Zwa nenburgse kappers een groot deel van hun inkomen zien verloren gaan. Men heeft be rekend dat dit ruim twintig procent is. De vakbonden zullen zich nu tot de ge meenteraad, van Haarlemmermeer richten met het verzoek het sluitingsuur der kappers zaken op 7 uur te stellen, met de bepaling dat de kappers tot halfacht mogen afhelpen. Nu moet men om halfzeven reeds sluiten. Bij de kappers zijn lijsten gelegd, die door de klanten kunnen worden ondertekend. DONDERDAG 25 en VRIJDAG 26 DEC. 1952 lste en 2de Kerstdag. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. Woensdag 11 n.m. Deuren open 11.30 n.m. Zangdienst. 12 n.m.: Kerstnacht dienst. Dg. W. J. van Elden. Donderdag 10: geen dienst (zie 10.30 Bakenesserkerk)7: geen dienst (zie 7: Nieuwe Kerk). Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. Donderdag. 10: Ds. J. Bronsgeest. 7: Ds. G. Koch, van Haarlem- Noord. Vrijdag. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noor- derkerk, Velserstraat. 10.30: Dr. A. J. Rasker. Vrijdag 10.30: Ds. G. J. Waardenburg. Oos- terkerk, Zomerkade. Donderdag 10: Ds. A. J. van Rhijn. met medew. Oosterkerkkoor. Vrijdag. 10: Ds. W. J. van Elden. Bakenesser kerk, Vrouwestraat. Donderdag 9.30: Kinder- kerk. Ds. B. van Gelder. 10.30: Jeugddienst. Ds. B. van Gelder. Kapel Sarepta, Hazepa- terslaan. 9.30: geen dienst. 10.45: Ds. H. Vis ser, van Bloemendaal. Rusthuis. Jansstraat. Donderdag 10.30: Ds. M. G. Blauw. Ver. van Vrijzinnig Hervormden. Jacobstraat 6. Don derdag 10.30: Ds. J. Heidinga. Eglise Wal- lonne, Begijnhof 30. Donderdag 10.30: Pas teur J. F. Baudraz. Church of England. Christmas Eve 7.30 p. m. Carol Service. 8.30 p. m. Christmas Greetings. 9 p. m. Holy Communion, Rev. Mossman. Stads Evangeli satie, Lange Herenstraat 6. Donderdag 6: J. F. Snoeks. Haarlem. 7.30: Kerstwijdings- dienst met medewerking v. h. Zangkoor. Vrijdag geen dienst. Zuiderkapel, Zuiderstr. 15. Donderd. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag met zang en verlichte kerstboom. 3: Kinder kerstfeest (alleen toegankelijk op kaarten). Vrijdag geen dienst. Broedergemceste, Park laan 34. Woensdag 7: Kerstavondviering met koorzang. Donderdag 10.30: Dhr. Mensink, van Amsterdam. O. R. G. Centrum, Wester- houtpark 1 A. 24/25 Dec. 4: Kerstnacht. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel. Voorhelmstr. 3. Donderdag 10: Eredienst. Uitvoering van het Kerstoratorium van H. F. Müller, voor koor. soli en orgel. Evang. A. van Gent uit Arnhem. 4.30: Kerstfeest van de Kinderkerk o. 1. v. Br. van Gent. Evang. Luth. Gemeen te, Witte ^Herenstraat. Woensdag 11 n.m.: Kerstnachtwijding. Donderdag 10.30: Ds. W. Spliethoff. Vrijdag 10.30: Ds. J. H. Ritzema Bos. van Kampen. Ver. Doopsgez. Gemeen te. Donderdag 10.30: Ds. Hoekema. Vrijdag 10.30: Ds. Oosterbaan. Noorderkapel. Mina- hassastr. Dond. 10.30: Ds. Daalder. Remonstr. Geref. Gemeente. Woensdag 23.30: Dr. J. W. Herfst (Kerstnachtdienst). Donderdag 10.30: Ds. J. J. van Hille, Kerstdienst. Geref. Kerk. Donderdag. Kloppersingelkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Wilhelmi- nakerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. Donderdag 10 en 5: Leesdienst. Vrijdag 10: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. Donderdag 10 en 5: de heer M. v. d. Schaaf, Theol. stud. Vrijdag 10: de heer G. J. Buys. Theol. stud. Bap- tiste Gemeente, gebouw H. J. M. V., Lange Margarethastraat 13. Donderdag 10: Ds. J. W. Weening, m. m. v. Gemeentekoor. 