Ontsnapte gevangenen bevinden zich in West-Duitsland Premier de Valera naar Ierland Elf auto's schoven op elkaar, Rijksweg leek een slagveld Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Alweer Bidault stuit op verzet der socialisten Na aanhouding door de Duitse douane weer vrijgelaten Trots van Urk Verzoek om uitlevering waarschijnlijk Het woord is aan Voo: de Stille Armen Lof voor Nederland MIST EN GLADHEID Vakbonden-acties tegen Nederlandse bedrijven Treinontsporing in Frankrijk Comité Wereldraad van Kerken in India bijeen Beïnvloeding regerings- bureaux in de V.S. Tips voor mist en gladheid 67e JAARGANG No 146 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 30 DECEMBER 1952 Haarlems Dagblad 296e JAARGANG No 306 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DAT DENKT IEDEREEN in het buiten land, als opnieuw een Franse kabinetscrisis uitbreekt, hetgeen gemiddeld tweemaal per jaar geschiedt. Dat denkt natuurlijk ook iedereen in Frankrijk. Meneer Pinay was er bijna in geslaagd, met zijn tien maanden bewind, om „de score" voor 1952 tot één crisis te beperken, maar vlak voor het eindsignaal des jaars werd ook deze sympathieke stopperspil (zoals de sport- rubrieken hem zeker zouden noemen als zij hem onder hun koppen konden krijgen) gevloerd en gepasseerd. Het heeft alleen meer ergernis gewekt dén anders, omdat het publiek hem sympathieker vond dan zijn voorgangers. Een eenvoudig man met directe methoden, waarvan ieder verstan dig mens de juistheid erkende. Hij had tenslotte in het buitenlands beleid kunnen falen, waarin hij geenszins thuis was. Maar men bracht hem ten val op zijn bin nenlands streven, dat hij wel beheerste en dat gewaardeerd werd. President Auriol, ervaren in deze dingen en zelf (zeven jaar lang) onafzetbaar, is daarop voor de zoveelste maal formateurs gaan benoemen. Meneer Soustelle, van de beweging des generaals, is niet geslaagd, zoals iedereen kon voorzien. U zoudt kun nen vragen, waarom hem dan een opdracht is gegeven. Het voor de hand liggende ant woord is, dat dit is geschied om vast te stellen dat een formateur van generaal de Gaulle geen kans heeft. Meneer Bidault is nu aan bod. Van de M.R.P. Hij wil meer regeringsbevoegdheid op economisch ge bied hebben. Hij bevindt zich in de lichte- lijk-rechtse koers, waarin ook Pinay ver bleef. De socialisten hebben hem hun me dewerking al ontzegd. Maar de M.R.P. moest wel aan bod komen, want zij heeft,- door niet langer mee te willen stemmen met de regering waarin zij vertegenwoor digd was, het aftreden van het kabinet- Pinay veroorzaakt. Welnu, mocht meneer Bidault ook falen dan zijn er nog altijd meneer René Mayer en meneer Queuille, die indertijd zozeer in trek was als pre mier en tegen wie de Amerikanen het be zwaar hebben, dat zij zijn naam niet kun nen uitspreken. (De Engelsen kunnen het ook niet, maar die klagen er niet over). Er staan trouwens nog meer namen op pre sident Auriol's lijstje. Men krijgt de in druk dat hij ze in een vastgestelde volg orde afwerkt; lukt het gauw dan is het een meevaller, komt hij tot de laatste dan zal hij (binnenskamers) wel zeggen: wel nu, mijne heren, uw laatste kans; nu of nooit. Waarop men die aanvaardt en de Vierde Republiek weer in beweging komt, op weg naar haar volgende kabinetscrisis. Enige verandering in de politieke toe stand van Frankrijk is ditmaal evenwel merkbaar doordat Pinay er in al zijn on schuld in geslaagd is, de positie van de geduchte generaal de Gaulle dermate te ondermijnen dat een aantal van zijn aan hangers is overgelopen en hij zich tenslotte grommend bereid heeft moeten verkla ren, mede-verantwoordelijkheid te aan vaarden. Dat wil zeggen: hij en zijn partij zijn nu bereid, aan een regeringscoalitie deel te nemen. Tenminste als die hen aan staat. De vraag doet zich dus voor of Bi dault of een andere formateur een pro gram