3: Kerst feest Zondagsschool. Vrijdag 10: Ds. J. W. Weenink. 7.30: Gemeentelijk Kerstfeest. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. Donder dag 6 v.m.: Inwijdingsdienst v. h. Kerstfeest o.l.v. kommandant E. Thvkjaer, territoriaal leider van het Leger des Heils in Nederland. 10.30 en 6: kapitein en mevr. A. Bouwens v. Gameren. Vrijd. 7.30 n.m. Kerstdemonstratie Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. Donderdag 10: Bijzondere Kerstdienst met medew. Zangkoor „Glorieklanken". 5: Kerst dienst met medew. Jeugdclub „Gideon". Christen-Geloofsgemeenschap, geb. „Rosen- haghe", Hoofmanstraat. Donderdag'10: Kerst ontmoeting". Vrijdag 3.30: Kerstfeest in ge bouw ,,'t Simsons huis", Breestraat 19. Her steld Apost. Zendingkerk. Wilhelminastraat 21. Donderdag 10 en 5: Godsdienstoefening. Vrijdag 10: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente. Jacobijnestr. 15. Donderdag 10 en 5: Godsdienstoefening. Vrij dag 10: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nassauplein 8. Donderdag 11: Kerkdienst.Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. Woensdag 8 n.m.: Kerstbijeenkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Donderdag 10: Dr. M. v. d. Voet 5: Dr. M. v. d. Voet, Kerstfeest met de grote re kinderen van de Zondagsscholen. Vrijdag 10: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. Donderdag 6 uur: Kapitein v. d. Woude van het Leger des Heils en Dr. H. v. d. Loos., m. m. v. het Kerkkoor, solisten Kapelmeester Drost, trombone en Piet Halsema. orgel. 10: Ds. G. Koch. Jeugdkapel, Schoterweg. Donderdag. 10: Dhr. H. D. v. d. Ouw. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. Woensd. 7.30: Wijdingsdienst. Dond. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Ger. Kerk Noord-Schoterkerk. Donderdag. 9 en 10.30: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Leger des Heils, Ceramstraat 4. Donderd. 6: Gezamenl. samenkomst in Immanuëlkerk v. Egmondstraat. Dr. H. v. d. Loos en Kapt. J. v. d. Woude. 10.30: Ceramstr. 4. Heili gingssamenkomst. 3: Jeugduitvoering. 7.30: Verl. samenk. o.l.v. Komm. E. Thykjaer, uit A'dam. Vrijdag 8 n.m.: Familie Kerstfeest. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. Donderdag 10: Ds. Adr. Oskamp. Vrijdag 10: Ds. R. H. Oldeman. Kapel Nieuw Vredenhof. Donderdag 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. Vrijdag 10.30: Dr. J. van Dorp. Aula Chr. Lyceum. Donderdag 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuyzen. Vrij dag geen dienst. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. Donderdag 10.30: Dr. J. C. A. Fetter. Rem., Den Haag. Meer en Bos. Kapel Irene. Donderdag. 10: Ds. J. A de Klerk, Geref. Kerk. Donderdag. Aula Lyceum. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. J. M. Mulder, A'dam-Zuid. Camplaan. 10: Ds. J. M. Mulder. 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk. Herenweg 111. Donderd. 10 en 5; Ds. M. Vrieze. Vrijdag geen dienst. AERDENHOUT. Woensdag. Ned. Herv. Kapel. 20.30: Kerstwijdingsdienst met mede werking van het Kerkkoor. Donderdag. 10.15: Ds. J. Drost. Medewerking Kerkkoor. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 j. in Wijkgebouw „De Stal". Relig. Kring, Eikenlaan 5. Don derdag 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff, Rem. Rotterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. Woens dag 11 n.m.: Kerstnachtdienst. Ds. H. S. J. Kalf. Donderdag. 10.30: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. Donderdag. 10: Ds. T. Spilker. 3: Interkerkelijke Kerstsamenkomst in de kerk van de Stichting Vogelenzang. Sprs. Ds. H. S. J. Kalf en Ds. T. Spilker. Vrijdag geen diensten. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Don derdag 9 en 10.30; Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Potgieterw. 4. Dond. 10.30: Dr. A. v. Biemen, Hv„ Bentveld. Vrije Kath. Kerk, Po pellaan 1. Woensd. 12 n.m.: Viering van de Kerstnacht. Vrijdag 10.30: Gesproken H. Mis Soefi-Beweging, Acacialaan 28. Donderdag 11: Universele Kerstdienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. Woensdag 21: Kerstwijdingsdienst. Donderdag 10.30: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel, 12 j. e. o. „Irene" Elswoutslaan 1.. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. Woensdag. 1112 n.m.: Kerstwijdingsdienst. Ds. van Boven, Nieuw Vennep. Donderdag 10: Ds. Eerhard. 19: Ds. v. d. Wiel, Leiden. Jeugd dienst. Vrijdag. 10: Ds. Knottnerus. 16: Kerst feest Zondagsschool. Chr. Geref. Kerk. Don derdag 10 en 17: Ds. Sluiter. Vrijdag 10: Ds. Sluiter. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. Donderdag 10: Ds. G. M. J. Winter, van Rijk. 7; Geen dienst. Vrijdag 2.30: Kerstfeest voor de cate chisanten van de openbare lagere scholen. 6: Kerstfeest Kinderkerk en Zondagsschool. SANTPOORT. Ned. Herv. KcrK. Dorpskerk Woensdag 23: Kerstspel door de Jeugd. Don derdag. 10.30: Ds. D. ter Steege. Vrijdag 10.30: Dhr. W. F. van der Staat. Vicaris te Santpoort. De Kapel geen dienst.De Toorts, Donderdag 9: Ds. Ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. Donderdag 10: Ds. G. H. v. d. Woord. Vrijdag 10: Ds. J. Kroon. West. Sions- kerk, Eksterstraat. Donderdag 10.30: Ds. J. Kroon. Vrijdag. 10.30: Buitengewone dienst. Ds. P. de Ruig en Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. Donderdag 10: Ds. C. de Ru. medew. Kerkkoor. 2.30: Kerstfeestviering Jeugdka pel. 7: Ds. E. Saraber Jr., Jeugddienst. Me dew. Kerkkoor. Vrijdag 3: Kerstfeestviering Zondagsschool (Jongsten). 7:- Kerstfeestvie ring Zondagsschool (Oudsten). Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. Donderdags 7: Kerst vroegdienst. Opvoering Kerstspel. 8.30: Kerst ontbijt. 10.30: Kerstdienst. Dr. L. H. Ruiten berg, van Den Haag. Vrijdag. 