zal ontwerpen dat rechts genoeg is om de Gaullisten mee te krijgen. Mocht dat niet gebeuren, dan zal weer op de ge bruikelijke wijs met de kool en de geit gevaren moeten worden om de midden partijen achter een regering te krijgen. Pinay, op de achtergrond, heeft zich in tussen een reputatie van redder-in-de- nood verworven en president Auriol zou, als het met zijn rijtje formateurs niet luk ken wil, tenslotte ook nog tot hem kunnen terugkeren. Hij zal wel ergens op het lijstje staan. Het geval leent zich licht tot speelse commentaar. Het roept ook herinneringen op aan de laatste jaren dqr Spaanse mo narchie, toen belichaamd in de getergde schoon scherpzinnige persoonlijkheid van koning Alfonso XIII. Spaanse kabinetten vielen in die tijd nog veelvuldiger dan de Franse nu en er was toen een journalist, die bij de afdeling Buitenland van een redactie in functie trad en te horen kreeg: denk er aan dat 's Zaterdagsavonds altijd de Spaanse regering valt. De herinnering aan het besluit van die Spaanse periode zou overigens de Franse politieke goochelaars met zorg en meer be sef van hun verantwoordelijkheid kunnen vervullen. Het liep op een dictatuur uit. Nu is de Fransman, met zijn sterk indivi dualisme, daar weliswaar zeer weinig toe geneigd, maar het is wel duidelijk dat de kapriolen van zijn politici hem dermate zijn gaan vervelen en ontmoedigen, dat hij in een soort politieke apathie is beland. Zijn politici blijven beneden het democra tische ontwikkelingspeil, dat in verschei dene landen zij het dan niet in Duits land bereikt is. Op andere gebieden des levens is hij in eigen land aan een hoog op sommige buitengewoon-hoog ont wikkelingspeil gewend en dat vooral moet hem de tegenstelling doen gevoelen. Een land met een politiek-apathisch gestemde bevolking kan, zoals de historie herhaal delijk heeft bewezen, bijzondere kans bie den aan avonturiers die zich van de macht meester willen maken en hun complot han dig voorbereid hebben. De Fransen behoe ven er geen buitenlandse historie voor te raadplegen. Op 2 December 1951 hebben zij zelf de staatsgreep van prins Louis Na poleon Bonaparte, honderd jaar geleden, herdacht. En op 2 December van dit jaar het uitroepen van het Tweede Keizerrijk onder die leider. In de huidige toestand van de Vierde Republiek mag men wel eens denken aan het begrensde uithou dingsvermogen van kruiken, die steeds maar weer te water gaan. R. P PARIJS. (Reuter). De Franse socialisten hebben Bidault, die door president Auriol is aangezocht een regering te vormen, medegedeeld, dat zij zijn program onaan vaardbaar vinden. Maandagavond deelde Bidault mede, dat hij, indien hij er in zou slagen een kabinet te vormen, de afgevaardigden zal verzoe ken vérgaande nieuwe bevoegdheden voor de regering goed te keuren. Deze nieuwe bevoegdheden zouden voornamelijk het gebied van de economie betreffen. Thans is komen vast te staan, dat de zeven uit de strafgevangenis te Breda ont vluchte gevangenen nog op de avond van Tweede Kerstdag de Duitse grens in de omgeving van Berg en Dal hebben overschreden. De auto's zijn aan de Nederlandse zijde van de grens achtergelaten en de grensoverschrijding is te voet geschied, zo wordt van officiële zijde medegedeeld. Voorts verneemt het A.N.P. van de Duitse politie in Kleef dat de zeven ontvluchten na hun illegale grensoverschrijding nabij Kranenburg door Duitse douanebeambten werden aangehouden. Het zevental werd naar Kleef overgebracht en daar door een justitiële functionaris verhoord. Nadat ieder van hen een boete van 10 mark had betaald wegens clandestiene grensover schrijding zijn zij vrijgelaten. De vrijlating geschiedde op grond van een Duits wetsartikel, dat asylrecht geeft aan politieke vluchtelingen. In de uitzending „Radiokrant" van de N.C.R.V. van gisteravond maakte de West- Duitse correspondent van deze omroep vereniging