10.30: Kerst dienst kinderen Zondagsschool. LISSE. Ned. Herv. Kerk. Donderdag 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 5: Ds. C. Jongeboer. Kerstdienst met de jeugd van de Zondags school. Vrijdag 10: Cand. den Blaauwen. Ned. Prot. Bond. Donderdag 10.15: Ds. J. B. Schou- wink. van Schiedam. Geref. Kerk. Donder dag. 10: Dr. Th. Ruys Jr. 8: Dr. W. G. Har- renstein. Amsterdam. (Bijz. dienst met me dewerking van de Chr. Gem. Zangver., „Ex celsior" en het Jeugdkoor „Klein Excelsior" Vrijdag 10: Dr. Th. Ruys Jr., Zangdienst met meditatie. 3: Kerstfeestviering met de jeugd. Geref. Kerk, Art. 31. Donderdag 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Vrijdag geen dienst. 10.30: Kerstfeest m. d. jeugd. Geref. Gemeente. Donderdag 10 en 4: Ds. K. de Gier. Vrijdag 10: Ds. K. de Gier. 3: Kerstfeest met de Zon dagsschool. Oud-Geref. Gemeente. Donder dag en Vrijdag 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Donderdag 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Vrijdag 10: Evangelisatie-Kerst dienst met medewerking van het zangkoor ..Osanna in Excelsis". Spr. Ds. Eerland. 2.30: Kerstfeest Zondagsschool Veldhorststr. 6: Kerstfeest Zondagsschool Haarlemmermeer Alblasserdijk, 21 te Antwerpen. Almkerk, 22 te Colombo. AgaTiieiiifion, zz v. San Salvador te Port au Prince verwacht. Aagtedijk, 21 te Santos. Arendfdljk, 20 v. Rotterdam te New York. Amstel'kroofi, 23 v. Baiikpapan te Fremantle verwacht. Aagtekerk, 22 te Marseille. Ampenan, 22 te Bahrein. Agamemnon, pass. 21 San SaJvadoT. Aübdreo, pass. 21 Vlissirugen. Alphard, 21 70 m. Z.ZO. Recife. Alpherat, 21 v. Bremen n. Hamburg. Arendskerk, pass. 21 Daedalus. Ariadne, 21 v. Port de Paix. -Aatsum, 21 t.h.v. Open to n. Da'kar. Abbedijk, 21 340 m. zo. Kp. Race. Alcyone. 21 dwars Golf v. Marisa n. Karachi. Amsteldijk, 20 210 m. ZO. Kp. Hatteras. Amstelstad, 20 290 m. NO. Bermuda. Arkeldijk, 20 280 m. O NO. Bermuda. Averdijk, 21 910 m. ZW. Flores. Amstelland, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Amstelvaart, 21 v. Amsterdam n. Bremen. Axe!d<ij:k, 22 v. Bremen n. Rotterdam. Axeldijk. 23 ca. 18 u. v. Bremen aan de Hoek van Holland verwacht. Atoki-umdijk, 23 te Aden. Altadr, 22 Antwerpen verwacht. Amersikerk, vertr. 23 v. Rotterdam n. Brisbane. Aalsdijik, 22 v. Hamlburg n. Bremen. Algen:b, 23 te San Francisco do Sul verw. Almdijik, 23 te Vera Cruz. A In all, 22 330 m. NO. St. Pauls Rock. Amstelveen, 22 v. Rotterdam n. Curacao Anner.ikerk, 23 v. Australië te Rotterdam. Aldaibi, pass. 22 Kp. Findsterre. Amor, 23 v. Limasol te Famaigusta. Argos, 22 v. Bremen te Amsterdam. Boschfontein, 22 Gibraltar gepass. Baud, 22 v. Singapore te Bel a wan. Beam, 22 v. Antofagas-ta n. Valparaiso. Bantam, pass. 22 Azoren. Boskoop, 23 v. Balboa te Pta Arenas. Breda, 22 v. Curasao n. Aruba. Bengkalds, 24 v. Aden te Port Soedan verw. Benr.ctkom, pass. 22 Barbados n. Trinidad. Bloemfontein, 22 v. Teneriffe n. Southampton. Caltex Delft, 21 v. Sidon te Rotterdam. Cal lex Leiden, pass. 21 Kp. St. Vincent. Caltex Nederland, 21 v. La Pallice. Caltex Pernis, 21 v. Rotterdam n. Sidon. Celebes, 20 v. Tj. Pandang n. Tj. Priok. Ceronia, pass. 20 Socotra. Cistula, 20 Singapore n. Hongkong. Comgostroom, pass, 20 Kp. Flnisterre n. Dakar. Corilla. 21 v. Epezla n. Perz. Golf. Ceram, 21 te Amsterdam. Caltex The Hague, 22 v. Rotterdam te Sidon. Cronenfeurgh, 22 v. Rotterdam te Bilbao. Chama, pass. 22 Aden. Drente. 21 v. New Orleans te New York. Duivendrecht, 21 v. Lagos. Dalerdijk, 22 v. Rotterdam te Hamburg. Diemerdijk, 20 v. San Francisco n. Portland Oreg Delfland, 21 v. Itajai. Del Mand. 22 te Rio Grande. Dor.gedijk, 23 te Los Angeles. Delf shaven, pass. 22 Kp. St. Vincent. Banae, 22 v. Lissabon te Tangcr. Edam, 21 v. New York te Rotterdam. Eimina, pass. 21 Teneriffe. Enggano, 21 v. Amsterdam te Antwerpen verw. Esso Amsterdam, 21 990 m. NO. Sombrero eil. Esso Rotterdam. 21 300 m. Z. ten O. Kp. Race. Etrema. 21 670 m. W.ZW. Madeira. Eem dijk, 23 te Rotterdam. Eos, 22 t.h.v. Oporto n. Antwerpen. Felipes, 21 v. Haiphong n. Pladju. Fiiesl-and »KRL), 24 Gdynia te Antwerpen verw. Friesland (SSM), 24 v. Setubal aan de Hoek v. Holland verwacht. Fairsea, 23 580 m. O.ZO. Diego Garcia. Fanmsum, 21 v. New Orleans n. Nederland. Groote Kerk, 21 v. Bremen te Hamburg. Gaasteriand, 20 200 m. N.NO. Kp. Verd. ell. Gad 11 a, 21 400 m. Z.ZW. Fayal. Ganymedes, 21 v. Port au Prince n. Ciudad Tru jillo. Oordlas, 22 v. Philiippeville n. Algiers en A'dam GooiOar.d, 22 v. Paranagua n. Santos. Groote Beer. 22 350 m. Z.t.O. Kp. Palmas. Garoet, 20 18 u. te Belawan. Hermes, 21 v. Georgetown te Ciudad Bolivar. Helder. 20 v. Bocagranda n. Amsterdam. Hecuba. 20 v. Paramaribo n. Port of Spain. Haarlem, 21 255 m. NW. Finisterre n. San Juan Hecuba, 22 v. Paramaribo te Port of Spain. Helicon. 21 240 m. NO. Fayal n. Curacao. Hersilia, 21 240 m. O. ten N. Fayal. Hector, 22 v. Algiers n. Valencia. Heemskerk, 24 Marseille verwacht. Haulerwljk, 22 v. Basrah te KhorramShar. Hoogkerk-, 23 te Genua. Hatihor, 22 Ouessant gepass. Hercules, 22 Thessaloniki n. Izmir. Ilos, 20 v. New York n. Ciudad Trujillo. Ittersum. 20 830 m. W.ZW. Flores. Jagersfontein, pass. 21 Ouessant. Joh. v. 01 ri etvbarnevelt21 1020 m. Z.ZO. Cocos eil. Japara (KRL), 22 t.h.v. Kp. Comorin. Japara ,KPM), nacht 20-21 v. Tj. Priok te Palem- bang. Jupiter, 22 v. Bremen te Amsterdam. Kota Gede. pass. 21 Fayal. 'Kaimana, 20 v. Singapore n. Penang. Kalabahi, 20 te Hotlandia. Kieldreebt, 21 v. Hamburg te Bremen. Klipfontein, 21 370 m. NW. Kaapstad. Kota Gede, 21 140 m. Z.ZO. Flores. Laagkerk, pass. Albany n. Adelaide. Lemsterkerk, 21 v. Hamburg te Rotterdam. Leopoldskerk, 21 te Port Soedan. Lieve Vrouwekerk, pass 21 Kp. Finisterre. Limburg. 20 v. New Orleans te New York. Lindekerk. 22 v. Rastanura te Bahrein. Loenerkerk, 20 v. Bombay n. Colombo. Lombok. 21 v. Belawan n. Penang. Linge, 20 v. Port Gen'il n. Hamburg. Lekkerkerk, 22 d'wars Kp. Roca. Langkoeas, 22 dwars Ceylon n. Colombo. Leerdam. 25 ca. 5 u. Hoek v. Holl. verw. Loodrecht, 22 te Port Soedan. Lekhaven. 23 v. Beira te Dar es Salaam. Lutterkerk, 23 te Marseille. Lissekerk, 23 v. Bandarshapur te Basrah. Macuba. 