reeds melding van de aanhou ding der ontsnapte gevangenen. Ook hij had uit officiële Nederlandse bron in Bonn vernomen, dat de mannen door de justitiële autoriteiten te Kleef zijn vrijgelaten na betaling van een boete wegens illegale grensoverschrijding. De Nederlandse autoriteiten bestuderen thans de vraag, wat gedaan kan worden om de zeven misdadigers weer in handen te krijgen. Vóór de oorlog bestond een uit leveringsverdrag mef Duitsland, waarin de kwestie der uitlevering van politieke misdadigers niet geheel duidelijk was. Dit is echter thans niet van belang omdat door de oorlogstoestand de bestaande verdragen geschorst werden. Aangezien een vredes verdrag nog niet is gesloten, zijn dergelijke kwesties nog niet met Duitsland geregeld. Het door de officier van justitie te Breda uitgeloofde geldbedrag zal thans ook wor den uitgekeerd aan degene die inlichtingen verstrekt, die leiden tot de opsporing van de helpers bij de ontvluchting of van de daarbij gebruikte auto's. De Volkskrant verneemt dat de zeven mannen zich na hun aanhouding door de douane met grote kennis van zaken berie pen op artikel 16 van de Westduitse grond wet, waarin gezegd wordt dat aan politieke vluchtelingen asyl moet worden verleend. Toen zij voor de rechter werden geleid in Kleef, hadden zij opnieuw succes met hun verzoek tot toepassing van dit artikel. Zij werden veroordeeld tot een geldboete voor de grensoverschrijding en deze boete heb ben zij onmiddellijk betaald. De ontsnapte gevangenen waren in het bezit van voldoende geldmiddelen, aldus de correspondent van de N.C.R.V., waaruit eens te meer blijkt dat de vlucht terdege is voorbereid. Inmiddels staat wel vast dat deze gebeurtenissen een juridische nasleep zullen krijgen. De vraag is namelijk of de invrijheidstelling wettig is, omdat niet vaststaat of de bevoegdheid tot het al of niet uitleveren van de ontvluchten behoort tot de competentie van de Duitsers. Nage gaan moet worden of de Engelse bezet tingsautoriteiten deze bevoegdheid al aan de Duitsers hebben overgedragen. Hoe dit ook zij, de ontvluchten bevinden zich op vrije voeten en hebben, aldus de Volkskrant, alle kans onder te duiken bij neo-nazi's of vroegere vrienden. Volgens een te Keulen verschijnend dagblad ver blijven in de Westelijke zóne momenteel 60.000 personen onder een valse naam, on der wie vele oud-Gestapo-agenten en leden van de S.D. Auto's niet bij de grens achtergelaten Het A.N.P. verneemt nog, dat de ont snapte gevangenen de auto's, waarmee zij van Breda naar Berg en Dal bij Nijmegen zijn gereden, niet bij de grens hebben ach tergelaten. De wagens zijn of over de grens gesmokkeld of direct weer teruggex-eden naar de plaats vanwaar ze gekomen zijn, nadat de gevangenen ze hadden verlaten. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten ge acht, dat de delinquenten de auto's zelf bestuurd hebben. In elk geval heeft de politie in het grensgebied tussen Berg en Dal en Kleef geen enkele „verdachte" auto gevonden. West-Duitse politie zoekt naar de mannen. Reuter meldt uit Kléef dat een woord voerder van het ministerie van Binnen landse Zaken van West-Duitsland heeft verklaard, dat de politie van West-Duits land nu jacht maakt op de zeven ontsnap te gevangenen. Volgens deze woordvoerder heeft de Ne derlandse politie de Duitse op 28 December op de hoogte gesteld met de ontsnapping. Signalementen van de ontvluchten zijn over geheel West-Duitsland doorgegeven. Indonesië DJAKARTA. (Aneta). De verschil lende afdelingen van de Sobsi willen acties beginnen tegen de Nederlandse bedrijven, als represaille tegen de houding van de Nederlandse regering inzake de uitwijzing van de heren Go en Sunito en het niet- toelaten van de heren Njoto en Aidit. De afdelingen Soerabaja en Semarang hebben zulke acties aangekondigd, zonder de da tum te vermelden, waarop zij deze acties zullen