21 in Str. Luzon. Mapia, 22 v. Tj. Priok te Singapore. Meerkerk, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Maasdam, 20 v. Rotterdam te New York. Macoma, 20 v. Bombay te Bahrein. Mentor, 21 Algiers verwacht. Minjak, 21 v. Pemangkat n. Makassar. Muiderkerk, 21 v. Bremen te Hamburg verw. Maashaven, 21 150 m. O. ten N. Madeira. Malvina. 21 220 m. NO. Mirf. Merwede. 21 1000 m. W.ZW. Lands End. Maaskerk, 22 te Antwerpen. Maiea, 22 v. Bordeaux n. Curacao.. Mentor, 22 v. Algiers te Tunis. Metula. 22 v. Pulubukom n. Fremantle. Maasland. 22 v. Bahia n. Cabcdei'.o. Mariekerk, 22 v. Port Said n. Genua. Marken, 22 Gibraltar gepass. Mads, -23 v. Valencia te Rotterdam. Noojrdwijk. 21 v. San Ju;ip te New York. Ni gerst room. 20 v. Nóvoredócdo n. Lagos. Noordam. 22 v. Rotterdam te New York. Nieuw-Amsterdam 23 v. New York te St. Thomas Orestes, 21 v. Antwerpen n. Trinidad. Ophir. 22 te Tj. Priok. Ovula, 21 300 m. NW. Kp. Finisterre. Oberon. 21 410 m. N. Turks eiland. Ondina, 21 v. R'dam n. S ta vanger 22 t.h.v. Pit- boei. Oo'marsum, 23 te Savanna. Oranjestad. 23 v. Aruba n. Curacao. Orion, 22 v. Beirouth n. Tripoli. Phrontis, 21 v. Port Said. Prins Alexander, 20 te Southampton. Plancius, 21 te Tj. Priok. Poseidon, 21 v. Curacao n. Ciudad Trujillo. Prins Willem III. 21 150 m. Z.ZW. Ouessant. Prins Willem IV, nacht 20-21 v. Gandia te Ham burg. Pygmalion, 21 v. New Orleans n. Aruba. Polydorus, 23 v. Houston te New Orleans. Prins Joh. W. Friso, 22 v. Bremen n. R'dam. *TT* - L Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte gians Haring in zuivere roomsaus I,f/ Nieuw voor Nederlandmaar het lievelingsgerecht van millioenen Amerikanen. et „neusje" van de haring in een droom van een sausje. Echt iets aparts. Met 'n heel fijne smaak. Proeft U Fishing Dutchman Roomharing maar eens. Dan zult U zélf genietend die prijzende woorden zeggen, die hier in de krant maar overdreven klinken. Geniet! Vraag 's Fishing Dutchman Roomharing! Prins Willem II. 22 v. Montreal te Rotterdam. Prins Fred. Willem, 22 v. Burrian-a n. Valencia. Prins Maurits, 22 v. Rotterdam n. Valencia. Rempang, 21 v. Semarang op rede TJ. Priok. Rijnland, pass. 21 Kp. Finisterre. Roepat, 22 op rede Belawan. Raki, 21 300 m. N.NO. Bermuda. Rodas, 21 240 m. O.ZO. Kingston. Rondo, pass. 22 Run6al Jtbel 24 Karachi verw Rijokerk, 23 te Aden. Ridderkerk, 23 v. Suez n. Genua. Rijndam. 22 v. Rotterdam n. New York. Slledrecht, 21 v. Campana n. Caripito. Salawati, 21 v. Soerabaja te Bowen. Sehiedijk, 22 v. Tj. Priok te Soerabaja. Soestdijk, 20 v. New York n. New Orleans. Straat Soenda, 21 te Penang. Samarinda, 18 v. Los Angeles te San Francisco. Salland, 20 v. Amsterdam te Buenos Aires. Stad Maastricht, 22 v. Piombino n. Casablanca Sirrah. 20 te Amsterdam. Sibigo, 20 te Benkulen. SigH, 22 te Tj. Priok. Slnabang, 22 te Palembang. Stad Vlaardingen, 21 940 m. W. Lands End. Stanvac Benakat, 20 v. Sungeigerong n. TJ. Uban Stanvac DJirak, 22 v. Soerabaja te Sungeige rong. Stanvac Talang Akar, 21 v. Sungeigerong naar Swettenham. Straat Malakka, 20 v. Dar es Salaam n. Loren zo Marques. Sune-tta, 21 v. Holtenau. Swartenhondt, 21 v. Makassar te Soerabaja verw. Sarpedon, 21 540 m. O.NO. San Juan. Stad Maassluis, 21 200 m. NO. Shetlands eil. Straat Makassar, 21 580 m. W. ten Z. Rio de Janeiro. Salatiga, 22 v. Singapore n. Manilla. Singkep, 22 v. Makassar n. Avurang. Sia'mat, 22 te Napels. Stad Schiedam, 22 v. Safi naar Amsterdam. Scherperiidreoht, 22 ten W. Flores gepass. Sumatra, pass. 22 Lissabon n. Marseille. Sunetta, 23 te Stockholm. Stad Arnhem, verm. 27 v. Middlesboro n. Narvik Stad Leiden, 29 v. Vancouver te R'dam of Amsterdam verwacht. Taria, pass. 20 Sombrero eil. Teucer, 20 v. Penang n. Belawan. TIba, 22 v. Pto Alegre te Buenos Aires verw. Tibia, 21 v. Miri te Baiikpapan. Tjisadane, 21 .v Kaapstad n. Buenos Aires. Tjitjalengka, 25 v. Manilla te Kobe verw. Tomlnd, 22 v. Hollandia te Sorong. Tosari, 20 v. Portland Oreg te Seattle. Tegelberg, 17 te Singapore. Tawali, 21 v. Amsterdam n. Indonesië. Talisse, pass. 22 Kp. Finisterre- Titus, 20 v. Heraklion naar Amsterdam. Tarakan, 21 v. Amsterdam te Hamburg. Tankhaven I, 21 v. TJ. Uba-n n. Pelembang. Tankhaven III. 21 v. Singapore n. Penang. Tarakan, 20 op de Elbe. Tiberius. 21 v. Paramaribo te Willemstad. Tjibantjet, 20 v. East London n. Durban. Tjikampek, 20 v. Tj. Priok. Tjiluwah, 22 v. Singapore, te Tj. Priok. Tjiwangi, 21 v. Makassar te Tj. Priok verw. Themisto. 21 360 m. W.ZW. Ierland. Trompenberg. 21 280 m. NO. Bermuda. Taca. 22 v. Victoria n. Ilheos. Tegelberg, 23 te Tj- Priok. Thalatta, pass. 22 Gibraltar. Tabian, 23 v. Maassawa n. Djedda. Teir.ate, 22 Algiers gepass. Tamo, verm. 24 v. Houston n. New York. Tero, pass. 22 18 u. Scilly's 24 Rotterdam verw. Teiresias, 24 v. Djeddah te Aden verw. Van Outhoorn, 21 v. Tj. Priok n. Semarang. Van Riebeeck. 20 v. Soerabaja n. Makassar. Westerdam, 22 v. New York te Rotterdam. Willem Barendsz, 20 v. Kaapstad n. Zuid. IJszee vangstgebied. Weltevreden, pass. 21 6 u. Kp. Bon. Waal, 21 v. Amsterdam n. Middell. Zee. Watertand, 24 v. Buenos Aires voor IJmuiden. Wonosarl, 23 Chitagong verw. Wkvsum. 22 v. Dakar n. Monrovia. Westland, 22 t.h.v. Pto Alegre. Waterland, 23 ca. 20 u. v. Buenos Aires voor IJmuiden verwacht. TJsel, 21 v. Thessaloniki n. Istanboul. Zijpenberg, 22 v. Houston te Rotterdam. Zaan. 20 v. Gefle n. Tunadal. Zeeland (SSM). 23 v. d. Tyne n. Amsterdarft ROÓM HARING HAARLEM: Fa. J. Bakker Zn., Gr. Houtstraat 154 F. de Haas, Zijlstraat 16 W. J. Heemskerk, Jansstraat 35 A. Korving, Ramplaan 44 C. W. Roosloot, Zijlweg 100 J. van Sprakelaar, Wagenweg 27 A. Tol, van Oosten de Bruijnstraat 211 C. Tol, Pijlslaan 33 Gebrs. Korving, Frans Halsplein W. Zwemmer, Anthonissiraat 65 W. Fijnzaad, Breestraat 7 Fa. Pruis, Schoterweg 36 H. G. Adams, Potgieterstraat 10 HEEMSTEDE: H.A.Osendarp, Binnenweg 141 C H.A.Osendarp, Zandvoortsel. 8A VITA Diepvries ls zó gemakkelijk! Niets schoon te maken, niets te wassenzó uit het pak in de pan. Ik bewaar het voor de Zondag, dik in kranten gewikkeld op een koele plaats. Zo'n Zondags maal smaakt dubbel als je goed bent uitgerust. Neem óók geregeld VITA. Maar Iet kltyd goed op, dat U werkeljjk VITA krijgt! Let er op, dat U het bekende merk VITA krggt. 