beginnen, of waarin deze acties zul len bestaan. Naar Aneta uit welingelichte bron heeft vernomen, zou de persconferentie van de Perbum (Vakvereniging van Olie-Arbei ders) over de vaart van de tanker „Nas sau" naar Nieuw Guinea (waarever wij gisteren berichtten) op een misvei-stand berusten, aangezien er nooit sprake van is geweest, datde „Nassau" naar Nieuw Guinea zou gaan. De schepelingen hadden na enige reizen naar West Nieuw Guinea te kennen gegeven liever niet meer op West Nieuw Guinea te varen, omdat zij zich daar naar zij zeiden niet veilig voelden. De rederij deelde daarop mede, dat zij een reis naar Balik Papan zouden maken. De schepelingen gingen hiermee accoord, maar op de dag van vertrek kre gen zij van de Perbum de mededeling, dat alleen met toestemming van de vakbond mocht worden uitgevaren. Die toestem ming werd niet gegeven. De zaak is thans in behandeling bij de regionale arbeidscom missie. Op een spoorlijn bij Bayonne (Frank rijk) heeft zich Maandag een spoorweg ongeluk vooi'gedaan. Ongeveer dertig per sonen werden gewond. De trein ontspoorde in de vroege och tend, toen alles nog donker was. Slechts de machinist werd ernstig gewond. De reizigers mogen zich gelukkig pi-ijzen, want de spoorbaan loopt bij de plaats van het ongeluk langs een afgrond, doch de wagons, waarvati enkele kantelden, wer den door een muur voor een val in de diepte behoed. W:\ ::i;: I" Van onze parlementaire redacteur) Op het ogenblik is op Buitenlandse Zaken de vraag in studie wat er van Nederlandse zijde gedaan kan wox-den om de zeven uit de Bredase gevangenis ontsnapte delinquenten door Duitsland uit- of ovei-gelevei'd te krijgen. Er is alle aanleiding om te verwachten, dat Den Haag aan de West-Duitse regering hun uitlevering zal vragen. Het betreft hier een recht van Nederland, tevens een plicht van. Duitsland, in de wapen stilstandsvoorwaarden vastgelegd. Daarbij heeft namelijk de West-Duitse regering zich verbonden oorlogsmis dadigers over te leveren. Vooral nu de delinquenten in kwestie geen Duitsers maar Nedei-landers zijn, zal er voor de regering te Bonn geen „zedelijk" be zwaar kunnen bestaan om aan een dergelijk verzoek van Nederland te voldoen. Aan het bovenstaande zij nog toegevoegd, dst het oude uitleveringsverdrag voor ge wone misdadigers met Duitsland hier hele maal geen rol speelt, alleen reeds omdat het niet herleefd is. De overwinnaars had den namelijk de bevoegdheid na beëindi ging van de oorlog te verklaren welke vooroorlogse verdragen zij als herleefd be schouwd wensten te zien en nu heeft Nederland in het desbetreffende lijstje dat uitleveringsverdrag niet opgenomen, in hoofdzaak omdat men niet voldoende ver trouwen koesterde in de rechtspleging bij onze Oostelijke buren. Men denke namelijk aan de mogelijkheid, dat, als het uitleve ringsverdrag wel hier-werkte, op zijn beurt Duitsland aanspraak zou hebben in be paalde gevallen aan Nederland te verzoe ken delinquenten uit te leveren. Met het oog op het daaraan verbonden risico waar op zo even reeds gezinspeeld is wenste onze regering het bedoelde tractaat niet te doen herleven. Vermoedelijk zal de uitlevering van de zeven uit de gevangenis te Breda ontsnapte oorlogsmisdadigex-s zowel gevraagd woi-den aan de Engelse bezettende overheid in de zone van West-Duitsland, waarheen zij ge vlucht zijn, als aan de West-Duitse Bonds- regei'ing te Bonn. Van 31 December tot 9 Januari wordt in Lucknow in Nooi'd India de vergadering van het Centrale Comité van de Wereld raad van Kerken gehouden. Het comité bestaat uit 90 leden, maar het aantal deelnemers zal waarschijnlijk groter zijn, daar verscheidene kerken in Azië ge vraagd hebben waai-nemers te mogen sturen. De Aziatische toestanden, vooral in kerkelijk opzicht, zullen dan ook bij zondere aandacht hebben. Het voornaam ste agendapunt zal echter zijn de voorbe reiding van de tweede assemblée van de Wereldraad, die in Augustus 1954 in Evan- ston in Amerika zal worden gehouden. Andere interessante agendapunten zijn de bespreking van het Zuid-Aïrika-rapport van de secretaris-generaal van de Wereld raad van Kerken, dr. Visser 't Hooft en het voorstel van de Remonstrantse Broe derschap om de basisformule van de We reldraad te veranderen. President Truman heeft in een Maan dag gepubliceerde brief aan de commissa ris voor federale handel enige kringen uit de Amerikaanse zakenwereld er van be schuldigd te trachten regeringsbureaux te beheersen door het oefenen van druk en het aanjagen van vrees. De Amerikaanse president beschuldigde in het bijzonder oliemaatschappijen van beïnvloeding van de regeringsbureaux. Truman zeide in zijn brief dat dit even erg is als het pogen door omkoperij in vloed uit te oefenen op een rechterlijk von nis. Hebbel: Aan kleine dingen moet men geen aanstoot nemen als men op weg naar grote is. Nagekomen giften Bridgeclub B. M. 10,—; A. O. 5,—; Fam. de J. 25,—; M. B. 10,—; J. v. V. 10,—; J. C. M. D.—L. 10,—; A. W. V. 5,—; J. A. C. v. M.—F. ƒ5,—; H. C. M. ƒ5,—; S. F.—F. ƒ5,—; N. Z. O. ƒ3,—; Edith" ƒ2,60; C. F. v. S. ƒ2,50; N. W. T. ƒ2,50. Dagtotaal 100,60. In het geheel is bij ons blad binnengeko men 11.794,02. Dr. L'amon de Valera, de Ierse minister-president, die sinds 19 Augustus in het Ooglijdersgasthuis te Utrecht verbleef, is Maandag per vliegtuig naar zijn land teruggekeerd. Mrs. Josephine McNeill, de Ierse gezante in ons land, deed de Ierse premier en zijn zoon, die met hem de Kerstdagen in Nederland heeft doorgebracht, uitgeleide op Schiphol. DUBLIN (A.F.P.) De Ierse minister president Eamon de Valera, die sinds 19 Augustus in het Ooglijdersgasthuis te Utrecht onder behandeling is geweest, is Maandagavond op het vliegveld van Dublin aangekomen, waar de meeste leden van zijn regering ter verwelkoming aanwezig waren. Te Manchester, waar het vliegtuig van de Ierse premier een tussenlanding maakte, gaf De Valera tegenover de pers uitdruk- Urk werd Maandag verblijd met de geboorte van de 5000ste inwoonsterTryntje Romkes. De gelukkige grootouders met het kind. Mist en gladheid, die fatale kegelkame raden, hebben vanochtend in de Haarlem mermeer een partijtje „Alle negen" ge speeld, dat vele automobilisten nog lang zal heugen. Het ergste was het uiteraard op de Rijksweg. Vanochtend in alle vroegte, toen het duister het dikke wat- tengordijn van de mist nog ondoorzichti ger maakte, schoof er benoorden het via duct van de Kruisweg een elftal auto's op elkaar. Niemand had gelukkig lichamelijk letsel, maar de materiële schade was niet mals. 1. Gebruik bij mist overdag gróót licht. De wet schrijft het trouwens voor; 2. Houd afstand op een gladde weg. Dertig meter is nog niet veel; 3. Rijd geconcentreerd, zodat schrik reacties (plotseling remmen of stuur omgooien) achterwege kunnen blijven; 4. Controleer of het glad is, door (wan neer niemand achter u zit!) vaart te minderen tot 15 kilometer en even te remmen; 5. Rijd zoveel mogelijk in de lagere ver snellingen, zodat ge op de motor af kimt remmen: 6. Mocht ge onverhoopt op een beijsde weg slippen, ontkoppel dan onmid dellijk en stuur naar de slip toe (slipt de wagen naar links, stuur dan linksom); 7. Kies positie op de weg en snelheid zó, dat ge ook op onverwachte din gen zijt voorbereid; 8. En bedenk: een glimmende weg waarop ge uw banden niet hoort sissen is een GLADDE WEG! Vermoedelijk is op de spekgladde weg, waar de mist steeds -voor nieuwe ijsaf zetting zorgde, een personen-auto geslipt. Hij kwam dwars over de weg te staan en voordat hij benen kon maken klonk de eerste paukenslag: hij werd midscheeps geramd door een achterop komende wagen. Van dat moment af schoven andere wa gens er met de regelmaat van een uurwerk boven op. Machteloze bestuurders pro beerden vertwijfeld