1 00 gram 0.30 ■VERKRIJGBAAR IN MÉÉR DAN 3000 VOORAANSTAANDE WINKELS IN NEDERLAND AERDENHOUT: W. J. KOELEMIJ EN ZN, ZANDVOORTSELAAN 159 BENTVELD A. v. d. BERG J. J. GIESKE BLOEMENDAAL C. F. KAANDORP v. RIESSEN HAARLEM CENTRUM A. DE BOER D. FLEURY G. DE GROOT D. LODDER M. POELMAN-JONKER J. A. SASSEN TH. SCHUTTE SPIJKSTRA HAARL. GROENTEHAL W. SPIJKSTRA ZANDVOORTSELAAN 369 ZANDVOORTSELAAN 333 BLOEMENDAALSEWEG 107 BLOEMENDAALSEWEG 67 GIERSTRAAT 65 BARREVOETESTRAAT 21 JANSWEG 32 KRUISWEG 62 GED. RAAMGRACHT 46 HOUTPLEIN 20 GED. OUDEGRACHT 21 KONINGSTRAAT 46 TEMPELIERSSTRAAT 50 zw. TEL. 26058 TEL. 26080 TEL. 27606 TEL. 22810 TEL. 23275 TEL. TEL. TEL. TEL. TEL. TEL. TEL. 14244 11388 16072 13363 12085 11328 13023 WAGENWEG/SCHOUYVTJ'ESLAAN H. HUYBOOM J. SNOEKS A. VOS LEIDSEBUURT: S. KRIJGSMAN HAARLEM ZUID-WEST H. CREEMERS K. VOS AMSTERDAMSE BUURT G. HART B. KRAAYENHAGEN J. J. H. WESSELINK KLEVERPARK E. F. BOUMAN D. FELIX N. J. NEDERSTIGT C E. TOESET WAGENWEG 118 SCHOUWTJESLAAN 6 SCHOUWTJESLAAN 16 BROUWERSPLEIN 44 PROF. v. d. WAALSSTRAAT 76 LEIDSCHEVAART 450 POTGIETERSTRAAT 38 KRUISTOCHTSTRAAT 51 KRUISTOCHTSTRAAT 3 KLEVERPARKWEG 8 MR. CORNELISSTRAAT 50 MR. v. HEEMSKERKSTRAAT 27 Mr. CORNELISSTRAAT 38 GEN. CRONJéSTRAAT EN OMGEVING FLORESSTRAAT 26 FLORESSTRAAT 46 SCHOTERBOSPLEIN 7 SCHOTERWEG 26 GEN. CRONJéSTRAAT 137rd JULIANAPARK 42 ALTEN ASTRAAT 2 EIKENSTRAAT 30 VOORDUINSTRAAT 36 WILGENSTR. 61 HK ELZENPLEIN MARNIXSTRAAT 59 L. J. H. ALDERS J G. v. BERKEL J. GOSEN M. HOEP N. P. NOUWLAND J. v. WISSEN BOMEN KWARTIER C. CORNELISSE J. v. RUGGE J. A. v d. VELDT A. v. d. VLAG A. DE VRIES RIJKSSTRAATWEG/NIEUW GUINEAPLEIN G. BLOM RIJKSSTRAATWEG 118 S. DE JAGER RIJKSSTRAATWEG 236 C. H. OUDENDIJK RIJKSSTRAATWEG 312a C. HOOGENDOORN NIEUW GUINEAPLEIN 13 HAARLEM-NOORD BOVEN JAN GIJZENKADE P. BLOM LEEUWERIKSTRAAT 11 A. G. CROESE RAAFSTRAAT 29 K. FERNHOUT G. v AMSTELSTRAAT 122 P. J. v.d. NIEUWENHOFF VERGIERDE WEG 11 J PIJPSTRA MAASSTRAAT 10 F. TOLSMA VERGIERDEWEG 204 HEEMSTEDE Fa. E. BOS en ZN. P. W. LAMMERSE G. J. ROOYAKKERS A. G. TEEUWEN J. H. VOS TEL. 10940 TEL. 14191 TEL. 19949 TEL. 15772 TEL. 12244 TEL. 11632 TEL. 27344 TEL. 18366 TEL. 10571 TEL. 21855 TEL. 10852 TEL. 15998 TEL. 15014 TEL. 16345 TEL. 19392 TEL. 23044 TEL. 20778 TEL. 16245 TEL. 19230 TEL. 23820 TEL. 25264 TEL. 22912 TEL. 25695 TEL. 25869 TEL. 22740 TEL. 22348 TEL. 23168 TEL. 22336 TEL. 24051 TEL. 25591 TEL. 25635 TEL. 24797 BINNENWEG 155 JAN v. GO YENSTRAAT 10 BINNENWEG 146 RAADHUISSTRAAT 31 ZANDVOORTSELAAN 8 G. WIJKHUIZEN en ZN. BINNENWEG 202 W. DE ZWART CAMPLAAN TEL. TEL. TEL. TEL. TEL. TEL. TEL. 39872 34542 38161 38655 27758 38389 38581 OVERVEEN F. KOELEMEIJER M. PIJNACKER C. v. WIERINGEN v/h Gebr. v. RIESSEN P. VELD ZIJLWEG 284 RAMPLAAN 42 BLOEMEND.WEG 261 BLOEMEND.WEG 333 TEL. 19680 TEL. 19114 TEL. 23488 TEL. 11463 VITA DEPOTHOUDER VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 3