hun wagen de berm in te krijgen, maar het werd pas goed menens toen een oplegger-tankwagen op kwam zetten. De bestuurder vertelde ons, dat hij een ware kerstboom van achter lichtjes voor zich zag. Ook hij trok zijn bakbeest de berm in, maar de oplegger gierde rond en versperde daarop totaal de weg. Zo snel als hij kon, klautei-de de chauf feur uit zijn cabine, want hij wist dat er nog een andere vx-achtwagen met aanhan ger achter hem kwam. Hij was helaas te laat om nog te waarschuwen, maar wél op tijd om te zien hoe de zware truck met fikse vaart zijn oplegger ramde en vervol gens op zijn kant ging. Tot vanochtend elf uur was het komen en gaan van kraanwagens die de kneusjes weg kwamen slepen. De Rijkspolitie had inderhaast het slagveld afgebakend met rode lampen, zodat er niet nóg meer bot singen kwamen. Naar wij vernemen heeft er zich ook bij het viaduct voor Den Haag een soortgelijke ketting-reactie voox-gedaan. Hier schoven zeven auto's op elkaar. De totale balans van de kegelarij is niet op te maken, maar het moet wel raak geweest zijn. Zo zagen wij vanochtend op weg tussen Hoofddorp en Heemstede een pei-sonen-auto uit de sloot takelen. En op de Spaarnwouderweg slipte een auto en drukte een bakfiets de heg in. De jongen die op de bakfiets reed kwam er met een serie schrammen van af. king aan zijn grote waardering voor het werk van de Nederlandse chirurgen, die de operaties aan zijn ogen verricht hebben. De Valera zeide, Nederland weer te willen bezoeken, indien hij beter zou zijn, om meer van het land te zien. Voor zijn vertrek van Schiphol, waar hij uitgeleide werd gedaan door de Ierse ge zante, mrs. Josephine McNeill en mr. J. Kortenhorst, secretaris van de Ierse Vrien denkring en .het Instituut NederlandIer land, liet de premier een schriftelijke ver klaring over de toestand van zijn ogen uit reiken, waarin onder meer wordt gezegd: Reeds een aantal jaren was mijn gezichts vermogen verre van voldoende en in Augustus werd geconstateerd, dat het net vlies gedeeltelijk was los geraakt en alge hele blindheid dreigde. Dit was de reden waarom ik naar Utrecht kwam. Het resul taat van de behandeling in het Ooglijders gasthuis is, dat het netvlies nu geheel op nieuw is vastgemaakt en mijn gezichtsver mogen thans weer is zoals het was voor de aandoening zich voordeed. Tengevolge van het lange verblijf in het ziekenhuis zal het nog enige tijd duren eer ik al mijn officiële plichten weer zal kunnen vervullen. In een tweede verklaring zegt De Valera nog, dat hij tijdens zijn lange verblijf in ons land van ieder die hij heeft ontmoet niet anders dan vriendschap heeft ont vangen. „Kleine landen kunnen veel van elkaar leren. Ierland bijvoorbeeld van de in Nederland met succes gevolgde metho den van land- en tuinbouw." Hij betreurde het, niet in de gelegenheid te zijn geweest nader met Nederland kennis te maken. „Ik keer huiswaarts met een gevoel van grote dankbaarheid voor de medische be handeling, die ik hier ontvangen heb. De wetenschap, dat ik enkele nieuwe vrien den heb gemaakt, die ik niet licht zal ver geten, en een gevoel van diepe hoogachting voor het Nederlandse volk. Vaarwel. Gods beste zegen over het Nederlandse volk", zo besloot de verklaring van de Ierse minis ter-president. osooooocooccococooccoocoooccccoccoocq ENIGE REGEN OF SNEEUW Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen of sneeuw. Geleidelijk stijging van temperatuur. Zwakke tot matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid- West. 31 December Zon op 8.48 uur, onder 16.38 uur. Maan op 16.41 uur. onder 9.22 uur. (Volle maan) Hoog en laag water In IJmulden Dinsdag 30 December Hoog water: 2.59 en 15.15 uur. Laag water: 11.01 en 23.19 uur. Woensdag 31 December Hoog water: 3.46 en 16.00 uur. Laag water: 11.44 uur. OQOOOOOOOOOCOQOOOOOOOQ aaneeooooryx

Haarlem's Dagblad | 1952 | | pagina 1